MENSEN EN MACHINES MAKEN DUINEN TOT VEILIGE DIJK WALCHEREN ZUID-BEVELAND EXAMENS STENOGRAFIE EN MACHINESCHRIJVEN MARKTBERICHTEN VRIJDAG 1 AUGUSTUS 1958 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT. IN ZOUTELANDE (Slot van pag. ij zijn al heel wat metertjes gereed. Dat wil zeggen: daar is de toplaag al aangebracht. Maar de dijk, de aanstaande .boulevard" zal niet minder dan ongeveer veertig meter breed wor den en de uitvoerder, de N.V. ge broeders De Klerk uit Werken dam, zal er de handen vol aan hebben om dit onderhande zijnde gedeelte vóór de herfst, als de kans op hevige najaarsstormen weer zo groot wordt, gereed te hebben. Nu al let men er nauw keurig op, dat er geen stukje „open" blijft Als dan het gevaar van grote wind kracht ietwat geweken is, zal men het andere kleinere deel, dat zich noordwaarts uitstrekt, onderhan den nemen. De afsluitingstermijn van deze werkzaamheden is op mei ge steld, maar men verzekerde ons, dat men spoediger met dit project ge reed is. Gebruinde toerist Aan de waterkant Is een mobiele kraan aan het werk. Daar wordt 150 meter glooiing gelegd. De steen- glooiïng verkeerde wel in goede staat,, maar was niet recht. Welnu, in mei en wellicht eerder zal daar over 150 meter één rechte glooi ing liggen. De werkzaamheden staan onder directie van de Polder Walche ren. En de arbeiders werken door. Links en rechts van hen klinkt opgewekt strandrumoer, zij ho ren het nauwelijks. Voor hen strekt zich de wijde, door de war- Officiële publikaties MIDDELBURG. SLUITING HUISVESTINGBUREAU. Het huisvestingsbureau te Middelburg Is van 4 t.m. 9 augustus 1958 gesloten. Burgerlijke stand VLISSINGEN. Bevallen: C. van Boven—Roelse, d.; I. M. de Paauw—Scherbeijn, z.; J. M. Ver boom—Kommers, d.; M. E. de Leeuwen— X>e Rijke, d.; J. M. v. d. Linden—v. d. Berg, d.; J. Goudt—De Vries, z.; C. L. Leendertse—Dees, d.; J. de Troije—Jas- perse, d.; C. C. Inderwisch—Van Marion, z.\ M. P. C. de Groene—Perst)n, z.; J- van Luljk—Lute, d.; C. M. Stelwagen— Grassens, d.; M. J. Walter—Van Bergen, d.; C. A. Degreef—Aarbodem, z. Ondertrouwd H. v. d. Helden, 48 Jaar en M. J. W. v. d. Berge, 32 Jaar; W. H. J. Vallen, 21 Jaar en P. J. Groenenberg, 21 Jaar; J. M. Maas, 19 Jaar en C. P. Pe ters, 20 Jaar. Getrouwd: J. J. Notebaart, EO Jaar en W. M. L. Scheepers, 46 jaar; G. Stam, 23 jaar en W. Jacöbsb, 23 jaar; J. Kloet, 24 Jaar en A. Bots, 22 Jaar; A. Francke, 27 jaar en J. W. Goor, 26 Jaar; Z. Winter, 37 Jaar en A. A. M. G. van Hlrsel, 26 jaar; A. P. Rouffaer, 59 jaar en A. M. Bedet, 35 jaar; A. A. WJJgman, 37 Jaar en J. M. Amadio, 28 Jaar; E. Joosse, 23 Jaar en A. Bosschaajt, 25 jaar; W. A. de Hondt, 24 jaar en S. K. J. Crinse, 17 jaar. Overleden: H. H. Visser, 76 jaar, wed. van H. Beneker; J. de Bart, 47 Jaar, e. van J. de Nooijer. Badgasten bekeken de Groedese maquette Donderdag hielden 50 badgasten van de gemeente Groede onder leiding van de wachtmeester le klasse der rijks politie L. van Ooyen een excursie naar de maquette van de door hem vervaardigde verkeerstafel in het ge meentehuis te Groede. Nadat de wachtmeester een uitvoeri ge beschrijving gegeven had van het ontstaan van deze voor Zeeland unie ke verkeerstafel en de verkeerslessen die hij aan de schooljeugd en ook aan de ouderen geeft werd een wedstrijd georganiseerd In verkeerskennis. Na de wedstrijd werden er nog enkele verkeersproblemen behandeld uit vragen van badgasten. me zomerzon beschenen, zee uit, waarop traag een kleine coas ter huiswaarts tuft. Zij letten er niet op. Zij schijnen al evenmin interesse te tonen voor het mooie beeld, dat het dorp Zoutelande van deze plaats af biedt. Zij zul len dit jaar zeker niet met vakan tie naar het strand gaan, al gaven zij toe, dat Zoutelande nog niet zo'n kwade plaats om te werken is. Af en toe komt een gebruinde toerist in shorts of badpak even kijken. Hij staat er wat vreemd bij in zijn vakantiekledij, tussen de mannen in overals en in het gore zand. Het lawaai betekent voor hem de druppel, die de em mer doet overlopen en hij is weer gauw verdwenen. Achteloos drijft de man in de bull dozer zijn zware machine met de bumper in het zand. Hij maakt een weggetje voor zich. Een paar meis- jes-in-badpak, die niets vermoedend op de duinen zitten, vliegen gillend weg, als de bulldozer-bestuurder voor de gTap een stukje duin onder hen wegvaagt. Op 11 augustus komen de sloper9 om het café „De rode leeuw", dat nu al bijna door zand wordt afgeslo ten, met de grond gelijk te maken. Tegen het najaar ligt op die plaats een stevige dijk. En volgend jaar mei zijn de dijkverzwaringswerkzaam heden bij Zoutelande ten einde. Afscheid P.T.T.-besteller Gebraad van Kattendijke In het postkantoor te Goes is donder dagmiddag afscheid genomen van de heer J. W. Gebraad, besteller eerste klas te Kattendijke, die de dienst der P.T.T. met ingang van vandaag, 1 augustus, heeft verlaten in verband met het bereiken van de pensioenge rechtigde leeftijd. De heer Gebraad trad op 1 augustus 1914 in dienst der P.T.T.; hij begon als hulpbesteller te Poortvliet. Vervol gens kreeg hij Wolphaartsdijk als standplaats, in welke gemeente hij tot besteller werd benoemd. Na nog te Rotterdam te hebben gearbeid kwam de heer Gebraad op 1 januari 1923 naar Kattendijke, waar hij tot bestel ler eerste klas werd bevorderd. Nadat de heer M. Quakkelaar de af scheidsbijeenkomst met een kort woord had geopend, sprak de direc teur van het Goese postkantoor, de heer J. H. Verbaken de scheidende besteller toe. Nadat de heer Verbaken zich in waarderende bewoordingen had uitgesproken over de wijze, waar op de heer Gebraad in Kattendijke zijn niet lichte taak heeft vervuld, bood hij hem de afscheidspenning met oorkonde van de directeur-generaal der P.T.T. aan. Vervolgens spraken de directeur van het postdistrict Middelburg, de heer P. Koelewijn. de waarnemend chef expeditie en bestelling, de heer P. K. van den Berge en de hoofdbesteller, de heer W. F. van Riet als directe chef van de heer Gebraad. Namens het personeel bood de heer C. M. M. van Zweden de scheidende besteller een ets aan; mevrouw Ge braad mocht bloemen in ontvangst ne men. VLISSINGEN „Canadese invasie" Op 18 en 19 augustus zal in Vlissin- gen in het programma van de Zo- mershow optreden de „Barrie Colle giate Band", een jeugdorkest uit Ontario, dat op het ogenblik deel neemt aan het internationale mu ziekfestival in Kerkrade. Het orkest wordt gevormd door rond vijftig meisjes en jongens, zodat Vlissingen op 18 en 19 augustus als het ware een kleine Canadese invasie kan verwachten. Reeds nu treft men dan ook maatregelen om de bezoekers straks onderdak te kunnen brengen en bij het V.V.V.-kantoor in de Coosje Buskenstraat noteert men gaarne adressen van degenen, die be reid zijn jeugdige Canadese gasten voor twee nachten (van 19 op 19 en van 19 op 20 augustus) te herber gen. Bij voorkeur wil men de jonge lieden onderbrengen in gezinnen met middelbare scholieren. Buitenlandse reis van personeelsvereniging De reisgroep uit de personeelsvere niging van „De Schelde" heeft ook dit jaar een buitenlandse reis ge organiseerd. Hedenmorgen te vier uur vertrok een autobus met 48 va kantiegangers naar Silz in Tirol. De reis langs de Rijn, de Beierse Alpen en het Zugspitzegebied naar Silz. Teruggereden wordt via het Bodenmeer en het Zwarte Woud. Op 8 augustus hopen de reizigers in Nederland terug te zijn. Reis leider is de heer H. van Gog. Autobotsing op boulevard Woensdagavond rond 11 uur kwa men op de Boulevard De Ruyter te Vlissingen, bij de rotonde, twee per sonenauto's in botsing. De heer H. P. V. uit Vlissingen wilde met zijn wagen de boulevard oprijden, toen uit de tegenovergestelde richting 'n auto naderde, bestuurd door de heer M. uit Baarle-Hertog. M. reed ver moedelijk teveel links, waardoor een botsing volgde. Beide wagens wer den beschadigd; persoonlijke onge lukken deden zich niet voor. Oefenmijn in visnet Een visser uit Vlissingen arriveerde donderdag in de haven met aan boord een nogal ongewone vangst; er was een mijn in net net terecht gekomen. Uit een door de Kon. Ma rine ingesteld onderzoek kwam vast te staan, dat het een ongevaarlijke oefenmijn van Engelse makelij was. Wandeltochten in omgeving Yerseke Zaterdag 9 augustus a.s. zullen te Yerseke propaganda-wandeltochten worden georganiseerd. Het parcours zal zo worden uitgestippedldatdedeel- nemers iets te zien zullen krijgen van de oester- en mosselcultuur en zich een "goede indruk zullen kunnen ma ken van de werkzaamheden aan de dijken van de Oosterschelde. De start plaats is bij de oude openbare school aan de Damstraat. Medewerking zal worden verleend door de harmonie „Mozart" en de jeugddrumband „Jong en blij" uit Breda. SCHORE Uilstapjes De christelijke jonge mannenvereni- ging „Samuel" hield zaterdag haar reisje naar „Boshadhoeven" bij Sep- pen (Noord-Brabant), waar men zich vermaakte met roeien en zwemmen. Het hervormde „Dameskoor" maakte diezelfde middag haar uitstapje naai de Belgische kust, waar zij o.m. Knokke en Blankenberge en 's avonds het verlichte Brugge bezochten. Collecte. De collecte voor de stichting christelijke blindenhulp „De Fakkels Bijeen" heeft te Schore f 35.30 opgebracht. BORSSELE Geslaagd Geslaagd voor het diploma middelbaar technisch onderwijs M. Krijger Mz. en J. de Muynck Jac.z. uit Borssele. Wedvluchten De postduivenhoudersvereniging „De Noordster" te Yerseke nam met 477 jonge duiven en 26 oude duiven deel aan een concoursvlucht vanuit Neuf- villes. Bij de jonge duiven was de uitslag: 1. Joh. van Es; 2. en 7. M. Minnaard; 3. E. Everse; 4. en 5. M. de Koeijer; 6. W. M. van Haver; 9. C. de Koeijer; 9. A. Zoeteweij10. P. J. Poleij. De uitslag bij de oude duiven was: 1. P. J. Poleij; 2. Ph. C. van Os; 3. en 7. Joh. van Es; 4. en 5. H. J. van Es; 6. C. de Koeijer. Vanuit Bordeaux, waaraan met 63 duiven werd deelgenomen, was de uit slag: 1., 3. en 9. E. Vermast; 2. en 8. J. J. van Oeveren; 4. J. Zuydweg; 5. Joh. van Es; 6. en 7. W. A. Vette; 10. H. J. Lacor. De postduivenhoudersvereniging „De blauwe Doffer" te Hansweert hield zon dag een vlucht naar „Moescroen" over een afstand van 95 km. Ingekorfd 199 dui ven. De uitslag luidt als volgt: 1 A. de Leeuw; 2 P. v. Eyckeren; S P. de Blok; 4 en G E. Mollet; 5 J. P. Theenaart; 7 ge- br. Smallegange; 8 I. Sanders; D A. van Ertsvelde; 10 H. Vermue. Wedvlucht met jonge duiven tc Kats, vanuit Neufvilles; 210 duiven. Snel heid eerste duif 1155 m. p. min. S. Branderhorst 1; T. Stoel 2; gebr. v. Liere 3 en 4; C. Bouterse 5; A. de Moor 6; L. de Visser 7; L. de Fauw v. Boven 8; G. Eikenhout 9; J. Ver sprille en zn. 10. Wedvlucht te Kats. Bordeaux. 23 dui ven. Snelheid eerste duif 1366 m. p. min. Gebr. v. Liere 1; J. Wilderom 2 en 3; S. Saaman 4, 5, 6; S. Bran derhorst 7 en 8. RAAD RITTHEM Rioleringswerken binnen de bebouwde kom De raad der gemeente Ritthem ver gaderde onder voorzitterschap van burgemeester P. Daniëlse. Voor de 6e fokveedag voor Walcheren werd 15 subsidie verleend. Van de muziekver eniging O.N.D.A. was een dankbetui ging ingekomen voor de verleende extra subsidie van 750. Aan de Stichting Militaire Tehuizen van het Humanistisch Thuisfront werd geen snbsidie verleend. Op de begroting zal een som van 500 worden uitgetrok ken voor autovervoer van een leer kracht over het schooljaar 1958-1959. De exploitatievergoeding van de bij zondere school werd over 1957 vast gesteld op ƒ3206. Besloten werd adhesie te betuigen aan het verzoek van het gemeentebe stuur van 's-Heerenhoek inzake de verhoging van de veertarieven op de Westerschelde. Van de directie voor de arbeidsvoorziening te 's-Graven- hage was een bericht ingekomen, dat de rioleringswerken ad 75.000 bin nen de bebouwde kom in principe in aanmerking komen voor uitvoering als aanvullend werk met subsidie. Al leen bij groeiende werkloosheid zal tot uitvoering van dit werk kunnen wor den overgegaan. Op de begroting voor 1958 werd een post van 2825 uitgetrokken wegens verbouwing van een toekomstige wo ning voor de postcommandant van de rijkspolitie. De raad vond het bedrag hoog, doch had respect voor de werk zaamheden, welke de huurder zelf aan het pand zal verrichten. Gevonden voorwerpen De commissaris van politie te Vlis singen maakt bekend dat in het tijd vak van 23 tot en met 29 juli de vol gende gevonden voorwerpen zijn aan gegeven: schoentjes van pop, kinder- tasje, diverse sleutels, jongenssjasje, dameshandschoen, rode portemonnee, schoolrapport, contactsleuteltje in étui, kindersokje, enkele portemon nees, oorbel, waterpomptang, paraplu hoes, bal met slagplankje, rozen krans, kinderschoentje, kaartjes wol, autokentekenplaat, een schaaf, snoer parels, contactsleuteltjes, muntbiljet, bedelarmbandje, broche, badhanddoek met onderbroek, sjaal, portemonnee, enkele sleutels, deurmatje, 10 ritten- boekje Prov. Boot, schakelarmband, bal, paspoort, polshorloge, regenkap- je, Kinderschoentje, halssnoer, bad handdoek met badmuts en badpak en kindertasje. Examen Voor het examen praktijkdiploma boekhouden der stichting Nederlandse Associatie voor Praktijkexamens slaagden 4 van de 5 leerlingen der z.g. proefvervolgklas der Gem. Midd. Han delsavondschool te Vlissingen n.l. de heren K. J. Pervoorst jr., J. Heykoop, B. Vogel en A. den Hamer. ZOUTELANDE Schatgraven op het strand Op het Zuiderstrand te Zoutelande werd voor de kinderen een schat graafwedstrijd gehouden. Op een af gebakend stuk strand waren onge veer 160 pakjes begraven, die de kin deren er met hun handen uit moesten graven. Er was voor deze wedstrijd grote belangstelling. Zomerreis bejaarden Tweeenveertig bejaarden uit Zoute lande maakten de zo langzamerhand traditionele zomerreis, die ditmaal (per autobus) naar Rotterdam voer de. Hier werd onder meer een rond vaart door de havens gemaakt. Bij de thuiskomst in de avonduren zorg de de muziekvereniging voor een op gewekt welkom, waarna de heer J. Wisse namens de bejaarden een dankwoord sprak aan allen, die dit uitstapje mogelijk hadden gemaakt. Voor de muziekvereniging had men een bedrag van dertig gulden bijeen gebracht. Raad komt bijeen. Hedenavond vrijdag om half acht komt de raad van de gemeente Zoutelande in openbare zitting bij een. I De uitslag van de examens, gehouden te Middelburg door de nationale ver eniging van leraren in stenografie „Groote", luidt: Machineschrijven Nederl. 120 aan- sl. p. min.: geslaagd de dames H. An- theunisse (met lof), A. E. Barentsen, R. de Bie (met lof), N. P. Bosdijk, C. J. P. Castenmiller, J. M. Cornebsse, G. M. J. Damen, J. D. Davidse, E. Die- rickx, E. D. C. Dorleijn, M. A. E. v. Empel (met lof), M. M. Eversen, J. v. Gendt, A. M. Gerritsen, W. G. E. Gle- rum (met lof), M. A. Goedhals, A. L. Goedhart (met lof), J. F. C. Hanse (met lof), P. den Hollander, E. P. Huybregtse, A. P. v. Iwaarden, P. v. Iwaarden, P. J. Koole, E. J. de Leeuw, J. A. v. Luyk, Y. M. Merle (met lof), J. Midavaine (met lof), J. P- Mida- vaine, E. J. Mesu, J. C. Nieuwenburg (met lof), J. W. Poppe, A. v. d. Putte, W. A. Rouffaer, M. J. v. Rooijen, A. Sanderse, M. Sinke, A. C. Slootmans, P. Theune, C. G. de Visser, J. Wil- lemse (met lof), N. A. Wiltenburg, A. de Wit (met lof), J. W. de Wolff, en de heren H. C. v. d. Berg, C. Besuyen, A. Griep, L. J. L. Hendrikse, H. G. Jo- ziasse, J. v. Keulen. C. de Keijzer, J. J. v. Leerzem, J. Meljers, A. Meijer, J. Nieuwenhuyse. C. W. Rooze, G. Rijksen, C. M. v. Rijswijk, R. J. Schip per, J. A. Sinke, A. J. M. Schrier, J. C. Visser, W. de Visser, S. v. Waege- ningh en M. J. Wattel te Middelburg; de dames N. C. de Beste, E. Deute- kom, E. M. C. Draeck, E. v. Duyne, M. Goetheer, W. J. J. de Kam-v. Sluijs, S. J. Karelse, P. Schroevers, J. M. Suurmond, L. J. Willemse, en de heren W. Leijnse en G. Ovaa te Vlis singen; de heer J. v. Keulen te Aagte- kerke; de heer J. Aarnoudse te Aar denburg; de dames C. Dellebeke, H. E. P. de Jager, J. Klaasse, C. Meulmees- ter, G. de Ridder en de heren W. Joos se, J. J. Marteijn, C. Meerman, J. de Ridder (met lof), K. Schroevers en J. Vogel te Arnemuiden; mej. S. M. den Hamer te Biervliet; mej. G. A. Hen- sen en de heren L. W. Jacobs en J. v. Oostenbrugge te Breskens; de heren J. B. v. Oosten en J. de Visser te Dom burg; mej. M. Corthals te Draaibrug; mej. D. P. de Buck (met lof) en de heer J. Minderhoud te Gapinge; de dames F. Francke, L. J. Geertse (met lof), J. Geschiere (met lof), en de he ren J. Dingemanse en M. de Lignie te Grijpskerke; de heren W. J. Risseeuw en L. P. Verberkmoes te Groede; de heer C. M. Jacobse te Hoofdplaat; de heer J. L. de Troye te Nw.- en St.- Joosland; mej. W. Boone en de heer L. F. C. Wisse te Koudekerke; de da mes N. J. Francke. K. Janse, W. Joos se (met lof), I. Verhulst (met lof) en de heer W. Koole te Sint-Laurens; de heer A. de Wolf te Meliskerke; mej. I. M. Hoste te Nieuwvliet; de dames K. E. Boidin, A. C. M. Claessens, E. M. L. Claessens, E. M. L. Guesquierre, IC. Harmsen, C. Meijers, D. M. Ren tier, J. H. Ritico (met lof), en de he ren A. J. Broodman en J. K. van het Westeinde te Oostburg; de dames T. C. Francke, H. Geertse, J. M. M. den Hollander (met lof), J. J. Roose en de heer J. de Visser te Oostkapelle; mej. M. P. Tange te Ritthem; de dames S. E. van Baal, M. A. E. Brugman, M. E. v. d. Ree, en de heer I. A. M. Buijzé te Schoondijke: de dames E. Geerse, S. P. J. Izeboud, M. C. Jobse, C. Pop- ge, C. M. Schoe, J. Sinke, en de heren I. Houterman en G. P. Jobse te Se- rooskerke (W.); de heer A. A. v. d. Oever te Sluis; de dames C. A. M. Daalhuizen, J. E. Krijger, J. v. Soelen en de heer N. Wandel te O.- en W.- Souburg; de dames P. W. Hoogedeu- re, C. Wattel en de heer A. Munter te Veere; de dames C. Faasse, C. Janisse (met lof), N. Minderhoud, W. Minder houd, J. Pouwelse, A. M. v. Rooijen, J. J. Wouters, en de heer L. Roelse te Westkapelle; de dames J. H. Aerts, A. M. Quist en P. C. v. Sorgen te LJzendijke; mej. J. S. de Jong en de heer W. Louws te Zoutelande; mej. C. G. Kotvis te Zuidzande. Bewijzen van vaardigheid In het machineschrijven uitgereikt aan: de dames C. Jellema, R. M. Knops te Middelburg, T. M. de Jager te Nw.- en St.-Joosland, J. Jobse te Oostkapel le, en de heren W. J. Caljouw, G. Os- sewaarde te Middelburg; I. J. Merk te Groede; M. C. Abrahamse te Sint- Laurens, J. Brasser te Westkapelle. Geslaagd voor machineschrijven 175 aansl. p. min.: de dames W. G. E. Glerum (met lof), S. T. P. v. Kerkho ven te Middelburg, en J. M. Suur mond te Vlissingen. Geslaagd voor machineschrijven Engels 120 aansl. p. min.: de dames C. Bravenboer te Middelburg. I. I. Lemmens te Vlissingen. en M. M. Schouten te Aardenburg. Geslaagd voor machineschrijven Duits 120 aansl. p. min.: de dames M. J. Poortvliet te Middelburg (met lof), en 1.1. Lemmens met lofT te Vlissin gen, L. Passenier te Domburg. Geslaagd voor machineschrijven Frans 120 aansl. p. min.: de dames M. J. Poortvliet (met lof) te Middelburg en I. I. Lemmens (met lof) te Vlis singen. WESTKAPELLE Wedvlucht. De postduivenhoudersvereniging „De Zwaluw" hield een wedvlucht vanuit Orleans over een afstand van 420 km. In concours 32 duiven. De uitslag was als volgt: 1. C. Jongepier; 2. en 8. J. Melis; 3. W. Brasser; 4. W. Provoost; 5. C. Sèbregts; 6. F. Wouters; 7. J. Balthazar. O.- EN W.-SOUBURG Wijkverpleegster bij Breda aangereden De wijkverpleegster, mejuffrouw V. uit Souburg, is tijdens een vakantie- tocht per bromfiets in de omgeving van Breda aangereden. Aanvankelijk liet het ongeluk zich niet al te ern stig aanzien en reed zij door, maar in de buurt van Rotterdam kon zij niet verder. Met een lichte hersen schudding is zuster V. naar familie te Brandwijk overgebracht. ARNEMUIDEN Onderwijsbenoeming Mejuffrouw C. Don, hoofd der kleu terschool te Arnemuiden is thans be noemd als hoofd van de chr. kleuter school te Leerdam. Geslaagd voor kantoorsteno Neder lands, 130 lgr. p. min.: de dames J. P. Hendrikse, S. T. P. v. Kerkhoven, P. H. Poppe, W. G. v. d. Velde te Mid delburg, G. F. G. Nijhuls te Vlissin gen, A. Klop te Amsterdam, K. Jobse vmet lof) te Biggekerke, L. P. v. d. Hage (met lof) en A. M. Vrecke te Domburg, W. Francke (met lof) te Grijpskerke, A. Davidse te Meljsker- ke, en de heer P. E. Leijnse (met lof) te Zoutelande. Geslaagd voor steno-typen Nederl. de dames D. Verhage te Middelburg en G. E. G. v. Rijssel te Vlissingen. Geslaagd voor kantoorsteno Engels 100 lgr. p. min.: de dames M. J. Poort vliet te Middelburg en C. C. Leijnse te O.- en W.-Souburg. Geslaagd voor steno-typen Engels: mej. H. J. A. d'Hondt (met lof voor typen) te Middelburg. ZEEUWSCH-VLAANDEREN Biervlietse kermis weer achter de rug Dansen, voetbal en een wielerwedstrijd Afgelopen zaterdag. zondag en maandag hield Biervliet kermis. On danks het minder mooie weer waren het toch gezellige en drukke dagen. Vooral zondag was er nog al wat volk in Biervliet samengestroomd. In elk geval deden de caféhouders en kermisexploitanten goede zaken. Onder behoorlijke belangstelling werden verder een paar vriend schappelijke voetbalwedstrijden ge speeld, n.l. Biervliet Junioren tegen LJzendijke Junioren, terwijl Biervliet I het opnam tegen Oostburg I. Bei de wedstrijden eindigden in een ge makkelijke zege voor de thuisclub. De Biervliet Junioren hielden er hun tegenstanders uit LJzendijke met 50 onder, terwijl Biervliet I Oostburg I in een 63 stand eindig de. De laatste kermisdag was misschien wel de gezelligste. Echt een dag waarop de mensen onder elkaar uit waren. Reeds 's morgens vroeg draaiden de dansorgels. 's Middags werd de traditionele ker- miskoers gehouden, waarin 30 ren- nenrs van start gingen. Deze had den het door de harde wind en de vele regen beslist niet gemakkelijk. Gelukkig was er een regen van pre mies beschikbaar, zodat vaak felle en aantrekkelijke spurtjes van de nieuwelingen te zien waren. Vooral Hülebrand uit Souburg liet hierbij zien, dat hij over de capaciteiten van een sprinter beschikt. Hoewel er enige uitlooppogingen werden gedaan, o.a. door Driedijk, 's-Heer Arendskerke en Wieles, Ter- neuzen, moest toch de eindsprint uitmaken, welke renner met de bloemen en de gebruikelijke zoen zou gaan strijken. Hierbij toonde D. Grocncweg uit Numansdorp zich de Adjudant L Meertens nam te Aardenburg afscheid Opperwachtmeester A. Punt uit Breskens volgt hem op Donderdagmiddag werd op het ge-' mcentehufs van Aardenburg officieel afscheid genomen van adjudant L. Meertens, die wegens het bereiken van do pensioengerechtigde leeftijd met ingang van 1 augustus a.s. de dienst verlaat. Adjudant Meertens, die op 6 juli j.l. 60 jaar werd, was van 1946 tot 1953 groepscommandant van de rijks politie te Sluis en daarna van de groep Aardenburg, waaronder tevens de gemeenten Sluis, Cadzand en Re- tranchement ressorteren. In de raadszaal opende waarnemend- burgemeester C. Sturtewaegen de bij eenkomst, daar burgemeester J. M. A. C. van Dongen een vergadering van Provinciale Staten bijwoonde. Uit alle toespraken, die de talrijke autoritei ten van gemeenten en rijkspolitie hielden, kwam steeds het resóect voor deze tactvolle en rustige politieamb tenaar naar voi'en. De burgemeester van Sluis, de heer P. F. van Hoote- gem, sprak mede namens zijn colle ga's van Aardenburg en Retranche- ment. Vervolgens spraken majoor A. J. van Thiel, commandant van het district Middelburg van de rijkspoli tie, luitenant C. W. Bloemers, opper wachtmeester B. Wisse, namens de groep Aardenburg, adjudant F. v. d. Zande uit Kloosterzande, namens de collega's uit Zeeuwsch-Vlaanderen, opperwachtmeester P. Bos, brigade commandant van de koninklijke ma rechaussee te Sluis, wachtmeester Roelants, namens de reserve-rijkspo- litie, de brigade-commandant van de Belgische politie te Maldegem, de ge meentesecretaris van Aardenburg, de heer J. M. Paridaen, opperwachtmees ter T. v. d. Driest, voorzitter van de afdeling West-Zeeuwsch-Vlaanderen van de christelijke bond van rijkspoli- tie-ambtenaren. een vertegenwoordi ger van de douanenambtenaren van de groep Aardenburg. de heer P. v. d. Velde en de heer J. van Amerongen, namens de hoofden van de scholen in Aardenburg. De meeste sprekers boden de adjudant een cadeau en mevrouw Meertens bloemen aan. Nadat adjudant Meer tens alle sprekers had bedankt deelde majoor van Thiel mede. dat per 1 augustus in de plaats van adjudant Meertens tot groepscommandant te Aardenburg was benoemd opper wachtmeester A. J. Punt uit Breskens. Burgemeester J. A. Leenhouts heette namens zijn collega's de nieuwbe noemde commandant welkom, waarna opper Punt toezegde zijn uiterste best te zullen doen om adjudant Meertens te vervangen. Waarnemend burgemeester Sturte waegen sloot vervolgens de bijeen komst, waarna de aanwezigen per soonlijk afscheid namen van de schei dende adjudant. sterkste. De verdere uitslag luidde: 2 L. van Dongen (Made); 3 F. Schrauwen Ossendrecht)4 G. Dee- gens (Middelburg); 5 D. Heeren (St. Willibrord); 6 P. Hermus .(Berkel); 7 J. Jochems (Rijsbergen)T 8 P. v. d. Vijver (Axel); 9 B. Wieles (Ter- neuzen); 10 C. de Schipper (Kapel- Ie). MARKTBERICHTEN BARNEVELD, Coöperatieve Veluwse elerveiling Barne- veld—Ede. Weekaanvoer circa 900.000 st. Handel vlug. Notering: eieren van 44—50 gram 8.01—9.87. Idem van 5055 gr. f 10.24—12.51, Idem van 55—60 gr. 12.97— 14.50; idem van 60—65 gr, 14.67—15.68", Idem van 6569 gr. 15.83—16.10, alles per 100 stuks. Elerveiling S.BÜ. Aanvoer 692.760 stuks. Handel vlug. Notering: eieren van 4550 gr. 8.36—9.66; idem van 5056 gram 10.05—12.91: idem van 57—60 gr. f 13.62— 14.56; idem van 60—65 gr. 14.65—15.63: eieren van 65—69 gr. 15.6515.96: eende- eieren van 49—69 gr. 5.50—10.54, idem van 69—77 gr. 10.68—11.42, alles per 100 stuks. Eiermarkt: aanvoer-1.750.000 stuks. Han del redelijk. Notering: kippeëieren 15 15.75, algemene prijs 15.50 per 100 st., kiloprijs f 2.50, basis 62 gr., henneëieren van 42—56 gr. f 8—13.75, kiloprijs 1.90— 2.45. Prijsnotering Gelders-Overijsselse vereni ging van eierhandelaren. Grote eieren van 63—68 gr. 15.40—15.75; kleine eieren van 56—61 gr. 14—15.25; henneëieren 39— 49 gr. 1 7—10. VEILING ST.-MAARTENSDIJK. 31 juli. Doré 11.29—12, bonken 13.55, drei- lihgen 6.16. Eigenheimers 8.52—10.58, drie lingen 4.16, bonken 7.50. Bintjes 7.49—9 97, bonken 116.30, bonken H 15.73—14.56, drie lingen 3.71, kriel 2.01. Aanvoer 205 ton. Dubbele bonen 34. VEILING THOLEN. 31 juli. Eerstelingen gewoon 8.50—9, bon ken 14. Doré bonken 14, gewoon 11.92— 12.60, poters 5.67. Eigenheimers 8.41—10.09. poters 3.964.20. Bintjes bonken 16.09, ge woon 8—8.49. Aanvoer 71 ton. Stambonen zonder draad 26—28 per kg. Aanvoer 1700 kg. Uien 17 per 100 kg. Aanvoer 6 ton. VEILING SCHERPENISSE. 31 juli. Doré bonken 14.15, gewone I 12.41 —12.27, gewone II ll.io12.40, drielingen 6.64. Eigenheimers bonken 6.50, gewone I 9.10—10.10, drielingen 6.71. Bintjes bonken 15.61, gewone I 8.01—8.25. Aanvoer 50 ton. VEILING ST.-ANN ALAND. 31 juli. Doré gewone I 12.72—12,91, drie lingen 6.91. Eigenheimers 7—7.01, gew. I A 11.43—11.83, gew. I 10.55—10.65, gew. II 8.01—10.08, drielingen 695—6.95. Bintjes bonken 16.1016.25, gewone I 8.259, ge wone II 7—8.03, drielingen 5.76. Aanvoer 175 ton. GROENTEN- EN FRUITVEILING BERGEN OP ZOOM. 31 juli. Zwarte bessen 1.47. Frambozen 84. Rode bessen I 1.28, n 1.08. Stamboom dubbele princessen I 30—31, H 25—26. VISMIJN TE VEERE. 31 juli. Aangevoerd: 311 kg exportgarna len 2.51—4.63; 778 kg schar 16—42; 393 kg bot 16—23; 314 kg schol 38—53; 570 kg tong 2.77—3.91; 7 kg rog 24—31; 32 kg wulk 18— 21; 3 kg tarbot 1.85; 24 kg doorgedraaide bot. V.V.Z.B. GOES. 31 Juli. Export- en industrieveiling. Yel low Transparant ST 75-85 63, ST 65-75 50 51, ST 55-65 37—39, ST 60-65 40, ST 55-60 33, H 75-85 61—64, H 65-75 50—51, H 55-65 36—37, H 60-65 42—43, H 55-60 33. Aanvoer 36 ton. Oomskinderenpeer H 55-60 91, H 45-55 64—69, H 45—47. Dubb. pr. bonen I 299030.60. H 28.30—29 90. Frambozen in kratten I 218, II 164—168. Duitse Zure H 120. Zure Morellen I en H 146. Zwarte bessen afw. 150. Gewone veiling. Rode bessen per doos I 40. Rode bessen per kg i 123126. Kruis bessen I 65—68. Early Laxton I 110—157, grof 100—152, H 94—116, fabriek 78—111. Oranjepruimen grof 64. Tollenaars I 55- 57, II 43. Czarpruimen I 145—173, II 104. Yellow Transp. keuken 30—38, val 10—24. Beauty Of Bath H 65-70 69, H 60-65 80, H 55-60 50, H II 22. VEILING „KRABBEXDIJKE EN OMSTREKEN". 31 juli. Zwarte bessen I en H 140. Dubb. pr. bonen I 30.40—31.40. II 29.80—30. Yellow Transparant ST 75-80 65, ST 70-75 63, ST 65-70 53, ST 60-65 46, ST 55-60 41, H 75-80 66, H 70-75 62, H 65-70 53, H 60-65 46, H 55-60 42, K 42—44, F 30—35, kr. 9—33, val 12—20. Oomskinderen H II 57, kr. 32, val 25. Early Laxton H I 121—148, H H 85, F 76, val 56. Prolific m 29 p. doos Verpakt fruit: Yellow Transparant H 70- 75 67, H 65-70 65. VEILING KAPELLE. 31 juli. Rode bessen II 123. Zwarte bessen 147. Zure Morellen ontst. I en n 152, Hl 60. Frambozen in kratten I 164—256, II 164. Dubb. bonen I 29.90—30.65, H 27.40— 29.10. Appelen: Yellow Transparant ST 65-75 49—51, ST 60-65 43—44, ST 55-65 35, H 75-85 63—66, H 65-75 45—46, H 60-65 38—39, H 55-65 33—36. H 55-60 29, keuken 30—37, fabr. 16—24, val 7—12. Oomskinderenpeer H 50-55 78, H 45-55 48—63, H H 31—37,fabr. 16—25. val 12—19. Pruimen: Early Laxton I 132—164, II 86—109, grof 103—119, fabr. 44—64. Czarpruimen I 172—188, II 105—118, grof 94—133, fabr. 81. Orangeprülm I 57. Occulanen I 29—35. Tollenaars I 44. Pro- lefic I 126—933, II 90—116, per doos I 34— 41. Bramen per doos I 54—72, II 53. Witte bessen p. doos I 23—24, n 21, per kg II 44. Kruisbessen I 58—69, II 55—60. Perziken II 6iè. De Provinciale Afzetcom- missie voor Zeeland maakt aan de Fruittelers bekend, dat op de veilingen kunnen worden aangevoerd en ge veild. vanaf: Maandag 4 augustus 1958 Yellow Transparent, alle maten. Early Victoria, 60 mm en op. Perzikrode Zomerappel, mits voldoende ge kleurd, alle maten. Donderdag 7 augustus 1958 Précose de Trévoux, 60 mm en op.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 3