„Protestbijeenkomst" verzandde in een tamme vergadering Zeeuwse van tot ts.ij'pe IN WOLFAARTSDIJK NAMEN BEIDE WETHOUDERS AFSCHEID HANDELAAR VERKOCHT AUTO MAAR NAM HEM WEER MEE RYNBENDE'S NIEUW ROOD Agenda 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VRIJDAG 15 AUGUSTUS 1958 MINISTER ALGERA KREEG EEN TELEGRAM Zeeuwsch-Vlaanderen, Schouwen en Goeree samen voor „vrijere veren ..DE GROTE PKOTESTMEETIXG". die het actie-comité „Vrije Veren" op Sehouwen-Duiveland had aangekondigd, is tijdens de gisteravond in het ..Huis van Nassau" te Zierikzee gehouden bijeenkomst verzand in een rus tige, om niet te zeggen tamme vergadering, waarin alleen Hoooré Colseu uit Sluiskil zo nu en dan de handen van de kleine honderd belangstellenden op elkaar bracht. Hij fungeerde als spreker en was dan ook aangekondigd als „de bekende pionier op dit gebied". De grijze actieleider uit Zeenwsch- Vlaanderen volstond overigens met het memoreren van een aantal wapen feiten uit de in dit gewest gevoerde actie. In een tevoren gehouden besloten had gememoreerd. vergadering van bestuursleden „Ik zeg: „Excellentie, dat was onbe- van „veren-comité's" op Goeree- leefd van U. Om U niet bekend te Overflakkee, Schouwen-Dniveland on in Zeeuwsch-Vlaanderen was het besluit gevallen om een tele gram te zenden aan de minister van verkeer en waterstaat, nir. J. Algera. Het was vrijwel het enige concrete besluit, In dat telegram werd de minister nogmaals gewe zen op de „onbevredigende toe standen in deze gebieden" en werd zijne excellentie meegedeeld dat de drie comité s voortaan sa men de strijd om betere en vrije <re) veerverbindingen zullen voe ren „met alle geoorloofde midde len". Voorts verzocht men de mi nister telegrafisch om zijn in vloed aan te wenden voor verbete ring van de situatie. Het was de heer A. J. van der Schee, voorzitter van het comité Sehouwen- Duiveland, die dit in zijn openings woord mededeelde en die met vreugde zijn „medestrijders" uit Goeree- Overflakkee en Zeeuwsch-Vlaanderen hegroette. Ergens in de zaal was er één man, die aarzelend applaudiseer- de, maar vooralsnog bleef het bij de ze solist. Onbeleefd Dat werd anders, toen pionier Colsen het spreekgestoelte had beklommen en ter inleiding enkele wapenfeiten maken, toen ik aan de boot in Perk- polder stond om vrije vfcrenbiljetten uit te delen en toen U mij herkende". Deze ervaring, door Colsen opgedaan tijdens zijn gesprek met de minister op het Binnenhof („Het volk was warm gelopen!"), wekte weerklank bij de toehoorders het eerste échte applaus klaterde schuchter door de zaal, waarvan het podium versierd was met een propagandacschild, dat in kreupelrijm de grieven tegen hoge veertarieven vermeldde. Maar veel nieuwe feiten kon ook de heer Colsen niet mededelen. Daarom ook klonk zijn betoog een weinig mat; hij heeft het zo langza merhand vermoedelijk allemaal al te vaak moeten herhalen om de ware gloed der overtuiging nog In zijn ove rigens nog steeds retorische voor dracht te kunnen leggen. Wel wist hij te vertellen, dat xuen hem In de grensplaats Kapellebrug had verze kerd hoe er sinds de vrijdom in de tunnel te Antwerpen 50 tot 60 méér personenauto's de grens passé reu. Zeeuws-Vlamingen, die de weg over België kiezen inplaats die via de (dure) veren ove rde Westerschei- de. „De Belgen lachen ons uit", riep de heer Colsen bitter uit, waarna hij achtereenvolgens o.m. nog de the ma's „miljoenenboot" (Prinses Bea-- trix), Kamer van Koophandel (te leurstellende houding) en Breskens aansneed om zich tenslotte bereid te verklaren tot een „vrij debat". Maar er wilde niemand debatteren. Waarop de heer Van der Schee, de voorzitter, zijn bewondering uitsprak voor de heer Colsen en verklaarde, dat zulke mannen nodig zijn op Schouwen en Goeree. „Dan krijgen we vrije veren'-V verze kerde hij zijn toehoorders. „Stijlvol" „We moeten onze acties stijlvol voe ren", zo betoogde vervolgens de heer K. Keur uit Meliszand, die sprak namens het „actie-comité voor bete re en goedkopere veerverbindingen". „Beter" waren ze al geworden, zo kon hij verklaren, maar nu gaat het om lagere tarieven. „Om vrijere ve ren". aldus de heer Keur, die nadruk kelijk de vergrotende trap gebruikte en die meende, dat Nederlandse volk dit als een nationale zaak moet zien. Ten slotte sprak namens het comité op Sehouwen-Duiveland nog de heer M. van Immerzeel uit Dreischor, die er voornamelijk zijn teleurstelling over uitsprak, dat slechts zo weini gen naar de protest-bijeenkomst wa ren gekomen; dat er na de „gloeien de rede" van de heer Colsen geen de bat was gevolgd en dat er dus klaar blijkelijk te weinig strijdlust was. Toen sloot de voorzitter de vergade ring, want het was bijna symbo lisch de mensen van Goeree moes ten de boot nog halen en bovendien moest nog morgen op Goeree „het verslag van deze vergadering ter per se". Stil, misschien een beetje ontgoocheld verliet men de zaal. In alle gemoeds rust. Even later verscheen de voorzit ter in het café, het propagandaschild onder de arm. Hij zette net omge keerd tegen een muur bedacht zich even en draaide het toen om. Niemand keek er naar Vrouw uit Middelburg dodelijk verongelukt Donderdagavond omstreeks tien over half negen is op de Nieuwlandseweg te Middelburg, ter hoogte van de Zwarteweg, een ongeluk gebeurd, waarbij de 66-jarige mevrouw J. Ludikhuizen-Coppoolse uit Middel burg om het leven is gekomen. Ter hoogte van de Zwarteweg stond me vrouw L. met haar bromfiets aan de kant, terwijl uit de richting Nieuw- land een bestelauto naderde, be stuurd door de bloemist A. C. M. W. uit Tilburg. Terwijl de auto nog circa 30 meter van de vrouw verwijderd was stak zij plotseling schuin de weg over. Hoewel de heer W. nog ge tracht heeft haar te ontwijken, kreeg mevrouw L. een klap van de achter zijde van de wagen, waardoor zij en kele meters weggeslingerd werd. Dokter Brons uit Nieuwland liet haar naar het Gasthuis te Middelburg ver voeren, waar zij kort daarna overle den is. Autobus onder Hulst in de sloot geen gewonden Donderdagavond omstreeks kwart voor zeven kwam de autobus van de fa. Cap, die de dienst Antwerpen Hulst v.v. onderhoudt, in de buurt van de zogenaamde „Witte brug]', op de weg van Hulst naar de Belgische grens in de sloot terecht. Bij het passeren van een autobus, die teveel naar links reed, kwam de autobus in de naast de weg gelegen zachte berm terecht, en zakte in de sloot. Van de twintig inzittenden werd nie mand gewond. De autobus leed geen noemenswaardige schade. Met een kraanwagen is het voertuig uit zijn netelige positie verlost. IWM Groeten uit de Golf Helemaal vanuit de Perzische Golf bereikte ons een groet van de 22 Zeeuwse bemanningsleden van de tanker „Naess Tiger (gebouwd bij de X.V. Kon. Mij. „De Schelde" te Vlis singen); een groet, bestemd voor de familieleden, die voornamelijk in Mid delburg en Vlissingen wonen. J)e groet werd ons overgebracht door de heer Alfred G. Baug, een Noor, die ais inspecteur toezicht op de bouw van het schip hield en die rond twee maanden aan boord verbleef. Vanaf de Kanarische eilanden keerde hij terug naar Vlissingen. Mét de groe ten en met de verzekering, dat de Zeeuwen aan boord van de tanker uitstekend werk doen. De „Naess Tiger" zal vermoedelijk in december in Vlissingen terugkeren. VLOOT VOER UIT. Een kleine vloot van 55 vaartuigen bevoer maandag de Laagte van Re- nesse om later terug te keren naar de haven met meer dan 10.000 ton halfwas mosselen aan boord. Ook dinsdag en woensdag was het een drukte van belang op het water en BABBELAARS Oma in Goes had Zeeuwse babbelaars gebakken, maar bij wijze van uit zondering waren ze niet zo best uit gevallen. Het waren voor het meren deel aangebrande babbelaars gewor den en eigenlijk niet geschikt om te presenteren. „Maar de kleinkinderen zullen ze wel lustenpiekerde oma, want ze vond het toch ook zonde om de babbelaars zo maar zonder meer weg te gooien. Het eerste kleinkind meldde zich 's middags, in gezelschap van haar ma ma. Het was een meiske van rond twee jaar. Tot haar dochter zei oma: ..Ik heb babbelaars gebakken, maar zijn nogal aangebrand. We zullen :e maar voor de kinderen bewaren die lusten ze toch wel". Waarop ze er onmiddellijk een aan kleindochter gaf. Die stak het brokje snoepgoed in haar mond, maar na even aandachtig geproefd te hebben, keek ze de beide oudere dames nogal bedenkelijk aan. Onto merkte het en vroeg vriendelijk: „Wat is erf Is het niet lékker?" Het kind schudde van nee stak vervolgens twee vingertjes in haar mond, haalde de babbelaar weer te voorschijn en sprak bitter tot haar grootmoeder: „Hier, eet die zelf maar op wederom werden er goede vangsten gemaakt. Zij het minder dan op maandag. Maar de visserij op halfwas mosselen heeft in ieder geval een voor de kwe kers bevredigend resultaat gehad. In mosselkringen hoopt men nu maar*, dat de op eigen percelen uit gezaaide mosselen ook een goede groei vertonen. De voorraad consumptie-mosselen immers is gering VIS VAN VIJF POND. Aan de Suzannaweg te Sint-Anna- land woont de heer Mars. Kodde. Eén der grootste liefhebberijen van deze heer is de hengelsport. Spört zeggen roe, maar de heer Kodde ziet zijn vangsten toch altijd gaarne in de pan. Dus hij had deze week werkelijk een goéde dag. Hij toog namelijk met tuig en goede moed naar de zeedijk onder de ge meente Stavenisse een voor de vis- liefhebber wélbekende plek en ving. Een zeebaars van vijf pond. Dat is wat men een niet alledaagse vangsttioemt. BURGHSE BEJAARDEN. Voor bejaarden is Burgh een ideale plaats het is er rustig en het plaatsje is bekend om zijn natuur schoon; niet voor niets immers trek ken telkenjare tallozen naar de Westhoek; niet voor niets is Burgh een druk vakantie-centrum. Maar voor de bejaarden, die dezer dagen een heerlijk uitstapje naar de Westhoek van Noord-Brabant maak ten, is Burgh woonplaats en zodoen de waren zij dus blij toen zij een tochtje „naar buiten" gingen maken. Welgemoed gingen de bejaarden, be gunstigd door fraai weer, op reis. Zij bezochten o.m. de Wouwse plan tage en Breda, Steenbergen („Nas- saustad") en kwamen „vermoeid doch voldaan", zoals dat heet, weer in Burgh. Waar de „Witte van Haemstede" en de drumband hen luidruchtig doch hartelijk ontving. Enige van de oudjes vertelden aan de verwonderde toehoorders, dat zij in Urk waren geweest... BIJEENKOMST IN RAADZAAL POLITIERECHTER MIDDELBURG „Simpele" verkoop werd ingewikkelde zaak De 29-jarige veehandelaar Wannes M. uit Sas van Gent was nu niet be paald duidelijk met zijn verklaringen, die hij een tijd geleden aflegde voor de politie en donderdagmiddag voor de nliddelburgse politierechter, mr B. S. Sieperda. M. werd er van be schuldigd, dat hij een door hem aan de veehandelaar L. W. van D. uit St.- Jansteen verkochte bestelauto weder rechtelijk had toe geëigend. Overigens breidde deze „simpele" autoverkoop zich in de loop van de behandeling voor de politierechter uit tot een vrij ingewikkelde zaak. Tijdens het ver hoor van de politie had Wannes M. een drietal verklaringen afgelegd, die geen van alle met elkaar klopten en voor de politierechter kwam er nog een vierde bij. In eerste instantie ver klaarde M. de auto niet verkocht te hebben en er dos ook geen geld voor gekregen te hebben. Daarna werd als getuige de veehan delaar Van D. gehoord. Op de Hulster markt was Wannes bij hem gekomen met een auto. Van D. kon de wa- fen kopen voor 2000, maar dat vond ij te veel. „Zestienhonderd heb ik er voor over", vertelde hij M. De getui ge belde zijn vrouw thuis op en ver telde haar, dat zij de auto kon beta len met 1600 als M. hem kwam af leveren. Dat gebeurde met dien ver stande. dat Van D.'s echtgenote bene vens de koopsom nog 50 commissie betaalde en 50 wegenbelasting. Ook mevrouw Van D., die later ge hoord werd, vertelde precies hetzelf de. Later evenwel haalde M. de auto P. Luikenaar kreeg eremedaille in goud In een bijzondere raadsvergadering heeft de, gemeenteraad van Wol- faartsdijk donderdagavond afscheid genomen van de beide wethouders, de heren P. Luikenaar (a.r.) en A. v. d. Vliet (c.h.). Met name voor de 82-ja- rige heer Luikenaar werd dit afscheid een grootse huldiging, want burge meester B. H. G. ter Haar Romëny kon mededelen, dat de hoog bejaarde wethouder was onderscheiden met de eremedaille in goud, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. De publieke tribune van de stijlvolle raadzaal was druk bezet, toen burge meester Ter Haar de bijeenkomst met een welkomstwoord opende. In zijn toespraak wees hij op de goede per soonlijke verhouding in het college van B. en W. Wij hebben altijd pret tig met elkaar samengewerkt en daarvoor ben ik de scheidende wet houders dankbaar, aldus de burge meester. Nadat spreker erop gewezen had, dat wethouder P. Luikenaar se dert 1927 raadslid is en sedert 1937 wethouder en de heer v. d. Vliet se dert 1935 een raadszetel bezet en in 1939 tot wethouder werd benoemd, speldde hij het oudste raadslid de ere medaille in goud verbonden aan dc Orde van Oranje Nassau op de borst. Burgemeester Ter Haar kwam na deze „gouden huldiging" met zil ver op de proppen. De raad had namelijk besloten beide wethou ders de erepenning in zilver van de gemeente Wolfaartsdijk toe te kennen. Deze penning, die in 1956 werd ingevoerd, is indertijd als eerste uitgereikt aan dokter A. I. Vos. De wethouders van Wol faartsdijk zijn resp. de tweede en derde persoon, die hiervoor in aan merking zijn gekomen. Namens de raad bood de heer Koert de scheidende wethouders zijn geluk wensen aan, waarbij hij hen tevens dankte voor de prettige samenwer king. Hij deed zijn woorden vergezeld gaan van een geschenk. Ook de secre taris, de heer J. P. J. Ruisaard. richt te zich tot de heren Luikenaar en v. d. Vliet, die hij een geschenk van het gemeentepersoneel overhandigde. In hun slotwoord dankten de wethouders voor de hartelijke samenwerking, waarbij zij zich nog in herinneringen verdiepten. NIEUV/S .OOGST 1/1 literfles f C.70 (exd. zonneschijn met volte teugen! Gisteravond is in de stijlvolle raads zaal van Wolfaartsdijk afscheid ge nomen van de beide wethouders. Een van hen, de heer Luikenaar, werd ter gelegenheid hiervan koninklijk on derscheiden. Op de foto speldt bur gemeester B. H. G. ter Haar Romeny hem de eremedaille in goud verbon den aan d« Orde van Oranje Nassau, op de borst. (Foto P.Z.C.). Tevoren was de raad bijeengekomen onder voorzitterschap van de burge meester. De agenda vermeldde slechts één punt: benoeming van een derde femeentewerkman. Tijdens het open- are gedeelte van deze vergadering besloot de raad in principe tot benoe ming over te gaan. De raad ging ver volgens in besloten zitting over, doch men kwam nog niet tot een definitie ve keuze. Driejarig jongentje viel in teil kokend water. Woensdagmorgen is de driejarige Wimpie B. te Souburg in de schuur van de ouderlijke woning in een teil met kokend water gevallen. Op ad vies van dokter J. S. Bloos, die eer ste hulp verleende, is het knaapje met ernstige brandwonden naar het ziekenhuis Bethesda. te Vlissingen overgebracht, waar het donderdag morgen is overleden. Twee ernstig gewonden bij motorongeval te Serooskerke (S.) Op de grote verkeersweg bij Seroos- kerke-S. heeft zich donderdagavond laat een ongeval voorgedaan, waarbij twee personen ernstig werden ge wond. Een motorrijder, de heer Den D. uit Poprtugaal in Zui^-Holland, is niet zijn motor in een sloot gere den, waarbij hij ernstig werd gewond evenals zijn duopassagiere. De oor zaak van het ongeval is niet bekend. De gewonden zijn naar het Zweedse Rode Kruisziekenhuis tö Zierikzee overgebracht. De juiste namen kon den gisteravond nog niet worden vastgesteld. Zij waren sinds kort op het eiland en logeerden in Nieuwer- kerk. Herv. gemeente Middelburg benoemde twee wika's Zoals wij reeds gemeld hebben, is in de plaats van mej. M. A. Teunissen, jeugdwerkleidster der hervormde ge meente van Middelburg, die naar Gro ningen vertrekt, mej. Frijlink uit Driebergen benoemd, die belaat zal worden met het geven van gods dienstonderwijs aan de openbare scholen. Voor zover het jeugdwerkleiderschap de tweede taak van mej. Teunissen betreft, zal deze worden opgevolgd door een tweede wika, de heer Ten Zijthoff uit Driebergen. De heer Ten Zijthoff zal zich bezighouden met het jeugdwerk van de hervormde ge meente, alsmede met dat van de Koorkerkgemeenschap. t Advertentie Zeeuwen naar Nederlandse dag op Expo. Tijdens de Nederlandse dag op de Ex po te Brussel zal ook Zeeland verte genwoordigd zijn door enkele groe pen. Omstreeks elf uur zullen de da mes van het in Zeeuwse klederdracht gestoken koor van de afd. Zuid-Beve- Iand-West van de Bond 'van Platte landsvrouwen enkele mandjes met Zeeuws fruit aanbieden aan de hos tesses van de Expo. De muziekvereni ging „Con Affezzione" van Kwaden- damme uiteraard eveneens in kle derdracht en de Zuidbevelandse plattelandsvrouwen nemen dan om half twee deel aan de huldéstoet. De Zeeuwse dames zullen o.m. het Bel gische en Nederlandse volkslied zin gen. terwijl „Con Affezzione" de Ex- po-bezoekers op enkele muziekstuk ken zal vergasten. Het Plattelands vrouwenkoor staat onder leiding van Jan Kousemaker; Johan Bodegraven is de „regisseur" van de Nederlandse stoet. Veerboot „Prinses Beatrix" had elektrische storing Tengevolge van storing aan de elek trische installatie heeft donderdag morgen de nieuwe veerboot „Prinses Beatrix" de afvaarten van 8.20 en 9.20 uur uit Vlissingen niet kunnen maken. De veerboten „Koningin Ju liana" en „Prinses Bernhard" vielen er ontstond geen vertraging. Zeven zwemlustige Belgen lieten banden leeglopen Talrijke bezoeksters van het Middel burgse zwembad waren donderdag morgen genoodzaakt met de fiets aan de hand naar huis te lopen. Zij had den dat te danken aan een groepje Belgische jeugdige studenten, dat met een opleidingsschip aan de Los- kade te Middelburg ligt. Zeven jon gelui van deze tjalk kwamen donder dagmorgen namelijk op het overigens loffelijk idee om een verfrissend bad te nemen. Zij togen naar het zwembad, maar werden daar niet binnengelaten, om dat het bad omstreeks die tijd alleen toegankelijk was voor dames. De Belgische jongens maakten zich daar over zo kwaad, dat zij naar de fiet senbergplaats liepen en daar van een zestal damesrijwielen de banden lie ten leeglopen en de moertjes her en der strooiden. De politie nam de knapen mee naar het bureau en nadat ook een leraar van de jongelui gearriveerd was, werd de schade, die aan de rijwielen was toegebracht, vergoed. Examen Geslaagd voor het examen vakbe kwaamheid smidsbedrijf de heer A. van Boven te Nieuw- en St.-Joosland. schroefjes over de weg weg. „Hij moet gewogen worden om het bedrag der wegenbelasting te kunnen bepalen. Hoewel M. inderdaad hiervoor een afspraak gemaakt had met de douane, liet hij de bestelwagen niet wegen, maar reed rechtstreeks naar Alkmaar. Vandaar schreef hij Van D. een brief. Geen geld, geen wagen Wannes 31. had namelijk volgens de brief nog 10.000 francs tegoed van De N., die werkzaam was bij Van D. Als dit bedrag niet in een ca fé in Axel werd bezorgd op die dag en tijd, dan zou ook de wagen niet te rugkomenschreef hij. Op een vraag van de officier, mr. J. L. Andreae, gaf Van D. vervolgens toe tegen M. gezegd te hebben, dat hij de wagen kon gebruiken indien hij die nodig had. „Was het de bedoeling om te smok kelen?", vroeg de officier. „Nee", was het antwoord. „Wat was dan de bedoeling?", hield mr.Andreae aan. „Want U houdt iets achter". Van D. gaf toe. „Ja", zei hij, „de wa gen zou wel eens gebruikt mogen worden voor de smokkel". Verder bleek, dat de auto nog maan den na de koop op naam van M.'s echtgenote stond. Op een vraag van M.'s raadsman, mr. M. A. Terwoert, verklaarde Van D. van mening te zijn geweest, dat M. de wagen niet zou verkopen maar deze alleen maar had meegenomen om hem te persen zijn knecht er toe te brengen het verschul digde bedrag van 10.000 francs te betalen. Wel betaald Nadat nog enige tijd om de zaak heengepraat was, gaf M. toe, dat de auto wel betaald was. Van D. is dus de eigenaar van de wagen, concludeerde de officier. „En wat er verder om deze zaak heengebor- duurd kan worden over verdere afspraken, doet er niet toe". M. had volgens mr. Andreae niet het recht de auto mee te nemen en hem als middel voor afpersing te gebruiken. Overigens geloofde de officier even min, dat .verdachte de auto had willen verkonen. Tot slot merkte de officier nog, qat M.'s straflijst niet voor hem pleitte, waarna mr. Andreae een on voorwaardelijke gevangenisstraf van 4 maanden tegen M. vorderde. Volgens mr. Terwoert kon het minder fraaie strafblad in deze zaak buiten beschouwing gelaten worden. „Wie is de eigenaar van de auto. Dat staat zwak", betoogde pleiter. „Hier zijn dingen gebeurd, die niet uit de doe ken gekomen zijn". Dat M. de wagen niet had willen behouden of verkopen achtte de raadsman een belangrijk punt in het voordeel van zijn cliënt. ,,'t Is mijn wagen Wannes M. had het laatste woord. En er bleek wel uit, dat op bijzondere wijze „gescharreld" is in deze zaak. M. „draaide" tot slot weer helemaal de andere kant uit. ,,'t Is mijn wa gen", zei hij. „En als ik hem niet te rug krijg, komt. Van D. binnenkort naast me te zitten in dc nor. Wegens meineed". De politierechter achtte tenslotte het tenlaste gelegde bewezen en veroor deelde M. tot een gevangenisstraf van drie maanden, met aftrek. N.V. Boddaert in staat van faillissement De Middelburgse rechtbank heeft het faillissement uitgesproken van de N.V. Boddaert en Co., Ijzergieterij te Middelburg. Tot curator werd be noemd mr. W. K. H. Dielcman. Bij informatie bleek ons, dat het be drijf voorlopig normaal zal blijven voortwerken. Men wil trachten een oplossing te vinden voor de moeilijk heden, waarin deze naamloze ven nootschap de laatste tijd is gekomen. Het wordt niet onmogelijk geacht, dat men thans tot de reeds geruime tijd verlangde sanering van het be drijf kan geraken, zodat het mogelijk zal zijn deze ijzergieterij voor Mid delburg te behouden. Badgast-stroper te Haamstede betrapt. Dezer dagen arriveerde te Haamste de zekere L. v. d. O. uit Oosterhout om bij de vuurtoren zijn vakantie door te brengen. Hij ontmoette echter enkele konijntjes en reeds dezelfde avond zette hij een aantal strikjes. De volgende morgen vroeg, dook hij op om de buit te onderzoeken, doch bij deze daad werd hij op heterdaad betrapt door wachtmeester Verwijs van de rijkspolitie. Na v. d. O. op dracht te hebben gegeven een zo juist gestrikte poes in vrijheid te stellen, werd de man bekeurd wegens stroperij en lopen op verboden grond. VANDAAG. Middelburg Klcctro: „Afscheid van de wapenen", 19 en 21.30 uur, 18 Jaar; Schouwburg: „Dc "geheime dienst grijpt ln", 20 uur. 14 Jaar; Molenwater: Miniatuur Walcheren, 9 tot 22 uur; Van Benthcm Jutting; Tentoonstel ling grafisch werk van Picasso, 9—18 uur. Vlissingen Alhambra: „De'jonge leeu wen". 18 Jaar, 19 uur; Luxor: „De held der Semlnolea", 14 Jaar, 20 uur; Zeevaartschool: Tentoonstelt. Scheeps bouw en Tankvnart, 10—12 en 14—17 Goc Grand: „Sissl. keizerin en der", alle leeftijden, 20 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 2