PREDIKBEURTEN MIDDELBURG EN FOLKESTONE BESLOTEN SPORTONTMOETING WALCHEREN „IK BEN EEN VERKLIKKER" IS THRILLER MET INHOUD MARKTBERICHTEN ZATERDAG 2 AUGUSTUS 195S PROV iN OiAEE ZEEUWSE COURANT. 1 PRIJSUITREIKING EN DANSDEMONSTRATIE Met Farewell-Nightin Schuttershof. De sportontmoeting MiddelburgFolkestone is weer ten einde. Vanmor gen vertrekken de Engelse gasten per bus van de Groenmarkt naar Oost ende en vandaar weer per boot naar hun woonstad terug. Een week lang drukte hun aanwezigheid een stempel op de Zeeuwse hoofdstad: zij sport ten er tegen hun Middelburgse sportvrienden en trokken met hen in de „vrije uren" naar verschillende toeristische bezienswaardigheden. De sport en culturele uitwisseling is weer geslaagd; vele vriendschapsbanden zijn weer nauwer aangehaald of nieuwe gesmeed. De Britten laten in de Zeeuw se hoofdstad niets dan vriendschap achter. Dat kwam wel heel uitdrukke lijk tot uiting tijdens de vrijdag in het Schuttershof gehouden „Farewell- Night", die een bijzonder sfeérvol festijn werd.' De Middelburgse sportlieden hadden er het Schuttershof feestelijk voor versierd en het toneel moest zelfs bij de zaal getrokken worden om allen een plaatsje te geven. De hoogtepun ten van deze avond waren de uitrei king van de prijzen en dansdemon- straties door het echtpaar W. J. Molin uit Den Haag. De stedenbekers wer den uitgereikt door de burgemeester van Middelburg, mr. Joh. de Widt, die met zijn Engelse ambtsgenoot, burge meester D. H. Brown van Folkestone, de avond bijwoonde. Vooraf had de heer D. A. Huysse, de voorzitter van de adviescommissie voor sportaange- legenheden te Middelburg, een ope ningswoord gesproken, waarin hij de Engelsen dankte voor hun komst en voor hun sportieve bijdrage voor deze uitwisseling. Burgemeester De Widt verklaarde vervolgens, dat de relaties tussen beide steden na de afgelopen week weer hechter zijn geworden. De heer De Widt wees op de noodza kelijkheid van dergelijke ontmoe tingen, vooral in een tijd als deze, waarin de wereld gevangen wordt gehouden in spanningen en dreige- gende conflicten. „Het is een bijzonder prettige week geweest", aldus de burgemeester, die daarop de winnaarstrofee, de „Rose Bowl", geschonken door de Kamer van Koophandel te Folkestone, over handigde aan de heer Huysse als ver tegenwoordiger van sportlievend Mid delburg, dat deze maal de ontmoeting won. De verliezersbeker overhandigde jnr. De Widt aan de Folkestone- „chairman", de heer A. J. S. Clark, die daarop dankte voor de prettig*' ontvangst en weer een daverend be vestigend antwoord kreeg op de „uit wisselingsyell": „Is everybody hap- Nog meer bekers Welhaast een lawine van bekers en geschenken daalde vervolgens op En gelse en Middelburgse sportlieden neer. De voorzitter van de hoofdste delijke hengelaarsvereniging, de heer A. j. W. Mathijssen, kreeg een fraaie beker en overhandigde op zijn beurt aan de negen Engelse vissers onder wie twee dames een aandenken. „Ondanks het feit. dat U in de vijver van „Toorenvliedt" zonder vergun ning hebt gevistaldus de heer Mathijsse. „Scheldegouwen"-voorzit- ter J. Coone voorzag daarop zijn col lega van de motortrialploeg van een zilveren beker, waarna de heer C. Westerweel namens Zeelandia aan de Engelse voetbal-jeugdploeg een beker aanbood. Namens de Folkestone-juni- oren ontving burgemeester De Widt een tegel. Aan het slot van dit min of meer of ficiële gedeelte klom de heer R. van Roo op het kadeter om namens alle Middelburgse sportlieden een dank woord te spreken tot de voorzitter en de secretaris van de sport-adviescom- missie, de heren D. A. Huysse en J. Parent. Toen kon er gedanst worden met begeleiding van Jo den Hollan ders „Claviolinekwintet. Maar dit Advertentie Zondagsdienst Taxi's Middelburg. TRIO TAX, tel. 2600. BLANKER, tel. 2865. Bouw twee ulo-scholen te Zierikzee aanbesteed. In het gemeentehuis te Zierikzee is donderdag de aanbesteding gehou den van de beide ulo-scholen, die in het bouwplan Malta te Zierikzee ge bouwd zullen worden. Er werd inge schreven door: J. A. Poldermans en J. P. van Tiggelen, Zierikzee, f 429.300; fa. gebr. Holm, Zierikzee, f 444.500; C. J. Schot, Zierikzee, f 414.250; L. Tieleman, Nieuwerkerk, f 392.000; aannemersbedrijf H. Stou ten, Brouwershaven, f 411.500; fa. J. Roggeband en Zonon, Zierikzee f 422.100; bouwbedrijf P. de Raat, St. Philipsland, f 410.750; C. Priem, Lewedorp, f 414.200; C. A. Prince, Haamstede, f 422.000; F. J. van Aken, Zierikzee, f 431.389; fa. gebr. C. en W. Thijsse, Den Haag, f 387.400; Johs. van Almkerk, Zie rikzee, f 404.000; fa. J. en C. Deur- Ioo, Bruinisse, f 391.299; aannemings bedrijf gebr. van der Poel N.V., Ter- neuzen. f 418.200; fa. Kloote en Zoon, Zierikzee, f 418.670; Korte- weg"s Bouw Maatschappij N.V., Bre da, f 389.500; C. en A. van Veltho- ven, Zierikzee, f 438.500; M. K. Daa- ne, Haamstede, f 450.Ó99; D. van der Poel, Oudelande, f 412.Ó00; M. J. Padmos, Dreischor, f 442.076; fa. Schutte en Ooihorst, Ambt Delden, f 424.900; gebr. Krieckaart, Hengst dijk, f 427.500; fa. L, C. Bom en Zo nen, Burgh, f 403.000; A. J. de Kok, Bergen op Zoom f 416.300; P. B. van Velthoven, Zierikzee, f 429.500; A. J. Herwig, Willemstad, f 421.400; firma J. Kingma en Zoon, Middenmeer f 401.370; B. L. van Velthoven, Zie rikzee, f 419.000; Adr. Verhoeve en Zoon, Klundert (laagste inschrijver) f 376.226; C. Smeets, Achthuizen, f 446.354; O. Dijkstra's, aannemers bedrijf N.V., Breda, f 397.300; B. Ste- glnk, Vllssingen, f 388.700; S. P. Wijsman, Zierikzee, f 437.500. Geslaagd Te Rotterdam slaagde voor het tex- tielbrevot A de heren J. de Mery en M. de Mery uit Borssel», dansfeest werd verscheidene malen onderbroken om enkele aantrekkelij ke programmapunten af te werken. Eerst het optreden van de ballet- klas van Elizabeth Glass en ver volgens als een der hoogtepunten van de avond dansdemonstraties door het echtpaar Molin, dat onder meer een Engelse wals, een tango en een roemba demonstreerde. De heer en mevrouw Molin deden dat op weergaloze wijze en zij werden er door de honderden kijkers ova tioneel voor beloond. Rest nog te vermelden, dat de B.B.C. en het wereldnieuws in Engeland aandacht hebben besteed aan deze sportuitwisseling, en dat 'a middags in de gymzaal van de r.h.b.a. een bad- mintondemonstratie gehouden werd. Middenstandsexamens te Terneuzen Te Terneuzen slaagden de volgende kandidaten voor het middenstands examen algemene handelskennis.: L. A. Segers, Philippine; L. A. Ser- rarens, Vogelwaarde; E. M. de Smet- van den Hemel, IJzendijke; J. C. de Smidt, Retranchement; H. J. Smit, 's- Heer Arendskerke; J. N. Smit, Kapel- Ie; S. van Stel, Kapelle-Biezelinge; A. Stoffels, Zaamslag; C. J, N. van Tiel, Terneuzen; L. J. Vaal, Hengstdijk; M. C. Vael, Graauw; J. S. M. Verbiest, Sas van Gent; J. A. Bleijswijk Tie- rens Verhagen, Wolfaartsdijk; G. Verlinde, Terneuzen; G. C. Verrneir- sen, Nieuw-Namen; C. Verplanke, Axel; C. P. M. Verschueren, Vogel waarde; W, A. M. Verschueren, Vo gelwaarde; F. Vervaet, Biervliet; F! L. M. Vervaet, Sas van Gent; L. A. S. de Vilder, Hoofdplaat; F. Vlassenrood, Koewacht; P. P. de Vos, Sas v. Gent; A. W. Vroon, Breskens; A. C. E. L. v. d. Walle, Clinge; J. A. Walrave, Kat- tendijke; B. Wieles, Terneuzen; J. van Willegen, Kapelle; J. K. Willemaen, Zaamslag; A. Wisse, Terneuzen; M. Wisse, Zaamslag; W. C. M. L. <te Wolf, Hulst; A. J. van Wijck, Ter neuzen; P, H. Zandee, Goes. Aanbesteding maken van fietspad bij Oosterland Op donderdag 4 september aanstaan de zal de hoofdingenieur-directeur van de rijkswaterstaat in de directie Zeeland in zijn bureau aan het Koor- kerkhof te Middelburg aanbesteden het maken van een rijwielpad en het uitvoeren van bijkomende werken op een gedeelte van rijksweg nr. 18 on der de gemeenten Oosterland en Nieu werkerk. MIDDELBURG VAN ONZE ADVERTEERDERS Heropening filiaal van H. J. v. d. Meer en Zonen. Vrijdag heropende de firma H. J. van der Meer en Zonen te Middelburg haar geheel vernieuwde winkel en toonkamer. Het gebeurde juist op de dag, dat de filiaalhouder, de heer J. L. de Keijzer, 28% jaar geleden het pand in de Korte Delft 32 betrok. Het kleine winkeltje, waar de verschei dene apparaten bijna uitpuilden en waarin geen ruimte was om de klan ten behoorlijk te helpen, heeft een volledige metamorfose ondergaan. Temeer, omdat een houten stelling de verbouwing aan de ogen der voorbij gangers onttrok. De architect van de ze verbouwing, de heer J. H. van Pa- gee, heeft alle eer met dit werk inge legd. De winkel is thans uitgebreid met het vroegere toonkamertje. Hierin hebben de verschillende huishoudelijke elek trische artikelen een plaatsje gekre gen. Via een trap bereiken de klan ten de aantrekkelijk ingerichte show room, waar op rustige wijze demon straties gegeven kunnen worden met verschillende grammofoon-, radio- en televisietoestellen. Om deze ruimte te krijgen heeft de heer De Keijzer zijn woonhuis opgeofferd om thans een ruimte naast het winkelpand tc gaan bewonen. Een nieuwtje is nog, dat de vloer van de winkel nooit meer geboend hoeft te worden Zowel de winkel als de showroom zijn In zachte kleuren uitgevoerd. Vooral de beide etalages zijn veel ruimer geworden, waardoor een juist overzicht gekregen is, wat In de win kel gekocht kan worden. Een etala geruimte is bestemd voor radio- en te levisieapparaten, de andere voor huis houdelijke artikelen. Naast de ruim tewerking is ook grote aandacht be steed aan de verlichting. Al met al mag deze verbouwing zeker een aan winst genoemd worden voor de Korte Delft. Gevonden voorwerpen De commissaris van politie te Middelburs maakt bekend, dat aan zijn bureau in het tijdvak van 23 juli tot 'en met 31 juli 1958 de navolgende voorwerpen als gevonden zijn aangegeven: couponboekje, huissleutel no. 2. 6 kwitanttezegels, blauwe trui, br. glacé handschoen, huissleutel, dameshorloge, rood schortje, jute kolenzakken, blauw jasje, huissleutel, sjaal, shag, stopmes, dames- regenjas, bos sleutels, zwart damesvest, zil veren broche met 3 Zeeuwse knoopjes, blau we zwembroek, slinger van lier, aktentas, kompas in etui, zakje zeekraal, rode porte monnee, sleuteltje, roepduif, trekhaak, hoofddoek, bruine handtas, blauwe overal, padvindersriem, twee sleuteltjes van kof fer, rode portemonnee,, wit sjaaltje, kapittel stokje met bloedkoralen (goud), licht-beige jack, hondepenning no. 434, lichtblauwe par kiet, rode plastic portemonnee, zwarte re genbroek, nylon dameshandschoen, bril in zwarte koker, insigne (Folkestone), oorbel, kettinkje, schakelarmband, bos sleutels, be- lastïngkaart, groene portemonnee, witte sjaal, veelkleurige sjaal, sleuteltje, halsket tinkje met hanger, portemonnee met lnh., broodplank, ring met twee sleutels, sleutel, motorbril, rode Parker vulpen in etui, kin derzonnebril, blauwe portemonnee, munt biljet. Inlichtingen over deze voorwerpen zijn te bekomen aan het bureau van politie te Mid delburg. VLISSINGEN Kleine reeks aanrijdingen In de Coosje Buskenstraat te Missin gen kwam donderdagmiddag het ze venjarige dochtertje van de familie S., toen zij achter een passerende auto de weg over stak, in |iot9ing met een scooter, bereden door de heer en mevrouw F., eveneens uit Vlissin- gen. Alle drie kwamen zij te vallen, waarbij alle drie schaafwonden oplie pen. Het meisje werd bovendien voor een nader onderzoek overgebracht naar het ziekenhuis „Bethesda". Ongeveer op hetzelfde tijdstip kwam op de hoek Badhuisstraat- Paul Krugerstraat een jeep, bestuurd door een luitenant ter zee, in botsing met een auto van de gemeentelijke reinigingsdienst. De bestuurder van de jeep verleende geen voorrang. Bei de voertuigen werden beschadigd, maar persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Eveneens donderdagmiddag, tijdens de zware slagregen, ontstond een vrij hevige autobotsing op de hoek Paul Krugerstraat-Scheldestraat. Een per sonenauto, bestuurd door de heer D. uit Vlissingen en komende uit de Echeidestre °B. wed b!J llnkaaf slaan, aangereden door een Duitse personenauto, die op de Paul Kruger straat reed. Vermoedelijk heeft D. deze wagen tengevolge van de slag regens te laat opgemerkt. Hij ver leende geen voorrang. Een inzittende van de Duitse auto sloeg met zijn hoofd tegen de voorruit en liep een snijwond op aan het gelaat. Beide auto's werden zwaar beschadigd. Een personenauto, bestuurd door de heer G. uit Nieuw-Lekkerkerk, werd door een achteropkomende bestelauto aangereden, toen G. in verband met de botsing op de hoek Paul Kruger straat-Scheldestraat stopte. Zijn auto werd beschadigd. De bestuurder van de bestelwagen reed door, maar diens autonummer kon genoteerd worden, zodat hij zich alsnog zal moeten verantwoorden. VAARDIGHEIDSPROEVEN V.T.V. De uitslagen van de vaardighéidsproeven 1958 van de Vlissingse 'Turnvereniging zijn Dames Jr.: 1. M. de Bruijn 44.3; 2. R. Job- se 43.4. Dames 3e klas: 1. T. v. d. Harst 39,5; 2. M. Hoogesteger 41.2; 3. R. Pols 43.2; 4. N. van Kervinck 41.7; 5. H. van Harie- gem 39.2; 6. S. Pel 41. Dames 2e klas: 1. C. Huibrechtse 41.7; 2. J. de Nooijer 42.3; 3. W. Marijs 45, afgewezen èèn. Dames le klas: J. v. d. Meulen 50.4; J. den Toonder 51.5. Dames keurklas: K. Felius 53.6; N. Fritz 55.9. Dames Sr.: F. Kesfeloo 35.8; S. Koster '35.2; S. Houweling 36.8; M. v. (E Kreke 34.7; G. Kesteloo 36.3; P. Vonk 36.3,C. Zagt 35. Heren 3e klas: K. Koster 46.6; A. Severing 51.5, èèn afgewezen. Keren le klas: M. de Nooijer 58.5. Bevordering U.T.S. te Terneuzen. Bevorderd vanuit de schakelklas naar de le klas elektrotechniek: F. T. Metselaar te Goes, A. F. Verhaas te Axel, A. M. der Weduwe te Hulst. Bevorderd vanuit de schakelklas naar de le klas werktuigbouwkunde: P. J. G. Cappendijk te Kloosterzan- de; G. C. Groosman te Sluis; S. A. van Raalten te Terneuzen, J. C. van Tatenhoven te Hoek. Bevorderd naar de 2e klas elektro techniek: G. A. van Baal te Terneu zen, J. van Dommelen te Sas van Gent, R. Cammaert te Clinge, A. C. H. Kteboom te Sas van Gent, A. Leenhouts te Terneuzen, H, Ramme- loo te Philippine. Bevorderd naar de 2e klas werktuig bouwkunde: A. Aarsen te Sluiskil, J. van der Bijl te Terneuzen, G. Klaassen te Terneuzen, J. Philips te Sluiskil, A. Risseeuw te Terneuzen, H. Voorhans te Terneuzen, J. Wisse te Terneuzen. VEERE Carillonbespeling. Het programma van de carillonbe speling in Veere, dat vanavond ge geven wordt door de stadsbeiaardier van Middelburg, de heer Th. C. Fer- werda, begint met een Prelude van Bach en bevat voorts werkjes van Scarlatti, Handel, Beethoven, Haydn, Schumann, Burgmüller en Lemoine. De beiaardier zal ook bekende volks liedjes ten gehoren brengen. RITTHEM Bezoek natuurreservaat De inwoners van Ritthem hebben de gelegenheid gehad om het natuurre servaat het bos bij Rammekens onder leiding van personeel van het Staats bosbeheer te bezichtigen. Eerst kre gen de volwassenen de gelegenheid. De schoolkinderen met het personeel bezochten later op 3 verschillende middagen onder leiding van boswach ter J. Janse dit fraaie bos. KOUDEKERKE Uitslag verkoping Ten overstaan van notaris H. van den Briel te Middelburg, werden te Koudekerke de volgende peroelen ge veild: Drie huizen met erf, aan de Bigge- kerksestraat nrs. 59, 61 en 63. Koper werd de heer J. Simonse aldaar voor 4175.—. Een huis en erf aan de Biggekerk- sestraat 57. Koper werd de heer J. Wielemaker voor 1800. Een huis met schuur aan de Noord straat 9. Koper werd de heer A. W. Dert te Vlissingen voor 2950. ZONDAGSDIENST ARTSEN Middelburg: dokter M. Reljerse, Selsweg 29, tel. 3456; Vlissingen: dokter H. O. A. Det- mar, Badhuisstraat 25. tel. 2233; Seroosker- ke, Veere en Oostkapelle: dokter J, W. Oos- terfeoff. Markt A 155, tel. 271; Koudekerke, Zoütelande en Westk3pelle: dokter M. Huy- 3ens. De Oasembrootstraat 36, Westkapelle, 01187-234. Itbeek Middelburg; Hummelea, Markt 1. 2134. itbeek Vlissingen: D. H. van de Kleine- ilder. Singel 9. tel. 2730. FILMS IN ZEELAND Waardevolle documentaire over Nieuw-Guinea „Ik ben een verklikker" is een van de vele uitstekende Franse gangster films, waarin niet de „knokpartijen" de hoofdschotel vormen, maar waar in getracht wordt de oorzaak van de misdadigheid op te zoeken en te ver klaren. Fernand Chaix, de regisseur, schildert de wanhopige positie, waar in een gangster verkeert, die zijn „vrienden" aan de politie verraadt en daardoor hun haat op de hals haalt, In deze thriller, die in Electro (Mid delburg) wordt vertoond, wordt uit stekend geacteerd door Madeleine Robinson en Paul Meurisae. De laat ste speelde ook in de veelomstreden rolprent „Les Diaboljques". Opmer kelijk goede buitenopnamen maken deze film nog meer de moeite waard voor degene die van dit genre houdt. De rolprent heeft een knap gevonden muzikaal thema. Een der gangsters vervaardigt in zijn vrije tijd speeldoosjes. En deze produkten van een onschuldige bezigheid brengen het vrolijke motiefje ten gehore. Het einde van de film is tragisch. _,Drei Madels vom Rhein", Schouw» burg (Middelburg) is een kleurige Duitse geschiedenis, die zich, zoals de titel reeds verklapt, aan de Rijn af speelt. Er wordt in gezongen en ge danst en er worden grapjes gemaakt. Dit alles op een wijnfeest langs de boorden van de, in Carnavalsliederen steeds zo geroemde, Rijn. Grand (Goes) vertoont zondagmid dag de vrolijke avonturen van Dean Martin en Jerry Lewis in „Artiesten en modellen", fa deze komische film treden onder andere ook op Eva Gabor en Anita Ekberg. Dean Mar tin, pas in New York, heeft succes als reclametekenaar en alles zou bij zonder gunstig voor hem verlopen zijn, wanneer hij Jex-ry Lewis niet als assistent zou hebben gehad. Dank zij de laatste mislukt alles, komen zij zonder werk en tussen een aantal ar tiesten terecht. De artiesten zijn zo erg nog niet... maar de modellen! Nieuw-Guinea is voor vele Nederlan ders onbekend terrein. Door de film, die dit weekeind wordt vertoond in Luxor (Vlissingen), kan mon iets te zien krijgen van het leven der Pa- Soea's. „Bij de kannibalen van Nieuw uinea" is weliswaar niet opgenomen in het Nederlandse gedeelte van het uitgestrekte eiland, maar het Austra lische gebied wijkt niet veel af, wat het volk en gewoonten betreft. De film werd opgenomen door de Deense ontdekkingsreiziger Jens Bierre, ter wijl het Nederlandse commentaar wórdt gegeven door Wlm Povel. De documentaire is ja klGura» uitasvetrd hetgeen het geheel nog aantrekke lijker maakt. Alhambra (Vlissingen) brengt op nieuw Romy Schneider samen met Karl Heinz Böhm in de bekende rol prent „Sissi, keizerin en moeder". Het is het derde deel in de „Sissi"-cyclys die in zijn geheel reeds vele malen besproken werd. Over „Dé ontembaren", de zeer goe de western, waarin Kirk Douglas en Burt Lancaster de hoofdrollen vervul len, werd eveneens reeds in deze ru briek geschreven. Deze rolprent is nu in Grand (Goes) te zien. AMSTERDAMSE AARDAPPELTERMIJNMARKT. Amsterdam, l aug. Do totale omzet op de heden gehouden Amsterdamse aardappelter- mijnmarkt heeft 24 contracten bedragen to gen gisteren 8 contracten. Iq consumptie aardappelen Eigenheimer» 35 mm kiel gin gen 2 contracten sept. om a f 9-60, ln Bint jes 35 tnm klei 5 contracten sept, a t 9.80. In pootaardappelen verden 5 contracten nov. verhandeld voor respectievelijk 3 4 f16.50 en 3 t 18.40. alsmede 12 contracten voor het ras Sirtema-e 35-55 mm klei nov. A f 18.50. De totale weekomzet bedroeg 191 contracten tegen de vorige week 250 contracten. VEILING TERNEUZEN. 1 augustus. Per 100 st. Sla 3—6.60. Per stuk: Bloemkool A II 34-48, B II 23—33, sfw. 10— 41. Witte komkommers A n 8—11, B II 8—10, 0 8. Per bos: Selderij 4-7. Peen 10-12. Pe terselie 1—3. Uien 6—11. Per kg: Eerstelin gen bonken 13—14.20, I 8-13.40, II 2.60-4. Bintjes I 5.90—10.10. Andijvie 7—21. Doré I 9—10. Stoksnijbonen 82—87. Prinoessebonen 25—30. Saxa 25. Pronkbonen 62. Savooiekool 7—12. Spitskool 5. Waspeen 10—12. Prei 40— 46. Tomaten A 41—45, B 43—46, C 33—36. Uien 17—18. Pruimen: Early Laxton I 1.22— 1.46, II 75—1,19, val 1.01. Appelen: Yellow Transparant I 35—56, II 33—36, keuken 33— 54, fabriek 29—50, kroet 15—20, val 11—25. Peren: Oomskinderen I 54, II 34, keuken 39, fabriek 16—33, kroet 10—19. Rode bessen per ke II 1.42—1.48, III 90—94. Kruisbessen 73. Druiven 330—2.71. Frambozen per doos 39— 45. G.A. 1 augustus. Aardappelen: Bintje bonken II 10.80—15.60. grote II 6.20—10.50, drieling 3,30 —3.50, kriel 2 20—3.20. Aard. bonken I 11.20— 16, II 8-12.30, grote I fl.20-14.20, drieling 2.90—10.60, kriel 2.70—3.70, grote II 6.10— 13.20. Aanvoer 39.000 kg. Fruit: Rode bessen 81—143. Witte bessen 48 .—76. Kruisbessen 13—64. Bramen per doos 44. Frambozen per doos 39. Pruimen per stuk 5—21. Perziken per stuk 340. Netme- loenen 44—116. Frankenthaler I 199—203. To maten bonken 32—38, A 40—50, B 2945, C 24—45, CC 35. Peren: Oomskinderen H 45-55 7079, keuken 56. fabriek 41. Pruimen: Early Laxton H I 76-137, H II 74—110, fabriek 47 —105. Czarpmimen H II 41. Appels: Yellow Transparant H 50-55 26, H 55-60 31—36, H 60- 65 35—40, H 65-70 38—46, H 75 80 45, keuken 30-43, fabriek 12—33, val en kroet 8—36. Groenten: Dubb. princessen 20—39. Snijbo nen 29—79. Andijvie 7—9. Postelein 4—37. Rabarber 4—20. Bospeen 10—22. Waspeen 8— 27. Breekpeen 6—9. Boskroten 2—4. Kroten per kg 9. Bosuien 2—12, Uien per kg 7—16 8avooiekool 6—9. Spitskool 21—25. Rodekool 4—11 Prei 14-50. Kropsla A 3-4. Bloem kool 4 stuks per ldst 45—63, 6 stuks per kist 2946, 8 stuks per kist 12—29. Komkommers A 8-15. B 8-13, C 8—9. Augurken A 23- 106, B 17—93, C 6—56, D 7—30. VEILING WALCHEREN G.A. 1 aug. Yellow huishoud 75-85 55 ct.; 65-75 42— 44 ot.; 65-65 36 ct.; 2 25 ct. Aanvoer 12 ton. VISMIJN TE VEERE. 1 augustus. Aangevoerd: 575 kg exportgarna len 2.42—3.84; 1169 kg schar 19—23; 35 kg bot 18—17; 391 kg schol 25—37; 1142 kg tong 2.57—3.55; 13 kg rog 17—26; 10 ke wulk 16— 21; 10 kg ongesorteerde vis 16; 2 kg tarbot 1.75; 479 kg doorgedraaide vis. Bromfiets reed tegen auto Op de hoek Dalensestr.-Vossemeer- sepoort te Tholen is P. J. M. M. uit Bergen op Zoom met zijn bromfiets tegen een vrachtauto van de firma H. uit Bergen op Zoom, bestuurd door W. J. V., gereden. De bromfietser verleende geen voorrang en werd door de auto gegrepen. M. sloeg tegen de grond, maar kwam met de schrik vrij. De bromfiets werd zwaar beschadigd. Bromflels botsle tegen fietser Op de hoek LeeuwenlaanWillem de Zwijgerlaan te Terneuzen kwamen een bromfietser en een rijwiel met elkaar in botsing. De schade be perkte zich tot wat ontvellingen. De schade aan het rijwiel werd ter plaat se hersteld. Collecten De in de Nederlands hervormde kerk te Stavenisse gehouden collec ten voor de Hervormde Bond voor Inwendige Zending op Gereformeer de Grondslag en voor het Hervormd Gereformeerd Onderwijsfonds brach ten resp. 102,76 en 77,77 op. Walcheren ZATERDAG 2 AUGUSTUS. Evang. op G.G. Arnemuiden (Ver. geb.) 7.30 ds. Grisnigt. Adventisten. Middelburg 10 Bijbel studie, 11 dienst; Vlissingen 9.15 dienst, 10,15 Bijbelstudie. Interkerkelijk avondgebed. Middel burg (koorkerk) 7.308. ZONDAG 8 AUGUSTUS. Geref. Kerk. Arnemuiden 10 en 2.30 ds. Potma; Domburg 10 en 2.30 ds. Dondorp; Gapinge 9 ds. de Groot, 2 dr. Dondorp; Grilpskerke 10 en 2.30 ds. Vlaardingerbroek; Koude kerke 9.30 en 2.30 ds. Bokma; Me- liskcrke 9.30 en 2.30 ds. van Hee- sen; Middelburg Hofpleinkerk 9.30 ds. Dekker, 2.30 en 5 ds. v. d. Leek; Noorderkerk 9.30 ds- v. d. Leek, 5 ds. Dekker; Lutherse kerk 7.15 de heer Wester; Oost- en West-Sou burg 9.30 en 2.30 ds. Meijer; Oost kapelle 10 en 2.30 ds. de Groot; Serooskerke 10 en 2.30 ds. Melse; St. Laurens 10 en 2.30 dr. van Zuy- len; Veere 10 en 2.30 ds. Brouwer; Vllssingen 9.30 en 5 dr. Dondorp; Vrouwenpolder 10 en 7 ds. Tlssink; Westkapelle 9.30 leesd., 2.30 ds. Tis» sink. Geref. Kerk (Vrijgem.) Souburg 9.45 ds. Douma, 2.30 leesd.; Vlissin gen 8 en 4.45 ds. Douma. Geref. Gem. Aagtekerke 9.30, 2 en 6 leesd.; Arnemuiden 9.30, 2 en 6 lees- dienst; Meliskerke 9.30, 2 en 6.30 leesc).; Middelburg 9.30, 2 en 6.30 leesd.; Oostkapelle 10 en 2.30 lees- dienst; Vlissingen 9.30, 2.30 en 6.30 leesd.; Westkapelle 9.30, 2 en 6 lees- dienst; Zoütelande 10 en 2.30 leesd. Clir. Geref. Kerk. Middelburg 9.30 en 3 ds. v. d. Molen; Vlissingen 9.30 en 5 ds. Verhage. Ver. van Vrijz. Herv. en Remonstr. kri»-, VKssinge" gesx dren*1" Middelburg 10.30 Vlissingen 10 ds. Doopsgez. Gom. ds. Nolthenius; Veen. Herst. Apost. Zendingsgem. Vlissin gen (Bakxersgang) 10 en 4.30 dienst. Herst. Apost. Zendingskerk. Vlissin gen (Kasteelstraat) 10 en 5 dienst. Leger des Heils. Middelburg 10 Heïlsk., 4 openl. sk., 7.30 verloss.sk. o.l.v. brig, Deurlo; Vlissingen 10 Heilsk. Evang. op G.G. Vlissingen kazerne Willem ijl 10 en 5 ds. Grisnigt. G.G.N. Middelburg (kantinezaal 'vei ling) 9.30, 2 en 6.30 leesd. Ned. Herv. Kerk. Aagtekerke 10 en 2.30 dienst; Arnemuiden 10 en 2.30 de heer Oskam; Biggekerke 9.30 en 2 dienst; Domburg 9 ds. Drubel, 10 en 7 ds. van Vliet; Gapinge 10 ds. Groeneboer; Grijpskerke 10 ds. Berg- kotte, 2,30 ds. v. d. Schoot; Klevers- kerke 2 kand. Kok; Koudekerke 10 ds. Hoffman, 2.30 ds. van 't Hof, Vliss. str. ds. Duvekot; 't Zandt 10 ds. Durkstra (H.D.), 10.15 jeugdk., 7 ds. Hoffman; Meliskerke 2.30 ds. Durkstra: Middelburg Nieuwe kerk 9 ds. Dijckmeester, 10.30 ds. Aal- ders (H.D.), 7 ds. Kalkman; Engel- se Icerlc 9 do heer Kooren; Nieuw en St.-Joosland 10 ds. Odé, 7 ds. van 't Hof; Souburg 9.30 en 11 ds. van Duijne, 7 ds. R. Abbing; Oostkapel le 10 ds. Richard, 7 ds. Oosterwijk (jeugdd.); Ritthem 10 ds. van 't Hof. 7 ds. Dijckmeester; Seroosker ke 10 ds. v. d. Wind, 2.30 ds. Theu- nissen; St.-Laurens 10 ds. Kalkman, 7 ds. van Boven; Vlissingen St. Ja- cobskerk 10 ds. v. d. Schoot, 5 ds. Kloosterman; Kapel Beiaardenhuib 7 ds. Kloosterman; Jonanneskerk 9.30 ds. Kloosterman (jeugdd.), 7 ds. v. d. Schoot; Havendorp 10 ds, Oostenrijk; Vrouwenpolder 10 ds. v. d. Linde; Westkapelle 9.30 en 2.30 ds. Oosthoek; Zoütelande 9 ds. Wa- gener, 10.30 ds. v. Boven, 7 ds. Ad- (jsugü) V.V.Z.B. GOES. 1 augustu». Export- en lnüuttrievclHng. Yel low Transp. ST 75-85 63. 8T 65-75 60-52, ST 55-65 36, H 75-85 63, H 65-75 47, H 55-65 33—34, H 60-65 37, H 55-60 30, aanvoer 34 ton. Oom&- klndeienpeer H 45-55 51—53, II XI 30—36. Dubb. pr. bonen 1 29, 8030, 35, II 28, 3023, 60. Duitse Zure 11 114. Zure Morcüen I en II 128. Zwarte bessen II 123. afw. 72. Frambo zen in kratten 1 227. II 161—163. Gewone veiling. Yellow Transp. keuken 28— 40. val 8. OomBkjnderenpeer fabriek 21—32. Rode bessen II 133. Kruisbessen II 52—64. Bramen per doos II 41—49. Perziken per stuk I 18—44. Early Laxton 1 105—147, grof 84— 148, 11 8391, fabriek 61—100. Tollenaars I 55. grof 46. Czarpruunen 1 148—173. grof 114, II 138—145. Ontario grof 145, fabriek 90. Groenten: per stuk: Kropsla A II 34. Bloemkool A I 54. A IJ 47—54. B I 32. B II 14—31, afw. 10—11. Komkommers A I 8—18, A II 8—9. B I 13—14, C I 8—11. Per kg: To- maten A 34—43, B 33—44. C 29-21. Augur- ken A 99—101, B 67. C 31—34. Uien 7—8. Groene savooiekool 8—12. Rodekool 6—7. An dijvie 10-11. Dubb. pr. bonen 25-28. Stok- snijbonen 91—92. Saxabonen 13. Pronkbonen 27—32. Aardappelen bonken 12—13, grote 6— 9, drielingen 5—6. Per bos: Wortelen 13. Kroten 2. Uien 6. Selderij 4—6. VEILING SCHERPF.NISSE. 1 augustus. Doré bonken 13.52, gewone I. 12.10, gewone II 11.10—11.90, drielingen 5.50. Eigenheimers bonken 5 15. gewone I 9.60— 10.20, gewone II 8.30—8.50, drielingen 5.60, Bmtjes bonken 14.76, gewone 7.10—7.80, drie lingen 2.10. Aanvoer 55 ton. VEILING ST.-ANNALAND. 1 augustus. Doré bonken 13.82, gewone I 122712.48, drielingen 6.28. Eigenheimers bonken 6.50— 6.98, gew. I A 10.80—11.07, gew. X 10—40— 10.84, gew. II 8—10.18, drielingen 5.89—6.30. Bintjes bonken 15.0116.01. gew, I 8.30—8.48, gew. II 7—8. drielingen 3.58. Aanvoer 220 ton. VEILING ST.-MAARTENSDIJK. 1 augustus. Doré 11.03—11.88, bonken 13.13, drielingen 4.80. Eerstelingen 8. Eigenheimer» 827—1028, bonken 15—1522, drielingen 4.97, Bintjes 7 01—9.49. bonken 15.22—14.54, voer 1.95. Aanvoer 100 ton. VEILING THOLEN 1 aug. Eerstelingen bonken 13.58, gewoon 8.50—8, Dorè bonken 12.14, gewoon 12.30— 12.47, poters 5.50; Witte Eigenheimers bon ken 6, gewoon 8.70—10.25, poters 4.88, kriel 1.88; Bintjes bonken 13.24—13.50, gewoon 8 —8.44. Aanvoer 86 ton. Stambonen zonder draad 27 ct. Aanvoer 1700 kg. GROENTEN. EN FRUITVEILING BERGEN OP ZOOM. 1 augustus. Andijvie 7—10. Bloemkool 10—55. Snijbonen 25—e4. Stamboon dubbele prin cessen 25—38. Wagenaars 20—26. Komkom mers 22. Rodekool 6—8. Savooiekool 6—16. Wittekool 21. Kroten 6. Bospeen 10—18. Was peen 10—12. Sla 3—9. Tomaten 3349. Tuin bonen 414. Rabarber 4—11. Staakprincessen 7189. Erwten 28—58. Prei 13—29. Rode bessen 651.81. Frambozen 1.36—1.73. Early Laxton 42—.144. Kroes 60. Yellow Transparant 7— 56. Oomskinderen 20—74. Kasperzik 1044. Kaspruim 13—19, idem 1.49—l 78 per kg. Me loen 16—1.00. Kruisbes 43-72. VEILING „KRABBENDIJKE EN OMSTREKEN". Dubb. pr. bonen I 28.80—29.30. II 2520-23.40. Pruimen: Ontario H I 182, F 71^85. Early Laxton H 1 lil—142. H II 69, grof 139, fabr. 51—SI. Prolific III 29 per doos. Bramen I 49 —59 per doos. Peren: Oomskinderen H 45-55 66, H II 35—37, K 52. fabr. 23—26, kroet 16— 30, val 19—25. Appels: Yellow Transp. ST 75- 80 63, ST 70-75 61, ST 65-70 46—47, ST 60-65 39, ST 55-60 30. H 75-80 -57. H 70-75 54, H 65-70 44, H 60-65 35—37. H 55-60 28, H II 24, K 32— 36, F 22—26, kroet 13—21, val 12. Verpakt fruit: Yellow Transp. H 75-80 63— 66. H 70-75 56-63, H 65-70 53—57. H 60-65 45— 47, H 55-60 34. Stark Earliest H 65-70 110 111, H 60-65 104-108. VEILING KAPELLE. 1 augustus. Rode bessen II 15. Zwarte bes- sen 108. Zure Morellen 1 en II 152, 111 55. Frambozen in kratten I 206—230, II 143—152. Bonen I 30—70, II 28.80—29.30. Levering za terdag I 30.90, II 29.50—29.70. Appelen: Yel low Transparant ST 75-85 64—65, ST 65-75 50, ST 80-65 39—44, ST 55-65 33—34, H 75-85 65, H 65-75 47—48. H 60-65 37, H 55-65 32—34, H 55-60 27, H II 17—20, K 27—34, fabr. 13—17, val 6—13. Verpakt fruit: Scarlet Pimpernel ST 75-80 142, ST 70-75 137, ST 65-70 125—130, ST 60-65 87—100. ST 5>60 55. Oomskinderen- peer A 87. B 70—71, H 55-60 75, H 5055 58— 69, H 45-55 42—53. H II 26—28. fabr. 13—17, val 8—12. Scarlet Pimpernel K 60—63, fabr. 23, H II 30. Pruimen Laxton I 125—170, II 76-118, grof 102—121, fabr. 41-60. Czarprui- men I 158—209, II 104—149, grof 98—118, fabr. 3749. Ocoulanen I 28. Tollenaarspmimen I 51. Oranjepruimen I 62. Bramen per doos I 60—76. II 46—52, Loganbessen I 79. Frambo zen I 50—55. II 37—54. Perziken A I 27, II 11, I 18—19, III 4!A—IV 3Vi. Aardappelen I 67Vzbonken 10—11, II 2'i 6, kriel 1. Groenten: Kropsla 3—7. Andijvie 8—14. Bloemkool 10—23. Tomaten 34—46. Kroten 7. Snijbonen 56—79. Stekulen 2V'23. Komkom mers 13—18. Savooiekool 7. Spitskool 6. Augurken 100. Geen contract voor Wilkes bij sluiten van de markt Eisen voor V.V.V. waren te hoog! Nu naar het buitenland? Bij het sluiten van de voetbaimarkt donderdagavond om twaalf uur «vas er nog geen contract voor Faas Wil kes, die door V.V.V. op de transfer- lijst is geplaatst, tot stand gekomen. Men heeft Wilkes, die op de laatste transferdag telefonisch bij het V.V. V.-bestuur geïnformeerd heeft naar de stand van zaken, nadrukkelijk te verstaan gegeven, dat V.V.V. geen nieuw contract met. hp.m zal aangaan in verband met de eisen, welke door genoemde speler worden gesteld en het voornemen van het V.V.V.-be- stuur om geen uitzondering te maken met hogere gages voor een bepaal de speler. Men gaat voortaan het „gelijke monniken, gelijke kappen" toepassen. Indien Wilkes nog in' het komende seizoen wil blijven spelen zit er nu voor hem niets anders op dan weer opnieuw naar het buiten land te trekken, zodat zijn ster niet meer op de Nederlandse voetbalvel den zal schitteren. Benoeming Tot onderwijzer aan de school met de bijbel te Westkapelle werd be noemd de heer A. C. Dourleijn te Middelburg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 15