Zoutelande's burgemeester hield pleidooi voor Raad van State VenhaAe, SaïVC AMERIKAANSE MARGERIE UIT KRUIN1NGEN VERTROKKEN M HERBOUW VAN DOOR OORLOG VERWOESTE POLDERWONINGEN Agenda 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DONDERDAG 21 AUGUSTUS 1958 IN BEROEP TEGEN GED. STATEN Beslissing van gemeenteraad over grondaankoop niet goedgekeurd (Van een speciale verslaggever) l)e financiële jMJsitie van Zoutelande is zonder meer préeair te noemen Burgemeester Kodde gaf dit in de woensdag gehouden openbare zitting van de Raad van State onomwonden toe, er echter uitdrukkelijk aan toevoegend, dat men hier niet- het gemeentebestuur van Zoutelande een verwijt kan maken. Wel zinspeelde Zoutelandes burgervader op de mogelijkheid, dat zijn gemeente in de toekomst, wanneer de herindeling van Walcheren een feit zal zijn, met een andere Zeeuwse gemeente zal worden samengevoegd. Voor de tweede maal binnen enkele weken was burgemeester Kodde naar Den Haag gekomen om een beroep van de ge meenteraad toe te lichten, dat ingediend was bij de Kroon omdat het college van Gedeputeerde Staen van Zeeland een beslissing van de raad niet had goedgekeurd.. ten, dat het hier niet de aankoop van een boerderij betreft, doch om een gewoon huis met een schuur en enig land er omheen. Spreker ontkende dit met stelligheid. „Het is wèl een boerderij. Ik mag dan geen boer meer zijn, hoewel ik het pakje heb overgehouden", aldus spreker, met een zekere trots wijzend naar zijn karakteristieke Zeeuwse klederdracht. ^Mijn zoon boert er nu. Het is één complex, dat men niet uit elkander kan nukken". In dit verband herinnerde burgemees ter Kodde er aan, dat hij in de jaren '20, toen hij al» burgemeester van Zoutelande werd benoemd, ook nog een boerderij exploiteerde. „De bezol diging van de burgemeester was in die jaren van dien aard, dat ik er, vooral in verband met de stevige uit breiding van mijn gezin, met het boe renbedrijf nog watt bij moest verdie nen. Ik hield er koeien en kippen. Ook thans zal men de zaak niet kun nen splitsen". In tegenstelling met het college van G.S. geloofde burgemeester Kodde, dat het uitbreidingsplan in zijn geheel zal moeten worden uitgevoerd. Daarom moest de raad tot aankoop van het boerenbedrijf besluiten. Het aanbrengen van zeeweringen brengt de gemeente nog dagelijks op kosten. Mensen, wier huizen moeten worden ge sloopt, komed noodgedwongen in andere huizen met hogere huren. „Wanneer er dan een oorlogsweduwe met een kind moet verhuizen en de hogere huur nauwelijks kan opbren gen. kan ik niet tegen haar zeggen: „Gaat heen en wordt warm". Het geementebestuur heeft voor deze mensen een taak". Tenslotte berekende burgemeester Kodde, dat een verwezenlijking van het gehele uitbreidingsplan slechts tachtig cent per vierkante meter duurder zal zijn dan wanneer de rea lisering in gedeelten plaats heeft, zo als Gedep. Staten dit voorstellen. Standpunt Ged. Staten De heer J. Goedbloed. die met de heer A. Zandee namens het college van G.S. aanwezig was, erkende dat het aanbrengen van de zee wering een zeer ongunstige in vloed op de gemeente-financlën van Zoutelande heeft gehad. Spre ker wees er op, dat de financiële positie van de gemeente abnormaal slecht is en geloofde, dat een uit- De eerste keer betrof het een door de raad vastgesteld uitbreidingsplan, terwijl het thans ging om aankoop van land, een huis en een schuur, wel ke transactie de raad had menen te moeten afsluiten in verband met de verwezenlijking van dit uitbreidings plan, waarover de Kroon, zoals wij enige weken geleden berichtten, in hoogste instantie nog een uitspraak zal moeten doen. Het besluit van de raad om tot aan koop van de percelen over te gaan, zal ook daarom een merkwaardig ka rakter kunnen hebben, omdat het hier een huis met schuur en land van bur gemeester Kodde zelf betrof, zodat hij gisteren als burgemeester van zijn gemeente de aankoop van zijn eigendommen moest verdedigen. „Ik sta hier niet voor eigen zaak te praten", zo merkte burgemeester Kodde in zijn betoog op. „Het gaat om de belangen van de gemeente waarbij ik mijn persoonlijke belan gen geheel op de achtergrond schuif", aldus de burgervader. „Wij hebben voldoende kennis van personen en verhoudingen om zonder enig argwaan deze zaak te bekijken", zo stelde waarnemend-president Staatsraad prof. dr. G. A. van Poelje burgemeester Kodde gerust, waar voor de Zeeuwse magistraat met een woord van erkentelijkheid de heren Staatsraden dankte. In een vlot be toog ging burgemeester Kodde nader in op de argumenten van het college van Gedeputeerde Staten om dit raadsbesluit niet goed te keuren. Financiële moeilijkheden Vooraf stelde hij vast, dat Zoutelan de in de financiële moeilijkheden is geraakt door de uitvoering van de zeeweringswerken, waardoor het aanzien van het dorp een geheel an der karakter krijgt. „Dit kost veel geld en er is geen uitzicht op, dat de gemeente van rijkswege hiervoor een tegemoetkoming krijgt". Onjuist noemde spreker het, dat Gedeputeerde Staten aanwijzingen om op een an dere wijze het uitbreidingsplan te rea liseren. Gedeputeerde Staten zijn hier, op de stoel van het gemeentebestuur gaan zitten. Het zal niet zo lang meer duren, maar zolang ik nog in functie ben, wil ik op mijn eigen stoel blij ven zitten en zal het gemeentebestuur de zaken in Zoutelande moeten rege len", aldus de heer Kodde. Vervolgens ging burgemeester Kodde in op het argument van Gedep. Sta- VAN TOT HELE TIPPEL Twee wakkere dames hébben het gan se eiland Noord-Beveland rondgelo pen. De Noordbevelandse dames, le den van de eilandelijke afdeling van de Christelijke Plattelands Meisjes Bond, kozen daarvoor de langst mo gelijke weg, die over de zeedijk, een afstand van circa zestig kilometer. Joke Tange en Nellie Filing hebben zo hun hele eigen eiland rondgetip- peld. In Kamperland, bij de haven, waren vier meisjes allen lid van de C.P.M.B. de tocht, begonnen, 's Morgens om tien over half zeven ging het viertal welgemoed de dijk op, maar al vrij spoedig moesten twee BENIEUWD.. We vallen in deze dagen in Zeeland wél van de ene verbazing in de ande re. Nauwelijks bekomen van Ingrid Bergmann en Romy Schneider, die alsmaar overal gesignaleerd werden maar nooit gezien), rijst daar uit de wateren van de Westerschelde plotse ling een reuzevis op, die normaliter heel ergens anders behoorde te zijn. Wat doet zo'n dier in de kou, is men geneigd te denken, maar die uit spraak moet ge niet al te letterlijk nemen. Met betrekking tot Bergmann en Schneider zoudt ge dat weer wel kunnen doen en zo ziet ge maar, dat het in deze dagen altemaal bijster verwarrend is. Onze goede Barend Zwerfmans vond zich zélf eergister avond verbaasd op onze redactie te rug en even later bij de butskop. Want zo bleek die walvisachtige bij de kenners te boek te staan en dank zij Zwerfmans weten wij het nu ook. En duiker Moeyes weet nu tenminste ook. waar hij in dat ruim van de ge zonken „Corale" zo plotseling kennis mee maakte. Want hij is wel thuis op de bodem der wateren, maar dat hij daar in de diepte onmiddellijk ge dacht heeft: ,fHê, daar hebben we zo waar een butskopnéé, dat. gelo ven wij niet. Wij zijn overigens benieuwd wat de dag run vandaag iveer brengen zal. een Bergmann of een butskop meisjes de strijd tegen de zestig kilo meter zeedijk opgeven... Joke en Nellie gingen echter door, namen nog een duik in het zilte nat, aten bij mevr. Noordhoek-Swenne in de Anna-Frisopolder een fika aantal koeken en bereikten om tien over half acht 's avonds hun uit gangspunt. BOERDERIJ-AF De boerderij „Acri-Cultura", die mid den in het dorp Oosterland staat, is feen boerderij meer... Waar eens een ominee-landbouwer het koren van zijn land liet opslaan, zullen binnen kort eierkolen en hoeveelheden antra ciet liggen... De in 1848 door de be kende hervormde predikant wijlen ds. .Bernardus Gewin gebouwde schuur za 1 dus het domein van een kolenhan delaar worden. Ds. Bernardus Gewin, die de her vormde gemeente van Oosterland van 1841 tot 1853 diende, was door erving eigenaar geworden van 250 gemeten bouwland. De predikant voelde er veel voor zelf ae leiding van het landbouwbedrijf op zich te nemen. In die tijd werd veel koren verbouwd; teneinde hiervoor een bergplaats te vinden liet de predikant de kapitale schuur bouwen. In de laatste wereld oorlog werd de schuur verwoest, maar later herbouwd. ANDER TERREIN De sportvereniging van Zuldzande heeft enkele spannende weken achter de rug. Het huurcontract van het sportveld kon niet meer worden ver lengd...- Gelukkig slaagde men er tij dig in. een ander terrein te huren. De Zuidzandse sportmensen zullen in het komende voetbalseizoen hun partijtje kunnen spelen of voorgeschoteld kr gen op een weiland van de heer Iz. Nortier aan de Oostburgseweg. Een geschikt kleedlokaal hoopt men hier spoedig te plaatsen. UITNODIGING De vrijwillige brandweer van Zuld zande heeft een uitnodiging ontvan gen om deel te nemen aan internatio nale brandweerfeesten in Kuurne in België op 81 augustus a.s. Het Zuid zandse korps dankt deze uitnodiging aan de voortreffelijke prestatie, die het onlangs leverde bij de regior hrandweerwedstrijden te Groede. breidingsplan ook op een goedko pere wijze verwezenlijkt zal kun nen worden. Volgens spreker zou de ongunstige financiële positie der gemeente niet alleen aan het aanbrengen van de zeewering te wijten zijn, hetgeen de heer Goed bloed met enige cijfers meende te moeten illustreren] Staatsraad prof. dr. Van Poelje: „Wilt U ons nog eens een juist uitge werkte analyse van deze cijfers zen den?" Burgemeester Kodde: „Men zal wel heel knap moeten zijn om hier met de juiste cijfers te komen. Ik erken de financiële capaciteiten van de heer Goedbloed. Hij is op dat punt veel knapper dan ik, maar daar staat te genover, dat ik plaatselijk veel beter bekend ben en in staat ben te zeggen wat wèl en niét mogelijk is in Zou telande. Staatsraad prof. dr. Van Poelje: „De gemeente en de provincie zouden het eens samen moeten uitzoeken". Burgemeester Kodde: „De gemeente heeft het zelf al geprobeerd, en heeft druk gecijferd om een juiste splitsing te maken. Maar wij komen er niet Maak er een feest van met. TOFFEES 32 ct. per 100 gr. Kornets 85 ct. en f 1.50 Bouw Schippersschool te Terneuzen aanbesteed, B. en W. van Terneuzen hebben aan besteed het bouwen van een Schip- Eersschool met rijwielstalling in de ievenspolder. Ingeschreven werd als volgd. Gebr. Simons, Terneuzen f 86.400; J. Kolijn, Terneuzen 99.170 P. Hamelink, Hoek 87.890; L. W. Hamelink. Zaamslag 91.500; P. Ver straten, Heikant 93.500; Gebr. v. d. Poel, Terneuzen 93.000; Driessen Zn., Lamswaarde 102.000; Gebr. Kriekaard, Hengstdijk 92.500; P. en G van Steenbergen, Sas van Gent -Philippine 99.300; Gebr. de Bruyn. Terneuzen 90.500. Het werk werd gegund aan de laagste inschrijvers, Gebr. Simons te Terneuzen. uit. Nu heeft het college van G.S. ons verwezen naar een commissie, die ons op dit punt advies zou moeten uit brengen. Maar dat advies kost de ge meente ook weer geld Staatsraad prof. dr. Van Poelje: „Oh, de Gedeputeerde Staten willen een advies, maar laten dit door de ge meente betalen". Nadat de heer Goedbloed de opmer king had gemaakt, dat het dagelijks bestuur der provincie Zoutelande te gen zichzelf wilde beschermen, rea geerde burgemeester Kodde: „Ja, we zijn nu in een bedenkelijk stadium van deze zelfbescherming gekomen. Dat doet me denken aan de jaren 19401945, toen er ook zo druk over de bescherming tegen zichzelf werd gesproken. Maar daar heb ik nog mijn buik van vol De Raad van State zal later over dit geschil advies aan de Kroon uitbren gen. PAAR POND AANGEKOMEN Nederlanders vond zij onbevangen en vriendelijk NICKEY (Margorle) SCHMID, die een maand de Ameri kaanse gaste is geweest van de familie C. J. de Visser in Krui- ningen, Is gisteren, woensdag, uit Zeeland vertrokken. Nickey af komstig uit Erie in Pennsylvania die door bemiddeling van de American Field Service een be zoek aan Nederland kon brengen, heeft hier een prettige tijd ge had. Haar bevindingen schreef ze neer in een opstel, dat het motto „Im- pressies" droeg en waarvan wij graag enkele fragmenten laten - volgen. De 16-jarige Margorie zal '"v nog een vijftal dagen in Utrecht vertoeven, waarna zij met de „Jo- I han van Oldenbarneveldt" naar Amerika vertrekt. Margorie heeft zich, zo bleek uit haar opstel, vooral ver diept in de volksaard van de Nederlanders. Zij kwam tot de conclusie, dat de Nederlanders trots zijn... „Maar dat mogen zij wel zijn", zo voeg de zij daaraan toe, „want zij heb ben het grootste deel van hun land op de zee veroverd". Een maand was Margorie in Fries land, waar ze de mensen „gereser veerder" vond dan in Zeeland. De Nederlanders schenen Margo rie op het eerste gezicht een beetje verlegen „later zijn zij echter onbevangen en vriendelijk. Ik heb Ieders nieuwsgierigheid naar Ame rika ^gewaardeerd. De kleine kin deren waren heel bedreven in het stellen van vragen". argorie vond vooral de pol ders erg mooi. „Het land lijkt er zo jong en vol le ven" schreef het Amerikaanse meisje, dat aan een heuvelachtige omgeving gewoon is. „Ik heb nog nooit zoveel bloemen gezien, ln de tuinen, voor de ra men van de huizen en zelfs op de binnenvaartschepen". Nickey, zo als Margorie wordt genoemd, had voor haar komst naar Holland al veel gehoord over de goede hoe danigheden van de Nederlandse NICKEY SCHMID: ...paar pond aangekomen... (Foto P.Z.C.) keuken. Zij zal in Amerika bevestigen „Ik ben hier een paar pond aangekomen. Het brood, de thee, de aardappels en het heerlijke gebak vond ik ver rukkelijk..." Prachtig vond het meisje uit Erie ook de klederdrachten," vooral de dracht van Zuid-Beveland, waarin zij zelf ook nog een keer werd „gehuld". In Friesland had Margorie een school bezocht. „Ik vind dat de kinderen hier veel moeten le ren", schreef zij, „vooral op het gebied van de talen. Wat ik van het schoolsysteem niet begrijp is dat soms één proefwerk beslist of een leerling overgaat of blijft zitten". Zij miste de activiteiten „buiten het leerplan om", die men op Amerikaanse scholen vindt. Vreemd vond ze het, dat de Ne derlandse jongens en meisjes over het algemeen meer van Ameri kaanse dan van „eigen" muziek honden. Het klonk haar vreemd in de oren via de Nederlandse ra dio het stemgeluid van Pat Boone te horen. TE WESTKAPELLE EN MIDDELBURG Voorstel uan bestuur Polder Walcheren Zowel te Westkapelle als te Ritthem werd in de oorlogsjaren een aantal gebouwen van de Polder Walcheren verwoest, die tot dusver niet herbouwd zijn, omdat de plannen voor de verzwaring van de zeewering in deze plaat sen nog niet nauwkeurig 'omlijnd waren en in verband hiermee de her bouwplaatsen nog niet bepaald konden worden. Inmiddels is hiervan thans zoveel bekend geworden, dat het bestuur van de Polder Walcheren de al gemene vergadering een voorstel heeft doen toekomen om tijdens de bui tengewone algemene zitting van zaterdag 30 augustus a.s., des morgens om 10 uur in het Polderhuis te Middelburg, te besluiten tot de herbouw van deze dienstgebouwen en -woningen. Het polderbestuur verzoekt ln to taal een krediet van 180.000 beschikbaar te stellen. Na overleg met de directie van de Volkshuisvesting en Bouwnijverheid te Middelburg is gebleken, dat de mo gelijkheid bestaat om te herbouwen op een andere plaats, de woonruimte mede te gebruiken voor herbouw van kantoorruimte, maar niet omgekeerd, en magazijnruimte te Ritthem in te brengen te Westkapelle. een en ander slechts indien de noodzaak hiervan kan worden aangetoond. Hoewel het niet mogelijk is om overtollige woon ruimte te gebruiken voor de bouw van een of meer extra woningen, is het niet uitgesloten, dat hiervan wel gebruik mag worden gemaakt voor aanvulling van tekortkomende kubie ke meters van een ander groter te herbouwen pand. Te Westkapelle doet. zich langza merhand het gemis aan behoorlij ke en voldoende magazijn- en kan toorruimte ernstig gevoelen. Voorts zal thans tot herbouw van de door oorlogsgeweld vernielde objecten moeten worden overge gaan, wil de polder niet de kans lopen dat zijn aanspraak op een rijksbegroting verloren gaat. Volgens de huidige behoeften moet volgens het dagelijks polderbestuur de herbouw van de volgende objecten noodzakelijk worden beschouwd: In Westkapelle: een peilbootloods met een inhoud van 250 kubieke meter, afkomstig van de verwoeste peilboot loods, tegen geraamde bouwkosten van 10.000; een terrelnafscheiding, tegen 2500; een magazijn met een inhoud van 1100 kubieke meter, ter grootte van een krediet van 44.000; een kantoor, Ler vervanging van het verwoeste kantoor tegen 13.750, en een woning voor de technisch ambte naar, ter vervanging van de ver woeste opzichterswoning voor 24.500. De kantoorruimte te Ritthem is ge heel verwerkt in de herbouw van het polderhuis te Middelburg. Te Middel burg moet dan nog herbouwd worden een woning voor net districtshoofd van de Noordwatering, die tot 1944 te Westkapelle woonde, ter grootte van 500 kubieke meter en ter vervanging van de verwoeste opzichterswoning te Westkapelle voor 35.000 en een wo ning voor het districtshoofd van de Zuidwatering, die vroeger te Ritthem woonde, ter grootte van 450 kubieke meter voor 31.500. Van deze uitga ven komen dan 147 kubieke meter ten bedrage van 5880 van het ma gazijn te Westkapelle voor eigen re kening. Van het restant der kosten groot f 155.370 mag gerekend worden op rn rijksbijdrage van. 75% of f 116.528, zodat uiteindelijk ten laste van de pol der zal komen 88.842 plus 5880 is 44.722, vermeerderd met naar schat- In Gorinchem wordt „Argo"-schip te water gelaten Op de werf van Bijker's Aannemings bedrijf te Gorinchem zal zaterdag middag één uur het 14.800 ton meten de vrachtschip „Argo Sonnion" te wa ter worden gelaten. Dit casco, dat wordt gebouwd voor de Kon. Mij.J>e Schelde" te Vlissingen, is verreweg het grootste dut ooit in Gorinchem werd gebouwd. Het loopt te water van een nieuwe, grote helling van het gesloten type, met een lengte van 150 en een breedte van 26 meter, waarop schepen tot 15.000 ton gebouwd kunnen worden. „De Argo Sounion" behoort tot de serie van tien schepen welke „De Schelde" voor Griekse rekening bouwt. Het casco zal naar Vlissingen worden versleept en daar verder wor den afgebouwd. De eerste opdracht voor Bijker's Scheepswerf kwam nog geen vijftien jaar geleden ook van „De Schelde". Het was een vaartuigje voor de bag- gervloot, een zgn. onderlosser, die door ongeveer tien man personeel werd geklonken. Zaterdag is er dus sprake van het be reiken van een mijlpaal. Voor de te waterlating zullen enkele technische voorzieningen getroffen moeten wor den om het schip tijdig af te remmen, door middel van kettingpeuren. In Gorinchem zullen de casco's van in totaal drie Argo-schepen worden ge bouwd. ting f 15.000 voor aankoop van bouw grond te Middelburg. Het bestuur der •older stelt derhalve voor een krediet jeschikbaar te stellen van 180.000, waarvan naar schatting 115.000 als rijksbijdrage wordt terugontvan gen. Destijds was voor de herbouw van een magazijn te Westkapelle een plan ontworpen door architect prof. ir. Berghoef, in de tijd, dat deze ar chitect leiding gaf aan de herbouw van het polderhuis. Dit plan lijkt het polderbestuur onder de huidige om standigheden niet meer voor uitvoe ring geschikt, terwijl het bovendien onnodig duur geacht moet worden een architectenbureau van buiten Walcheren in te schakelen. Het be stuur stelt daarom voor de plannen te doen verzorgen door het architec tenbureau Steen en Tuinhof te Vlis singen. „Prins Hendrik" botste op aanlegsteiger Perkpólder Woensdagmiddag om ongeveer vijf uur is de veerboot „Prins Hendrik" van de dienst Kruïningen-Perkpolder tegen de aanleginrichting in Perk- iolder gebotst, doordat bij aankomst !e schroef tengevolge van een mo torstoring weigerde achteruit te slaan. De botsing kwam vrij hevig aan. Een zware ijzeren plaat, welke dient ter bescherming van de steigerpalen werd eveneens beschadigd. De passagiers die op het dek ston den, konden zich nauwelijks staande houden. Twee dames, die juist de trap afgingen naar het rijdek, verloren door de schok hun evenwicht en vie len. Zij liepen enkele schrammen en schaafwonden op, doch konden na verbonden te zijn, hun reis voortzet ten. Op het rijdek schoven enkele auto's tegen elkaar. Twee personen auto's, een bestelwagen en een vracht wagen werden beschadigd. De veer dienst had een kwartier vertraging. „Ebro"-kapitein treft geen schuld Hulde voor bemanning reddingboot uit Veere Over de stranding en het vergaan van de stoonisleepboot „Ebro" op de Banjaard. op 11 januari 1958, is de raad voor de scheepvaart van oordeel dat de betrokken kapitein J. B. geen falen in goed zeemanschap, noch schuld aan het vastlopen en vergaan van de „Ebro" kan worden verweten. De „Ebro" was van Vlissingen uitge varen om het s.s. „Lindekerk" dat in het Westgat in moeilijkheden ver keerde, assistentie te verlenen. De raad neemt bij zijn uitspraak in acht, dat het brengen van hulp aan een an der schip bij stormweer meebrengt, dat grote risico's moeten worden ge nomen en grote gevaren moeten wor den getrotseerd en dat een eenmaal ondernomen tocht wordt doorgezet, waar deze anders zou worden afge broken. De raad wil zijn voldoening uitspre ken over de houding en het gedrag van de kapitein en zijn bemanning bij deze ramp, welke getuigen van vastberadenheid en ware zeeman schap en brengt hulde aan de beman ningen van de reddingboten, speciaal aan die uit Veere. die door de red ding van de opvarenden van de „Ebro" weer hebben bewezen tot wel ke prestaties zij in staat en bereid zijn als het gaat om liet redden van opvarenden van een in nood verke rend schip. VANDAAG. Vlissingen Alhambra: „De jonge leeu wen", 19 uur, 18 Jaar; Luxor: „The young guns", 20 uur, 14 jaar; Zee vaartschool: tentoonstelling Scheeps bouw en Tankvaart, 10—12 en 14—17 uur. Goes Grand: „Sissl, keizerin en moe der", 20 uur, a.l. Middelburg Electro: „Ratten", 18 jaar, 19 en 21.15 uur; Molenwater: Minia tuur Walcheren. 9—22 uur, vanaf 20 uur: Openluchtbal met medewerking van „Claviolinekwartet": Molenwater: Grote jaarlijkse ringrijderij 8—ongev. 17.30 u., 20.30 prijsuitreiking in Schouw burg; 13.30 optocht door binnenstad: Van Benthem en .Tutting: Expositie Grafische Kunst Picasso, 9—10 uur; Kunstmuseum: Expositie Colorlet 10— 12, 14—17 en 20—22 uur; Lange Jan: Carllionconcert door stadsbeiaardler Th. C. Ferwerda, 13—lt uua

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 2