Indeling klassen in zaterdag en afdelingsvoetbal KAPPIE WALCHEREN JAARVERSLAG OVER 1957 VAN MIDDELBURGS ZIEKENFONDS CHARLIE-VAN-VROEGER IN CHAPLINS KOLDERPARADE en het geheim van Kattekopl WOENSDAG 6 AUGUSTUS 1958 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT. 1 VEEL WIJZIGINGEN IN ZATERDAGVOETBAL Versterkte degradatie in le klas afdeling; Schouwen weer apart Doordat con viertal Zeeuwse clubs is ingedeeld In de 4e klas van de KNVB-zaterdagcompetitie zijn in de indeling van de afdelingscompetitie voor het zaterdagvoetbal uiteraard nogal wat wijzigingen gekomen. Ook hier is, evenals in de zondagcompetitie, de voorgestelde reorganisatie niet in zijn geheel doorgevoerd kunnen worden. Men heeft o.m. moeten beslui ten de geprojecteerde reserve le klas te laten vervallen. Met uitzonde ring van het eerste elftal van Mevo zijn alle clubs uit Schouwen-Duïve- land in een rayoncompetitie samengebracht, waar zij 1V2 competitie zul len spelen. Do indeling ziet er als volgt uit: le klas. Hoek, Kapelle, Krabbendij- ke, Rillandia, Serooskerke, Spui, Tern. Boys, V.C.K., Wemeldinge en Yerseke m. 2e klas A: Arnemuiden n, Bevelan ders, Nieuwdorp H, Meeuwen, Mid delburg V, Oostkapelle, R.C.S. IV, Veere en Zeeland Sport VI. 2e klas B: Driewegen, Goes V, Kats, Kloetinge, Mevo, S.VJD., Wolfaarts- dijk, WTssenkerke, 's Heer Hendriks- kinderen en Zaamslag. 2e klas C: Brouwershaven HI, Era se Boys, Burgh Hl, Duiveland, Mevo U en Sinoto (1% comp.) Se klas A: Beren, Borssele (behou dens toelating), Heinkenszand, Nieuwland, Serooskerke H, V.C.K. H en V.CJC. m. Se klas B: Colijnspl. Boys EL, Ka- Selle II, Kloetinge n, Krabbendijke t, Rillandia H, S.V.D. n, Wemeldin ge II, Wolfaartsdijk H. 8© klas C: Bruse Boys II, Burgh IV, Duiveland H, Sinoto H, Wik, Zee meeuwen (behoudens goedkeuring) (1% comp.) Se klas D: A.Z.V.V. H, A.Z.V.V. Hl, Driewegen H, Hoek H, Spui n, Tern. Boys H en Zaamslag H. De kampioenen der 2e klas A en B spelen een competitie om één plaats in de eerste klas. De laagst geplaatste elftallen der 2e klas A en B degraderen naar de 3e klas, terwijl de kampioenen der 3e klas A en B automatisch pro- movei*en naar de 2e klas. De laagst geplaatste der 2e klas C degradeert naar de 3e klas C. De kampioen der 3e klas C gaat auto matisch over naar de 2e klas C. Afdeling Zeeland Nu het reorganisatieplan met betrek king tot de competitie van de KNVB- afdeling Zeeland enkele jaren in wer- king is, blijkt dat dit toch niet geheel tot volle tevredenheid heeft gewerkt. Zo zou bijvoorbeeld bij strikte door voering ervan de reserve eerste klas dit jaar slechts uit 8 elftallen ko men te bestaan en dit geldt even- Dansfestijn „Kasporgo" in Goes voortgezet Een duizendkoppig publiek heeft dinsdagavond genoten van het optre den van de Nicolsen Pipe Band uit Folkestone en de Weense en Zweed se groep, die deelnemen aan het inter nationale sport- en folklorefestijn van het Goese „Kasporgo". Nicolson's Pi pe Band opende op de klanken van de doedelzakken met een pittlgo mars over het vrij gehouden gedeelte van de Grote Markt. De Engelsen hadden nog meer in him mars, want later op do avond vergastten zij de talrijke toeschouwers op een zwaardendans. Ook het optreden van de Zweedse folkloregroep uit Solleftea met een zestal volksdansen vond veel waar dering. De laatste groep, de in het zwart gestoken meisjes van „Wieden" uit Wenen, zorgden voor een fris en aantrekkelijk gymnastieknummer en ook voerden zij nog een sierlijke bal oefening uit. Tenslotte strooide de Goese accordeonband onder leiding van de heer Van Sprang vrolijke klanken uit over de hoofden van de toeschouwers. Enkele andere groepen die aan het volksdansfeest van „Kas porgo" deelnemen, traden op in an dere plaatsen. De Zevenburgse volks dansgroep en de Salzburgermuziek- groepgroep oogstten in de middag en avonduren veel succes in Haam stede. De Luxemburgse Balletgroep, die vandaag voor een even spectacu lair als bekoorlijk nummer zal zor gen, arriveerde dinsdagmiddag in Goes. Gunstig Gents oordeel over H.M.D.T. Zoals gemeld heeft het Middelburgs Dilettantentoneel in de Gentse Schouwburg een geslaagde opvoering gegeven van Philip Kings „Zie ze rennen". De reacties in de Gentse pers waren overeenkomstig die van het Gentse publiek: enthousiast. Zo schreef „De Vooruit": „De volstrekte rolkennis en de verworven „rodage" hielpen er aan mede, dat alles in een duivels tempo kon verlopen en de re gie een zulk opmerkenswaardig re sultaat kon bewerken. Mevrouw J. B. van Verre-Hangard nam de regie waar en wij kunnen van haar zeggen, dat zij er een handje van weg heeft; zij is temeer een volmaakt actrice." „De Gentenaar" schreef: „In het zeer homogeen spel waren allen op elkan der afgestemd, en was absoluut niet de minste' afwijking. Er rest ons dan ook niets dan allen lof toe te zwaaien voor hun perfekte voorstelling." Tenslotte meldde „Het Volk": „Het hele gezelschap heeft zich daarbij met volle inzet van krachten weten te onderscheiden. Geen ogenblik ver slapte het tempo, en zelfs wanneer de een of andere speler er een grapje van eigen fabrikaat tussen sloeg, ge beurde dit zo vlot en natuurlijk, dat het extemporeren nauwelijks te merken was." Zowel „De Vooruit" als „De Gente naar" vermelden alle medespelenden, omdat het noemen van alle namen ditmaal zeker verdiend was, aldus de bladen. eens voor de beide 2e klassen. De competitie-leider van de KNVB af deling Zeeland heeft nu getracht een en ander te ondervangen door fn en kele gevallen geen degradatie door te voeren en door promotie bij kenze. Evenals vorig jaar is voor Schou- wen-Duiveland weer een aparte com petitie geprojecteerd waarbij men zijn toevlucht heeft moeten nemen tot het spelen van 1% competitie. Doordat de le klas uit 11 elftallen is komen te bestaan zal aan het eind van het seizoen in deze klas versterk te degradatie worden doorgevoerd, met dien verstande dat de 2 laagst geplaatste clubs zullen moeten degra deren. Men is nu tot de volgende in deling gekomen, waarin uiteraard bij ernstige bezwaren nog enkele wijzigingen kunnen worden gebracht, le klas A: Aardenburg, Domburg, Groede, Koewacht, Kruiningen, Noor mannen, Robur, Schoondijke, Vogel waarde, Walcheren en IJzendijke (versterke degradatie), le klas B: Burgh, Burgh n, Brou wershaven, Renesse n, SVOWK en Zierikzee n (1% competitie). Reserve le klas: Breskens n, Clinge H, Luctor H, Oostburg H, Steen II, Terneuzen H, Vlissingen IV, Yerseke II, Zeelandia H en Zeeland Sport IH. 2e klas A: Aardenburg H, Biervliet n, Philippine, Noormannen H, Pa trijzen II, Schoondijke n, Retran- chement, RCS Hl, Zeeland Sport IV 2e klas B: Cortgene, Hansweertse Boys II, Hulst Hl, Kruiningen II, Kwadendamme, Lewed. Boys H, Pa trijzen. Goes TV, Robur II en Volhar ding *32. 2e klas C: Brouwershaven II, Drel- schor, Zierikzee Hl, Zonnemaire, Zonnemaire H en SVOWK n (1% competitie). 8e klas A: Groede H, 's Heer Arends- kerke H, Middelburg IV, Patrijzen III, Robur Hl, Vlissingen V, Walche ren H, Schoondijke Ht, Zeeland Sport V en Zeelandia Hl. 3e klas B: Corn Boys IH, Axel Hl, Hontenisse UI. Koewacht H, Philip pine H, Ria W H, Sluiskil H, Ter- neuzen m, Vogelwaarde H en IJzen dijke H. VLISSINGEN Kinderkoor ,Jong Leven" terug uit Duitsland De kinderen van het koortje „Jong Leven" te Vlissingen zijn terug van hun achtdaagse vakantiereis naar Bochum in Duitsland. Bij hun aan komst werden zij verwelkomd door hun ouders, broertjes en zusjes. In het zaaltje van het A.N.M3.-gebouw vertelde de voorzitter en leider van de tocht, de heer J. van Beveren over deze vakantie. De heer Van Beveren bracht de groeten van de pleegouders over. De kinderen zongen vervolgens het liedje, dat één van de leiders over de tocht had gemaakt en waarin de dank aan de pleegouders en de schoonheid van de stad Bochum en omgeving werd bezongen. In Duits land hadden de kinderen veel succes met dit liedje gehad. Tot besluit werd de jongste deelneemster naar voren gehaald, daar zij door haar houding, haar zonnig humeur en uithoudings vermogen een voorbeeld voor de an deren was geweest. - Alle - kinderen haddèn van de Bochümse aü'tofitel-" ten als herinnering aan hun optre den een map met foto's en andere aandenken gekregen. Officiële publikaties VLISSINGEN. Sprecknnr burgemeester. Het spreekuur van de burgemeester van Vlissingen op heden gaat niet door. VLISSINGEN. HINDERWET. Verzoek om vergunning. B. en W. van Vlissingen brengen ter open bare kennis, dat ter gemeentesecretarie, 2e afdeling, ter Inzage ligt een verzoek met bij lagen van N. Schipper te Vlissingen, om vergunning tot het oprichten van een schoenreparatie-inrichting, waarin 4 elektro motoren met een gezamenlijk vermogen van 2' i p k. gebezigd zullen worden, op het per ceel Oude Markt 24. Gedurende tien dagen, te rekenen van 5 augustus 1958 af, bestaat voor een ieder de gelegenheid schriftelijk bezwaren tegen het verlenen der vergunning in te brengen bij het gemeentebestuur. Bovendien zal op dinsdag 19 augustus a.s des voormiddags 10 uur, ten gemeentehuize, een openbare zitting worden gehouden, waarin mondeling bezwaren tegen de in williging van dit verzoek kunnen worden In gebracht. Een leder kan ter secretarie der gemeente kennis nemen van de ter zake Ingekomen schrifturen. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat tot beroep gerechtigd zijn de aanvrager van de vergunning en degene, die in persoon of bij gemachtigde op de bovenbedoelde zitting Is verschonen. Mede is tot beroep gerechtigd degeno die. zonder op de openbare zitting te zijn ver schenen, binnen de gestelde termijn schrif telijk bezwaren heeft Ingebracht, Indien hij niet woonachtig is in deze gemeente of in een aangrenzende gemeente, waar openbare kennisgeving wordt gedaan. Vlissingen. 5 augustus 1958. Geslaagd Te Rotterdam slaagden voor het tex- tielbrevet A de heren A. Meerman en J. C. Meerman te Vlissingen. Burgerlijke stand DOMBURG Bevallen: P. Wattel—Provoost, d.; S. de Pagter—Janse, z.; L. F. Minderhoutde Visser, z. ARNEMUIDEN Bevallen: G. Baasvan Belzen, z.; T. Ma rijs—Schroevers, z.; M. de Ridder—Siere- veld, d.P. VentevogelSchroever^, z. Getrouwd: J. J. de Nooijer, 24 jaar en M. van Belzen, 17 jaar; L. de Hamer. 24 jaar en P. van Belzen, 24 jaar; M. Minheere, 20 jaar en J. de Nooijer, 18 jaar. Overleden: I. Jasperse, 79 jaar. SINT-LAURENS Bevallen: J. C. Borcheld—van der Voet, z.: M. Vinke—Willemse, d. Getrouwd: J. Meijers.,25 jaar en L. Vogel, 22 jaar. Clubmatch in Goes van Zeeuwse kynologen De kynologenclub „Zeeland" houdt aanstaande zaterdag zijn eerste club match in de tuinen van „Het Schut tershof" te Goes. Achtentwintig ver schillende hondenrassen zullen te zien zijn, totaal vertegenwoordigende 70 honden. Dit kynologisch gebeuren is het eerste in de provincie Zeeland en mag wor den gezien als de voorloper van ko mende nationale tentoonstellingen. Het bestuur heeft de verwachting reeds volgend jaar de tentoonstelling uit te kunnen breiden, hetgeen uiteraard afhankelijk zal zijn van het succes van de clubmatch van aan staande zaterdag. Marktberichten VEEMARKT ROTTERDAM Aanvoer in totaal 2998. Weektotaal 4789. Vette koelen en ossen 310. Gebruiksvee 879. Vette kalveren 310. Graskalveren 320. Nuch tere kalveren 271. Varkens 45. Biggen 93. Paarden 70. Veulens 84. Schapen of lamme ren 588. Bokken of geiten 28. Prijs ln cents per kg le kw. 2e kw. 3e kw. 295—320 270-285 250-260 300—325 265—295 220—265 Vette koeien Vette kalveren Slachtpaarden 210 450 200 300 Graskalveren Nuchtere kalveren Biggen 60 45 40 Veulens 450 350 300 Schapen 80 70 <50 Lammeren 80 65 55 Kalfkoeien 1200 975 850 Melkkoeien 1200 975 850 Vare koeien 825 725 660 Vaarzen 900 800 600 Pinken 625 500 400 Vette koeien: aanvoer kleiner, handel kalm, prijzen als vorige week. Vette kalveren: aanvoer als vorige week, handel vlot, prij zen onveranderd. Graskalveren: aanv. gro ter, handel heel stil, prijzen als vorige week. Nuchtere kalveren: aanvoer Iets kleiner, handel vlug, ffrijzen als vorige week. Big gen aanvoer iets groter, handel matig, prij zen zelfde prijzen. Slachtpaarden: aanvoer kleiner, handel vlug, prijzen hoger. Veu lens: aanvoer groter, handel vlug. prijzen hoger. Schapen: aanvoer ruimer, handel stil. prijzen onveranderd. Lammeren: aan voer ruimer, handel stil. prijzen onveran derd. Kalfkoeien: aanvoer als vorige week, handel stil, pr. onveranderd. Melkkoeien: aanvoer als vorige week. handel stil, prij zen onveranderd. Vare koelen: aanvoer ge woon, handel heel stil. prijzen zelfde prij zen. Pinken, aanvoer als vorige week, han del heel stil. prijzen zelfde prijzen. EIERNOTERING GOES 5 aug Bericht van handelaren: kippeëieren 12 cent. kleine eieren 9 cent. eendefiieren 8 cent. MIDDELBURG Geslaagd Op het in de afgelopen week te Utrecht gehouden examen voor mees ter in het herenmaatkledingbedrijf, slaagde de heer A. J. Lavoolj te Mid delburg. FONDS WEINIG ZELFSTANDIG Verpleegprijs per dag moet wellicht omhoog „In ons gehele ziekenfondsbestel is in 1957 wel een bijzonder zwarte bladzijde geweest het vijf maanden durende conflict tussen de zieken fondsen en de tandartsen", aldus wordt opgemerkt in het jaarverslag over 1957 van het Algemeen Mid delburgs Ziekenfonds. Dit verslag Is nog van de hand van wijlen de heer L. Onderdijk. Hoewel het fonds, orga nisatorisch gesproken, weinig invloed had op het verloop van het conflict het fonds en de verzekerden en voor al zij die gedurende het conflict ge dwongen waren de hulp van een tandarts in te roepen, waren er des- temèer daadwerkelijk bij betrokken. De gevolgen waren voor deze cate gorie verzekerden niet minder ern stig, daar er alle kans bestaat, dat ze nimmer de toen gemaakte kos ten vergoed krijgen, aldus wordt in het verslag opgemerkt. De eerste conclusie, die uit dit con flict kan worden getrokken is vol gens de verslagschrijver, dat hoe dan ook zoiets nooit meer mag voorkomen mef welke groep van me dewerkers dan ook. Een tweede con clusie die met dit conflict naar vo ren komt is, dat een ziekenfonds toch maar bitter weinig zelfstandig heid bezit. „Er mankeert nog wel het een en ander aan ons zieken fondsbestel en als een ziekenfonds wet het middel voor alle kwalen moet zijn is het maar te hopen, dat deze niet zo lang op zich zal laten wach ten dan nu reeds gewacht is", aldus het verslag. In het vorig jaarverslag werd reeds gememoreerd, dat door allerlei oor zaken de basis van de vrijwillige verzekering steeds Reiner was ge worden terwijl de vaste lasten de zelfde blijven. Ook voor 1957 trok zich deze lijn verder door ten. opzich te van het volledig doorvoeren van de weistandsgrens voor de vrijwilli ge verzekering. Mede daardoor, maar vooral door de belangrijke tariefs verhoging van het Gasthuis te Mid delburg, was niet te ontkomen aan een premieverhoging tot 2.15 per betalende verzekerde, ingaande 1 januari 1958. Bovendien laat het zich aanzien, dat de verpleegprijs van 14,45 per dag in 1958 niet ge handhaafd kan blijven. Het gemiddeld aantal verzeker den bedroeg in 1957 voor de wet telijke verzekering 11.758 tegen 11.904 in 195G en voor de vrijwil lige verzekering 3272 tegen 3659 in 1957, iri totaal dus 15.030 per sonen. Door de invoering van de bejaarden-verzekering is er een verschuiving opgetreden van de aantallen verzekerden in diverse groepen. Financiële resultaten De balans per 31 december sloot aan inkomsten en uitgaven met een totaal bedrag van 259.184,37 met aan FILMS IN ZEELAND Klatergoud in kader van de kermis HET BEGIN VAN de filmjaartelUng herleeft deze week op het witte doek van het Luxor-theater te Vlissingen, waar ons een wélbekende figuur tege moet treedt: Charlie Chaplin. Cha|nin heeft zijn legendarische naam voor namelijk te danken aan zijn vertol king van het kleine, magere, gesnor de mannetje-met-de-te-grote-schoe- nen, dat veel domme dingen doet, maar van een grote menselijkheid blijk geeft. Later maakte Cliaplin nog films op niveau, maar vooral zijn laatste, „Een koning in New York", duldt erop, dat het uit is met de mees ter. Aldus wordt algemeen aangeno. men, tenminste. Het zou Immers de eerste keer niet zijn dat Charlie met verrassingen komt. Verrassingen. DéAr zitten óók zijn films mee vol. Ga dat zien in „Cha plin's kolder-parade", die uit vijf van de beste één-akters bestaat, waarin Charlie ooit acteerde, ,,'s Nachts om 1 uur", „De brandweerman", „In de lommerd", „De studio-hulp" en „Charlie op rolschaatsen" zijn de veelbetekenende - titels van deze film pjes, waarin men de man, die zich thans werkelijk de „Koning van New York" schijnt te wanen of althans meent, dat hij zulks is geweest nog kan zien op de van hen roemruchte wijze. Alhambra, Vlissingen, prolongeert VISMIJN VEERE 5 aug. Exp. garnalen 400 kg t 2,94I 3,20, bot 3 kg t 0.62tong 7 kg I 3.40. VEILING GOES 5 aug. Export en industrieveiling. Oomskin deren H 55 78. 45-55 45, H II 29-31; Beauty of Bath St. 65-75 63. 5«5 49. 60-65 57 55-60 39 —40. H 60-65 51—52. 55-60 36, H II 18: Early Victoria H 70-80 40. 60-70 26; Yellow Trans parant St. 75-85 70, 65-75 58. 55-65 3738. H 75-85 69. 65-75 56-58. 55-65 54-36. H II 20-31; Perakrode zomerappel H 70-80 70. 80-70 55— 56, H II 33—34: Dubb. pr. bonen I 35.60—38.40 n 34,30—S5.10; Duitse Zure II 100; Zure Mo rellen I en n 129. UI 35; Framboien in krat ten I 209. n 100-162. Gewone veiling: Yellow Transparant K 30 35. F 11—23, Perzikrode zpraerappel K 36, F 27; Beauty of Bath K 41. T '24: Early Vlo toria K 15—21; Oomskinderen K 30—38; Ver pakt fruit: Stark Earlys H 70-75 100. 65-70 100 60-65 68; Beauty of Bath H 70-75 73, 65-70 72, 60-65 51—53: Bramen per doos II 46—58; Perziken per stuk I 23—53, II 18—30; Early Laxton I 88—104, grof 81—109. II 46— 76, F 17—70; Czarpruimen I 109—147, gref 76—126, II 68—98, F 25-81; Ontario I 141. grof 103—137, II 91; Eldense' blauwe I 52, II 25-31- BEURSBERICHT MARKT GÓES 5 aug. Hooi. Lucernèhoól werd geperst ver kocht voor 90,— porton. aVla» Voor goede kwaliteit vlas' werd 15-18 "cent per kg betaald, terwijl;-voor afwijkende partijen 800-/ 120Ó per ha kon worden genoteerd Eeleren. De éleren notoerdon 2,06 per kg. VEILING THÖLEN 5 augusttts 1958' Witte eigenheimers: blok I. 9.25—9.68blok II 6—8; poters 4.78. Bintjes bonken 12.60, gewoon 8—8.78. blok II 6-7. kriel 2.04. Aanvoer 43 ton. Stambènen 33 ct per kg. Aanvoer 1500. kg. VEILING BERGEN OP ZOOM 5 gug. Zwarte bessen 91; rode bessen 104: frambozen 81; stamb. dubb. princessen I 35—36. II 26—27; Wagenaars 20—24. voordelige saldi van dit jaar en vo rige jaren 21.782.29. De totale las ten bedragen volgens de verlies- en winstrekening 820.726.98 tegen 734.511.23 in 1956. een stijging der halve van ruim 86.000 of 11.7 Als aanwijsbare oorzaken daarvan zijn onder meer te noemen de voort durende verhoging van de verpleeg- prijzen, verhoging van diverse hono raria en de meerdere uitgaven voor genees- en verbandmiddelen. Ook voor de vrijwillige verzekering valt een stijging van de kosten waar te nemen. Deze bedroegen in 1956 f 63.26 per persoon en in 1957 69,43 dus 6,17 hoger of 9.75%. Welis waar daalden de totale uitgaven van 231.472,84 tot 227.164,68, maar dit werd mede veroorzaakt door de afname van het zielental der vrijwil lige verzekering met ongeveer 10 terwijl bovendien de tandheelknndige hnlp een „besparing teweegbracht van circa 4900. De uitkomsten wa ren niettemin gunstig t© noemen. De rekening sluit met een voordelig sal do van 24.683.13. Wegens plaatsgebrek moest de strip Piloot Storm blijven overstaan. 88. Met een stralend ge zicht trad Antonio Peperin op Kappie en de zijnen toe. „Het is een goede Platte- petlse gewoonte, dat een nieuwe president beloningen uitreikt aan hen, die hem hebben geholpen!" sprak hij minzaam. „Al is het beeld van Kattekopl dan ook geen echte .schatten waard, hot is van onschatbare waarde, dat ik thans weer presi dent ben. Enorm! Ik ben U allen veel dank verschut digd!" Bij die woorden trad hi. naar voren om Kappie, dc maat en de geleerden iedei een opvallende onderschei ding op te spelden. „Helaas is de schatkist no; steeds leeg", vervolgde hi. op verontschuldigende toon „Zodoende kan ik U geen geldelijke beloning ver schaffen. Maar ik weet iets cnunus! U mag het kanon hebben, kapitein, dat lk op uw schip heb laten zetten! En de geleerden mogen natuurlijk het beeld van Kattekopl houden!" „Wat een nep!" mompelde Okki minachtend, toen zij naar de haven liepen. „Wat een snert beloning. Dat kanon ,,lk wil ja niks meei uvui dat kanon horen!" sprak Kappie verhit, „en ook niet over katte- Roppen, begrepen?" „We zijn er anders wè.t hüj mee, kapitein... met Kattekopl", zei doctor Priegl. „U heeft de wetenschap een grote dienst bewezen!" „Ja," viel doctor Prak bij. „Eindelijk hebben we het bewijs, dat de Platte- kopls1" „OP DAT PAASEILAND HAD DEN MOETEN BLIJVEN!" vulde Kappie aan, „en zo ia het maar NET!" En met vermoeide tred beklom hij de trap naar de brug van de Kraak. Einde van dit verhaal. „Sissi, keizerin en moeder", een van alle artisticiteit ontblote rolprent, die de gehaaste mens van thans nogal schijnt te bekoren. Een typisch Duits jong meisje, wier gelaat U thans van vele winkelramen toelacht en dat Romy Schneider heet, speelt de hoofd rol. .Artists and models" draait in Grand te Goes en ook over deze grappige film schreven wij reeds. Het is het verhaal van een reclame jongen en van een rére jongen, respectievelijk onze vrienden Dean Martin die zo leuk kan zingen cn Jerry Lewis. Anita Ekberg komt nog om een hoekje kijken en dat hoekje is voor de bezoekers dus de moeite wel waard. Een aar- digo rolprent. In Middelburg is het kermis en Elec tro komt dan ook met een speciaal kermis-programma. „Symphonie in goud" heet deze film met befaamde Duitse en Oostenrijkse sterren de Duitse droomfabrieken draaien, zo ge ziet, weer op volle toeren! Germaine Damar, Joachim Fuchsberger, mede werkers van de wereldberoemde Weense ijsrevue en verder o.a. Hans Moser. Alice Babs, Mona Baptiste en het Rias-dansorkest maken een stevig brok klatergoud van „Symphonie in goud". Maar in het kader van het kla tergoud op de Markt, de kermis, past deze rolprent uitstekend. Deze film draait tot en met donderdag. De don- derdag-cyclus ontbreekt deze week. Directeur techn. school St-Maartensdijk benoemd Aan de lagere technische school in St.-Maartensdijk zijn een nieuwe di recteur en twee leraren benoemd. De gemeenteraad van Sint-Maartensdijk benoemde de heer J. Vredeveld, leraar aan de technische school in Hoorn, tot directeur. Hij was van de dertig soli- citanten de enige, die op de voor dracht was geplaatst. Zoals bekend is de huidige directeur van deze technische school, de heer C. P. Kant, met ingang van 1 september benoemd tot directeur van de lagere technische school in Leerdam. Verder benoemde de raad van Sint-?.iaartens- dijk de heer C. Speek uit Amsterdam en de heer H. Zwïkker uit Halsteren tot leraren. Vlasplukmachine kantelde op de Vlakebrug Omstreeks half drie dinsdagmiddag is op de Vlakebrug over het Kanaal door Zuid-Beveland een vlasplukma chine gekanteld, welke werd getrok ken door een tractor, bestuurd door de 16-jarige J. J. de W. te Hansweert. De vrij brede machine is tijdens het rijden op de brug in aanraking geko men met de verhoogde afscheiding tussen de rijweg en het rijwielpad. Het gevolg was, dat de vlasplukma chine, eigendom van de Gebr. R. te Schore, kantelde en op de linkerzijde van het rijdek terechtkwam. Een juist passerende vrachtauto met aan hangwagen van het transportbedrijf G. te Biezelinge reed tegen het ge vaarte. Door de kracht van de bot sing werd de machine een eind opzij feworpen, waardoor hij op de aan- angwagen viel. De machine werd vrijwel vernield, de auto liep vrij gro te schade op. De vlasplukmachine en de tractor, die eveneens beschadigd was, moesten met een takelauto wor den verwijderd. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. Het verkeer ondervond enige vertraging. Nagekomen advertentie Met diep leedwezen ge ven wij kennis van het plotseling overlijden van onze ouderling en kerkvoogd van de Ned. Herv. Kerk te Hein- kenszand, JACOBÜS HANN'EWIJK, in de ouderdom van bij- ra 62 jaar. Zijn trouw en ijver zul len steeds in onze her innering blijven. Namens de kerkeraad en notabelen C. J. AMESZ, predikant J. NIEUWEN HUIZE. scriba M. J. HUISSOON, voopz kerkvoogdij Op 84-jarige leeftijd averléed onze lieve moe der, behuwd- en groot moeder, mevrouw de weduwe JOHANNA CORNELIA ZWEEDE BROEDER. Wageningen M. P. Zweede. L. Zweede Hooghiemster oen Haag A. de Vries Zweede E. de Vries. En kleinkinderen. 'Jeelsum, 4 augustus 1958. Condoleantïe-adres Gen. Foulkesweg 20 Wageningen. De begrafenis zal plaatsvinden donderdag 7 augustus te 12 uur. op de algemene be graafplaats te Wage ningen. Vertrek vanaf rusthuis „Bergzicht" te Heelsum '1 30 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 3