PILOOT STORM ontvoerd in de stratosfeer VAN BOECKHOLTZ (OPNIEUW) EN MEVROUW SALOMÉ EERSTEN WALCHEREN BADGASTEN EN GEHUWDEN „REDEN RING" IN DOMBURG KIKVORSMAN DUIKT (DIEP!) IN WESTERSCHELDE ,S.0.S. RUIMTESCHIP" FRAAI PR0DUKT DER FANTASIE MARKTBERICHTEN WOENSDAG 13 AUGUSTUS 1958 P R O V IN I ALE ZEEUWSE COURANT 1 DOMBURGS TENNISTOERNOOI Weer twee titels voor RinavanderHage Vele badgasten in Domburg, zowel deelnemers als belangstellenden, zien al weken van tevoren met veel be langstelling het jaarlijkse badgasten tennistoernooi in de Walcherse bad plaats tegemoet. Dat is de afgelopen week weer gebleken, toen het toer nooi op de vier banen van de stich ting Badplaatsbelangen gehouden werd. Het is weer een uitstekend toernooi geworden, waarin goed ten nisspel te genieten was en dat veel spanning bracht. Evenals vorig jaar legde de Amersfoortse tennisser J. van Boeckholtz beslag op de eerste plaats en stelde zich aldus opnieuw in het bezit van de Doniburgse V.V. V.-beker. In de finale versloeg hij de Zeeuwse kampioen M. Nordlohne met 36, 61, 61. Hoewel do Goe- *e speler zich door een verstuikte en kel niet volledig geven kon, was het spel van Van Boeckholtz echter zo sterk, dat ook in normale omstandig heden het spel van de Zeeuwse kam pioen niet sterk genoeg zou zijn ge weest. Het damesenkelspel leverde een overwinning op voor de Amster damse mevrouw Salome, die in de fi nale mevrouw Lalto uit Vlissingen weinig kans gaf: G1, G3. Van Boeckholtz had de finale be reikt door een gemakkelijke zege op de Arnhemse speler A. Anneveld (6 2, 60), terwijl Nordlohne zich naar de finale speelde door een zege op H. Tjeenk Willink uit Almelo (6— 3, 64). Overigens was het wel jam mer, dat de sterke A-speler Oitmann uit Maastricht door een gescheurde spier moest uitvallen. In het dames- enkelspel moest te winnares van vo rig jaar, de Domburgse Rina van der Hage, de meerderheid erkennen van mevrouw Lako (6—3, 1—6, 1 6), terwijl mevrouw Salomé de Zeeuwse kampioene Betsy van Fraaij enhove uit Axel met 62, 63 ver sloeg. Overigens behaalde Rina van der Hage toch weer twee titels, daar zij met Betsy van Fraayenhove bet damesdubbel won na een uit stekende zege op de Vlissingse da mes Lako en Timmerman met twee maal 61 terwijl zij met de Vlissingse speler K. W. Affour- tit het gemengd dubbel voor haar rekening nam. Hierin wonnen mej. Officiële publikatie MIDDELBURG. B. en W. van Middelburg, daartoe ge- "machligd bij besiuit. van de raad dier ge meente van 28 juli 1858, overwegende dat het in verband met de uitbreiding van het stadsdeel: „De Griffioen" nodig is dat de stratenlljst wordt aangevuld en gewijzigd besluiten: a. de stratenlijst aan te vullen met: Beukenlaan van Espenlaan naar Po pulierenlaan; Populierenlaan van Park de Griffioen naar Elzenlaan. b. de stratenlijst te wijzigen: Abelenlaan van Berkenlaan naar Po pulierenlaan; Doornlaan van Abelenlaan naar Mid delburgswegje; Sleedoornlaan van Berkenlaan naar Kastanjelaan; Elzenlaan van Berkenlaan naar Dom burgse watergang. Middelburg, l augustus 1958. Examen Voor het te Rotterdam gehouden vak examen woningtextiel, bedden en de kens, slaagde de heer P. Remijnse te Kapelle. van der Hage Affourtifc van het Vlissingse paar mevrouw Hermsen en jeugdkampioen Paul Hermsen: 36, 62, 63. De ti telhouders bereikten de eindstrijd via mej. Van Houten uit Gronin gen en F. Freene uit Goes (62, 86) en mevr. Lako en Hermsen door een zege op mej. Van Fraaij- enhove en de Terneuzenaar C. Jurry (62, 6 8, 6 0). Herendubbel Het herendubbel werd gewonnen door K. Corporaal uit Den Haag en J. Dol leman uit Vlissingen, die in de fina le Van Boeckholtz en A. Boone uit schakelden met 60, 4—6, 64. De kampioenen schakelden in de halve finale Nordlohne en E. v. d. Eerden uit Breda uit met 64, 36, 61, terwijl Van Boeckholtz en partner de l'inale bereikten door de Domburg- se dubbel M. van Iersel en G. van Eijzeren met 75,108 te kloppen. Burgemeester mr. Crommelin van Domburg reikte na afloop de prijzen uit, daarbij wijzend op het grote be lang van dit toernooi. Voorts bracht mr; Crommelin hulde aan de organi satoren en de sportiviteit der deelne mers. Aan het slot van het toernooi dankte de V.V.V.-voorzitter de wed strijdcommissie, waarbij hij vooral hulde bracht voor de bijzonder knap pe wijze, waarop de heer A. Boone dit omvangrijke er moesten 150 partijen gespeeld worden toernooi tot een groot succes had gemaakt. Namens de badgasten sprak de heer J. van Boeckholtz woorden van dank aan de V.V.V. Eveneens roemde hij de wedstrijdleiding en verzekerde, dat allen graag aan het tennisevenement deelnemen, omdat er altijd een bij zonder aangename sfeer heerst. middenstandsbond Voorzitter Lockefeer hield herdenkingsrede „Ik moet beginnen met mijn excuses te maken over mijn te laat komen", zei de heer A. L. S. Lockefeer, voor zitter van de Diocesane Midden standsbond van het Bisdom Breda en burgemeester van Hulst dinsdagmid dag tijdens de officiële ontvangst op het stadhuis van .Steenbergen door het gemeentebestuur. „He lag niet aan de veren, die heb ik links laten liggen", verduidelijkte hij onder enige hilari teit. Met de middenstanders, die naar Steenbergen gekomen waren om er de elfde lustrumviering van hun organi satie bij te wonen, waren er ook drs. K. Samson, secretaris van N.R.K.M. en de heer W. Jansen, secretaris van de diocesane middenstandsbond van 's-Hertogenbosch. De herdenkingsrede in de congres zaal werd gehouden door voorzitter Lockefeer. De moeilijkheden van het verleden zijn van de baan, zei hij, doelend op de bestuurswrijvingen van enige jaren geleden. Hij drukte er zijn spijt over uit, dat de diocesane middenstandsbond zoveel „papieren leden" telt. waarvan, meende hij, geen goede invloed uit gaat. „We zullen ons meer moeten toeleggen op verdie ping en vorming van persoon en ge zin en ons niet laten beheersen door het materialisme", aldus de heer Lockefeer. Drs. Samson bood namens het landelijk hoofdbestuur het dioce saan bestuur enige tinnen asbakken aan. Het bestuur had voor deze dag een afwisselend programma samenge steld. Tijdens de lustrumzitting wer den balletdemonstraties gegeven. De Vlaamse letterkundige Andre De- medts uit Kortrijk hield een inleiding over ..Ontmoetingen met het Vlaamse volkskarakter" en de club „Artisti- aue de la coiffeur" uit Breda gaf de-, rhonstraties. De lustrumviering werd besloten met een amusementspro gramma. MIDDELBURG Ferdinand Timmermans geeft beiaardconcert Het programma voor de beiaardbe speling op de Abdijtoren voor van avond (woensdag) van 8.30 tot 9.30 uur door de heer Ferdinand Timmer mans, oud-stadsbeiaardier van Rot terdam en Schiedam, luidt: 1. La Badine (de grappenmaakster) uit een cembalo-suite, P.. J. Leblanc; 2. Drie Valerius-liederen: a) Wi Geuskens willen nu singen, b) Be- geertenslust baert altyd quaet, c) lek wil te landt uytrijden; 3. Toccata „Glockenspiel" (uit de suite in G voor cembalo), J. S. Bach; 4. Drie oud-Nederlandse liederen: a) Des winters als het regent (le melodie), b) Des winters als het reghent (2e melodie), c) Jan de Mulder; 5. Prae- ludium et fuga voor beiaard, Joha. Bordewijk-Roepman; 6. Drie liederen van Cathr. van Rennes: a) Bruids dans, b) Zonnelied, c) Het angelus; 7. Rondo over het iled „Het Pater tje", Jac. Bonset; 8. Drie Bergeret- tes uit de verzameling van Wecker- lin (18e eeuw), a) 1'Amour s'envole, b) Jeunes fillettes, c) La mere bon- temps; 9. Improvisatie, Ferd. Tim mermans. Twee concerten door het Middelburgs Muziekkorps Het Middelburgs muziekkorps zal donderdagavond a.s. van 8 tot 10 uur een concert geven in het Huis van Bewaring te Middelburg. Vrijdag avond a.s. zal het korps concerteren op de Markt van 810 uur. Beide concerten zullen onder leiding staan van de directeur, da' heer P. dc Rooij. Het programma voor laatstge noemd concert luidt als volgt: 1. With Sword and Lance, mars, H. Starke; 2. De kermisklanten, ouverture, L. Onder grote belangstelling werd in Domburg de jaarlijkse ringrijderij voor gehuwden gehouden. Niet min der dan dertig badgasten kampten mee om de zogenaamde „badgasten- prijzen". De gehuwde ringrijders gaven goed werk te zien. Vooral de gebroeders W. en J. Provoost gaven elkaar maar weinig toe, maar in de eindstrijd, moest J. Provoost toch de eer laten aan zijn oudere broer Willem. De burgemeester, de hoer W. J. Crommelin, reikte na afloop in het Badpaviljoen de prijzen uit, waarbij een prijs van het gemeentebestuur en een door de burgemeester beschik baar gestelde wisselbeker. Mevrouw Van Weel-Hcringa reikte de wisselbe ker van wijlen haar vader uit en voorts werden nog prijzen uitgereikt namens o.m. de verzekeringsmij. „De Zeven Provinciën" en namens „De Dolfijn". Tenslotte sprak de burge meester enkele afscheidswoorden tot de heer W. Brand, die gedurende 29 jaar het „leiderschap" van de ring- rijdag voor gehuwden bekleedde. De rijders brachten een spontaan drie werf „hoera," op de heer Brand uit, die tot slot met danbaarheid gewaagde van de medewerking die hij steeds had ondervonden en die de wens uitsprak, dat de jongeren de mooie traditie in ere zullen weten te houden. De uitslagen luiden als volgt: Totaal gereden 34 beurten: 1. W. Provoost Jz. 25 r; 2. J. Provoost Jz. 25 r; 3. A. Wisse 23 r; 4. L. Pro voost 22 r; 5. A. Dourleijn 22 r; 6. J. Maas 22 r; 7. G. Provoost Jz. 21 r; 8. J. Jongepier 20 r; 9. J. Provoost Wz. 19 r; 10. C. de Visser 19 r; 11. J. Brand 18 r; 12. J. Minderhoud 18 r; 13. L. p. Roelse 18 r; 14. J. v. d. Hage 17 r; 15. A. Provoost Jz 16 r; 16. J. v. Eijzeren 15 r; 17 L. Boo gaard 14 r: 18. L. Eastiaanse 13 r; 19. C. Minderhoud 11 r; 20 W. Brand 8 r; meeste volgringen W. Provoost met 9 ringen. 150e ling A. Dourleijn, 250e ring L. Provoost, 350e ring J. Brand, extra prijzen W. Provoost Jz, J. Brand. Bekers: Heringa-beker L. Provoost Jz 6 ringen; Crommelin- beker A. Dourleijn 5 ringen; Zeven- Provinciën A. Wisse 5. ringen; Scho- rer-beker J. Provoost Jz 5 ringen; Dolfijn-beker W, Provoost Jz 5 rin gen. Pollepel J. v. d. Hage. Versiering paarden: versiering en met lof voor vlechten G. Provoost le prijs, J. Brand 8e prijs, voor vlechten J.' "Provoost le prijs. Prijs, verreden door de badgasten, 30 deelnemers 1. H. Hcndering, 2. J. Rost Onnes. Ganne (arr. Strouwe); 3. Lakmé, fantasie, L. Delibes (arr. Ganiver); 4. Le Sangviennais, valse, Joh. Strauss, (arr. Girard); 5. The Return, tuba-solo door de heer M. de Leeuw, Hartman-Mol; 6. King Cotton, mars, J. P. Sousa; 7. Giroffé-Girofla, ouver ture, Lecocq-Angot; 8. Tatjana, Rus sisch Intermazzo, L. Jessel; 9. Die Czardas-Fürstin uit de Operette, Kalman-Mellema; 10. Westkapelle- mars, P. de Rooij. Burgerlijke stand SEROOSKERKE <W.). Bevallen: L. K. WondergemDe Kam, d.; P. de Dreu—Wattel, d.; P. Louwerse Louwerse, z.; L. Watel—Boone, d.; E. M. ChristiaanseDekker, z. Ondertrouwd: J. Wattel, 30 jaar en J. Sinke, 22 jasr; "Getrouwd: M. Hollëbrandse,' 32 'jaar en C. Watel, 29 jaar; J. de Visser, 25 Jaar M. de Visser, 24 jaar. (Slot van pag. 1) kikvorsman-uitrustingen: een zwart en een wit pak. Het zwarte draag ik op werkdagen, en de witte uitrusting vertegenwoordigt mijn speciale zon- dagsduikkostuum, vertelt hij, terwijl in zijn ogen pretlichtjes dansen. Even later al wordt zijn helm opgezet en diepzeeduiker Moos Moeyes verdwijnt onder de schuimende koppen van het woelige Scheldewater. Op. een 35-me- ter diepe plaats duikt hij onder om na te gaan hoe het daar met de on derzeese oeververdediging gesteld is. Tien minuten later rijst zijn gehelm de hoofd weer uit het water op en brengt hij verslag uit aan de tech nisch ambtenaar van de polder, de heer A. W. Duvekot. Niet alleen is de 23-jarige Haarlem se kikvorsman een voortreffelijk dui ker, maar hij heeft ook een grote kennis van de bodemgesteldheid. AI tastend en voelend zoekt hij zijn weg over de in de dertiger jaren geplaat ste zinkstukken die met grote stenen zijn verzwaard. Wat Moos rappor teert kan van het gi-ootste belang zijn voor de verdediging van de pol ders onder Borssele. In vroeger jaren heeft de zee daar meermalen hard toegeslagen en ook thans nog is de beruchte Noordnol met diepten tot 63 meter zeer ge vreesd. Soms doen zich daar enorme verschuivingen voor, waarbij bijvoor beeld miljoenen kubieke meters zand van zandplaten in de stroomgeul ver dwijnen. Met alle ten dienste staande middelen moet men er voor waken, dat de stroom zo ver mogelijk uit de dijk blijft. Op de plaats waar de Pas van Terneuzen tegen de dijk „aan schiet", loopt deze met een knik in de richting Vlissingen en juist op dat punt treft men de grootste diepten van de Westerschelde aan. „We heb ben het met Moeyes bijzonder goed getroffen. Zijn kwaliteiten als kik vorsman, paart hij aan een grote kennis over de onderzeese oeverver dediging. Zo'n mannetje hebben we Hier juist nodig", zégt de heer Duve kot. Dronkenschap Moos Moeyes, die in militaire dienst een opleiding heeft gekregen als kik vorsman en toen met een duik van 35 meter dacht, dat hij al een hele Piet was, vertelt ook minder pretti ge dingen over zijn vak. De duiker krijgt altijd hevige pijn in de oren als hij de diepte opzoekt en daarom moet hij wel heel goed de verschil lende rustperiodes in acht nemen. Mijn lichaam is nu als het ware een éoört dieptemeter en daarom weet ik steeds op welke diepte ik moet rus ten, zegt hij. Een van de grootste gevaren die de duiker bedreigen, noemde Moos de zogenaamde „dronkenschap der diepte". Eenmaal heb ik dat ge- voel in lichte graad bij mezelf waargenomen. Je wordt dan min of meer „lollig" en ook wel eens FILMS IN ZEELAND Boeiende documentaire over Indianen in de Andes Heel somber en dreigend is de sfeer deze week in Luxor (Vlissingen) waar de film „S.O.S. Ruimteschip" wordt vertoond, een produkt van Holly- woodbreinen, die geïnspireerd werden door de science-fiction. Talloze boe ken over dit onderwerp overstromen sinds enkele jaren de markt en steeds meer fantastische verhalen worden verfilmd. Hoe wonderlijker, hoe mooier. De boeken van Jules Verne waren ook vol vreemde dingen. Veel van de uitvindingen, die deze schrij ver echter In zijn boeken liet doen, hebben later de wereld ih werkelijk heid verrast. Als de makers van filnis als deze eenzelfde vooruitziende blik hebben, staat de mensheid nog lieel wat te wachten Hoe fantastisch de film echter ook is, de toeschouwer wordt toch geboeid door de avonturen van de jongen, die zich onzichtbaar kan maken en het klaar weet te spelen om per vlieger de lucht in te gaan. Geheimzinnige gelui den uit de atmosfeer, stratosfeer of andere sferen begeleiden de beelden op het witte doek. Behalve een robot, Robby genaamd, treedt nog een elek tronisch denkende acteur in „S.O.S." op, namelijk een zogenaamde super calculator. Herman Hoffman regis seerde het geheel. Na Elvis Presley en Tommy Steele een tweede zingende Tommy, even als Elvis uit Amerika met dezelfde manier van optreden als zijn be faamde voorganger, die men lang zaam aan bezig is te vergeten. Ook Tommy Sands staat wijdbeens voor de microfoon en bespeelt weinig virtuoos de gitaar. Virgil Walker neet Tommy in de film, die men „Sing boy sing" heeft ge noemd en hij speelt de rol van een eenvoudige jongen van het Ameri kaanse platteland, die door zijn puri teinse grootvader en een tante wordt opgevoed. De film verhaalt hoé het verder met Virgil gaat wanneer hij in New York belandt, waar hij succes sen boekt met zijn „zang". Alhambra (Vlissingen) is de bioscoop waar dit alles te beleven valt. Electro (Middelburg) biedt weinig nieuws. Nog immer viert daar Romy Schneider triomfen in het zoete pro dukt „Sissi, keizerin en moeder". Grand (Goes) heeft zoals te verwach ten was, de uitstekende rolprent „The bridge ón the river Kwai geprolon geerd. Verleden week schreven we uitvoerig over deze film, waarin Alec Guinness de hoofdrol vervult. DONDERDAGCYCLUS In de donderdagcyclus wordt slechts een enkele rolprent gedraaid. „Het rijk van de zon" Alhambra (Vlissin gen) is een heel waardevolle docu mentaire over het leven van de India nen in het Andesgebergte, die door de Italianen Enrico Gras en Mario Cra ven werd vervaardigd en die in prachtige kleuren is uitgevoerd. De film geeft een goed beeld van de gro te tegenstellingen in de Zuidaineri- kaanse landen. roekeloos. Ik merkte het eerst, toen ik zingend de oppervlakte bereikte. Je kunt. het geloven of niet, maar achteraf heb je een echte kater..,." De kleding van duiker Moeyes is zo danig, dat zij de hoogste graad van betrouwbaarheid geeft. Het bestaat uit een tweedelig rubberpak, dat luchtdicht wordt afgesloten. Een mas ker, twee zuucstofflessen, en zwem vliezen vormen verder niet te missen „kledingstukken", terwijl het geheel wordt gecompleteerd met een met lood verzwaarde gordel en een ste vig dolkmes. Zo uitgerust met een ex tra gewicht van circa 23 kilo kan de kikvorsman zijn duik naar de diepte aanvangen. Het koude zeewater deert hem weinig want het duikerspak is van binnen met schuimrubber bekleed. Niettemin is er heel wat moed voor nodig om met- een dergelijke uitrus ting tot een diepte van 60 meter te duiken. Temeer omdat de kikvors man op geen enkeie wijze in verbin ding staat met het schip. „.Nou ja, wat geeft het. Alle werk brengt im mers risico's met zich mee, zegt Moos Moeyes Handboogconcours te Terneuzen Zaterdag 16 augustus zal te Terneu zen een handboogconcours worden gehouden, waarop verenigingen uit Zuid-Beveland en Zeeuwseh-Vlaan- deren zullen deelnemen. „Salen" naar Antwerpen Het Zweedse schip „Salen", dat maandag met machineschade de ha ven van Vlissingen binnengesleept werd, is dinsdagmorgen vroeg door de sleepboten „Scaldis" en „Jean Gerling" naar Antwerpen gesleept. NED. BEDRIJVEN IN INDONESIË Burgerlijke autoriteiten nemen beheer over. Naar in Djakarta werd vernomen, zal in de loop van deze maand het beheer over de tijdens de anti-Ne derlandse campagne door de Indone sische regering „overgenomen" Ne derlandse handels- en industriële be drijven van de militaire autoriteiten worden overgeheveld naar burgerlij ke autoriteiten. De militaire beheerders en commis sies van toezicht zullen worden ver vangen door bestuurslichamen, die verantwoording verschuldigd zijn aan de ministeries van handel of in dustrie. De betreffende instantie van het mi nisterie van handel, die is belast met het beheer der Nederlandse handels ondernemingen, de „B.U.D.", heeft aangekondigd dat de overdracht van het beheer door de militaire functio narissen voor het einde van deze maand zal zijn voltooid. In Nederlandse zakenkringen wordt over het algemeen de vrees uitge sproken, dat deze verandering bete kent dat de greep der regering op hun bedrijven hierdoor nog zal wor den versterkt. In een aantal gevallen hebben de ministeriële lichamen reeds Indonesische directeuren be noemd zonder raadpleging van de aandeelhouders der betrokken bedrij ven. Soms mogen de Nederlandse di recties wel, en dan weer niet als adviseurs aanblijven. In sommi ge gevallen werd hun verzocht te blijven, en in andere gevallen wer den hun verblijfsvergunningen in getrokken, zelfs als zij wensten te blijven. Prins Bernhard opent bierbrouwerij. Prins Bernhard zal op donderdag 4 september te 's-Hertogenbosch een nieuwe brouwerij openen van de N.V. Heinekens Bierbrouwerijen. Deze brouwerij is thans de grootste in Europa. ROTTERDAMSE VEEMARKT. Aanvoer in totaal 2708. Weektotaal 4467. vette koeien en ossen 350; gebruiksvee 806; vette kalveren 267; graskalveren 240; nuchtere kalveren 225; varkens 37; big gen 25; paarden 94; veulens 106; schapen of lammeren 543; bokken of geiten 15. Prijzen ln cents per kg: le kw 2e kw. 3e kw. Vette koelen 295—320 270—285 250—260 Vete kalveren 295—310 260—290 210—260 Slachtpaarden 230 205. 195 Prijzen in guldens per stuk. le 2e 3e kwaliteit Graskalveren aOO 450 300 Nuchtere kalveren 83 73 Veulens 475 350 Schapen 70 65 Lammeren 70 60 Kalfkoeien 1200 975 Melkkoeien 1200 975 Vare koeien 825 725 Vaarzen 900 800 Pinken 625 500 400 Vette koeien aanvoer iets meer, handel goed. vooral niet lager in prijs; vette kal veren aanvoer korter, handel kalm, niet geheel prijshoudend; graskalveren aan voer iets korter, handel stug, prijzen ongewijzigd; nuchtere kalveren aanvoer iets kleiner, handel vlot, wat hoger in prijs: slachtpaarden aanvoer even meer, handel kalm, niet geheel prijshoudend; veulens aanvoer ruim, handel levendig, alleen eerste kwaliteit wat stijver ln prijs, verder onverander; schapen aan voer Iets korter, handel stroef, iets min der ln prijs; lammeren aanvoer iets kor ter, handel stroef, Iets minder in prijs; kalfkoeien en melkkoeien aanvoer ma tig, handel stil, prijzen als vorige week; vare koelen aanvoer klein, handel stroef, prijzen onveranderd: vaarzen en pinken aanvoer tamelijk, handel lui, prijzen con stant. AMSTERDAMSE AARDAPPELTERMIJNMARKT Amsterdam, 12 augustus. De totale dag omzet op de heden gehouden aardappel- termljnmarkt beliep 145 contracten. Bij de consumptie-aardappelen werden daan ln Bintje 35 mm kiel 10 contraeten voor aug., waarvan 7 f 10.20 en 3 f 10.10 (stemming kalm) en 115 contrac ten in Bintje 45 mm klei, waarvan 19 voor sept.. namelijk 5 a f 11.50, 5 1 12 en 9 S f 12.50, 25 voor okt. a f 12.50. 30 voor nov. f 12.50, 22 voor dec. A f 12.50, J voor febr. a f 13.50, 3 voor maart f 14 en 13 voor april f 1450 (stemming zeer vast). in de pootaardappelensector kwamen ln Eerstellng-e 35/50 mm klei 14 contrac ten tot stand voor nov., waarvan 4 f 15.80 n 10 f 15.50 (stemming kalm) en in Sirtema-e 35/55 mm klei 6 contrac ten voor nov., waarvan 2 a f 19.10, 3 a f 19.30 en 1 a f 19.50 (stemming prijshou dend). De stemming voor de overige ras sen was kalm bij geen omzetten. 945. De bedoeling van de ingewikkelde apparatuur werd piloot Storm langza merhand duidelijk. In plaats van hem meerdere kennis bij te brengen, zoals Shor Nun dat met zijn brein-stimulator gedaan had, trachtte Drago hem hier kennis te ontnemen! Na de eerste mislukkingen probeerde men het opnieuw. De.kap op zijn hoofd leek een levend monster, dat aan zijn brein zoog en trok. Hij wist nu echter hoe hij zich met succes aan het effect van deze duivelse machine kon onttrekken. Het geluk te hem zelfs de verblufte Drago midden onder de „operatie" een spottende lach toe te werpen. De kleine doctor raakte geheel overstuur. Wat hij ook pro beerde, zijn machine nleef machteloos bij deze „supermens". Hot was ongehoord! Toen Arend enkele ogenblikken later weer overeind stond, richtte hij zich met een grijns tot Zorln, die bleek van woede was: „En wat krijgen we nu, o nobele volksmenner? Ga je me weer voor de honden wei-pen?" De dicta tor draaide zich bruusk om en snauwde tot Volta: „Zet hem voorlopig achter de tralies". In een der cellen onder het hoofdkwartier kon onze piloot zijn „zonden" overdenken VEILING „KAPELLE-BIEZELINGE EN OMGEVING" 12 augustus. Appelen en peren: Yellow Transparant H 75-85 32, H 65-75 29, H 55- 65 22—24, II 15, keuken 19—21, fabriek 12 —17. Perzikappel H 70-80 30—31, H 60-70 26—28, II 20, keuken 23, fabriek 17. Early Victoria H 70-80 30—31, H 60-70 19. H 14— 15, keuken 18, fabriek 14. Pree. de Trev. ST 60-70 81—87, ST 85-60 42—46, ST 50-55 31, H 60-70 82, H 55-60 41, H 50-55 30—31, keuken 29—36, fabriek 19—23. Oomskin- derenpeer II 13—23, keuken 27, fabriek 11—16. Pruimen: Czar I 55—76, n 36—51. grof 41—52, fabriek 23—39. Ontario I 56 —79, II 38—50, grof 45—64, fabriek 31—43. Réïne Claude d'Ouillin I 53—69, II 37—43, grof 4451, fabriek 3144, pruimen ge scheurd 25—48. Mons. Hatlve I 79—108, II 39, grof 64—72. Laxton I 36, II 22—31. Mr. Gladstone X 11, II 7. N.H. Suikerpeer I 18—19, n 16—17, fabriek 10, valappelen 9, val kroetappelen 12, geplukte kroetappe- Ien 13. Bramen ind. I 113, II 64. Dubbele prinsessebonen I 30.10, n 27.50—28.10. Bra men per doos I 24—28, II 22—24. Fram bozen per doos II 17- '0. Rode bessen n per doos 16, II per kg 72—112. VEILING KRABBENDIJKE 12 augustus. Dubbele prinsessebonen n 27.80. Bramen I 58 per doos, idem n 34 per doos. Peren: Pree. de Trev. ST 60-65 87, ST 55- 60 43, ST 50-55 30, H 60-65 84, H 55-60 42— 43, H 50-55 30, H II 24, keuken 27—30, fa briek 18—23, kroet 6—16, val 7—8. Appelen: Yellow Transparant H 65-75 36, H 55-65 25, H II 1520, keuken 23, fabriek 13, kroet 9. Perzikrode Zomerappel H 80- 85 30, H 75-80 32, H 70-75 36. H 65-70 32, H 60-65 28, H 70-30 31, H 60-70 34, H II £2, keuken 24—30, fabriek 16—22, kroet 6—15, val 12. Early Victoria H 70-80 22—32, H 60-70 19, H II 14, keuken 16. kroet 12—13. Verpakt fruit: Pree. de Trev. ST 55-60 55. Perzikrode Zomerappel ST 75-80 37, ST 70-75 42, ST 65-70 40, H 70-75 48, H 65-70 44. Pruimen: Ontario H I 55—78, H n 28— 38, grof 46—49, fabriek 6-32. Reine Cl. d'Ouillin H I 57—68, H II 17. Czarprul- men H I 58, H n 34. BEURSBERICHT MARKT GOES 12 augustus. Graan: gerst, boerenschoon, basis 17 pet. vocht, af boerderij wordt verkocht voor f 28 per 100 kg. Stro: de prijs van gerstestro bedraagt f 28—f 30 per ton. Hooi: goede kwaliteit lucernehool werd geperst verkocht voor f 90 per ton. Vlas: voor goede kwaliteit vlas kon 15— 18 cent per kg worden genoteerd. Afwij kende partijen deden f 800—f 1200 per ha, terwijl voor slechte partijen 500—f 800 per ha werd betaald. VISMIJN VEERE 12 augustus. 999 kg exportgarnalen 1.41— 3.62. 452 kg schar 16—25. 117 kg bot 16— 21. 780 kg schol 18—35. 171 kg tong 2.73— 3.87. 17 kg rog 20—36. 5 kg haai 37. 28 kg wulk 21—58. 2 kg ongesorteerde vis 1.01. 13 kg poon 23. 60 kg doorgedraaide ris. Kotter gaat experimenteel elektrisch vissen. Als eerste Nederlandse kotter zal de' Kw. 65 „Volharding;" eind van deze, maand of begin september dicht bij de Nederlandse kust op de gronden, waar schol en tong wordt gevangen, experimenteel ter „elektrische visse rij" gaan. Deze nieuwe visserijmethode (octrooi is aangevraagd) is ontworpen door de eigenaar van de kotter, de heer D. van der Plas uit Katwijk aan Zee. De heer Van der Plas wil de ca. 400 kg wegende wekkerkettingen voor het treilnet vervangen door een stroomdraad, die elektrische stroom stoten juist voor de netopening ver oorzaakt. De vis zou hierdoor opge schrikt worden en zodoende worden belet nog te ontsnappen. De gebrui kelijke wekkerkettingen hebben bil de thans bestaande treilnetten reeds de functie om de vis op te schrikken en tot een willige prooi te maken voor het daarachter komende net.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 3