Verencomité sprak met Gedeputeerde Staten Zeeuwse Almanak üwKunstgebit tn OLIESPOOR OP DE WEG WAS OORZAAK VAN ONGELUKKEN SARI DUVEK0T UIT GOES JAARTJE NAAR AMERIKA Agenda 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT. DINSDAG 29 JULI 1958 OPENHARTIGE GEDACHTENWISSELING Veel belangstelling voor statenzitting verwacht. Het actiecomité ,Zeeuwscli-V laande ren voor Vrije Veren" heeft met het college van Gedeputeerde Staten van Zeeland gesproken. Dit gebeurde maandag in Middelburg tijdens een informatieve bijeenkomst, die ruim een uur duurde en die onder leiding stond van de commissaris der konin gin in de provincie Zeeland, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot. Van G. S.- zijde waren verder aanwezig: nir. dr. A. J. J. M. Mes, C. Philipsc. M. J. van Poelje, A. Schout en mr. A. T. van der Weel. Van het actie-comité waren aanwezig de heren H. J. Colscn. voor zitter. F. A. Kolijn, vice-voorzitter, N. de Kunder, secretaris, A. Roest en P. Stevens. Tijdens dit onderhoud hebben de co mité-deden openhartig van gedachten gewisseld met Gedeputeerde Staten over de ontwikkeling van de bespre kingen rond de veertaneven. Uitdruk kelijk werd verklaard, dat het comité zich distancieert van elke vorm van geweld of verzet. Ook nu uitte het comité zijn teleurstelling over de hou ding van Zeelands provinciaal be stuur bij de onderhandelingen met de minister van Verkeer en Waterstaat. De comité-leden wezen er op, dat het heffen van de hoge tarieven voor de streek, die zich tot een redelijke hoogte heeft opgewerkt, een ernstige slag betekent en algemeen verwacht men een zekere teruggang. Onder an dere ten aanzien van de textitl-mdu- strie. Van de zijde van G.S. werd echter nog weer eens op de noodzaak van het ingenomen standpunt gewezen: zonder verhoging van de veertarie- ven laat de financiële toestand van het rijk de bonw van een tweede nieuwe boot niet toe. Nu komt die tweede boot er wel en daarmei wordt de verencapaciteit aanmerkt lijk verbeterd. Tijdens deze bespre kingen toonde de commissaris der koningin er zich verheugd over, da' het actie-comité zich ver heeft ge houden van extreme elementen. Jhr. De Casembroot was er van overtuigd, dat het actie-comité in deze alleen met legale middelen iets kan bereiken. Van de zijde van het actie-comité deelde men ons mee, dat de bespre kingen in elk geval verhelderend zijn geweest. De vrije-veren-voorstanders wachten thans met spanning af wat Provinciale Staten morgen (woens dag) -zullen zeggen. Het is uiteraard te verwachten, dat voor deze staten- zitting ruime belangstelling zal be staan, "vooral uit Zeeuwsch-Vlaande- ren. Het college van G.S. heeft hier mee rekening gehouden en extra-zit- plaatsen in de Statenzaal laten aan brengen. Voor de leden van het actie comité zijn in de Middelburgse Sta tenzaal vijftien plaatsen gereserveerd In de ochtenduren heeft het actie-co mité gisteren te Zoutelande nog een bespreking gehad met het Statenlid en lid van de Tweede Kamer, de heer D. Kodde, burgemeester van Zoute lande. voelt U de gehele dag nietl Cm vi—a meer, dat de gebitsplaat van het gehemelte loslaat. DENTOFIX, het meuwe, verbeterde, antiseptische poe der 's morgens een weinig op de plaat gestrooid houdt het gebit de gehele dag onwrikbaar op zijn plaats Geen onaangename smaak. DENTOFIX verschalt U een gevoel van zekerheid bij het eten, ladien, spreken en niezen U vergeet, dat U een kunstgebit heeft Verkrijgbaar in discrete, neutrale plas tic flacons, prijs f. 2,35, bij apotheken •n drogisterijen. Echt gebeurd visserslatijn! 1 Drie leden van de Eerste Gae.se Hengelaars Vereniging kunnen M ?iu een zo sterke geschiedenis vertellen, dat de luisteraars schram per hun schouders zul- i Zen ophalen en denken: vissers- latijn. Toch is het écht gebeurd. M 1 Zondag gingen zij vissen en zij vingen aan .de slikken tussen s 't Goese Sas en Katse Veer alle drie een miniatuur-monstertje, dat de naani van pijlstaartrog draagt. Die dieren kwamen wel |j op de wal, maar het kostte eni- ge hoofdbrekens de roggen in Goes te krijgen. Een goed idee was een kruiwagen te halen en toen men op die primitieve wij- ze eenmaal bij 't Sas was ge- M arriveerd bracht een auto ver- der uitkomst. Bij de voorzitter werden de vissen gewogen; die s van de hengelaar C. J. Steen- hart woog 31 pond, die van de j| s heer F. J. de Koning 26 pond M en ons en dé vangst van de elfjarige heer G. S teenhar t •oog 9 pond en 1 ons. Gedu- M ende het vervoer op de krui- wagen wierp één der roggen nog drie jongen, die allen de grootte hadden- van een flinke bot H Wat aan dit verhaaltje een m apart, maar tevens een beetje triest cachet geeft llllllllf Twee Zeeuwse kwekelingen op Europese conferentie. Twee leerlingen van de Christelijke Kweekschool te Middelburg, Kees de Meester uit Ellewoutsdijk en Theo Schoonoord uit Middëlburg, zijn maandag in Zeeland teruggekeerd, nadat zij In Weilburg'-Lahn in Duits land een door de vereniging voor in ternationaal jeugdwerk van de Euro pese Jeugdbeweging belegde confe rentie hadden bijgewoond. Het was een conferentie voor onderwijzers en aanstaande onderwijzers, waarop de problemen rond de eenwording van Europa werden besproken en datge ne, wat de onderwijzers op de scho len kunnen doen om die eenheid te bevorderen. De conferentie werd door vijftig jongelui meegemaakt, twintig Duitsers, twintig Fransen, drie Eelgen, een Zwitser en de twee (Zeeuwse) Nederlanders. De confe rentie duurde van 21. tot 27 .juli. VAN TOT rS.ijpe VAKANTIE IN VROUWENPOLDER Er Is de laatste dagen zo het een en ander voorgevallen in Vrouwenpolder, dat in de zomermaanden één van Wal cheren» vakantie-centra is. Eerstens raakte een auto te water: de twee in zittenden badgasten kwamen met de schrik en een nat pak vrij, maar de wagen was zwaar bescha digd na de valpartij. Ecu kraanwagen takelde de auto op. Deze week kwam voorts het muziek gezelschap van Westkapelle in Vrou wenpolder; na het concert volgde een „gezellig samenzijn", zoals dat heet. Ook een circus, een heel klein circus, SCHERVEN De kinderhand van het meiske, dat in Vlissingen een beetje kermis had mo gen vieren, was zoals dat met kinderhanden gaat snel gevuld ge weest. In een of andere tent vol at tracties had ze een stukje speelgoed gewonnen, glazen speelgoed en ziels gelukkig drentelde het kind met haar nieuw verworven schat over het ker misterrein. Het .was zaterdag, de laatste kermisdag, en heel de klater- gouden glans van de bijna klassieke vermaaktfabriek schitterde in ver dubbelde hevigheid. Draaimolens en schiettenten werkten op volle toeren en het lawijt was geen seconde van de lucht. Een beetje verloren maar in nig tevreden met haar nieuwe speel goedje, liet ons meiske al die luchti- ge vrolijkheid over zich heen gaan tevreden ia de wetenschap dat ze straks een kleine herinnering aan al die vrolijkheid mee naar huis zou ne men. Een broze herinnering aan de zo vergankelijke kermisvreugd. Te bróos. Want terwijl, het kind een laatste blik wierp op het kleurige kerrnisschouw- spel vergat ze één ogenblik het gla zen speelgoedje; het glipte uit haar handen én spatte in scherven op de straat uiteen. En wie goed leeek. zag tussen die scherven ook de tiendui zenden scherven van velerlei kort stondige kindervreugde... deed Vrouwenpolder aan: een reke nend hondje en nog meer vermakelijks was daar te zien. Gekostumeerde voetballerij wordt elk jaar bedreven. De badgasten speelden wederom te gen de volbloed Vrouwenpoldenaars en na een vermakelijke match moch ten zij, de overwinning (£t-7) in de wacht slepen. ln Vrouwenpolder is men dus wel het een en ander gewend in vakantietijd; ook het komen en gaan van badgasten. Maar wat er de ze week gebeurde, is. toch wel zeld zaam. Een man en een-vrouw plus een kind van zes weken, stonden 's nachts om één uur, zónder geld' en onderdak in het dorp. De politie trof hen aan en toen wei-den zij Dij ds. De Boer onder gebracht, die hen van geld voorzag om de thuisreis te kunnen maken. De week werd besloten met een evangell- satiesamenkomst, waar ds. G. J. Pon tier uit Vlissingen een inleiding hield. Vervolgens werd een kampvuur ont stoken en een kampverhaal („De oude steven") verteld. ROND HET RAADHUIS Vélen maakten reeds gebruik van de gelegenheid het nieuwe raadhuis te Oostburg te bezichtigen. De belang stelling neemt zelfs nog toe en in ver band hiermede heeft men besloten het raadhuis doorlopend voor bezichti ging open te stenen. Een gids, die we- .fenswaardigheden over de indeling en de bouw vertelt, leidt de bezoekers voornamelijk mensen uit omliggende plaatsen en toeristen door het mooie, nieuwe gebouw. Dit week-eind waren er weer vele bezoekers HUWELIJKEN Toen mejuffrouw M. F. van der Gijp, kleuteronderwijzeers te Bruinisse, met de heer J. van Popering in het huwe lijk trad, was dat een feest niet al leen voor de jonggehuwden, maar bo venal voor de kleuters, mei. v. d. Gijps leerllngetjes. Zij stonden dan ook opgesteld bij het gemeentehuis, zorgden voor een fraaie ereboog van bloemen en gekleurd papier en zongen vrolijke liedjes. Dinsdag (vandaag)'vieren de heer en mevrouw F. C. KaanBareman te Tefneuzen hun gouden huwelijksfeest. Zo eenzelfde hoogtijdag nadert voor de heer en mevrouw P. M, RouwWille uit de Bloemenlaan te Vlissingen, die donderdag a.s. vijftig jaar getrouwd zullen zijn. Vlissingse auto sloeg bij Abeele over de kop. Bestuurder kwam met de schrik vrij. Maandagmiddag omstreeks half zes gebeurde op de weg VlissingenMid delburg bij Abeele een verkeersonge val, waarbij een auto enkele malen over dekop sloeg. Wonder boven wonder liep het echter zonder per soonlijke ongelukken af. Wel was er aanzienlijke materiële schade. Uit de richting Middelburg naderde een personenauto, die werd bestuurd door F. W. T. uit Vlissingen. Toen deze auto zich ter hoogte van Abeele, bevond, draaide vanaf de ventweg een personenauto, bestuurd door A. R. uit Middelburg, de weg op. Waar schijnlijk had R. de uit de richting Middelburg komende personenauto te laat opgemerkt. Om een aanrijding met de auto van R. te voorkomen week de Vlissingse automobilist uit naar links, maar moest toen onmid dellijk weer naar rechts, omdat uit Vlissingen een file auto's van de boot naderde. Vermoedelijk is de heer T. tijden? het naar rechts terugwijken de macht over het stuur kwijtgeraakt. Zijn auto slipte door naar de ventweg. schoot toen de weg weer over, sloeg een paar maal over de kop en kwam op de wielen ln de berm langs de weg terecht. Een getuige vertelde de po litie uit Souburg, die van dit ongeval proces-verbaal opmaakte, dat de auto zelfs enkele momenten door de lucht vloog. Wonder boven wonder kwam de heer T. met de schrik vrij. 'Tijdens de „schuiver" over de weg, was de wagen van de Vlissinger in botsing gekomen met een Belgische personenauto, die zich in de uit .Vlis singen komende file bevond en be stuurd werd door dokter P. uit Char leroi. Ook de inzittenden uit deze wa gen kwamen met de schrik vrij. wel werd de auto van dokter P. bescha digd. Eveneens werden een boom en een betonnen bebakeningspaaltje langs de weg vernield. De heer F. Boogaard 40 jaar bij Rotterdamse Bank. Procuratiehouder onderscheiden met zilveren medaille O.N. Op het bijkantoor van de Rotter damse Bank N.V. te Goes is maan dagmorgen de heer F. Boogaard ge huldigd, die deze dag zijn veertigja rig jubileum vierde. De heer Boo gaard bekleed bij de Rotterdamse Bank sedert 1 december 1954 de functie van procuratiehouder. Tij dens de huldigingsbijeenlconist werd namens het gemeentebestuur van Goes het woord gevoerdf 'door wet houder J. H. Roose, 'dié békend kon maken dat de jubilaris was begiftigd met de zilveren medaille in de Orae van Oranje-Nassau. In tegenwoor digheid van collega's en het verdere personeel speldde de heer Roose .de jubilaris de versierselen van deze on derscheiding op. De jubilaris wérd voofts toegesproken door de direc teur, .dc heer "R. van den Berg. Deze bracht ook de gelukwensen van de hoofddirectie over en bood dé heer Boogaard een uurwerk en de gebrui kelijke enveloppe met inhoud aan. Mevrouw- Boogaard mocht bloemen in ontvangst nemen. Eerste bramen te Kapelle aangevoerd. De eerste bramen zijn maandagmid dag op de veiling te Kapelle ver kocht. Het waren nog slechts enkele primeurs en het aanbod beliep dan ook maar enkele kratjes. Er word een prijs voor betaald van 46 tot 54 cent per doosje van 2',4 ons. Over het geheel staat de bramenteelt er goed voor, zodat een volle oogst ver wacht mag worden. De struiken heb ben rijk gebloeid en ook de bloemen zijn groot. Verhoging zeedijk in de Oudelandpolder aanbesteed Aanbesteding voor de verhoging en het verzwaren van de zeedijk Oude landpolder te Sint-Maartensdijk: 1. Aann.bedrijf N.V. v./h. Schobben en Franke, Baréndrecht f 180.000; 2. Fa. De Oude De Jonge, Zierikzee f 178.000: 3. Fa. Johs. v. Vossen. IC. Moerland, St.-Annaland f 202.800; 4. Fa. M Uil, Middelburg f 190.000; 5. Fa. Aht en D. C. v. d. Werf, Sint- Maartensdijk f 195.400; 6. Fa. Gebr. Jansen Co., Halsteren f 201.000; 7. N.V. Gebr. van Oord, Werkendam f 209.800; 8. N.V. A.V.O.B., Eimert Bouman, Vught f 325.000; 9. Aarin.- bedrijf A. Snepvangers, Apeldoorn f 258.700; 10. Aann.bedrijf Dirk Ver stoep, 's-Gravenhage f 257.000; 11. Chr. L. van de Klïppe, Vlissingen f 325.000; 12. Fa. Joost Visser Bzn., Aann.bedrijf Sliedrecht f 213.700; 13. Aann.bedrijf „Zeeland", Middelburg f 209.000; 14. Aann.bedrijf C.V. Gebrs. van der Heuvel, Zierikzee f 162.000; 15. Fa. J. D. Janse, te Middelburg f 182.200; 16. L. J. Dekker, Vlissingen f 319.000. Orgelconcert door Piet van Egmond In de stichtingkerk op de inrichting „Vrederust" nabij Bergen op Zoom heeft de organist Piet van Egmond een concert gegeven voor de patiënten en bewoners. Hij speelde onder meer een koraalbewerking van Joh. Seb. Bach, een andantino van Céöar Franck, Sonate VI van Felix Mendels- shon-Bartholdy en do Cantilene uit de Xle Sonate van Joh. Rheinberger. Het concert werd afgewisseld door sa menzang. Ds. v. d. Berg, die deze mu zikale bijeenkomst met een kort I woord opende, sprak na afloop een - woord van dank namens alle aanwc- 1 zigen. Folkestone-escorte. De samenstelling van het escorte, dat de Folkestone-sportlieden van Vlissingen naar Middelburg bracht, stond in het programma en ook in de P.Z.C. onjuist vermeld. Behalve drie leden van „Scheldegouwen" -wa ren er bij dit escorte tevens 6 leden van de M.A.C. „De Zeeuwen" en een lid van de scooterclub „De Kolibrie". Rest nog te vermelden, dat de motor- trial georganiseerd werd door „Schel degouwen" en „De Zeeuwen" teza men. (Advertentie) Belgische auto reed op Vlissings muziekkorps in Tijdens het optreden van het Vlissings harmoniegezelschap „St. Caecilia" in het Belgische Kortrijk ter gelegenheid van de tiende „Zomercavalcade", reéd een automobilist plotseling op 't mar cherende korps in. Via ae achterste gelederen reed de wagen met vrij gro te snelheid tussen de muzikanten door. Dit incident liep nog vrij goed af; ér' werd slechts één man licht (aan zijn rechterarm) gewond, terwijl zijn in strument beschadigd werd. Het ge beurde tijdens het opmarcheren van het korps naar de plaats van afmars voor de cavalcade. De onbekend ge bleven automobilist reed door zonder zich om de gevolgen van zijn daad te bekommeren. Ondanks dit onprettige voorval, dat wel van invloed was op de stemming der muzikanten, slaagde „St. Caecilia" er nog in een ereprijs te behalen. OP BERUCHTE ANTWERPSE STRAATWEG Scooters slipten: twee ernstig gewonden. Een lekkende olietank, die vermoe delijk op een grote vrachtauto of een tankauto stond opgesteld, was er de oorzaak van dat de wegens slipge vaar beruchte Antwerpsestraat weg nabij Bergen op Zoom maandag middag helemaal veranderde in een spiegelgladde glijbaan, waardoor er tal van ongelukken, soms met ern stige gevolgen, gebeurden. Vanaf de Vianenstraat tot aan het viaduct van de spoorlijn Brabant Zeeland te Woensdrecht en wellicht verder Zeeland in lag een oliespoor op de keiweg. De eerste slachtoffers vielen (letterlijk) ter hoogte van Korteven, waar een scooter, bestuurd door de heer K. uit Schiedam, die op het duo zijn echtgenote vervoerde, be gon te slippen. De bestuurder en zijn duo-passagiere werden tegen de Enkele schepen worden in de Zandkreek opgelegd. In de Zandkreek zullen waarschijnlijk enkele schepen tijdelijk worden op gelegd. Zoals bekend is er in de Ne derlandse havens té weinig ruimte voor het opleggen van schepen, die tij delijk buiten bedrijf zijn gesteld. Als eerste schip zal binnenkort arri veren de tanker „Amanda" van de Phenix Petrol Cy. te Monrovia, waar voor de N.V. Ph. van Ommeren te Rotterdam haar bemiddeling verleen de. Het schip, dat 10.000 ton meet, ligt thans nog in de Nieuwe Water weg. Er worden nog enkele schepen verwacht. Op verzoek van de reders zal de Koninklijke Maatschappij „De Schelde" te Vlissingen zorgen vooi het plaatsen in de Zandki eek van twee meer-boei en, waaraan voorlopig twee schepen gemeerd kunnen wor den. Voor dit alles is echter de toe stemming van rijkswaterstaat nodig en hierover worden momenteel onder handelingen gevoerd. Naar men ons mededeelde is deze toestemming op het ogenblik nog niet officieel ver leend. VOOR „AMERICAN FIELD SÈRVICE" Zij vertrekt vandaag met de „Johan van Oldenbarneveldt". DE GOESE Sari Duvekot schijnt niet zo goed te kunnen breien. Dat beweert althans haar broer Jan-Kees, die echter moet toege ven, dat ze in borduren een kei is. We hebben dit gecontroleerd. Be langrijker is, dat de 18-jarige Sa ri, die aan het Christelijk Lyceum voor Zeeland te Goes liet diploma Middelbare Meisjesschool heeft verworven, door de American Field Service is uitverkoren om een jaar in de Verenigde Staten te vertoeven. En dat zij vandaag reeds met; de „Johan van Olden barneveldt" vertrekt Sari' was daarom gisteren iets drukker dan anders. Kalm ge noeg echter om tc vertellen dat zij een Jaar gaat studeren aan de High School in Crowley in Loui siana, een van de zuidelijkste sta ten van de U.S.A., aan de Golf vnn Mexico. Hoe zij haar uitzending heeft ver kregen? Het was een vrij inge wikkelde, maar leuke weg. Op de publicator van het Christelijk Ly ceum verscheen de aankondi~*~~ dat er naar de uitzending üginfT. :esolll- citeerd kon worden. Die sollicita tie moest vergezeld gaan van een levensbeschrijving, foto's en ver schillende aanbevelingsbrieven. Sari moest een keertje ln Am sterdam komen praten en daarna verscheen er nog eens een Field-meneer ln de woning van de familie Duvekot aan de Beatrlxlaan... Afscheid met Chopin In de woning aan de Goese Beatrixlaan vierde Sari Duvekot, die vandaag voor een Jaar naar Amerika ver trekt, temidden van „vrienden en bekenden" een afscheidsfeestje. Sari zelf (aan de pianoverzorgde de muzikale omlijsting (Foto P.Z.C.). Precies op de laatste schooldag. 14 mei, kreeg Sari bericht, dat zij tot de 35 Nederlandertjes behoor de, die dit jaar door de organi satie zullen worden uitgezonden. Sedert die 14e mei heeft het Goe se meisje vele brieven gewisseld met haar toekomstige pleeg ouders. Bijzonderheden over deze familie in Crowlcy. „Er zijn drie zonen..." zei Sari lachend en met een triomf van „daar sla ik me wel doorheen..." Verschillende brieven kreeg Sari reeds van clubs, organisaties en toekomstige vriendinnen uit Crowlcy, altnans van meisjes, die reeds vóór Sari's aankomst in Amerika vriendin met het Neder landse meisje wilden worden. Bepaald eenzaam zal het Goese meisje het In Louisiana dus niet hebben. Haar hobby's? Tekenen en muziek. Klassiek en Jazz, Chopin en Barber. Maar geen rock 'n roll. Sari wil vanuit de States veel goede dingen mee naar Goes nemen, maar de rock 'n roll voor zover die daar nog wordt bedreven laat ze aan de overkant grond geslingerd. Mevrouw K. was er het ergste aan toe; zij moest met een gevaarlijke hoofdwond en een hersenschudding naar het Algemeen Burger Gasthuis te Bergen op Zoom worden vervoerd. Haar toestand was zeer ernstig. Haar man had een hoofdwond en een ontwrichte schou der. Vér behoefde de ziekenauto niet te rijden, op weg naar het ziekenhuis, want ter hoogte van de villa „Mat- tenburg" slipte opnieuw een scooter, bestuurd door de heer S. uit Vlissin gen. S. bleef bewusteloos liggen; ook hij bleek een gapende hoofdwond en een hersenschudding opgelopen te hebben. Met de andere gewonden werd S. in de ziekenauto naar het Al gemeen Burger Gasthuis gebracht. Verder slipten tal van bromfietsers, doch ln deze sector liepen de ongeluk ken allen vrij goed af en bleven be perkt tot kapotte brommers en ont vellingen. De rijkspolitie van Hoogerheide kwam onmiddellijk nadat zij ver wittigd was met alle beschikbare manschappen naar de weg des on- heils om alle mogelijke maatregelen te nemen. De provinciale waterstaat liet direct zand strooien. Alle automobilisten moesten lang zaam rijden, zodat het verkeer van en naar Zeeland en België danig in de war werd gebracht. Toen het ook nog ging regenen, was de si tuatie nog gevaarlijker. Sloper kreeg ijzeren balk op het hoofd Maandagmiddag is er op het terrein van de oude gasfabriek te Vlissingen een ongeval gebeurd, waarbij de 48- jarige Vlissingse sloper C. L. een ga pende hoofdwond opliep. Terwijl hij bezig was één der op het terrein opgestelde oude tanken te slo pen, viel een zware ijzeren balk, die door zijn toedoen los was komen te staan, op zijn hoofd. Dokter C. C. Sluijter verleende de eerste hulp en liet L. naar een ziekenhuis vervoeren. Op saterdag geen veiling te Kapelle meer. Bij de veiling te Kapelle zal op za terdagmiddag geen veiling meer worden gehouden daar er praktisch geen produkten meer zijn, die het noodzakelijk maken om op zaterdag middag veiling te houden. Wel bestaat de mogelijkheid om nog dubbele princessebonen op zaterdag morgen aan te voeren, doch het aan te voeren kwantum zal men vrijdag morgen op moeten geven, waarna ae aanvoer van zaterdagmorgen dan op vrijdagmiddag wordt geveild. Bevordering bij rijkspolitie district Middelburg Bij koninklijk besluit is met-Ingang van 1 augustus bevorderd tot offi cier 2e klas der rijkspolitie de ad- spirant-officier der rijkspolitie D. v. Ooijen, ingedeeld bij de staf van het district Middelburg der rijkspolitie. Examens aan het Zeeuws Technisch Instituut De uitslagen van eindexamen, over gangsexamen en bevordering aan de Stichting Zeeuws Technisch In stituut te Goes luiden als volgt: Aan het eindexamen namen 29 kandidaten deel. Eén kandidaat trok zich terug en één kandidaat heeft een verlengd examen. Drie kandidaten werden afgewezen. Het getuigschrift van voldoend afgelegd examen kon worden uitgereikt aan de volgende kandidaten: W. R. Bogaards, C. Colyn, F. D. Dekker, J. Griep, J. op 't Hof, J. J. Huissoon, J. H. B. van Kamer, M. Kik, H. J. van Koeveringe, M. Krij ger, P. M. Leys, G. J. van Loo, L. 0. v. d. Maas, J. Meyers, J. de Muynck, J. F. Quataert, L. A. Smit, C. Schot, J. F. B. v. Velthoven, H. J. A. Vernooy, C. I. de Visser, W. de Voogd en P. M. v. d. Werf. Voor het overgangsexamen nde naar lilde jaar slaagden: G. Busch, J. A. Fieman, F. W. Ger ming, J. M. Goedemondt, M. P. Goudszwaard, A. J. Hubregtse, W. J. de Jonge, P. A. Meyaard, C. J. de Mol, C. C. de Ryk, C. M. Steyn, A. R. P. de Thyc, W. J. v. d. Velde, 1. Verton, M. P. J. Vinjé, D. C. Boonman. Twee kandidaten kregen een herexamen, 5 kandidaten wér den afgewezen. Bij herexamen kon den de volgende nog tot het IVde studiejaar worden toegelaten: J. C. Boot, P. C. v. d. Broeke, L. F. T. van Doorn, I. J. Lagrand, J. v. Hoeve, M. P. Lindenberg, J. H. Meyaard en C. A. Wirtz. Vijf kan didaten werden afgewezen. Bevorderd naar Ilde studiejaar: U. A. v. d. Berg, J. J. de Bert, W. A. Blaas, A. Bogaard, J. Braam, C. U. Brand. J. J. Cappon, F. Faasse, I. B. de Grootte, A. v. d. Hooft, J. J. Geleynse, J. J. de Jonge, W. Rammelo, H. A. F, de Roover, M. A. Schuit, F. Schijf, W. M. v. d. Heide, A. Kappers, A. M. de Jonge, A. Janse. Eén kandidaat werd af gewezen. VANDAAG. Middelburg Electro: „Stan Laurel en Oliver Hardy als dansmeesters", 7 en 9.15 uur, a.l. Molenwater Minia tuur Walcheren, 9—22 uur. Van Bent- hem en Jutting: Grafische werken van Picasso, 9—18 uur. Vlissingen Alhambra: „Helena van Troje", 7 en 9 uur, 14 j. Luxor: „Mensenjacht in Nairobi", 8 uur, 14 J. De Ruyterschool: Expositie scheeps bouw en tankvaart, 10—12 en 14—17 - Vu>\ Goes Grand: ..Laurel en Hardy de luchtbescherming", 8 uur, a.l, -

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 2