Middelburg won van Folkestone met 10-4 Zeeuwse Almanak DRIE METER LARGE T0R1JR DWAALDE AF RAAR VEERE KINDERKOOR UIT VLISSINGEN ACHT DAGEN IN DUITSLAND MIDDELBURGSE JORGEMAR REDDE MEISJE UIT WATER Agenda PROVINCIALE ZEEUWSE O OU li AN T. VRIJDAG 1 AUGUSTUS 1958 POLOPLOEG WEER DE STERKSTE Zeeuwen zegevierden in zwemwedstrijden; Folkestone het tafeltennis. I)® Middelburgse sportmensen hebben de sportuitwïsselingsontmoeting met Folkestone gewonnen met 10 tegen 4 punten, overtuigende cijfers dus. Nadat de hoofdstedelingen de wedstrijden dinsdagavond met 82 voor sprong hadden afgesloten voegden de zwemsters en zwemmers hier don derdagavond nog 2 punten aan toe, terwijl daarentegen de tafeltennïs- spelers de volle buit moesten afstaan aan de Engelse sportmensen, zodat de eindstand uiteindelijk 104 werd. De zwemontmoeting eindigde met een voorsprong van ongeveer 8 minuten en 20 seconden in het voordeel van de Middelburgse ploeg die voor de 24 nummers tezamen 62 min. en 20.4 seconde nodig had, tegen de Engelse ploeg 65 min. en 40.1 sec. De Middelburgse waterpoloploeg, die ook deze avond ïn het water kwam tegen de Folkestone-ploeg toonde zich weer de sterkste door de wedstrijd met 83 te winnen. De tafeltennissers verloren de ontmoeting met 255. Do zwemwedstrijden werden begun-' stigd door uitstekend weer, daar de wind geheel was gaan 'liggen. Even als dinsdag wonnen de Middelburgse zwemsters en zwemmers van de 12 nummers er 8 tegen de Engelsen 4. Op de 100 meter rugslag heren moest Piet Rotte zijn meerdere erkennen ïn de sterke D. Pilcher, die in 1.19.1 over de baan trok. Piet Rotte volgde op 1.21.4 na een nek-aan-nek finish met zijn ploeggenoot Jan Dirkse, die in 1.21.5 doorkwam. Dirkse was ech ter de sterkste op de 3 maal 50 meter wisselslag, die hij in 2.13.9 voor Pil cher won (2.16.1.). Op de 100 meter vrije slag kwam Corrie Voogd 3 se conden tekort op de snelle R. Hickey, die voor deze sprint 1.26.4 nodig had. Piet Rotte was de sterkste op de 50 meter vrije slag, waarvoor hij 30.4 nodig had. voor Bert de Vries in 31.1 en B. Taylor in 31.8. Sterk waren de Engelse jongens op de vlinderslag, waarbij de Mid delburgers er niet aan de pas kwa men. Na Pilcher die zich een allround zwemmer toonde in 36.9 en R. Sedge 38.1, kwamen Theo Vervooren in 43.2 en Ad Booy in 45.5. Die snelle vlinderende Engelse lieren werd ook de Middelburgse ploeg nood lottig op de 4 maal 50 meter wissel slag estafette, de enige estafette die Middelburg verloor. Piet Rotte had op de rugslag revanche genomen op Pilcher en Leen Bosdijk trok er op de schoolslag nog eens een meter bij. Het bleek voor Theo Vervooren ech ter niet genoeg, want Sedge vlinder de hem halfweg voorbij en liet sprin ter Johnson met zeker twee meter voorsprong op Drikse vertrekken. Hoewel Jan de 60 meter zeer snel afroffelde (in 28.9), kwam hij toch nog een kleine meter tekort. Tijd van Folkestone 2.31.3, Middelburg 2.32.8. De waterpoloploeg toonde zich ook donderdagavond sterker, vooral dank zij het sneller opzwemmen. Na 30 liepen de Engelsen in tot 32, Mid delburg uit tot 5—3, waarna er geen houden meer aan was83. Sterke tennissers In de gymnastiekzaal van Kinderzorg ontmoetten de tafeltennisspelers elk aar. Drie teams traden tegen elkaar in het strijdperk, namelijk Middel burg I en H tegen Folkestone I en II en Middelburg m tegen een Fol- kestone-damesploeg. Het eerste team der hoofdstedelingen verloor met 91 van de Engelsen, die de kampioen van Folkestone en tevens van Kent, Piddock, in hun team hadden, en de twee andere ploegen met 8—2. In het eerste team werd het winst punt behaald door Rinus Hofman, die Ball met tweemaal 2119 ver- iiiniiniiniiHiiii i Snelle hulp van Bredase politie. De Engelse sportlieden uit Fol- kestone zullen stellig met de M aangenaamste herinneringen aan de Bredase politie' naar huis terugkeren. Tijdens een jl dagtocht naar Rotterdam, die j§| de „Fokelstonians" woensdag H maakten, dronk men op de te- rugtocht in een restaurant te Breda nog een kop koffie. Na- dat men al weer een minuut of p tien op weg was, kwam een der Engelsen tot de ontdek- H king, dat liij zijn portefeuille met daarin zijn paspoort in H Breda had laten liggen. Terwijl n men nog aan het bespreken s was hoe deze waardevolle stuk- H ken terug te krijgen, stopte er m een politiemotor voor de bus. l§ „Er is zeker een verkeersfout H gemaakt", dacht het gezel- schap. De Bredase politieman- nen, op de hoogte gesteld door de restaurant-eigenaar, bracli- ten echter de portefeuille ach- teraan. Hetgeen natuurlijk door n het Engelse gezelschap bijzón- der op prijs gesteld werd'. llllllllll!!l!llllllll!niinilli!llll!llllll!llllll!l!l!llllllllll|||l!|||||i:nillllllllllï sloeg. Het dubbelspel was hier in de eerste game bijzonder span nend: 27—29. In het tweede team won Dick de Dreu van Bloy (21 9 en 2115) en Pieterse van Wy- born (21—17, 21—23, 21—17). De Engelse damesploeg bleek ook bij zonder sterk. Mulder en Beun be hoorden hier tot de puntenwin- naars. Na afloop speelde de kam pioen van Kent, Piddock. nog een demonstratiewedstrijd tegen zijn stadgenoot Freemantlc. Op de Miniatuur traden gedurende de avonduren 'de Engelse en Nederland se sportverenigingen op. Aan dit prp- gramma werkten mee de balletklas van Elizabeth Glass School of dan cing, de Folkestone National Folk- dance-group en de Middelburgse gym nastiekverenigingen Medioburgum ën Wilhelmina, die onder meer rytmi- sche en gymnastiekoefeningen ten beste gaven. Tussen de dans- en gym- nastieknummers door kon gedanst worden met medewerking van het Clavioline-kwintet van Jo den Hollan der en onder leiding van dansmeester W. M. J. Meeuse. De hengelaars van beide steden beproefden des morgens, hun geluk in de vijver van Tooren-, vliedt, waar zij op karpers visten. Temidden van de talrijke vis en gar nalen lag donderdagmiddag op de kade van Veere wel een zeer bijzon dere „vakantieganger", die niet be paald alle dagen in dit vissersplaatsje „aangevoerd" wordt. Het was een ruim drie meter lange tonijn, die in de omgeving van Veere verdwaald bleek te zijn. Een boot van de rijkspolitie te water zag de geweldige vis spartelend op VAN e<(Vin TOT ANDERS. Enkele lagere scholen uit Middel burg, Kleverskerke, Hoedekenskerke, Colijnsplnat, Zierikzee en Wissen- kerke deden het anders dan anders. De leerlingen uit de hoogste klassen van deze scholen gingen niet per touringcar het buitenland in. Even min bezochten zij het bussen de druk- bezochtste toeristenplaatsen van ons land. Zij verkozen het vormingscen trum „Hedenesse" bij Cadzand boven Scheveniugen en Rotterdam. In „He denesse" brachten zij enkele pret tige dagen door, dicht bij de duinen en de zee. Voor huishoudscholen, kweekscholen en lycea organiseerde „Hedenesse" zogenaamde „werkwe ken". Scholen uit Haamstede, Vlïs- aingen, Middelburg, Den Haag, 's- Heer Arendskerke en Schoondijke namen er aan deel. Het prettige van deze „werkweken" is, dat men in „Hedenesse" bijzonder veel aan dacht besteedt aan de recreatie naast het werk. SPORT I. De viering van het tienjarig bestaan van voetbalvereniging „Spui" te Axel ging gepaard met een bijzonder fees telijke gebeurtenis, namelijk de ope ning van het sportterrein. Het veld werd natuurlijk met een voetbalwed- VAKANTIE Het vakantie-seizoen is nu ivel echt helemaal in volle gang met allemaal opgewekte mensen, die het werk het werk hebben gelaten en nu dagelijks genieten van alle gulden vrijheid, die een ongebonden bestaan maar bieden kan. Met luieren in de zon en wandelen in de regen, met een boek in een hoek of met een krant op het strand op het Zeeuwse strand uiteraard, want Zeeland is nu een maal het vakantieland bij uitstek, zoals de provinciale V.V.V. het er zo duchtig ingehumerd heeft bij boe ren, burgers en buitenlui. Vakantie, vakantie, vakantie't is altemaal va kantie wat de klok slaat en wie niet met vakantie is, die gaat met vakan tieof komt er net van terug. En omdat er mensen zijn, die zo lang zamerhand werkelijk geloven, dat je de krant geen dag kunt missen, ver zamelt onze administratie ijverig va- kantie-adressen van de lezers. Giste ren nog betrad een lezeres ons ge bouw om haar vakantie-adres op te geven en die juffrouw was hard aan vrije tijd toe. Want verward sprak ze: „Ik- kom even mijn evacuatie- adres opgeven strijd ingewijd en de aftrap ver richtte een oudgediende van „Spui", de heer M. Zegers, die zes jaar ge leden naar Canada emigreerde en nu met vakantie in zijn geboorteplaats is. Tegenstander van „Spui" in deze eerste wedstrijd op het nieuwe veld was „A.Z.V.V.". SPORT n. Tekenend voor de populariteit, die de duivensport in Zeeland geniet, was de grote deelname aan de onlangs gehouden wedvlucht uit Vilvoorde. Niet minder dan S168 jonge en SI0 oude duiven waren voor deze vlucht ingeschreven. De snelste duif vloog 1401,14 meter per minuut. Dat is geen kleinigheid, maar ook de duiven van de ,J5ruse Trekkeruit Bruinisse mochten er zijn. De heer T. Dalebout uit Nieuwerkerk bleek de snelste van zijn club te bezitten. De vogel legde per minuut 1371,87 meter af en ver overde daarmee de J/Sste plaats in het concours. Vijf andere duiven van de zelfde eigenaar waren echter bijna tegelijkertijd binnen. De laatste duif van de „Bruse Trekkervloog tonli nog 1226,27 meter per minuut. Het dier behoorde aan de heer C. Capelle toe. TWEE EEUWEN OUD. De oude Evangelische Lutherse kerk te Groede was tot voor kort een zeer oude, houten, deurpost rijk. De leeftijd er van werd op twee eeuwen geschat. De tand des tijds liet echter ook de kerk van Groede niet met rust en dezer da gen heeft men de houten deurpos ten moeten vervangen door ste nen dito, die naar men hoopt nog langer zullen meegaan. De even eens heel oude, houten, deuren, zijn echter nog intact. VERGADERING De jongste vergadering van de raad van Vogelwaarde werd op ougewone, maar wel plezierige wijze besloten. slechts even bijeen te zijn ge- st vertrokken de vroede vaderen Vogelwaarde namelijk, verge zeld van hun echtgenoten en met het personeel van de secretarie, naar Brussel om daar de Expo te bezoe ken. De dames en lieren moesten er vroeg voor uit de veren, want de raad kwam om 8 uur al bijeen. de glooiing van de dijk rond de werkhaven van het Drie-Eilanden plan liggen. De politiemannen legden een strop rond het dier en trokken het naar de Veerse haven, waar dè tonijn aan wal gehesen werd. Slechts zelden wordt tonijn in de. noordelijke wateren aangetroffen. In de Middellandse Zee komen de tonij nen in massa's voor, en ook noord waarts tot aan de zuidkust van Enge land, maar daar slechts in enkele exemplaren. De tonijn is een van de grootste vissen van de oceaan. Het exemplaar, dat bij Veere aanspoelde, woog ongeveer 500 kg en was op verscheidene plaatsen gewond. Waar schijnlijk is het dier in aanraking ge komen met een schip. Daar juist die middag de vissers in Veere arriveer den, trokken deze en ook de tonijn aan de wal veel belangstelling van de toeristen. (Foto P.Z.C.). (Advertentie) gedachte een avond in een [grote een moederlijke Ida Spaans nonnenklooster te moeten I w—een ontroerende El- vertoeven waa- oen kind »Qjjde Joris Diels Booy. De plezier terleven de Da de K. van c gezien opi 18 jas de tro- lichtvr met bijgl. zwaar gisseur van goede lichtvoetighed suilen omzeild hij viel maar gebeurtenissen ln Algiers. iaat, dat een di- geven van de Opvoering „Mosseloproer" in augustus te Renesse Wie dezer dagen de Deltawerken te Bruinisse bezoekt en dan gecon fronteerd wordt met wat de moderne techniek in de 20e eeuw vermag, loopt de kans, dat, eer hij 100 me ter heeft gewandeld, of als hij zich wil verpozen in 't zeer moderne café restaurant Bru, zich teruggeplaatst ziet in de 18e eeuw, omringd door gebaarde mosselkwekersknechts in oud kostuum, statige poorters, of 'n nog statiger Schout van Bruinisse een raadsvergadering anno 1873 presiderende. De geheel uit dilettaneten bestaande toneelgroep, die vorig jaar met zo veel succes het toneelspel opvoerde over het mosseloproer, gaat namelijk op verzoek een opvoering geven te Renesse, waar het wakkere V.V.V.- bestuur veel doet om de vreemdelin- gen te amuseren. >e opvoering van het stuk zal ge schieden op zaterdag 16 augustus, de tegenwoordige mosselkwekers van Schouwen Duiveland zullen op deze dag tevens een intensieve recla me maken voor hun produkt, door gekookte mosselen te doen serveren, zodat iedereen kennis zal kunnen maken met dit zeebanket. In Bruinisse wordt intussen druk gerepeteerd. Verduistering van f 2000 te Bergen op Zoom Vertegenwoordiger aangehouden De directie van een handelsonder neming te Bergen op Zoom deed bij de politie aangifte van verduisterin gen, vermoedelijk gepleegd door een van haar vertegenwoordigers. Bij on derzoek bleek, dat de vertegenwoor diger, H. S. uit Bergen op Zoom, gel den, die hij van klanten ontving, niet afdroeg aan zijn werkgever en ten eigen bate aanwendde. S. werd aangehouden en bekende de fraude te hebben gepleegd. Het ver duisterde bedrag bedraagt ruim f 2000. Steigerbegrenzers te Lewedorp in produktie Uitvinder hoopt apparaat binnen maand te leveren In tegenwoordigheid van de tech nisch ambtenaar van de Arbeidsin spectie te Breda, de heer L. J. Wier- sema, heeft de heer J. K. Mol nit Le wedorp andermaal een demonstratie gegeven met een trekker, die voorzien was van een door hem uitgevonden steigerbegrenzing. De constructeur gaf deze demonstratie voor functio narissen van arbeidsinspectie en pers vertegenwoordigers. De heer Mol deelde over zijn vin ding waarover wij reeds eerder schreven mee, dat hij thans een honderdtal van dergelijke apparaten in produktie heeft genomen. Het de montabele gedeelte van het apparaat is voor iedere trekker uniformalleen het aanbouwbevestigingsstuk zal voor de verschillende merken trekkers van uiteenlopende constructie zijn. De prijzen zullen daarom uiteenlopen. In het „duurste" geval zal de steigerbe grenzing ƒ200 kosten. De Lewedorpse constructeur ver wacht, dat het nog wel enkele jaren zal duren eer hij octrooi op zijn vin ding heeft verkregen. Nu dit echter is aangevraagd, is zijn „ei van Colum bus" beschermd. Het monteren van het aanbouwbevestigingsstuk, zo ver klaarde de uitvinder, kan in ongeveer een kwartier gebeuren. Het monteren en demonteren van de steigerbegren zer zelf is slechts een kwestie van een minuut. Bejaarde Vlissinger bij auto-ongeluk gedood Bij een autobotsing ter hoogte» van het viaduct over do Rijksweg nr. 4 en de Vennepenveg in de Haarlem mermeer is woensdagmiddag de 76- jarigo heer A. J. van Oyen uit Vlis- singen om het leven gekomen. De wagen, waarin hij zat, die be stuurd werd door zijn schoonzoon, de heer H. H. uit Rotterdam, kwam de afrit van de Rijksweg af en wil de links om de Vennepenveg oprij den. Er is op dat punt voor de au to's die de afrit afkomen een stop- gebod en een vrachtwagen die de wegkruismg naderde, reed door. De wagens botsten op elkaar. De heer Van Oyen overleed ter plaatse aan de opgelopen verwondingen. Zijn echtgenote, die gewond werd, moest in een ziekenhuis in Leiden worden opgenomen. De bestuurder en de vierde inzittende werden eveneens gewond. Zij behoefden, na in het ziekenhuis te zijn behandeld, niet te worden opgenomen. De heer Van Oyen was vroeger werkzaam als bootwerker bij de maatschappij „Zeeland". Afscheid bij technische dienst P.T.T. te Goes. In het telefoonkantoor te Goes is donderdagmiddag afscheid genomen van de heer P. Zandee te Kapelle, vak man bij de technische dienst bij de P.T.T., die deze dienst verlaat in ver band met het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftijd. De heer Zandoe is gedurende 18 jaar bij de P.T.T. werkzaam geweest. In tegenwoordigheid van directie en collega's werd de heer Zandee toege sproken door de lieer R. Dik, de direc- teiir van het telefoondistrict Breda, de heer K. Strieker uit Goes, technisch ambtenaar en zijn directe chef, de heer Ditsel uit Goes. Namens het per soneel bood de heer Van de Berge een door de heer P. Wondergem een oud-collega van de heer Zandee vervaardigde aquarel aan. HARTELIJK WELKOM IN BOCHUM Jonge Zeeuwse zangers op tegenbezoek in Roergebied In een plaatselijk dagblad te Bochum werd dezer dagen vrij uitvoerig aandacht geschonken aan het tegen bezoek, dat het Vlissings kinderkoor „Jong Leven" thans aan Bochum (Duitsland) brengt: Kinderkoor „Jong Leven" Vlisslngen (Holland) dit stond te lezen op een bord in de touringcar, die maan dag om vijf uur zijn „vracht" aan de Albertstrasse afzette: 53 Hollandse jongens en meisjes zochten in het gedrang van de menigte, die hen kwam verwelkomen, naar hun Duit se vriendinnen en vrienden, die vorig jaar in Vlissingen en Den Haag de gasten waren van de Hollandse koren „Jong Leven" en „De Kleine Stem." De eerste begroeting was nog wat onwennig, maar gedurende het acht daags bezoek zal dit ongetwijfeld veranderen. De Vlissingers blijven acht dagen; aanstaande maandag, wordt het tweede koor uit Den Haag verwacht, dat eveneens particulier door leden van het Bochumer kin derkoor onderdak zal worden ge bracht. BIJ CACAO EN CAKE. In het raadhuis werden de Neder landers met chocolademelk, limonade en koeken verwelkomd. Burgemees ter Schlotz dankte hen voor de har telijke ontvangst van de Bochumse kinderen, vorig jaar en hij wenste „Jong Leven" zonnige dagen toe. Hij hoopte, dat de gasten zich „in de harten van de Bochumers zullen zingen." De leider van de Hollandse groep, de heer J. van Beveren, zei naar aan leiding van de dankwoorden van de burgemeester, dat de vriendschappe lijke verhouding tussen Nederland en Duitsland door deze wederzijdse be zoeken van de koren gesterkt zal worden. Hij overhandigde voor de gemeen te een tekening en aan de leider van het Bochumer kinderkoor, Ri chard Schmïtz, een foto van Vlis singen. Voor de komende vakantiedagen heeft het Duitse ltoor een geva rieerd programma samengesteld. s/a zonder -SC azijn haas azijn Advertentie Last van zenuwen? Mijnhardt's Zenuwtabletten helpen U er overheen. Onthulling monument voor Beukelszoon in Biervliet Op vrijdag 5 september zal op het marktplein te Biervliet een gedenk teken onthuld worden voor Willem Beukelszoon, die in de veertiende eeuw toen Biervliet nog op een eilandje in de Schelde lag het ha ringkaken uitvond. Dank zij vondst van Beukelszoon kon men gevangen haring langere tijd bewa ren en deze tak van visserij ging hierna dan ook een ware bloeïpericde in. Nóg wordt dagelijks druk gebruik gemaakt van de Biervlietse uitvin ding. Vele Nederlanders, vooral uit het be drijfsleven, werkten samen om het benodigde geld voor het monument bij elkaar te brengen. Wie de onthul ling zal verrichten is nog niet bekend wél is bekend, dat de onthulling een feestelijke plechtigheid zal wor den. Aan de ketting gelegde kustvaarder weer vrij De kustvaarder „Alja" van de fami lie Buisman te Groningen, die woens dagmorgen te Vlissingen aan de ket ting is gelegd, heeft zijn reis naar Antwerpen kunnen vervolgen. Daar zal vracht voor Noorwegen aan boord worden genomen. Over schulden, waarvoor het schip aan de ketting ls gelegd, is met de rede rij een regeling getroffen. Examen. Bij de examens te Breda, van de Eer ste Ned. Modevakschoolvereniging, slaagde voor coupeuse; mej, T. M. de Kam uit Oostkapelle. De 14-Jarige Middelburgse scholier Antoon Plening uit de Baarsjesstraat heeft donderdagmorgen het leven ge red van het 2-jarig dochtertje van de familie S. te Middelburg. Zonder zich te bedenken sprong hij namelijk in het water van do Maasbaai, waarin het kleine meisje gevallen was en slaagde haar op het droge te bren gen. Het 2-jarige meisje was met een ouder zusje aan het spelen bij de Maasbaai. Toen zij echter te dicht bij de kant terecht kwam, kon zij haar evenwicht niet meer bewaren en viel in het water. Haar 6-jarig zusje schreeuwde vertwijfeld om hulp en rende vervolgens achter Antoon Pienlng aan, die juist op de fiets ge passeerd was. Hoewel Antoon een ge regelde bezoeker van het Middelburg se zwembad is, heeft hij echter de proeven nog niet afgelegd. Hij bedacht zich echter niet lang, gooide zijn fiets neer en zijn jasje af en sprong het meisje, dat reeds bewusteloos geraakt was, achterna. Hij slaagde er in haar op het droge te brengen, waar enkele, inmiddels te hulp gesnelde, voorbijgangers het meisje overnamen. Door toepassing van kunstmatige ademhaling slaag den deze heren er in om het meisje weer bij kennis te brengen. Dokter W. Feikema, die inmiddels gearri veerd was, liet na een onderzoek de kleine vervolgens naar huis brengen. Antoon, die door zijn moedige daad het meisje van een zekere verdrin kingsdood redde, fietste in zijn natte kleren eveneens naar huis. Toen hij zijn moeder om schone kleren vroeg, wilde hij haar echter niet vertellen, waarom de andere zo nat waren Veel drukte maakte hij er dus niet van. Middenstandsexamens te Terneuzen In „Du Commerce" te Terneuzen slaagden de volgende kandidaten voor het middenstandsexamen algemene handelskennis: An. Va. Cl. Tn. Kie- boom, Westdorpe; J. M. Kik, Goes; R. R. J. Kips, Graauw; A. E. Klaaijsen, Terneuzen; J. P. de Koek, Hontenisse; C. L. Kooman, Colijnsplaat; I. de Kra ker, Terneuzen; El. Landman, Kapel le; P. J. M. Lippens, Aardenburg; H. E. Lossie, Hengstdijk; W. D. Lucas, Aardenburg; S. J. Matthijsse, Goes; Ja. St. Meert en E.Meindertsma, Sluis kil; C. C. A. de Meijer, Sluis; Su. Neu- feglise-de Kraker; S. K. de Nood, Zaamslag; K. v. Oostcnbrugge, Bres- kens; F. C. v. Overbeeke, Terneuzen; J. A. Pleunis, Zaamslag; L. A.M.Pleu- nis, Axel; H. P. E. Pluijm en Ju. Be. Pluijm, St.-Jansteen; Co. Ma. Ma. Pol derdijk, Lewedorp; C. M. de Pooter, Hoek; G. E. Praet, Nieuw-Namen; A. Proost, 's-Heer Hendrikskinderen; M. de Putter, Hoek; J. C. G. M. L. Qua- taert en L. F. Quataert, Sluis; A G. Rammeloo, Je. Ma. Ma. Rammeloo en P. A. R. Rammeloo, Philippine; Sa. de Regt, Axel; Ad. Ja. de Ridder, Ter neuzen; Ma. Th. Em. de Ridderde Rop, Terneuzen; J. Riekwel, Axel; J. Risseeuw, Zaamslag; Ka. Su. Ris- seeuw,, Oostbui-g; J. Romers, Hulst; An. Em. Ma. Lo. de Rijcke, Aarden burg; Ma. Vi. Rijk, Kloosterzande; T. A. M. de Rijk, Kuitaart; A. R. M. P mijn en H. A. E. M. Samijn, Sas van Gent; J. P. van de Sande, IJzendijke; R. C. M. Schalkens, Terneuzen; J. A. pelle; G. de Schepper, Kloosterzande. Vrouw verrast man met iets leuks op Expo Een bekend zakenman vertelt ons het volgende „Wij puften, warm en moe, door het zoveelste paviljoen, toen mijn vrouw plotseling iets uit haar tasje haalde en zei„Dit moet je nu eens gebruiken". Het was een Boldoot-doelcje Beter en goedkoper dan welke consumptie ook, friste dit handige eau-de-cologne doekje ons op. Temidden van alle wonderen uit de wereld, was mij dit kleine wonder het meest welkom. En dat voor 20 cent!" VANDAAG. Middelburg Electro: „Ik ben een ver klikker", 19 en 21.15 uur, 18 jaar; Schouwburg: „Drei MSdels vom Rreln" 20 uur, a.l.; Molenwater: Mi niatuur Walcheren, fl—22 uur; Van Benthem en Jutting: Expositie Grafi sche kunst van Picasso, 9—18 uur; Sportuttwlsselïng Folkestone—Middel burg: gymnastieklokaal r.h.b.s. bad- mlntondemonstratle, 14 uur; Schut tershof: afscheidsavond met dansde- monstratle en ballet, 20 uur. Vlisslngen Alhambra: „Sissl, keizerin en moeder", 19 en 21 uur, a.l.; Luxor: „Bij de kannibalen van Nieuw-Gui- nea", 20 uur, a.l.; De Ruyterschool: Tentoonstelling Scheepsbouw en Tankvaart, 10—12 en 14—17 uur. Goes Grand: ..De ontembaren", 20 uur, 14 jaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 2