Het „ruiterfeest" in Zoutelande trok talrijk publiek van tot wijfie ZEEUWSE KYNOLOGEN HIELDEN EERSTE CLUBMATCH Agenda PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 11 AUGUSTUS 1958 EEN FRAAI SCHOUWSPEL Geslaagde springdemonstraties In fel contrast met het landelijk tafereel in de nabijheid ronkte er zater dagmiddag een rode tractor langs het weiland bij Zoutelande, waar voor de rest van de middag slechts het romantische kraken van leer en het kloppen van paardehoeven in hef groene gras te hóren was. Zo nu en dan werden deze geluiden onderbroken door het applaus van een talrijk publiek, dat toegestroomd was om getuige te zijn van het fraaie schouw spel, geboden door de Vereniging voor Vreemdelingenverkeer te Zoute lande in samenwerking met de landelijke ruiters uit Oostkapelle en Nieuw- en St. Joosland. Voor enkele dubbeltjes konden toeris ten en paardenliefhebbers uit de om geving toegang krijgen tot het enkele honderden-meters van de grote weg afliggende weiland, waar een rood- wit-blauwe vlag op een feestelijke ge beurtenis wees. Deze gebeurtenis, door V.V.V. aangekondigd als een ruiter feest. heeft ongetwijfeld aan de ver wachtingen van de vele vreemdelin gen beantwoord. De meesten van hen hadden het woord „ruiterfeest" nog nooit gehoord en voor hen was het 'n verrassing toen zij tot de ontdekking kwamen, dat hiermede 'n demonstra tie bedoeld werd van prestaties, die ruiters en paarden van de landelijke rijverenigingen weten te leveren. En men kwam die middag tot de ontdekking, dat „feest" het goede woord is voor deze demonstraties, want alleen al het zién van de paarden is een fee9t. Vooral de jongens waren niet bij de dieren n eg te slaan. Ook de ouderen sta ken echter hun bewondering voor de paarden niet onder stoelen of banken. Alom klikten dp sluiters van fototoestellen, terwijl de rui ters „achten" en „voltes'' reden. De instructeur van de rijvereniging te Oostkapelle, de heer L. B. H. van de Sllkke, zorgde voor het verhelde- Advertentie rende commentaar. Zo vertelde hij onder meer via de luidspreker, dat Nieuwland de oudste vereniging van Walcheren is, die direct na de oorlog is opgericht en dat Oostkapelle uit deze vereniging is voortgekomen. Verder vertelde de heer Van de Slik- ke, tot ieders verbazing, dat de slanke paarden die men zag, alleen in de avonduren of op zaterdagmiddagen bereden worden. Door de week ver richten zij hun arbeid op het land. „Door de dressuur wordt hun wil on dergeschikt gemaakt aan die van de mens", zo ging de commentator ver der. terwijl men voortging met het rijden van, voor de paarden, moeilijke figuren. Na het figuurrijden toonden de rui ters hun vaardigheid in een spel niet lepel-en-ei. De bedoeling was te paard zo snel mogelijk een ei op een lepel naar een paaltje in het veld en weer terug te brengen, een bezigheid, die veel vergde van het evenwichtsgevoel van de ruiter. Het slot van deze feestelijke middag, die nog meer geslaagd Was doordat de zon weer eens scheen, werd gevormd door springdemonstraties, waaraan ook de jeugdruiters deelnamen. Een kort dankwoord werd hierna gespro ken door de heer H. J. Schoenmaker van do Zoutelandse Vereniging A-oor Vreemdelingenverkeer. 'W- J Riskeer nielsr Ifvin BAL. Zaterdagavond zaten zes jongelieden onder pén paraplu of zou het een parasol geweest zijn op de Grote Markt in Ylissingen en maakten mooie muziek. De pittige klanken da verden over het grote plein en vele voornamelijk jeugdige mensen maakten van de muziek gebruik om Óen dansje te maken. In het begin waren er nog niet zoveel danslusti- gen, maar het werd allengs drukker en toen de musiei nóg krachtiger klanken namelijk in het rock 'n roll-ritme soortbraohten. was het waarlijk steendruk op de (stenen) vloer. Kort en goed, het was weer openlucht bal-van-de-zoniershow op deze Grote Markt te Missingen. En... het Avas heerlijk Aveer. De jongelieden, die musiceerden, vor men in feite het 'v. d. Bout-bandje, maar de leider-saxofonist van die naam was verhinderd mee te spelen en zodoende had meh een beroep ge- WÏE... Vele, vele en ook vréémde voertui gen gezien, gisteren. In eindeloze .stroom trokken zij door het zonover goten Zeeuwse land, dat eelt waarlij- kè zóndag beleefde, met temperatu ren, die het begrip ..hitte" heel dicht benaderden. Vreemde voertuigen, schreven wij en als wij schrijven vreemde voertuigendan bedoelen wij het ook zo. Want wat te denken van een nijvere huisvader, die zijn gbsin meevoerde in een soort overdekte bromfiets op drie wielen; een typisch eigen bouwseldat steunend en kreu nend over 's heren wegen trok, maar dat zoals de eigenaar onge twijfeld. tevreden zou hebben opge merkt. rééd. Dat deed het onmis kenbaar en tot vreugde van de inzit tenden. dié op die manier strand en duin tenminste gemakkelijk bereiken kondén. Eindeloos was de stroom, zoals te ij bereids opmerkten en telkens op nieuw wordt ge op zulke dagen ge frappeerd door het feit, dat heden ten dage zo talloos velen aemotoriseerde vervoermiddelen berijden. De brom fietsen zijn nauwelijks té, tellen en zélfs op de binnenwegen van Walche ren. waar wij gisteren een groepje grutto's plus een eenzame kievit, ver rasten, zelfs op die zo bij uitstek lan delijke wegjes ronlct en bromt het soms van belang. Hetgeen die grut to's en die kievit, zoals wij persoon lijk konden constateren, helemaal niet op prijs stelden en eerlijk ge zegd ook. wij konden dat gebrom en geronk temidden van de idndou- n:cn maar matig appreciëren. Maar wié ju, wie.' - trekt zich daar he den ten. dage nog iets van aan daan op de beroeps-tenorsaxofonist Jan Net. Bram van Overbeeke, in on ze krant dikwijls genoemd als suc- secvol jong wielrenner en hièt als di to-trompettist, was met \-akantle en zijh plaats werd door een Middel burgse trompetspeler ingenomen. De cbmbo speelde nu onder de naam van dë „officiële" gitarist Joöp Heyt: Het Heyt Sextet. Het werk van deze mensen werd. gewaardeerd: dat bleek telkenma le uit 't applaus en dat bleek óók uit het verzoek van de Zomer- show-mensen. die deze avond te recht als geslaagd beschouwen, om op dertig augustus wederom op te treden voor zo een ópen- luchtbal. BOOT. Zij zaten, enigejongens, in een rub berboot en voeren voorbij de stran den nabij Zoutelande; waarschijnlijk op weg naar Terneuzen. Op het strand wttar het, als elders giste ren aan de Walclierse kust, weer zeer vol was zag men echter, dat de va rende jongens met armen zwaaiden en begrijpelijk legde men dit uit als een soort S.O.S. Enige tijd later voer een loodsboot er op af, van Vlissingen in de* richting Zoutelande. Weer een poosje later keerde dezelfde loodsboot onverrichterzake terug naar staVnaar de Vlissingse Koop manshaven, Want de jongens uilden helemaal niet gered wordenzij hadden uit louter plezier-ih-het-vuren met hun armen gezwaaid. Bepaald géén 8.0. S KOOPMAN. 31. Verbiest is een marktkoopman en «éér populair, niet. alleen hij 't kopend (éu luisterend) publiek, maar ook bij zijn eollega's-van-do -markt. Dat bleek vorige week, in Bergen op Zoom, waar koopman Verbiest toen zijn zeAcntigjarig jubllellm vierde. 3Ieh had ter ere van hem een feestmatkt georgani seerd. Op die feestmnrkt was ö.m. een zéér geslaagd internationaal «landwerkersroneours, waarop de alom liekende kooplieden op «Ie hen eigen wijze hun spullen trachtten Ie verkopen. Er worileh duizenden ehvelopjjen uitgedeeld; lil sommige zaten waardebonnen. Verbiest moest honderden handjes drukken; Verbiest, moest „wer ken" voor radio en televisie. X'a afloop Aan de markt volgde een receptie in ,,'t Loeomotiefke". En nu staat „ster" Verbiest dan in de krant HOOGSTE PUNT. Stadhuis in Sluis...... Vrijdag 22 au gustus zal dit in restauratie zijnde bouwwerk het hoogste punt berei ken en dit „historische feit" zal men ln Sluis niet zonder meer voorhij la ten gaan. Om half drie zal hol ge meentebestuur op de Groote Markt genodigden ontvangen.... Hoog op de achterbenen bereidt, dit. paard zich voor op de sprong. De fo to werd gemaakt tijdens het spring- nummer, onderdeel van het ruiter feest te Zoutelande, dut zaterdagmid dag voor een talrijk publiek werd gegeven door de landelijke ruiters uit Oostkapelle en Nietiw- en Sint- Joosland. De organisatie rati dii feest berustte bij de Vereniging voor Vreemdelingenverkeer te Zoutelan de. Behalve vreemdelingen waren evenwel ook vele eigenaren en lief hebbers van paarden naar de presta ties van deze edele viervoeters, die „in hun gewone doen" op het land werken, komen kijlcen. Foto P.Z.C.) Botsing op rijwielpad Op het rijwielpad langs de Koude- kerkseweg te Vlissingen kwam zater dag de heer B. uit Vlissingen met zijn rijwiel in botsing met de bromfiet ser W. uit Eindhoven. W., die op de duo zijn echtgenote vervoerde, kwam te vaJlen, waarbij mevrouw W. gen gebroken knieschijf opliep. Nadat ter plaatse door een arts eerste hulp was verleend, werd mevrouw W. per am bulance overgebracht naar het zie kenhuis Beihesda. Keeper Henk Ver slugs van Middel burg moet hier en hij moest het zaterdag vele malen hoog opsprin gend het gevaar voor de aanstormen de Anderlechtspeler Lippens bezwe ren. 'In dezè te Yerseke gespeelde wedstrijd tussen de hoofdstedelijke 2e klusser en de Belgische ere-divi- sieploeg wonnen de Belgen met 5 Foto P.Z.C.) reeds meer dan 56 jaar de bougie voor iedere motor! Imp. N.V. Willem van Rijn - Vim. Tel. 86211 - Te»« 12282 Reijnierse één bij gehuwde ringrijders te Koudekerke Onder grote belangstelling uiter aard vooral van de zijde Aan de bad gasten is zaterdag te Koudekerke de bekende jaarlijkse ringrijderij voor gehuwden gehouden. Het is een span nende k3mp geworden, waaruit J. P. Reijnierse overtuigend als winnaar te voorschijn kwam: in de 39 beurten stak hij 27 ringen, waarmee hij een veilige voorsprong behield op zijn naaste concurrenten. De strijd om de tweede plaats was bij zonder spannend: drie rijders kwa men namelijk met 25 ringen uit de bus. W. Brasser wist tenslotte zijn concurrenten A. de Lange en J. van Sluijs van zich a£ te schudden. De laatste toonde zich in de strijd om de wisselbekers de sterkste door vijf van de zes ringen te steken en in de kamp niet W. Koole, die eveneens vijf rin gen svak, vóór te blijven. De derde en vierde beker gingen naar J. P. Reij nierse (4 ringen) en P. Jobse Jz. (4 ringen). J. P. Reijnierse, die dus de meeste ringen stak, bracht ook het grootste aantal volgrlngen op zijn naam (15). De pollepel ging naar A. de Lange. De prijs voor de oudste rij ders ging naar W. Koole. De volledige uitslag luidt; 1 J. P. Reij nierse 27 ringen 2 W. Brasser 25 r.3 A. de Lange ,25 r.4 J. v. Sluijs, 25 r.; 5 P. Jobse, 24 r.6 L. de Pagter, 23 r.; 7 W. Koole, 23 r.; 8 Jad. Wisse, 22 r'.; 9 W. Koole Jz., 22 r.; 10 D. Kluif hout, 21 r.; 11 P. Jobse ïz„ 21 r.; 12 D. v. d. Voorde, 19 r.13 Joh. de Wit te, 19 r.14 A. v. d. Heijden, 18 r.; 15 M. v. d. Heijden, 18 r.16 Cbr. Jobse, 17 r.; 17 Jac. de Witte 17 r.; 18 A. Luteijn, 16 r.; 19 C. Vos, 14 r.f 20 L. Brasser, 13 r.21 Jac. Simonse, 13 r. 22 W. de Potter, 13 r.; 23 P. v. d. Heijden, 12 r.; 24 Joost Vos. 12 r.25 Bart Vos. 10 r.26 Jacob Vos, 8 r. 27 A. Francke, 8 r.; 28 L. Verhage, 6 ringen. Propaganda-wandeltocht in omgeving Yerseke. Met muzikale medewerking Zaterdag werd te Yerseke een pro paganda-wandeltocht gehouden over afstanden van 10, 15 en 20 km. Voor de start, om half drie bij de open bare school aan de Damstraat, wer den de deelnemers toegesproken door burgemeester A. C. Willemsen. Hier na volgde een optocht door eeh ge deelte van het dorp met een défilé voor het gemeentehuis, afgenomen door B, en W., de besturen van de Yersekse Oranjevereniging en W. S. V. KruinJngeh. Aan optocht en défi lé werd medewerking verleend door harmonie Mozart" en de jeugd drumband „Jong ën Blij" uit Breda. Na de wandeltocht, werdén de wan delaars bij aankomst in de bebouw de kom bij het monument in de Lan- ge\nele bloemen overhandigd en aan de finish mócht iedere deelnemer nog één fraaie lien'nneringstegel, speciaal voor deze tocht ontworpen, in ont vangst nemen. Oni half zeven vond de prijsuitreiking plaats op het gras veld achter de Nederlands hervorm- AANTREKKELIJKE SHOW k Hondenliefhebbers waren in Goes bijeen De fraaie tuin A an het „Schuttershof" te Goes was zaterdagmiddag het do mein van enkele tientallen honden van velerlei rassen, die daar uiter aard bijgestaan door hun eigenaar of eigenaresse hun beste „beentje" heb ben Aoorgezet. Voor het eerst ont moetten ruim 60 honden A-an de hem denliefhebbers in onze provincie, aan gesloten bij de kynologenclub „Zee land", elkaar tijdens een clubmateh. In de sportieA-e strijd om het predi kaat „beste hond van de club" KAvam tenslotte de Old English .Sheepdog „Reeuwijks Grand Old Lady" Aan J. P. x. d. Plasse uit Sluis als eerste uit de bus. De hondensport begint in Zeeland meer en meer in tel te komen: men kon dat constateren tijdens de club match van zaterdag, die ook min of meer het karakter van een show droeg. De conditie van vele honden was goed, terwijl er ook veel tijd aan de verzorging was besteed. De ver schillende rassen waren in klassen gedeeld, die achtereenvolgens in ring verschenen. Hier werden de hon den door de-keurmeesters op hun goede en minder goede kwaliteiten getest. Intussen vertelde de heer F. Kramer de vrij talrijke aanwezigen aardige bijzonderheden over de ver schillende typen en rassen, waarbij hij tevens enkele nuttige wenken gaf be treffende voeding, verzorging enz. 's Middags om half drie was de clubmatch met eeh korte speech geopend door waarnemend-burge meester J. J. van Melle, die het initiatief van de Zeeuwse kynolo- gen om een dergelijke wedstrijd te organiseren van harte toejuichte. Spreker wees daarbii o.m. op de grote plaats, die de nonden inne men in de samenleving. Zij hélpen mede de vriendschapsbanden verstevigen, aldus Melle. te Van Uitslagen De voornaamste uitslagen waren: Duitse herders: le prijs Dax van de kerk door de burgemeester van Yerseke. Bij de 20 km werd dë eerste prijs gewonnen door de groep van P. van den Berge, die de prachtige beker ohtvihg, geschonken door B. en W. van Yerseke. De eerste prijs op de 15 km. een zuil, ging naar het wandelclubje uit de Schoolstraat te Kruiningen. De W. S. V. Kruihihgen kreeg de tweede prijs en ontving een beker. De beker voor de 10 km afstand was voor W.S.V. Kruiningen. Na de prijsuitreiking voerde de jeugddrumband „Jong en Blij" fi guurdemonstraties en een taptoe uit. Harmonie „Mozart" gaf hierna een marsconcert op de Paardenmurkt. De heer J. P. van de Plasse uit Sluis is de trotse eigenaar van de Old Englisch Sheepdog ,Jteeuwijks Grand Old Lady" die zaterdag op de eerste clubmatch van de Zeeuwse kynolo genclub te Goes het predikaat „beste hond van de club" ontving. De „Grand Old Lady" bleef, zoals trou wens een Engelse betaamt, nogal kei onder de hulde, die haar én haar baas vjerd gébracht. (Foto P.Z.C.) Noordwijk, eig., mej. S. Broekhoven, 's Heer Hendrikskinderen. Belgische herders (Lakense): le pr.: Sasja van de Oldenvliet, eig. A. Boer, Goes. Belgische herders (Xlechelse): le prijs Blanka van de Waalstroom, eig. C. van Hoeve, Groede. Hongaarse herders (Kuvasz): le pr. Arpad van de Braanjenhoek, eig., dames J. Ganseman en M. C. Lokerse, Kapelle. Schotse herders: le prijs Tarzanö, eig., J. H. Soetmulder, Terneuzen. Ruwharige Hollandse herders: le pr. Joop van de Stal Bergerheide, eig„ mei. J. M. J. Dek, Kruiningen. Old English Sheepdog: le pr. en te vens beste hond van de club Reeu wijks Grand Old Lady, eig. J. P. v. d. Plasse, Sluis. Dobbermann-pinchers: le prijs Ben- dienja Anta, eig. J. A. Luteijn, Yerse ke. Boxers: le prijs tevens beste teef Charmant v. d. Tauzieher, eig., T. Baak, Waarde; le prijs tevens beste reu Rix van de Kreitenheide, eig., M. Zeylemaker, Middelburg. Spaniels: le prijs tevens beate reu Cockerdomo's Florida, eig., J. C. van Dixhoorn, Terneuzen; le prijs tevens beste teef Pep Talk of Pelynt, eig., J. C. van Dixhoorn, Terneuzen. Engelish Buil dog: le prijs Marisene Taurus, eig. Cdr., D. W. Child O.B. E en mej. A. A, Meyer, Middelburg. Airedale terriers: Dandy of the Bihgley, eig., H. van Leussen, Ter neuzen. Keeshonden, le prijs Kees, eig., L. Meeuwsen, Terneuzen. Dwergkezen: le prijs Benny v. d. Goesenaars, eig., P. J. Baarends, Eindhoven. Rottweilers: le prijs Ast rid van Winssens-Hof, eig. mevr. W. A. E. Raas-Schouten, Lewedorp. Dashonden: le prijs tevens beste reu Eggo van Oldenburg, eig., mevr. A. Bracke-Neufcour, IJzendijke; le prijs tevens beste teef Marjanela's Iemke Aukje, eig., mevr. C. A. B. Dicke-Lugten, Vlissingen. St. Bernard: le prijs Barry, eig., A. Walhout, Borssele. Engelse Setters: le prijs Areas van Nieuw Walcheren, eig., L. van Mee- teren-Kaland, Vlissingen. Wetterhound: le prijs Mat Jang, eig., G. J. Bareman, Terneuzen. Poedels: le prijs Sonja, eig., B, a\ d. Bospoort, Terneuzen. Dwerg Pinchers: le prijs Wammes, eig., I. M. MazUre-Man'tz, Middel burg. Pekingèzen: le prijs Christina's Bar ry, eig., mevr. S. P. Barentzen, Goes. Barsoi: le prijs Louscha Latka Kras- noje Selo, eig., J. Gunst, Goes. Whippets: le prijs Snapshot v. d. Scheldemond, eig., C. Jansen, Vlissin gen. Schnauzers (middenslag): le prijs tevens beste teef Ada van Schnau- zerhuis, eig. mej. M. Hoogenboom, Relvoirt. le prijs tevens beste reu Gorgy v. d. Havenstad, eig., alvoren. VANDAAG. Middelburg Electro: „Slssl, keizerin en moeder", 10 en 21,15 uur. a.I.; Schouwburg: „Op het spoor der ver dwenen vrouwen", 20 uur, 14 .laar: Molenwater: Miniatuur Walcheren, 9 22 uur; Van Benthem en Jutting: Gra fisch werk van Picasso, 9—18 uur; De Eendracht: Vergadering Pacifistlscn Socialistische Partij. 20 uur. Vlissingen Alhambra: „De graaf van Luxemburg", 19 en 21 uur, a l.; Luxor: „De vleugels van de vloot", 20 uur, 14 jaar; Zeevaartschool: Scheeps bouw en Tankvaart, 10—i2 en 14—17 uur. Bonedljkepleln: Micro-korfbal, 19 i - Grand: „The Bridge on the i Kwai", 20 uur, 14 'jaar,

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 2