Consultatiebureau alcoholisme bereikte al goede resultaten van uitvin tot <£.ijjpe Zeeuwse Almanak EINDE KAARTVERKOOP-MISÈRE BOOT VLISSINGEN-BRESKENS KEURINGSDIENST ZIERIKZEE „NOG IN KNDERSCHOENEN" Dijkgraaf Nieuw Neuzen- polder legt taak neer NIEUWE ULOSCHOLEN IN HERIK ZEE Agenda PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WOENSDAG 6 AUGUSTUS 1958 JAARVERSLAG OVER 1957 In eerste plaats steun en begrip van Zeeuwse bevolking noodzakelijk Medio mei van het vorige jaar begon het Zeeuwse consultatiebureau voor alcoholisme te Middelburg zijn werkzaamheden in de provincie. Thans heeft het bureau een verslag over 1957 gepubliceerd., waarin talrijke bij zonderheden te vinden zijn en uit de beschouwingen van de directeur van het bureau, de heer lï. Visser, en van de aan het bureau verbonden zenuw arts, dokter A. .J. Boom blijkt, dat er vorderingen zijn gemaakt in de strijd tegen het alcoholisme, hoewel nog niet bereikt is, wat gewenst wordt. Bij het verdergaan zullen niet alleen de zenuwarts, de maatschap pelijk werkster en de patiënt zich moeten inspannen, aldus wordt opge merkt, maar in de- eerste plaats zal de bevolking het bureau moeten steu nen en vooral begrip moeten tonen voor het werk. In het verslag wordt aandacht geschonken aan de landelijke organisatie van de consultatiebu reaus, de noodzaak van een Zeeuws bureau, doel en werkwijze van het bureau, de ontwikkeling er van, cijfermateriaal over de periode van 1 juni tot en met 31 december 1957 en tot slot de medewerking. Worden er in Zeeland veel alcohol houdende dranken gebruikt? Het is, aldus de heer Visser in zijn verslag, moeilijk hierop een definitief ant- woord te geven, daar cijfers over het gebruik van sterke drank ontbreken. Wel is bekend, dat het biergebruik in Zeeland boven het landelijk gemid delde ligt, maar dit houdt niet in, dat de Zeeuwen meer drinken dan de overige Nederlanders, daar des zo mers ook de toeristen het nodige ge bruiken. Zeeland staat echter bijna bovenaan wat het aantal vergunnin gen en verloven A betreft. Na Lim burg neemt Zeeland de tweede plaats in: in 1956 waren er op ongeveer 278.500 inwoners 1090 localiteiten, waar men alcoholica kon krijgen. In Oost Zeeuwsch-Vlaanderen waren er 392, in West Zeeuwsch-Vlaanderen 186, op Walcheren 215, op Zuid-Beve land 1'14 en op Schouwen-Duiveland 77. St. Philipsland plus Tholen en Noord-Beveland volgden resp. met 53 en 23 localiteiten. Het snelverkeer en de hedendaag se verkeersintensiteit leveren dik wijls moeilijkheden op voor de buitensporige drinkers. Ze komen vrij veelvuldig in aanraking met de justitie, doordat ze geverbali seerd Worden inzake het besturen van een voertuig, terwijl ze ouder invloed van drank verkeren. In 1954 bedroeg dit aantal geverbali seerde» 187 en in 3955 367. In het jaarverslag van de reclasserings- raad te Middelburg over 3957 staat vermeld: „In Zeeland viel in het verslagjaar van een stijging der criminaliteit nog weinig of niets te bespeuren. Een wel zeer groot gedeelte van de opgespoorde •misdrijven wordt gevormd door overtreding van artikel 26 der Wegenverkeerswet: het- rijden on der drankinvloed". De praktijk leert, dat iemands bui tensporig drinken nimmer moet wor den afgemeten naar het aantal pro- cessen-verbaal. Uit gesprekken met verschillende autoriteiten is de di recteur gebleken, dat in Zeeland ook gewoontedrinkevs voorkomen, diq praktisch nooit met de justitie in aanraking komen. Voor de alcoholist betekent de drank meer dan alleen maar het opwekken van de eetlust of het bevorderen van de'bloedcircu latie enz. Hij kan het gebruiken om zijn moeilijkheden te ontvluchten, zijn minderwaardigheidsgevoelens te verdrijven, wat tenslotte culmineert in het niet meer kunnen leven zonder alcohol. Hij begint zijn alcoholge bruik goed te praten, terwijl hij zich dikwijls onbewust distancieert van zijn omgeving. De persoon met alcoholproblemen moet'tot het inzicht komen, dat er iets met hem moet gebeuren: hij moet gaan ïnzieu, dat hij zichzelf niet meer redden kan. Velen komen op liet bureau vla de justitie, ande ren komen uit zichzelf of worden er naar verwezen via arts, specialist, werkgever enz. 48 personen In totaal werden tot 1 januari 1958 48 personen door het bureau gehol pen: hiervan waren onder meer vijf chauffeur, tien metselaars, schilders enz, acht los-arbeiders, zes zeevaren den en 4 intellectuelen, kantoorbe dienden enz. De gemiddelde leeftijd lag tussen de 40 en 60 jaar; 32 van hen waren gehuwd. Een gedegen voorlichting over het werk van het bureau in heel Zee land is nodig. In het verslag spreekt de directeur zijn dankbaarheid uit voor de medewerking van de justi tiële autoriteiten, de politie, van al de personen, die op het terrein van het maatschappelijk werk in de ruimste zin van het woord werk zaam zijn, van huisartsen, geestelijke verzorgers en vele anderen. „Laten wij echter bedenken, dat wij mét alcoholisten zeer veel ge duld moeten hebben, daar hun gevoeligheid voor alcohol niet weggenomen kan worden, zodat terugval steeds tot de mogelijk heden blijft behoren. Slechts met aller medewerking kunnen resul taten worden behaald", aldus be sluit directeur Visser zijn verslag. In het verslag van de zenuwarts wordt opgemerkt, dat de medewer king en het enthousiasme van de huisarts een belangrijke factor is voor het al dan niet blijvend slagen van een behandeling. Het moeilijkste gedeelte wordt door hem verricht: de patiënt te overtuigen van de nood zaak van een behandeling, het helpen overwinnen van schaamte, valse trots, angst, defaitisme en onwil. Van groot belang wordt ook geacht, dat zich rond de patiënt een groep van ver trouwde helpers vormt, zoals de art sen en maatschappelijk werkers, maar ook de echtgenote of familie leden, soms een goede vriend of een autoriteit in het dorp. Langdurig contact Velen denken, dat na een refusal- kuur refusal is een medicijn, dat de stofwisseling van de alcohol ver andert de behandeling klaar is. De psychiater moet echter regelma tig en langdurig contact blijven on derhouden met de patiënt. Dit kan geschieden door gesprekken onder vier ogen (de zogenaamde psycho therapie). Een psychiatrische thera pie, die steeds meer ingang vindt en ook op het consultatiebureau te Mid delburg toegepast wordt,, is de zoge naamde groepstherapie. Onder lei ding van een zenuwarts worden dan regelmatig gesprekken gehouden tus sen een groep van 6 12 patiënten. Tenslotte liestaat er de mogelijkheid, dat patiënten elkaar vinden en hel pen in kringen, zoals de geheelont houdersverenigingen en de beweging van do zogenaamde Anonieme Alco holisten. Het is gebleken, dat de meeste genezing gevonden wordt in het eendrachtig pogen zichzelf en anderen te beschermen tegen het al coholgebruik. VOL, VOL, VOL Elk bed in de Westhoek wordt thans beslapen: de vreemdelingen-top op Schouwen-Duiveland is bereikt. Voor al sedert zaterdag j.I., toen zij be pakt en bezakt in hotels en pensions arriveerden, de mensen uit de grote stad en de buitenlanders, die hun vrije dagen in het woelige land vun Schouwen zullen doorbrengen. Zij wie trouwens niet? hopen maar, dat er gauw een stevig zonnetje komt. De Westhoek is overstelpend druk, dat bleek zondagmiddag toen het op verschillende geliefde pieltjes zwart zag van de auto's, mo toren, brommers, fietsen en in vakan- tiekledij gehulde, al dan niet bruin- geblakerde, lieden. Vooral de Duit sers zijn dit jaar van de partij minder Belgen dan voorheen; verder trof onze man o.m. nog auto's uit land aan. GEEN" VAKANTIE En nog altijd zijn er lieden, die géén vakantie hebbenOnder deze onge- lukkigen bevindt zich een -- overi gens vrij opgewekt - gezelschap werkstudenten, dat met zijn veerti gen bezit heeft genomen van de bed den in het barakkenkamp te Burgh- sluls. Een Internationaal gezelschap: VOORSTEL Het vierjarig Jantjedut aan de hand ran .zijn moeder die groente- en fruit winkel in Terncuzen kwam binnenge stapt. keek zijn ogen uit aan al het uitgestalde Jruit. Met glimmende oogjes bekeek hij de gliihmende ap pels. betastte eerbiedig een banaan ru raakte helemaal in vervoering bij het aanschouwen van de prachtige druiventrossen. .JCoop -je druivenvroeg hij ver trouwelijk aan zijn mama. Maar ma ma voelde daar niet veel voor. ..Die zijn nog Veel te duur", verklaarde ze en omdat ze begreep, dat die verkla ring voor Jantje «iet helemaal af doende zou zijn, voegde ze er aan toe: „En bovendien zijn ze alleen voor zieke mensen". Jantje- dacht na. Toen sprak hij, trouwhartig opziend uaarz'n moeder en met de blik van een kleine samenzweerder in zijn ogen: Zal ik dan een beetje ziek wordenf" Italianen, Zweden, Amerikanen, Fransen, West-Duitsers, Belgen, één Hongaar en een student uit Israël. Er bevinden zich ook enkele Neder landers in deze groep, die zich ver dienstelijk zal maken met herverka- velingswerk. Hun werk zal hoofdza kelijk bestaan uit het schoonmaken van de beplantingen langs de nieuw- aangelegde wegen op Schouwen. Het gezelschap werd uitgezonden door de stichting „Internationale kampen". SITUATIE Ossemsse heeft een „stads aanzien" gekregen! Met nieuwe bestrating, riolering en moderne verlichting. „Als straks de trottoirs gereed zijn, kennen de inwoners hun eigen dorp niet meer terug", zo juicht onze cor respondent. Dan zou wel een.merk waardige situatie kunnen ontstaan.... HONDJES Hondenliefhebber J. v. Dixhoorn te Terneuzen heeft succes gehad! Op de internationale kampioenschappenten- toonstelling in Warre f België) be haalde zijn zwarte teef Cockerdomo's Flarida de eerste prijs met het predi kaat uitmuntendin de classe limi- tée". Dat dier werd tevens geklas seerd als de beste rocker uit de ver schillende andere klassen en heeft zodoende, vinden wij, een zeer grote worst van de baas verdiend. In de „open" klasse een vakterm werd de rode teef Peptalk eerste en deze fraaie viervoeter was even eens de beste ru de buitenlandse fok ker skUtsse óók al met het predi kaat „u itm un te nd" TENSLOTTE HET TUINFEEST Het tuinfeeest, het jubileumfeest van de muziekverenigingen „Flandrla" en „Geduld Overwint" in IJzendijke, dat voor de 5e maal werd gehouden, vvas bezocht door ruim 1200 bezoekers en heeft een zeer succesvol verloop ge had. Annie de Reuver, de Wama's en het dansovkest van Jasper Anthonis- se. dat zijn zo enkele van de klin kende namen der medewerkenden aan dit tuinfeest. N'a het programma een kwestie van luisteren en lachen dankte do voorzitter van het feestcomité, do heer C. Marteijn, de belang stellenden en bij dankte voorts o.m. de eigennar van het terrein de „tuin"de heer Gustaaf Goossens. Annie de Reuver, de be kende blonde zangeres, kreeg bloe men. De grote dansvloer was na dien nog te klein om alle danslus- tigen te herbergen. F. Doornebal directeur van P.T.T. te Axel Bij do beschikking van de directeur- generaal der P.T.T. is de hoofdem- Kloyé eerste klas van de P.T.T., F. oornebal te Den Helder, met ingang van 1 september 1958 benoemd tot di recteur van het post- en telegraaf kantoor te Axel. De heer Doornebal werd op 15 mei 1921 te Hillegom geboren. In deze ge meente doorliep hij de christelijke m.u.l.o en behaalde er nog enkele an dere diploma's, o.m. de Mercuriusdi- ploma's boekhouden en Engelse han delscorrespondentie. Op 16 mei 1939 werd de nieuw benoemde directeur als reservekracht aangesteld aan het post- en telegraafkantoor te Hille gom, waar hij tot in 1952 werkzaam is geweest en waar hij als P.T.T.- man verschillende rangen doorliep. In 1943 slaagde de heer Doornebal voor het eerste gedeelte van het exa men vakbekwaamheid in P.T.T.- dienst en in 1947 slaagde hij ook voor het tweede gedeelte er-van. Op 1 ju ni 1952 volgde zijn overplaatsing naar Den Helder, waar hij aangesteld werd in de rang van hoofdemployé der eerste klas. Ook in het openbare leven te Den Helder heeft de heer Doornebal zich verdienstelijk ge maakt; zo was hij de laatste drie jaar ouderling-scriba van de Nederlands hervormde gemeente aldaar. (Slot van pag. 1) halen onmogelijk. En voor de hou ders van deze kaartenhoekjes was het helemaal wrang de boot te missen, terwijl er nog plaats genoeg was „De Rijkswaterstaat heeft een twee de baan niet aangelegd," aldus de heer Van Poelje, „en was dat wel gebeurd, dan vrees ik. dat ook die tweede baan wel eens een chaos tot gevolg zou hebben, omdat ook automobilisten, die geen kaart hebben, die weg wel eens in kunnen slaan..." En op de vraag of een snelle controle op deze tweede baan geen oplossing kan geven: „Dan zou de dienst op de duur aan con troleurs te duur worden." De enige oplossing is dus de kaart verkoop bij het ene loket zo snel te doen verlopen, dat het onmogelijk wordt, dat er nog auto's in de rij staan, terwijl de vertrekkende boot niet volledig geladen is. Met de provisorische oplossing een ex tra kaartverkoper met een draag bare trommel wil men dit dus bereiken. gezond lekker «fris ontspant en is xö lekker JAARVERSLAG OVER 1957 Huisuroüivèn bereikten in één jaar meer dan dienst in 50 jaar..... „In 3957 is geen enkele verbetering opgetreden in de gang van zaken bij de vleeskeuringsdienst, kring Zierikzee. Deze dienst bleef in haar onver antwoordelijke kinderschoenen staan". Tot deze opmerking komt het hoofd van de dienst, de heer J. Stevpnso uit Renesse, in het. jaarverslag, dat tijdens do. .vergadering,.van27 augustus aanstaande vastgesteld zal moe ten worden. Ook liet gebrek vary een openbaar slachthuis wordt ten zeer ste betreurd. „Ook in dit jaar. (bedoeld is 1957)is nog gèen eenvoudig laboratorium of behoorlijk ingerichte noodslachtplaats met koelruimte verrezen", aldus het hoofd van de dienst; „de logische gevolgen van al deze inconveniënten zijn, dat vele beslissingen op veel te losse schroe ven genomen moesten worden on wetenschappelijk absoluut onverant woord waren. Geziende bestedingsbeperking en de weinige belangstel ling die do vleeskeuring op Schouwen-Duiveland geniet, is er bovendien niet veel hoop dat een en ander op korte termijn gerealiseerd kan worden. Opvallend is het verder, dat de zui vere huisslachtingen steeds meer plaats maken voor halve huisslach tingen, dus eigen slacht, maar in de slachtplaats van de slager. Bovendien is het voor een hoofd van dienst wel schrijnend, zo gaat het verslag verder, te moeten con stateren, dat in de Westhoek de tweede 24 diepvriescellen ge plaatst zullen worden. Enkele huisvrouwen hebben in één jaar meer kunnen bereiken dan een vleeskeuringsdienst van een heel eiland in vijftig jaar. De heer Stevense wijst er verder op, dat in Zierikzee een ideale plaats ge vonden kan worden voor diepvries eellen door de inrichting van de nood- slachtplaats. In het gebouw zouden gemakkelijk 60 cellen geplaatst kun nen worden. Het hoofd van de vleeskeuringsdienst constateert verder, dat hoewel de veestapel van Schquwen-Puiveland zich al behoorlijk heeft hersteld en prima kwaliteit mestvee aanwezig is, de invoer van vlees van mindere kwaliteit bleef aanhouden. Proef-proces In het 'jaarverslag wordt verder mel ding gemaakt van het feit, dat een proef-proces is uitgelokt over de rechten en plichten van winkeliers, die gekoeld vers vlees in voorraad hebben. Het proces is aanhangig ge maakt tegen een winkelier te Zie rikzee en is zeer uitvoerig behan deld door de officier van justitie te Middelburg. Hoewel nog geen officiële uitspraak heeft plaats gehad, zal de winkelier waarschijnlijk een principiële ver oordeling krijgen, aldus een medede ling van de officier van justitie aan het hoofd van de vleeskeuringsdienst, kring Zierikzee. Tevens werd vastgesteld, dat: gekoeld ingevoerd vlees te allen tijde aan keuring onderworpen moet blijven. De vleeskeuringsambtenaren moeten bovendien voortdurend in de betref fende zaken controle blijven uitoefe nen of op zich zelf staande niet- verpakte artikelen zoals b.v. kaas en vis ondeugdelijke invloed op liet ge koelde vlees uitoefenen. Overzicht In het jaarverslag werd tenslotte een overzicht gegeven van het aantal slachtingen. Het totaal ter keuring aangeboden slachtdieren was in 1957: 4989. Op een totale invoer van 10143.4 kg vlees werden 1421 keuringen uit gevoerd. waarvoor 3361,17 werd ontvangen. De ontvangsten van de overige keurlonen, met inbegrip van de noodslachtingen bedroegen 26.770,27. Van de normale bedrijfsslachtingen Na 44-jarige amtsperiode De heer A. Wolfert heeft in een ver gadering van stembevoegde ingelan den zijn functie als dijkgraaf van de calamiteuze polder Nieuw-Neuzen neergelegd wegens het beëindigen van een ambtsperiode waarna hij niet meer herkiesbaar was wegens zijn leeftijd, welke boven 70 jaar ligt. De heer Wolfert is op 28 mei 1914 benoemd als gezworene en op 24 mei 1934 als dijkgraaf, welke functie hij onafgebroken heeft vervuld. In zijn toespraak memoreerde de heer Wol fert wat iri'deze periode is tot stand gekomen in de polder en met welke moeilijkheden hij te kampen heeft gehad. De bezetting en de stormramp behoorden wel tot de grootste moei lijkheden. Met voldoening stelde hij vast dat de wegen in de polder alle geasfalteerd zijn, en dat hij met een zekere trots zijn werk aan zijn opvolger de heer P. de Jonge, de nieuw benoemde dijk graaf, kon overdragen. De, heer F. Dieleman, oudste gezwo rene, releveerde in een uitvoerige re de wat onder de leiding van de dijk graaf in de polder is tot stand geko men, Tenslotte bedankte de ontvan ger-griffier, de heer P. Loof, de dijk graaf voor de aangename samenwer king in een reeks van jaren met hem gehad, waarbij hij do hoop uitsprak de afgetreden dijkgraaf nog dikwijls in de vergaderingen van ingelanden te mogen ontmoeten. moesten, bij gebrek aan koelruimte op het eiland, 17 jonge dieren naar Breda afgevoerd worden. In het af gelopen jaar moest herhaaldelijk een bacteriologisch vlees-onderzoek ver richt worden. Meestal kon echter worden volstaan met orgaan-afkeu ringen.. Zevenentachtig kilogram vlees moest vernietigd worden we gens bloeduitstortingen, meestal ont staan door vervoer of stokslagen. Het aantal bedrijfsslachtingen van varkens bedroeg 3180 stuks in 1957. Drie varkens hiervan moesten we gens kiemhoudendheid geheel wor den afgekeurd, terwijl drie andere nog over de vrijbank verkocht kon den worden. Van hot ingevoerde vlees moest 181 kilogram wegens kiem houdendheid afgekeurd worden. Nieuw dienstgebouw In Vlissingen klemt vooral het pro bleem van de treinreizigers, die te weinig tijd hebben om zich voor de boot van een kaartje te.voorzien. Dit zal echter geheel opgelost worden door het tweede kaartenhuisje, een verplaatsbaar gebouwtje op een wagen dat gezet wordt op het pleintje juist tussen de oude en de nieuwe veerhaven. Vanaf het station lopén de treinreizigers er dus recht op af. Weliswaar beschikt de veer dienst momenteel niet over voldoende personeel om dit huisje te bemannen, maar werkstudenten zullen hier inge schakeld worden. Maar ook dit blijft een provisori sche oplossing. In dit geval is de definitieve oplossing echter min der vaag. Er zal namelijk in Vlis singen naast de veerhaven nog een nieuw dienstgebouw verrijzen. „En hierin zullen waarschijnlijk drie loketten komen," zo vertelde de heer Van Poelje. Overigens kan dit gebouw nog lang op zich laten wachten, want de plannen zijn nog niet bestek-klaar. Wel zal het in het topseizoen wel no dig blijven, zo veronderstelde ook de heer Van Poelje, het verplaatsbare kaartenhuisje in te schakelen, ook na het gereedkomen van het dienstge bouw. Dit als service voor de trein reizigers. Klapbord Definitief is nu ook besloten bij de splitsing op de weg Schoondijke- Breskens naar de oude en nieuwe veerhaven een bord te plaatsen. „Dit zal inderdaad een klapbord zijn," zo deelde de heer Nieuwenhuls, direc teur van de Pi'ovinciale Stoomboot diensten ons mee, „dat opengeklapt kan worden als er onverhoopt pech mocht zijn met de nieuwe veerlboot en er alleen vanaf de oude veerhaven wordt gevaren." Het bord zal dan duidelijk aangeven, dat de reizigers naar de oude haven moeten rijden. Tenslotte zal ook nog worden nage gaan of de verbindingsweg van de nieuwe naar de oude veerhaven vol doende van duidelijke borden voor zien is. Deze weg zal immers vauk gebruikt moeten worden als de ver keersdrukte voor de nieuwe boot te veel is en de „Prins Bernhard" en den 'n Juliana" ingeschakeld wor- „Kleine koopkwestie" in kamperend Cadzand Op het kampeerterrein te Cadzand zijn enkele moeilijkheden gerezen in verband met het kopen van ver- bruiksartikelen. Tussen de kampbe heerder en enkele Cadzandse winke liers was een verschil van mening ontstaan over de verkoop van con sumptie-goederen. Volgens het kamp reglement mogen er namelijk alleen levensmiddelen op het terrein wor den verkocht door .vei'kopeA'9, die door debeheerder zijhi erkend. - Enkele uitgesloten winkeliers pro beerden toch hun produkten te ver kopen en boden op de weg buiten het kamp van 's ochtends tot 's avonds hun levensmiddelen te koop aan. Dit bracht de kampbeheerder tot een te genzet: onder aan het kampregle ment schreef hij met potlood „Kam- peerwinkel verplicht". De kampeer ders stoorden zich overigens weinig aan deze „verplichting". Nu heeft het gemeentebestuur- een einde aan deze moeilijkheden gemaakt. Dc ge wraakte .toevoeging „kampeerwinkel verplicht" is verwijderd, terwijl en kele winkeliers een ventvergunning kregen voor de verkoop 's ochtends van negen tot elf uur. Tweede slachtoffer van ongeval bij Kruiningen overleden De 18-jarige M. J. van E. te Waarde is dinsdagmorgen in het ziekenhuis Ooslwal te Goes overleden aan de ver wondingen, die hij opliep tijdens een motorongeval in dc gemeente Krui ningen. De bestuurder van het mo torrijwiel, de 21-jarige J. S. te Waar de, reed in de nacht van zaterdag op zondag tegen een lichtmast; hij over leed enkele uren na het ongeval. Van E. werd met een schedelbasisfractuur in het ziekenhuis opgenomen. Vrouwen Vrouwen hebben vaak moeilijke en pijnlijke tijden. Zij kunnen deze aan merkelijk verlichten, ja die pjjnen doen verdwijnen door net gebruik van Togal, ae grote pijnverdrijver. Togal is onschadelijk voor hart, nieren en maag. Bij apotheek en drogist 0,95, 2,40 en 8,88. Op deze tekening ziet men de beide nieuwe uloscholen te Zierikzee, de openbare en de christelijke, zoals zij door het architectenbureau irs. A. Rothuizen en P. J. 't Hooft, B.I. zijn ontworpen. Dc beide ulo's worden in één gebouw ondergebracht, dat zo wel rechts als links een ingang heeft. Het. gebouw zal na voltooiing 14 lo kalen tellen. Het natuurkunde- en tekenlokaal zal door de beide scho len worden benut. De bouw van de ze nieuwe school in bouwplan Malta te Zierikzee, zal circa vier ton bedra gen. VANDAAG Middelburg— Electro: „Symphonle ln goud", 19 en 21 15 uur. a.l. Schouwburg: „The king and I" <Chr.: Film Actie), 20 uur, a.l. Van Bent hein Jutting: Expositie gra fische werken von Picasso, 18 uur. Miniatuur Walcheren. 9—22 uur. Verlichting monumentale schouwen, vanaf ongeveer 21 uur. Vlixsingcn-AIhambra: „Sissl, kolzerln en moeder". 19 en 21 uilr, a.l. Luxor: ..Chaplin's kolderparade". 20 uur, alle leeftijden. Zeevaartschool De Ruyter: Tentoonstel ling Scheepsbouw en tankvaart, 10-12 en H-17 uur. Bonedljkeplein: Finale Zevenhandbal- wedstrijden. 19 uur. St.-Jncobstoren: Bclaardconcert 20-21 u. Britannia: Kleinkunstprogramma met Enny Mols—de Leeuwe en Otto Ster man, 20.30 uur. Goex-Grnnd„Artiesten en modellen, 20 uur, alle leeftijden. Raadszaal stadhuis: Ontvangst deelne mende groepen feestwerk „kasporso", 10.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 2