Middelburg gaf Belgische ploeg Anderlecht uitstekend partij KAPPIE en hef geheim van de zeedraak WALCHEREN PAD VAN SOUBURGER GING WEL EN NIET OVER ROZEN MAANDAG 11 AUGUSTUS 1958 PROVINCIALE ZEEUWSE OOU RAN 1 „EEN BESTE TEGENSTANDER" Nederlaag van 5-1 zeker geen schande tegen hardwerkende Brusselaars „MIDDELBURG WAS voor'ons een beste tegenstander". Dit zei zaterdag een der Anderlecht-spelers na afloop van de In Yerseke gespeelde wedstrijd tussen Royal Sporting Club Anderlecht (Brussel) en „Middelburg", en de ze uitspraak was wellicht het. beste compliment voor de hoofdstedelingen. En het was zeker geen schande voor de elf vermoeide groen-witten, dat ze na het laatste fluitsignaal van scheidsrechter Lancel met een ö-l neder laag het veld moesten ruimen. Zij die gemeend mocliteu hebben, dat de Belgen er maar met hun petje naar zouden gooien, blijken zich vergist te hebben.De vreugde waarmede ze o.m. hun derde doelpunt begroetten, hun flinke voorbereiding compleet met warming-np en het „gekan ker" wanneer het niet precies ging, zoals het naar hun mening moest gaan, sprak hier wel duidelijke taal. Natuurlijk zullen de Belgen In hun com petitie-wedstrijden nog wel andere wapenen in de strijd weten te brengen dan hier het geval was en met name het lijf aan lijf werk werd hier zéker niet gezocht, maar men probeerde in elk geval de tegenstander murw te spelen en doelpunten te maken en het is wellicht de grootste verdienste van „Middelburg" geweest, dat men het Anderlecht ook mogelijk heeft ge maakt te voetballen. te het Carol c.s. vrij lastig en nadat iii eerste instantie onheil kon worden voorkomen was het deze spieier die met een keihard schot Versluys voor de eerste maal liet vissen (1-0). De Belgische voorhoede bleef hoge eisen stellen aan de Middelburg-defensie waarin echter na een wat weifelend begin de rust was teruggekeerd. Groenewegen probeerde wat openin gen te maken in de Anderiecht-verde- diging maar deze greep resoluut in. Toch kon Goossen in de 18e minuut door stug doorzetten de gelijkmaker in het doel jagen (1-1). Zware eisen De Belgen ontwikkelden na dit doel punt enkele gevaarlijke aanvallen, waarbij zij door fraai en snel samen- spél het heiligdom van Versluijs kwa men belagen. Deze kreeg in die perio de gelegenheid genoeg zijn goede Dit kon, omdat de Zeeuwén het enige juiste wapèh hebbèn gehantèèrd, na melijk ook proberen te voetballen. Eèn zeer moeilijke opgave, omdat bij voorbaat vaststond dat men veel, zeer veel tekort zou schieten. De vraag was alleen," hoe houden we de score zo laag mogelijk en kennelijk heeft Middelburg het bij het stellen van die vraag, gezocht in een zo goed moge lijke centrumdekking. Ook dit bracht wêèr risico's mee, want daardoor moest noodgedwongen de. Belgische vleugelspelers meer vrijheid worden gelaten, een vrijheid, die ze voor de rust heel slécht hebben weten uit te bulten. ïn alle onderdelen waren de Bel gen vanzelfsprekend de baas. Hun lichamelijke conditie, de bal behandeling, de persoonlijke tac tiek en hun begrip voor ploegver- band, dit alles was verre superieur aan dat van de hoofdstèdelingen. De souplesse waarmee de hande lingen werden uitgevoerd, het ken merk van de goede lichaamstech niek was opvallend. Opvallend was ook dè geweldige „voetbalsprint" waarover de meeste Belgen bleken te beschikken en vooral spil De- koster klopte op dit onderdeel de naar onze begrippen snelle De Bruin op de korte afstand met het grootste gemak. Alleen daardoor al was De Bruins gevaarlijkste wapen, zijn snelheid, uit handen geslagen. Goede doelman Zonder tekort te doen aan het goede werk der óverigen menen we toch doelman Versluys een extra pluim op de hoed te mogen steken voor zijn knap keeperswerk. Hij was het, die vooral vóór de rust de Belgen de weg versperde en mede daardoor bleef Middelburgin die periode voor een flinke achterstand gespaard. Voor het overige deed zich het normale ver- Bchijnsel voor, dat de technisehe be kwame spelers als Groenewegen, Lin- denberg, Sigtermans en Carol zich het langst staande wisten te houden. Verblijdend voor Middelburg was wel het prima werk van de jeugdige in valler Van Westen. Middelburg1 begon heel onbevangen maar de Belgen hadden het antwoord snel gereed. De handige midvoor Van den Boer, een knap voetballer, maak- vorm te demonstreren. Nadat hij door een snelle reactie een door Gillissen van richting veranderde bal uit de hóek had moeten graaien werd uit een hoekschop het tweede doelpunt geboren. De snel toestormende Lip- pens kopte onhoudbaar in (2-1). Mid delburg bleef goed partij geven maar de listigheidjes en de grote snelheid van handelen stelde zware eisen aan de Middelburg-verdedigers. De voor hoede kwam er vrijwel niet meer aan te pas. Tot aan de rust kon Middel burg echter stand houden. Het eerste kwartier rta rust kon men de Ander- lecht-voorhoede nog wel bedwingen, maar daarna werd het allengs duide lijk dat de Middelburg-verdedig' vroeg of laat door de knieën m< gaan. Na een half uur spelen gebeurde het onvermijdelijke: Dewael kreeg een voorzet van rechts ineens op de schoen en volkomen kansloos ging nummer drie in de touwen. (3-1) De Belgen bleven doorvech ten en Van den Boer kogelde 3 mi nuten later nummer 4 in het net. De voor Meert ingevallen doelman Week kreeg toen zijn eerste schot te verwerken maar het gaf hem weinig hoofdbrekens. Nadat Lip pens Versluijs voor de laatste maal had iaten capituleren (p-1) lieten de Belgen zien nog verleiden tot wat showvoetbal. In de laatste minuut loste Groenewegen nog een fel schot dat Week echter klem- vast greep. Vóór de wedstrijd, die door ongeveér 1500 toeschouwers werd bijgewoond, begroette de Yerseke-voorzitter, de heer Glerum, de beide elftallen onder aanbieding van een aandeiikeii. Mid delburg kreeg van Anderlecht een fraai jubileum-bord aangeboden (An derlecht bestaat namelijk binnenkort 50 jaar en speelt zijn jubileumwed strijd tegen Barcelona), terwijl voor zitter Simonse een ets van Veere aan aanvoerder Mèert overhandigde. Bur gemeester A. C. Willemse verrichtte de aftrap; de plaatselijke muziekver eniging Mozart zorgde voor de muzi kale omlijsting. NOORD ZEELAND SINT-ANNALAND Extra kerkdienst Voor de Viije Gereformeerde Gemeente te Sint-Annaland zal donderdagavond 14 augustus om 7 uur voor gaan in de dienst des woords ds. F. Mallan uit Bruinlsse. Collecte Voor „De Macht van het Kleine" werd te Sint-Annaland een bedrag van t 28.65 bijftên gebracht. Busjesactie Hemava De te Sint-Annaland gehouden busjes actie ten bate van de Hemava heeft f 23.62 opgeleverd. SINT-PHILIPSLAND Het voorlopig bestuur van de St. Phi- lipslandse afdeling van de motor- en automobielclub (M.A.C.) heeft de da tum voor de reeds aangekondigde orlëntatierit voor auto's en moto ren gesteld op zaterdag 30 augustus. Men zal vertrekken in de Voorstraat te St. Philipsland, bij „De Duiven- tros", om drie uur. DREISCHOR Examen Dé héér .T. Doogè te Dreischor be haalde te Rotterdam het diploma tex- tièlbrèvet. Examen. Tijdens de textielexamens slaagden te Rotterdam voor 't deel A (algeméne ken nis) de heren G. van Nieuwland te Vlis singen en F. Louwer te Middelburg en de dames J. Smies te Axel, N. v. d. Driest te Oud-Vossemeer, C. de Kam— Malgo te Middelburg. Mevrouw De Kam behaalde tevens het brevet damesmode e" kletnvak. Marktberichten VEILING BERGEN OP ZOOM. aug. "tamboon dubbele prinsessen I Jfr-St, taètd II 23. VLISSINGEN Met scooter geslipt Vrijdagavond kwam op de hóek Aagje DekenstraatScheldestraat te Vlissingen de Vlissinger K., die een les-scooter bereed, op de natte stén én te slippen. K. kwam te vallen en moest met eèn hoofdwond ter behan deling worden overgebracht naar het St. JosephziekenhUis. KOUDEKERKE Raadsvoorstellen B. en W. van Koudekerke stellen de raad voor om in de vergadering yan maandag 18 augustus a.s. te beslui'en tot wijziging van de algemene politie verordening in verband met de in voering van een gastenstatlstiek. In hun voorstel wijzen B. en W. er op, dat de in jund j.l. ingevoerde gasten- statistiek tot dusver aan de gestelde verwachtingen voldoet. Slechts in en kele. gevallen blijkt het moeilijk de nodige gegevens t.er beschikking te krijgen. Vel-der krijgt de raad voorstellen te behandelen tot wijziging van de bouw verordening, inzake salarismaatrege len voor het gemeentepersoneel, in zake toetreding tot de gemeenschap pelijke regeling voor de behandeling van gemeentelijke personeelsaangele genheden en tot vaststelling van de uitgaven voor het openbaar lager on derwijs over 1957. Voorts zal het uit breidingsplan voor de kom 1958 aan de orde komen. VROUWENPOLDER Paard op hol De zeventienjarige A. de V. te Vrou wenpolder reed in zijn woonplaats op een zogenaamde hooihark, waarvoor een paard was gespannen. Het paard sloeg op hol en liep tegen een perso nenauto op. A. de V. bekwam een hersenschudding; er was veel mate riële schade. Examen. Vóór het examen op de kruideniei-s- vakschool te Utrecht slaagde M. V. d. Broelce uit Vrouwenpolder. NIEUW- EN ST.-JOOSLAND Ds. H. J. Pijnacker Hordijk 40 jaar predikant Vandaag is het veertig jaar geleden, dat ds. H., J. Pijnacker Hordijk van Dierea werd bevestigd als predikant in de Nederlandse Hervormde Kerk. 'r Ds. Pijnacker Hordijk werd op 13 september 1890 uit een predikants gezin te Brussel geboren. Hij bezócht eerst het gymnasium te Nijmegen én studeerde daarna verder nog aan de universiteit te Genève in Zwitserland Nadat ds. Pijnacker Hordijk in 1916 zijn proponentsexamen had afgelegd voor de Waalse commissie werd fuj op 11 augustus 1918 door zijn vader, wijlen ds. A. Pijnacker Hordijk, toen Waals predikant te Nijmegen, te Koog en Waal op Texel bevestigd als predikant in de Nederlands Hervorm de Kerk. In 1921 verwisselde de jubi laris deze gemeente, met die van Ter- horne in de classis Heerenveen, van waar liij twee. jaar later naar die van Oude- en Nijehorne in de classis Heerenveen vertrok. Op 22 augustus 1948 deed ds.'Pijnacker Hordijk zijn intree in zijn vierde én laatste ge meente Nieuw- en Sint Joosland in dé classis Middelburg, waar hem met in gang van 1 oktober 1955 op vijfenzes tig jarige leeftijd emeritaat werd ver leend. Na zijn emeritaat vestigde liij zich metterwoon te Dieren. Tijdens zijn vijfentwintigjarige ambtsbediening te Oude- en Nijehorne was ds. Pijnacker Hordijk enige ja ren quaestor van de ring Heeren veen en zeventien jaar penningmees ter van de evangelisatievereniging binnen de classis Heerenveen in de Nederlandse Hervormde Kerk. In Nieuw- en St. Joosland was hij enige jaren scriba van de ring Middelburg. Te Oude- en Nijehorne werd ds. Pijnacker Hordijk de dupe van de he vige en schandelijke kerkelijke strijd in Friesland, welke zich culmineerde in de beruchte affaire „Nijehorne". Hij schreef toen een brochure van achtenveertig pagina's „Waarom gé- schorst" als hoger beroep bij de al gemene synode van de Nederlandse Hervormde Kerk, tengevolge waarvan hij werd vrijgesproken. Op verzoek van de algemene synode van de Ne derlandse Hervormde Kerk werd be doelde brochure indertijd niet uitge geven. ZUID-BEVELAND HOEDEKENSKERKE Aantal baden in de maand Juli werden in hét badhuis te Hoedekenskerke 213 baden genomen. Officiële publikaties GOES. KERMIS. Dé burgemeester der gemeente Goes maakt békend, dat tijdens de kermis van 19 tot en met 26 augustus a,s. Ie. caféhouders- e.d. hun Inrichting niet langer geopend mógén hóuden dan tot 24 uur; 2e. op verbeurte ener geldboete geen stoepen of open plaatsen voor gebou wen e.d. voor het geven van vertó- ningeh enïof ultstaliihgèn mogen wor den afgestaan of voor dat doel mo gen, worden Ingenomen: 3e. op de Grote Markt en Vlasmarkt en de daarbij behorende omliggende straten: 3. géén vergunning zal worden ver- lèénd aön Invaliden niet óf zoQ- dér z.g. „handèl", zoals lammen, blihdén, e.d. en voorts evénmin aan straatkunstenaars, muzikanten, hardlopers, venters, e.d. b. slechts straatfatografen worden toègèlaten indien deze in het bezit zijn van een door de chef van het marktwezen afgëgéven vergun ning; c. geen vergunning wordt verleend voor de verkoop op z.g. „losse plaatsen" van ijs, pinda's, fruit, speelgoederen, Vis, kbek, paling, luchtballons, è.d. Goes, 8 augustus 1958. GOES. KERMIS. Verkeersregeling. Verplaatsing varkens veemarkt en weekmarkt. B. en W. van Goes maken bekend, dat in verband met dè a.s. kennis: le. op dinsdag 19 en 26 augustus 1958 de weekmarkt zal worden gehóuden op de Beestenmarkt en de vee-var- kensmarkt op de .Vlasmarkt; 2o. gèeri rij-: óf voertuigen mogen par keren: v a.op de Gróte: Markt en Vlasmarkt vanaf woensdag 13 augustus 12 uiir t.m. donderdag '23 augustus d.a.v. b.opr.de Beestenmarkt op majandag 18_en 25 augustus vshaf n.m. 15 "iiur tót rêlp. 'dinsda'g19 èh 26 augustus des n.m. 18 uur. 3e. eik verkeer met -fij- of voertui- gen is verboden: a. langs de oost- en westzijde van üe Grote Markt op dinsdag 19,zater dag 23 en dinsdag 26 augustus 1958 vanaf n.m. 13 uur en de óverige kermisdagen vanaf dés avonds 18 uur.; b. over de Vlasmarkt, door de Rij- felstraat en de Stalstraat vanaf 14 t.m. 28 augustus a.s.; c. dpor de Brouwersgang en langs de zuid-, wést- én noordzijde van de Bèestenmarkt én het gedeelte van de Nieuwstraat,-gelegen-tussen ;grBeèslentnarkt èn de.C. Eversdijk- sta^at—Stoolstraat óp dinsdag 19 en 26 aügustus 19¥8; tot des n.m. 18 uur. 4e. ot? de dagen en uren^.dat het ver keer met lij- en voei-tüigen op de Grote Markt in afiVljklng van he' bepaalde sub. 3 onder a. is toege staan, mag dit van 15 en 28 augus tus 1958 alleen plaats vinden in de richting zuid-oosfc-noord-west. Goes,' 8 auguiius 1958. KERKNIEUWS NED. HERV. KERK. Aangènomen- naar Zeerijp—Westerenden (Gr.) Th. P. Pol, vicaris te W,oudsend (Fr.), Bedankt voor Nieuwe Vennep (toezeg ging) J. vén Winterswijk te Wiëringer- meer. CHR. GEREF. KERKEN. Asngenomer rmsr Meppel W. Steenber gen, kandiU&et te Zwolle, die bedankte voor Deventer, Doesburg, 's Gravemoer, Lutjegast, Mtdwolda (Gldambl), Nieuw Amsterdam, Rozenburg, Steenwij s en voor Vlissingen. Aangenomén haar Leeuwarden A. Nlerop, Doetinchem, die bedankte voor Middel burg—Vlissingen, GEREF. CEMENTEN. Bedénkt Voor Amsterdam (Centrum) C. Hegenian te Genemüldèh; voor Llsse H. Van Gllst te Dirksland. ZEEUWEN ALS EMIGRANTEN Na twee maal pech bezit hij nu bloeiende „farm" (Van onze correspondent in 1 Leo rt Hart) De heer J. A. de Lange heeft een moeilijke tijd gehad in Austral.ië: tweemaal kwam hij voor lange tijd in het ziekenhuis terecht en derfue zijn inkomen. Een kwaad begin voor een emigrant! Doch met voldoening constateert de heer De Lange nu: „We hebben de moed nooit laten zakken en zijn er toch gekomen". De heer De Lange woonde indertijd in Souburg aan de Aldégondestraat en werkte als machineboorder „Mijns inziens zonder toekomst", zo motiveert hij de emigratie .,in het bij zonder voor mijn kinderëh De heer De Lange Was bekend met landbouw en fruitteelt en wat dat aanging zag hij in Australië betere kansen. En zo trok deze familie en kele weken in het kamp Bathurst in het gebied der blauwe bergen van de staat Nieuw-Zuid-Wales. „Gelukkig waren We er met' twee we ken uit", geeft mevrouw De Lange uiting aan haar oordeel over het kampleven. IN DE ROZEN De heer De Lange werd geplaatst op een rozenkwekerij; „Geen slecht werk", merkt hij op. Maar reeds na drie weken liet de eerste pech zich gelden; de heer De Lange verzwikte een voet met als gevolg dat hij ge durende zeven maanden In het gips kwam. De uitkering ingevolge de on gevallenwet leverde althans nog eni ge inkomsten op, maar niet genoeg om daarmee vooruit te komen. „Dat was een teleurstelling" merkt de heer De Lange op. Na een jaar verwisselde hij de kwekerij voor een lófeomotieyenfabriekje, waar hij als draaier ging wei-ken omdat de- ver diensten er beter waren. Het ging goed, na eén half jaar werd een huls gekocht nabij de stad Bun- daberg in het zonnige Queensland. Er was twéé acre grond bij en dat gaf de gelegenheid om 500 kippen te Hou den. Toen liet opnieuw pech zich gel den. AANGEREDEN Begin 1954 werd de heer De Lange door een auto aangereden;' maanden lang zweefde hij tussen leven en dood' als gevolg van zijn zwareverwondin gen. De doktoren köndigéh aan dat indien hij er 't leven af zou brengen, hij iummer zou klittnen lopen en in eén rolstoel gereden moést worden. En toch, na zeven lriaanden sleepte dè héér De Lange zich weer naar de fabriek waar de .baas hem vertelde hij ,er maar bij moest gaan zitten afe hij moe werd. Het loon. werd vol- lëaig uitbetaald en ha enige tijd hielp overwerk hem om ér weer bpvehóp té komen...!.. „In die tijd .heeft m*n vrouw wonde ren Verricht; ze hield het kippenbe- drijf gaande en leefde ontzettend zui nig, omdat er ditmaal geen uitkering werd gegeven," vertelt de heer De Lange met vuur. De kippenhouderij werd geleidelijk nog uitgebreid, maar dit bedrijf bracht niet op hetgeen de heer De Lange er van had verwacht. In 1956 werd alles weer verkocht en een grote boerderij aangeschaft. De oudste zoon werkte reeds enkele ja ren op een boerderij en samen met zijn vadèr drijft hij hu het nieuwe be drijf van 280 acres waarvan 50 acre in cultuur is gebracht. Er zijn 60 melkköeien en 35 stuks jong vee, benevens 40 varkens. Er worden ook landbouwprodukteri ge teeld. Het ging goed; er kon een nieu we auto worden gekocht, wat in dit land geen luxe kan worden genoemd! „We zijn dankbaar en tevreden," zo merkt de heer De Lange óp; „onze jongens zijn echte Australiërs gewor den en voelden .zich hiér vólkomen thuis. Onze enige wéns is om nog een keer met vakantie te kunnen gaan om onze ouders te zien. Maar dah weer gauw terug haar het warme Queensland, „zo voegt hij er aan toe. MAAK JE VRIENDEN. „Als ik toekomstige emigranten via de „Provinciale Zeeuwse Courant" een raad mag geven, dan. is het wel om eerst de taal te leren", zo her- HOOG EN LAAG WATER nap uur meter nap uur meter nap uur meter '-nap uur meter 12 augustus Vlissingèn 11.54 1.59 5.57 1.53 18.28 1.79 Terneuzen 12.22 1.75 6.19 1.70 18.51 1.96 Hansweert 0.20 1.85 12.49 1.93 6.50 1.83 19.21-, 2.09 Zierikzee 0.32 1.24 13.01 1.28 6:36 1.36 19.10 1..42 Wemeldinge 0.58 1.44 13.30 1.49 6.54 1.57 19.21 1.65 op zijn Kap 4. Zenuwachtig snor bijtend zat Kappie voor de boordradio, en te kende de noodseinen van het onbekende schip op. „Hier de Dolfijn! Hier de Dolfijn! SOS! Wij verzoe ken dringèiid om hulp", smeekte de stem, „Wij worden aangevallen door een onbekend zeemonster... Onze positiè is ongeveer 30 mijl ten noordwesten van de Foetsjie-eilanden...!" „Alle kniezebieters! Dat is hier vlakbij!'- riep Kappie uit. „We moéten ze onmid dellijk gaan helpen! Voor uit! Verander de koers en... voile kracht vooruit!" „Maar-maar gaan we dan weer op d-dat akelige m- monster af?" riep de maat bevend. „Dan v-valt het óns weer aan en..," „Geen gezever én gemekker!" ondél-lh'ak Kap pie streng.. „Er is een schip in nood en dan laten zeelui' elkaar nooit in de steek! En zo is het maar net...'.' Intussen hernieuwde de radio de omroep, maar het bericht werd onderbro- kén door allêiïèi storende bijgeluiden. Plotse- ling echter klonk nog een keer helder de stem van de marconist van „De Dolfijn", die be schreef, hoe het monster het roer had ver nield, zodat zijn schip nu Stuurloos ronddreef. En nu... nu legt 't ondier zijn k-kop op het dek..." kreet de stem. „...Het is ijzingwek kend om dat aan te zienKia-krak staart slingert omKRAK-KRAK* Vlug! Help! Direct is het al te laat...!'': Met een herig geknetter wérd de verbinding verbrokén haalt de heer De Lange een reeds vaak gegeven waarschuwing. En voorts: „Maak zoveel mogelijk vrien den in het nieuwe land; wij hebben van hen veel goeds ondervonden voor al in de moeilijke tijden. Je moet be reid zijn om zelf hard aan te pakken; het goud ligt beslist niet voor het op rapen, maar er is een goede toekomst als je er voor werken wilt. Het is een nog jong land met ongekende moge lijkheden en een toekomst voor onze kinderen". Iemand die zoveel heeft meegemaakt als deze familie, heeft uiteraard wel een en ander van de „verre vriend en goede buur" ondervonden! Het ligt in de bedoeling om het be drijf op te .voeren naar Hollandse standaard; een Australische boerderij ziet er in het algemeen heel anders uit dan een dito in Zeeland! „We zijn ons eigen baas en dat is het geen we bereikten wilden", besluit de heer De Lange. Het pad van deze emigrant is niet over rozen gegaanOndanks het begin ervan in de rozenkwekerij! ZEEUWSCH-VLAANDEREN RAAD WESTDORP6 Diverse verzoeken om subsidie behandeld Onder voorzitterschap van burge meester G. H. E. M. van Waes, kwam de gemeenteraad van West- dorpe in vergadering bijeen. Verschillende verzoeken voor het krijgen van subsidie werden aange houden tot bij de behandeling van de begroting 1959. Van dé stichting Maria Goretti werd eeri verzoek ontvangen om de subsi die voor het jaar 1958 te verhogen van 75,tot 108,per leerling van de cursus voor opleiding van kleuterleidsters. Besloten werd het op •de begroting staande bedrag van 75 te handhaven. Afwijzend werd beschikt op een ver zoek voor subsidie van het ZeeuWse consultatiebureau voor alcoholisme, .van de stichting tot steun van de pro testantse geestelijke verzorging van het Nederlandse leger, de stichting ïager nijverheidsonderwijs in de bis dommen Breda en Den Bosch en van het Humanistisch thuisfront. Adhesie werd betuigd aan een mo tie van het gemeentebestuur van 's- Heerenhoek vóór de „Vrije Veren". Daarna kwam het vaststellen van een verordening vleeskeuringsdienst aan ,de orde. Aan de vevgadëring werd voorgelegd een verordening voor de gemeenten Sas van Gent, Westdorpe en Philip pine. Deze verordening werd goedge keurd. Eveneens werd vastgesteld een veror- dëtiing op de heffing van keurlonen voor deze vleeskeuringsdienst. Irt deze verordening zijn de keurgelden voor hilisslachtingen verhoogd van 4,— tot 5,50. Men besloot de eredietovereenkomst met de N.V. bank voor Nederlandse Gemeente te verhogen van 5000 tot 10.000. De raad stelde een verordening op de destructiewet vast. De geloofsbrie ven van de nieuwbenoemde raadsle den werden onderzocht. De gemeenterekening 1955 werd aan geboden. Deze rekening zal nog ter controle worden voorgelegd aan het centraal bureau voor verifleatie van de vereniging van Ned. Gemeenten. De gemeenterekening 1954, welke was onderzocht door genoemd veri- ficatiebureau, werd door de gemeen teraad voorlopig vastgesteld. De gemeenterekening 1953 werd na der voorlopig vastgesteld naar aan leiding van een van Gedeputeèrde Staten ontvangen schrijven. Bij de rondvraag vroeg de heer E. de Maèrtelaere (k.v.p.) om de tegels té herstellen van de gemeenschappelijke toegang van de woning van de heer Lafort in de Beatrixstraat. Dè voorzitter zei zulks in orde té doen bréngen. De heer H. Wille (k.v.p.) vroeg of het terrein tussen het huis van de heer Adam en de. kleuterschool kan worden verhoogd en het onkrUid kan worden verwijderd. De voorzitter zei dat hij het onkruid zal doen verdwijnen en het terrein zal iaten egaliseren. De heer A. H. I. de Hulsters (k.v.p.) informeerde nog of er al iets bekend is betreffende de grondaankoop van de gebr. Van Waes. De voorzitter dèëldé mede dat.moet worden ge wacht op Lüe beslissing van Gedepu teerde Staten. Boerderij in Witmarsum wederom afgebrand Iri de omgeving van Witmarsum is zaterdagavond om kwart voor tien de kapitale boerderij van de heer Mau- rits Zeilstra. vrijwel tot dè grond toe afgebrand. Men vermoedt, dat hooi- broei dé óbrzaak van de brand is. Het gezin, béstaahdë uit'Öe öudèrs acht kinderen, die zicti reeds in nacht gewaad bevonden en van wie enke len zich reeds ter ruste hadden bege ven, kon nog ternauwernood worden gered. Be brandweer van Witmarsum was spoedig ter plaatse, maar aangezien- er 's zomers haast geen water, in de sloten staat, kon zij geen water ge ven en moest men toezien dat de boer derij tótaal uitbrandde. Precies drie jaar geleden is deze zelf de boerderij eveneens door brand verweest. Ook toen was de brand- wéer.niet bij machte water te geven. De boerderij is toen óp de oude funda- mèntèn weer opgebouwd en was dus bijna nieuw.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 7