ALLEEN COLGATE SUPER TANDPASTA BEVAT GARDOL, DAT DE GEHELE DAG TANDBEDERF BESTRIJDT. GOEDE RESULTATEN VAN DE SPIEGELGLASFABRIEK IN AARDEWURG VROEGSTE SPOREN VAN BEWONING PRAKTISCHE SCHOLING IN LANDBOUWMECHANISATIE SPORT EN WEDSTRIJDEN PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 12 AUGUSTUS 195S JAARVERSLAG OVER 19S7 Uit het jaarverslag van de N.V. Nieuwe Nederlandse Maatschappij tot het vervaardigen van spiegelglas, glazen voorwerpen en chemische pro- dukten te Sas van Gent over 1957 blijkt, dat de resultaten over dit boek jaar tot tevredenheid stemmen. Bleef enerzijds de omzet van de spiegel- glasfabrlek beneden die van 1956 door vermindering van de export, an derzijds nam de omzet van de superfosfaatfabriek toe. De bruto exploi tatiewinst bedraagt 2.199.145,84 tegen 2.227.766.72 over 1956. personen, terwijl de omzet met 44 toenam. De gebeurtenissen in Indonesië be- invloedden enigszins de exporten, doch gezien het geringe aandeel van Indonesië in het totaal van de ver kopen, gaat hiervan slechts een ge ringe invloed uit. Na terugval in de afdeling gehard glas steeg in 1958 de activiteit weer. De in het eerste halfjaar van 1958 behaalde financiële resultaten liggen ongeveer op het niveau van de over eenkomstige periode van het vorige jaar... De bouw van de nieuwe zwavelzuur- fabriek vond normaal voortgang. -Verwacht wordt, dat deze fabriek begin september in bedrijf zal komen. De verkopen van superfosfaat hand haafden zich op bevredigde wijze. Wel dient rekening gehouden te wor den met de gevolgen van de verla ging van de superfosfaatprijzen voor het binnenland, welke op 1 juni 1958 is ingegaan. Modernisering fabrieken bijna voltooid De verkopen van spiegelglas op de binnenlandse markt handhaafden zich op het niveau van 1956. Voor wat betreft het geharde glas, lag ge durende het eerste half jaar de afzet boven die van dezelfde periode van 1956. In de laatste helft van het jaar veroorzaakte de bestedingsbeperking een teruggang aan orders van de zij de van de carrosseriefabrieken en as- zemblagebedrijven. Uiteindelijk hand haafde de omzet zich op het niveau van 1956. De export van spiegelglas vertoonde een teruggang. De daling van de autoproduktie in de Verenigde Sta ten beïnvloedde de vraag van die zij de naar spiegelglas uit Europa in tongunstige zin. Het produkt gepolijst draadglas boekte een niet onaanzien lijke vooruitgang. Het verkoperd en Verzilverd spiegelglas, dat voorname lijk wordt geëxporteerd, vond gerede afzet. De afzet van superfosfaat in het binnenland lag ongeveer op het ni veau van 1956. Op de exportmarkt werd minder omgezet dan in het voorgaande jaar, echter tegen betere prijzen. Dubbelsuperfosfaat werd uitsluitend naar het buitenland geleverd. De ge middelde opbrengst was matig. Het niet voor de eigen fabricage ver bruikte zwavelzuur werd tegen rede lijke prijzen afgezet. Een aanvang werd gemaakt met de reorganisatie van de afdeling Securit van de glas fabriek en de bouw van een hardings oven, die in staat zal zijn, om gehard glas van grote afmetingen te leveren. In 1958 werd de reorganisatie vol tooid en de hardingsoven in bedrijf gesteld. Deze oven voldoet aan de gestelde verwachtingen. De nieuwe afdeling van de superfosfaatfabriek voor de vervaardiging van fosforzuur en dubbelsuper, die in de loop van 1956 gereedkwam, waren het gehele Jaar in bedrijf. In de loop van 1957 werd begonnen met de bouw van een nieuwe zwavelzuurfabriek, welke natuurlijk zwavel als grondstof zal gebruiken. voorts werd begonnen met de uit voering van wijzingen en verbeterin gen aan de losinstallaties, welke een belangrijke verhoging van de losca- pacltelten met zich mede zullen bren gen. In 1958 werden deze loslnstalla- Öes voltooid en bleken in het bedrijf goed te voldoen. Na voltooiing van deze werken zal de superfosfaatfa briek geheel zijn gemoderniseerd. In 1957 werden in de bedrijven onder nemingsraden geïnstalleerd. De ar- beidsbezetting van de spiegelglasfa- brlek daalde van 319 tot 264 perso nen, tengevolge van de aanpassing van de verminderde exportactiviteit. De arbeldsbezetting van de superfos faatfabriek daalde van 202 tot 198 Flatbewoners in Zwolle behaalden victorie Een Zwolse verbruikscoöperatie heeft besloten haar melkklanten, die in flats wonen, weer als voorheen te bedienen. Vanaf zaterdag beklimmen de bezorgers van deze coöperatie weer de trappen om de melk aan de huisdeur af te leveren. Door dit be sluit zal er waarschijnlijk een eind komen aan de melkoorlog, die enkele weken in Zwolle heeft gewoed. Aan genomen wordt, dat de Zwolse melk- - verkopersbond nu ook zal capituleren Enige weken geleden besloot deze bona bij wijze van proef gedurende een maand de melkboeren geen melk meer aan de huisdeuren in flats te laten bezorgen. Het gevolg was, dat de flatbewoonsters de melk beneden aan de hoofddeur moesten gaan ha len. Groot was de ontstemming on der de huisvrouwen. Er werd een actiecomité gevormd, dat de flatbe woonsters adviseerde voortaan nog alleen fnelk van de melkboer te be trekken en geen andere produkten. Onderzoek naar rel op Rembrandtsplein De officier van justitie te Amsterdam, mr. J. F. Hartsuiker, heeft bij de rechter-commissaris een vordering ingediend tot het instellen van een gerechtelijk vooronderzoek tegen de 36-jarige Th. van der V. uit de hoofd stad, die dinsdagavond 29 juli een rel had veroorzaakt in het cabaret ,,'t Uiltje" van Kees Manders aan het Rembrandtsplein. De cabaretier sloeg toen met enkele slagen zijn lastige klant knock out en waarschuwde de politie. Later heeft de heer Manders Dij de officier van justitie tegen Van der V. een aan klacht wegens huisvredebreuk, bele diging en mishandeling ingediend. De vordering, die de officier ingediend heeft, omvat: mishandeling en locaal vredebreuk. Na afsluiting van het ge rechtelijk vooronderzoek zal de offi cier beslissen of tot vervolging zal worden overgegaan. De raadsman van Th. van der V., mr. M. H. Huygens uit Den Haag, deelt mee, dat zijn client tegen wie de officier van justitie te Amsterdam mr. J. F. Hartsuiker een gerechtelijk vooronderzoek heeft gevorderd dins dagochtend vroeg in de St. Ursula- kliniek te Wassenaar zal worden op genomen voor een uitgebreide psychi atrische behandeling en een anti-alco- holkuur. Mr. Huygens vertrouwt, dat Van der V., na een verpleging van minstens een maand, volkomen genezen de kliniek zal kunnen verla ten en dat gevaar voor herhaling stellig niet meer geducht zal behoe ven te worden. Volgens de mening van mr. Huygens zou hiermee deze zaak wel als afgedaan kunnen wor den beschouwd. Verschijnsel van „rode bring" gevonden Na jarenlang onderzoekingswerk is het instituut voor visserijprodukten te IJmuiden erin geslaagd de oorzaak op te sporen van het verschijnsel, dat men in het visserijbedrijf onder de naam „rode haring" kent. Wanneer *t verschijnsel zich voordeed bleek de pekel van aangevoerde kantjes haring rood te zijn. Ook de vinnen en het vlees van de haring waren rood ge kleurd. Thans heeft men -ontdekt, dat een bepaalde stof in de pekel de ver kleuring in de hand werkt. Ook op buitenlandse visserij vloten kende men het verschijnsel al vele tientallen jaren. Omstreeks 1900 ver scheen er een eerste publikatie over, waarin werd verondersteld dat bacte riën de oorzaak waren. In 1951 werd het onderzoek door het instituut voor visserijprodukten te IJmuiden begon nen. Tientallen malen werd men met het verschijnsel van de rode haring geconfronteerd maar men slaagde er •niet in de oorzaak ervan op te sporen. Enige weken geleden werd echter een vaatje haring aangeboden dat zeer sterk was gekleurd. In één dag tijd werd toen de oorzaak gevonden. Het instituut heeft nu alle reders, han delaren en de dienst van de Neder landse haringcontrole verzocht mon sters van de pekel, afkomstig van par tijen rode haring, aan het instituut toe te zenden, zodat het onderzoek binnenkort kan worden afgesloten en de resultaten aan de handelaren en de reders bekend kunnen worden ge maakt. Over het verschijnsel rode haring deelt het instituut voor visserijpro dukten te IJmuiden nader mee, dat de verkleuring is veroorzaakt door zeer kleine concentraties natrium ni- triet. Hoeveelheden van enkele tien duizendste percenten hiervan blijken al voldoende een vat gezouten haring in rode haring te veranderen. Een dergelijke hoeveelheid is echter be slist onschadelijk voor de consump tie. In enkele soorten vleeswaren zijn hoeveelheden natrium nitriet toege staan die vele malen groter zijn. Japan bouwt twee voor de bouw van twee zeer snelle luxe passagiersschepen voor de dienst over de Stille Oceaan. De N.Y.K. had voor de oorlog verscheidene luxe lijn schepen op deze route in dienst. Advertentie Alleen Colgate Super bevat Gardol, het meest actieve be strijdingsmiddel tegen tandbederf, dat de moderne weten schap tot nu toe ontwikkelde. Gardol vormt na éénmaal poetsen een onzichtbaar be schermend schild op Uw tan- Gebruik Colgate Super met Gardol - *3 werelds meest verkocht» tandpasta - voor wittere tanden, gezondere tanden, frissere adem. Noordersluis te IJmuiden één week gesloten Amsterdam zal gedurende een week onbereikbaar zijn voor grote zeesche pen. In nauw overleg met de rede rijen en scheepswerven in de Am sterdamse haven heeft rijkswater staat de week van 1 tot en met 7 september uitgekozen voor diverse herstellings- en onderhoudswerk zaamheden aan de Noordersluis te IJmuiden. In die 7 dagen zal dag en □acht worden gewerkt om de rail- baan, waarop de oostelijke binnen deur van de sluis rijdt, te vernieu wen. De noordersluis zal zoveel kor ter als mogelijk of zoveel langer als noodzakelijk voor de scheepvaart gesloten zijn. _'n deze eerste week van september worden voor zover thans bekend geen grote passagiers-, vrachtschepen of tankers in Amsterdam verwacht. Wanneer echter onverwacht toch een groot schip mocht binnenkomen, dan zal gewacht moeten worden tot 8 september. De Oranje komt op 31 augustus binnen en vertrekt weer op 8 september. Tijdens de stremming van de noordersluis zal alle scheep vaart worden geschut door de zuider en de middensluis. Het in gebruik ne men van de Zuidersluis heeft tot ge volg, dat de Baileybrug in de Sluis- weg gedeeltelijk moet worden wegge nomen. Het verkeer via deze Sluis- weg zal dan ook voor motorvoertui gen gedurende 2 weken niet moge lijk zijn. Voorafgaande aan het werk aan de Noordersluis zal ook de Mid densluis te IJmuiden voor de scheep vaart gestremd zijn op 27, 28 en 29 augustus a.s. Garo eda-vliegtuigen niet voor militaire operaties Een regeringswoordvoerder in Dja karta heeft maandag verklaard, dat de Dakota-toestellen, welke de Indo nesische regering van de Garoeda In donesian Airways heeft gehuurd, niet voor militaire operaties worden ge bruikt. De vliegtuigen, die het grootste deel uitmaken van'de 20 Dakota's van de G.I.A., zullen dinsdag weer aan de maatschappij worden teruggegeven, zodat de binnenlandse vliegdiensten, die op 9 augustus werden gestaakt, dan kunnen worden hervat. Tot dusver is nog geen officiële ver klaring over het gebruik van de vliegtuigen door de regering versche nen, behalve dan een verklaring van de G.I.A., dat zij werden gebruikt voor de „belangen van de regering". Advertentie i Uit opgravingen, die de laatste jaren en vooral in 1957 te Aardenbnrg zijn gedaan, heeft de Rijksdienst voor het Oudheidkundig Bodemonderzoek vast gesteld, dat te Aardenbnrg de vroeg ste sporen van bewoning werden ge vonden die tot nu toe in Zeeland werden aangetroffen. Men is tot deze conclusie gekomen door vergelijking met overeenkomstig materiaal dat el ders werd gevonden en door bepaling van de ouderdom door middel van een methode, die gebaseerd is op de afne mende radio-activiteit van koolstof. Vakantiegangers zomer 1958Zo maar een willekeurig groepje toeris ten, dat onze fotograaf maandag in de Vlissingse binnenstad voor zijn lens nam. Al plenst de regen dan ook neer, de goede stemming heeft er kennelijk niet onder te lijden! Foto P.Z.C.), Te Aardenburg werden in het dilu viale zand dicht onder de Romeinse cultuurlaag in 1957 vuurstenen voor werpen gevonden die duidelijk sporen van bewerking vertoonden. Deze voorwerpen moeten zijn ver vaardigd omstreeks 5000 jaar voor Christus, in de tijd toen Zeeuwsch- Vlaanderen, in tegenstelling tot ove rig Zeeland een hoger gelegen gebied van zandsteen vormde. Verder werden toen in Aardenburg talrijke vondsten gedaan uit de Ro meinse tijd, o.m. amphora's, bekers, dakpannen en een enkele munt, waar van gebleken is, dat zij stammen uit de 2e eeuw na Christus. Men heeft evenwel uit deze vondsten r.og niet kunnen opmaken of Aarden burg in de Romeinse tijd een vloot- station, een legerplaats of een neder zetting aan een belangrijke handels route is geweest. Wel heeft men op vele, vrij ver van elkaar gelegen plaatsen, sporen van Romeinse bewo ning ontdekt, waaruit men heeft ge concludeerd, dat het in ieder geval een belangrijke nederzetting moet zijn geweest. De onderzoekingen worden echter be moeilijkt, doordat de Romeinse laag tijdens de Middeleeuwen voor bouw werken en door Prins Maurits in 1621 1625 bij de aanleg van de vesting op zeer veel plaatsen werd verstoord. Binnenkort zullen echter verdere op gravingen worden gedaan. In het ka der van de bestrijding van de werk loosheid is een plan opgesteld tot het doen van opgravingen op een thans braakliggend terrein in het uit breidingsplan aan de Burchtstraat. De gemeenteraad heeft daartoe in zijn laatste vergadering inmiddels het ge meentelijk aandeel in de kosten gevo teerd. De oudste tot dan toe bekende vond sten kwamen uit Schouwen-Duiveland en stamden van omstreeks 2300 voor Ch ristus. 1 De Engelse minister van bevoorra ding, Aubrey Jones, heeft op een persconferentie in Melbourne bekend- gemaakt, dat Australische deskun digen een nieuw geleid projectiel, de „Mal kar a" hebben ontwikkeld. Dit projectiel, dat ongeveer honderd kilo weegt, kan tegen tanks, lan dingsvaartuigen en bunker: worden gebruikt. De Engelse regering heeft reeds dertig „Malkara's" aangekocht en nogmaals honderdvijftig besteld. De „Malkara" vertoond veel overeen komst met het Amerikaanse projec tiel „Dart". NIEUWE CURSUS IN SCHOONDIJKE Vuur verwoest te Berlicura boerderij In de nacht van zondag op maandag is door blikseminslag brand uitgebro ken in een kapitale boerderij te Berli- cum, gelegen in de Werresteeg en be woond door twee gezinnen, nï. de fa milie Van Lokven en hun zoon. Daar het dak uit stro bestond en bovendien erg droog was, ontstond er spoedig een vlammenzee. Honderden meters ver vlogen de vonken. De bewoners moesten in allerijl de brandende wo ning verlaten. De brandweer uit Berlicum en die uit 's-Hertogenbosch waren spoedig ter plaatse. Het woonhuis was niet te be houden en ging geheel verloren, even als de huishoudelijke inboedel en de landbouwïnventaris. Voor geheel Zeeland bedoeld Reeds jaren bestaat tengevolge van de steeds voortschrijdende mechani satie van de Nederlandse landbouw behoefte aan praktisch onderwijs voor de werkers in de landbouw. Het gaat hier om praktische scholing in het gebruik van en de omgang met trekkers en landbouwwerktuigen op het veld benevens praktische scholing ten aanzien van rationele arbeidsme- thoden, (eventueel arbeidseconomie). Jaren leefde in W.-Zeeuwsch-Vlaan- deren al het initiatief om te komen tot oprichting van een schoof waar dergelijk praktisch onderwijs zou kunnen worden gegeven. Het ont staan van dit initiatief in W.-Z.- Vlaanderen is logisch, daar dit gebied tot de zwaarst gemechaniseerde stre ken van geheel Nederland behoort. Nadat de directeur van het landbouw onderwijs hiertoe enige tijd geleden zijn toestemming verleende, is thans dit praktijkonderwijs in mechanisatie en arbeidsmethoden in Z.-Vlaande- ren tot stand gekomen onder auspi ciën van de rijks middelbare land bouwschool te Schoondijke. De zgn. Werktuigencommissie voor W.-Z.-Vlaanderen, bestaande uit ver tegenwoordigers der drie boerenorga- nisaties en der drie landarbeidersor ganisaties, met als adviseur de rijks- landbouwconsulent voor Z.-Vlaande ren, die al zeer veel ten behoeve van de mechanisatie in het zuidwesten heeft gedaan, heeft bil de voorberei dingen hiertoe een werkzaam aandeel gehad. De directeur van het land bouwonderwijs heeft dan ook deze commissie verzocht te willen optreden als commissie van advies. Hoewel het gewenste onderwijs dus onder leiding van de directeur van de r.m.l.s te Schoondijke zal worden ge geven, is het bedoeld voor tenminste neel Zeeland (eventueel het zuidwes telijk zeekleigebied). De overeenkom sten in grondsoort, bedrijfstype enz. in dit gebied zijn van dien aard dat de school deze gehele streek volko men doelmatig van, dienst kan zijn. Hiermede heeft onze provincie 'n mo gelijkheid gekregen die voor het ge hele Zeeuwse platteland van grote betekenis kan worden. Met nadruk zij erop gewezen dat het hier gaat om scholing en niet om be proeving of demonstratie van machi nes en arbeidsmethoden. Geblesseerde Henk Visser niet naar Stockholm Op advies van dokter D. Willebrand, lid van de medische commissie van de K.N.A.U., heeft de Atletiek Unie be sloten de inschrijving van Henk Vis ser voor de Europese atletiekkam- pioenschappen te Stockholm te annu leren. Het medisch onderzoek heeft uitgewezen, dat de knie-blessure van de Amsterdamse verspringer niet tij dig zal zijn hersteld. Eerste dag van nationale tenniskampioenschappen Op de eerste dag van de nationale tenniskampioenschappen op de Sche- veningse Mets-banen zijn nog niet veel sensaties te beleven geweest. De enige verrassingen werden gevormd door de nederlaag van Hans van de Weg in zijn eerste ronde-partij tegen Herok en door het uitschakelen van de geplaatste Fredy Marinkelle, die in de Tweede Wereldoorlog van het dames enkelspel In drie sets van mej. H. Ruinen verloor. Eduard Streltsov kreeg twaalf jaar Het hoger beroep dat Eduard Strelts- sov tot voor kort een der grote ster ren van de Russische nationate voet balploeg, tegen de uitspraak van het districts gerechtshof van Moskou heeft aangetekend, is maandag door het hoger gerechtshof verworpen. Dit betekent, dat Strelsov 12 jaar ge vangenisstraf zal moeten uitzitten voor straatroof en straatschenderij. Interlandwedstrijden van het Nederlands elftal Het Nederlandse elftal zal in het sei zoen 1958/59 drie thuiswedstrijden spelen in Amsterdam en twee in Rot terdam. De wedstrijden te Amster dam zijn: Nederland-Israël op 17 sep tember, Nederland-België op 19 april 1959 en Nederland-Schotland op 27 mei 1959. Te Rotterdam worden gespeeld: Ne- derland-Denemarken op 15 oktober; Nederland-Zwitsei'land op 2 novem ber. Jansen lid van „Middelburg" De schaakspeler Jansen uit Water landkerkje, die als vierde geëindigd is in het open schaaktoernooi om het kampioenschap van Nederland en van wie wij gisteren meldden, dat hij zogenaamd persoonlijk lid ls van de K.N.S.B., is, naar ons werd meege deeld, wel lid van een schaakvereni ging. Namelijk van de hoofdstedelij ke vereniging „Middelburg". Jansen bezoekt de kweekschool ln de Zeeuw se hoofdstad. Tijdens de afgelopen clubcompetitie bezette de schakende kwekeling een verdienstelijke vijfde plaats. In de Fifth Avenue, een der grootste winkelstraten van New York zijn uit een etalage juwelen ter waarde van 150.000 dollar ontvreemd. De dieven moeten met een zware hamer een ruit hebben verbrijzeld. Nachtwakers zeggen nieta te hebben gehoord. De omstandigheden voor het geven van dit onderwijs in Schoondijke zijn zeer gunstig, mede dank zij de mede werking van het ministerie van Land bouw, Visserij en Voedselvoorziening, provinciaal bestuur en het gemeente bestuur van Schoondijke. Aan de r.m.l.s. aldaar is een groot en goed geoutilleerd lokaal in aanbouw voor het mechanisatieonderwijs. Hoe wel dit lokaal in de eerste plaats voor de leerlingen van de rjn.l.s. be stemd is, zullen de cursisten van het praktijkonderwijs er ook van kunnen profiteren. Voorts is de beschikking verkregen over pl.m. 5 ha grond, die achter en tegen het terrein van de r.m.l.s zijn gelegen. Een gedeelte van deze grond kan worden ingezaaid, een ander gedeelte blijft braak lig gen. Dit perceel is bestemd voor het leren rijden en gebruiken van de di verse machines. Ook kan, dank zij de welwillende me dewerking van vele zijden, permanent worden beschikt over een uitgebreide inventaris van trekkers en landbouw werktuigen. Er zal voldoende mate riaal zijn. zodat de leerlingen zelf re gelmatig met de machine rijden (het geen juist voor dit onderwijs een voorwaarde Is). Een goede bergplaats voor de grote inventaris zal worden ingericht. In de persoon van de-leraar voor me chanisatie aan de r.m.l.s is de leer kracht aanwezig om met dit onder wijs een begin te kunnen maken. Het ligt in de bedoeling om dit prak tijkonderwijs te geven in de vorm van cursussen van kortere of langere duur, afhankelijk van de te behande len onderwerpen. De cursussen staan open voor ieder die eraan wenst deel te nemen. Een vooropleiding wordt niet vere'ist. Zo zal het dus mogelijk zijn cursussen te organiseren voor boeren, landarbei ders, loonwerkers, landbouwjonge- ren e.d. Voor groepen cursisten van bniteu Z.-Vlaanderen zal natuurlijk een lo geer- en ontspanningsgelegenheid aanwezig moeten zijn. Hieraan wordt hard gewerkt en er bestaat de ge rechtvaardigde verwachting dat ook dit spoedig voor elkaar zal zijn, zo dat een groot gebied van het onder wijs zal kunnen gaan profiteren. Alvorens het praktijkonderwijs volle kracht draait, is vanzelfspre kend een aanlooptijd vereist. In ok tober a.s, zal met de eerste cursussen worden begonnen. Ten gevolge van een ontploffing in de keuken van het Franse schip „Lyautey" zijn vier personen om het „L-yautey' zijn vier personen om het leven gekomen en elf gewond. Aan genomen wordt dat alle slachtoffers leden van de bemanning zijn. De ont- filoffing deed zich elf uur na het ver rek uit Marseille voor. Het schip was op weg naar Tanger en Casa blanca. Nagekomen advertentie De heer en mevrouw ECKHARDT - DOMINICUS geven met grote blijdschap en dankbaarheid kennis van de geboorte van hun zoon KORNELIS JACOB ADRIAAN. Wemeldinge, 11 aug. 1958. Tijdelijk kraamkliniek Ocstwal. Goes. Heden werd door een droevig ongeval uit ons midden weggerukt, ons innig geliefd zoontje, broertje en zwagertje WIM MARTEIJN, op de bloeiende leeftijd van ruim 10 jaar. De diepbedroefde ou ders, broers en zusters. A. Marteijn. C. Marteijn Labruyère. Aart en verloofde. Jo en verloofde. Janny en verloofde. Jan, Louw, Japie, Arnemuiden, 11 augustus 1958. Langstraat 1.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 6