KIEL GELEGD VOOR EEN NIEUWE „ZEELAND"-B00T WALCHEREN VLIEGTUIG BIJ VLISSINGEN IN DE SCHELDE GESTORT ZUID-BEVELAND VRIJDAG 15 AUGUSTUS 1958 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT O TER VERVANGING VAN DE „MECKLENBURG" Modernste inrichting Bij Je N.V. scheepswerf en machine fabriek „De Merwede" te Hardinx- veld-Giessendam, is donderdag de kiel gelegd voor een hypermodern passagiersschip, dat omstreeks 1960 ingelegd zal worden op de dienst Hoek van HollandHarwich. Dit nienwe vaartuig voor de stoomvaart maatschappij „Zeeland" zal het ir 3922 gebouwde stoomschip „Mecklen burg" vervangen. Het Is langer en breder dan de op deze dienst in de vaart zijnde motorschepen „Konin gin Emma" en „Prinses Beatrix" en biedt meer comfort. In de dagdienst 13 er accomodatie voor 1620 passagiers, er kunnen plm. dertig auto's vervoerd worden en de ladingscapaciteit bedraagt 200 ton. Twee dieselmotoren van elk 7800 pk geven het vaartuig een snelheid van bijna 24 mijl. Tot de uitrusting beho ren twee radar-installaties, één voor navigatie en één voor gebruik in de haven, een groot aantal plastic red dingboten van het nieuwste fabrikaat die met radarschermen worden uitge rust en reddingsvlotten. Om de wendbaarheid in druk vaar water te verhogen zal onder de wa terlijn in de neus van het schip een propeller worden gebouwd met een kracht van 400 pk. Hierdoor kan o.m. de tijdsduur van een zwaai-manoeu- vre tot de helft worden terugge bracht, ni. van 8 op 4 minuten. Nieuw is in de 2e klasse ook het Concert „Ons Genoegen" op feest in Breskens De koninklijke harmonie „Ons Ge noegen" te Vlissingen zal zaterdag medewerking verlenen aan de visse rijfeesten te Breskens. Na een op tocht, die om half drie zal starten, zal 's avonds om half tien een concert worden gegeven, dat zal worden ge volgd door een taptoe om kwart over tien. Het geheel zal onder leiding staan van de heer P. de Rooij. Tijdens het concert zal het volgende programma worden uitgevoerd: 1 „Territorial", mars, H. L. Blanken burg; 2 „Le calif de Bagdad", ouver ture, Boieldieu, in arrangement van Rottier; S „In een Chinese tempel tuin", Oosters intermezzo, Ketelby; 4 Fragmenten uit „Die Czardasfür- stin", F. Kalman, in een arrangement van C. Mellema; 5 „Folies Bergères", Tijdens de taptoe zullen worden uit gevoerd: 1 „Roffel", tamboers; 2 „taptoe", tamboers; 3 „Gelukkig is 't Land", Valerius; 4 „taptoe", hoornblazers; 5 „Heer, die uw tenten in de hemelen spreidt", Valerius; 6 „Franse mars'.', drumband, Van Veluwe; 7 „Taptoe be reden wapens"; 8 „Die Ehre Gott in der Natur', L. von Beethoven; 9 „Car naval-polka", drumband, Jansen; 10 „The thin red line", mars, K. A. Al- ford; 11 „Fratina", drumband, Van Veluwe; 12 „4e Divisie mars", J. La- ro; 13 „Oubaas van Foorthuizen", drumband, J. Wickers; 14 „Jhr. mr. De Casembroot-mars", Piet de Rooij; 15 Modelmars no. 1; 16 „De tambour- maltre", P. Bisselink; 17 Wilhelmus. Auto slipte sloot In. De aannemer M. van de V. uiit Brui- nisse slipte dinsdag met zijn auto op ■de Dorpsweg te Bruinisse en kwam daarbij in de sloot terecht. Zijn per soneel haalde de auto weer uit de sloot. Geslaagd Mevr. W. Stenekes—Overbeke te Burgh slaagde voor het examen textielwaren- kennis, verkoopkunde enz. cafetaria-systeem, waardoor in korte tijd een groot aantal passa giers bediend kan worden. Op het 120 meter lange en 16.25 meter brede schip staan tien hutten met telefoon ter beschikking van le klasse passagiers. De rederij stelt op aanvraag ook schrijfmachines ter beschikking. De lounge voor plm. 10 personen kan ook voor zakelijke besprekin gen gebruikt worden en heeft eveneens telefoon. Bij het pursers kantoor staat bovendien nog een telefooncel ter beschikking. Behalve de hutten komen er slaapza len voor 66 personen in de le klasse en 48 personen in de 2e klasse. Men zal sneller kunnen laden en los sen, omdat hydraulisch bewogen lui ken zijn aangebracht, die automa tisch openklappen. Bij de kiellegging waren donderdag o.m. twee directeuren van de „Zee land" aanwezig. Kapelaan Van Haastert verlaat Vlissingen. Woensdagavond heeft kapelaan C. J. van Haastert afscheid genomen van het jeugdwerk in Vlissingen. Kape laan Van Haastert, die 8 jaar in Vlis singen heeft doorgebracht en er het Don Bosco-huis in de Palingstraat heeft gesticht, gaat naar de dekena le kerk van de Heilige Lambertus te Etten in Noord-Brabant, waar hii weer onder de jeugd werkzaam zal zijn. Tijdens de afscheidsavond in het Don Bosco-huis, die onder lei ding stond van de heer F. J. Ver steeg, werd de scheidende kapelaan, toegesproken door de heer P. Wanst, voorzitter van de KA.B., de heren P. Raas, voorzitter van de bouwvak arbeidersbond, C. Bielok, voorzitter van de metaalbewerkersbond, W. de Nijs, namens de middenstandsbond en het bestuurslid van Don Bosco, de heer W. F. H. de Meijer. Namens de leiders en de leden van Don Bosco sprak de heer J. Favojee, die de scheidende kapelaan een foto-al bum aanbood. De heer De Meijer bood een boekenkast aan. Nadat kapelaan Van Haastert alle sprekers had bedankt was er gele- fenheid persoonlijk afscheid van em te nemen. Ruimtetekort in Vlissingse KERKNIEUWS GEREF. KERKEN (art, 31 j. Aangenomen naar Nijmegen H. D. Doorenbos te Maastricht. Benoemd tot reserve legerpredikant voor de tijd van een jaar en zes we ken ds. K. J. Dijkema te Treebeek. CHRIST. GEREF. KERKEN. Tweetal te Driebergen F. Bakker te Huizen (N.H.) en R. Kok te Venen- daal. Tweetal te Lisse D. H. Biesma te Haarlem-N. en J. M. Visser te Dok- kum. BAPTISTEN GEMEENTEN. Beroepen te Noord-Bergum H. B. Fabrie te Enschede. NED. HERV. KERK Beroepen te Ameide-Tienhoven A. v. Eijk te Benthuizen; beroepen te Veere en Kleverskerke L. Wieringa, kand. te Utrecht; bedankt voor Ouddorp J. van Sliedregt te Putten. GEREF. KERKEN Beroepen te Harlingen J. Snel te Reit- suni (Fr,); beroepen te Neede G. de Jong, kand. te Nijega-Smallingeriand; bedankt voor Leeuwarden-West (der de pred.plaats) S. van Bekkum te Monster. GEREF KERKEN ART. 31 Beroepen te Tenpost (Gr.) M. Doorn bos, kand. te Wormer. Wedvlucht Met oude en jonge duiven nam de post- dulvenhoudersverenlglng „De Noordster" te Verseke deel aan een wedvlucht van uit Quiévraln. De uitslag bij de oude duiven was: l, 2 en 4 Joh. van Es; 3 M. C. Lamper; 5 C. do Koeijer; 6 en 9 P. M. Lamper; 7 P. J. Polelj; 8 Ph. C. van Os; 10 M, Minnaard. BU de jonge duiven was de uitslag: l C. de Koeijer: 2 en 3 E, vermast; 4 J. Zuijd- weg: 5 C. F. Hout; 6 M. de Koeijer; 7 P. van Stee; 8 M. C. Lamper; 9 en 10 Jac. van Stee. huishoudschool. Jaarverslag over '57. De gemeentelijke industrie- en huis houdschool te Vlissingen kampte ook in 1957 met een zodanig rnimte-te- kort, dat het geven van lessen met een normaal rooster onmogelijk was, zo wordt in het jaarverslag van de commissie van toezicht medegedeeld. Het was noodzakelijk ook gedurende de middagpauze de lessen voort te zetten, waardoor bereikt werd dat geen lokalen gehaard moesten wor den. Het gebrek aan lokalen was ook oorzaak dat het aantal opleidingen en cursussen niet kon worden uitge breid. Met belangstelling wacht de commis sie nog steeds af op welke wijze de voorbereidende plannen voor de uit- reiding van de school, mede in ver band met de wenselijkheid om ter plaatse een voortgezette opleiding van de meisjes in deze richting mo gelijk te maken, tot stand zullen ko men. Voor de ontwikkeling der school komt verwezenlijking der plannen haar noodzakelijk voor en wel in het bijzonder op korte termijn. Het gebouw en de inventaris voldoen overigens aan de te stellen eisen. Het huren van de nodige lokaliteiten elders acht de commissie niet in het belang van de goede gang van zaken in het onderwijs. De voorlopige voorziening voor de rijwielberging in de Branderijstraat, in afwachting van de totstandkoming van de uitbreiding der school, acht de commissie niet voldoende. Indien de aanhangige uitbreiding niet spoe dig tot stand komt, zal hierin op andere wijze moeten worden voor zien., De school blijft zich verheugen in de belangstelling van een groot aantal leerlingen. Aan het eind van het verslagjaar telden de dagopleidingen totaal 246 leerlingen en de avond cursussen werden door 89 dames 1 heer gevolgd. Het aantal leerlingen der vormings klassen liep vrij sterk terug, daar men in Schoondijke ook een vor mingsklasse heeft gekregen. Gevonden voorwerpen De commissaris van politie te Vlissingen maakt bekend, dat in het tijdvak van 5 tot 12 augustus 1958, de navolgende voorwerpen als gevonden aan zijn bu reau zij gedeponeerd, enige rijwielen en autopeds, wit kinderschoentje, dekzeil van kinderwagen, enige sleutels, tasje met toiletartikelen, enige portemonnees, kindersokje, sjaal, badpakken, bril, me daille, Nederlands paspoort, ceintuur, zwarte motorhandschoen, bruine san daal, rood etui met kam en plastic re genkapje, parupluhuls en kinderbrll, en dat inlichtingen aan zijn bureau zijn te bekomen omtrent de adressen, alwaar de navolgende voorwerpen zijn te bevragen, groen regenjasje, stuk gestreepte plastic, gouden verlovingsring. badhanddoek, doos met snoep, rijwieltasje met inhoud, rood kinderjasje met gele kraag, motor- bril, kort damesmanteltje, dop van ben zinetank, zwempak en handdoek, zonne bril, groen plastic emmertje en bal, da- mesvest en etui met sleutels. MIDDELBURG Wedvlucht Uitslagen van wedvluchten gehouden door de postduivenhoudersvereniging „Zeelandia" te Middelburg. Uitslag Noyon met Jonge duiven. De eerste tien prijzen werden gewonnen door: 1 L. v. Geel; 2 en 8 J. Poelman; 3, 4 en 9 P. van Sabben; 5 J. van Belzen; 6 P. Philip- se; 7 D. v. d. Berg; 10 M. Vader. Uitslag Dax: l en 5 A. Hooftman; 2 P. van Sabben; 3 en 4 L. de Voogd. Gevonden voorwerpen De commissaris van politie te Middel burg maakt bekend dat aan zijn bureau inlichtingen zijn te bekomen omtrent in het tijdvak van 6 tot en met 12 augustus als gevonden aangegeven voorwerpen. Indien voorwerpen bij particulieren wor den afgehaald gelieve dan hiervan ken nis te geven ten burele van politie. Muntbiljet, grijze plastic regenjas; re genkapje, damesportemonnee, zakmesje, bruin lederen portemonnee met inhoud, hondenpenning no. 19/1958; kettinkje met kruisje, armbandje, tabakzak, rode kin derportemonnee, bruine boodschappentas waarin zonnebriel, bordje verboden fiet sen parkeren, zwarte portemonnee, pakje plastic, tochtband, ceintuur van mantel, grijs jongensjasje, bon boekje, sjaal, zwarte boodschappentas, poppeschoen, gekl. linnen boodschap pentas, bruine portemonnee inhoudende geld en sleutels, bruine rechter kinder schoen, beige regenkap, linnen bood schappentas inh. sperciebonen, doublé dasspeld, lichtbruine portemonnee in houdende geld en foto's, zwart wollen gebreide sjaal, kinderportemonnee met inh., linker zwarte glacé handschoen, zwart wit damesvest, camouflage regen kleding, kinderschoen bruin met bont gevoerd, jonge zwarte hond, ring waar aan 2 sleutels, flesopener en penning; postduif gemerkt „Heena 58" no. 22423, fotottoestel, 2 kindercapes waarvan 1 groen en een blauw, zijn in een winkel blijven liggen, lipssleutel no 5444, grijs plastic ceintuur, grijs jongensvest, sleu tel waaraan penlnng no 309, kinderpor temonnee,rechter handschoen. Bromfietser maakte lelijke val te Kruiningen Dinsdagmorgen wilde de bromfietser A. E. E. uit Eindhoven op het rijwiel- fad langs de rijksweg te Kruiningen, er hoogte van de woning van de heer H. Schuring, enkele fietsers passeren. Hij raakte daarbij van het rijwielpad af. Doordat hij zijn snelheid slechts weinig had verminderd, kwam hij in het zachte gedeelte tussen weg en rij wielpad te vallen. Hierbij kwam hij met het hoofd op het betonnen weg dek terecht en liep daarbij een hersen schudding op. E. is opgenomen in het ziekenhuis Bethesda te Vlissingen. Dokter J. Nieuwenhuijse verleende de eerste hulp. Organist te St. Laurens bedankt na 51 jaar dienst De kerkvoogdij van de hervormde gemeente te St. Laurens heeft eervol ontslag verleend aan de heer J. W. van 't Hoff, oud-burgemeester van St.-Laurens, als organist. De heer Van 't Hoff heeft gedurende 51 jaar als organist van de hervormde ge meente van St.-Laurens gefungeerd. In december 1956, toen de heer Van 't Hoff 50 jaar organist was, is dit feit herdacht. Als opvolgers van de heer Van 't Hoff zijn benoemd mej. N. Da- vidse te St.-Laurens en de heer C. Lievense te Westkapelle. Examen Onlangs slaagde voor het examen ge meente-administratie I de heer L. J. Lokerse, werkzaam ter secretarie van Dinteloord, voorheen als leerling ambtenaar en tijdelijk le ambtenaar ter secretarie te 's-Heer Abtskerke werkzaam. OOSTKAPELLE Lampionoptocht te Oostkapelle Achter de muziekvereniging Crescen do trok een bonte stoet van als sneeuwklokjes, Indianen, Chinezen, harlekijnen en Repelsteeltjes verklede kinderen met lampions door Oostka pelle. Aan deze optocht namen ook groepen op versierde fietsen en met versierde wagentjes deel. Vooral bij' de groep te voet waren behalve kin deren lilt Oostkapelle ook vele kinde ren van badgasten. De tocht begon ln de Torenstraat, waar ook de jury de prijzen uitreikte en eindigde met een rondedans voor het gemeen tehuis. De uitslag luidt: versierde wa gens: 1. kinderen van P. de Rijke (In- dianenkamp); 2. kinderen W. de Kam (zwaan met kabouters); 3. kinderen K. Janse (motor met zijspan); ver sierde fietsen: 1. Tilly Don; 2. kinde ren Kramer; 3. Ankie Midavaine. ZOUTELANDE Voetbal en muziek. Zaterdagavond wordt om 7 uur een voetbalwedstrijd gespeeld te Zoute- lande tussen de Badgasten en De Meeuwen. Ter afwisseling van deze wedstrijd zal de Ambonezenband uit Middel burg een concert geven. Fortenbouw op het strand. maandagmiddag zal er op het Wes- terstrand en het Zuiderstrand te Zoutelande een grote wedstrijd wor den gehouden in het maken van for ten. Hieraan kan per persoon of per groep worden deelgenomen. Winnaars zijn zij, wier zandberg de opkomende vloed zal trotseren. (Slot van pag. 1) In Nieuwesluis bij Breskens zagen vijf dijkwerkers de ramp voltrekken Zij meenden dat de motor van het gele vliegtuigje reeds een haperend geluid liet horen, toen het over hun hoofden vloog. Enkele minuten later zagen zij de G-AKYD in de golven verdwijnen. De hevig geschrokken mannen waarschuwden direct de kustwacht in Nieuwesluis, die op zijn beurt schipper Slis van de rea- dingboot „President J. V. Wierdsma" uit Breskens van de ramp in kennis stelde. De reddingboot uit Breskens, de at- haalboot no. 17 van het Belgische loodswezen en de „Kabeljauwvan het Nederlandse loodswezen voeren RAAD KORTGENE Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen op 14 aug.: Hun- ter van Hansweert; Marie Sophie van Londen. Vlissingen vertrokken op 14 aug.: Hun- ter naar Rochester. Vlissingen gepasseerd naar Antwerpen op 13 aug.: Ysel van Le Havre; Rex van Terneuzen; Jurgen de Vries van zee- Terneuzen; Lotus van Tyne; Jura van Boston-Hansweert; Cresta van Rouaan- Vllssingen rede; Oosterburgh van Rot terdam: 14 aug.: Fen van Strood: Melis- kerk van Bremen; Ivoorkust van Am sterdam; Alge van Dublin; Anne Christi ne van Bremen; Import van Lissabon: Skagerak van zee-Gent; Janny van Lon den. Vlissingen gepasseerd van Antwerpen op 13 aug.: Isis naar Londen-Gent; Arends- kerk naar Rotterdam; Senang naar Wa terford; Oriënt naar Bremen; Orestes naar Amsterdam; Hoogland naar Kopen hagen; Huybergen naar Rotterdam-Gent; Fiona naar Kopenhagen; Calvyn naar Norrkoping; Ossendrecht naar Hampton Roads; 14 aug.: Wilca naar Londen; Vre de naar Rotterdam-Tcrneuzen; Con Brio naar Rotterdam: Almkerk naar Ham burg; Maria naar Yarmouth; All Damhof naar Rotterdam. Te Den Bosch slaagde voor het exa men leraar M.O. schoonschrijven de heer J. G. M. van der Heijdt te Goes. Collecte De collecte voor de kinderbescher ming te Borssele bracht 37 op. Gemeente stelt zich garant voor de bouw van badhuizen Donderdagmiddag kwant de raad van Kortgene bijeen onder voorzitter schap van burgemeester A. A. Schuit die in zijn openingswoord bepaalde gebeurtenissen uit de afgelopen zit tingsperiode van de raad memoreer de. Het onderwijs is en blijft een zor genkind, aldus burgemeester Schuit, belangrijke gebeurtenissen waren ook de aanleg van de waterleiding en de verbetering van de straatverlichting. De ingang van de haven van Colijns- plaat werd verbreed en verbeterd, ook de straten en wegenaanleg en verbetering kreeg de nodige aan dacht van de raad; terwijl voorts de woningbouw niet werd vergeten. Na de ramp werden te Kortgene 33 nieuwe woningen gebouwd. Later werd aan de gemeente nog een bouw volume van 10 woningen verstrekt. Op voorstel van B. en W. besloot de raad dé rente en aflossing te garan deren van de door de Groene Kruis verenigingen te Colijnsplaat en Kort gene aan te gane geldleningen voor de bouw van de wijkgebouwen annex badhuizen. Te Colijnsplaat is een te kort van ongeveer f 54.000.— en te Kortgene van ongeveer f 47.000, zodat de gemeente de rente en aflos sing van ongeveer f 100.000.zal moeten garanderen. Hiertoe werd be sloten onder voorwaarde, dat de be loning van de badmeesters en de ta rieven van de baden door B. en W. zullen worden geregeld en dat de be grotingen en de rekeningen van de Groene Kruisverenigingen door B. en W. worden goedgekeurd. Er zal een nieuwe verordening op de rioleringsbelasting gemaakt worden, waarbij het huidige systeem zal wor den verlaten. Men zal nu naar de be lastbare opbrengst volgens het ka daster te werk gaan. Voorts werden nog enkele begrotingswijzigingen goedgekeurd en besloot dc raad me dewerking te verlenen aan het aan schaffen van materiaal voor de chris telijke kleuterschool te Colijnspluat. Bij de rondvraag informeerde de heer G. Korteknie (p.v.d.a.) naar dc mo gelijkheid om de haven van Kats te verbeteren. De voorzitter antwoord de hierop, dat eventuele verbeterin gen slechts in het allernoodzakelijk ste gevai zullen worden gedaan, daar het haventje praktisch alleen in de bietencampagne wordt gebruikt. Dit jaar is er zelfs nog geen enkel schip geweest. Hierna nam de voorzitter afscheid an de scheidende raadsleden, de he en wethouder C. L. Maas (c.h.u.), M. v. d. Weele (c.h.u.) en M. van Hce (v.v.d.), die respectievelijk on geveer 13, 9 en 8 jaar in de raad zit ting hebben gehad. Burgemeester Schuit herinnerde aan de prettige sa menwerking. Daarna sprak het oud ste raadslid, de heer A. Korteknie 'n afscheidswoord. De heren Maas, Van der Weele en Van Hee spraken een woord van dank. YERSEKE Mozart speelt te Breskens. Op uitnodiging van het comité Visse rijfeesten te Breskens, zal de har monie „Mozart" te Yerseke, zater dag a.s. deel nemen aan de festivitei ten. 's Namiddags zal Mozart mede werking verlenen aan de optocht en in de vooravond concerteren in de tent op het Spuiplein. KLOETINGE Concert „Excelsior" De muziekvereniging „Excelsior' Kloetinge geeft zaterdagavond om S uur een concert in de muziektent. s-HEER ABTSKERKE Een zangavond In 's-Heer Abtskerke wordt a.s. za terdag een zangavond gegeven door de verenigingen van Yerseke. Wilhel- minadorp en Borssele. Aanvang pl.m. 7.30 onder de Lindeboom, De vereni gingen zullen eerst ieder apart op treden en daarna gecombineerd. KATTENDIJKE Aantal baden Gedurende de maand juli 1958 werden in het gemeentelijk badhuis te Kat- tendijke 563 douchebaden verstrekt. BORSSELE Voor benoeming bedankt Dc heer A. Verbeek, onderwijzer in Den Helder, heelt bedankt voor zijn benoeming tot hoofd der openbare la gere school te Borssele. KATS Wedvlucht. Wedvlucht postduivenhoudersvereniging te Kats. Jonge duiven. Quievrain, 165 duiven, 1ste 1044 m per min. L. de Fauw v. Boven l. 4 en 7; J. s. Versprille 2 en 10; S. Branderhorst 3 en 6; Jac. Wilderom 5; gebr. v. Llere 8; A. Kramer 9. Oude duiven lste 965 m per min. Joh. Platschorre 1; G. Geelhoed 2: W. Ver sluis 3; W. Leenpoel 4; S. Branderhorst 5 en 6; S. Saaman 7; j. Begthel 8; L. de visser 9; C. P. J. Gast 10- Marktberichten MARKTBERICHTEN BARNEVELD. Coöperatieve Veluwse eierveiling Barne- veld—Ede. Weekaanvoer circa 950.000 stuks. Handel zeer vlug. Voor grotere eieren kalm. Notering: eieren van 4245 gr. f 7.91—7.89, idem van 45—50 gr. f 811 —9-51, Idem van 50—55 gr. f 10.01—12.66, idem van 55—60 gr. f 13.40—14.76, idem van 60—65 gr. f 15.03—15.71, Idem van 65—68 gr. f 15.79—15.95, alles per 100 stuks. Eierveiling S.B.Z.E. Aanvoer: 782.680 at. Handel kalm. Notering: eieren van 45—50 gr. f 7.809.21, Idem van 50—56 gr. f 9.92— 12.94, idem van 56—en gr. f 13.48—14.47, idem van 60—65 gr. f 14.51—15.41, idem van 6569 gr. f 15.33—15.14, eendeëieren van 62—68 gr. f 8.50—9.98, idem van 69— 79 gr. t 10.09—10.83, alles per 100 stuks. Eiermarkt. Aanvoer 1.800.000 stuks. Han del redelijk met kalme afloop. Notering: kippeëieren f 15.40—16, algemene prijs f 15.75 per 100 stuks, kiloprijs f 2.54, basis 62 gr. Henneëieren 42—56 gr. f 8—14, kilo prijs f 1.902.50. GROENTE- EN FRUITVEILING BERGEN OP ZOOM. 14 augustus. Andijvie 7—9. Bloemkool 10.52. Snijbonen 25—32. Stamboom dubbe le prinsessen 25—37. Staakprinsessen 40 53. Wagenaars 20—24. Komkommers 10— 21. Rodekool 3fë—4%. Savooiekool 14—23. Kroten 6. Waspeen 1013. Sla 530. To maten 23—32. Ontario 24—54. Czas 15—52. Washington 36—56. Reine Claudes 12—57. Manks Hative 43. Kroes 30. Perzik rode zomerapel 12—34. Zigeunerinnen 2534. Yellow Transparant 13—31. Early Victoria 10—23. Precose 15—35. Noord Holl. sui kerpeer 9—16. Kasperzik 9—35. Meloen 10—80. VEILING THOLEN. 14 aug. Witte eigenheimer, bonken, 6.50; gewoon I 8.14—9.35; II 5.50—7.31; poters 4.60; kriel 2.04; bintjes, bonken 12.36; ge woon 8—8.80. Aanvoer: 55 ton. Stambo- nen doorgedraaid. VEILING SINT-MAARTENSDIJK 14 augustus. Eigenheimers 8.50—9.78, drie lingen 5, bonken 5.60. Bintjes 8.52—9.80, drielingen 3.50, bonken 12.60—12.20, kriel I.98. Aanvoer 110 ton. Uienveiling: plantulen, middel 11.50, bon ken 12.10, zaaiuien 40-50 12.59—12.01, drie lingen 14.07—13.01. Aanvoer 50 ton. VEILING SINT-ANNALAND 14 augustus. Doré, bonken 11.0111.49, drielingen 5.50. Eigenheimers, bonken 6.10, gewone I A 10.46, gewone I 10.14— 10.41, gewone II 8.71—9.75, drielingen 5.10. Bintjes, bonken 12.40—12.64, gewone I 9.57—9.70, gewone H 8.51—9,34, drielingen 5.10. Aanvoer 140 ton. Uien: Hebriden, middel 14, drielingen 14— 14.03, picklers 10.50, plantuien, middel 13.52, bonken 11. Aanvoer 35 ton. VEILING SCHERPENISSE 14 augustus. Doré, bonken 7.99, gewone I II.60, n 11. Eigenheimers, gewone I 9— 9.76, H 7.70—9. Bintjes, bonken 11.99, ge wone I 9.30—9.48, gewone n 8.75—9.05. Aanvoer 50 ton. Uien: Hebriden, middel 13.50, drielingen 13.50, picklers 10.50, plantuien, middel 13, zaaiuien, middel 13.01. Aanvoer 25 ton. V.V.Z.B. GOES. 14 augustus. Export- en industrieveillng. Beauty of Bath H 65-75 45. H 55-65 22—26. H II 14. Perzikrode Zomerappel H 70-80 25—30, H 60-70 20—21, H n 17—18. Earley Victoria H 70-80 27, H 60-70 17—18, H II 12, Yellow Transp. H 65-75 30, H 55-65 20, H 11 15. Clapp's de Favourite H 65-70 80. Pree. de Trevoux ST 60-70 72. ST 55-60 33—34, ST 50-55 20—21, H 60-70 65—68, H 55-60 32- bijna gelijktijdig uit naar de plaats, waar net onheil zich ongeveer moet hebben afgespeeld. Ook marinesche pen namen aan het onderzoek deel. WRAKSTUKKEN Er was echter geen enkel spoor van overlevenden te vinden. Wel dreven op de golven drie onopge- blazen reddingsgordels, waarvan de lichtjes branddenDe „Ka beljauw bracht er later twee aan de wal, en de Belgische afhaalboot haalde de derde op. De „Kabel jauw" vond tussen een aantal wrakstukken ook de boordpaple- ren. Op het water dreef het open geslagen logboek, waarin wél de tijd van aankomst op het vliegveld bij Knokke was genoteerd, maar nog niet de tijd van vertrek. Ook het vliegbewijs A van piloot Klpke werd door de „Kabeljauw" opge vist. Na ongeveer een uur zoeken zetten de beide loodsboten koers naar het Roeiershoofd te Vlissingen, waar zij tegen zessen meerden. Op het dek la gen slechts wat wrakstukkc.j en door drenkte uitrustingsstu?:ken De reddingboot „Pres. J. V. Wierd sma", die tot ver buitengaats was blijven rondspeuren, gaf 's avonds te gen zeven uur het zoeken ook op en keerde naar Breskens terug. Toen de boot aan de steiger kwam, kon Schip per Slis slechts een stuk wrakhout tonen, waarop stond aangegeven waar aan boord van het vliegtuigje zich de papieren hadden bevonden. Het douane-vaartuig „Alk" kwam ook met enkele wrakstukken in Vlissingen terug. Aan de opsporingen werd voorts nog deelgenomen door een vliegtuig "van de Marineluchtvaart dienst van de bacis Valkenburg, ter wijl ook een Belgisch sportvliegtuig boven de Schclie-monding cirkelde. Donderdagavond acht uur verliet ten slotte hef duikerwerkschiD A 922 van de Kon. Marine de haven van Bres kens om bij boei Wielingen 5A ver dere nasporingen te doen. De Rijksluchtvaartdienst zal het on derzoek verder ter hand nemen. 34, H 50-55 19—20, H II 14. Bramen I 103— 134, II 57—76. Verpakt fruit: Zigeunerin H 75-80 44, H 70-75 48, H 65-70 45. Perzikrode Zomerap pel H 70-80 38—38. Gewone veiling. Yellow Transp. keuken 15—18, fabriek 10—12. Perzikrode Zomer appel keuken 14—16, fabriek 7—12. Beau ty of Bath keuken 10—26, fabriek 8—10. Early Victoria keuken 12—13, fabriek 9. Div. appels kroet 6—9. Oomskinderen fa briek 13. Pree. de Trevoux keuken 9—14. fabriek 9—11. Frambozen per doos H 29. Czarpruimen I 44—67, grof 37—48, II 34— 36, fabriek 30—32. Ontario I 75—78, grof 56—69, II 43, fabriek 35-42. Washlnton I 53—54, grof 48—51, H 41, fabriek 30—40. Mon. Hative I 80—87, grof 5-61. Belle de Louvaln I 72, H 42. Door de grote aanvoer van dubb. pr. bo nen. was er bij de fabrieken geen koop lust, waardoor de bonen alleen in aan merking komen voor de lage vergoe- dingsprijs. VEILING „KRABBENDIJKE EN OMSTREKEN". 14 augustus. Precose de Trevoux ST 65- 70 83, 60-65 76, 55-60 33—37, 50-55 22, H 65- 70 78, 60-65 74, 53-80 29-31. 50-55 20—21, H 16, K 19—28, F 10—17, kr. 5—12. P. R. Zomerappel H 75-80 30, 70-75 33, 63-70 36, 60-65 28, II 22, K 26—27 F 18—20, kr. 7—12. Clapp's Favourite H 65-70 77. Early Victo ria H 70-80 22 H H 13, K 17, F 15, kr. 3— 12. Melba K 22, F 13, lcr. 6. Stark Earliest K 34. Czar.pruim H I 48, H II 25, F 13. Ontario H I 74, H II 42. Reine Cl. d'Outl- llns H I 57, H n 39, F 30. Bramen I 27— 31 p. doos. Dubb. Pr. bonen I 28. Verpakt fruit: Precose de Trevoux ST 63- 70 80, 60-65 77—81, 55-60 38—40, H 60-65 78, 5-80 37. Melba H 75-80 50, 70-75 53, 65-70 38, 60-65 29. Motor reed op auto Op de hoek Van Mellestraat-Vogel- zangsweg te Goes ontstond woensdag avond omstreeks kwart voor zeven een aanrijding tussen de motorrijder Ph. A. v. d. S. en een bestelauto, be stuurd door F. M. M., beiden uit Goes. Beide voertuigen liepen lichte schade op. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. KRABBENDIJKE VlOS-Swift vriendschappelijk voor „Sport Steunt Zonneveld" Op zaterdag 23 augustus a.s. des middags 4 uur speelt de korfbalvere- niging VIOS te Krabbendljke een vriendschappelijke wedstrijd tegen de hoofdstedelijke korfbalploeg „Swift". Tijdens deze ontmoeting zal worden gecollecteerd voor „Sport steunt Zon neveld". BIEZELINGE Bevestiging en intrede ds. J. van Dijken Ds. J. van Dijken, die zijn beroep naar de christelijk gereformeerde kerk te Biezelinge heeft aangenomen, zal op 31 augustus in de morgendienst om tien uur in zijn nieuwe gemeente worden bevestigd door ds. M. v. d. Klis uit Zierikzee, tot heden consu lent voor deze gemeente. Ds. Van Dijken, die in 1902 te Ten Boer (Gr.) werd geboren, werd in zijn ambt bevestigd op 11 november 1934 te Aaltén. Deze gemeente diende hij tot 1954, toen hij een beroep aan nam naar Ouderkerk aan de Amstel, vanuit welke gemeente hij nu beroe pen is naar Biezelinge. VEILING „KAPELLE-BIEZELINGE EN OMGEVING" 14 augustus. Bramen ind. I 91, H 63. Dub bele prinsessebonen I eno II doordraai tot 25, afwijkend doordraai. Perzikappel H 70-80 31—32, H 60-70 24—27, H H 21, keu ken 16, fabriek 17. Yellow Transparant H 75y-85 27, H 65-75 30—31, H 55-65 19-22, II 14, keuken 16-17, fabriek 10. Early Vic toria H 70-80 25, H 60-70 17. H 10—12, keu ken 12—is, fabriek 10. Pree. de Trev. ST 60-70 73, ST 55-60 34—35. ST 50-55 20-22, H 60-70 68, H 55-60 33, H 50-55 21, H 14—15, keuken 18. fabriek 9—9(i. Clapps Favorite ST 65-75 82, H 65-75 74, keuken 31. Zigeu nerin H 75-85 33, H 65-75 25. gepl. kroet- appelen 9, valkroetappelen 8. N. Holl. Suikerpeer I 11—12, n 6-8. Early Max Intosch H 60 43, H 55 23, keuken 17, H 15. Oomsklnderenpeer I 32, n 19. Br. Heren peer I 9. Bramen per doos I 23—27, n 15 —22. Frambozen per doos H 27. Rode bessen I per doos 21, n per kg 40—67. Pruimen: Czar I 39—53, II 30—39, grof 34 —41, fabriek 24—34. Reine Claude d'Oull- lin I 51—61, II 34—14, grof 41—52, fabriek 30—36. Ontario I 48-67. II 35—13, grof 14 —51, fabriek 32—35. Mons. Hative I 70— 96, II 32—38, grof 38—59, fabriek 32—31. Utllllty I 45—61, n 34. Boere Witte I 48— 66, H 37—39. Belle de Louvain I 50—72, grof 47, fabriek 32, n 46. Reine Victoria I 69—88, gescheurde pruimen 21—33. De Provinciale Afzetcom- missie voor Zeeland maakt aan de fruittelers bekend, dat op de veilingen kunnen worden aangevoerd en ge veild, vanaf: Maandag 38 augustus 1958: Mank's Codlin, 70 mm en op, mits niet grasgroen; in de exportkwahteiten mogen geen vruchten met holle neuzen voor komen. Clapp's Favourite, 55 mm en op. Donderdag 21 aug. 1958: James Grieve, 75 mm en op, met blos of gele tint. Dit ras op 5 mm sorte ren. Codlin Keswick, alle maten. Clapp's Favourite, alle maten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 3