U.L.O. VAN GEREF. GEMEENTE IN GOES OFFICIEEL GEOPEND WALCHEREN ST. LAURENS HEEFT NU FRAAIE CHRISTELIJKE KLEUTERSCHOOL MARKTBERICHTEN VRIJDAG 29 AUGUSTUS 1958 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 6 GENOEMD NAAR VOETIUS Modern en goed geoutilleerd gebouw In. tegenwoordigheid van vele geno digden is donderdagmiddag de nieu we ulo-school van de Geref. Gemeen te te Goes, de „Voetiusscliool" offi cieel geopend. In verschillende rede voeringen werd met vreugde gewag gemaakt van deze irigebruikraaking. Tot nu toe is de ulo van de Geref. Gemeente ondergebracht geweest in twee gebouwen, maar met ingang- van 1 september a.s. zullen de bijna honderd* leerlingen en de vier leer krachten over een modern en goed geoutilleerde school beschikken. De bijeenkomst in de nieuwe school werd geopend door de plaatselijke predikant der Geref. Gemeente, ds. A. F. Honkoop, die Psalm 66 vers 2, „Dat U dan oh mijn God geprezen", liet zingen en vervolgens de eerste verzen van Psalm 78 las. Nadat hij in gebed was voorgegaan, wees ds Honkoop er op, dat het een belang rijke dag was voor de Geref. Ge meente van Goes en voor de streek- gemeenten. Drie jaar geleden zijn we met het ulo-onderwijs gestart er thans kunnen we over een nieuw ge bouw beschikken, aldus spreker. Het onderwijs op deze school za.1 over eenkomen met de begrippen en prin cipes van de Geref. Gemeente, zei hij. „God wordt in deze school op de voorgrond geplaatst. De opzet is dan ook om het zaad van Gods woord uit te strooien. Wij kunnen hier van de grote daden van God vertellen". Na dat spreker de verschillende autori teiten voor hun medewerking had be dankt, verkreeg de waarnemend-bur gemeester van Goes, wethouder J. J. van Melle, het woord. FELICITATIES „Er is een langgekoesterde wens in vervulling gegaan met de inge- bruiltneming van deze school", al dus de waarnemend burgemeester, die de kerkeraad en het schoolbe stuur van liarte feliciteerde met deze aanwinst. Hij bracht voorts hulde aan ds. Honkoop, die zich zo veel moeite heeft getroost om de bouw van de school door te zetten. Het Is een riant en praktisch ge- Brandende kustvaarder in haven van Hansweert De Nederlandse kustvaarder „IJssel' is donderdagavond omstreeks half acht met een brandende lading de ha ven van Hansweert binnengevaren. Het schip, dat circa 300 brt. meet; had stukgoed aan boord, o.m. balen ka toen. Onder Perltpolder bemerkte de bemanning, dat de lading brandde en toen werd besloten naar de haven van Hansweert te varen. Hier waren in middels de nodige voorzieningen ge troffen. De brandweer uit Kruiningen was met twee wagens aanwezig. Hoe wel zich aanvankelijk veel rook ont wikkelde, bleek het vuur niet zo ern stig als men aanvankelijk dacht. De brandende balen katoen werden uit de 'ruimen gehaald en in het water ge blust. Het schip had namelijk lig plaats gekozen in de buitenhaven, zo dat er ook brandgevaar voor andere schepen bestond. De brand werd dan ook bedwongen. Vandaag zal de „IJs sel" naar Antwerpen terugvaren. Vogel- en bloemenexpositie in september te Goes I)e Goese vereniging- „De Vogelvrien den" organiseert ook dit jaar weer in samenwerking met de plaatselijke afdeling van de Koninklijke Maat schappij voor Tuinbouw en Plantkun de een grootse vogeltentoonstelling. De expositie wordt gehouden tijdens de fruitweek, van 11 tot en met 20 september a.s., in de zalen Krijger. Ook nu weer zullen de beide vereni gingen deze zalen omtoveren tot een waar lusthof van bloemen, planten en vogels, waar het voor de liefhebbers aangenaam verpozen is. De vogelvrienden zullen hun afde ling inrichten met een grote volière waarin een tropische tuin wordt aan gelegd compleet met beplanting, wa terval, meertje, heuvels enz. Deze vo lière zal een oppervlakte van 275 m2 beslaan en wordt gevuld met veel kleurige tropische vogels, watervo gels enz. Bovendien heeft de Dier gaarde Blijdorp te Rotterdam toege zegd dat zes grote ara's deze tentoon stelling zullen opluisteren terwijl er verder door de leden kakatoe's, toe- kan's e.d. zullen worden ingezonden. Ook zullen vele kleurrijke parkiet soorten te bewonderen zijn, teveel om op te noemen. Naast de tropische tuin wordt uiter aard nog meer tentoongesteld. Een grote collectie bloemen en planten zal aanwezig zijn en in de andere za len zullen diverse volières in plant soenen worden geplaatst, terwijl door de leden zelfgemaakte vitrines tussen de aan te brengen dennebosjes ge vuld met kleurige vogels zullen wor den geplaatst. Vele attracties zullen er zijn o.a. mu ziek, een pottendraaier en een inzen ding van de diverse glas- en aarde werkfabrieken zal worden ingezon den. Een gezellige verloting, waarbij di rect de prijzen worden uitgereikt, zal worden gehouden en voor elke hon derdste bezoeker is een prijsje be schikbaar. De entreeprijs is laag ge houden. Middelburgse jongen vond coloradokever bij Dishoek Ad Meijers, een Middelburgse jonge man, heeft donderdag op het strand van Dishoek een coloradokever ge vonden. Zoals bekend kunnen deze In- sekten flinke schade aanrichten aa.n de landbouwgewassen, met name aan de aardappelen. Andere meldingen van het vinden van deze kevers kwa men nog niet bij ons binnen. bouw cn ik hoop, dat de kinderen e ronder Gods zegen goed onder wijs mogen ontvangen", zo besloot de heer Van Melle. Inspecteur mr. L. G. Wolf van het l.o. verklaarde in zijn speech, dat de school, die thans honderd leerlingen telt, sedert de oprichting drie jaar geleden zijn leerlingenaantal heeft zien verdubbelen. Hij zette het docen tenkorps een pluim op de hoed, ge zien de resultaten die de leerlingen van de school bij de laatste examens hebben behaald. Voorts werd het woord gevoerd door de voorzitter van de scholenbond der Geref. Gemeen ten in Nederland, ds. L. Rijkse uit Rotterdam, die eveneens zijn felicita ties overbracht. Namens de Geref. Gemeenten uit Zuid-Beveland sprak vervolgens ds. M. Heerschap uit Bors- sele en namens de kerkeraden en schoolbesturen uit Oostelijk Zuid-Be veland de heer G. van Velzen uit Krabbendijke. Eveneens werden ge lukwensen overgebracht door de he ren J. Koppejan te Gouda, namens de Geref. Onderwijzersvereniging, M. Allewijn te Goes, namens alle colle- gi's van de lagere ulo-scholen te oes, G. J. van Liere, namens de openbare scholen in Goes, C. van Zweeden, namens de schoolbesturen van de bijzondere scholen in Goes, J. Weststrate als vertegenwoordiger van de hoofden van scholen van Ge ref. Gemeenten op Zuid-Beveland, de heer J. van Lint namens architect J. den Beer uit Rotterdam en aanne mer Van de Linde. Het hoofd der school, de heer E. M. Bakker, besloot het officiële gedeel te met een korte levensbeschouwing over de geleerde Voetius. 's Avonds was er een kerkdienst in het kerkge bouw der Geref. Gemeente van Goes, waarin ds. Honkoop voorging. Tevens werd toen nog gesproken door ds. Rijkse. In de avonduren werd nog druk gebruik gemaakt van de gele genheid om de school te bezichtigen. Terneuzen wenst de heer Du Bois als spoorwegadviseur Tijdens de rondvraag van de donder dagavond gehouden vergadering van de raad van Terneuzen heeft het P.v.d.A.-raadslid, de heer S. W. Hen ry hulde gebracht aan de figuur van de plotseling op non-actief gestelde Inspecteur bij de Nederlandse Spoor wegen, de heer L. F. du Bois uit Ter neuzen, die voor de spoorwegbelangen van oostelijk Zeeuwsch-Vlaanderen steeds op de bres heeft gestaan. Nu door deze „onverklaarbare handeling van de Nederlandse Spoorwegen" zoals de heer Henry zeide het be heer sedert 1 augustus jl. vanuit Bre da geschiedt, informeerde de heer Henry naar de mogelijkheid de heer Du Bois als adviseur te blijven laten optreden. De voorzitter, burgemees ter mr. P. H. W. F. Teilegen, die het met het betoog van de heer Henry eens was, zegde toe, dat hiertoe po gingen in het werk zullen worden ge steld. Geen nieuwe oesterbroedval meer te verwachten Nu september nadert en de tempera tuur van het water door het koude weer niet boven de 18 graden Celsius uitkomt, valt zeker geen nieuwe broedval van oesterbroed in de Zeeuwse wateren meer te wachten. Dit is ook de mening van dr. Korrin- ga, de directeur van het Rijksinsti tuut voor Visserljonderzoek. Toch schijnt er goede reden te be staan om aan te nemen, dat de eerste broedval gunstige resultaten heeft op geleverd. Op de uitgezette en uitge zaaide collecteurs op de Oude Tonvse Bank bleken een normaal aantal broedjes voor te komen. Sint Annaland krijgt subsidie voor riolering Het Coördinatie College voor Open bare Werken (C.O.W.), te 's-Graven- hage, heeft aan de gemeente Sint- Annaland in beginsel subsidie toege zegd voor de aanleg van een riolering in die gemeente in D.A.C.W.-verband. De minister van sociale zaken heeft zich hiermede verenigd. Het object zal werk verschaffen aan gemiddeld 37 man gedurende 34 weken MIDDELBURG Installatie ondernemingsraad In het verslag van de Installatie van de ondernemingsraad bij de N.V. Vi- trite Fabriek te Middelburg is een storende onjuistheid geslopen. Ten gevolge van een drukfout stond in de installatierede van de heer B. A. Hes- selink vermeldt: „Want het is niet noodzakelijk, dat wij wederzijds ver trouwen hebben in eikaars bedoelin gen". Men zal uiteraard begrepen hebben, dat dit wederzijds vertrou wen juist wel noodzakelijk is. Baskeiballwedstrijd Middelburg-Knokke De Middelburgse basketballploeg speelt vanavond half zeven op de Markt een wedstrijd tegen Knokke, de Belgische kampioen van de 2e di visie der B.B.B. Gevonden voorwerpen c De commissaris van politie te Middel burg maakt bekend dat aan zijn bu reau Inlichtingen zijn te bekomen om trent in het tijdvak van 20 tot en met 26 augustus 1950 als gevonden aangege ven voorwerpen. Loper; rode kinderpor temonnee met inh.; bruine portemonnee- portefeuille inh. pasfoto's; groen linnen handtas inh. landkaart; zaklantaarn; zwarte damesparaplu; kinderbril; lede ren handschoenen; grijs gevoerde re genjas; zakmes; driehoekig vlaggetje; ha mer: wit kindersokje; donkerkleurige regenjas; gele nylon sjaal; zwarte ball point; wit kinderschoentje; parapluhoes; pakje Inhoudende herenpantalon en stropdas; blauwe regenmuts; zwarte por temonnee met Inh.; jonge herdershond; nijptang; bankbiljet; bruine portemon nee. zonder Inh.; kindervestje; blauwe gymnastiekschoen. Wedvlucht. De postdulvenhoUdersvereniging „Zee- landia" te Middelburg hield zondag een wedvlucht met Jonge duiven vanuit Or leans over een afstand van 418 km. De eerste tien prijzen werden behaald door: 1 J. C. F. Jopse; 2 J. Poelman; 3 en 7 P. -T. van Belzen; 4 A. Hooftman; 5 B. Blesen; 6 en 9 P. van Sabben; 8 L. van Geel; 10 L. de Voogd. SEROOSKERKE (W.) Raad komt bijeen. De raad van de gemeente Seroos- ke-W. komt dinsdag 2 september a.s. om vier uur 's middags in openbare vergadering bijeen. De agenda ver meldt, naast de beëdiging van de nieuwe raadsleden en de verkiezing van de wethouders, onder meer een voorstel tot verlenen van ontheffing winkelsluitingswet voor de te houden winkelweek. Burgerlijke stand VLISSINGEN. Bevallen: A. v, d. Berg—Koene, z.; S. J. Westrate—Sommeijer, d.; R. W. Ederveen -Wielenga, d.; J. C. Bos—Warmoesker- en, z.j S. J. v. DijkHoumes, d.; C. J. M. v. Luijk—V. Aken, d.; C. J. M. v. Geldof—Grool, z.; J. P. Dekker—Kaste lein, d.; S. P. J. Davidse—Voogdt, z.; 3. S. Nagtegaal—Poortvliet, d.; M. J. v. Oor schot—Kesteloo, z.; T. v. d. Molen—De Vries, d.; E. M. BoogaardSteenbakker, W. J. K. Wondergem—Kopmels, d. Ondertrouwd: C. Izebout, 27 jaar en G. T. A. Polderman, 21 jaar; J. Marijs, I jaar en P. A. v. Vliet, 16 jaar; W. Ta- venler, 24 jaar en J. M. v. d. Rest, 23 jaar; J. v. d. l-Iorst, 25 jaar en M. S. On- genae, 22 jaar. Getrouwd: L. W. de Voogde, 18 jaar en J. de Leeuw, 19 jaar; J. G. Christis, 24 jaar en M. M. v, Acker, 23 jaar; S. J. de Jonge, 20 jaar en Th. w. c. v, d. Grijp, 21 jaar; Fr. G. v. Willigen, 24 jaar en M. A. de Feijter, 23 jaar; H. C. Kuijt, 23 jaar en Fl. A. Albracht, 21 jaar; M. A. IJzerloo, 23 jaar en E. M. Imanse, 22 jaar. Overleden: A. If. Kapper, 48 jaar; Joh. Krijger, 02 jaar en Iz. Wisse, 81 jaar. UïTïHEM. Getrouwd: L. Verhage. 26 jaar en. J. P. Goedhart, 23 jaar. Nieuwe beplanting Vlissingse Nollebos Op advies van de Heidemaatschappij stellen B. en W. van Vlissingen aan de dinsdag a.s. bijeenkomende raad voor te besluiten tot beplanting van een gedeelte van het Nollebos, name lijk het openluchttheater, het terrein onmiddellijk ten noorden hiervan ge legen en een strook langs de Zwanen- burgseweg. Tegelijkertijd zouden B. en W. ook nog het terrein ten zuiden van het rijwielpad, dat tot dusver als speelweide was bestemd, willen beplanten. De kosten van plantenmateriaal en het planten worden geraamd op f 22,000. Deze kunnen uit de vergoe ding van Wederopbouw worden be- taald. Aan de raad wordt verder nog mee gedeeld. dat uit een rapport van de Heide Maatschappij Is gebleken, dat de beplanting in het Nollebos slechts een redelijke kans van slagen zal hebben, wanneer de structuur van de daarvoor in aanmerking komende w deelten wordt verbeterd met com post, gips en bepaalde meststoffen, terwijl overal een aaneensluitende be planting aangebracht moet worden. Binnenkort zullen hierover nadere voorstellen aan de raad worden ge daan. Zeeland Sport verhoogde contributies. De Vlissingse sportvereniging „Zee land Sport" hield op woensdag 27 augustus haar jaarvergadering. In zijn openingswoord deelde de voorzit* ter, de heer P. Ventevogel, mede dat de Hongaarse trainer S. Tencensky „Zeeland Sport" wegens positieverbe tering heeft verlaten. De heer A. Schinkel, oud „Zeeuwen"-lid heeft de training nu op zich genomen. Eén van de belangrijkste punten, die verder behandeld werden, was de contribu tieverhoging. De contributies, bedra gen nu per maand voor senioren 1.50, voor junioren 0.75 en voor pupillen 0.50. De vergadering keur de het voorstel tot wijziging van de reglementen goed. Uit het jaarver slag van de secretaris bleek, dat het ledenaantal over het afgelopen jaar vrijwel constant is gebleven n.l. 622 leden tegen vorig jaar 607 leden. Het bleek dat de belangstelling voor de voetbalpool nog steeds groeit. De om zet was dit jaar 10.127,25, hetgeen een winst van ongeveer 2000 bete kent. In het jaarverslag wordt dan ook gezegd, dat de vereniging finan cieel alleen goed kan blijven draaien dank zij de pool. Zonder de opbrengst van dé pool zou de kas met een aan zienlijk tekort sluiten. Door tussentijds aftreden van de heer Oosterling, lid van de jeugdcommis sie-voetbal,werd de heer W. Kamer beek in deze plaatsb enoemd. De pe riodiek aftredende leden van de ver schillende commissies werden allen herkozen. In het bestuur kwam geen wijziging, want de periodiek aftredende leden, de heren P. Ventevogel, voorzitter; K. F. van de Bulck, J. Kloosterman en G. de Pagter, werden eveneens allen herkozen. Zomeravondconcert „St. Caecilia" Zaterdag 30 augustus a.s. des avonds 8 uur geeft de harmonie „St. Caecilia" onder leiding van dirigent Jan de Graaf op liet legelplein aan de Hoge- weg (nabij de Johanneskerk) haar laatste uitvoering van dit seizoen. Programma: 1 Heistse Zeemars 1958, J. Baeck, (waarin verwerkt o.a. enkele Vlaam se Volksliedjes); 2 Versmade liefde (wals), Paul Lincke; 3 The Lost Chord (pistonsolo*), Sullivan; 4 Land of Hope and Glory, Edw. Elgar; 5 Berceuse de Jocelyn (solo voor Eu phonium**), B. Godard; 6 Arroman- ches mars, A. E. Kelly. Pauze. 7 Tra falgar mars, W, Zehle; 8 Verjaar dagsserenade, Paul Lincke; 9 De Gla diatoren mars, Sousft; 10 De post koets, Jos Cleber; 11 Sons of the bra ve, T. Bidgood. Solist Piet Slof; solist Herman Gijsel. Onderwijszaken De gemeenteraad van Vlissingen, die dinsdagmiddag 2 uur in openbare vergadering bijeenkomt om o.m. de nieuwe raadsleden te installeren, en de wethouders te benoemen, zal voorts ook een aantal onderwijsvoor- stellen behandelen. Voorgesteld wordt om de heer H. Zijlstra te Leeuwarden te benoemen tot onderwijzer aan de openbare Bouwen Ewoutschool. Voor de benoeming van een tijdelijk hoofd leidster aan de per 1 september a.s„ te openen vierde openbare kleuter school is de volgende voordracht ge maakt: 1. mej. M. Hanssen, Vlissin gen, 2. mej. J. S. E. Verschoor. Lek- kerkerk en 3. mej. C. W. Liebers, Breskens. Op de voordracht voor een vakleerkracht in lich. oefening aan de openbare u.l.o. staat de heer C. W. Euwe, Vlissingen. De heer L. A. Ver hulst heeft met ingang van 1 oktober a.s. ontslag gevraagd als onderwijzer aan de Bonedijkeschool. Openbare leeszaal ie Vlissingen. Het boekenbezit van de. Openbare Leeszaal te Vlissingen werd uitge breid met de volgende werken: Caldwell, Nooit gewonnen, nooit ver loren; Camus, De val; Van Goeree, De rivier; Gotjé, En toch ga ik; Kuiper en Bakker, Ik verlang een loods; Van de Walle, De slavenopstand; Lenz, Der Mann im Strom; Aletrino, Zes wereldgodsdiensten; Adam, Drie sta ten werden geboren; Schmitz, Psy chiatrie in kort bestek; Olyslager, Kluwers autotypenboek 1958; Wendt, Kernenergie en haar toepassingen In vredestijd. In de maand juli werden 3403 romans, 254 romans in vreemde talen en 991 studieboeken uitgeleend. In de jeugd leeszaal werden 1577 boeken uitge leend. De tijdschriften- en kranten zaal werd door 536 mannen en 180 vrouwen, de jeugdleeszaal door 46 meisjes en 32 jongens bezocht. Gevonden voorwerpen Op het bureau van de commissaris van politie te Vlissingen zijn inlich tingen te krijgen over de volgende gevonden voorwerpen: verschillende portemonnees met en zonder inhoud, verschillende sleutels, rode step, jon gensjasje, regenkapje, kerkboekje, kindersok, zitje kinaerwagen, enkele schoentjes, lap stof, regenbroek, foto toestel, bril met montuur, autoplaid, wasgoed, wit kindertasje, knot wol, nylon handschoen, paraplu in hoes, sleutels en duimstok. GRIJPSKERKE Raad vergader! De raad van de gemeente Grijpskerke komt dinsdag 2 september a.s. om 9 uur 's morgens in openbare vergade ring bijeen. Behalve de beëdiging van de nieuwbenoemde raadsleden en de verkiezing van de wethouders ver meldt de agenda onder meer verle ning van tegemoetkoming in dé ver plaatsingskosten burgemeester, voor stel om net sluitingsuur café te her zien en behandeling brief van de P.Z. E.M. betreffende de openbare verlich ting in het uitbreidingsplan. RITTHEM Concert „Oefening na den Arbeid" Zaterdagavond om 8 uur zal de mu ziekvereniging „Oefening na den Ar beid" te Ritthem een concert geven. Het programma omvat de volgende werken: 1 W. Boer, Wilhelmus van Nassouwe; 2 ,P. de Rooy, Monte Carlo, mars; 3 Alb. Thiry, La Cöte aux Fées; 4 V. J. Benoodt, Wonnetraum, wals; 5 P. B. Bisselink, Vrolijke Dauwtrappers, mars; 6 Joh. Pala, Rio Grande, ouver ture; 7 C. Zeiler, De Selection Vogel koopman, arr. Van Leeuwen; 8 Jos. ICessels, La Fille du Regiment; 9 Fr. Jakma, Day of Triumph, mars. Na de pauze zal een muzikale rond wandeling gehouden worden. AAN OOSTSTRAAT TE BRIGDAMME Officiële publikatie MIDDELBURG. TOEPASSING ART. 72, L.O.-WET 1920. B. en W. van Middelburg brengen ter openbare kennis, dat de raad dezer ge meente In zijn vergadering van 25 augus tus 1958, ter voldoening aan het verzoek van het bestuur der Vereniging voor Ge reformeerd Onderwijs alhier, heeft be sloten medewerking te verlenen ex. arti kel 72 der Lager Onderwijswet 1920 ter aanschaffing van een kachel ten behoeve van de u.l.o.-school aan de Nieuwe Ha ven en tot aanschaffing van een band recorder. Middelburg, 26 augustus 1958. Zaterdag opening door burgemeester W. Baas ZATERDAGMIDDAG om half drie opent burgemeester W. Baas van St. Laurens de nieuwe christelijke kleu terschool in zijn gemeente. Het be stuur van de vereniging „De christelij- kelijke kleuterschool" en tevens de Inwoners van St.-Laurens zijn bijzon der trots op hun nieuwe school en dat is best te begrijpen. Want het is een riant gebouwtje, waarvan de kleuters in deze gemeente over een tiental da gen bezit nemen, nadat zij vele jaren moesten verblijven in scholen die ei genlijk geen scholen waren, maar hui zen zonder enig comfort. Het is heer lijk rustig rond dit scliooltje, dat mét de grote speelplaats geheel ingesloten is door bomen, waardoor het idee krijgt van een school in het bos. De nieuwe kleuterschool is gelegen aan de Ooststraat te Brigdamme op de plaats waar eeuwen geleden een rooms-katholieke kerk stond. Deze kerk verviel tot een ruïne, die de Duit se bezetters tijdens de oorlog opblie zen en, dezelfde plaats een grote bun ker bouwden. De gemeente liet deze bunker met grond bedekken, waarna er boompjes op geplant werden. Op een enigszins afgegraven gedeelte van deze vroegere heuvel is nu de n ieuwe school gebouwd. Deze kleuterschool bestaat uit een groot speel- werklokaal van 75 vierkante meter. Twee klassen konden niet gebouwd worden, om dat daarvoor meer dan 50 kinderen de school moesten bezoeken. En de nieuwe kleuterschool heeft er maar 40. Toch heeft de gemeente voor een eventuele uitbreiding grond ge reserveerd in de kom van de ge meente. Eventueel kan hier dus een nieuw schoollokaal gebouwd wor den. In het grote speel- en werklokaal kun nen de kleuters alles vinden, waarmee ze graag willen spelen. Ze zitten en werken er aan nieuw aangekochte klei ne tafeltjes en stoeltjes, er is een keu kentje voor de meisjes met echte Beiaardconcert te Veere Het programma van beiaardmuziek dat vorige week zaterdag op de raad huistoren te Veere zou worden uit gevoerd door de stadsbeiaardier van Veere, Piet Broerse, kon wegens een defect, niet ten gehore worden ge bracht. Dit zelfde programma (dat reeds werd gepubliceerd) zal nu a.s. zater dagavond van 89 uur, door dezelfde beiaardier worden gespeeld. Zaterdag 6 september wordt het laatste con cert van dit seizoen gegeven. KOUDEKERKE Raad bijeen. De raad van Koudekerke komt dins dag a.s. in openbare vergadering bij een. De agenda vermeldt, naast de beëdiging van de nieuwbenoemde raadsleden en de verkiezing van de wethouders, onder meer voorstel tot naamgeving van wegen in plan-West en voorstel betreffende de regeling van het gebruik van het gemeentelijk sportterrein. VISMIJN VEERE Exportgarnalen 1493 kg 75—1.74, handels- garnalen 1131 1.11—1.26, schar 584 25—42, bot 187 25—44. tong 94 1.90—3.59, tarbot 4 1.60, rog 11 29—38, visiever 1 1.99; krab 2 23, WUlk 4 22, poon 16 20. AMSTERDAMSE AARDAPPELTERMIJNMARKT Op de heden gehouden aardappeltermijn markt is een totale dagomzet behaald van 137 contraeten. Bij de consumptie aardappelen werden omgezet: in Bintje 35 mm klei 1 contract voor maart a 14.50 en 54 contraeten voor 'april, te weten 16 15.10, 15 15.40 en 23 5 15.50 (stemming prijshoudend) en in Bintje 45 mm klei 30 contracten voor april a 16.50 (balm). Bij de pootaardappelen werden afgesloten: m Bintje E 35-45 mm kiel 2 contracten voor nov. ii 16,70 (kalm) en in Sirtema E 35-55 mm klei 50 contraeten voor nov. te weten 40 a 19.60 en 10 19.50 (gemak kelijker). Voor Voran B 35-45 mm zand was de stemming prijshoudend bij geen omzet. Voor alle andere soorten meren deels ongewijzigde noteringen bij kalme stemming en geen omzetten. VEILING KRABBENDIJKE 28 aug, James Grieve st. 85-90 38, 80-85 41—42, 75-80 47—48, h. 85-90 37, 80-85 40— 46, 75-80 4449, h. 28-33, f. 21—28, kr. 16 —22, val 10—12; Manks Codlln h. 70-80 25 —33, 60-70 21—30, 75-80 30, 70-75 30, 65-70 24, 60-65 29, H 10—11, k. 17—18, f. 11—16, kr. 9—12; Perzikrode Zomerappel h. 65-70 29, 60-65 30, II 22,'f. 16; Zigeunerin li. 75-05 84, 65-73 37, II 23, k. 16-19, f. 10-13, kr. 7; Clapps Favourite h. 65-75 35, 55-65 31, 65-70 37, 60-65 S3, 55-6Q 29, K 23, k. 26—23, f. 15—18, kr. 8—16; Br. d'Amanlis h. 70-80 26. 60-70 28, II 23, k. 20—21, f. 15—16, kr. 12—13; Washington h. I 74, II 62; Reine Victoria h. I 77—79, n 59, f. 56; Reine Cl. d'Althan grof 59; bramen I p. doos 29, H p. doos 27; dubb. pr.-bonen I 28—32. Ver pakt fruit: James Grieve h. 80-85 54—55, 75-80 58—60, 30-75 58; Clapps Favourite st. 70-75 41, 65-70 39, 60-65 36, h. 70-75 35, 65-70 36, 60-65 33. VEILING GOES 23 aug. Export-'en industrieveiling. Zi geunerin st, 85-95 38, St. 75-85 37, st. 65-75 36.10, h. 85-95 33, h. 75-85 31—37, h. 65- 33.1034.10, h. H 23; Manks Codlin h. 80- 90 23, h. 70-80 25—26, h. 60-70 19.20—19.70; James Grieve st. 75-80 52, h. 85-.90 43, li. 00-85 51, h. 75-80 52; Br. de Merode h. 60- 70 '28, h, II 37; Br. d'Amanlis h. 70-80 27, h. 60-70 30, h. II 24; Clapps Favourite st. 65-75 36.90—37.20, st. 55-65 31, h, 65-75 86.10 —36.30, h. 55-65 30.75—30.85, h. H 22—23, dubb. pr-bonen H 25, bramen (doosjes) I 105—127, bramen I en II 97, afw. 55. Ver pakt fruit Zigeunerin h. 80-85 41, h. 75-80 43, h. 70-75 45; Benoni h, 75-80 74, h! 70-75 82—90, h. 65-70 87—95, h. 60-65 59, h. 55-60 37—47; gewone velling: Perzikrode Zo merappel h. 70-80 40—41, h. 60-70 37—42, h. II 2627, k. 3133, f. 2526, Zigeunerin k. 2427, x. 20—23, Manks Codlin k. 16—18 James Grieve k. 34—43, Clapps Favourite k. 22—31, f. 17—20, Belle de Louvain I 59-67, grof 53—63, II 46-50, 46—48, Reine Victoria I 65—97, grof 59-84, H 48— 66, f, 3845, Reine Claude d'Althan I 88 -105, grof 65—100. n 55, f. 29-34; Reine Claude Verte grof 109—118, f. S9; Kirtes 132, grof 101, Jefferson I 63, Reine Claude I theepotjes en serviesjes en een aan recht om de „vuile vaat" in om te spoelen, verder een poppenhoek, een werkbank voor de jongens, een schil dersezel en een kleibak om te boetse ren, alles in de stijl van de jeugdige bezoekers en bezoeksters van de school gehouden. Naast dit grote lokaal zijn de kleu tertoiletjes, een kamertje voor de hoofdleidster, een kamertje met leer middelen en een ruimte voor de bui- tenatetributen. Dat zijn onder meer een klimhuis, een weidehekje en di verse andere speel werktuigen. Dan is er nog een prachtige zandbak met er om heen een grote grasmat. Het be hoeft geen betoog, dat dit zoals bij de bouw van nieuwe scholen de ge woonte ïs alles op de zonzijde ge legen is. Tot slot is er aan de zijkan tnog een overdekte bergplaats ingericht. Niet voor fietsen, want daar komen de jeugdige bewoners van St.-Laurens nog niet op naar school, maar wel voor autopeds. Even voor en na de aanvang en sluitingsuren van do school kan men over de wegen van St.-Lau rens dan ook vele jongens en meisjes zich steppende naar de „juf" zien be geven. En dan moeten ze toch ook een „garage" voor hun voertuigen heb ben DE PROVINCIALE AFZETCOMMISSIE voor Zeeland maakt aan de fruittelers bekend, dat op de veilingen kunnen worden aangevoerd en geveild, van af: Maandag 1 september 1958: Manks Codlin, alle maten, mits niet grasgroen; James Grieve, 65 mm en op; met blos en gele tint, of met gele tint; Triomphe de Vienne, 70 mm en op, op 5 mm sorteren. Donderdag i september '58: Jacques Lebel, alle maten; Ellisons Orange, 75 mm en op, mits voldoende gekleurd; Bonne Louise, 60 mm en op, op 5 mm sorteren; Bon Chretien Williams, alle ma ten; Seigneur d'Espern, alle maten; Pitmaston Duchesse, alle maten; Beurré Lebrun. 60 mm en op, te sorteren op 60-77 mm, en 70 mm en op. Heden overleed na een ongeval, voorzien van de H. Sacrementen der stervenden onze innig geliefde moeder, be huwd-, grootmoeder en overgrootmoeder JOHANNA BEK, weduwe van Danker Rijk, op de leeftijd 'van 95 jaar. Heinkenszand: A. Rijk C. Rijk-de Winter en kinderen Nieuwdoi'p: L. Rijk J. Rijk-de Jonge en kinderen Heinkenszand: A. Rijk Bokskoude (België): F. van IJkereto M. van IJkeren-Rijk en kinderen Borssele: A. v. d. Dries G. v. d. Dries-Rijk en kinderen 's-Heer Arendskerke: C. Rijk F. Rijk-Boonman en kinderen Biervliet: M. van IJkeren M, van IJkeren-Rijk en kinderen Heinkenszand: C. Boonman D. Boonman-Rijk en kinderen Kwadendamme: N. Rijk J. Rijk-Pieters en kinderen Heinkenszand, 28 augustus 1958. De Mis van Requiem zal worden opgedragen op 1 september in de parochiekerk van de Heilige BlasluB te Hein- ken'szand om 10 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 3