Bruinvisploeg uit Sas van Gent won de Zeeuwse zwemcompetitie Piet Rentmeester won tijdrit in Stuttgart KATS VEROVERDE DE LEIDING IN 3e KLAS C OP S.S.S. WEINIG VERRASSINGEN IN VOORRONDE K.N.V.B.-BEKER HAGENAAR WON DE HULSTER RONDE VOOR NIEUWELINGEN MAANDAG 18 AUGUSTUS 1958 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MET 250 PUNTEN VOORSPRONG OP LUCTOR Drie eerste prijzen voor Ingrid Baart, twee voor Luctorman Kees de Rijk DE ZWEMPLOEG VAN de „Bruinvis" uit Sas van Gent heeft, nadat za terdagnamiddag: in het Braakmanrecreatieoord de derde kringcompetitie werd afgewerkt, de Zeeuwse zwemcompetitie gewonnen met een respec tabele voorsprong van 250 punten op zijn voornaamste concurrent, het Middelburgse „Luctor". De Sassenaren moesten hun voorsprong verdedigen tegen een voor zijn laatste kans vechtend Luctor, dat moest proberen de voorsprong of teniet te doen of te verkleinen. De Sassenaren slaagden er echter in hun voorsprong uiteindelijk nog uit te breiden, hoewel de 200 me ter schoolslag heren en de 3 maal 50 meter wisselslag persoonlijk de Luc- tor-heren alle gelegenheid gaven voor het nemen van een voorsprong. Het waren weer de Bruinvis-dames en nu ook enkele jongens, die hun ploeg met de winst van de vorige competities met een voorsprong van 250 punten naar de zege in de totaaluitslag voerden. Niet minder dan 9 eerste prijzen vie len ten deel aan de Bruinviszwemsters en -zwemmers. 4 aan het hoofdstede lijke Luctor. en aan het Souburgse S. Z.V. en Schelde uit Terneuzen elk een. Ingrid Baart van de Bruinvis verover de hierbij drie eerste prijzen en Kees de Rijk van Luctor nam er twee voor zijn rekening. In de lagere regionen steeg Schelde van de zesde naar de vijfde plaats en wisselde hierdoor stuivertje met Zeehond uit Vlissingen. Hoewel het zonnetje de wedstrijden begunstigde, was de temperatuur toch niet van dien aard dat van aange naam zwem weer gesproken kon wor den. Het is rondom de brug over de middenweg nog steeds een koel gedoe en zodoende had de sterke wind vrij spel over de vlakte. Ook de publieke belangstelling kon beter geweest zijn. Op de 200 meter schoolslag kwam Raymonda Vergauwen weer onder de *8.10, namelijk 3.9, waarmee zij ruim 13 seconden voorsprong had op haar ploeggenootje Ingrid Baart. Op de 100 meter schoolslag heren kwam Kees de Rijk tot de goede tijd van 1.21.3. De Middel burgse zwemmer was ook lieer en meester op de 3 maal 50 meter wisselslag persoonlijk, die hij won in 2.09.5 met .13.2 sec. voorsprong op ploeggenoot Jan Dirkse. Spannend was de 50 meter vrije slag meisjes tot 17 jaar, waarbij Tiny Daalhuizen van S.V.Z. de Sasse hege monie Baart. De Vries en Tack doorbrak door in 39 sec. rond te fi nishen. De 3 maal 50 meter wissel slagestafette bij de heren was voor Luctor en de 5 maal 50 meter vrije slag dames voor Bruinvis. Uitslagen Dc verdere uitslagen zijn: 200 meter schoolslag dames: 1 R. Vergauwen - Bruinvis 3.09.-; 2 I. Baart - Bruinvis 3.22.3; 3 P. de Wis- pélaere - Zeehond 3.26.5; 4 A. Cofne- lisse - Luctor 3.27.6; 5 A. Jansen - Schelde 3.27.7. 25 meter vrije slag jongens 12-13 jr: 1. G. Roeland - Bruinvis 16.8; 2 A. Rotte - Luctor 17.5; 3 J. de Caluwe - Bruinvis 18.-. 25 meter rugslag jongens 14-15 jaar: 1 A. Booy - Luctor 18.9; 2 Th. Ver- vooren - Luctor 20.1; 3 B. Volwerk - Luctor 21.7. 100 meter schoolslag lieren: 1 C. de Rijk - Luctor 1.21.3; 2 R. de Braai - Schelde 1.24.3; 3 W. de Vries - Bruinvis 1.29.1; 4 P. Mazure - Schel de 1.29.6. 25 meter rugslag meisjes 12-13 jaar: 1 I. Baart - Bruinvis 21.1; 2 S. Ver gouwe - Scheldestroom 22.8; 3 A. Clauwaert - Bruinvis 23.2. In de finale van het liandbaltoernooi in het kader van de Zomer show te Vlissingen speelden Marathon en Zeeland Sport om de ereprijs. Een aanval van de Zeeland Sportdames wordt nog juist onderbroken door een Marathon-verdedigster. Foto P.Z.C.) 3 x 50 m. wisselslag persoonl. heren: 1 C. de Rijk - Luctor 2.09.5; 2 J. Dirkse - Luctor 2.22.7; 3 A. Sampon - Bruinvis 2.24.6. 25 meter schoolslag meisjes 12-13 jr: 1 I. Baart - Bruinvis 20.9; 2 A. Clau waert - Bruinvis 22.9; 3 Th. v. d. Heu vel - Scheldestroom 23.7. 50 meter vrije slag meisjes t.m. 17 j: 1 T. Daalhuizen - S.V.Z. 39.-; 2 I. Baart - Bruinvis 39.9; 3 H. i Vries - Bruinvis 40.3; 4 G. Tack Bruinvis 40.7. 25 meter rugslag meisjes 14-15 jaar: 1 M. Hemelsoet - Bruinvis 22.6; 2 G. Tak - Bruinvis 22.7; 3 T. van Beek - Zeehond 24.-; 4 J. Jasperse - S.V.Z. 24.3. 50 meter schoolslag jongens 14-15 jr: 1 A. Vermast - Bruinvis 45.-; 2 A. v. d. Wal - Bruinvis 47.3; 3 B. Bosdijk - Luctor 49.2; 4 M. Parent - S.V.Z. 49.7. 100 meter vrije slag dames: 1 W. de Bruyn - Bruinvis 1.21.4: 2 H. de Vries - Bruinvis 1.28.-; 3 C. de Voogd - Luctor 1.29.8. 3 x 50 ni. wisselslag estafette heren: 1 Luctor I (P. Rotte, C. de Rijk, J. Dirkse 1.46.5; 2 Schelde I (I. Caste- leyn, R. de Braai. C. de Haas) 1.55.9; 3 S.Z.V. I 2.-.S; 4 Schelde II 2.02.-; 5 Bruinvis I 2.02.5. 50 meter vlinderslag dames: 1 A. Jansen - Schelde 41.3; 2 W. de Bruyn - Bruinvis 42.8; 3 R. Vergau wen - Bruinvis 43.9. 50 meter rugslag meisjes t.m. 17 jaar: 1 I. Baart - Bruinvis 46.8; 2 A. Cam per - Luctor 49.-; 3 M. Hemelsoet - Bruinvis 491; 4 G. Tak - Bruinvis 51.3. 5 x 50 m. vrije slag estafette dames: 1 Bruinvis (W. de Bruyn, R. Vergau wen, I. Baart, H. de Vries, R. Melie- ste) 3.21.-; 2 Luctor (C. Voogd, J. v. Loon, R. Rijkse, W. van Halen, A. Cornelisse) 3.34.8; 3 S.Z.V. 4.09.-. De eindstand van de zwemcompetitie luidt: 1 Bruinvis - Sas van Gent 7.348.4 pnt. 2 Luctor - Middelburg 7.596.9; 3 S.Z. V. - Souburg 8.222.9; 4 Ganze - Goes 8.711.9; 5 Schelde - Terneuzen 8.900.4 6 Zeehond - Vlissingen 8.925.8; 7 Scheldestroom - Breskens 9.314.6. KORFBALCOMPETITIE Vios en Elto eindigden duel gelijk met 55. Na enkele Aveken vakantie werden zaterdag de competities A an de Z.K.B. Aveer op bescheiden schaal hervat. In de eerste klas Avaren Vios en Elto in een buitengeAvoond spannend duel geAvikkeld, dat uiteindelijk Averd af gesloten met een 55 gelijk spel. Deze uitslag bewijst Aveer eens, dat Vios thuis moeilijk te kloppen is. In de stand kAvam door deze uitslag geen Avijzigingen. In 2a ging Top, nog steeds medege- gegadigde voor de titel op bezoek bij Vopo I. Een gemakkelijke zege werd dit niet, want Top moet eerst een 31 achterstand wegwerken om daarna nog net met 34 te zegevie ren. Ook in deze afdeling wijzigde de ranglijst niet. In 2b lieten zowel Eendracht tegen Olympia als Togo II bij Zeelandia. I verstek gaan hetgeen wel met de ge bruikelijke sancties gepaard zal gaan. Wel speelden hier Vios II en Volharding II en hier wisten de Vol harding-reserves Aveer eens te win nen, zij het met klein-verschil (3 4). In deze afdeling passeerde Vol harding II Togo II op de lijst en is nu vierde. Overigens ook hier geen A'eranderingen. In klas 3 a Averd niet gespeeld. In 3b kreeg Voto uit Hoek de ze vende nederlaag in successie te slik ken. Nu van Scampolo II met 16 Scampolo II klom door deze over winning twee plaatsen en is nu vier de. In klas 3c kwam Kats in wed strijden gelijk met leider SSS en aangezien deze inhaalwedtrijd van Kats tegen hekkesluiter VZOD II eindigde in een grote 180 zege voor Kats nam deze ploeg de leiding over van SSS. Kats heeft nu 18 punten uit 10 wedstrijden en SSS 17 uit 10. Beide clubs moeten nog twee wed strijden spelen. Kats ontmoet Vopo 11 nog tweemaal terwijl SSS het nog moet opnemen tegen VZOD I en Vo po II. In 3d verstevigde Atlas de leiderspo sitie dooi- uit met 28 van Vedo III te winnen. Atlas heeft nu met één wedstrijd meer gespeeld vier punten voorsprong op AKC. In de avondklaa yrerd Vedo II weer tweede achter kampioen Swift V door een 45 zege op Animo III. Europees record op 4 x 100 vrije slag door Russen. Zaterdag vestigde een Russische ploeg", bestaande uit Nikolajw, Sorokin, Lusohkowski en Polejow, te Moskou een Europees record op de 4 x 100 meter vrije slag estafette. De Russen zwommen de afstand in 3 min. 47.4 sec. Het gemiddelde per zwemmer be droeg ongeveer 56.8 seconde. De door de F.I.NA. gestelde limiettijd op dit nummer was 3 min. 52.4 sec. Slechts de Australische en de Japanse ploeg Avaren op de 4 x 100 meter vrije slag sneller. Hun tijden bedroegen respectievelijk 3.46,3 en 3.46,8. Een spuimr.riiL inui»c/n uv wedstrijd tussen Middelburg en Zee landia, die zaterdag in Middelburg gespeeld werd en door Middelburg met 80 gewonnen werd. De Zeelan- dia-spil heeft de bal zojuist wegge kapt voor de aanstormende Bas Veer- hoek (Foto P.Z.C.) E.M.M. won handbaltoernooi in Bergen op Zoom. EMM uit Middelburg heeft onbe dreigd het handbaltoernooi geAVon- nen, dat de Bergen op Zoonise ver eniging Fortuna georganiseerd had. Bij de dames, AA'aar drie ploegen aan de-wedstrijd deelnamen, bezette Vol harding uit Goes de 2e plaats. De EMM-heren bleken duidelijk de sterkste van de zeven ploegen. De Middelburgse ploeg won alle wedstrij den met flinke cijfers. Begonnen werd met een 101 zege op Fortuna H, daarna volgde een 82 zege op SIOS, een 71 zege op Dendérmön- de, een 53 zege op SOA, een 64 zege op Fortuna en een 92 zege op SIOS II. De voorzitter van Fortu na, de heer J. Hermans, overhandig de aan de EMM-aanvoerder een fraaie beker, hetgeen eveneens ge schiedde aan de aanvoerder van het tweede geplaatste team, de organise rende vereniging zelf. Bij de dames begon Volharding met een 8—0 zege op Fortuna, maar ver loor de volgende wedstrijd tegen SI OS met 5—1. Jeugdatletiekploeg won van Belgische jongens. De Nederlandse jeugdatletiekploeg heeft op het sportpark van de B.P.M. „De Vijfsluizen" te Vlaardingen een ruime overwinning behaald op de Bel gische jeugd (164—137 punten). "Ondanks het, idéale atlëtiekweer le verde de wedstrijd slechts matige prestaties op. Vielen er door vakan ties bij de Nederlandse ploeg 2 in- valters te noteren bij de Belgen wa ren dat er twaalf. Nederland vergaar de de meeste winst op de loopnum mers, behalve op de 3000 meter, die door de Belgen zo duidelijk werd ge wonnen, dat er van enige strijd geen sprake was. Het belangrijkste nummer was onge twijfeld de 1500 meter, die van kop af door Kneepkens werd-gewonnen. TERNEUZEN UITGERANGEERD Middelburg en Vlissingen wonnen de derby's. De eerste voorronde Aan de Aved- strijden om de KNVB-beker heeft Aveinig verrassingen opgeleAerd. Zie- rikzee Averd reeds vorige week door een 34 nederlaag tegen de tweede klasser Roosendaal uitgeschakeld. Goes Avon vrij gemakkelijk van N\v. BorgA'liet met 4—1, In de 20e minuut schoot Lindenberg raak maar geen minuut- later maakte Rommers ge lijk (1:1). Na de rust hadden de bezoekers niets meer in te brengen. Door doelpunten van Ziveedijk, Lin denberg en Debbaut AA'erd de eind stand bereikt. De Vlissingsederby tussen Zeeland Sport en Vlissingen leverde de eerste klasser een 35 overwinning op. Met rust was de stand 05 door doelpunten van Van Maris, Kees Stroo, Henk de Nooyer (2) en A. de Nooyer. Na de rust speelde Vlissin gen veel te gemakkelijk waaraan vooral de achterhoede zich bezon digde. Nol Schuit strafte dit drie maal niet succes af, waardoor de eindstand 35 werd. In de hoofdstad streden Middel burg en Zeelandia om de eer en punten. Middelburg, dat 5 inval lers had opgesteld, toonde zich duidelijk de sterkste. Na-een vrije trap had Groenewegen succes toen de bal via de paal achter doelman Mondeel caramboleerde. Na de rust kon Goossen in sa menwerking met Veerhoelt de voorsprong vergroten (20). ter wijl Goossen tenslotte de eind stand op 30 bracht nadat Ver- straate een opgelegde kans om de eer te redden onbenut had ge laten. RCS keek met de rust in Sas van Gent tegen Corn Boys reeds tegen een 30 achterstand aan door doel punten van Van den Berge (2 maal) en De Smet. Na de rust slaagden de Souburgers er in een tegenpunt te maken door Roosevelt, maar A'erder kwamen ze niet (3—1). De Zeeuwse Avielrenners zijn gedu rende dit Aveekeinde Aveer met bij zonder veel succes op de voorgrond getreden. Piet Rentmeester, de uit verkorene voor de Avereldkampioen- schappen op de Aveg bij de amateurs, liet zien, dat zijn kandidatuur ge rechtvaardigd is, want in Duitsland Avon hij van een sterk bezet veld in een zware tijdrit. Drie andere Zeeu- Aven reden in Steenbergen en zij kAvamen allen onder de eerste tien door de finish, terwijl er zestig deel namen. Piet Rentmeester won op de Soli- tude-baan in de omgeving van Stutt gart een tijdrit voor amateurs over Middelburgse zwemploeg in „Dwars door Namen". De 29e zwemwedstrijd „Dwars door Namen", die in de Maas gehouden Averd en Avaaraan bijna 400 zwemmers en zwemsters deelnamen, is een A'ol- ledige Nederlandse triomf geworden. Kroonenburg van ,.'t Y" won de 3 km schoolslag bij de heren \'oor Vlas man, Rita Kroon van de Robben bleek de snelste bij de dames. Haar clubge note André Hermsen zegevierde bij de 3 km vrije slag heren en de jeug dige Mary Landeweerd ook van de Robben werd eerste bij de dames. Er AA-as ook een groep Middelburgse zwemsters en zwemmers A-ertegen- Avoordigd, die echter niet in prijzen viel, omdat de hoofdstedelingen door een verkeerde aanwijzing van een sleepbootkapitein in plaats van met de stroom mee tegen db stroom in kwamen te zwemmen.... Op de vrije slag Averd Jan Dirkse 9e en Ferdï van Giezen 16e. Bij de dames Averd Corrie Voogd 9e, onmiddellijk gevolgd door Jannie van Loo, die 10e werd. Bij de jongens, die 1500 meter moes ten zwemmen, legde Ad Booy beslag op de 14e plaats, Piet Rotte op de 23e, Nico van Giezen op de 25e en Bert de Vries op de 26e. een afstand van 68,5 km. Voor deze Avedstrijd, die over zes ronden ging met in iedere ronde een heuvel met een stijgingspercentage van 18 pro cent, startten in totaal 17 renners, waaronder 5 buitenlanders. Het was droog en warm weer toen Rentmeester van start ging. De Ne derlander reed in een hoog en gelijk matig tempo en haalde de vijf ren ners die voor hem vertrokken waren, allen in. De uitslag luidt: 1 Piet Rentmeester (Nederland) 68,5 km in 1 uur 43 min. 16.5 sec.; 2. Durlachter (Oostenrijk) 1 uur 45 min. 5.2 sec.; 3. Sweeck (België) 1.46.08.9; 4. AltAveck (Duits land) 1.47.24.8: 5. Edler (Duitsland) Jan Westdorp derde in Steenbergen. Tijdens een AAielerAvedstrijd voor profs en onafhankeiijken, die in Steenbergen over een afstand van 140 km (110 ronden) gehouden is, heeft de Zeeuw Jan Westdorp uit 's-Heerenhoek een prachtige der de plaats veroverd. Tn de eind sprint Avaaraan tien renners deel namen, Averd Westdorp geklopt door Ehlen uit Broek-Sittard, die Avinnaar werd, en Gerrit Voortïng uit Roosendaal. Jo de Roo uit Schore werd 8e en Jaap Huissoon uit Heinkenszand 10e, beiden in dezelfde tijd als de Avinnaar. Korfbaluitslagen. De uitslagen van de korfbalcompetie- tie luiden: le kl. Vios 1Elto 1 55; 2a: Vopo 1Top 1 34; 2b: Vios 2 Volharding 2 343bVoto—Scampo lo 2 1—6; 3c: Kats—VZOD 2 18—0; 3d: Vedo 3Atlas 28; Adspiranten: C: De Poel—Scampolo a 16; E: Ve do bAnimo e I1. Zestig renners namen aan deze rit deel. De tijd van de winnaar was 3 uur 31 min. en 17 sec. Schalk Ver hoef, die gedurende 38 ronden de lei ding had met ongeA'eer 1 minuut voorsprong, Averd tegen het einde van de wedstrijd ingelopen. In de eindsprint werd hij als vierde geklas seerd. Terneuzen stierf een vroegtijdige be- kerdood tegen het bezoekende Honte- nisse. Met de rust Avas de stand nog dubbel blank, daarna maakte de rechtsbuiten der gasten 't beslissende doelpunt 01. Een goede prestatie van Hontenisse. In Axel had de thuisclub ook al niet veel moeite met het bezoekende Clinge. Nadat de rust met een 20 voorsprong was ingegaan wei'd de einduitslag 41. Eenzelfde uitslag werd bereikt bij ClingeHulst, maar daar waren 't de bezoekers die aan het langste eind trokken. In de volgende voorronde, die voor zondag a.s. zal Avorden vastgesteld hebben zich van de Zeeuwse clubs dus geplaatst Goes, Vlissingen, Mid delburg. Corn, Boys, Hontenisse, Axel en Hulst. Succes voor Willy Cijsouw bij atletiek-interland. Zeeuwse prestaties tegen de Zweden. Aan de vooravond van de Europese atletiekkampioenschappen in Stock holm heeft de Nederlandse dames- ploeg in het zuid-Zweedse plaatsje Trelleborg een grote ovenvinning behaald in de atletiekinterland tegen ZAveden (7542 punten). Vanaf het eerste nummer, de 80 meter horden, dat door Stockholm-kandidate Wil lij BakkerCysouw van Marathon (Vlissingen) op prachtige AA-ijze in 11.2 sec. gewonnen werd tot aan de estafette toe, is de Nederlandse zege geen enkel ogenblik in gevaar ge- Aveest. Op de achthonderd meter Avas het Marie Poissonier van Marathon (Schoondijke) die een schitterende prestatie leverde. Achter de sterke Nederlandse Gerda Kraan kAvam zij als tweede aan met 2 minuten 16.8 seconde. Gerda Kraan boekte 2 min. 15.7 sec. De Zweedse meisjes bleven ver achter. Corrie Bekker, die enige AA'eken ge leden het record OA'er de 400 meter in Rotterdam reeds op 58,3 sec.- bracht, stelde het nationaal record wel belangrijk scherper. Ze bracht 't nu op 57.8 sec. Nog een klein spron getje en de top is bereikt... Bij het speenverpen heeft Wil van Montfoort met een worp van 44.52 meter het Nederlands re cord verbeterd. Het oude record stond sedert 25 augustus 1946 met 44.28 nieter op naam van Ans Koning. NA SENSATIONELE EINDSPRINT: Verburg uit Kortgene was de eerste Zeeuw. Ofschoon het er in de vijfde ronde A óór het einde niet naar uitzag is het einde Aan de in nieuAA'-HuIst georga niseerde AAielerkoers A'oor nieuwelin gen toch uitgelopen op een massale eindspurt, Avaaraan alle niet-gedub- belde renners deelnamen. Een fasci nerend slot in een koers, waarin van af het startschot in een zeer hoog tempo werd gereden en Avaarin de gegadigden-vobr-de-bloemen het elk aar zo zuur mogelijk trachtten te maken. Door het onophoudelijk jagen van de verschillende uitlopers kwam 't tem po van deze koers zeer hoog te lig gen en de helft van het gehele par koers (veertig kilometer dus) Avas afgelegd in precies één uur. Hierna beproefden Charite en - J. de Waard hun geluk en het zag er een hele tijd naar uit dat hun poging werke lijk succes zou hebben. Langzaam aan voerde dit tweetal het tempo op en de \roorsprong groeide dan ook dienovereenkomstig. Deze bedroeg aanvankelijk acht seconden, maar Averd al spoedig 32 seconden en la ter zelfs 38 seconden Toen A-ond het peleton het blijkbaar welletjes en voornamelijk door toe doen van de plaatselijke favoriet W. Ferket werden de beide uitlopers „te ruggehaald". Het was dus onvermij delijk dat het op een spurt moest aankomen, waaraan alle renners deelnamen. Sensationeel was dit einde alles zins. De geroutineerde Schilling ging tenslotte met <le erepalm strijken. De eindsuitslag ivas als volgt: 1 W. Schuling, Den Haag 80 kilometer in 2 uur, 3 min. 2 D. Groeneweg. Nu- mansdorp, 3 W. Janssen uit Lisse; 4 G. de Wit, Dubbeldam. 5 J. Ande- weg, Barendrecht; 6 J. Verburg, Kortgene; 7 F. Schrauiven, Ossen- drecht; 8 L. van Dongen, Made; 9 P. v. d. Vijver Axel; 10 W. Schellekes, Den Haag; 11 T. Dueremans, Roosen daal; 12 C. de Schipper, Kapelle: 13 W. Ferket, Hulst; 14 G. Polak, Wil lemstad, 15 B. Wieles, Terneuzen. Allen dezelfde tijd als Schuling. De koers werd georganiseerd door de buurtvereniging „Nieuw-Hulst" in samenwerking met de Hulsterse Wie lerclub. Er Avas een goede belang stelling.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 3