E Werkloosheid in de rayons Hulst en Oostburg in juli gestegen NIEUW ORGEL IN HERVORMDE KERK VAN RILLAND-BATH f Van. en voor de boekenplank „ZOOGDIEREN" EERSTE DEEL VAN SERIE STANDAARDWERKEN KÜMEI UIT DE ETHER BONZO 3,95. 2,25. 10 FIBBE Drukkerij Van de Velde VRIJDAG 8 AUGUSTUS 1958 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT II ONDANKS DALING IN ZEELAND MET 200 MAN Meer arbeiders bij werken in Veer se Gat en Bruinisse dan verwacht werd Zoals wij dinsdag j.l. reeds meldden is de geregistreerde arbeidsreserve in Zeeland gedurende juli afgenomen met ruim 200 personen. Waren er eind juni namelijk 2465 werklozen, waarvan 1788 geheel werkloos en 677 werkzaam op aanvullende werken, eind juli bedroeg het aantal werklozen 2252, waarvan er 1800 geheel werkloos waren en 452 werkzaam op aan vullende objecten. Per 1000 mannelijke beroepsoefenaren waren er eind juli in Zeeland 27 werkloos. Dat betekent in vergelijking met juni een daling van 8 per 1000, waardoor deze provincie thans achter Drente (met 82 per 1000), Groningen, Friesland en Overijsel op de vijfde plaats staat. Find juni stond Zeeland met 30 per 1000 op de vierde plaats. Het lande lijk gemiddelde was eind juli 24 per 1000. Hoewel Zeeland dus nog boven het landelijk gemiddelde ligt, is het een van de weinige provincies, waar een lichte daling te constateren was. Dit geldt overigens niet voor de twee rayons Hulst en Oostburg, waar respectievelijk de arbeidsreser ve steeg van 367 tot 394 en van 428 tot 457. In het rayon Hulst is de vlasindustrie hiervan de oorzaak, in het rayon Oostburg het beëindigen van de werkzaamheden aan de veer haven te Breskens. Behalve in Sas van Gent liep de arbeidsreserve in alle overige rayons terug, waarvan in Goes van 258 tot 223, in Middel burg van 568 tot 447 en in Vlissin- gen van 295 tot 286. Wat de geregistreerde arbeidsreser ve in enkele belangrijke bedrijfs- klassen en beroepsgroepen betreft, daalde deze in de bouwnijverheids- sector van 433 tot 371. De WSW- sector gaf een flinke daling te zien, maar de burgerlijke en utiteitssec- tor daarentegen een geringe stij ging, namelijk van 149 eind juni tot 156. Dit is onder meer een gevolg van de geringe toewijzing van wo ningwetwoningen, terwijl de pro jecten van vorig jaar voltooid zijn en de arbeiders hieruit niet meer opgevangen worden door nieuwe projecten. De werkzaamheden aan het Drie- eilandenplan zijn bijzonder gun stig voor Noord-Beveland, van waaruit een flink aantal landar beiders op het project geplaatst is. Zowel dit project als de Deltawerken te Bruinisse nemen meer arbeiders op dan aanvan kelijk door het districtsbureau voor de arbeidsvoorziening en waterstaat verwacht werden. Ook de afneming van het aan tal losse arbeiders, namelijk van 500 tot 860, houdt verband met deze werkzaamheden. Plaatsing scholieren De metaalnijverheid gaf een stijging te zien van 100 tot 132, een gevolg van de toenemende inschrijving van geslaagden aan de technische scho len. Vroeger werden de scholieren reeds voor of onmiddellijk na het examen in het arbeidsproces inge deeld, terwijl tegenwoordig steeds meer T.S.-scholieren via de arbeids bureaus werk proberen te vinden. Dit jaar slaagden 452 scholieren aan de technische scholen in Zee land voor hun examen: 147 in Goes, 123 in Middelburg, 97 in Temeuzeir, 16 in Zierlkzee, 40 in Hulst en 29 ln Oostburg. De plaatsing van deze jongelui is over het algemeen bevredi gend. In Goes zijn er onder meer nog plaatsingsmogelijkheden voor smeden en bankwerkers, in Middelburg voor bankwerkers en Internationale deelname Scheldebekerwedstrijd Vijf Zeeuwen doen mee Twintig zwemmers en zwemsters zullen zaterdag 80 augustus weer van start gaan voor de Scheldebekerwed strijd. Ook nu weer is er een inter nationale deelname. Bij de heren starten namelijk de Engelsen J. C. Parry (Pinquius Club) en J. Kay Mount (Otters Swimming Club), de Oostenrijker IV. Hecht uit Wenen, alsmede do Belgen G. Bardijn, W. Guillaume, J. C. Verhulst (allen uit Brussel) en A. Bussciiaert (Oosten de). De Zeeuwse zwemmers zijn sterk vertegenwoordigd. Jan Dirkse van Luctor uit Middelburg, Simon Vente- vogel en I. Sinke (beiden Zeehond, Vüsaingen) en Cees Wagenaar (S.Z. V., Souburg) verdedigen de Zeeuwse kleuren. Voor Wagenaar is het min of meer een jubileum, want het is precies 20 jaar geleden, dat hij voor de eerste maal aan de wedstrijd deel- nam.Verder komen bij de heren R. Dreijer en R. Prins (beiden H.P.C.- Heemstede), H. van Hemert (Surae- Breskens) en R. Prins (D.J.K.-Am- aterdam). Bij de dames vertegenwoordigt Co ble Melieste (Bruinvis-Sas van Gent) de Zeeuwse zwemsters. Verder ne men de volgende dames deel: De Plnxterer (Surae-Breda), H. de Vos- Gerven, M. Landeweerd (Robben- Hilversum), H. van der Velde (Rob ben). Als reserves zijn aangewezen P. Rotte (Luctor), M. Caljouw en W. v. d. Steen (beiden S.Z.V.-Souburg). Er waren voor deze wedstrijd 32 in schrijvingen, maar in verband met de organisatie konden er traditioneel slechts 20 geselecteerd worden. Sponsrubber ook in Amerika verboden. De tafeltennisfederatie van de Ver enigde Staten heeft het spelen met sponsrubber in wedstrijden verboden. De Amerikaanse bond volgt hiermee <le meeste Europese bonden, die het spelen met sponsrubber eveneens ver boden heeft. elektriciens en in Terneuzen eveneens voor elektriciens. Voor al ten opzichte van deze laatste werklieden ziet men geen oplos sing. De vraag naar mannelijke arbeids krachten steeg gedurende juli met ruim 100 van 274 tot 377. De stij ging in de bouwnijverheid (van 81 tot 105) betreft hier burgertimmer- lieden, metselaars en schilders, die in de metaalnijverheid (van 121 tot 128) ijzerwerkers, machinaal bank werkers, automonteurs, elektrisch lassers, lood- en zlnkwerkers. De specialisatie speelt evenwel in de metaalnijverheid een woordje mee. De vraag in de „overige beroepen" steeg van 24 tot 84. Dit houdt voor namelijk verband met de suikerraf- finage, waarmee de coöperatieve suikerfabriek te Sas van Gent half augustus met importsuiker zal be ginnen. In de landbouw trekt nog steeds de voortschrijdende mechani satie de aandacht. Op Tholen en Noord-Beveland gaat men thans dit jaar voor het eerst over tot de ma chinale rooi van zilveruien. Het aanbod van vrouwelijke ar beidskrachten steeg sinds eind juni van 117 tot 176, vooral door de toe neming van jeugdig handels- en kan toorpersoneel. Eind juni waren 34 meisjes ingeschreven, eind juli 96, daar toen de meesten eindexamen hadden gedaan. Terneuzen urgent Aan het eind van de vorige maand moesten tevens ongeveer 120 perso nen uit de WW onttrokken worden, daar zij meer dan 21 weken werk loos waren geweest. In het gewest Goes waren dat er vier, in het gewest Middelburg 21 en in Terneuzen 90. Van deze 90 bevonden zich er 70 in Oostburg, voornamelijk landbouwers en vlassers. Daarentegen is de bezet ting van de regionale werkplaats voor vakopleiding voor volwassenen te Middelburg (vroeger de rijks werkplaats voor vakopleiding) be vredigend. Zeventig personen zijn. hier bezig aan een omscholingscur sus. Voorts wijst de ontwikkeling in Zeeuwsch-Vlaanderen er op, dat de werkplaats in Terneuzen zo spoedig mogelijk gereed moet komen. Deze werkplaats zal een capaciteit krij gen van 45 50 personen. GIFT VAN RAMPENFONDS Ingebruikneming op 10 september a.s. Over enkele weken zullen in het stijlvolle kerkgebouw van de Neder lands hervormde gemeente van Ril- land-Bath do klanken van het nieuwe orgel de zang van de gemeenteleden begeleiden. Dank zij een gift van het Nationaal Rampenfonds kan de or ganist straks een nieuw orgel bespe len, want het oude instrument bleek tengevolge van de ramp teveel gele den te hebben om nog dienst te doen. "Omstreeks 10 september zal het orgel officieel in gébruik worden genomen. De hervormde kerk van Rilland, die in 1928 gereed kwam, kreeg twee jaar later de beschikking over een orgel. Voor de ronde som van ƒ4500 werd het instrument aangeschaft, waarna het de gemeente tot voor kort heeft gediend. „Het is echter geen best orgel geweest. We hebben er van het begin af regelmatig reparaties aan moeten laten uitvoeren," vertel de ons president-kerkvoogd J. Boot. Ondanks het feit, dat de kerk tijdens de watersnood slechts korte tijd on der water heeft gestaan, betekende dit toch het doodvonnis voor het or gel. De door het Rampenfonds inge stelde orgelcommissie van de Ned. Herv. Kerk kwam bij de controle van het orgel tot de conclusie, dat restau ratie een bedrag van circa 6500 zou vergen. En dan zou het orgel nog wel gebreken blijven vertonen! Toen dan ook de deskundige van het Rampenfonds meedeelde, dat Rilland in aanmerking kon komen voor een nieuw orgel, werd deze kans met beide handen aangegre pen. In oktober van 1956 kwam de finitief het bericht, dat in de stijl volle hervormde kerk van Rilland een nieuw orgel zou worden ge plaatst. Het nieuwe instrument Is aangeschaft bij de heer W. van Leeuwen Gzn., orgelmaker te Lei derdorp, die met een assistent se dert enkele weken bezig is het or gel te plaatsen. Met de bijkomen de kosten komt het nieuwe orgel op een bedrag van circa 55.000. Aanwinst Voor dit bedrag heeft de hervormde gemeente van Rilland dan een uitste kende aanwinst, want op dit twee- klaviers mechanisch kerkorgel kan alle belangrijke muziek worden ge speeld. Het nieuwe instrument, dat 18 registers telt en zijn klanken voortbrengt uit liefst 1416 pijpen, be staat uit een hoofdwerk, een rug werk en een pedaalwerk. „Het is vol gens de oude, gezonde principes ge- Thomas liep wereldrecord op twee mijl Op dezelfde baan. waar woensdag avond de Australiër Herb Elliott zijn fantastisch mijlrecord liep, namelijk in het Santry stadion te Dublin, heeft Albert Thomas (Austr.) donderdag avond het wereldrecord op de twee mijl verbeterd met zijn tijd van 8 min. 32 sec., daarmee het oude record van d Hongaar Sandor Iharos met 1,4 sec. scherper stellend. Werd Tho mas in de mijlrace vijfde in 3 min. 58.6 sec en had hij een groot aandeel door zijn snelle eerste ronde, in het wereldrecord van Herb Elliott, op de twee mijl bleef Albert Thomas 25 me ter voor zijn landgenoot. Dat de kleine Australiër een groot loper ia bewees hij reeds op 9 juli van dit; jaar toen hij, eveneens op dezelf de baan, het wereldrecord op de drie mijl dat met 13 min. 14,2 sec. op naam stond van... Sandor Iharos met 3,4 sec. verbeterde. bouwd en dat betekent, dat het vele jaren mee kan," aldus orgelbouwer Willem van Leeuwen, die van de vroege morgen tot de late avond met vaardige handen aan de opbouw van het orgel werkt. Thans is het nieuwe instrument vrijwel gereed gekomen, maar over twee weken, nadat het min of meer is geacclimatiseerd, zal de orgelbouwer het nogmaals helemaal nakijken. Want bij de ingebruikne ming in september a.s. mag er niets aan haperen! Er ontbrak een stuk» Voor de rechtbank te Breda m stond gisteren J. M. uit Ruc- phen terecht. HIJ moest zich verantwoorden wegens diefstal. Op 28 november van het vorige jaar had hij namelijk in een café te St.-Willebrord naar hij zei een briefje van honderd gul- den op de vloer zien liggen. Hij had „dit maar bij zich gesto- p ken". De officier van justitie achtte diefstal niet bewezen, wel ver- n duistering. Acht maanden met p aftrek en voorwaardelijke ter- beschikkingstelling eiste hij te- m gen M., die reeds zeven maal was veroordeeld en van 3 de- cember af in voorarrest zat. De verdediger, mr. J. van der Biesen, vroeg onmiddellijk uit- M spraak. Na raadkamer hief de m president het bevel tot voorlo- pige inhechtenisneming op. Hij verklaarde de officier niet ont- vankelijk en beval onmiddellij- ke invrijheidstelling van ver- dachte. Bij de stukken bevond p zich namelijk niet de wettelijke aanklacht. M. kon dus gaan, maar hij had jjf acht maanden in voorarrest ge- zeten. p iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiï Mr. de Graaff wordt voorzitter Rode Kruis De voorzitter van het Centraal soci aal werkgeversverbond mr. F. H. A. de Graaff zal binnenkort worden be noemd tot voorzitter van het hoofd bestuur van het Nederlandse Rode Kruis als opvolger van ir. F. C. C. baron van Tuyll van Serooskerken van Zuylen, die onlangs is overleden. Het benoemingsbesluit moet echter nog door H.M. de Koningin worden getekend. Behalve voorzitter van het centraal sociaal werkgeversverbond is mr. de Graaff voorzitter van de stichting van de arbeid en vanaf 1945 direc teur van Van gelder en Zonen pa pierfabrieken. De heer de Graaff is 65 jaar. Zijn benoeming is door het hoofdbestuur van het Ned. Rode Kruis met instemming begroet. Ontslagen bij Stork dieselmotoren In verband met een bericht over ont slagen bij Stork dieselmotoren deelt de directie van Stork Dieselmotoren te Zwolle mede dat het noodzakelijk zal zijn de produktïecapaciteit van het bedrijf te Zwolle belangrijk te verminderen. Naast het uitblijven van voldoende bestellingen is mede aanleiding het aflopen van een grote order van de Nederlandse Spoorwegen. In verband hiermede zal het personeel met on geveer 100 man, op een totale bezet ting van 540 personeelsleden, vermin derd moeten worden. Besprekingen met de bevoegde instanties zijn hier over gaande. v.j „DE WERELD DER DIEREN" Groot aantal foto's in fraaie vierkleurendruk Deel I. Zoogdieren door Ivan T. San derson. Nederlandse vertaling door dr. M. A. IJsseling, dr. A. F. J. Portïelje, dr. A. Scheygrond. Uitgave: W. Gaade, Den Haag. Van de uitgever Gaade, Den Haag, ontvingen wij het eerste deel van een groots opgezette serie boeken over de dierenwereld. De delen: Reptielen, Vogels, Insekten, Vissen en Amfi bieën, Ongewervglde dieren, zijn in voorbereiding. Wij hopen daarop bij verschijning terug te komen. Het boek over zoogdieren mag zonder twijfel een gelukkige start heten. De bewerkers en vertalers van dit deel behoren tot de meest bekende schrij vers over zoogdieren, die ons land kent. De eerste en de derde schrijver hebben een standaardwerk over de Nederlandse zoogdieren op hun naam staan, terwijl wij kortgeleden de vijf de druk van Portielje's boek hebben mogen recenseren. Wat de uitgever thans biedt, met de hulp van deze medewerkers, vraagt vooral de aandacht om de toepassing van de meest moderne middelen tot illustratie; van de 850 foto's, meest In flink formaat, vinden we er 190 uitgevoerd in vierkleurendruk. Na een, in verhouding tot de inhoud van het boek, korte inleiding, volgt een reeks beschrijvingen van de te behandelen dieren, elk afzonderlijk en ook als onderdeel van de groep, waarbij het behoort. Elke groter.e of kleinere groep wordt voorafgegaan door een korte samenvatting van de hoofdkenmerken dezer groep en hun leefwijze. Een uitgebreid register maakt het vinden van een diersoort gemakkelijk, zowel onder de weten schappelijke als onder de Nederland se naam. Het verschil van de opzet van dit boek met die van een werk als de be kende Brehm, ligt vooral hierin, dat Brehm in zijn standaardwerk vele, uit allerlei bronnen verzamelde reis ervaringen inlast, terwijl ln deze reeks er de voorkeur aan wordt gege ven het leven der dieren nader te be lichten vanuit de gegevens verkre gen tijdens de bestudering in de dier gaarden, zoals o.a. Artis en Blijdorp. Zonder twijfel komt dit ten goede aan een beter Inzicht inzake de ka raktertrekken van de dieren. Op deze wijze wordt voorkomen, dat aan de dieren eigenschappen worden toege dacht, die misschien wel ln verwron- zen natuurlijke omstandigheden (bv. tijdens en tengevolge van de jacht) tot uiting komen, maar in werkelijk heid tot de uitzonderingen behoren. Ook geven de samengevoegde waar nemingen van velen uit de vrije na tuur slechts een onvolledig beeld van jvat er in het dier leeft. Het boek: De zoogdieren, geeft dus een voorproefje van wat de gehele serie bedoelt aan te hieden, een standaardwerk over de die ren volgens moderne inzichten be studeerd, met behulp van ter zake kundige medewerkers voor ons land pasklaar gemaakt en ver lucht met kostbare, rake en tot in de puntjes verzorgde afbeeldingen. Z. RADIO- SN T.V.-RUBRIEK oren, yew cm.... scl\r\jven Ballet op strand Leen Timp heeft zich giscteravond door het bar slechte weer niet laten weerhouden één van zijn liefste wen sen te realiseren: het voor de camera brengen van het optreden van het Nederlailds ballet op het strand van Schevenlngen. De kijkers zullen hem daar dankbaar voor zijn, want met deze uitzending stelde hij een artis tieke daad van hoog gehalte. De ruwe zee en de donkere wolkenflarden zorgden voor een zeer fotogeniek en steeds wisselend decor. Twee balletten stonden op het pro- framma. „Dessins pour les Six" van ohn Taras die zijn ballet per soonlijk met de groep instudeerde en David Lichines befaamde Creation. Het eerste, hoewel zeer verzorgd van technische afwerking en Indrukwek kend in de silhouetbeelden, miste iets van de luchtige speelsheid, die Taras bedoeld moeten hebben en imponeerde mij daarom aanzienlijk minder dan het modernere (vaak naar het ab stracte neigende) Creation. Fascine rend werkte hier het ruisen van de branding als achtergrond. De adem benemend fraaie choreografie, soms van een dreigende spanning, dan weer zwoel als een echte augustus maand in Scheveningen, werd bezield gedanst door het ballet, dat, geïnspi reerd door deze voor dit ballet ideale omgeving, boven zichzelf uitrees. Hulde voor hem en Sonia Gaskells groep. Er was meer de moeite waard deze avond. De Dinah Shoreshow bijvoor beeld. die enkele klassen beter was dan de vorige. Het grapje met de dubbele Dinah was een zeer originele introductie. Kijk en luister Geen televisie vanavond. Voor de ra dio over Hilversum I de bekende vrij dagse overdaad aan gesproken woord. Voor de liefhebbers van een stuk goede amusementsmuziek in het mo derne genre zal het platenprogramma van kwart over elf een verademing zijn. Men hoort het befaamde orkest van de beide meesterarrangeurs Sau- ter en Finegan. Geraffineerd georkes treerde muziek. Voor Hilversum II de herhaling van een humoristisch luisterspel van Die ter Rohkohl en verder muziek in het meer ernstige genre, namelijk een uitgebreid concert van operafragmen ten, uitgevoerd door Aukje Karse- meyer en Michele Molese en instru mentale operafragmenten. In het ka der van het wereldmuziekconcours in Kerkrade volgt dan nog éen ka mermuziekconcert door het West- duitse kamertrio. Pas na kwart over elf' komt er iets fleurigs aan bod. Colsen naar protestmeeting „Vrije veren" te Zierikzee Zeeuws-Vlaams comitévoorzitter spreekt voor Schouwse actie Donderdag 14 augustus zal in de graanbeurs van „Het huis van Nas sau" te Zierikzee een openbare pro testdemonstratie gehouden worden die uitgaat van het actiecomité Vrije Veren voor Schouweh-Duiveland. Tij dens deze bijeenkomst zal de voorzit ter van het Zeeuws-Vlaams actieco mité voor vrije veren, de heer H. J. Colsen, het woord voeren. De heer Colsen zal vergezeld worden door vier andere bestuursleden van het Zeeuws-Vlaamse protestcomité. Mr. J. F. G. Schlingemann, lid van Provinciale Staten van Zeeland, die was aangezocht om tijdens deze bij eenkomst eveneens te spreken, heeft deze invitatie afgeslagen in verband met zijn vakantie. De heer Schlinge mann heeft zich echter bereid ver klaard in september een openbare vergadering van het Schouwens pro testcomité bij te wonen. Intussen zal men trachten een andere spreker voor de vergadering van donderdag aanstaande te krijgen. Kuhlenkampf komt De ook in ons land populaire Duitse t.v.-quizmaster Hans Joachim Kuh lenkampf, vooral een beroemdheid geworden door zijn werk in „Die glücklichen Vier", komt op 20 augus tus naar Scheveningen. Hij zal 's avonds met een speciale show optre den in het Kurhaus. Behalve Kuhlen kampf zelf treden hierin op diens vaste medewerker voor radio en tele visie Josef Wageck, de zangeres Ma ria Mucke en de zanger Gerhard Wendland. Het orkest van Fred Er- nest begeleidt de show, waarin ook nog twee variéténumers zijn opgeno men. Uit de ether geplukt De BBC zal in 39 afleveringen van een half uur ,;De derde man" op het scherm brengen. James Mason speelt de rol van Harry Lime. De produktie kost vijf miljoen guldenen dan te bedenken, dat de Nederlandse t.v. alle programma's van een heel jaar voor f 10 miljoen moet maken. Els Hofker, een jeugdig Nederlands schrijfster, heeft zich gewaagd aan het schrijven van een hoorspel. Haar eersteling zal woensdag 13 augustus worden uitgezonden en heet „Pink sterweekend". ZATERDAG 9 AUGUSTUS. HILVERSUM I. 402 m 746 kc/s. 7.00 VARA 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 19.30 VPRO. 20.00—24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Gym. 7.23 Gram. 8.00 Nieuws. 8.18 Gram. 8.50 Voor do kinderen. 9.05 Gym. voor de vrouw. 9.15 Gram. (9.35—9.40 Waterst.) VPRO: 10.00 Tijdelijk uitgeschakeld, caus. 10.05 Mor genwijding. VARA: 10.20 Gram. 11.00 Lich te muziek. 11.20 Buitenl. weekoverzicht. 11.35 Bas en piano. 12.00 Gram. 12.30 Land. en tuinbouwmeded. 12.33 Gram. 13.00 Nieuws. 13.15 VARA-Varia. 13.20 Ha- waiianmuziek. 13.45 Sportpraatje. 14.00 Swingmuziek. 14.25 Voor de jeugd. 15.00 Gram. 15.35 Omroep orkest en solist. 18.30 Wees veüig uit, caus. 16.45 Gram. 16.55 Vakantietips. 17.30 Weekjourn. 18.00 Nws. en comm. 18.20 Ritm. muziek. 18.45 Gi taarspel. 19.00 Artistieke staalkaart. VPRO: 19.30 Passepartout, caus. 19.40 Ge sproken portret. 19.55 Deze week, caus. VARA: 20.00 Nieuws. 20.05 Lichte muziek. 20.45 Promenade orkest. 21.15 Zijn vrouw, hoorspel. 21.50 Socialistisch commentaar. 22.05 De knopendoos. 22.35 Opsporing ver zocht. 23.00-Nieuws. 23.15—24.00 Gram. HILVERSUM II. 298 m 1007 kc/s. 7.00— £4.00 KRO. KRO: 7.00 Nieuws, 7.15 Gewijde muziek. 7.45 Morgengebed en lit. kal. 8.00 Nws. 8.15 Gram. 8.50 Voor de vrouw. 10.00 Voor de Jtleuters. 10.15 Gram. 10.30 Ben je zes tig? 11.00 Voor de zieken. 11.45 Gram. 12.00 Middagklok noodklok. 12.03 Gram. 12.30 Land- en tuinbouwmeded. 12.33 Gr. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en kth. nieuws. 13.20 Int. muzikaal uitwisselings programma. 14.00 Voor de jeugd. 14.20 Gram. 14.40 Kron. van letteren en kun sten. 15.05 Gram. 15.10 Lichte muziek. 15.30 Koorzang. 15.50 Boekbespreking. 16.00 Voor de jeugd. 16.50 Gregoriaanse zang. 17.20 Sportpraatje. 17.30 Gram. 18.00 Journ. weekoverzicht. 18.10 Gram. 18.25 Promenade- orkest. 18.45 Vragenbeantw. 19.00 Nieuws. 19.10 Comm. 19.15 Gram. 20.10 Lichtbaken, caus. 20.25 Act. 20.40 Gram. 21.10 Wereldmuziekconcours Kerk rede 1958. 22.35 Wij luiden de zondag in. Aansluitend: avondgebed en lit. kaL 23.00 Nieuws. 23.15 Nieuws in Esperanto. 23.22— 24.00 Gram. TELEVISIEPROGRAMMA. VARA: 17.00—17.40 Voor de kinderen. NTS: 20.00 Journ. en weeroverzlcht. VPRO: 20 20 Gesprek aan de schrijftafel. 20.30—22.00 Franse chansons. In de pauze (21.10): De oude draaidoos. De begrafenis van JOHANNA JOOSSE- SOHIPPER, die 9 aug. a.s. zou plaatshebben, is uitge steld tot maandag 11 aug. a.s. Vertrek sterf huis óm 4 uur. Voor de vele blijken van belangstelling tijdens de ziekte en de bewijzen van deelneming na het overlij den van onze geliefde zoon, broeder, zwager en oom JAN TAZELAAR, weduwnaar van Neeltje Adriana Kallewaard betuigen wij onze hartelijke dank. Fam. Tazelaar. Fam. Kallewaard. Colljnsplaat, aug. 1958. Wegens vakantie is de zaak van 10 tot en met 17 aug. GESLOTEN. Schoenherstellersbedrijf Jac. Meulendijk, Groede. P. FIJN VAN DRAAT TANDARTS TERNEUZEN Geen praktijk van 925 auguBtus. Voer dèt uw kat en dit uw hond! Wegens vakantie GESLOTEN van maandag tot en met vrijdag 15 augustus. DROGISTERIJ JILLEBA, Kerkstraat 7, Missingen. Administratiekantoor A. M. DE BEER en H. PAPEGAAY, M'burg. Kantoor gesloten wegens vakantie van 8 tot en met 16 augustus 1958. imittrdtB taL SI 738 RECTIFICATIE A. H. VELDHOF, Goe§. AFWEZIG 9 tot en met 25 aug. BEELDIGE stads-boodschappentasjea in een prachtige uitvoering en afwerking, met prima ritssluiting, De allernieuwste modekleu ren. OPVOUWBARE tasjes in een grote maat Heel mooie, warme, dessins, allerbeste kwaliteit. Geboortekaartjes Verlovingskaarten Huwelijks brieven Wolstraat - Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 5