PILOOT STORM ontvoerd in de stratosfeer DRIE VROLIJKE MEISJES IR EER SPROOKJESROL WALCHEREN ZEEUWSCH-VLAANDEREN PASTOOR H. H. SNEL WERD RIDDER ORDE ORANJE-NASSAU Agenda MAANDAG 18 AUGUSTUS 1958 PROVINCIALE EEUWSB COURANT t F RUIT F EE 1958 HET WAS EEN VROLIJK drietal, dat we in de huiskamer van een temidden van weelderige boomgaarden gelegen bunga low aantroffen: Elly van Willegen (21), Anneke Polderman (20) en Cora Goedbloed (18). Deze drie charmante jongedames zullen in september sfeer en kleur geven aan de Goese Fruit- week. Elly is namelijk uitverkoren tot Fruitfee 1958 terwijl Anneke en Cora haar in alles met raad en daad zullen bijstaan in hun „rol" van hofdames. Een week lang, van zaterdag 13 sep tember tot en met zaterdag 20 sep tember, zal de donkeroglge Elly van Willegen als fruitfee over de Ganze- stad regeren. Het lijkt nu nog een droom, maar spoedig zal het werke lijkheid worden! De nieuwe fruitfee is eigenlijk 'n bij zondere fee, want zij werd om het zomaar eens te zeggen „tussen het fruit geboren Elly van Willegen is namelijk de dochter van de direc teur der Zeeuwse Fruitteelt Mij., zo dat het, dus voor de hand ligt, dat zij haar weetje wel weet over de zo bij zonder gewilde prodükten uit de Zeeuwse boomgaarden. Toen enkele maanden geleden in de bladen weer de bekende advertentie verscheen, waarin „sollicitanten" werden opge roepen voor de vacante rol van fruitfee, aarzelde Elly niet lang, „Waarom zou zij niet eens meedoen?" Het kwam mooi uit, want ze zat in de hoogste klas van de gymnasiale afdeling van het Goese Lyceum. Promt schreef Elly een brief en zulks deden ook haar schoolvriendinnen, klasgenote Anneke Polderman en de in Den Haag studerende Cora Goedbloed. „Als wij maar alle drie tegelijk worden uit verkoren", hoopten de meisjes. Het kwam inderdaad zo uit! Thans genieten fruitfee Elly en haar hofdames Anneke en Cora van een Welverdiende vakantie. In september volgt dan een druk bezette week met tal van officiële plechtigheden, die nu eehmaal een fruitfee ten deel val len. Daarna breekt voor de meisjes Zwitserse automobilist reed te Biezelinge op bus. Op de rijksweg bij de Evei'sdijkse- weg te Biezelinge reed een Zwitserse automobilist op een bus van de Stoomtram Walcheren, die daar moest stoppen om werkvolk te laten uitstappen. Vermoedelijk heeft de Zwitser, de heer H. R. B. uit Liebe- feld, te dicht achter de bus gereden, zodat hij toen de bus, die bestuurd werd door de heer M. M. D. uit Goes, het stopteken gaf, zijn auto niet meer tot stilstand kon brengen. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor, alleen werd een der inzit tenden van de Zwitserse auto licht gewond aan de knie. De bus liep lich te materiële schade op, maar de Zwit serse personenauto werd vooral van voren zwaar beschadigd. De politie heeft de zaak in onderzoek. Verkoping „Het Merel^e". Ten overstaan van notaris J. A. Jansen de Jonge te Middelburg werd te Domburg in het openbaar ver kocht de villa „Het Mereltje" ter grootte van 38 a. Koper werd de aannemersfirma De Pagter en Van Sluvs te Domburg voor de som van 38.000. Fruitfee en hofdames, een vrolijk drietal, dat er bést zijn mag, zoals ge op de foto kunt zien. Rechts fee Elly van Willigen, midden hofdame Anneke Polderman en links haar „collega" Cora Goedbloed. Foto P.Z.C.) weer een tijd aan van drukke studie, want zij gaan de dorst naar kennis nog enkele jaren volhouden, ver trouwden ze ons toe. Cora Goedbloed studeert reeds een jaar aan de Aca demie voor Lichamelijke Opvoeding in Den Haag. Over drie jaar is de blonde Cora wat een contrast met haar twee donkere vriendinnen! piillllllllllllllillllillillllllM Nieuwe veerboot één reis 1 Zierikzeese schone ging f in Kortgene tegen plafond 1 Tijdens de kermisdagen te H Kortgene heeft zich een vrij ongewoon ongeval voorgedaan, f| waarbij de 18-jarige mej. R. S.' p H uit Zierikzee bloedend aan het hoofd werd gewond. In hotel „De Korenbeurs" werd zater- i| dag een dansavond gehouden H waarbij ook de traditionele „stepmobïle" niet op het pro- H gramma ontbrak. Het is bij deze dans de gewoonte dat aan H het einde de dame door haar j§ partner van de grond wordt gz s gelicht of, wanneer het een n sterke partner betreft, een eindje in de lucht wordt ge- gooid. Mej. S. moest zich deze behandeling echter door drie heren laten welgevallen met het gevolg dat zij met grote kracht de lucht in werd ge- slingerd en met het hoofd te- gen de zoldering terecht Z H kwam. Bloedend viel zij terug op de dansvloer. Zij moest naar een dokter vervoerd wor- den* H liiifiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii „gymlerares", zoals ze het zelf uit drukte. Fruitfee Elly van Willigen gaat na het afleggen van haar waardigheid in Amsterdam studeren om zich te bekwamen in de heilgymnastiek en de massage. „Ik ga ook verder met mijn studie, maar ik ben het nog niet he lemaal met mezelf eens welke richting ik uitga", verzuchtte hofdame Anne ke Polderman. Het hoeft natuurlijk geen be toog, dat de meisjes liet wat leuk vinden om straks als ver tegenwoordigsters van sprook jesland te mogen optreden. En dan nog wel een week lang! Voorlopig echter genieten ze van hun vakantie. De pick-up met een grote verscheidenheid aan platen doet het tijdens de sombere dagen van de laatste weken best in de bungalow aan de Goese Bergweg. Populaire wijsjes en klassieke muziek wisselen elkaar af, want de fruitfee en haar twee hofdames houden zowel van het eten als. van het ander. Zoals dat figu ren uit een sprookjesland be taamt! VLISSINGEN „Zomershow"-concerten door Canadees orkest. Heden maandagavond concerteert in „Britannia" te Vlissingen de „Bar- rie Collegiate Band" uit Ontario in het programma van de „Zomershow". Zoals bekend, is dit een orkest, dat is samengesteld uit leerlingen van middelbare scholen. Het bestaat uit rond vijftig jeugdige musici, die ook present waren op het internationale muziekfestival in Kerkrade. Het programma voor het heden avond te geven concert luidt o.m. als volgt: „Toccata" van Frescobaldi; variaties op een thema van Paganini; de ouverture „Italian in Algiers" van Rossini; „A Dixieland Concerto", in een arrangement van Warrington en „Atlantic Guardian", gebaseerd op volksliederen van New Foundland, de tïende provincie van Canada door Leslie Bell. Voor het morgen dinsdagavond te geven concert, eveneens in „Britan nia" vermeldt het programma o. m.: de ouverture „Euryanthe' van Officiële publikatie MIDDELBURG. AANVULLING STRATEN LIJST. B. en W. van Middelburg, daartoe ge machtigd bij besluit van de raad dier ge meente van 28 juni 1858, overwegende dat het in verband met de uitbreiding van het stadsdeel: „De Griffioen" nodig ls dat de stratenlijst wordt aangevuld en gewijzigd besluiten: a de stratenlijst aan te vullen met: Beukenlaan van Espenlaan naar Popu lierenlaan: Popullerenlaan van Park de Griffioen naar Elzenlaan; b. de stratenlijst te wijzigen: Abelenlaan van Berkenlaan naar Po pulierenlaan; Doornlaan van Abelenlaan naar Mid delburgswegje; Sleedo'ornlaan van Berkenlaan naar Kastanjelaan; Elzenlaan van Berkenlaan naar Dom- burgse watergang. Middelburg, I augustus 1958. Carl Maria,von Weber; Broadway Production „'Can Chh"' döor lCöle Por ter; Berceuse uit de Vuurvogelsuite! van Stravinsky; de Noordzee-ouver- ture van Hermann en „Tribute to Benny Goodman", gearrangeerd door Hayman. SEROOSKERKE (W.) Raad komt bijeen. De raad van de gemeente Seroosker- ke-W. vergadert woensdag a.s. om 2 uur. De agenda vermeldt onder meer de volgende punten: aankoop van grond; verlening van ontslag aan ge meentebode en vaststelling van de huur van volkstuinen en een voorstel tot het delegeren van bevoegdheid van de verhuur aan B. en W. uitgevallen De nieuwe veerboot op de dienst Vlissingen—Breskens, ae „Prinses Beatrix", ls zondagavond één reis uit gevallen. Oorzaak hiervan was een defect aan een der kanteldeuren. Toen de boot iets over tijd om 8.20 uur in Vlissingen arriveerde, duurde het ruim tien minuten alvorens de deur kon worden geopend. Om het tijdschema niet in de war te brengen, werd de „Prinses Beatrix" eerst om 9.20 uur weer in de vaart gelegd. On dertussen onderhield de „Koningin Juliana" de dienst tussen Vlissingen en Breskens. Oud-veilingdirecteur W.Kweldam overleden. In de nacht van zaterdag op zondag is in het Gasthuis te Middelburg plotse ling overleden de heer W. Kweldam, tot voor enkele maanden directeur van de Coöperatieve Veïlingsvereni- ging „Walcheren" G.A. te Middelburg. De heer Kweldam leed reeds geruime tijd aan een hartkwaal, zodat hij vo rig jaar zijn functie tijdelijk moest overdragen aan de heer A. Mes, de adjunct-directeur. Op 1 juli j.l. ging de heer Kweldam met vervroegd pen sioen. Hij is geboren in Beverwijk, waar hij zijn schoolopleiding ontving. Hij was daar geruime tijdwaarnemend directeur van de veiling te Beverwijk. In 1941 werd de heer Kweldam be noemd tot directeur van de Middel burgse veiling. Hij werd hiertoe spe ciaal benoemd omdat de hoofdstede lijke veiling zich zelfs bijna niet meer staande kon houden. De heer Kwel dam bouwde de zaak weer bijna van de grond af op en slaagde er tevens in om de administratie in nieuwe ba nen te leiden. Onder zijn leiding kwam ook bouw van het nieuwe veilinggebouw tot stand. Als vertegenwoordiger van de land- en tuinbouw was de heer Kweldam tevens" lid van de Del tacommissie. Deze functie heeft hij eveneens overgedragen aan de heer Mes. De heer Kwéldam bereikte de leeftijd van '591 jaar. De begrafenis is vastgesteld op woensdagmiddag op "de algemene be graafplaats te Middelburg des namid dags om half één. Gezworene benoemd. Bij K. B. is benoemd in de provinoie Zeeland met ingang van 1 augustus, tot gezworene van het waterschap Poortvliet de heer J. A. van Nieuwen- huyzen, te Poortvliet. Mulo-examen. Voor hét mulo-diploma A slaagde te Breda mej. L. Antheunis, te Axel, leerlinge der r.-k. mulo-school te Hulst. Burgerlijke stand TERNEUZEN, Bevallen: J. E. Scholing—Balnikker, M. Kan-oman—De Haas, z.; A. A. ph. v. Grojidelle—Van stiphout, d.; P. Jansen; De Braai, z.: R. -P. -M,-C. de Vetter- Jansen, d.; J. M. Wisse—Nieuwenhuijse, z.; T. van den Berge—Verschelling, d. Strijker—Gort, z.; M. A. Mattens—De Boever, z.; P. Stwerka—Kuijpers, d.; G. de BrouwerGommers, z. Ondertrouwd: J. L. Steketee, 24 jaar en M. N. Kolljn, 24 jaar; P. de Marco, 22 jaar en J. van Dfiel, 19 jaar. Getrouwd: G. van Mourik, 28 jaar en F. S. van Wel, 24 jaar; J. J. Risseeuw, jaar en T. J. Dobbelaar, 28 jaar. Overleden: J, J. Verllnde, 80 jaar, e. van C. Beelce: P. de Rooij, 79 jaar, wed van P. J. Gelderland; Th. Meertens, 56 jaar, e. van T. Snakenborg; G. C. van Krie ken, 76 Jaar, wed. van J. Donze; M. M. Schelleman, 71 jaar. AXEL „Hosanna" krijgt éen signaalafdeling. Ook de christelijke fanfare „Hosan na" te Axel heeft plannen in voor bereiding een signaal-afdeling aan haar korps te verbinden. Er werd reeds een grote „buik"-trom aange schaft, terwijl een serie kleine trom men zal volgen. Een bckkenslager zal apart in opleiding worden ge nomen. KOEWACHT Examen Handelsschool te Koewacht. Te Koewacht vonden de examens plaats van de handelsschool. De uit slagen luiden als volgt diploma 1- jarige cursus: M. Roelandt en I. Ver- sijpt (beiden Zuiddorpe); R. Jans- sens, T. de Kerf, L. v. Vooren, G. de Maesschalk en A. Janssens (allen Koewacht) en J. de Silva (St. Jan steen). diploma 2-jarige cursus: M. Baert, O. de Caluwé, R. van Vooren. G. v. d. Sijpt, A. Cerpentier en B. Onghenac (allen Koewacht); W. Bracke (Zuiddorpe) R. de Groene Zuiddorpe) en R. Saman (St. Jari- steen). Vier kandidaten werden af gewezen. Hengelwedstrijd te Koewacht. Te Koewacht werd door de plaatselij ke hengelsportvereniging een grote hengelwedstrijd georganiseerd op de „Konijneputten", waaraan de jaar lijkse kampioenstitel verbonden was. De uiteindelijke uitslag was als volgt; 1 en kampioen 1958 A. v. d. Bilt; 2R. Kaumans, beiden Koewacht; 3 A. Verhaegen, Moerbeke-B; 4 F. Mar tens, Koewacht; 5 J. de Cock, Moer beke-B.; 6 W. Cerpentier; 7 A. v. Damme; 8 J. Martens, allen Koe wacht; 9 J. Fermont, Moerbeke-B.; 10 A. Ceipentier, Koewacht. Na af loop werd een gezellige maaltijd ge?- houden als besluit van de zeer ge slaagde wedstrijd. VOGELWAARDE Benoeming. Mejuffrouw E. v. Kruyssen, onderwij zeres te Stoppeldijk (gem. Vogel waarde) werd in gelijke functie be noemd aan de lagere school te Sluis kil. Examen Voor het vakdiploma „Constructie- Bankwerker" slaagde dezer dagen te Arnhem, de heer G. v. Jole te Stoppel dijk (gem. Vogelwaarde). 949. Piloot Storm had in zijn leven al heel wat lelijke dingen gezien, maar het ge laat van het schepsel dat nu tegenover hem stond was geknipt voor een beul. En dat bleek hij dan ook te zijn, want Arend bevond zich in het „voorportaal" van de folterkamer. De kleine ruimte leende zich beslist niet voor een twee gevecht, vooral niet wan neer de tegenpartij een zwaard in de hand houdt en je zelf ongewapend bent! De haarloze gorilla schui felde gemeen grijnzend na derbij. De kerel scheen zich kostelijk te amuseren over deze onverwachte visite. Daar stond hij dus tegen over de witharige vreemde ling, die in de arena zo'n gevaarlijk heerschap was gebleken. En de man was ongewapend! Dit werd een spelletje van kat en muis! Storm liet zijn blik snel door de kleine ruimte dwalen, op zoek naar een of ander >vapen, waarmee hij zich met enige kans -> - acces zou kunnen verdedigen. Doch het enig;, voor werp dat hij kon ontdekken, was een >.waar metalen kruik. Nu niet bepaald geschikt om tegenover-een flitsend zwaard te stellen. Niet temin greep hij het voorwerp stevig bij de hals en wachtte" gespannen de aanval van.de „bullebak" af TIJDENS RECEPTIE IN SCHUTTERSHOF Wegens bijzondere verdiensten als bouwpastoor van Middelburg. Tijdens dc viering van zijn 40-jarig priesterjubileum is pastoor Herm. H. Snel te Middelburg wegens zijn bijzóndere verdiensten als bouwpastoor van de hoofdstedelijke parochie benoemd tot ridder in de Orde van Oranje Nassau. Nadat de waarnemend burgemeester van Middelburg, de heer J. W. Kögeler deze verheugende mededeling zondagmiddag tijdens de re ceptie in het Schuttershof bekend gemaakt had, speldde de heer Kögeler de versierselen, behorend bij deze onderscheiding, op. De in de grote zaal verzamelde honderden parochianen begroetten deze mededeling met een ovationeel applaus. De jubilerende pastoor kreeg nóg een bijzonder ge schenk. De heer Joh. M. Hertogh, die namens de parochie het woord voer de, deelde namelijk mee, dat een inzameling onder de parochianen het prachtige bedrag van ruim f 10.000 opgebracht heeft. Daarvoor is pastoor Snel een door de kunstschilder Hans Heeren vervaardigde wandschilde ring boven het priesterkoor in de kerk aangeboden, terwijl met het reste rende bedrag de kerk verfraaid mag worden. „Iedereen heeft aan de totstandko ming van dit geschenk meegewerkt", aldus verklaarde de heer Hertogh. Het prachtige bedrag, ingezameld door 25 personen, die dit ruim 18 maanden lang hebben volgehouden, getuigde volgens de heer Hertogh van de grote liefde van de parochieleden voor hun jubilerende priester. Het was de heer Hertogh een bijzonder genoegen de pastoor namens roóms- katholiek Middelburg de schildering symbolisch aan te bieden door de overhandiging van een aantal foto's er van. „Over het resterende bedrag kunt U vrij beschikken voor de kerk", verklaarde spreker. De heer Hertogh had tevoren geme moreerd wat pastoor- Snel gedurende de 14 jaar, die hij in Middelburg werkzaam is* verricht heeft. „Uw werkzaamheden als bouwpastoor zijn genoegzaam bekend, maar nogmaals wil ik bier uw energie noemen, waar- mee U een groot aantal moeilijkheden heeft overwonnen", sprak de heer Hertogh. Tot slot feliciteerde de heer Hertogh de familie van péstoor Snel en dankte dè jubilaris voor hetgeen hij voor de parochie deed. Stuwende kracht „U bent geen gewone pastoor", verklaarde de heer Kögeler, die met wethouder L. J. van 't YVestende en de gemeentesecretaris, de heer J. Ph. Koene, aanwezig was. „Niet al leen hield U zich bezig met de geestelijke arbeid onder uw paro chianen, maar U trad teven als ini tiatiefnemer en stuwende kracht naar voren bij diverse gelegenhe den". In het bijzonder aacht de waarnemend burgemeester daarbij aan pastoor Snel als de „wederop< bouwpastoor". „Door uw energie is er een katholiek centrum gesticht, waarmee Middelburg op bijzóndere wijze verfraaid is", aldus de beer Kögeler. De waaimemend burgemeester toogde hierna^ dat de wèrkzaamheden van pastoor Snel niet alleen in Mid delburg bekendheid hebben gekregen, Zij hebben oök de aandacht getrok ken van de hoogstë autoriteiten! Hief- na reikte de heer Kögeler de, ko ninklijke onderscheiding uit. Een man nenkoor onder leiding van kapelaan G. Rosenberg vertolkte daarna de dankbaarheid met het „Dominé Sal- vum Fac". HONTENISSE Reis ouden van dagen. De ouden van dagen te Lamswaarde (gem. Hontenisse) maakten hun jaar lijkse trip, welke ditmaal via Terneu- zen, Sluis en Knokke naar Brugge leidde. In Brugge maakten de oudjes een boottochtje op het beroemde „Minnewater". Via Philippine werd teruggereden naar Lamswaarde, waar de harmonie „Vrijheid Een dracht" tijdens de afscheidsmaaltijd een serenade bracht. Zomerfeesten. In de gemeente Hontenisse werden „Zomerfeesten" georganiseerd ten bate van de Missie. Te Walsoorden werd o.a. gevoetbald, gedanst en wed strijden georganiseerd in „Prijspie- ren" en dansen. De opbrengst van al deze drukbezochte vermakelijkheden beliep ongeveer 400,die werden afgedragen aan de plaatselijke mis sionaris, pater Mast, welke na zijn vakantie "naar zijn missiegebied zal terugkeren. Vriendschappelijke wedstrijd. Als voorbereiding op de a.s. competi tie speelde de voetbalvereniging „Hontenisse" een vriendschappelijke wedstrijd tegen de v.v. „Kleldrecht" uit België. Reeds voor rust had Hon tenisse zijn meerderheid in een 30 voorsprong uitgedrukt. Na de thee werd de score verdubbeld, zodat de eindstand 60 werd. Het reserve-elf- tal van Hontenisse versloeg de Belgi sche reserves met S1. De revanche wedstrijd wordt gespeeld op 24 augustus a.s. te Kietarecht. VANDAAG. Terneuzen Luxor: „Lichtzinnige meis jes", 20 uur, 18 jaar. Sas van Gent Olyrapia: Jerry maakt weer herrie', 20 uur. Oostburg Ledeltheater: „Een echte Parisienne". 20 uur. IJzendUke Gemeentehuis: Tentoonstel ling „Het leven van Vincent van Gogh". Opleiding kraamverzorgster bij Centrum Kraamzorg van de gezamenlijke Groene Krüis-verenigingen in W.- Zeeuwsch-Vlaanderen. 9e opleidingscursus. Aanvang september. Leeftijd 19 jaar. Aanmelding: zuster L. de Graag te Groede, elke woensdag van 2-3 uur. De volgende spreker was mr. dr. A. J. J. M. Mes, die het woord voerde namens de SUAdelbertvereniging. „Het werk, dat U heeft verricht, u uitnemend geweest", aldus mr. Mes, die hierbij de nuchtere kijk op het leven en de realistische zin van de pastoor aanstipte. Mr. Mes hoopte, dat de Adelbertvereniging nog lan ge jaren van de adviezen van pastoor Snel zal mogen profiteren. Namens de badgasten van Vrouwen polder sprak de heer E. Visscher. De badgasten zijn meest Brabanders, die de diensten in Veere, geleid door ka- pelaan Rosenberg, bijwonen. Dankzij het voorbereidende werk van de heer Hoefnagels uit Tilburg kreeg de heer Visscher een bedrag bij elkaar van da badgasten, waarvoor een fraai tafel kleed en sigaren overhandigd weo den. „Het was best" Nadat pastoor Snel dank gebracht had voor de hem verleende onder scheiding, betoogde hij met veel ge noegen en enthousiasme meegewerkt te hebben aan de opbouw van Middel burg. In dit verband dankte bij het gemeentebestuur voor de immer ver leende prettige samenwerking. Voorts ging zijn dank uit naar de parochi anen. „Ik zeg zelden, dat het goed ls", aldus pastoor Snel, „maar vandaag was het best". Waardering had de pastoor voot het „begeleidende" werk van kapelaan Rosenberg op de „vooruitgeschoven post" in Veere, waarvoor de kapelaan tevens van de badgasten uit Vrouwen polder een aandenken ontving. Die zelfde waardering ging tevens uit naar de badgasten en het feestcomié van het parochie-contact, die deze dag voor hem onvergetelijk gemaakt heb ben. Des avonds was er in het „Schutters hof" een feestelijke bijeenkomst voor de parochianen. Na een kort ope ningswoord van de voorzitter van de contactcommissie, de heer A. Wee- maes, bracht de toneelvereniging „Sint Paulus" het blijspel „Over twaalf dagentegen midder nachtvan Gerard Nielsen voor het voetlicht. In dit stuk over de komst van een komeet, die over twaRlf dagen tegen middernacht de wereld zal doen vergaan, volg den de komische situaties elkaar in snel tempo op. Het stuk werd vlot en aardig vertolkt. Na afloop dankte pastoor Herm. Snel de spelers en het zangkoor. Da avond werd besloten met een bal. Angstige uren onder Renesse (Slot van pag. 1) over het wegblijven van de mannen- Zij waarschuwden de zeehondenjager U. Krijger uit Haamstede, die met zijn boot de „Zeehond" de haven van Scharendijke was binnengelopen en stelden hem van de gang van zaken op de hoogte. Krijger is toen mid den In de nacht enige uren gaan zoe ken naar de mannen. Een karwei dat niet meeviel, zo vertelde hij later, want het was aardedonker en de zee was wild. Bovendien dreigde een he vig onweer en regende het hard. On verrichter zake is hij na enkele uren zoeken teruggekeerd naar de haven van Scharendijke, waar In overleg met de postcommandant van de rijks politie te Renesse werd besloten met een sterke schijnwerper te zoeken. Een van de schijnwerpers van de brandweer te Renesse werd gehaald. Toen Krijger en de politieman te Scharendijke terugkwamen, lag daar de Inmiddels gewaarschukde redding boot „Prinses Juliana" uit Ouddorp. Men is toen gezamenlijk aan boord van deze vlet gegaan en is weer uit gevaren. Vuurpijl Zigszagsgewiis heeft men toen in het donker gezoent. De schijnwerper die men uit Renesse had gehaaid, bleek het niet te doen. De schijnwerpers van de reddingboot waren minder sterk. Het was inmiddels hoog water ge worden en Krijger vermoedde terecht, zo bleek later, dat Glaude zich op het hoogste punt van de plaat zou bevin den. daar deze het laatst zou on derlopen. Langzaam maar zeker is men in die richting gevaren, totdat men tenslot te hulpgeroep hoorde. Men is toen op het geluid afgegaan en vond ten slotte de verkleumde zeehondenjager uit Renesse en dienneef. Om" vijf minuten voor drie schoot men vanaf de reddingboot een vuur pijl af, het teken voo. de angstig® familieleden die op de duinen van Renesse stonüen, dat de mannen ge vonden en aan boord genomen wa ren. De belde geredden hadden een be nauwde tijd gehad. Zij hadden het \vater op de zandplaat steeds hoger zien komen en waren niet in staat geweest eraf te gaan. Op het laatst bevonden zij zich in de branding van de plaat, waardoor Ie kleine boot steeds weer gedeeltelijk vol werd ge slagen. Zij slaagden er echter In het water weer te lozen. Koud en moe van de doorgestane emoties werden de mannen omstreeks vier uur in dr haven van Scharendijke afgezet.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 7