KAPPIE MOEILIJKHEDEN IN GROENE KRUIS RITTHEM EN SOUBURG WALCHEREN Agenda ZEEUWSCH-VLAANDEREN TERREIN BIJ DE BUSHALTE SCHOONOORD WORDT VERHARD en hét geheim van KaUekopI MAANDAG 28 JULI 1058 PROVINCIALE ZEEUW BE COURANT. 1 Vergadering niet akkoord met beslissing van bestuur. Tijdens de vrijdagavond in het Rode Kruisgebouw te Souburg gehouden vergadering van het Groene Kruis afdeling Ritthem en Souburg zijn ernstige moeilijkhedèn gerézen ten aanzien van de beslissing, die het be stuur onder voorzitterschap van bur gemeester P. Daniëlse van Ritthem nad gehomen, en die bepaalt, dat het Groene Kruis en de christelijke wijk verpleging voortaan elk apart bij het rijk subsidie voor één wijkverpleeg ster zouden aanvragen. De vergade ring nam het bestuur deze beslissing zeer kwalijk. Vroeger was de subsidie voor twee 'wijkverpleegsters door hét Groene Kruis alleen aangevraagd en deze zaken werden door een topcommissie behandeld. Uit de Uiteenzetting, die het bestuurslid van de christelijke wijkverpleging, de heer J. B. Koolé, ba heftige disputen gaf, bleek dat. er in die tópcomtaiséïe moeilijkheden waren ontstaah, zodat mén tot deze beslissing was gekomen. Elke ver eniging zou, wat betreft de wijkver pleging, zelfstandig gaan werken, zonder dat daarmee de samenwer king tussen christelijke wijkverple ging en Groene Krui s vol konten ver broken zou zijn. De vergadering stem de vrijdagavond echter in het geheel niet in met deze gang van zakén én men verzocht het bestuur een arbi trage-commissie te vormen, Waartóe na stemming werd besloten. De heer De Lange zal als afgevaar digde van het Groene Kruis optreden. Het bestuur van de christelijke wijk verpleging zal van dit besluit op de hoogte worden gebracht. Tevoren had voorzitter Daniëlse zijn vreugde geuit over de grote opkomst. Uit aè jaarverslagen van secretaris en penningmeester bleek dat de di verse afdelingen van het Groene Kruis uitstekend functioneren én dat 'ook de financiële toestand gezond mag worden genoemd. Dé vöörzitter menioréerde nogmaals het overlijden van de heren J. de Priester en H. K. van Öuyvertvóorde. Auto slipte bij Cadzand: bestuurder licht gewond. Zondagmiddag omstreeks half een ér te Cadzand een auto-ongeval ge beurd, waarbij de bestuurder licht ih het gelaat werd gewond en zijn auto ernstig werd beschadigd. De heer Van S., vertegenwoordiger te Breda, kivam met zijn bestelauto Uit de richting Cadzand over de Ring dijk naar Cadzand-Strand gereden. Aan het eind van de Ringdijk vloog de wagen vermoedelijk dooi- te hoge snelheid uit de bocht en kwam in de sloot terecht. Dokter Ha- Êe uit Cadzand verleende de eerste ulp. Examen. De heer P. de Moor uit Brouwersha ven slaagde te Bréda vóór het exa men voor het eerste en tweede ge deelte van de hoofdakte. Een grote personenauto, bestuurd door mevrouw G. van Z. uit Amstel veen, mét zeven kinderen als passa giers en een dienstbus van de R.T.M. bestuuVd door de heer J. B. uit Rot terdam, zijn zaterdagmiddag om streeks kwart ovel- twaalf op de krui sing Jannewekken - Schuurbeque Boeyestruat - Grachtweg te Zierik- zee met elkaar in bötsiny gekomen. De aanrijding had ernstige materiële schade tot gevolg, persoonlijke onge lukken bleven voor auto- en buspas sagiers beperkt tot kleine wondjes door springend glas. MevroUw Fan Z. verleende geen voor rang aa« de van rechts komende bus. Beide voertuigen, die niet hard reden, botsten met een luide klap tegen elk aar, Waarbij de rechter voorkant van de personenauto geheel werd vernield. Mevrouw Van Z. viel uit de Auto. De kinderen in de wagen werden geen Van allen gewond. Dé bus werd aan de voorzijde vrij ernstig beschadigd. Vier passagiers werden door glassplinters licht ge- Wond. Eerste hulp werd verleend door dok ter E. E. Vleugels Schutter uit Zie- rikzee. Alle gewonden IcondeH na be handeld te zijn hun reis voortzetten. De beschadigde auto werd door een kraanwagen xoeggesleept. Op de foto de zwaar beschadigde per sonenauto. Foto P.Z.C.). Gesproken werd over het nieuw te bouwen Groene Kruisgebouw, dat zal verrijzen aan de Van Steveninckstr. te Souburg. De mening der leden werd gevraagd óVer Öe zogenaamde plaagstrook, die van de gemeente moet worden aangekocht en waar mee een bedrag van plm. 4600 ge moeid zal zijn. Hiertegen werden geen bezwaren geuit, doch getracht zal worden overeenstemming te krij gen met de gemeente om dit bedrag in vijf termijnen te betalen. Verder zal getracht worden een annuïteits lening ad 100.0ÓÓ te sluiten met de Boerénlee'nbartk voor financiering van het te bouwen pand. Aangedron gen werd op een garantie door de ge- meehte, doch hiervoor bestónden eni ge bezwaren omtrent de rentevoet. Er zal nader overlég gepleegd wor den. Het bestuur van de vereniging stelde voor het oudé gebouw aan de Pas poortstraat te Verkopen. De leden zóudén dan voorkeür krijgen. Dit plan kon de goedkeuring van de ver gadering niet wegdragén, daar het pand waarschijnlijk meer zal opbren- gert wannéér hét publiek verkocht zou Worden. Na steiViming Werd met grote meerderheid tót dit laatste be sloten. Tot bode-magazijnmeester is met in gang van 1 augustus, benoemd de lieer J. C. vah Larêtt. Tenslotte Was men liet unaniem eens over een coh- tributieVerhoging vah 3 tot 5 per jaar. De voorzitter besloot de ver gadering met dankzegging voor de opkomst. Grote belangstelling voor Velen hebben zaterdagavond in Vcerc een gévarieerd en uitvoerig program- ma van zohieravondmnziek beluisterd. Het programma stond onder auspi ciën van de muziekvereniging „Vee re's Genotegen" en de uitvoerenden waren de Vlissingse harmonie „St. Caecilla" en de heer L. 't Hart, stads- beiaardier o.m. van Delft, Amersfoort en Rotterdam, die zaterdagavond de verlichte stadhuistoren van Veère be klom én ae vederlichte klanken van het Veerse carillon over het plaatsje liet Jdinkén. Om zeven uur begon het programma met een muzikale rondwandeling, die door talrijke inwoners en vakantie gasten werd gadegeslagen. Oitt acht uur volgde een optreden van „St. Caecilia" in de Grote Kerk. Voor dit proménade-concert bestond een rede lijke belangstelling. Tot de uitgevoer de wérken behoorden o.m. „Land of hope en Glory", „Nader mijn God tot U" ert drite delen uit de vier bagatel len Voor harmonie-orkest van Piet van Mever. Onder leiding van dirigent J. P. W. de Graaf, wist het Vlissing se muziekgezelschap, dat de laatste weken in verband met 65-jarig jubi leum hogal „in het nieuws" is, de toe hoorders te boeien. Ook het concert op het Véerse carillon 'dóór de h'ééï- 't Hart Vond een groot gehoor. De bekende beiaardier voerde o.m. „Drié lièderten Uit Valerius* Gedenkklank" uit. Omstreeks tien uur cottcerttrëerdé de belangstelling zich weer op de Markt, waar „St. Caecilia" tegen het décor van de verlichte oude huis- kes eert taptoe hield, dite rond half elf zoals dé b'édo'elittg was riièt het Wilhelmus werd besloten. VüSSiNGÉN Veel werk voor Vlissingse politie. De laatste kermisdagen hebben de Vlissingse politie nog veel werk ge geven. Zo was er een aangifte door een zekere D., dat zijn nieuwe brom fiets, geparkeerd in dë Wilhelmina- s'traat, was géstolen. Gélukkig voor de man kwam al spoedig een berichtje binnen vart de Middelburgse politie, dat daar een nieuwe bromfiets te koop was aangeboden. Het bleek inderdaad het gestolen karretje te zijn. De poli tie aldaar wist dé dader van de dief stal op te sporen, namelijk P. uit Middelburg, d;ie naar Vlissdngen werd overgebracht. In de nacht van zaterdag op zondag reed de motorrijder T., in volle vaart op een auto, welke op de Boulevard sb'ond geparkeerd. Dé mart werd van de motor geslingerd. Dokter Clercx verleende eerste hulp. Het bleek, dat het slachtoffer te diep in het glaasje had gekeken. De auto werd aan de achterzijde beschadigd. De caféhouder E. uit Vlassingen be trapte een man op heterdaad bü het stelen van eert fiets, toebehorend aart de kelner van het café. De dief naril ónml ddéllljk dé ben én, waaróp de ca féhouder en dé 'kelner irt eert a'utó van een der gasten de achtervolging in zette. Zij hadden succes: irt de Van Ddshoeckstraat wisten zij de man, een zekere P., te grijpen. Hij werd door de politie ingesloten. Zaterdagnacht 6lipte de brortlfietser V. in de Gravestraat, waardoor zowel hij als zijn duo-rijdster werden ge wond. Dr. Detmar verleende eerste hulp, waarna zij naar het ziekenhuis St.-Joseph werden overgebracht. De taxichauffeiir De J. uit Goes moest zaterdagavond plotseling uitha len in de Paul Krugerstraat doordat een fietser dwars de weg overstak. Dé auto kwam in botsing met een boom en lantaarnpaal ërt moest worden weg- ^gèsleept. De fietser maakte zich üit 'oe voeten. De visser S. uit. Annemuiden, die zich vrijdagnacht aan boord van zijn schip begaf, stapte mis en kwam op het gangboord te vallen. Hij bleef bewus teloos liggen. Dokter Grippeling ver leende hier eerste hulp en liet hét slachtoffer ovërbrtengen naar hfet St.- J osephziekerthuis. MIDDELBURG Wedvlucht. De postdiiiyehhbildersverertlglrtg „Zee- ïandta" te Middelburg hlêld zondag haar eerste wedvlucht met Jonge duiven van uit Moescroen over 'n afstand van 88 km. De eerste tien prïjfceh Wèidên behaald door: 1. J. Kuijs, 2. J. van Belzen, 3. en 4. D. v. d. Berge, 5. L. de Voogd, 6. J. C. F. Jopse, 7. B. Blesen, 8. P. Philipse; 8. M. Vader, lb. J. Bück.- ÖÖSTKApELLE N.C.V.B. bijeen. De afdelirig Oostkapelle van de Ne derland Christen Vrouwenbond hield onder leiding van de presidente, me vrouw M. den HollanderWonder gem een vergadering. Mevrouw G. de KamWondergem sprak over het onderwerp „Het richtsnoer van ons léven." Mevrouw Lantsheer en me vrouw WondergemHuijsman werk ten aan deze middag mee. Het be stuur beantwoordde verschillende vragen uit de „vragenbus". In het eerste halfjaar van 1958 ga ven zich 7 nieuwe leden op, waardoor het ledental steeg tot 77. ZOUTÈLANDE Examen. Voor het examen costumière slaag den te Bréda de dames M. Koppejan té Zoutelahde, L. Versluys te Bigge- kerke, J. Minderhoud te Westkapelle en S. Matthijsse te Meliskerke. Prijsschieting te Terneuzen. De handboogmaatschappij „De Wes- terschelde" te Terneuzen hield zondag een prijsschieting op de staande wip op het terrein aan de Middensluis. Niet minder dan 35 schutters, ojn. uit Zuid-feeveland, België èn Oostelijk Zeeuwsch-Vlaanderen, namen aan dit schuttersfestijn deel. Nadat de heer R, F. Begheijn de voorwaardert voor de sohieting opgelèzém had, begon de wedstrijd, die 'een 'spannertd verlóóp had. De uitslag was als volgt: hoofdvogel; P. Aperst uit Zuiddorpe; zijvogels: E. Kaas, Zandstraat en B. Engeis, Ter neuzen; kallen: M. Goedhals, Zand straat en P. van Estbroek, Sluiskil. De geldprijzen werden op het terrein uit gereikt. Vrachtauto raakte van de weg en zakte in berm Een zware vrachtautó van de R.T.M.bestuurd dóór A. L., raakte bij een uitwijkmanóeüvre op de Steenweg te Westénschouwen van het wegdek af en zakte in de berm weg. Een kraanwagen moest worden gerequirteefd om de auto wéér op 'dé weg te helpen. Het ongeluk liep ver der goed af. Burgerlijke stand TERNEUZEN Bevallen: D. G. Sandee—Meulbroek, d.; M. C. Simoen—Staelens, d.; M. Siudzm- ski—Neels, z.; M. R. J. L. van Megroot— Wouters, d.; A. Th. A. Zohlandt—Kruis wijk, d.; M. Murrede Feijter, z.; E. J VermeulenHopman, d.; F. L. Peeters de Clerck, d.; M. S. M. Schelfhout—van Pamelen, z.; A. C. J. Kouwijzer—de Coo ker, z. Ondertrouwd: D. F. Buijze, 23 J. en J. N. Faas, 21 j. Getrouwd: H. P. Zegers, 25 j. en M. Ro- meijnsen, 25 j.; L. D. de Feijter, 24 j. en A. J. Vermeulen, 24 J.; F. A. Ranschaert, 23 j. en C. P. de Feijter, 20 j.; J. J. de Kok, 34 j. en G. Hamelink, 23 j.: D. van der Heijde, 28 j. en M. J. dé Pütter, 21 J Overleden: A. M. Kroes. VANDAAG. Terneuzen Luxor: „De Graaf van Monte Christo", 20 uur, 14 jaar. Oostburg Ledeltheater: .Afscheid der wapenen", 20 uur, 18 jaar. TJzendüke Gémeentéhüis: „Het levert van Vincent Van Gogh". Biervliet: Kérmlskoers. TERNEUZEN Zwemproeven. In het Zwembad „Westsluis" te Ter neuzen wérden de proeven Vooi- het schoolzwemdiplorna afgenortién. De leerlingen van de verschillende scho- iën legden de proeven voor de diplo ma's „zwemproef" en ,;geoefend zwemmer" af. De namen van dé ge slaagden voor de zwemproef zijn: Openbare school A: A. W. K. Ver schelling, D. H. M. Guequierré, L. G. Rijnberg, D.. E. de Braai, L, C. Dooms. M. T. Lokerse,. J. E, Boers, A. de Gróót, J. P. Casteleijn, H. S. de Kunder, J. P. Bossetter, Chr. de Vries, K. L. de Ridder, Christelijke school Jozlnrt'straat: D. van Bloois, G. Ö'óst'dijk, W. Kfüysëe, B. Esealto, C. de Bley; R. van Kerk- voort, A. J. Voógt. R.-K. ti.l.o:: M. L. de Theye, M. We- terings. M. W. C. Vóftk, J. lit, C. Kïeft, M. J. M. van Damme, J. F. Puy, j. Tacq. Openbare schóól te Hoek: F. A. de Blaey, L. de Visser. Christelijke school de Knol: A. Lij- ser. Huishoudschool „dë Leeuwtjes": J. J. van Schaik. G. J. Michielsen, J. J. Jansen, C. C. Ëyk, J. E. C. Koster, A. E. Maas, C. A. van Tatenhove, S. Klaassen, E. A. Visser, E. S. de Bliek, P, Scheéle, C, Dekker, Zuidlandschool: S. A. Holl, A. S. Hol, C. W. Frederikseii, Y. E. Moës, J. H. Dees, J. C. Vihke, J. Hafnelihk, J. A. J. Dingemanse, M. A. Visser, C. J. Ramelittk, A. Gillissen. R.-K. Jorigensschööl: W. Huyssen, G. Abblhk, B. Piet'ëts, P. Harms; R. Engels, H. Verschueren. Christelijke u.l.o.: A. Korstanje^ M. H. Huisman, F. D. Romeynsen, J. A. Oostdijk, W. N. Meylér, C. Sclieële, G. B. L. Voögt, M. F. vaji Bloölë, M. C. van Overbëké, G. J. B. Doóriis. Zuidlandscbool: L. M. Ëyke, M. K. vatt Eek, ,P. J. de Foilw, G. Rïemens, J. C. vaii Hóudt. M. R.H.B.S. Petrus Hondius Lyceum: C. P. Meyers, A. R. M. Maas, J. M. P. R. Verschuren, P. A. de Visser, R. Simons, P. J. Verdouw, H. M. Staal, C. J. van Waart, J. P. de Regt, W. dë Jonge, S. J. Brakman. Hervormde school; J. S. Berwald, F. S. Berwald, M. C. J. Verberkmoes, J. E. Dooms, E. P. de Bhiijhè, C. M. Wgsthóf, H, KtUsëman, M. A. Grbot- jans, H. Smit, j. Verirtëülèhi J. Straiib. R.-K. "kieisj'ësschoöi: L. vah Cle'éiri- jjutte-, D. Thomaes, E. Duurink, L. Puyoelde, C. VergóuWe, M. A. M. Hofman, S. K. Berwald, P. C. M- Acke, K., Vergouwen, F. de Bruyh, R. vah Waes. Ópehbarte il.l.'o.: F. M. vah Dariirtie, R. Visser, P. C. de Doelder, P. W. Hamelink, P. J, Vergouwe, A. J. dë Kraker, T. E. Haak, C. M. Jansen, T. M. Wieland, C. Vercautereh, J. de Zeeuw, M. A. J. Penhe, J. C. Kools, J. M. L- van Gèldereh, W. P. dë .Jöh- gé, J. Meertens, L. W. Blok, J. Meer- tëns, W..P. de Jonge, J. F. Riemehs. Lagere ïèchhische schóól: Chr. van Langevel'dè, M. Hamelihk, W. de Feytér,. L. M. Jansen, F. C. C. Cocquyt, W. I. J. Herman. Voor geoefend zwémhier slaagden; J. E. Boers, A. de Gróót, J. P. Caste- lëijn, J. P. Bosschér, H. Smit, J. A. J. Dihgemanse, M. A. Visser, C. F. Hamelink. A. Gillissëii, D. v. Bloois, G. Oostdijk, W. Kruysse, C. de Blaev, W. Huyssëp, G. Abbihk, C. Vergou we, M. A. M. Hofman, M. A. J. Peh- he, J. C. Kools, A. R. M. Maas, P. A. Visser* R. Siihbris, Chr. v. Langevel- de, M. Hamelink, W. de Fèytér en W. I. J. Herman. Afgewezen werden 6 kandidaten. Op 4 sëptembër zal weer vóór het di ploma. worden gezwommen, bij on gunstige weersomstandigheden zal déze datum 8 September wordën. RAAD OOSTKAPELLE waarvan 11 jaar als wethóuder, A. W. Louws, die 12 jaar zitting had in de 'raad en J. Geldof, dié 5 jaar raadslid was. De voorzitter herdacht het vele dat tijdens hun zittingsperio de tot stand kwam, zoals de toreh- restauratie, de aanleg en bebouwing van de Nieuwe Torenstraat en verbe tering van wegen en straten. Wet houder Maljaars dankte burgemees ter Sprenger, de vijfde burgemees ter met wie het samenwerkte, vóór de prettige samenwerking en merkte op, dat al stonden zij soms tegen over elkaar, het hem goed deed alS vrienden te mogen scheiden. Hij dankte verv'ólgèns alle raadsleden, gem'eentepersoneel en bode Melse. Dè andere scheidende raadsleden namen afscheid met woorden van dank en wederzijdse waardering en wensten de nieuWe raad eh de voorzitten kracht en wijs_heid toe in de komen de jaren. Wethouder C. Wondergem dankte de heer Maljaars voor dë goede samenwerking en het vele, dat hij van hem heeft mogen leren. Tegelpad hi de Torenstraat zal verlengd worden. In de vergadering van de raad van Oostkapelle deelde burgemeester F. G. Sprenger dezer dagen mede, dat het terrein bij de brievenbus en bus halte Schoonoord op verzoek van de heer A. W. Louws (g.b.) zal worden verhard en beschelpt. De raad kende een drietal premies toe voor woning verbetering. De geloofsbrieven van de nieuwbenoemde raadsleden wer den onderzocht en in orde bevonden. De heer A. W. L'oiiWs (g.b.) vroeg beschermirtg voor de bij de hervorm de kerk gelegen graven als tot res tauratie vón de kerk en dé consisto- rié zal woteden overgegaan. Op de vraag van de heer J. Geldof (a.r.) deelde de voorzitter mede, dat waar schijnlijk van de huidige begroting nog de verlenging van het tegelpad in de Torenstraat uitgevoerd zal kun nen worden. Hierna nam burgemeester Sprenger afscheid van de raadsleden, die in de nieuwe raad niet meer terugkeren. Als eerste was wethouder Z. Mal- jaays aan de beurt, die zich niet meer herkiesbaar gëstela had. Wethouder Maljaars had 27 jrtar, waarvan 24 jaar als wethouder, in de raad zit ting. De burgemeester dankte de scheidende wethouder voor de pret tige, en nauwe samenwerking. Hier na dankte de voorzitter de heren F. C. de Róo, die 28 jaar raadslid was, raad zaaMsIag Straatherstel gegund voor 24.800 De raad van Zaainslag besloot tij dens de jongste vergadering onder voorzitterschap van burgemeester H. D. Trimpe het herstel van de Kiezel straat, het Plein Zuid en Oost te gunnen aan de firma De Bokx te Terneuzen voor 24.800. Aan de heer C. Durinck werd eervol ontslag vei-leend als lid van het burgerlijk armbestuur. In diens plaats werd ge kozen de heer P. Koopman. Tot on derwijzer aan de openbare lagere schóól is béhoemd de heer J. H. Nies- kens. De raad kelirde de geloofsbrie ven vart de hieuwe raadsleden goed. De keuringsverorderting en de des tructieverordening werden gewijzigd. Vastgesteld werden verdér de veror deningen op de heffing, van de reini gingsrechten, op de heffing van kaai en havengelden en op de begrafenis- rechtën. .Ook de legesvèrordèning werd vastgesteld. Een aantal straten kregen de namen Hoofd-, Brug-, Dijk- en Verbindings straat. Tijdens de rondvraag infor meerde de heer De Feijter naar de woningbouw. De heer Florussen bracht de slechte toestand, waarin de WoningbouWstróót vërkeel't, t'ef sprake. oostburg Raad vergadert. De geméenteraad van Öostfeurg komt Woensdag 30 juli ih vergadering bij een. De agenda vermeldt o.m. de vol gende puntert: behandeling verzoek van mevrouw Zitter bm eervol ontslag als onderwijzeres aan de openbaté la gere school, behandeling vah 'de door Gédeputeerde Staten van Zeeland toe- gezohdeii Ontwerpregeling tot wijzi ging der grenzen Van de gemeenten Oostburg en Schoondijke en een voor stel inzake het verzb'ek van de heer H. Vis óih verlenging van zijn vergun- nirtg tot het mogen plaatsen van een kiosk vóór dé verkoop van frites en ijs óp dë niarkt. SLUISKIL Wielërkoers. Zaterdag ,1'6 augüstus a.s. zal te Sluis kil ter gelëgertheld van dé kermis éen wiclterkcera voor nieuwelingen gehou den wordèn. Bij de wielersupporters- verertigihg is hu reeds een negentigtal inschrijvingen hintten gekomen. Hier uit zal een strenge selectie gérnaakt worden, daar slechts 45 renners de 16-de in de Middenstraat aan de start mogen verschijnen. VerböuWtng ziekenhuis. Op de eerste verdieping van het Èliza- beth-ziëkenhüis te Siuiskil zUllètt éen tweetal verdiepingen gebouwd wor den. Enige tijd gelé'dten is men begon- rtén inet de niontage van de ijzereón- striictie, die nü zó ver is gevorderd, dat rtieh inët hét metselwerk kan be ginnen. Subsidieregeling voor vlas van oogst 1958 Met het oog op de moeilijkheden BIJ de afzet van vlas, die hoofdzakelijk een gevolg zijn van het lage prijs niveau van Russisch vlaslint op de Westeuropese markten, heeft de mi nister van landbouw, visserij en voed selvoorziening besloten uitslniteiro voor oogst 1958 een regeling in het le ven te roepen, waarbij op het in Ne derland te verwerken vlas van diè oogst een subsidie in het uitzicht wordt gesteld. Voor volgende oogsten mag in géért geval op een zelfde subsidie wordett gerekend. De subsidie zal f 160.pép verwerkte ha vlas bedragen en wordt tezijnertijd aan de vlassers uitgekeerd in verhouding tot de hoeveelheid vlas die zij hebben verwerkt. Op korte teir- mijn zullen voorbereidende maatrege len worden genomen ter uitvoering. Daar vlas uitermate gevoelig reageert op het wereldgebeuren maakt de mi nister bij de steunverlening het voor behoud, dat bij een abnormale op waartse marktbeweging geen of eert lager bedrag als steun zal worden uit gekeerd. Dit voorbehoud is niet be doeld voor normale marktsehommfe- lingen. De minister van landbouw, vis serij en voedselvoorziening heeft aart de steunverlening de voorwaarde ver bonden, dat de betrokken bedrijfstak door gezamenlijke inspanning komt tot een meer gezonde verhouding irt de bedrijfstak. Filmpionier Harry Warner overleden. Harry Warner, een der pioniers vah de filmindustrie, is vrijdag na een ziekte van verscheidene maanden op 76-jarige leeftijd te Beverly Hills in Californië overleden. Met zijrt broers Jack, die. hem tttè president van de „Warner Brothers" filinstüdio's opvolgde, én Albert, pracht hij een revolutionaire veran dering tot stand door 'de eerste spre kende film uit te brengen. Marktberichten VEILING KAPELLE-BtEZELINGE EN O. 26 juli. Rode bessen; industrie 1,109—117, H 102, III 98, zwart'e bessen, industrie I 147, It 146, frarnbozen, ihrt. in kratten I 214, II 208, dubb. pr.bonen I 43—44, ii 39. Prulbien: Laxton I 135—153, II 84—lil, grof 106—132, fabr. 46—62, Oranjèprülhiért I 83, Ruth Gestetter I 91—93, H 52, fabr. 45, zure morellen n ontst. 85—100, m 58. Rode bessen pér doos I 28—32, kruisbes sen per kg. I 56—61, I 21. Aardbeien afttr. 48. VEILING WALCHEREN G.A. 26 jüil. Zwarte bessen, kwaliteit 1 1.39; 2 1.36. Aanvoer: 2V2 ton. VEILING GOES. Export- en iridustrlevéiling. Duitse zure II 102; III 101; rode bessen Tt 106—lii); zwarte bessen exp. 139, II 139, afw. Ï43: dubb. pr.boneii I 41ii, II 35; frambozen in kratten II 192; zure morellen II 84. Gewone veiling: Klerken n 182; kruis bessen I 52—57, n 38- Early Laxtnn I 124 —146, II 67—84, gróf 88—125. fabriek 43— T7; Oranjêpruirtieh n 85—93; perziken, per stuk I 17—32. De telers wórdt aahgeradeh om de dubt), pr.bonen goéd gesorteerd aan te voe ren: te jonge en te dikke, en peu'.en mét windschade én rotté vlekjes móéten uit gesorteerd worden. VÉlLiNb BERGEN OP ZOOM. 26 jüli. StaniBoon dubbele prinsessen 39, idem II 29, rode bessen i.öi, zwarte bessen 1.35, frambozen 85. 80. Aan boord van de Kraak heerste grote vreug de, toen Kappïe, dé maat en de twee geleerden er te- rugkeerderi. Okki liet de maat het verhaal van hurt avontui-en tvël Vijf keër öververtellfeii ën telkens tverd Ökki's vêróntwaar- lliging 8'vel* de verraderlijke Jeminee gtötëte. „Zie je wel!"., riep de scheepsjongen. ,,We hadden al meteen zijn hëlë schuit lot puinpoeder móeten schieten, maar de ouWë wil (iever geen heibel. Welja, nou zie je wat daar van komt!" Ook de rtlöester vond het maar één sinister iemand, die Jeminee. „Maar verder ben ik een poetsdót, als ik snap waar.om z;e X)öu zo'n heterie om dat lelijke beeld maken", sptak hij schouderophalend. „Die geleerde bollen zijn allemaal een beetje raar al9 je het mij vt-aagt!" Het merkwaardige was, dat er tege lijkertijd aart boöid valt dé „Rortëbtëtl" de zelfde woorden Wél-dén gespróken, ó'Ver gêhe- f lèfUgKèërdS, in raai Jéminéê, tbett deze er het pakje van de Plattekoplse rtiedicijnihan. „Als je het mij vraagt, heeft de generaal junglè-kborts opgelopen", fluisterde de eerste tëgen de tweede lrtitenant. „Welnee, dife hoge hëréh zijn allemaal ëen bèëijè raar!" Ze doffen zich altijd grsag óp!" was het ant woord. Maar aan het gefluister kwam spoedig ëetl eittde, toen Jeirtinee op scherpe toon be vel jgaf dé Kraak te Vólgen die naai- Platte- petl begon op te stoirteh.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 3