Raad Koudekerke akkoord met uitbreidingsplan kom KAPPIE WALCHEREN MARKTBERICHTEN ZUID-BEVELAND BOOTDIENST OP ZIERIKZEE ZEVEN MAAL PER DAG en hei geheim van de zeedraak DINSDAG 19 AUGUSTUS 1958. PROVINCIALE ZEEUWSE COURAN7 7 NA BIJNA TWEE UUR PRATEN Afscheid van raadsleden De Kroo (31 jaar zitting) en Touw De gemeenteraad van Koudekerke heeft tijdens de maandagmiddag ge- honden raadsvergadering het uitbreidingsplan voor de kom 1958 vastge steld. Zonder slag of stoot is het bepaald niet gegaan; Integendeel, bijna twee nur lang hebben de raadsleden er over gediscussieerd en dat is voor de Koudekerkse raad rijkelijk lang Zoals bekend werd de behande ling van dit ontwerp-uitbreidingsplan voor de bebouwde kom In de ver gadering van 9 juni aangehouden, aangezien enkele leden het plan met de bebouwingsvoorschriften nog nader wensten te bestuderen. Zo kwam het dus gisteren nogmaals aan de orde. De heer P. Flipse (g.b.) wilde de voorstellen aangrijpend wijzigen. Hij diende na een algemene beschouwing over het plan een voorstel van orde in om alleen een uitbreiding vast te stellen voor het plan-west, begrensd door Duinstraat, Cïtershill, Tram straat, gedeelte Dorpsplein en Biggekerkseweg. Dit voorstel werd echter met vijf tegen twee stemmen (de heren Flipse en J. de Kroo (a.r.) ver worpen. In een beschouwing meende de heer Flipse, da een zo groots opgezet plan niet verwezenlijkt kan worden, daar de kosten voor de gemeente te groot zijn. Het plan-West kan volgens de heer Flipse stellig in de voorlopige behoefte voordien, daar het het goed koopste en ook het voordeligste is. „Meent de meerderheid van de raad evenwel het gehele plan te moeten aanvaarden, Iaat zij dan weten wat zij doet", waarschuwde de heer Flipse. „Het plan in zijn geheel is voor mij niet te aanvaarden, omdat er boven dien geen plaats is voor uitbouw". Burgemeester J. L. Dregmans wees er op, dat men aan dit totaalplan van 296 woningen niet moet knabbelen. „Ik geef toe, dat op het gebied van dé zaak, waar het om gaat, de heer Flipse deskundiger is dan ik, maar ik zie niet in, waarom het plan-West zoveel goedkoper is en de daaropvol gende plannen Zuid en Oost zoveel duurder", aldus de burgemeester. „Als we het voorstel-Flipse aannemen, dan stagneren we de bouw volkomen en kunnen we over twee jaar weer een uitbreidingsplan vaststellen". Met klem betoogde de heer Dreg mans, dat er geen reden voor on gerustheid wat de financiën be treft moet zijn. Het gaat in de eer ste plaats om een afronding van de gronden in de bebouwde kom. Als er geen geld is, voeren we het na tuurlijk niet uit. De heer K. van Sparrentak (a.r.) voelde de bezwa ren van de heer Flipse evenmin aan. Hij had in het algemeen waardering voor het plan. Ook na een korte toelichting van de architect der gemeente, ir. A. Rot huizen uit Middelburg, bleef de heer Flipse bij zijn voorstel om West uit het gehele plan te „lichten". Tien jaar geleden „Maar dan zijn we net zo ver als tien Jaar geleden", riep de burgemeester uit. „Nee, mijnheer de voorzitter" ant woordde de heer Flipse, „we hebben er voor Jaren genoeg aan. De finan ciële consequenties van het gehele plan zijn voor mij té groot". Ir. Rothuizen vroeg zich af of enkele raadsleden wellicht in verwarring waren geraakt door de begrippen be stemming en uitvoering. De architect betoogde, dat in bepaalde gevallen de bestemming ongedaan gemaakt kan worden, wanneer dat nodig is. De heer De Kroo merkte vervolgens op. dat met aanneming van het gehele plan een réserve ontbreekt voor in dustrie. „De bedrijven worden er mee opgeofferd", meende de wethouder. „Doen we onze bouwliefhebbers nu niet tekort, als we het plan niet in z'n geheel aannemen", vroeg de heer J. Vos (c.h.) zich af. ""'et zou verschrikkelijk zijn als we nu alles tot aan de grond toe weer af braken". „Ik ben bang", antwoord de de heer Flipse, „dat straks de mensen naar perceeltjes gTond zoe ken, die er niet zijn". Waarna de burgemeester het voorstel in stem ming bracht. „Ingrijpender kan het niet", ver zuchtte hij. Uit de uitslag van de stemming bleek echter, dat het zo ingrijpend niet worden zou. Daarna werden de ver schillende onderdelen besproken. Bij de behandeling van het onderdeel Middelburgsestraat ging de raad mee met het voorstel van de heer De Kroo Officiële publikaties MIDDELBURG, verplaatsing kantoor gemeente-ontvanger B. en W. van Middelburg brengen ter openbare kennis: 1. dat het kantoor van de gemeente-ont vanger per l september a.s. wordt verplaatst naar het Stadhuis (afd. fi nancien); 2. dat met het oog op deze verplaat sing genoemd kantoor voor het pu bliek gesloten zal zijn van l tot en met 3 september a.s.: 8. dat de toegang naar genoemd kantoor en de afd. financiën vanaf 4 septem ber a.s. zal worden verlegd naar de buitentrap, hoek Lange Noordstraat— Stadhuisstraat. Middelburg, 15 augustus 1958. SEROOSKERKE (W.) Belgische wagen tegen bus: grote schade. Zondagmiddag gebeurde er op het kruispunt NoordwegHondengems- weg te Serooskerke een aanrijding tussen een bus van de N.V. Stoom tram Walcheren en een Belgische per sonenauto, die werd bestuurd door de heer De V. uit Ukkel. Persoonlijke ongelukken deden zich hierbij niet voor. De bus werd licht beschadigd,, doch de personenauto moest ten dele vernield met een kraanwagen naar een garage worden vervoerd. om de rooilijn van deze straat gelei delijk vast te stellen en niet te laten verspringen. Bij de bespreking van het plan-Noord meende de heer Flip se, dat hotel „Walcheren" er door zou worden ingesloten. Daarmee was de heer De Kroo het eens. „Bovendien is er geen plaats voor industrie", zei dit raadslid. „Dit kan veranderd wor den wanneer men bij- of aanbouwen wil", legde de heer Rothuizen uit. De raiad voelde blijkbaar de be zwaren van de heren Flipse en De Kroo wel aan, want op voorstel van deze twee raadsleden besloot men deze grond te bestemmen voor hotel- of pensionbouw. Het bezwaarschrift van de firma De Kroo, dat vervolgens besproken werd, gaf de heer De Kroo veel stof tot spreken. „We houden te weinig grond over", zei hij. Tot slot kwam de raad op voorstel van B. en W. gedeeltelijk aan het bezwaarschrift tegemoet door te bepalen, dat de eerste dam vóór het terrein van de firma 30 meter uit de weg zal komen te liggen. En na dat de bebouwingsvoorschriften zon der veel opmerkingen werden goedge keurd, stelde de raad tenslotte het gehele plan vast-. Daar de raad in zijn huidige sa menstelling voor het laatst verga derde, dankte de burgemeester de leden voor de wijze, waarin de af gelopen jaren het werk is verricht. Uit de opsomming van de plannen bleek het een vruchtbare periode geweest te zijn. Tot slot werd af scheid genomen van twee raads leden, wethouder De Kroo en de heer W. Touw (p.v.d.a.). Afscheid raadsleden Sinds 1927 Is de heer De Kroo raads lid geweest, van 1949 af als wethou der. „U heeft zich in deze lange pe riode met veel animo ingezet voor het welzijn van de gemeente", verze kerde de burgemeester, die de wet houder hiervoor hartelijk dankte. „Op uw beleid drukte het standpunt van de zakenman". De zittingsperiodes (1946—1949 en 1953—1958) van de heer Touw waren weliswaar korter, maar uit de woorden van de voorzit ter bleek, dat ook hij volkomen zelf standig zijn standpunt bepaalde en zich immer instelde op de werkelijk heid. Ook de heer Touw werd bedankt voor de trouw, waarmee hij het raads lidmaatschap vervulde. Beide heren dankten voor de vriendelijke woor den van de burgemeester de pret tige wijze waarop zij met de andere raadsleden mochten samenwerken. MIDDELBURG onderdirecteur kweekschool De heer F. L. Maandag, leraar teke nen aan het gymnasium te Middelburg heeft B. en W. van de hoofdstad ver zocht hem met ingang van 1 septem ber a.s. ontslag uit vaste dienst te verlenen en met gelijke datum te be-- noemen in gelijke functie in tijdelijke dienst. De heer Maandag is namelijk ingaande 1 september door de minis ter van onderwijs benoemd tot onder directeur van de rijkskweekschool te Middelburg. De heer Maandag zou echter gaarne de lessen in het vak tekenen aan het gymnasium blijven geven. De minister keurt dit slechts goed, wanneer de vaste aanstelling aan het gymnasium wordt gewijzigd in een tijdelijke. B. en W. van Middelburg stellen de raad voor om aan dit verzoek te voldoen. Benoeming curator aan stedelijk gymnasium B. en W' van Middelburg stellen de raad voor een curator in het college van curatoren van het stedelijk gym nasium te benoemen in de vacature van ir. T. Michielsen. Het gemeente- stuur heeft van het college van cura toren de volgende niet alfabetische aanbeveling ontvangen: 1. mr. P. van Empel, 2. mr. B. S. Sieperda. Krediet voor voorzieningen uitbreiding Griffioen B. en W. van Middelburg verzoeken de raad een krediet van f 25.950 te Voteren voor de voorzieningen, die moeten worden getroffen aoor ge meentebedrijven door de gas-, water en elektriciteitslevering en de open bare verlichting in het uitbreidings plan Griffioen. Naar raming zullen de volgende be dragen nodig zijn: voor de hoofdlei ding van het gasbedrijf f 5150. voor de hoofdleiding van het water leidingbedrijf f 5800.voor het ka belnet van het elektriciteitsbedrijf f 11.500.en voor 12 lantaarns van de openbare straatverlichting f 3500. Concert „Con Brio". De Middelburgse accordeonvereniging „Con Brio" geeft woensdag a.s. weer een concert, thans in de muziektent op de Markt. Uitgevoerd zal worden. een gevarieerd programma onder andere bekende marsen en walsen en populaire muziek. Het concert be gint om 8 uur. Aanwijzing plaatsvervanger voor secretaris Nu de referendaris ter secretarie te Middelburg, de heer W. F. van Riet, tevens aangewezen als eerste plaats vervanger voor de secretaris, per 1 september a s. de gemeentedienst zal verlaten, stellen B. en W. van Mid delburg de raad voor om in zijn plaats te benoemen de heer S. A. van Leve- rink, de opvolger van de heer Van Riet. Aufobotsing Zaterdagmorgen omstreeks half twaalf gebeurde op de Kanaaldijk te Middelburg vlak voor de Stations- brug een aanrijding tussen een Belgi sche personenauto, bestuurd door J J, T. uit Hoboken, en een motorcarrier, bestuurd door P.K. uit Middelburg'. K. stond met zijn voertuig te wachten voor de brug. De Belgische automobi list reed echter door en botste tegen de achterzijde van de carrier aan. De ze werd beschadig*!. De Belg ver goedde de schade onmiddellijk. Toeslag subsidie voor openbare leeszaal Volgens de tabel van de rijkssubsi dies ea de gemeentelijke subsidie minima voor openbare leeszalen en bibliotheken bedraagt het door de ge meente aan de openbare leeszaal te betalen minimum subsidie f 10.031 per jaar In oktober 1957 verhoogde de raad -overeenkomstig het ver zoek van de staatssecretaris van on derwijs. het verplicht subsidie 1956 met 8 en in juni j.l. het verplicht subsidie met 9,75% voor 1957. Thans heeft de staatssecretaris verzocht het verplicht plaatselijk minimum subsi die voor 1958 te verhogen met 10 B. en W. van Midelburg stellen de raad voor daartoe te besluiten. Met deze verhoging voor de Middelburgse openbare leeszaal is een bedrag van f 1001,10 gemoeid. AAGTEKERKE Tweede diepvrieskluis in Aagtekerke In een vergadering onder voorzitter schap van de heer J. Geuze heeft de coöperatieve diepvriesvereniging Aag tekerke besloten een tweede inrich ting op te richten. Na uitvoerig het nut en de financiële gevolgen van de ze tweede inrichting te hebben over wogen is besloten aan de Prelaatweg een inrichting met 28 boxen te bou wen. In mei 1957 werd de eerste in richting van de vereniging met 24 boxen in gebruik genomen. Spoedig daarna werden vier boxen bijgebouwd en over enige tijd zal de vereniging beschikken over twee inrichtingen met in totaal 56 boxen. Burgerlijke stand MIDDELBURG Bevallen: J. M. Verbrugge—Boonman, d.; M. M. W. Plomp—van Haaf ten, z.; C. Manni—Louwerse, d.; H. de Bart—Pie- terse, z.;C. A. AarnoudseVerwijs, z.; G. Sol—Kaijser, z.; J. Maljaars—Vermeu- le, d.; J. M. Sibum—Hemel, d.; E. M. C. Vervoor—Braan, d.; J. P. Sakkers—van FIJerenburg, z. Ondertrouwd: P. H. Berwald, 27 j. en E. van Rijswijk, 20 j,; J. Davidse, 24 J. en C. A. Thomson, 18 J. Getrouwd: F. D. Deker. 22 1. en P. Dek ker, 40 j.; J. Meijeren, 23 j. en A. Mar- quart, 19 J.; P. Baan, 19 j. en C. Cop- poolse, 18 j.; C. Th. J. Hoogesteger, 27 j. en P. J. Kieboom, 22 j.; J. M. Flipse, 24 j. en A. P. van Bijleveld, 22 j. Overleden: H. L. W. Kok, 61 j., e.v. J. J. F. Dlngens; A. Roose, 87 J., wed. v. J. J. Franco; W. Riemens, 78 j., wed. v. S. de Visser; W. Marteijn, 10 j.; J. A. J. Wesels, 74 j.; G. Th. Tazelaar. VEEMARKT ROTTERDAM 18 aug. Aanvoer in totaal 1717. Vette koeien en ossen 1100; Varkens $17. Vette koelen le kw. 300—330, 2e kw. 280— 295, 3e kw. 260—270; Exportvarkens le kw. 194, 2e kw. 192, Se kw. 190. Prijs ln cents per kg. Vette koelen: aanvoer iets meer, handel tamelijk, prijzen even hoger, enkele pri ma's boven notering. Varkens: (lev. gew.) aanvoer even korter, handel vlug, prij zen hoger in prijs en prima exemplaren boven notering. aardappeltermijn: :arkt ROTTERDAM, Di. omzet op de gehouden aardappelter- mljnmarkt te Rotterdam bedroeg 53 con tracten. Het merendeel ging naar „Bintje 45 mm" bij de consumptie-aardappelen en wel met 30 zaken. December werd af gesloten op f 12.50 voor 20 contracten, maart vijf contracten op f 14.50 en april vijf op f 14.80. Maart en april waren op 12 augustus gedaan voor resp. f 14.en f 14.50. De overige zaken bij de consumptie aardappelen gingen naar het ras „Bintje 35 mm" met drie zaken op september voor f 9.70 en 1 op aug. voor f 10.70. Bij de pootaardappelen waren de zaken verdeeld over vier rassen, Eerstelingen „e" november 2 contracten voor f 15.60 en vijf voor f 15.50. Vorige week maan dag werd f 15.70 en f 15.80 betaald. Sirte- ma „a" 3 contracten op november voor f 20.Sirtema „e" 6 op november voor f 21.en „Voran b" 3 zaken op novem ber voor f 17.50. Concert van „Excelsior" Zaterdag gaf „Excelsior" een concert in de verplaatsbare tent te Kloetinge. Voor dit concert was de tent op het plantsoen op de kruising van de Prin ses Irenestraat en de Koningin Julia- nastraat geplaatst. Meisje door bromfiets aangereden. Toen het twaalfjarig dochtertje Ber tha van de familie G. uit Kloetinge maandagmiddag plotseling de 's Gra- venpolderseweg overstak, werd zij aangereden door een bromfiets, be stuurd door mevr. A. F. M. M.de K. uit Kloetinge. Het meisje kreeg het wiel over een van haar voeten. Zij werd de ouderlijke woning binnenge dragen, waar een behandelend ge neesheer later een breuk in de voet heeft geconstateerd. N.I.V.E.-cursus in Goes Het Nederlands Instituut voor Ef ficiency organiseert in het komende seizoen (1958-1959) in 21 plaatsen van ons land conferenties en cursus sen. In Goes wordt op 10 november a.s. een cursus voor bazen over de bedrijfsorganisatie gehouden. Schieting „Concordia" De te 's Heerenhoek gehouden schie ting van Concordia, had de volgende uitslag: Hoöfdvogel: P. Rentmeester, O.v.Z.; zijvogels: G. Verheike, Elle- woutsdijk en A. de Jonge; Ovezande; kallen waren voor A. Westveer, Ou- delande, Ossewaarde, Ellewoutsdijk, A. v. d Dries, 's Heerenhoek en A. de Jonge, Heinkenzand; le klep: A. de Jonge, Ovezande; 2e klep: J. de Beste, Oudelande en 3e klep: A. v. d. Westeimde, Ovezande; meeste kleine vogels: A. v. d. Dries v.n. Aantal schutters 73. (Slot van pag. l) ze dienst wordt thans door de R.T.M. onderhouden met een bus die rijdt op de aankomst van een boot. Daarna worden de passagiers naar het busstation van de R.T.M. in Zie- rikzee gebracht, waarna dezelfde bus eventuele passagiers van het bus station weer naar de boot brengt. De ze ritten moeten gemaakt worden in de tijd van een half uur, wanneer de boot precies op tijd aankomt. Meestal kan de bus niet binnen de gestelde tijd naar het station en terug rijden, zodat het wel is voorgekomen, dat de dienst ZierikzeeKatseveer per boot werd vertraagd, doordat de bus niet op tijd van het station terug kon zijn. Ook hierin zal verandering ge bracht worden. Van de zijde der R.TJVI. werd in de vergadering meegedeeld, dat straks met één bus gereden zal worden, die even tuele passagiers van het bussta tion direct meeneemt naar De Val, dus reeds bij de aankomst van de boot. Men zal daar dan enige tijd moeten wachten en de bus kan dan met passagiers van de boot* weer terug rijden. Op deze wijze maakt de bus dus één reis minder en kan voorkomen worden, dat de boot op de bus moet wachten. De wachttijd aan De Val zal dan waarschijnlijk ongeveer een kwartier zijn, maar dit werd niet als een be zwaar gevoeld. In Katseveer wordt op dezelfde wijze gereden en daar stuit men niet op moeilijkheden. Ove rigens deelde men van de zijde der R.T.M. mede, dat het onderhouden van de busdienst naar De Val mo menteel zeker geen winstgevende zaak is. Vanaf de ingebruikneming van de nieuwe aanlegplaats van de provinciale boot tot nu, heeft men moeten rijden met een passagiersge middelde van ongeveer drie. Uit de aangekondigde maatregelen blijkt tvel, dat men het snelverkeer heeft laten prevaleren boven het langzaam verkeer. Was het dus zo, dat voor reizigers, die niet over een eigen vervoermiddel beschikten twee reizen door de bus werden gemaakt, straks zal dat niet meer het geval zl^n en zal men dus aan De Val enige tijd moeten wachten. Jammer is in dit verband, dat de wachtgelegenheid, die aan De Val wordt gebouwd niet voor maart 1959 gereed zal zijn. KAPELLE Auto uit bruidsstoet had botsing Op' de hoek MaelstedeOoststraat 'te Kapelle deed zich vrijdagmiddag om streeks kwart voor vier een botsing voor tussen een vrachtauto bestuurd door de heer P. v. S. uit Goes en een personenauto bestuurd door mevr. C. M. de K.-D. uit Yerseke. Mevr. de K. D. die in een bruidstoet meereed, kwam vanuit de Ooststraat gereden, terwijl de vrachtauto van V. S. uit te genovergestelde richting kwam. In de bocht ontstond een botsing. Persoon lijke ongelukken deden zich niet voor, maar beide auto's liepen wel materië le schade op. Vriendschappelijk voetbal. De twee seniorenelftallen van de voet balvereniging „Kapelle" speelden za terdagmiddag vriendschappelijke voet balwedstrijden tegen de beide senio- rënelftallen van de v.v. „Wemeldin- Eerst bonden de beide reserve elftallen met elkaar de strijd aan, die tenslotte uitliep op een 10—3 over winning voor Wemeldinge II Ook de wedstrijd tussen de beide eerste elf tallen leverde winst voor Wemeldin ge op, zij het slechts ln de laatste mi nuten (45). De rust was ingegaan met een 31 voorsprong voor Ka pelle I. KLOETINGE Kloetinge speelde tegen Lede-België De veteranen van Kloetinge speelden een wedstrijd tegen een veteranen elftal van de Belgische voetbalclub Lede. Voor deze wedstrijd, die met 3-0 door de Kloetingers werd gewon nen, bood de voorzitter van de Kloe- tingse voetbalvereniging, de heer J. Noom, de Belgische aanvoerder bloe men aan. De wedstrijd tussen Kloe tinge I en v.c. „Jong Lede" werd gewonnen door de gasten met 2-4. Na afloop werden de Belgische gas ten ontvangen in „Amicitia". 11. De maat, Okki en de meester keken erg ver baasd, toen Kappie na enige tijd op de Kraak terugkeer de in het hoge gezelschap van de schout-bij-dag Jonk heer Patee de Mijzon. Ofschoon de krijgshaftige edelman hen zeer minzaam begroette en zijn prijzende woorden sprak over het moedige reddingswerk dat zij hadden verricht, bleven Okki, de maat en de mees ter hem wantrouwig zwij gend aanstaren, tot hij met Kappie in de kajuit ver dween. „Wat doet die lef- pet hier aan boord?" vroeg Okki zich af. „En de ouwe keek zo somber... Er is vast iets belangrijks!" „Ellende en narigheid!" zei de maat opstandig. „Straks willen ze van de Kraak nog een marineschuit maken... verschrikkelijk". „Het heeft vast iets te maken met die zee slang", sprak de meester zwartgallig, „er is iets sinisters op til, let op mijn woorden". Nu, die woorden waren nog niet koud, of op de kade hield een grote kraanwagen van de marine stil, die een klein, doch onheilspellend vaartuigje vervoerde. Er klonken wat bevelen en toen werd het bootje met grote bedrijvig heid opgetakeld, boven d© Kraak gestuurd en op het dek neergelaten. „Hé, w-wat is d-dat voor een ding en w-wat moet dat hier?" riep de maat uit. „Dat, brave zeerobsprak de schout-bij-dag, de kajuit uitstappend, dat is de trots van de Mari ne, de „Klikspaan? genaamd. Een eenpersoons duikboot, die uiterst geschikt is voor het be spieden van zeemonsters! Uw kapitein heeft hem voor een tijdje in bruikleen gekregen 18 augustus. Appelen en peren: Perzikap pel H 70-80 23—24, H 65-70 23—25, II 20, K 18—21, fabr. 17. Yellow Transp. H 65-75 20, H 55-65 18, II 11. K 18. fabr. 10—15. Early Victoria H 70-80 16, H 60-70 14—18, H 8Ü-9, K 11, fabr. 7>'2. Zigeunerin H 75-85 32. H 65-75 20—23, II 16, K 16, fabr. 11. Manks Codlin H 70-80 14, K 11. Pree. de Trev. ST 60-70 47. ST 55-60 26. ST 50-55 20, H 60-70 38—44, H 55-€0 25—26, H 50-55 18—19, n 11—12, K 17, fabr. 10—11. Clapp's Favorite ST 65-75 45—48. ST 55-65 28—29, H 65-75 42, H 55-65 25—26, K 18, fabr. 14— 15. Nrd. Holl. Suikerpeer I 11, II 6-7»%. Beauty of Bath H I 36. Stark Earlljst K 30, fabr. 14. Bramen Ind. I 99—103, n 75. val kroetappelen doordraai geplukte kroetappelen 5. Dubb. pr. bonen II 27. verpakt fruit: Stark Earlyst ST 75 82. ST 70 92, ST 65 69, ST 60 61. Pruimen: Czar I 49—65, n 34—42, grof 39—50, fabr. 24—57. R. Cl.'Oulllin I 64-80, II 45-55, grof 52— 70, fabr. 3755. Belle de Lauvaln I 58— 83, H 40—49, grof 49—58, fabr. 32—37. Rei ne Victoria I 73—94, H 43—57. grof 61—67, fabr. 39-42. Mons. Hatlve I 82—91. II 42— 49, grof 55—69, fabr. 32—41. Tonneboers I 50. Ontario I 68—81, II 43—48, grof 52—78. Wijnpruimen I 56. Utillity X 42. Boere Witte I 56—71, II 41—49. Gescheurde prui men 31—51. Bramen per doos I 29—35. II 26—30. Logambessen I 72—86. Moerbeien I 59, alles per doos. Rode bessen II 56 per kg- Groenten: Bloemkool 10. Andijvie 7—7*/a. Komkommers 10—12. Tomaten 23—34. Snijbonen 2543. Sabobonen 27. Zilver- uien 11. Savooiekool 8—10. Spinazie 38. Sjalotten 16. Pronkbonen 21. Augurken I 9599, n 40. Aardapelen I 58ÏS» bonken ll'a11. VEILING „KRABBEN DIJKE EN OMSTREKEN". 18 augustus. Precose de .Trevoux ST 60-- 65 48, ST 55-60 23—25, ST 50-55 19—22, H 60-65 44—45, H 55-60 26—27, H 50-55 19—20, H II 12, keuken 9—17, fabriek 6—10, kroet 6—11. Clapps Favourite ST 65-70 46. ST 60-65 36—38, ST 55-60 33. H 70-75 47, H 65- 70 44, H 60-65 32, H 55-60 28, keuken 17, fabriek 14—17, kroet 11. Yellow Transp. H 65-70 21, H 60-65 18—19, H 55-60 13, fabr. 8. Manks Codlin H 80-90 12, H 70-80 18, keuken 15, fabriek 9, kroet 3. Perzikrode zomerappel H 70-75 22—23, H 65-70 21, H 60-65 20, H II 16, keuken 16—19, fabriek 15—16. Melba H 65-75 23, H 55-65 18. Bra men I 24—28 per doos, H 19—20 per doos. Ontario H I 57—76, H n 38. Relnde Cl- d'ouilllns H I 63. Verpakt fruit: Precose de Trevoux ST 60-65 50, ST 55-60 29. H 60-65 50, H 55-60 .;3. Perzikrode zomerappel H 75-80 21, H 70-75 27, H 65-70 29, H 60-65 28. Stark Earliest ST 75-80 82, ST 70-75 85. VISMIJN VEERE. 18 augustus. Aangevoerd: 962 kg export garnalen 1.68—3.86; 676 kg schar 19—48; 253 kg bot 16—32; 834 kg schol 25—41; 306 kg tong 2.25—4.03; 13 kg wijting 34; 2 kg krab 30; 37 kg wulk 30—39. V.V.Z.B. GOES. 18 augustus. Export- en industrlevelllng. Early Victoria H 70-80 19—20, H 60-70 16— 17, H IX KM-ll; Perzikrode Zomerappel H 70-80 23, H 60-70 23—24, H II 18. Clapp's Favourite ST 65-75 47. ST 55-65 32—3S, H 65-75 45, H 55-65 27—29, H 60-65 30, H 55- 60 24. Pree. de Tcevoux ST 60-70 44—49, ST 55-60 26, ST, 50-55 20—21, H 60-70 46, H 55-60 26, H 50-55 19—20, H II 12. Beauty Of Bath H 75-80 45, H 5-65 22, H H 9. Div. appels val en kroet 6—7.50. Dubb. pr. bo nen n 25—27. Bramen I en II 92. Bramen in doosjes I 114—129, II 83—85, Gewone veiling. Yellow Transp. H 65-75 25—26, H 55-65 17—20, H II 13, keuken 22, fabriek 13. Perzikrode Zomerappel keu ken 17—25, fabriek 12—15. Pree. de Tre voux keuken 12—17. fabriek 7—12. Clapp s Favourite keuken 19—23. Druiven I 200—210. Pruimen: Czar I 41—46, grof 33— 57, II 29—32, fabriek 30—41, Ontario grof 73, fabriek 54. Washington I 65—77, grof 54—78, II 47—54, fabriek 46—61. Mon. Ha- tive I 72—85, grof 61-84, II 65. Reine Clau de Verte grof 79—89. Groenten: Per stuk: Kropsla A I 8—12, A XI 9—12. Bloemkool A II 24—36.' B II 21— 22, afw. 14—25. Komkommers A I 15, A H 13—16, B I 8—14, B II 11—15, C I 9—11. Meloenen 147. Per kg: Tomaten A 32—37, B 33—35, C 25—28. Augurken A 123, B SI, C 47—65, D 6. Uien 12. Gr. sav. kool 8— 14. Rodekool 4—6. Dubb. pr. bonen 25—35. Stoksnij bonen 45—51. Pronkbonen 27—29. Rentegevers 41—42. Aardappelen bonken 9—11, grote 8—10. Andijvie 7—15. Per bos: Uien 11. Kroten 9. VEILING „WALCHEREN" G.A. MIDDELBURG. 18 augustus. Aardappelen: Bintje bonken II 10.50—Jl.20, grote II 7.60—8.10, drieling 3.50—3.80. kriel 2—2,20. Div. aardappelen bonken I 8.30—10.70, bonken H 10.10, gro te I 6.4012.20, grote n 8.50—11.40, drie ling 5.50, kriel 2. Aanvoer aardappelen 22.000 kg. Fruit: Netmeloenen 19—91. Ananasmeloe nen 31—107. Suikermeloenen 27—120. Frankenthaler I 211—217. Perziken per stuk 6—38. Bramen per doos 18—62. To maten bonken 21, A 22—30, B 24—27, C 20 —24. Pruimen: Czarpruim I 51—62, II 34— fabriek 20—40. Reine Cl. d'Oullllon I 59—77, n 41—58, fabriek 37—54. Ontario I 83, fabriek 43. Appels: Yellow Transpa rant H 55-60 21, H 65-70 28. H n 15, keuken 15—18, fabriek 9—18. Perzikrode zomer appel H 50-60 15—19, H 60-70 1 6—29. H 70- 2629, H II 15, keuken 16—24, fabriek U—14. Zigeunerin H 70-80 18, H II 2-y41. Early Victoria fabriek 18. Appels val en kroet 618. Peren: Précose de Trévoux H 50-55 19—21, H 55-60 21—27, H 60-65 25—34, H II 14—21, keuken 7—27, fabriek 14—22. Clapps Favourite H 55-60 28—38. H 60-65 34—35, H 65-70 31—38, H H 27. Peren val en kroet 6—12. Groenten: Dubb. prlncessen 35—43. Stok- prlncessen 36—64. Snijbonen 37—67. Pronk- boneo 1831. Andijvie 63. Prei 3034. Bospeen 10—24. Waspeen 8—24. Breekpeen 87. Boskroten 410. Kroten per kg 512. Postelein 14—28. Rabarber 12. Uien per kg 6—18. Spinazie 14—25. Savooiekool 6— 15. Rodekool 815. Spitskool 21. Wltte- kool 20-24. Kropsla 3—11. Bloemkool 4 stuks per kist 42—52, 6 stuks per kist 27 —38, 8 stuks per kist 18—27. Komkommers A 8—15, B 8—12, c 8—11. Augurken A 47— 62, B 19—31, C 4—40, D 2—19. AARDAPPELBEURS ROTTERDAM 18 aug. Klei-aardappelen 35 mm opw.; Eigenheimers 8,50-/ 9,80; Bintje 8,50 9.50. Bintje an de kleigrond in twee maten gesorteerd met quarantaine 11,50. Prijzen berekend per l kg en op de han- delsvoorwaarden vastgesteld voor de ver. koop van consumptie-aardappelen op wa gon. schip of auto.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 3