VOLGEND JAAR IN ZIERIKZEE GEEN VLOEDPLANKEN MEER... MARKTBERICHTEN WALCHEREN ZUID-BEVELAND ALGEMENE BEGRAAFPLAATS IN GOES KRIJGT AULA WOENSDAG 27 AUGUSTUS 1958 PROVINCIALE ZEEUW BE COURANT 6 VERSNELD WERK VOOR VEILIGHEID Sluis in het havenkanaal voor kerstdagen waterkerend Zierikzee weet zich vóór de kerstdagen van 1958 veilig voor hoge water standen. Voor of op 24 december aanstaande zal namelijk de keersluis in liet havenkanaal van Zierikzee waterkerend zijn! De sluis is dan nog wel niet gereed, maar de waterkerende hoogte van vijf meter N.A.P. zal dan be reikt zijn en dat is zeventig centimeter hoger dan dé hoogste waterstand tijdens de ramp van februari 1953. De sluisdeuren kunnen dit najaar bij al te grote afwijkingen van de hoogwaterstand met de hand worden gesloten. Vooral de Ingezetenen, die in herfst en winter een of meer emmers klei ge reed hebben staan om de vloedplanken „aan te smeren", wanneer dat nodig mocht blijken zullen er verheugd over zijn, dat het water buitengesloten kan worden. Zierikzee zal geen vloedplanken meer nodig hebben Overigens is de versnelde uitvoering van de sluiswerken te Zierikzee danig in. gevaar geweest. Alleen de beslis sing van de Zierikzeese gemeenteraad om vijftig procent van de kosten van een extra krediet voor haar rekening' te nemen is doorslaggevend geweest. Van de zijde van rijkswaterstaat was namelijk bekendgemaakt, dat zij „technische bezwaren" hadden tegen versnelde uitvoering van de sluiswer ken. Achteraf is gebleken, dat deze bezwaren meer een financieel karak ter droegen, omdat rijkswaterstaat er niet van overtuigd was, dat de direc tie en aannemer van de sluiswerken het geheel voor Kerstmis 1958 water kerend zouden kunnen maken en zo doende niet bereid was om 95 van de kosten van het extra krediet van 36.000.beschikbaar te stellen. Rijkswaterstaat wilde alleen dan me dewerking verlenen, wanneer de ge meente Zierikzee bereid gevonden zou wórden de helft van deze kosten te dragen. Zeer terecht was de raad van Zierik zee toen van mening, dat de veilig heid van de stad aanmerkelijk belang rijker was dan een bedrag van 18.000.— hoewel een dergelijke uit gaaf uit de gemeentekas de financi ële positie van Zierikzee geen goed zou doen. Men wilde echter niet het risico lopen, dat er iets zou gebeuren na 24 decem ber, terwijl Zierikzee in de gelegen heid was geweest dit te voorkomen. De opzichter van het ingenieurs bureau Witteveen en Bos, de heer C. de Boer en de uitvoerder van de firnia Volker beton, de heer A. T. Kamsteeg zijn ervan overtuigd, dat de sluis binnen de gestelde termijn waterkerend zal zijn, ten minste indien men van de zijde van Werkspoor tijdig gereed zal Knappe pantomime voor de Vlissingse Jeugdweek '58 Ned. Pantomime Stichting verzorgde prachtig programma Vier mensen drie mannen en één vrouw van de Nederlandse Pan tomime Stichting hebben gisteravond onder leiding van Jan Bronk in de tent op de Grote Markt te Vlissïn- gen bijzonder boeiende staaltjes van pantomime-kunst, wat men met enig risico een „kruising" tussen ballet en toneel kan noemen, te zien gegeven. Voor de pantomime was namelijk de tweede avond van de Vlissingse jeugdraad, overkoepelend orgaan jeugdarad, overkoepelend orgaan van alle Vlissingse jeugdorganisaties gereserveerd. Velen helaas toch niet genoeg hebben van het uit zonderlijke programma genoten vooral veel jonge kinderen, welpjes, A.J.C.'ers, leden van de clubs „Ruth" enz., hebben van dit prachtige pro- jeugdweek. Nadat de secretaris van de Vlissingse Jeugdraad, de heer H. Schuys, de avond had geopend, trad Jan Bronk voor het voetlicht, die al lereerst een zeer beknopte inleiding tot en voorts enige demonstraties van pantomime en mime gaf. Hij werd in zijn demonstraties bijgestaan door Frits Vogels, die vooral twee zeer moderne impressies te zien gaf een vorm als die de moderne schil ders, dichters en beeldhouwers toe passen. Vooral „Diepzee" deed allen ademloos toezien. Hierna volgde het korte, doch buitengewoon interessan te programma. „Dagelijkse ontmoe ting" twee simpele mannetjes ra ken slaags met elkaar het mimi sche „Levenslang" en het meer sati rische „Natuurvrienden" volgden elk aar op. Voor en na de pauze waren verder fargmenten uit „Twaalf am bachten en dertien ongelukken" te bekijken; geestige, spitse en door lei der Jan Bronk waarlijk grandioos vertolkte interpretaties van een noodlijdende zwerver. Als wielrenner als toreadoor en als kapper kon men deze overigens zo sierlijk bewe gende sul bewonderen. Met muziek van Louis Armstrong tenslotte werd het wat langere „Bruidsduet" ingeleid. Hier zorgden de 4 „pantomimisten" voor een hoog- tepunt. Een vrijgezel, die bruidegom gaat worden (het kostelijke spel met zijn spiegelbeeld) de bruid zelf en de koetsier gaven hier waarlijk machtig spel te zien. Vanavond is er wederom een unieke voorstelling in de tent op de Grote Markt: het. poppentheater „In den vroeden Zotscap" onder leiding van Henk Zoutendijk brengt dan „Rei- naert de Vos" en men mag slechts hopen, dat de tent nog- beter gevuld is dan gisteravond het geval was. Bijeenkomst in „Toorénvliedt" uitgaande van Ger. Kerken. Uitgaande van de Geref. Kerken zal op zaterdag 13 september een bijeen komst worden gehouden in het open luchttheater „Toorenvliedt" te Mid delburg, waar als sprekers zullen voorgaan ds. P. Homburg, geref. pre dikant te Vlissingen en ds. Okke Ja ger, geref. predikant te Almelo. Het doel van deze bijeenkomst is de acti vering. van het geestelijk en kerkelijk leven. Medewerking wordt verleend door zangkoren en muziekverenigin- komen met de installatie van de verschillende machïneriën en het plaatsen van de puntdeuren en de sectordeuren. Met het plaatsen van de elektrische installatie is inmiddels reeds een be gin gemaakt en in de tweede week van september zullen de sluisdeuren op hun plaats gebracht worden. Ove rigens heeft Werkspoor de tijd tot 18 oktober, op welke datum de versnelde uitvoering van de werken zal ingaan. Door.de sluis „De versnelde uitvoering van het werk bestaat niet uit het instellen van een ploegensysteem, waardoor dag en nacht gewerkt zou kunnen worden", zo vertelde de heer C. de Boer, „doch omvat uitsluitend het inzetten van extra materiaal waardoor sneller ge werkt zal kunnen worden". Zo gauw namelijk Werkspoor met het installeren van de technische instal laties gereed is, wordt de damwand om de sluis weggehaald en juist het trekken van de damwand is het grote speculatieve element bij de afwikke ling van de werkzaamheden voor 24 december. Het is namelijk van tevo ren niet bekend hoelang men hierover zal werken.' De enorme stalen damwand zal met behulp van zware bokken weer uit de grond getrokken moeten worden. Men zal beginnen met de wand voor de doorvaart van de sluis, die zoals be- VEILING GOES 26 aug. Export- en industrieveiling Zigeune rin st. 85-95 44, St. 75-85 47, st. 65-75 42—44, h. 85-95 42, h. 75-85 41—43, h. 65-75 37.40—39.50, h. II 29; Manks Codlin h. 80-90 32, h. 70-80 31—35, h. 60-70 20.20—23.30; James Grieve st. 85-90 47, st. 80-95 52. st. 75-80 57, h. 85-90 47, h. 80-85 52, h. 75-80 65; Perzikrode Zomer appel h. 70-80 42—46, h. 60-70 40—13, h. II 28—30; Early Victoria h. 70-80 17, h, 60-70 17. h. II 10; Pree. de Trevoux h. 60-70 57, h. 85- 60 37, h. 50-55 29, h. II 22; Clapps de Favou rite st. 65-75 36—37, st. 55-65 30.20—30,50, h. 65-75 35.10—36, h. 55-65 30—30.50. h. II 21.40— 22.20; dubb. pr.bonen IX 26, bramen (doos jes) I 120-137. II 105, III 90—92, bramen I en II 105, afw. 63. Gewone veiling: Perzik rode Zomerappel k. 34, f. 29; Zigeunerin k. 29—33, f. 20—22; .Manks Codlin k. 16—20; Early Victoria k. 16; James Grieve k. 31—39; Pree. de Trevoux k. 30, f. 21—27; Clapps de Favourite k. 20—26. f. 20—22; Czarpruimen II 28—47, grol 47—55, f. 30—37; Washington I 65—82, grof 65—79, II 50-65, t. 28—41Belle de Louvain I 65—74, grof 68—65, II 43—54, f. 34—51; Reine Victoria I 85—105. grof 57—94, II 61—68, f. 25—65; Reine Claude d'Althann I 75—101, grof 72—94, II 51—80, f. 40; Reine Claude Verte 1 130—143; Kirkes I 92, grof 62; Reine Claude Hoefer I 135, II 108. VEILING KAPELLE BIF.ZELINGE 26 aug. Bramen ind. I 105—107, II 73, dubb. pr. bonen II 26. appelen en peren; Zigeune rin h. 75-85 41—43. h. 65-75 37—43, II 27. k. 23—27, f. 13—17; Perzikappel h. 70-80 41, h. 60-70 4344, II 27. k. 35; Manks Codlin h. 70-80 31—34, h. 60-70 22—23, k. 13—19. f. 8.5— 12; James Grieve h. 80-85 47, h. 75-80 50, 33; Melba h. 70-80 47, h. 60-70 42. II 24; Pree. de Trev. h. 60-70 54, h. 55-60 36, h. 50-55 28, Een overzicht van de sliiiswerkzaam- heden in het havenka/naal van Zie rikzee.(Foto P.Z.C.) kend is 12.50 meter bedraagt. Zo gauw de doorvaart vrij ïs, zal de scheepvaart door de sluis geleid wor den en kan het gedeelte van het ha venkanaal, dat nu voor de scheep vaart wordt gebruikt, worden afge sloten. Waarschijnlijk zullen de eerste sche pen in de loop van de maand novem ber door de sluis varen. Is het gedeel te van het havenkanaal afgesloten, dat nu nog open is, dan zal aan de buitenkant, dus aan de kant van de Oosterschelde het werk afgemaakt worden. Er zal een glooiing worden aangebracht van basaltblokken tot een hoogte van vijf meter. De binnen kant zal ook gesteund worden, doch de afwerking hiervan volgt in 1959. Onderwijsvoorstellen in de Middelburgse raad Tijdens de vergadering van de ge meenteraad van Middelburg, die maandagmiddag gehouden werd, zijn verschillende onderwijsvoorstellen aan de orde gekomen. Voor de uit breiding van de rïjwïelbergplaats van school C voteerde de raad een krediet van 8300. Hierbij kwam nog een bedrag van 4300, waar voor voorzieningen dienen te worden getroffen aan dit gebouw in ver band met het ter beschikking stel len van lokalen voor de ulo-sehool van de vereniging tot het verstrek ken van lager onderwijs op Geref. Grondslag. In totaal verstrekte de raad dus een krediet van 7600. Op een vraag van de heer P. H. Geers (p.v.d.a.) deelde wethouder J. Wi KÖgeler mee, dat het de be doeling is de rijwielbergplaats te vestigen in een uitsparing van het Veersebolwerk naast de speelplaats van de school. Ter vervanging van een versleten exemplaar besloot de raad voorts een bedrag van 178,50 te bestem men voor de aankoop van een nieu we kachel. In dit verband beval de heer B. A. Hesselink (v.v.d.) aan om over te schakelen op oliestook- kachels. Wethouder KÖgeler was het hiermee eens en stelde voor een wenk in die richting te geven aan het schoolbestuur en eventuele an dere besturen. De leerlingen van de ulo-school aan de Nieuwe Haven krijgen een band recorder om hun uitspraak van de Nederlandse taal en van de moderne talen te verbeteren. De raad trok hiervoor 398 uit. Op een vraag van de heer Geers deelde wethouder KÖgeler mee, dat het in de bedoe ling ligt de aankopen van deze band-recorders alleen tot de ulo scholen te beperken. De heer F. L. Maandag, leraar te kenen aan het gymnasium, werd met ingang van 1 september a.s. ont slag verleend uit vaste diénst en met ingang van gelijke datum be noemd tot leraar tekenen in tijdelij ke dienst. Dit hield verband met 't feit, dat de heer Maandag benoemd is tot onder-directeur van de rijks kweekschool. Mej. J. Hoogerheyde Bestrijding winterwerkloos heid op Noord-Beveland. Ter bestrijding van de belangrijke winterwerkloosheid op Noord-Beve land heeft het Coördinatie College voor Openbare werken te Den Haag subsidie toegezegd aan de Cultuur technische Dienst voor het egaliseren van de ca. 15 ha bouwland en gras land in de gemeente Wissenkerke, eigendom van de heer H. Jonkers te Goes. De uitvoering van dit A.W.-ob ject zal werk verschaffen aan 80 man gedurende 16 weken. Wedvluchten. Door de postduivenhoudersvereniging „Oost West, Thuis Best" te Kapelle werd deelgenomen aan een wedvlucht voor jonge duiven vanuit Orleans, af stand 425 km, snelheid eerste duif 1357,63 meter per minuut. De uitsla gen van deze wedvlucht zijn; 1, 5 en 9 M. J. Nelisse; 2, 3 en 11 J. op 't Hof 4 J. C. Nijsse; 6 J. H. C. Poley; 7 J. de Schipper; 8 Jac. Schier; 10 B. Vuyk; 12 P. I. Butler; 13, 14 en 15 M. Pieterse. De postduivenhoudersvereniging „De Rode Doffer" te Goes hield een wed vlucht van Noyon uit. De uitslag was: 1 en 4 W. J. v. d. Ree: 2, 6 en 7 D. Kloosterman; 3. M. Tilroe; 5 C. Snoep; 8 Joh. Schrijver; 9 A, Heijns- clijk; 10 J, Bakker. werd per 1 september a.s. eervol ontslag verleend als vakonderwijzeres in dé nuttige handwerken aan de openbare lagere school C aan de Bree. Bij de hernieuwde vaststelling van de verordening op de reinigingsrech ten vroeg de heer Hesselink hoe het gesteld is met de „privaat-tonnenge- schiedenis". Wethouder J. L. van 't Westende deelde in antwoord hierop mee, dat getracht wordt met de ta rieven de tonnen er uit te dwingen. Voor een nieuw privaat krijgen de bewoners een premie-toelage. „Dr. A. Staverman"-brigade verrichtte stranddiensten In de maand juli hebben ongeveer 2000 kinderen op hun jaarlijkse schoolreisjes het strand bij Westduin bezocht. Daar deze kinderen, die uit Noord-Brabant en- Limburg kwamen, de gevaren van de zee niet kenden, werd het strand bewaakt door leden van de „Dr. A. Staverman Brigade" uit Vlissingen. Vooral de laatste dag bleek, dat deze bewaking niet over bodig was. Tijdens laag water werd een van de kinderen bij het baden door de stroom gegrepen. Door het snel optreden van een lid van de red dingsbrigade werd het kind weer op het droge gebracht en kwam met de schrik vrij. Overigens bewijst dit weer eens, dat men bij laag water de uiterste voorzichtigheid moet be trachten en nooit vlak bij paalhoof den moet gaan zwemmen of baden, daar de stroming daar het gevaar lijkst is. Voetbalvereniging „Goes" hield ledenvergadering Kritiek op houding Met de nieuwe competitie in het zicht, heeft de G.V. en A.V. „Goes" haar algemene ledenvergadering gehouden in café „Flora". Aan het slot van deze vergadering heeft de oud-voor zitter van de vereniging, de heer A. J. C. Nordlohne, het bestuur lof toe gezwaaid voor het gevoerde beleid. Met vreugde constateerde spreker, dat alle strubbelingen thans tot het verleden behoren en dat de vereni ging weer een tijd van grote bloei tegemoet gaat. Tijdens deze vergade ring werd tevens de houding van de Stichting Sportbelangen gekritiseerd. Enkele sprekers betoogden, dat deze stichting te weinig aandacht besteedt aan de accommodatie van de sport velden in Goes. Voorzitter A. J. Wijnands wees er in zijn openingswoord op, dat het afge lopen seizoen vele belangrijke beslui ten zijn genomen, die hun vruchten reeds hebben afgeworpen. Zo is een beroepstrainer aangesteld, die tot nu toe goede resultaten heeft bereikt. De lagere elftallen zijn dit seizoen goed voor de dag gekomen, hetgeen niet kan worden gezegd van het eerste en het tweede elftal. De con ditie van de spelers is thans echter beter dan een jaar geleden, zo ver zekerde de voorzitter. De contributies en de donaties wer den onveranderd vastgesteld. De le den van de elftalcommissie, de heren M. B. Schipper, C. J. Tilroe, J. West- strate en H. Wijs, werden herkozen. In de -plaats van de heer E. J. Sinke werd in deze commissie benoemd de heer H. Weertman. De bestuursleden A. J. Wijnands en Th. Fokke, werden herkozen. De jeugdcommissie werd met enkele nieuwe leden uitgebreid, zodat nog meer dan voorheen aan dacht aan de jeugdige voetballers van „Goes" zal worden geschonken. De kascommissie, bestaande uit de heren A. J. C. Nordlohne, I. J. van Daalen en H. Sinke, werden herko zen. Vriendschappelijke wedstrijd Het eerste elftal van de voetbalver eniging „Kapelle" speelde op eigen terrein een vriendschappelijke wed strijd tegen Goes V, die eindigde in een 6—0 overwinning voor Ka pelle I. DRINGENDE BEHOEFTE Het college van B. en W. van Goes stelt de gemeenteraad voor in haar eerstvolgende vergadering een kre diet van 25.000,beschikbaar te stellen voor de bouw van een aula op de algemene begraafplaats. en W. herinneren de raad eraan, dat reeds vele jaren, zowel dooi" de raad als door de burgerij, is aange drongen op de stichting van een aula. Ook ons college is van de noodzaak hiervan overtuigd, aldus B. en W. in hun schrijven aan de raad. Vooral tijdens slechte weersomstandigheden blijkt er een grote behoefte te be staan aan een aula op de begraaf plaats. Daarbij komt nog, dat de mo derne huizenbouw geen gelegenheid biedt om bij een begrafenis een wat groter aantal belangstellenden in het sterfhuis te ontvangen. Deze over wegingen hebben ertoe geleid, dat op de begrotingen voor 1956 en 1957 een bedrag van 50.000,op do kapi- taaldienst was opgenomen voor de stichting van oen aula. Als gevolg van de moeilijke financiële positie van de gemeente Goes, moesten deze bedragen telkens van cle begroting worden afgevoerd. üe oplossing va» het probleem is dus de laatste jaren geen stap dich ter bij gekomen. Hoewel de finan ciële omstandigheden thans zeker diet gunstiger genoemd mogen worden, heeft het college opnieuw getracht wegen te vinden om te komen tot een weliswaar eenvoudi ge, doch waardige voorziening ter zake. Volgens ramingen is het mo gelijk met een bedrag van t- 25.000,een zeer sober, .vaal bruikbaar gebouw te sticl'te* si in te richten, indien dit g vi hoofdzaak wordt opgetrokken ia« een staalskelet met panelen van artistiek plaatmateriaal en begla zing. Dit gebouw zal dan bestaan uit een aula met af te scheiden koffiekamer en toiletgelegenheid. De kapitaalslasten van een investe ring van 25.000,berekend naar het huidige rentepercentage van 4% procent en een afschrijving in 40 jaar zijn in totaal 1812,50. VERHOGING RECHTEN Bij deze opzet met gelijke jaarlijkse afschrijvingen dalen de kapitaalslas ten met 29,69 per jaar. De kapi taalslasten kunnen naar het inzcht van B. en W. gedekt worden door een verhoging van de bestaande rechten met 50 procent en het invoeren van een nieuw recht voor het gebruiken van de aula naar een tarief van 7,50 bij begraving in de tweede en eerste klasse. De tarieven zouden dan wor den: derde klasse volwassenen 18, (voorheen 12,kinderen beneden 12 jaar 9,—- 6.en kinderen oeneden 1 jaar 4.50 3,tweede klasse volwassenen 60.40. en eerste klasse volwassenen 120, 80,Gerekend naar liet gemid delde aantal begravingen gedurende de laatste 10 jaren, zou dit een ver meerdering van de inkomsten met 1287,betekenen. De opbrengst van het gebruik der aula wordt ge raamd op 517,50, zodat dus in to taal een meerdere opbrengst van 1804,50 verkregen zou worden. Dit bedrag is genoeg om de afschrijving te voldoen. Ongedekt blijven dan de kosten van onderhoud en verwarming van het gebouw ad 600,per jaar. Dit la voigens B. en W. aanvaardbaar gezien de geleidelijke daling van cle kapitaalslasten en voorts gezien de fringe toeneming van het aantal be grafenissen. 's-HEER ARENDSKERKE Bevestiging ambtsdragers. De heren M. C. Deurwaarder en A. Sanderse, die beiden zijn benoemd tot ouderling van de hervormde ge meente te 's-Heer-Arendskerke, heb ben evenals de tot diaken gekozen he ren L. Goedegebure en A. Wiskerke Pz. hun benoeming aangenomen. In de morgendienst van jongstleden zon dag heeft de bevestiging van deze ambtsdragers plaatsgehad. KRABBENDIJKE Afscheid wethouder en raadslid W. P. Gebraad Tijdens een buitengewone vergade ring die voor ieder toegangelijk is op 1 september zal de gemeenteraad van Krabbendijke afscheid nemen van het C.H.-raadslid. wethouder W. P. Gebraad.. Deze bijzondere bijeen komst van de raad vangt om acht uur aan. Op 2 september komt de raad van Krabbendijke bijeen om de nieuwe raadsleden te beëdigen en wethouders te verkiezen. HOEDEKENSKERKE Jongetje brak been De 3-jarige M. Ie G. uit Hoedekens- kerke, in Burgh met vakantie, had het ongeluk, toen hij zich als pas sagier bij zijn oudere broer op de fiets bevond, met zijn beentje be klemd te geraken tussen de voorvork en het wiel. De juist passerende wachtmeesters der rijkspolitie wis ten door de vork te verbuigen het beentje vrij te krijgen. Het bleek ech ter dat dit op twee plaatsen gebro ken was. Het slachtoffer werd ter verpleging naar het Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis te Zierikzee ver voerd. NISSE Gemeenteraad. De raadder gemeente Nisse komt in openbare vergadering bijeen op dinsdag 2 september a.s. Deze korte agenda bevat o.a.: beëdi ging raadsleden; benoeming van een lid van het burgerlijk armbestuur in de vacature ontstaan door het overlijden van de heer Jacob Slab- bekoorn. De aanbeveling van het burgerlijk armbestuur, luidt: 1 Ma- rinus Adriaan Mol Mathijszoon; 2 Geerard Slabbekoorn Jacobzoon. Voorts verkiezing van 2 wethouders. Ab Geldermans niet naar wereldkampioenschappen De Beverwijker Ab Geldermans zal niet deelnemen aan de wereldkampi oenschappen achtervolging voor pro fessionals, die van 2 tot en 7 septem ber in Parijs worden verreden. Geldermans was door de K.N.W.U. uitgenodigd om samen met de Neder landse kampioen Peter Post in dit nummer uit te komen, toen Daan de Groot, die aanvankelijk als tweede man was aangewezen, zich terugtrok. Maar Geldermans is nog altijd onaf hankelijke en zou een proflicentie moeten aanvragen indien hij in Pa rijs wilde starten. En daarvoor voelt Geldermans nog niets, ook al omdat- hij eind september in de Ronde van Polen voor amateurs en onafhgnke- lijken zal starten. Nederland zal in de achtervolging voor profs nu alleen door Peter Post vertegenwoordigd worden. Strijd om de Europese voetbalbeker begonnen De eerste wedstrijd tussen Boldklub K.B. uit Kopenhagen en Schallce '04 (W.-Dld.) voor de eerste ronde van de competitie om de Europese voet balbeker heeft een 3O-zege opge leverd voor de Deense club, die bij de rust met 20 de leiding had. De Ne derlander Andries van Leeuwen uit Enschede leidde de wedstrijd. Tsjechische atlete wil in Zweden blijven De Tsjechische vèr-springster Ziata Rozkosna, die aan de Europese atle- tiekkampioenschappen heeft deelge nomen, is niet met het Tsjechische team naar huis teruggekeerd. Zij heeft zich tot de politie iri Stockholm gewend met het- verzoek om politiek asyl. II 21, k. 25: Clapps Favourite st. 75-85 35.70— 36.20, st. 55-65 29.40—29.70, h. 65-75 33.70— 34.80, h. 65-65 28.60-29.10, II 22—23. k. 22— 25, t. 16—17; Early Victoria h. 70-80 20, h. 60-70 16, II 9,5, k. 13. f. 10; Codlin Keswick h. 70-80 17, h. 60-70 34, II 9.5, k. 12, t. 10; Juttenpeer I 43—68, II 17—38; Bloemzoet I 21; Nrd.-Holl. Suikerpeer I 13, II 9, geplukte kroetappelen 6,5, val handappelen 6—6.5, ge plukte kroetperen 6.6—7. Pruimen; R. Vic toria I 68—106, II 40—57, Belle de Louvain I 56—70, II 36—50, R. Cl. d'Althan I 83—108, II 38—47, R. Cl. Verte I 130, Czar I 46—57, II 31, Rode Eierpruim I 60, Boerenwitte I 62, R. Cl. d'Ouillin I 65—7,8, II 46, gescheur de pruimen 21—47, bramen per docs I 27— 31, II 19—21, aardbeien per doos I 90, perzi ken per stuk I 15, II 9. VEILING KRABBENDIJKE EN O. 25 augustus. Ferz. zomerappel h. 70-75 31; h. 65-70 35; h. 60-65 32; h, 2 22: fabr. 20—21; Manks Codlin h. 70-80 21, h. 60-70 18—26, h. 2 11—18, keuken 16—18, fabr. 9—15, lcroet 3—11, val 3; zigeunerin h. 75-85 28, h. 65-75 31, h. 2 13—19, keuken 18 —22, fabr. 12, val 9; Tydemans Early Worch st. 80-85 36, st. 75-80 46, st. 70-75 50, st. 65-70 52, st. 60-65 46, fabr, 16; James Grieve h. 80-85 37, h, 75-80 36, keuken 27; Clapp's Favourite h. 70-75 35, h. 65-70 34, h. 60-65 29, h. 55-60 25—26, h. 65-75 35, h. 55-65 26, h.. 2 19, keuken 21, fabr. 16—19, kroet 3—14; Pree. de Trevoux h. 55-80 29, h. 50-55 24, h. 2 16, kroet 6; Bramen 1 29— 31 per doos; verpakt fruit: James Grieve h. 90-95 44; h. 85-90 43, h. 80-85 42; Zigeu nerin h. 20-85 40, h. 75-80 40, h. 70-75 39, h. 65-70 41. MARKT GOES 26 aug. Granen, zaden en peulvruchten. De prijzen waren voor: tarwe, basis 17 procent vocht, boerenschoon af boerderij per 100 kg 27.50—28, gerst idem 24—26.50, koolzaad. Idem 33—35, karwij idem 65—68, erwten Idem 30— 52, schokkers Idem 50—69. Aardappelen. De prijs van kleiaardappelen bedroeg: Bintje 35 mm opw., exportsortering 8. Prijzen per 100 kg geleverd aan de sorteerinrichting, sorteerkosten voor rekening van koper. Hooi en stro. Goede kwaliteit lucernehool werd verkocht voor 80—90 per ton geperst, af boerderij. Voor gerstestro kon worden genoteerd 28—32.50 per ton. Vlas De prijzen voor vlas bleven ongewijzigd, al bestond een toenemende vraag naar goed vlas. Goede kwaliteit vlas noteerde 15—18 cent per kg. Afwijkende partijen werden verkocht voor 800—1200 per ha, terwijl voor slechte par tijen 500—800 werd betaald. Eieren. De eier- prijs bedroeg 2.12 per kg. VEILING KRABBENDIJKE 26 aug. James Grieve st. 85-90 44, 80-85 48, 75-80 51, h. 80-85 44, 75-80 57, k. 35, val 8—9; Zigeunerin h. 75-85 40, 65-75 37, II 26, k. 22, f. 1618, kr. 613; Perzikrode Zomerappel h. 70-75 37, 65-70 39, 60-65 33, II 25, k. 31—34, f. 23—28,. kr. 10; Tydemans Early W. k. 39, kr. 15; Precoce de Trevoux h. 55-60 32, 50-55 27, H 22; Manks Codlin h. 70-80 33, 60-70 22, II 14—19, 70-75 36, 65-70 30, 60-65 26, k. 17— 25, t. 12—14, kr. 4—12; Clapps Favourite h. - 75-80 40. 70-75 36, 65-70 34, 60-65 31, 55-60 27, II 21, k. 24—25, f. 12—19, kr. 3—14; bramen I 36—38 p. doos, II 28—39 per doos, dubb. pr. bonen 138, n 28—39, verpakt fruit Tydemans Early w. h. 75-80 73, 70-75 72, 65-70 61; Clapps Favourite st. 70j75 46, 65-70 42. 60-65 37. EIERNOTERING GOES Bericht voor handelaren: kippeëieren 12,5 cent, poeljeëieren 9 cent, eendeëieren 8 cent. ROTTERDAMSE VEEMARKT. 26 augustus. Aanvoer ln totaal 2493. Weektotaal 4833. Vette koeien en ossen 450; gebruiksvee 1034; vette kalveren 235; graskalveren 271; nuchtere kalveren 210; varkens 52; biggen 66; paarden 98; veu lens 80; schapen of lammeren 423; bok ken of geiten 24. Prijzen in cents per kg. le kw, 2e kw. 3e kw. Vette koeien 300—330 280—295 260—270 Vette kalveren 290—300 260—280 200—260 Slaehtpaarden 230 200 190 Prijs in guldens per stuk. le 2e 3e Graskalveren Nuchtere 'kalveren Biggen Veulens Schapen Lammeren Kalfkoeien Melkkoeien Vare koeien Vaarzen Pinken 55 40 35 485 385 300 70 65 55 70 60 50 1200 975 850 1200 975 850 850 750 670 900 800 600 625 500 400 Vette koeien aanvoer iets meer, handel zeer kalm, vooral niet hoger in prijs; vette kalveren aanvoer als vorige week, handel stroef, prijzen iets lager, prima's boven notering; graskalveren aanvoer iets kleiner, handel flauw, vooral niet hoger in prijs; nuchtere kalveren aanvoer matig, handel willig, prijshoudend; big gen aanvoer als vorige week, handel kalm, niet geheel prijshoudend; slaeht paarden aanvoer als vorige week, han del lui, prijzen iets lager: veulen aanvoer iets meer, handel goed, prijzen onveran derd; schapen en lammeren aanvoer als vorige week, handel flauw, prijzen onge wijzigd; kalfkoeien aanvoer even rui mer, handel stil, prijzen onveranderd; vare koelen aanvoer gewoon, handel sle pend, prijzen van vorige week konden zich met inoeite handhaven; vaarzen en pinken aanvoer wat ruimer, handel rede lijk, prijshoudend. AMSTERDAMSE AARDAPPELTERMIJNMARKT 26 aug. De totale dagomzet op de heden ge houden aardappeltermljnmarkt heeft 79 contracten belopen. Bij de consumptie-aard appelen werden gedaan: in Bintje 35 mm klei 50 contracten voor april, waarvan 5 k 13.60, 4 a 13.70 en 41 A 14 en 2 contracten voor sept, k 9.60 (stemming goed prijshou dend) en ln Bintje 45 mm klei 3 contrac ten voor maart k 15, 2 contracten voor april A 16 en 10 contracten voor sept. A 11.80 (stemming goed prijshoudend). Bij de poot- aardappp-ien kwamen tot stand: in Sirteina A 2 contracten voor nov. A 19 (prijshoudend), in Sirtema E 35-53 mm klei 7 contracten voor nov. A 20 (prijshoudend) en in Voran B 35-45 mm zand 3 contracten voor nov. k 18.50 en 1 voor dec. A 18.70 (prijshoudend). Opening sportveld te 's-Heer-Arendskerke. Aanstaande zaterdag zal het gemeen telijk sportterrein te 's-Heer-Arends kerke officieel in gebruik .vorden ge nomen. Het oude terrein is de afge lopen winter in D.A.C.W.-verband verbeterd en uitgebreid. De ingebruikstelling vindt plaats op een bijeenkomst, die daartoe des mid dags om 2 uur in het gemeentehuis voor genodigden wordt gehouden. Om 3 uur volgt dan een afmars naar het terrein, waar de voetbalclub 's-Heer- Hendrikskïnderen I tegen 's-Heer- Arendskerke II zal spelen. Daarna volgt een match tussen 's-Heer- Arendskerke I en Rillandia I,

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 7