JAN VE MANDENMAKER MAAKT ZO NU EN DAN NOG EEN MAND „DE 0NTEMBAREN" VOORBEELD VAN DE KLASSIEKE WESTERN KLMffi dit de ETHER ZATERDAG 26 JULI 1958 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT. UITSTERVENDE BEROEPEN (V) Alleen zijn papegaai noemt hem bij de ware naam PE YERSEKSE Jan de Mandenmaker, zoals de heer J. Zuijdweg daar wordt genoemd, vlecht nog wel eens een enkele mand. Maar dan is het geen tenen mand, waar vroeger grote vraag naar bestond, maar een vlechtsel van pitrïet. Een an der verschil is, dat Jan de Mandenmaker het tegen woordig voor zijn genoegen doet. Want Zuijdweg is met zijn 79 jaren een ambitieus en veelzijdig mens. In de jaren, dat hij uit hoofde van zijn beroep het teen tot stevige manden ineenstrengelde, heeft hij zich naar de naam „Jan de Man denmaker" gevlochten en dat staat hem wel aan. Vraag in Yerseke niet naar Jan Zuijdweg, die kent men daar niet. Naar het huis van Jan de Mandemaker kan iedereen in Yerseke de weg wijzen. Laatst gingen er kennissen van hem, leer lingen van de ulo te Yerseke, met vakantie naar Duitsland. De kaart met de summiere aanduiding „Jan de Mandenmaker, Yerseke" bereikte zonder vertraging haar bestemming. En als hij hoort, dat men zijn huis alleen kon wijzen na het noemen van deze uit zijn oude beroep voortgesproten bijnaam, lacht hij spontaan: „Ja, toen was het kind bij de naam genoemd..." Jan de Mandenmaker is een veelzijdig mens. Hij is naast mandenmaker 54 jaar „dorpsbarbier" geweest in Yerseke. Hij kweekt vogels, soms bij honderden tegelijk, achter in zijn tuin bloeien bloe men en er staat een speciale druivenlcas. Tien jaar was hij jager, hij houdt er een pape- faai op na, hij maakt gedich- en en schrijft stemmingsstuk les, speelt viool en is levens kunstenaar. Als hij over een antwoord nadenkt, glimmen er spotllchtjcs in zijn levendige ogen en zijn antwoord is dat van iemand, die door de men sen en de dingen heen ziet en wellicht daarom is het vaak niet van een lichtvoetige, goed aardige ironie gespeend. Als hij over zijn eigen leven ver telt, knijpt hij bij het zeggen van „De beste pijlen zijn verscho ten..." één oog dicht, met het an dere beschouwt hij de reactie van de hoorder. Hij weet het wel en hij heeft er heimelijk zo'n trots om, dat hij nog over zulk een hel dere en vaak scherpe geest be schikt. Jan kent er wel, die minder besef krijgen van wat er in de wereld te koop is. „Dat is gemak kelijk, maar minder gunstig is zijn laconieke commentaar. Jan de Mandenmaker is vooral la coniek. Hij kan lachen om zijn ei gen, merkwaardige gedichten, die hij voor de vragen van de mensen gereed heeft. Voor degenen, die zijn „doopceel" willen lichten, Jan (de Mandenmaker) Zuijdweg; nu alleen maar uit liefhebbe rij (Foto P.Z.C.) heeft hij de volgende strofen ge reed: „Voor jaar en dag bevond ik mij op Y er seks grondgebied, wat ik daar deed of doe is juist mijn taak, en voor mijn hoorders niet Maar voor de lezers wil Jan wel vertellen. Over de tijd, dat een kwartsmand zoals die op het land bij het aardappelrooien werden gebruikt dertig centen opbracht, met een netto winst van vijftien centen. Tien van die man den kon hij op één dag maken, een dag, die zich van 's morgens zes tot 's avonds half zeven uitstrek te. Het vak van mandenmaker was in die dagen gekoppeld aan dat van rietdekker en... slager. Maar de heer Zuijdweg ging er bij knip pen en scheren. „Want met de manden verdiende je het zout in de pap niet" vertelt de man, die naast kwartsmanden oester- en mosselbennen vervaardigde voe derbakken voor de paarden, knus se mandjes en wiegjes. Jan Zuijd weg, die het vak in de Wilhelmi- napolder leerde, is de mandenma ker van Yerseke geweest. In zijn naam leeft dat voort. Niemand zal hem Jan Zuijdweg noemen, het is immer Jan-de-Mandenmaker. Alleen de grijs met rode papegaai, die als Jan bij het betreden van zijn huis „Hallo!" roept, antwoordt met „Met wie?", vormt daarop een uitzondering. Die papegaai is een zeer bijzonder dier. Het is een sprekende papegaal, en wellicht de enige, die het dialect van Zuid-Beveland beheerst. Hij is ook de enige, die zijn baas bij de ware naam noemt. En hij is daar bij bezorgd voor het welzijn van zijn baas. Zodra er een moment van stilte aanbreekt roept het beest bezorgd: „Zuijdweg, ei-jie- kouwe?". ZUIJDWEG's PAPEGAAI: wie?"—..-, (Foto P.Z.C.) met zijn commandant „We hebben hier weer te doen met de eeuwige strijd tussen frisse-lucht- f an tasten en diegenen, die het prin cipe huldigen dat het waar het stinkt warm is". Deze wat ongewone excla matie kwam donderdagmorgen van mr. N. B. Spoor, fiscaal bij de krijgs raad voor de zeemacht in Den Haag in de zaak tegen de Vlissingse kor- poraal-elektromonteur M. L. L., die voor de zeekrijgsraad diende. Korporaal L. was geplaatst op hr. ms. „Gemert", gelegen in Vlissingen. Op de late avond van de tiende april van dit jaar kreeg hij het bevel de verwarming af te zetten en flink te ventileren. Twee dagen tevoren had hij hetzelfde bevel gekregen van de zelfde officier, die als commanderend eerste officier optrad. Er was toen aan boord danig gemopperd over de kou en L. had zich dat, daar hij per soonlijk met de temperatuurregeling op het schip was belast, erg aange trokken. De dag daarop was weer 'n ander bevel gegeven, dat de beman ning evenmin aanstond en toen hij dan ook voor de derde maal opdracht kreeg voor de nodige frisse lucht te zorgen, had hij zich opgewonden. Plotseling was hij op zijn comman dant afgestapt en had deze krachtig bij de arm gegrepen. Op diens bevel onmiddellijk los te laten, was hij in gegaan, maar toen was het al te laat. L. had zich voor zijn ondisciplinaire gedrag voor de zeekrijgsraad te ver antwoorden. De fiscaal nam het beklaagde, zelf een gezagsdrager, kwalijk, dat hij zijn plaats had vergeten en zich aan feitelijke insubordinatie had schuldig gemaakt, al was het bij één onkrijgs- tuchtelijke handeling gebleven. Hij vroeg beklaagde, die op die avond wat bier had gedronken, te willen ver oordelen tot de maximale straf en vorderde twee maanden militaire de tentie onvoorwaardelijk. De militaire raadsman, de luitenant ter zee L. B. Thung meende dat be- klaagde's gedrag, dat hij overigens niet goed wilde praten, was geïnspi reerd door het optreden van de com manderende officier. Het oude ver warmingssysteem voldeed goed en heel de bemanning was wat kriegelig geworden door de „kou" die door de nieuwe methode geleden werd. Be klaagde had dat zwaar opgenomen met het bekende gevolg. Pleiter drong aan op clementie. Na raadkamer veroordeelde de zee krijgsraad korporaal L. tot 6 weken militaire detentie onvoorwaardelijk wegens feitelijke insubordinatie. Crematie mr. W. G. F. Snijders Onder zeer grote belangstelling vond vrijdagmiddag te Dieren de crematie plaats van mr. W. G. F. Snijders, in leven rector van het Goese Lyceum. In de aula, waar het stoffelijk over schot in een met talrijke bloemstuk ken bedekte kist lag opgebaard, voer den vele sprekers het woord. Allen gewaagden zij van de grote werk kracht van de overledene. Als eerste sprak dr. J. B. Drewes namens het ministerie van onderwijs, kunsten en. wetenschappen. De inspecteur van het voorbereidend, hoger en middel baar onderwijs, dr. J. P. Chr. de Boer hield voorts een korte rede, gevolgd door dr. D. Barends namens de colle- .'s, rectoren en directeuren van de middelbare scholen in Zeeland. Voorts spraken nog de wethouder van Goes, mr. H. B. Bouwman die met de gemeentesecretaris, de heer M. J. Taillie het gemeentebestuur verte genwoordigde, mr. H. J. M. Stieger, namens het curatorium van 't Goese Lyceum, drs. J. van der Woude na mens leraren en leraressen, dr. Jans- ma van het Vrijzinnig Christelijk Ly ceum (V.C.L.) in Den Haag, de heer Voöte, 'n studiegenoot en de heer J. J. van IJssel, voorzitter van de Goese Lyceïstenvereniging „Vlam". Ds. N. van de Wall, voorganger van de vrij zinnig hervormden te Vlissingen, sprak een kort troostwoord. Langzaam verdween daarop de kist met het stoffelijk overschot, terwijl het orgel „Wat de toe komst brengen moge" speelde. Na dat de zoon van de overledene voor de belangstelling had be dankt, verlieten onder orgelspel de familieleden en de belangstel lenden de aula. Bouw van elektrisch gemaal op Zuid-Beveland aanbesteed Vrijdagmiddag is in het Polderhuls te Goes door het bestuur van het wa terschap „De Breede Watering westen Yerseke" in 't openbaar aan besteed het bouwen van een elek trisch gemaal met bijbehorende wer ken aan de westelijke dijk van het Kanaal door Zuid-Beveland, in de ge meente Kapelle. Er werd als volgt in geschreven: Fa. J. M. J. de Schrijver en Zonen, Goes f 96.000; N.V. de Vis ser en Smits, Papendrecht, f 94.000; N.V. Aann. bedrijf N.V. v. d. Straa- ten, Hansweert f 93.995; Fa. v. Rous- seli, Bergen op Zoom f 91.851; Fa. Colijn en Ippel, Nieuwendijk f 88.248; N.V. v.h. Rillen en Roosen, Amster dam f 87.800; A. J. Herwig, Willem stad f 83.658; Fa. Jac. de Jonge en Zn., Biezelinge f 82.690; A. C. van Beuningen, Oss f 77.200; Gebr. J. en C. Bouwman, Roosendaal f 76.500; Aann. Maatschappij Zeeland, Middel burg, f 76.400; J. 'A. Leijs, Kapelle, f 70.360. De gunning werd aangehou den. een dutje opwacht. Vlissinger voor de zeekrijgsraad. De Vllssingse matroos tweede klas A. J. H. had in de nacht van 26 op 27 november van het vorig jaar zo'n slaap gehad, dat hij, terwijl hij aan boord van hr. ms. Jacob Maurits van Nassau de wacht moest houden zijn schoenen uitdeed en op het diepte- bommenrek een dutje ging doen. Kort daarop werd hij door een meer dere betrapt. Deze maakte hem wak ker en beval H. zijn schoenen aan te trekken. Nauwelijks was de meer dere echter verdwenen of H. zocht zijn geïmproviseerde leger weer op, zette zijn schoenen weer aan de kant en ging verder slapen. Toen dezelfde meerdere, nu met een collega, later weer op ronde ging trof deze hem voor de tweede maal slapend aan. Hoewel beiden met een lantaarn in het gezicht van de Vlis singer schenen, had dit geen effect H. sliep rustig door, totdat hij hard handig gewekt werd. Voor de krijgsraad van de zeemacht in Den Haag had H. zich donderdag morgen voor het niet nakomen van zijn verplichtingen als wachtpost te verantwoorden. De fiscaal bij de zee- krijgsraad, mr. N. B. Spoor herin nerde er aan, dat H. al eens meer veroordeeld was wegens slapen op wacht. Bovendien heeft hij een lange straflijst. Meermalen is hij gestraft wegens te laat terugkeren van pas sagieren. Daardoor ontstaat die sla perigheid natuurlijk, zei de fiscaal. Beklaagde heeft zijn taak slecht vol bracht, stelde mr. Spoor. Zijn op dracht was uit te zien of er niemand over boord viel, maar hij ging rus tig liggen slapen. De bewering van beklaagde, dat hij tegen de slaap gevochten had, wilde de krijgsraad niet accepteren. Dan trekt men zijn schoenen niet uit, merkte de presi dent op. De raadsman, mr. M. I. N. Spaarga ren was van mening dat het hier een bijzonder geval betrof. Beklaagde werd door een uitzonderlijke slaap geplaagd. Hij kon maar niet wakker blijven, aldus de raadsman, die met het oog hierop op een zeer clemente straf aandrong. Na raadkamer bleek de zeekrijgsraad hem hierin niet te kunnen volgen. Integendeel, had de fiscaal 14 dagen militaire detentie onvoorwaardelijk gevraagd, de krijgsraad maakte er één maand militaire detentie van. „Scarlet-Pimpernel"-appel op veiling te Kapelle Ook de „Scarlet Pimpernel", vrijdag aangevoerd op de veiling te Kapelle- Biezelinge, heeft zich weer in de rij van de allervroegste zomerappelras- sen geschaard. Er werd een partijtje Scarlet Pimpernel aangevoerd door de firma gebroeders Lindenbergh uit Wemeldinge, die hiermee de soms ge uite bewering, dat de Scarlet een w-eek later als de Yellow Transpa rant zou zijn, logenstraften. Werd de appel vorig jaar reeds gelijktijdig aangevoerd, ook dit jaar zat er maar één dag tussen. De „Scarlet Pimper nel" bracht f 1.37 tot f 1.45 per kilo ■op. RADIO- EN T.V.-RUBRIEK ««WMWWMW/WW OYCW, yew en.... T.V. in hotelhamer Een Zwolse hotelier is, als eerste in Nederland, op het idee gekomen T. V.-apparaten te huur aan te bieden op de kamers van de gasten. Tegen betaling van f 2.50 krijgt men een avond de beschikking over een toe stel met 43 cm beeldbuis. Het hotel beschikt over een centraal antenne- systeem. In New York is men al een stapje verder. In het ultra moderne „Tuscany"-hotel (telefoon in elke badkamer, personeel uitgerust met „vvalkie talkies") kunnen de gasten gebruik maken van een aansluiting op kleuren-televisie. En dat is een primeur voor New-York. Vorstelijke medewerking Het prinselijk paar van Monaco heeft zich bereid verklaard mee te willen werken aan een Amerikaanse T.V.-produktie, die de geschiedenis van het vorstendom zal uitbeelden. Frank Sinatra wordt de hoofdrolver tolker in deze T.V.-rolprent. Kijk en luister Het T.V.-programma voor de jeugd is vanmiddag (17.00) een uitzending voor jong en oud. De A.V.R.O. brengt een aflevering van de bekende serie „Luipaard op schoot". Onderwerp: olifanten en een aardvarken. In de avonduren komen N.C.R.V. mensen voor de camera's. Jelle de Vries met diens „Lied van de maand" en Pi Scheffer met de rubriek „Pas ge perst". Ditmaal wordt «lie vanuit Londen uitgezonden. Pi Scheffer zal gesprekjes hebben met bekende En gelse grammofoonartiesten. Men wil 't element van de verrassing zo groot mogelijk houden door niet te zeggen wie er komen. Een tipje van deze sluier-: in elk geval is er een ge sprekje met Edmundo („Melodie d' amour") Ros. Moeite met de taal zal Pi Scheffer niet hebben, want in zijn gewone doen is hij leraar Engels. Het programma wordt dan voortge zet met alweer een Disney-film en besloten met een nieuw quiz „Hoe minder hoe meer" onder leiding van Henk Reesink. Zondagavond is er een extra Eurovi sie uitzending vanuit Hamburg. Voor de balletliefhebbers ongetwijfeld een hoogtepunt: vanuit de staatsopera al daar een optreden van het ballet van het Bolshoi Theater Moskou met Ga- lina Ulanova (20.40 ca. 22.00). Grote radioprogramma's in korte trekken: V.A.R.A.'s zaterdagavond: „refrein-festijn". Zeven solisten in non-stop lichte muze (20.05), daarna zeven onvergankelijke melodieën door het Promenade-orkest en om (31,15 uur het dossier „Interpol" waarvan ditmaal de- blanke slavin- FILMS IN ZEELAND Koninklijk jacht Piet Hein naar Saint Tropez De „Piet Hein" is gisteren uit de ha ven van Marseille naar Saint Tropez vertrokken, waar koningin Juliana en prins Bernhard nan boord van het koninklijk jacht zullen gaan voor een tocht langs de Franse en Itali aanse kust. De prinsessen Margriet en Marijke zijn donderdag in Marseille aangeko men, de koningin, de prins en de prinsessen Beatrix en Irene wach ten reeds enkele dagen in Saint Tro pez. Anne Baxter en Richard Todd in thriller. „De ontembaren", Electro, (Middel burg) is een klassieke western, waar in naar hartelust wordt geschoten De gevechten vinden voor het me rendeel plaats in kroegen tussen gok kers en diverse soorten gespuis, ter wijl om het geheel nog aantrekkelij ker te maken zo nu en dan, wanneer de strijd op zijn heetst is, een char mante Jongedame ten tonele wordt gevoerd. Het geijkte recept voor de geslaagde western dus. Er is één ver schil echter. We zien in de manne lijke hoofdrollen twee knappe ac teurs, die we niet gewoon zijn in een dergelijke film te zien, namelijk Burt Lancaster en Kirk Douglas. Zij treden in „De ontembaren" op als bondgenoten en binden de strijd aan tegen een overmachtige bende ban dieten, die het op het leven van Dou glas en wanneer deze zich met Lancaster heeft geassocieerd het ook op dat van hemzelf hebben voor zien. De regisseur die deze sterke film vervaardigde is John Sturges. Als de verkwikkende jongedame die verschijnt op momenten dat de kruit damp wat al te verstikkend dreigt te worden, treedt Ronda Fleming op. „In de schaduw van de misdaad" luidt de lugubere titel van de thril ler die In Alhambra (Vlissingen) draait. Behalve die sprekende ti tel lezen we, dat Anne Baxter de hoofdrol vervult. Zij heet Kim Prescott in de film en is zo juist terug uit Zuid-Afrika, waar haar vader en broer zijn omgekomen. Aan de kust van Spanje neemt zij rust. De rust wordt echter ver stoord door de komst van iemand die zich haar broer noemt. Deze tegenspeler van Ann Baxter is Ri chard Todd. Herbert Lom is de commissaris van politie, tot wie Kim (Anne) haar toevlucht zoekt als het haar te bar wordt. Het ge heel werd geregisseerd door Mi chael Anderson. Goede wijn behoeft geen krans en de namen Martin en Lewis spreken eveneens voor zichzelf. In „Koning Voetbal" doen zij weer dingen, waar om men wel moet lachen, ook wan neer men het niet zou willen. Jerry Lewis is de zoon van een sportief stel ouders. Vader was in zijn jonge jaren een beroemd voetballer en ma Olympisch zwemkampioen. Junior (Jerry) voelt minder voor de sport, maar des te meer voor het genezen van zieke koeien. Hoe hij toch voet baller wordt en wat voor 'n voetbal ler, ziet U In Luxor (Vlissingen), „Tarzan en de verloren safari" Grand (Goes), werd enige tijd geleden al eens vertoond en toen ook in deze ru briek besproken. Tarzan is een cre atie van Gordon Scot, terwijl verder Betta St. John en* Yolande Donlan het zwakke geslacht vertegenwoordi- gjn in deze jungle-avonturenfilm, ok „Strijd tegen verdovende midde len" werd reeds eerder besproken. Deze keer vertoont Schouwburg (Middelburg) deze politiefilm met Victor Mature en Anita Ekberg. Het gegeven is ontleend aan het boek „Interpol" van A. J. Forrest en de regie berustte bij John Gilling. Zodagmiddag brengt Grand (Goes) de twee grote komieken Stan Laurel en Oliver Hardy op het witte doek in de grootse lachfilm „Laurel en Har- d.V bij de luchtbescherming". Wan neer de oorlog uitbreekt zijn de on fortuinlijke zakenlieden Laurel en Hardy juist voor de zoveelste maal failliet gegaan. Ten einde raad be sluiten zij dan maar een leventje zonder zorgen te beginnen door dienst te nemen als vrijwilligers. Leger noch luchtmacht moeten ech ter iets van hen hebben, zodat zij tenslotte bij de luchtbescherming te recht komen. Wat ze daar meemaken is dus zondagmiddag in Goes te zien. schrijven nenhandel het onderwerp is. Ook de K.R.O. houdt het program ma van vanavond aan de luchtige kant met onder meer het platenpro- gramraa „Postorders" (21,20). Een voor de KJt.O. belangrijke religieuze uitzending: „Nederland zendt zijn missionarissen uit" (zondag 14.30). 's Avonds eveneens via K.R.O. uit zending van het bekroonde hoorspel „Des konings welbehagen". De A.V. R.O. heeft na het nieuws van elf uur een kwartiertje „Nina en Frederik" platen en om half twaalf nog een voetbalreportage uitWillemstad. Wedstrijd: CuraqaoNederland (tot 23 jaar). Reporter Dick van Rijn. KEURIGE VIERDAAGSE REPORTAGE. Alles heeft eraan meegewerkt, dat de T.V.-reportage van de vierdaagse-fi- nale een frisse uitzending werd. In ruim één uur kregen de kijkers thuis een beeld van dit wandelfestijn voor gezet, zoals geen toeschouwer langs de route het zal hebben gezien. Verslaggevers waren Dick van Bom mel en Siebe van der Zee. De dames E. de Klerk—Hontele? en R Martens te 's-Heerenhoek behaalden in op Zoom het middenstandsdlplo- De heer P. M. van der Werf in Ooster- land behaalde In Goes het diploma wa terbouwkundig opzichter. KERKNIEUWS Bevestiging en intrede ds. H. Zunneberg. Ds. H. Zunneberg van Raalte, voor heen predikant van de Protestantse Kerk in Indonesië zal zondag 27 iulï a.s. in de wijkkerk „De Ark" te Hen gelo in Overijsel door ds. A. W. Brink, predikant voor buitengewone werkzaamheden te Zeist, worden be vestigd als predikant voor buitenge wone werkzaamheden in de Neder landse Hervormde Kerk en wel speci aal voor dè geestelijke verzorging voor gerepatrieerden. In diezelfde dienst zal ds. Zunneberg ook zijn in trede doen als predikant voor buiten gewone werkzaamheden. Ds. Zunneberg werd na ongeveer vijf maanden hulpprediker te Ellewouts- dijk te zijn geweest, op 14 november 1948 door wijlen ds. A. Soetekouw van Hontenisse te Ellewoutsdijk in het ambt bevestigd. In de zomer van 1955 vertrok ds. Zunneberg naar In donesië en is daar bijna drie jaar predikant geweest van de Protestant se Kerk van Soerabaja. GEREF. GEMEENTE Bedankt voor Capelle a. d. IJssel M. Heerschap te Borssele, ZONDAG 27 JULI 1338 HILVERSUM 1. 402 m. 746 kc/s. 8.00 VARA 12.00 AVRO. 17.00 VARA. 18.30 VPRO. 19.00 IKOR. 20.00—24.00 AVRO. VARA: 8.00 Nws. en postdulvenber. 8.18 V. h. platteland. 8.30 Weer of geen weer. 9.45 Geestelijk leven, caus. 10.00 Instr. Oc tet. 10.30 Boekbespr. 10.40 CabBret. 11.20 Gram. AVRO: 12.00 Gram. 12.30 Sportspte- gel. 12.35 Lichte muz. 13.00 Nws. en S.O.S.- ber. 13.07 De toestand in de wereld, caus. 13.17 Meded. of gram. 13.20 V. d. strijd krachten. 14.00 Boekbespr. 14.20 Viool en piano. 14.40 Romance 1900, hoorspel. 15.00 Omr. ork. en sol. 15.55 Lichte muz. 16.30 Sportrevue. VARA: 17.00 Holland Festi val: Residentie-ork. en soliste. 17.30 V. d. jeugd. 17.50 ^Iws., sportuitsl. en sport- journ. VPRO: 18.30 Doopsgezinde kerk dienst. IKOR: 19.00 V. d. Jeugd. 19.30 De Open deur. AVRO: 20.00 Nws. 20.05 Gram. 20.40 De jacht op de dader, hoor spel. 21.15 Gevar. muz. 22.00 Ballroom- ork. 22.15 Act. 22.30 Gram. 23.00 Nws. 23.15 Gram. 23.30 Sportrep. 23.45—24.00 Gram. HILVERSUM II. 298 m. 1007 kc/s. 8.00 KRO. 9.30 NCRV. 10.00 IKOR, 12.W NCRV 12.15 KRO. 17.00 CONVENT VAN KER KEN. .18.30 NCRV. 19.45—24.00 KRO. KRO: 8.00 Nws. 8.15 Gram. 8.23 Hoog mis. NCRV: 9.30 Nws. en waterst. 9-45 Geestelijke liederen. IKOR: 10.00 Nws. uit het Prot. Paviljoen op de Wereldtentoon stelling. 10.15 Boekbespr. 10.20 Kamermuz. 10.30 Ned. Herv. kerkd. 1130 Vragenbe- antw. 11.45 De kerk in de spiegel van de pers, caus. NCRV: 12.00 Vocaal ens. KRO: 12.15 Gram. 12.20 Apologie. 12.40 Gram. 12,55 Zonnewijzer. 13.00 Nws. en kath. nws. 13.10 Gram. 13.30 Lichte muz. 13.43 Boekbespr. 14.00 Gram. 14.30 Nationale uitzendingsplechtigheid van Missionaris sen. 16.00 Gram. 16.10 Sport. 16.30 Orgel- conc. 16-50 Gram. CONVENT VAN KER KEN: 17-00 Chr. Geref. kerkd. NCRV- 18.30 Kinderkoor, ork. en sol. 19.00 Nws. uit de kerken. 19.05 Kerkorgelconc. 19.80 De mens en lk, caus. KRO: 19.45 Nws. 20.00 Gram. 20.30 Act. 20.45 Metropole ork. en soliste. 21.15 Au bon plaisir du Roy, hoorsp. 22.15 Lichte muz. 22.35 Uit het Boek der Boeken, caus. 22.45 Avondgebed en lit. kal. 23.00 Nws. 23.15—24.00 Gram. TELEVISIEPROGRAMMA'S NTS: 20.40 tot ong. 22.00 Relais v. d. Duitse TV: Balletprogr. MAANDAG 28 JULI 1938 HILVERSUM I. 402 ra. 746 kc/s. 7.00 VA RA. 10.00 VPRO. 10.20—24.00 VARA. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.23 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.50 V. d. jeugd. 9.05 Gym. v. d. vrouw. 9.15 Gram. 9.35 Waterst 9.40 Gram. VPRO: 10.00 Voor de oude dag, caus. 10.05 Morgenwijding. VA RA: 10.20 V. d. vrouw. 10.30 Gram. 10.55 Promenade ork. en soUste. 11.35 Klarl net-duo. 12.00 Dansmuz. 12.30 Land- en tulnb, meded. 12.33 V. h. platteland. 12.3» Gram. 13.00 Nws. 13.15 Act. 13.20 Lichte muz. 13.45 V. d. vrouw. 14.00 Viool en plano. 14.35 Gevar. muz. 15.05 Gram. 15.30 Zestig minuten voor boven de zestig. 16.30 Gram. 17.15 Vakantietïps. 18 00 Nws. en comm. 18.20 Polltiekapel. 1850 Act. 19.00 Pari. overz. 19.15 Pari. overz. 19.45 Regerlngsuitz.: Geluidsbanden- vriend schapsbanden. Een uitwisselingsprogr. in samenwerking met Radio Nederland We reldomroep. 20.00 Nws. 20,05 Holland Fes tival: Radio Philh. ork. 20.40 Voordr. 21.00 Holland Festival: Strijkkwartet. 21.35 Ai- leen met Pensioen zijn we er niet, caus. 22.30 Holland Festival: Strijkkwartet. 23.00 Nws. 23.15—24.00 Holland Festival: Resi dentie ork. en soliste. HILVERSUM n. 298 m. 1007 kc/s. 7.00— 24.00 NCRV. NCRV: 7.00 Nws. 7.10 Gewijde muz. 750 Een woordovoor de dag. 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9.00 V. d. zieken. 9.30 Gram. 9.40 Voordr. 10.00 Gram. 10.15 Rondom het Woord, theologische etherleergang. 11.00 Gram. 11.15 Spoorzoeken door Europa. 12.25 Voor boer en tuinder. 12.30 Land en tuinb. med. 12.33 Lichte muz. 1253 Gram. of act. 13.00 Nws. 13.15 Mariniers- kapel. 14.00 Gram. 14.45 V. d. vrouw. 15J5 Alt en plano. 15.30 Kamermuz. 16.00 Bijbeloverdenking. 16.30 Pianorecital. 17.00 V. d. kleuters. 17.15 Instr. trio. 17.40 Beursber. 17.45 Regerlngsuitz.: Rijksdelen Overzee. Nieuw-Guinea en het moderne onderwijs, door N. E. Bochove. 18.00 Or gelspel. 18.30 Sport. 18.40 Bas-bariton en gitaar. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Gram. 19.15 Kamermuz. 19.35 Gram. 20.00 Radio krant. 20.20 Orgelconc. 20.50 Burchten en kastelen in Oostenrijk, hoorsp. met muz. 21.20 Koorzang. 21.50 Gram. 22.00 Boekbe spr. 22.15 Muzikale caus. 22.45 Avond- overdenking. 23.00 Nws. en S.O.S.-ber. 23.16 Accordeon-Wereldkamp. 1957. 23.45 24.00 Gram. TELEVISIEPROGRAMMA'S NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. AVRO- 20.20 Meridiaan. 21-20—22.05 De Dinah Shore Show,

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 13