PRIJSUITREIKING RINGRIJDERIJ IN VOLLE SCHOUWBURGZAAL ZUID-BEVELAND Gemeente koopt huizen voor afbraak aan. Wethouder De Bruijne van Retranchement nam afscheid WALCHEREN ZEEUWSCH-VLAANDEREN Afscheid C.B.T.B.-voorzitter tijdens jaarvergadering. MARKTBERICHTEN BEVORDERINGEN MIDDELBURGSE INDUSTRIE-HUISHOUDSCHOOL DIPLOMERING LEERLINGEN CHR. LANDBOUWHUISHOUDSCHOOL Halsleren wil grondgebied ruilen met Bergen op Zoom. VRIJDAG 25 JULI 1958 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT. Lof voor organisatoren en deelnemers ,,tj zult wel een paar schoenzolen tij dens deze dag versleten hebben.»./', zei de heer A. Iraanse in zijn ope ningswoord tijdens de prijsuitreiking van de folkloristische dag in de over volle Middelburgse Schouwburgbo venzaal tot de heren P. Brasser en J. Dronkers, waarmee nogmaals de vele arbeid gememoreerd werd, die beide heren voor de sjezenringrijderij verricht heb'jen. Tijdens deze bijeen komst werd ook burgemeester mr. Joh. de Widt „geïntroduceerd" in de Zeeuwse ringrijdersfamilïe. De heer Imanse stelde het bijzonder op prijs, dat mr. De Widt de voetsporen wilde volgen van zijn voorganger mr. dr. N. Bolkestein. Verder dankte de heer Imanse allen, die hebben meege werkt aan het welslagen van deze dag. Burgemeester De Widt reikte vervol gens de beker van de gemeente Mid delburg uit aan de winnaar van de sjezenrijderij, J. Wisse uit Middel burg. De burgemeester merkte op, dat de deelnemers in de eerste plaats de belangstellenden rond de banen „dienen", maar dat zij het toch zeker ook voor eigen genoegen doen. Mr. De Widt overhandigde tevens de beker van de heer J. v. d. Berge aan de winnaar van de ringrijderij te paard, A. Maljaars. Mr. M. A. Terwoert reikte hierop zijn beker, bestemd voor de winnaar van de door de bloemist versierde sjezen uit, en Z.R.V.-voorzitter Bras ser die aan de winnaar van het „ei gen werk". Tot slot werd nog gesproken door mevrouw Polderman uit Vrouwen- Klder, die namens de deelnemers toogde, dat deze dag weer een hoogtijdag is geweest voor de Walcherse ringrijders, door voor zitter Brasser, die zijn naaste me dewerkers uit de folkloristische commissie dankte en in de toe komst op de steun van de hoofd stedelijke zakenmensen hoopte te mogen rekenen, en door de heer Imanse, die in Zeeuws dialect af scheid nam van het gezelschap, dat daarna welgemoed huiswaarts toog. UITSLAGEN. De uitslag van de sjezenrijderij luidt: 1. J. Wisse, Middelburg 67 ringen (beker gemeente Middelburg); 2. M. Koole, St. Laurens, 64; 3. C. Stroo, Middelburg, 68; 4. Jac. van Wallen burg, Middelburg 61; 5. P. Duvekot, Serooskerke 60; 6. Jan Poppe, Oost- kapelle 58; 7. G. A. Leendercse, Mid delburg 57; 8. Joh. van Wallenburg, Middelburg, 56; 9. Chr. Reijnhoudt, Nleuwland 52; 10. L. Adriaanse, Se rooskerke 49; 11. J. A. Lous, Oost- kapelle 46; 12. J. van Maldegem, Biggekerke 46; 13. W. Kosten, Mid delburg 45; 14. Anth. Poppe, Oost- kapelle 45; 15. Joh. Maljaars, Oost- kapelle 45; 16. P. D. Lindenberg, Wolphaartsdijk 44; 17. J. Goedegé- buure, Arnemuiden 44; 18. A. Kodde, Arnemuiden 41; 19. K. Alewijnse, Arnemuiden 41; 20. P. Polderman, Vrouwenpolder 40; 21. W. C. Melis, Gapinge 39; 22. J. Koppejan, Middel- GOES Bejaarde man na val overleden Op de Oude Vismarkt te Goes Is don derdagmorgen de 85-jarige uit Rotter dam afkomstige heer B. van 't H. na een val overleden. Dokter Van dor Peen constateerde een hartverlam ming. De heer Van 't H. logeerde bij een dochter in Goes. Het stoffelijk overschot is overgebracht naar het ziekenhuis Oostwal. „Euphonia" concerteert. Aanstaande zaterdagavond zal de harmonie „Euphonia" een concert op de Grote Markt te Goes geven. Er zullen zowel marsen, walsen als ouvertures ten gehore worden ge bracht. De drumband, die ook bij de uitvoering van de marsen te beluis teren zal zijn, zal in de pauze enkele shownummers uitvoeren. Het concert begint om acht uur. RAAD KATTENDIJKE Do raad van Kattendijke heeft woens dag het verzoek om subsidie van de stichting tot steun van de protes tants geestelijke verzorging in het Nederlandse leger afgewezen. De raad besloot een gemeenschapnelljke re geling aan te gaan met de gemeen ten Kapelle en Kloetïnge voor de cen trale dienst voor de bouw- en woning toezicht per 1 maart 1959, daar de centrale dienst Bevelanden dan af loopt. Aan het verzoek om adhesie te be tuigen aan de motie van de raad van 's-Heerenhoek inzake de veertarieven werd geen gehoor gegeven. In zijn openingswoord herdacht burgemees- Ier P. J. Evers het overlijden van de heer A. Minderhoud, oud-dirocteur van de Wilhelmina-polder. De wonin gen Dorpsstraat 57 en 59 werden voor afbraak aangekocht van do heer J. P. van der Linde. Aan het eind van de vergadering dankte de voorzitter de heer L. A. de Pree, die in sep tember a.s. niet meer in do raad zal terugkeren, voor alles wat hij in het belang van do gemeente had 'gedaan. 't-HEER ARENDSKERKE Raad komt bijeen. De raad van 's Heer-Arendskerke komt maandag 28 juli a.s. om 7.30 uur in openbare vergadering bijeen. De agenda vermeldt onder meèr de vol gende punten: voorstel tot verbreding van de toegangsweg tot de Quarles- polder; voorstellen tot aan- en ver koop van grond en de verlenging van de verordening van straatbelastfng. burg 35; 23. A. Wattel, Vrouwenpol der 34; 24. A. Dingemanse, Grijps- kerke 28 en 25. J. Maas, Seroosker ke 24 ringen. Uitslag ringrijderij te paard: 1. A. Maljaars, Oostkapelle 23 ringen (be ker J. v. d. Berg, Middelburg); 2. G. Sinke, Köudekerke 23; 3. W. Mal- jers, Veere 21; 4. C. de Bruin, Vrou wenpolder 21; 5. P. Poppe, Grijps- kerke 20, 6. Joh. Langebeeke, Gapin ge 18; 7. W. Brasser, Köudekerke 18; 8. Iz. Wisse, St. Laurens 17; 9. A. Vos, Biggekerke 16; 10. D. Kluïjf- hout, Köudekerke 16; 11. J. P. Reij- nierse, Köudekerke 15; 12. J. G. Ce- vaal, Middelburg 14; 13. D. Coppool- se, Serooskerke 14; 14. J. de Pagter, Ritthem 13; 15. W. Bosschaart, Sou burg 10; 16. P. J. Cevaal, Middel burg 10; 17. F. Wisse, St. Laurens 9 en 18. P. Coppoolse, Aagtekerke 8 ringen. De pollepel werd gewonnen door W. Maljaars te Veere. De uitslag van de versierde sjezen: door bloemist: 1. Joh. Maljaars, Oost kapelle 74,5 punt (beker mr. M. A. Terwoert); 2. J. Wisse, Middelburg 73 (medaille mevrouw M. J. Sand- berg tot Essenburg-Hiebendaal3. M. Koole, St. Laurens 69; 4. P. D. Lindenbergh, Wolphaartsdijk 63 en 5. A. Poppe, Oostkapelle 62; eigen werk: 1: J. Poppe, Oostkapelle 70,5 (wisselbeker); 2. Joh. van Wallen burg, Middelburg 61 (zilveren lepel); 3. W. Kosten, Middelburg 61; 4. G. A. Leendertse, Middelburg 59; 5. Jac. van Wallenburg, Middelburg 57,5; 6. J. Koppejan, Middelburg 56.5; 7. W. C. Melis, Gapinge 52 en 8. P. Duve kot, Serooskerke, 49 punten. Onderscheiden met eremedaille in goud In een bijzondere zitting heeft de ge meenteraad van Retranchement don derdagmiddag afscheid genomen van wethouder J. J. de Bruijne, die na een zittingsperiode van 82 jaar, waarin hij van 1930 tot 1939 en van 1946 tot heden wethouder is geweest, thans niet meer in de nieuwe raad terug keert. Burgemeester J. A. Leenhouts bon de 74-jarige mededelen, dat H. M. de Koningin hem had onderscheiden met de ere-medaille in goud, verbon den aan de Orde van Oranje Nassau. In zijn toespraak herinnerde de bur gemeester er aan, hoe de heer De Bruijne zich ook op ander gebied ver dienstelijk maakte. Zo was hij vele jaren gezworene en dijkgraaf van het Nederlandse deel van de Willem- Leopoldpolder en vanaf de oprichting van het waterschap „Het Vrije van Sluis" nog twaalf jaar hoofdinge land. Gedurende 36 jaar was hij on onderbroken diakenen en ouderling van de Vrij Evangelische Gemeente. Na het opspelden van de eremedaille sprak de voorzitter de wens uit, dat de onderscheidene deze nog vele ja ren in goede gezondheid zal mogen dragen. De heer De Bruijne dankte daarop voor de hem verleende onder scheiding. Hierna boden de heren H. A. den Hamer namens de gemeente raad, C. J. Almekinders als wethouder Vergouwe uit Nieuwvliet als verte genwoordiger der Vrije Evangelische Gemeente, Hakker namens de rijks ambtenaren, J. A. Hennekey namens het onderwijzend personeel en de oudercommissie, en H. I. Brakman namens het gemeentepersoneel, hun gelukwensen aan. MIDDELBURG Concert van gewijde muziek door Middelburgs Muziekkorps. Zondag a.s. zal weer een oud ge bruik. in Middelburg in ere worden hersteld, omdat dan van 12 tot 1 uur een concert zal worden gegeven van gewijde muziek door het Middelburgs Muziekkorps. Velen zullen zich nog wel herinneren de Zondagmorgencon certen ïn de Abdij en reeds eerder die in de tuin van het Schuttershof. He laas heeft ook de Abdij tol aan de oorlog moeten betalen en was dit één van de redenen dat deze concerten na de oorlog geen doorgang meer konden vinden. Voorlopig zal gecon certeerd worden op het buitenhof van het stadhuis, eveneens een aantrek kelijke omgeving. Het volgende con cert zal worden gegeven op 31 aug. a.s. Het programma voor a.s. zondag vermeldt o_a. „De Fremersberg", een Badense legende van Miloslaw Koen- nemann. Zaterdag 26 juli a.s. wordt onder auspiciën van de muziekvereniging /-i j nn. „Veereg Genoègen" In Veere een zo- feTSSSPJEtef ftteSS.fiSS! «fravonamutóekfeésj gehoud^t- Carillonconcerf. van 8 tot 9 uur zal de stadsbeiaar- dier Th. C. Ferwerda het carillon van de Abdijtoren te Middelburg bespe len. Het programma luidt als volgt: 1. Prelude, Flemming; 2. Capriccio, Hkndel; 3. Vijf volksliedjes; 4. Me nuet, Beethoven; 5. Kleppermars, Morks; 6. Lied uit „Oberon", v. We ber; 7. Liedjes uit „Kun je zingen, zing dan mee"; 8. Ftir Elise, Beetho ven; 9. Boerendans, Siep; 10. Allegro, Burgmüller. VLISSINGEN Tentoonstelling Bonedijkeschool Onder de titel: „Zo werkt de Bone dijkeschool met uw kinderen" werd maandag j.l. in deze school een ten toonstelling gehouden. Op tafels in de gang en vestibule was het werk van de leerlingen van alle klassen uitgestald. Het hoofd der school gaf aan de zeer véle belangstellenden 'n uiteenzetting van het doel. Hij om schreef dit o.m. als volgt: „Niet al leen het creatieve vermogen van de kinderen verdient uw aandacht, ook het normale leerproces willen wij to nen." Daarom was op de tafels naast teken- en handenhrbeldwerk, ook 't normale schoolse werk uitgestald, waardoor men de leergang op de Bo nedijkeschool kon leren kennen. Het bleek dan ook dat met de mo derne inzichten op paedagogisch en didactisch terrein rekening werd ge houden. Het geheel vertoonde een verzorgde indruk en de ouders en verdere belangstellenden waren vol lof over het tentoongestelde. Aar dig was nog, dat de tafels vorlicht werden door eigengemaakte schemer lampjes uit bamboestokjes vervaar- ;d. digd. Gevonden voorwerpen. In het tijdvak van 16 juli 1958 tot 23 juli 1958 zijn de volgende gevon den voorwerpen in Vlissingen bij de politie aangegeven: diverse sleutels, etui van een bril, onderscheidingstekens van de Kon. Marine, nettas, meisjesvest, heren handschoen, wieldop van een auto, plastio bal met schopje, een paar sokken, toeristenkaart in etui, por tefeuille met inhoud, kinderschoentje, armbandje, enige rijwielen en steps, diverse portemonnees, vulpen in etui, regencape, bond, plastic regen jas, badhanddoek, vulpen, strancl- schopje, sleutels, rijwielslot, ribflu welen broek, ballpoint, grondzeil, broodmes, zonnebril, jongensjasje, paraplu met hoes. kindertuigje, accu, herenhoed .plastic tabakszak met inhoud, en een hoofddoek. O.- EN W.-SOUBURG Raad komt bijeen. De raad van de gemeente Oost- en West-Souburg komt maandagmiddag 28 juli a.s. om 2 uur in openbare ver gadering bijeen. De agenda vermeldt onder meer de volgende punten: het beschikbaar stellen van gelden voor kunstwerken aan de Nieuwe School met de Bijbel; het draineren van de speeltuin achter de Julianastraat en het plaatsen van 2 abri's bij de bus halten in West-Souburg. Benoeming mr. N. Bolkestein. Als lid van het bestuur van de stich ting tot bevordering en instandhou ding van stedelijk en landelijk schoon in de provincie Overijsel is als op volger van de mr. Joh. de Widt, bur gemeester van Middelburg, die als zodanig ontslag had genomen, be noemd mr. dr. N. Bolkestein, burge meester van Deventer, tevoren van Middelburg. Benoeming. Bij beschikking van de minister van justitie van 22 juli 1958 is mr. B. S. Sieperda, vice-president van de arron dissementsrechtbank te Middelburg, benoemd tot lid van het ambtenaren gerecht te Rotterdam. VEERE Zomeravondmuziekfeest in Veere. Hieraan werken de stadsbeiaardier van Delft, de heer L. 't Hart, en de harmonie „Sint-Caecilia" uit Vlissin gen mede. Het programma luidt: 19.30 u. muzikale rondwandeling St.- Caecilia. 20.00 u. promenadeconcert in de Grote Kerk door „Sint-Caeci lia". Concert van L. 't Hart op het carillon van de verlichte stadhuis toren. Taptoe op het Marktplein. Na de taptoe vertrekt om 22.45 u. een extra bus, die in Middelburg aan sluit op de laatste busdiensten van Walcheren en Beveland. Variété-show. Op het voetbalveld te Veere heeft Clare Winkelmans variété-show „De Vliegende Hollander" een voorstelling gegeven. Harry Job met zijn reke nende hond verbaasde het publiek met zijn verrassende resultaten, ter wijl de clown Franski het vrolijke element verzorgde. AXEL In „Het Centrum" tc Axel hield de gewestelijke afdeling Oost Zeeuwsch- Vlaanderen van de G.B.T.B. haar jaarvergadering onder voorzitter schap van de heer C. de Putter. Deze belichtte in zijn openingswoord diver se aspecten van het moeilijke jaar, dat achter ons ligt. Niet alleen de land bouwpolitiek, maar ook de weersge steldheid leverden moeilijkheden op. De financiële aangelegenheden wer den zonder discussies afgehandeld. De heer K. Booy drong in het over zicht, dat hij vervolgens hield, aan op de oprichting van een algemeen vor mende school, die met de lagere tech nische school gelijkgesteld zou moe ten worden. De heren C. A. de Kraker, Jac. Diele- man en P. van Hoeve werden als be stuurslid herkozen. De voorzitter van de afdeling, die zijn functie na vijf entwintig jaar neerlegde werd tot gewoon bestuurslid gekozen en zijn zoon, de heer Joh. de Putter, werd thans tot voorzitter benoemd. De heer C. de Putter sprak een afscheidswoord en de vice-voorzitter, Jac. Dieleman, wees voorts op de grote activiteit en de kracht, die de heer De Putter had betoond. Deze werd tot ere-voorzit- ter benoemd. Hij mocht tevens een radio in ontvangst nemen. Na afloop van de vergadering nam de heer De Putter van een ieder persoonlijk af scheid. De volgende dag was er een afscheidsdiner in „Het Centrum" van het bestuur en hun dames. Drukte van Belgen in Zeeuwsch-Vlaanderen. Tijdens de „Dag der Dynamstie", de Belgische Nationale feestdag was 't overal in Zeeuwsch-Vlaanderen druk door het grote bezoek van onze zui derburen. De middenstanders en res taurateurs maakten overal goede za ken. Ook in Axel heerste een gezel lige drukte. Vele tientallen Belgen maakten van deze extra-vrije dag gebruik om hun geluk te beproeven in de talrijke viswateren rond Axel. WESTKAPELLE Voor „Sport Steunt Zonneveld". In het kadervan „Sport steunt Zonneveld" zal zaterdagavond op de Markt te Westkapelle een wedstrijd worden gespeeld tussen de korfbal club de Stormvogels en de veteranen van deze club. In de tent zullen OKK en het Dameskoor optreden, 's Mid dags is er ringrijderij, uitgaande van de V.V.V. MARKTBERICHTEN BARNEVELD Coöperatieve Veluwse elerveihng Barne- veld-Ede: weekaanvoer ca soo.ooo stuks. Handel vlug. Notering: eieren van 42-4S gr. f 6,46—f 8,11, eieren van 46-50 gr. f 8,53—f 9,83, eieren van 50-60 gr. f 10,20— f 13,57, eieren van 50-63 gr. 1 13,56- 114,30, eieren van 63-68 gr. f 14,40—f 14,97, alles per 100 stuks. EIERVEILING S.B.E. Aanvoer 557.020 stuks. Handel vlug. No tering: eieren van 46-50 gr. f 8,60—f 9.60. eieren van 50-60 gr. f 10,20—f 13,53, eie ren van 50-63 gr. f 13.62—14,46, eieren van 63-69 gr. f 14,50—f 14,85, peneeëieren van 64-76 gr. f 9,62—f 12,33, alles per 100 st. EIERMARKT Aanvoer 1.700.000 stuks. Handel vlug. No tering: klppeëleren van 60-64 gr. f 14,25- f 15,algemene prijs f 14,60, kiloprijs f 2,38, basis 61,8 gr., henneëieren van 42- 56 gr. f 8,— tot t 13,—, kiloprijs f 1,86— f 2,32. Prijsnotering Gelders-Overljselse vereni ging van eierhandelaren. Grote eieren f 14,50—f 15,—, gewicht OS es gr., kleine eieren f 13,tot t 14,25, ge wicht 56-61 gr., henneëieren X 7,50—f 10,—, gewicht 39-49 gr. VEILING ST. MAARTENSDIJK 24 Juli. Doré I 12.01, idem 13 10.25—18.03, drielingen 5.70, Eigenheimers 8.90—9.90, drielingen 5. Bintjes 8.71—9.01, drielingen 3.10, honken 15.55, kriel 1.52. Aanvoer 3800 kisten. VEILING KAPELLE 24 juli. Aardbeien1: Jucunda II 76, afwij kend 63. Rode bessen I 102—110, n 101— 102, Hl 96. Duitse Zure n 101. Hl 96. Zwarte bessen I 148—150, n 142 Fram bozen in kratten I 264, n 261. Zure Mo rellen I 120. Bonen I 3839, n 35. Appe len: Yellow Transp. st. 70 96, st. 65 90— 98, h. 70 94—95, h. 65 90—95, keuken 60— 73, fabriek 49, val 24—39. Kersen: Kler ken n 177. Krieken n 137—148. Zure Mo rellen I 125—137. Abesse de Moulan II 145. Vleeskersen III 59. Kruisbessen I 48— 70, H 28—36. Witte bessen H 47 Rode bessen per doos I 32—38. Pruimen: Lax- ton I 138—153, II 107—108, grof 109—110, fabriek 72—87. Oranjepruimen I 84—87. Scheepvaartberichten Vlissingen aangekome nop 23-7: Jonet v. Zee; Fivel v. Antwerpen, Argo-Chios v. Zee-proefvaart. Vlissingen vertrokken op 23-7: Marietje- Bohmer n. Southampton, Rex n. Wormer- veer; 24-7: Fivel n. Abo, Hyke-Sophie, n. Vlaardingen. Vlissingen gepasseerd naar Antwerpen op 23-7: Diemerdijk v. Bremen; Laurens- kerk v. Bremen; Aardenburgh v. Le Ha- cre: Denzo 'v. Londen; TJoba v. Zee; Wilca v. Londen. 24-7: La-Paloma v. Goo- le; Angeja v. Ipswieh-Gent. Vlissingen gepasseerd van Antwerpen op 23-7: Elda n. Londen; Borculo n. Oporto: Leopoldskerk n. Rotterdam: Alhena n. Roterdam; Violette-Erica nt Livorno; 24-7: Odile-R n. Duinkerken; paris n. Am sterdam; Bill-S n. Le Havre. Aan de industrie- en huishoudschool te Middelburg werden deze week de be vorderingen en de diplomeringen van de leerlingen bekendgemaakt. Bevorderd werden van de le naar de 2e klas Primaire opleiding: P. Acda, M. C. Dek ker, T. M. Dolfing, H. den Engelsman, Y. T. Felix, S. J. de Graaf, J. S. Groene- woüd, N. J. Hoogesteger, C. J. Janssen. P. J. M. Kapel, G. P. Lauer, M. S. Mesu, J. A. Mulder, C A G. Nelisse, C I. Seits, H de Vin, E. M. M. Vrlens. N. de Vries, W. M. Wisse, M. S. Wijngen, V. L. M. van den IJssen, M. Aarnoutse, L. Dobbe laar, C. Fiegen, T. J. Geers, M. C. Gil lissen, L. Goedbloed, C. S. de Groot, J. de Hamer, J. Hendrikse, M. C. Koster, E. Kotkamp, A. M. Niesthoven, M. J. van Pagee, C. T. F. Poortvliet, N. J. van E1NDM1DDAG IN CONCERTZAAL Bijna 100 meisjes kregen bewijsstuk van uitstekend volbrachte studie De gediplomeerde leerlingen van de christelijke landbouwhuishoudschool te Middelburg hebben donderdag in de foyer van de Concert- en Gehoor zaal hun eindmiddag gehouden, waarop ze het bewijsstuk van uitstekend volbrachte studie uitgereikt kregen. De diploma's werden overhandigd door de directrice van de school, mej. A, M. Boudeiing, die vooraf nog een kort persoonlijk woord sprak. Zij wees er hierbij op, dat er voor de meisjes van 14 en 15 jaar, die thans door het verlaten van de school en ook in veie gevallen van het gezin, een groot deel van de school- en gezinsbe- scherming verloren gaat. Mej. Boudeiing verklaarde echter, dat er mo menteel bijzonder veel ontwikkelingsmogelijkheden zijn binnen het school verband, die de algemene vorming en opvoeding ten goede komen. Zij stipte hierbij aan de goede moge lijkheid voor de vervolgopleiding aan de school. Zij hoopte, dat hieraan ve le meisjes zouden deelnemen. Daarna kregen de leerlingen het diploma uit gereikt, vanzelfsprekend voorzien van de hartelijke felicitaties van di rectrice en leraressen en leraren. Vóór de diploma-uitreiking hadden de meisjes een gezellig en onderhou dend programma afgewerkt, dat de instemming van alle toehoorders ten volle kreeg. De voorzitter van het schoolbestuur, dö heer Jac. Wattel, had de eindmiddag op de gebruikelij ke wijze geopend en vervolgens allen verwelkomd. Het verheugde de heer Wattel, dat er bijna 100 meisjes ge diplomeerd konden worden, waarbij hij het onderwijzend personeel dank te voor de wijze, waarop het de les sen gegeven had. Onder leiding van de heer H. van Langeveld brachten de meisjes een programma, bestaande uit schetsjes, riedjes en klompendansen. Een van de liedjes was zelfs al 100 jaar oud, en het heette „Kolijn". Het toneel stukje „Do zuigeling" werd alleraar digst over het voetlicht gebracht. Een klas zong na de pauze op rijm allerlei gebeurtenissen uit het afge lopen jaar, hetgeen bijzonder gewaar deerd werd, waarna na de diploma uitreiking een der moeders, mevrouw Aarnoudse-Geschiere, op bijzonder originele wijze namens de ouders dankte voor het aan de kinderen ge geven onderricht. Tevens werd op deze eindmiddag afscheid genomen van enkele leer krachten. De directrice dankte de ze hartelijk '-oor de wijze, waarop zij zich ten opzichte van de leer lingen va» hun taak gekweten hadden en wenste hen veel goeds toe in huil nieuwe loophaan. Mej. I. Oele is benoemd tot lerares huishoudelijke voorlichting ten plattelands met als standplaats Den Haag. Zij wordt opgevolgd door mej. L. van Oeveren. Me vrouw M. Kars-Doekes, tijdelijk leerkracht A.V.O. wordt opge volgd door de heer Van Hulst uit Voilenhoven, terwijl in de vacatu re van ds. H. de Boer, die 't gods dienstonderwijs verzorgde, nog niet voorzien is. Ds De Boer dank te namens de scheidende leer krachten en sprak het slotwoord van deze geslaagde middag. Schaik, M. P. Vermeule, P. J. de Visser, J. Wattel, M. van der Werff, M. van We zel, J. A. Wielemaker, D. Blok.. S. M. Coppoolse, C. Dingemanse, C. Düine, E. Faasse, J. K. Gabrlëlse, G. P. Geertse, A. D. Geertvllet, N. Hoebeke, S. Hui- bregtse, E. de Jonge, L. A. Kraamer, H. Leiwakabessy, S. Lievense, P, E. Meui- meester, C. de Pagter, G. Provoost, M. H. Simpelaar, H. E. van der Stel, W. S. van der Tak, A. van Vaardigem. Van de le naar 2e klas Huisnaaisters: A. M. Bakker, L. P. De- zutter, D. A. Gabriëlse, H. M. Geertse, J. M. P. Geldof, C. A. Jobse, M- Joosse, T. Labruijère, M. A. Pieterse, P. W. Te- vel, M. A. de Witte, M. de Witte. Van de de le naar de 2e klas Assistente in de huishouding: A. Erde!- mann, r. Hegt, S. C. Hondsmerk, E. M J. Vllleé. De volgende diploma's werden uitgereikt: Primaire opleiding aan: M. F. L. Adri- aansen, L. Bimmei, J, A. van Boven, w, Breas, A. J. van Bremen, M. F. E Geert- se (bewijs), A. M. van Helleman, M. vaa der Horst, E. S. Kootstra, w. Labruijère, M. Lampers, G. P. Leijnse, J. J. Leijnse, K. G. de Nood, J. A. J. Rijk, N. E. A. Vader, W. A. Vermeulen, M. wilténburg, C. Wondergem, T. K. M. Biesen, N. P. Bosdijk, J. J. van Boven, J. E. Dekker, A. Fens, E. de Graaf (bewijs), E. J. j. Hendrikse, F. J. Koeman, A. P. S. de Koning, P. J. Leenhouts, A. S. M. Leijn se, F. J. Leijnse, M. B. Ludekuse. M. J. M. Net, L. M. C. van Roijen, F. F. Ver schuur, M. Eesuijen, L. J. Bierma, E. Boon, E. C. Boon, C. J. van den Broeke, A. Brouwer, E. T. Caljouw, M. Coppool se, E. Cordes, J. M. van Doorn, A. A. Geensen, J. Hage, K. Louws, L. Luijen- dijk, J. Meerman, E. C. Moerland (be wijs), C. E. van Tatenhove, C. P. Vader, J. W. Boogaard, J. A. Corré, J. Dekker, P. C. Kloosterman. J. E. van der Krift, W. Lievense, K. Louwerse, J. T. Mat-: thijsse. M. J. Minderhoud, w. Nahumury, A. L. Passenier, S. Pattikawa, L. Pro voost, M. J. Riemens, M. E. Roose, E. Schout, J. F. Sekewaë), M. S. Verhage, J. Vos. 5 leerlingen ontvingen geen diploma Huisnaaisters aan: C. M. Gideonse, m". c. Gillisse, W. C. Kaat, M. C. Kwekkeboom, J. F. Ludlkhuize, J. Minderhoud, C. J. de Pagter, J. de Rijke, P. Sturm, w. Ver meulen, T. Vogel. Kosluumnaaistors aan: F. W. Boone, C. C. Hitijahubessy, C. de Nooijor. M. M. van Sorgen. Assistente in de huishouding: e. c. al- fons, c. g. van don Berg, h. W. Boone, L. Hoebeke, a. c. Huibregtse, M. Kwek keboom, M. H. v. d. Linde, M. Neve, S. Paunussa, M. J. de Priester, w a. a. Schrier, P. h. Wisse. 3 leerlingen ont vingen geen diploma. Kinrterverzorgsters (schooldiploma) aan: M. J. Dingemanse, m. J. van Doorn, c A. Duvekot, C. S, A. Grootveld. m. Hoo- gerheide, J. m'. de Jonge, c. Kasse, J. A. Lawalata, m. v. Leeuwen, i. m. v. Liere, X. K. Oehlers, A. J. Smit, J. L. Visser, A. de Wijze. 3 leerlingen werden afgewezen. Voor net diploma Kinderverzorgster in Koloniehuizen, uitgaande van de cen trale raad voor kinderuitzending zijn ge slaagd: M. J. van Doorn, C. S. A. Groot veld, J. A. Lawalata, m. v. Leeuwen. C. P. Olyslager, C. M. Versloot. VEILING MIDDELBURG Zwarte bessen (export) 1.45—1.56 Zwarte bessen (II) 1.38. Rode bessen 0-94. Dins dag 29 Juli a.s. laatste zwarte bessen- veiling VEILING KRABBENDIJKE 24 juli. Zwarte bessen I 148, II 138 Dubb. princessebonen I 4042, H 36—37. Early Laxton, fabriek 81—82. Prolific I 37 per doos, II 99 per kg, III 29 per doos Appe len: Close st. 80-85 88, St. 75-80 91, St. 70- 75 93, st. 65-70 93. st. C0-C5 76, keuken 66, fabriek 51. Yellow Transp. St. 80-85 88. St. 75-80 91. St. 70-75 93. St. 65-70 93, st. 60-65 76, keu ken 66. fabrlex 51. Verpakt fruit: Yellow Transp. st. 75-80 03-95, st. 70-75 95-97, st. 65-70 92—95, h. 70-75 91, h. 65-70 91. VEILING BERGEN OP ZOOM 24 Juli. Frambozen 60—86. Zwarte bessen I.22—1.48. Rode bessen 98—1.00. Stamboon dubbele princessen 35—43. VEILING GOES 24 juli. Export- en Industrieveiling. Yel low Transp. st. 75-85 105, st. -:5-75 94—100. h. 05-75 90—93, keuken 71—75. Zwarte bessen, export 148—149, n 141. Rode bes sen XI 100. Duitse Zure II 100. IH 95. Zure Morellen I en H 116, ni 73 Fram bozen in kratten I 273—277, II 251 Fram bozen voor de industrie 85. Jucunda I en II 78, afwijkend 59. Dubbele princesse bonen I 40—42, H 58. G .;one veiling. Rode bessen II 117—127. Witte bessen n 48. Kruisbessen I 33—71. Klerken II 181—192. Vleeskersen II 152— 167. Ruth Gestetter UT 93. Laxton I 166— 173, II 110, grof 130—159, fabriek 05—110. Oranjepruimen I 95—96, II 83—87. Yellow Transp., val 43. Perziken per stuk I 22— 38, II 10. VEILING THOLEN 24 Juli. Doré, bonken 14, gewoon 10.70— II.80, poters 4.49. kriel 2—1. Bintjes, bon ken 15.30. idem gewoon 8.35—9.50. Witte Eigenheimers 7 50—10, poters 4.19. Aan voer 63 ton. Stambonen 32 cent per kg. Aanvoer 600 kg. VEILING SINT-ANNALAND 24 Juli. Doré, bonken 13.33, gewoon I 12.17 —12.40, gewoon li 11.51—11.71, drielingen 5.79—5.85. Eigenheimers, bonken 7.60, ge woon I A 11.06—11.20, gewoon 1 10.25— 10.36, gewoon n 8.02—Ï0.26, drielingen 5.30 —5.69. Bintjes, bonken 15 24—15.40, ge woon I 8.538.82, gewoon II 7—8.52 drie lingen 3.70. Aanvoer 170 ton. VEILING SCHERPENISSE 24 juli. Dor bonken 13.70, gewoon I A 12.25, gewoon I 11.82—11.84, gewoon II 9.81—11.20, drielingen 5.70. Eigenheimers, gewoon I 8.49—10.46, drielingen 5. Bintjes bonken 15.30, gewoon I 8.01—8.52. Aan voer 83 ton. VISMIJN VEERE 24 Juli. 480 kg exportgarnalen 2.30—4.61. 217 kg schar 18—47. 174 kg bot 25—40. 58 kg schol 54—59. 338 kg tong 2.51—4.15. 17 kg rog 19—38. 2 kg wulk 16. 16 kg onge sorteerde vis 18—1.65. Vlissings kinderkoor naar Duitsland. Maandagmorgen om negen uur ver trekt een groot deel van het Vlissing- se Kinderkoor „Jong Leven" voor eeri bezoek aan het Boehumer Stadtischer Kinderchor in Duitsland. Dit bezoek geldt als uitwisseling en zal duren tot 4 augustus a.s. Vorig jaar was het Duitse koor in Vlissingen te gast. Het bestuur en de kinderkoorcommis sie zijn reeds maanden bezig met de voorbereidingen. Drie dames en drie heren zullen de reismeemaken als leidsters en leiders voor de 53 kinde ren. Maandagmiddag omstreeks vijf uur hoopt men in Bochum te arrive ren, waar zij door de burgemeester worden ontvangen. De Vli3singse gasten zullen dan namens B. en W. van Vlisingen een geschenk overhan digen. Op het programma voor deze week staan o.m. drie dagtochten door Sauerland, het Zevengebergte, Keu len en Bonn en voorts nog bezoeken aan musea, dierentuin enz. Verandert „Vrederust" van gemeente? In zijn woensdagavond gehouden vergadering heeft de gemeenteraad van Halsteren bet voorlopig voorstel van Gedeputeerde Staten van Noord- Brabant rot wijziging van de grens tussen de gemeenten Bergen op Zoom en Halsteren behandeld. Gedeputeer de Staten stellen voor de in de ge meente Halsteren gelegen Theodorus- polder waar een haven annex in dustrieterrein zou moeten komen en de eveneens tot Halsteren beho rende wijken De Poort en Noordgeest bij Bergen op Zoom te voegen. De gemeente Halsteren zou daardoor 2000 inwoners verliezen. Na rijp beraad heeft de raad van. Halsteren, met één stem tegen, con form het voorstel van burgemeester en wethouders besloten aan Gedepu teerde Staten als zijn mening ken baar te maken dat: a. Hij het in genen dele eens is met de projectie van de haven in de Theodoruspolder, doch deze als een gegeven feit heeft te aanvaar den. b. Hij zich noodgedwongen neerlegt bij afstand van grond gebied omvattend de Theodorus- polder en de wijk De Poort, mits geen verdergaande annexatie van de Noordgeest plaats heeft en het noordoostelijk gedeelte van Bergen op Zoom bij de gemeente Halsteren wordt gevoegd. Het bij de gemeente Halsteren te voegen deel van Bergen op Zoom be treft volgens de Halsterse raad een landelijk gebied, dat functioneel vol komen los staat van Bergen op Zoom en volkomen verbonden is met de gemeente Halsteren. Het omvat on der meer de psychiatrische inrichting „Vrederust", die ongeveer 1000 per sonen huisvest. Deze inrichting heeft in het dorp Halsteren reeds een de pendance „Viersprong". De gemeenteraad van Halsteren heeft zich laten adviseren door prof. Wieger Bruin te Amsterdam, ir. Kvu- -ers te Tilburg en mr. dr. C. van laren te Den Haag.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 15