JUFFROUW JASPERS verlicht het lijden van langdurige zieken Wandelaars met kapotgelopen voeten in natte schoenen GEREF. DRANKBESTRIJDERS VERGADERDEN IN GOES beroemde1 geneesmiddelen in 1 tablet doen wonderen! oy&\31CH en. senrijven 8 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT. DONDERDAG 24 JULI 1958 IN „BETHESDA" EN DER BOEDE" Welvarend Welfare-werk op Walcheren JUFFROUW JASPERS, de har- telijke welfare-werkster van hei Nederlandse Rode Kruis, toon de ons gisteren in liet zieken huis „Bethesda" te Vlissingen, één harer werkterreinen, een alleszins aanvaardbaar kleuter- jurkje en vertelde daarbij, dat de breister van dit blauw-witte kledingstuk een 89-jarige dame is. Eén van de velen, die door juffrouw J. E. M. Jaspers, se dert eind maart in Zeeland werkzaam en te Vlissingen woonachtig, worden verrast met diverse soorten materiaal en die dan onder haar beproefde lei ding allerlei aardige voorwer pen vervaardigen. De pitriet- boodschappenmandjes nóden tot winkelen en de plastic- gehuide dierfiguren zouden in een speelgoed etalage bepaald geen slecht figuur slaan. Van raffia, van alle mogelijke liand- werkstoffen. van vilt en rabana maken de 35 tot 60 langdurige „Bethesda"-patiënten en de even zovele chronische zieken in „Der Boede" voorts opval lend fraaie gebruiks- en sier voorwerpen, terwijl hun ge dachten van hun ziekten en zor gen worden afgeleid. Juist dit laatste is het belangrijkste doel van dit heilzame Welfare-werk, waarvan men de resultaten bin nenkort, op dertig juli van 's ochtends tien tot 's avonds acht uur gratis kan bewonderen in de kerkzaal van het zieken huis „Bethesda" in de Schelde- stad. En op die bazaar kunt ge dat kinderjurkje van die bejaar de dame kopen... Het is de bedoeling:, dat er inder daad gekócht wordt. Want hoewel het Welfare-werk zichzelf zou die nen te bedruipen, moet er van Ro de Kruis-zijde geld bij. De honderd Welfare-werksters in ons land in Zeeland is juffrouw Jaspers de enige; zij is dus werkzaam in „Beth esda" en „Der Boede" verko pen het materiaal vér beneden de winkelprijs aan de zieken, die voor zichzelf aan 't werk gaan. Wanneer de patiënten geen geld hebben voor deze aanschaf, kunnen zij tóch ar beiden, maar dan voor het Rode Kruis, die de voorwerpen weer tracht te verkopen. In Den Haag be vindt zich de inkoopcentrale, die de materialen goedkoop weet te bemach- tigen. Het is echter begrijpelijk, dat er met verlies gewerkt wordt en af en toe stijgen de kosten zo hoog, dat er iets moet gebeuren. Dat vond mejuffrou%v Jaspers nu ook en van daar die bazaar op de laatste van deze maand. De geschiedenis In liaar domein in „Bethesda", het Welfare-kantoortje in het t.b.c.-paviljoen, vertelde de actie ve werkster on» nog het een en ander over de geschiedenis van dit werk. Vlak na de oorlog be gonnen, los van het Rode Kruis, de „soldatenmoeders" ermee in de hospitalen. Later werd dit „offi cieel" Rode Kruis-arbeid, aan vankelijk met vrijwilligsters, maar al spoedig kwam er een op leiding, die de naam duidt daar reeds op op Engelse leest was geschoeid. Het is overigens een heel getob bij de Welfare-afdeling: zestig procent van alle werksters trouwen binnen de twee jaar en dan moeten er weer nieuwelingen komen. Die nieuwelin gen mogen niet jonger dan 24 jaar zijn en moeten reeds een beroep ach ter de rug hebben: zij beginnen dan direct in de praktijk- Dikwijls zijn het meisjes van kunstacademies of kunstnijverheidsscholen, die zich tot deze arbeid, waarvoor zeker artis tieke aanleg nodig is, aangetrokken voelen. Mejuffrouw Jaspers zélf was wasserij-deskundige, demonstratice en instructrice in Den Haag en in feite demonstreert zij thans nog da gelijks. Twee-en-een-halve dag in ..Bethesda" en drie dagen in „Der Boede", maar nu legt zij uit hoe men bomen borduurt, handwerkt, een pitriet-mandje „in elkaar draait" en zovoort. „In „Der Boede" heb ik iemand van 85 jaar leren weven", zo zei juf frouw Jaspers, „en nu maakt hij aardige dingen". Wij twijfelen daar niet aan, evenmin als aan het feit dat Zeelands enige Welfare-werkster wel eens handen te kort komt. Sommige werkstukken uiteraard de gaafste worden dagelijks ten- KERKNIEUWS BAPTISTEN GEMEENTE Bedankt voor Almelo en Noord- Bergum (Fr.) H. v. d. Werf te Em- men. NED. HERV. KEIJK Beroepen (toezegging) te Enter W. A. Kalkman te St. Laurens. toongesteld „met het prijsje er aan" glimlacht juffrouw Jaspers In een vitrine in het trappenhuis van het Vlissingse ziekenhuis. Toen we die vitrine gepasseerd wa ren, kwamen we al gauw in (man nen-) zaal 19, waar de vijftienjarige Ko Stroo uit Koudekerke reeds meer dan 23 weken in het gips ligt. Hij is één der actiefste „afnemers" van juffrouw Jaspers en toen Ko haar j, ging het meteen van: „Juffrouw, neemt straks de oortjes mee?" waarmee dan de plastic oren van één der dierfiguren werd bedoeld. Juffrouw Jaspers zal voor de oren zorgen. En voor haar rond de tachtig patiënten op Walcheren, waar het Welfare-werk geleid heeft tot ver- Ondanlcs zijn nu al meer dan 23 roe ken oude „ligplicht", heeft Ko Stroo (15) uit Koudekerke zijn optimisme niet verloren. Hij wordt daarin bijge staan door een zonnige juffrouw Jas pers, Welf are-werkster te Vlissingen. Zij verlicht zijn verblijf in „Beth esda". Onze fotograaf maakte een plaatje van hen, toen zij juist bezig waren met de problematiek rond een plastic beest. Foto P.Z.C.). lichting; der zorgen van langdurige zieken én tot opmerkelijke prestaties op het terrein van handenarbeid. Juffrouw Jaspers hoopt nog lang op Walcheren werkzaam te zijn. Vlis singen bevalt haar uitstekend. LANDELIJKE BIJEENKOMST W. C. F. Scheps behandelde uitspraken van synoden Te Goes in de gereformeerde Ooster- kerk, is woensdag de 5ae algemene vergadering van de Gereformeerde Vereniging voor Drankbestrijding ge houden. In deze landelijke vergade ring, refereerde de heer W. C. F. Scheps uit Den Haag in de mid- dagbijeenkomst over het onder werp „De kerk en wij wij en de kerk", in welk referaat hij do uit spraken, die op de Generale Synode, van de Hervormde en de Gerefor meerde Kerk met betrekking tot het alcoholisme zijn gedaan, aan een be spreking onderwierp. In zijn referaat stelde hij, dat de ge reformeerde drankbestrijders niet mogen rusten, voordat de Kerk tot de drank heeft gezegd: „Ga!" „De Kerk laat anders een stuk leven in handen van de duivel", aldus de heer Scheps, „Gode zij dank, de Kerken hebben gesproken en in het spreken het bewijs geleverd, dat zij er iets voor voelen". De heer Scheps noemde het „zonder meer winst", dat een kerkelijke ver gadering uitspreekt, dat de zaak van het alcoholisme, het alcoholgebruik en -misbruik de aandacht moet heb ben en bezinning vereist, omdat dit zonde is of tot zonde kan leiden. „Dit is het klare bewijs, dat het ja renlange werk van de vereniging niet tevergeefs is geweest", aldus spreker, „Het is ook het bewijs, dat wij met onze propaganda moe ten voortgaan". Rapport De heer Scheps besprak en citeerde ook het rapport van de Hervormde Kerk over het alcoholmisbruik, dat hij een „uitnemend rapport" noemde, maar waarmee hij het op enkele pun ten niet eens kon zijn. Tevoren had spreker een historisch overzicht gegeven van hetgeen in protestants-christelijke kring voor de drankbestrijding is gedaan. Do eer ste waarschuwende woorden kwamen uit hervormde kring en dateren van 1895 eri 1909. In 1911 kwam de eer ste sympathiebetuiging van gerefor meerde zijde. Fit het rapport van de Hervormde Kerk citeerde de heer Scheps nog, dat er naar een voorzichtige raming 10.000 alcoholisten in Nederland zijn. Hij kon het niet eens zijn met de conclusie van liet rapport, dat het niet de weg is, dat ieder lid van de kerk geheelonthouder zon worden. Spreker noemde 't alcoholisme 'n ge vaarlijke macht. Een in Friesland ge daan onderzoek wees uit, dat van de oudere schoolkinderen 60 alcohol gebruikt. „Dit moet de verantwoor delijkheid toch wakker schudden" aldus de heer Scheps. „Het Neder landse volk geeft één miljard per jaar uit aan alcohol" zo vervolgde hij, „dat ls negentig gulden per hoofd, de zuigelingen meegerekend". Óp dit referaat volgde een levendige discussie. In de morgenvergadering, die even als de middagbijeenkomst onder lei ding stond van'ds. C. M. v. d. Loo uit Dordrecht, do algemeen voorzit ter, werden de huishoudelijke zaken afgehandeld.' Zo werd ds. v. d. Loo in zijn functie herkozen; als plaats voor de volgen de vergadering werd voorlopig Den Haag aangewezen. Landelijk gezien liep 't ledental van de vereniging in de periode van 1 februari 1957 tot 1 februari 1958 van 1255 terug tot 1237. Het aantal afde lingen handhaafde zich op 35. Zeeland, dat vier afdelingen telt, groeide in ledental van 124 tot 128. In de middagvergadering sprak de heer J. Meiudersnia namens de ker- keraad van de Gereformeerde Kerk te Goes enige woorden van welkom tot de aanwezigen. Ds. M. v. d. Klis, ehr. geref. predikant te Zierikzce, sprak het slotwoord. Bij pijn, griep ol „londerig gevoel zorgi een enkel labiet Jat U weer met plezier Uw werk kunt doen I Aanrijding onder Sluis. Op de weg van Sluis naar Heille vond een vrij ernstige aanrijding plaats tussen een auto, bestuurd door de heer A. D'H. uit Sluis en een bromfiets, bereden door de heer V. Deze laatste stak met zijn brommer de weg over en moet vermoedelijk de uit de richting Heille komende auto niet hebben opgemerkt door de zwa re regen. De heer V. moest met een beenbreuk overgebracht worden naar het Sint Antonfusziekenhuis in Oost burg. Zijn bromfiets werd vernield en de auto van de heer D'H. werd ernstig beschadigd. De rijkspolitie te Sluis maakte proces-verbaal op. Onderwijsbenoemingen B. en W. van Vlissingen stellen de raad voor om de heer M. J. A. Bil te Oostburg te benoemen tot negen de leerkracht aan de openbare ulo school. Voorts tot onderwijzeressen aan de Jac. Catschool de dames M. N. Visser, Vlissingen en I. H. Cleij, Groningen en aan de Bonedljkeschool mej. A. Jutte, Leerdam. De heer G. M. den Herder uit Goes, thans onderwijzer aan de openbare lagere school te Stavenisse, is per 1 september a.s. in gelijke functie be noemd aan de u.l.o.-school te Krui- ningen. Van Wissen en twee spelers van Rotweiss Essen naar P.S.V. P.S.V. krijgt versterking. Fons van Wissen, de internationaal van M.V.V., is voor een bedrag van 6500.ge contracteerd door de Eindhovense ere-divisieclub. Verder heeft P.S.V. twee spelers van Rotweiss Essen aan getrokken, te weten de 30-jarige Zweed Dan Ekner en de oud-H.B.S.-er Fred Rohrig, die tezamen voor 70.000 van de Westduitse club zijn overgenomen. Zij zullen in het nieuwe seizoen de linkervleugel van het elf tal van P.S.V. vormen. Verder kregen de volgende spelers wederom een con tract: Bekkering, De Hond, Wiersma, Rensen, Heerschop, Brusselers, Van der Looy, Renders, Killen, Kruiver, Trevor Ford, Van den Heuvel, Fran sen en Harry van Eldeven. Ria van Velzen is haar wereldrecord reeds kwijt Slechts drie dagen is onze landgeno te Ria van Velsen in het bezit ge weest van het wereld- en Europese record 100 meter rugslag. Woensdag avond in het zwembad te Cardiff zwom het Engelse meisje Judy Grin- ham op de 110 yards rugslag met 1 min. 11.9 sec. twee wereldrecords en een Europees record naar de historie. Zij verbeterde namelijk met viertien de seconde het wereldrecord op de 110 yards rugslag, dat haar landge note Margaret Edwards een dag te voren in net 55-yards bad van Car diff op 1 min. 12.3 sec. had gebracht en bleef even zovele tienden van een seconde onder het wereld- en Euro pees record van het 15-jarige Haagse meisje Ria van Velsen, die zondag jl. tijdens de landenwedstrijd Neder- Jand-Duitsland te Nijmegen op de 100 meter rugslag tot 1 min. 12.3 sec. kwam. RADIO- EN T.V.-RUBRIEK De schipper van de „Maartje Jacoba" Gisteravond hield de K.K.O.-televisïe ons twee nur ajtn boord van de kust vaarder „Maartje Jacoba". Daar speelde zich het spel van de zee af. Een stuk geschreven door Klaas Sniellk. Wij zeevarende natie doordrenken onze zeemansliedjes en vele toneel stukken over de zee met het zilte wa ter van een... tranenstortvloed. Ook in het spel dat zich zonder een enke le bevrijdende lach voortsleepte in 'n familieconflict tussen moeder (Coba Keiling), zoon Jan (Maxim Hamel) enerzijds, de „schipper" (Johan Fio- let), stuurman Geert-Jan (Frans 't Hoen) als goedwillende en onge wilde tegenpartij. Zoon Jan is de slappeling met een overdreven moederbinding. De stuur man is de flinke knaap: hij liet drie jaar niets van zich horen en kreeg in die tijd zijn papieren, waardoor hij voortaan „stuur" zou worden ge noemd. In die jaren liet hij ook niets weten aan zijn meisje Reintje, die zich intussen dan ook maar verloof de met zoon Jan. Ziehier het conflict. Het schip ligt op het punt af te va ren naar Riga en op het laatste mo ment wordt de nieuwbakken stuur man Geert-Jan gemonsterd. Al snel wordt de sfeer aan boord er een van „hi1 er af.... of ik". In Riga aange komen blijkt dat men niet meer te rug kan. Het is winter geworden, het schip ligt ingevroren. Het werk aan boord is hard en het is venijnig koud. Auto reed op file bij Stationsbrug Middelburg in Op de Kanaalweg te Middelburg ter hoogte van de Hoge Brug, gebeurde woensdagavond omstreeks 6 uur een verkeersongeluk, waarbij drie auto's vrij zwaar werden beschadigd. Een lange file auto's stond op dit moment te wachten voor de opengedraaide Stationsbrug. Uit de richting Nieuw en St. Joosland naderde een personen auto, bestuurd door R. K. uit Amers foort. K. had blijkbaar zoveel aan dacht voor de twee Liberties in het kanaal, dat hij de file niet opmerkte en tegen de achterste auto uit de file botste. Deze reed op zijn beurt weer tegen de volgende auto. K.'s voertuig moest zwaar beschadigd weggesleept worden; de beide andere auto's wer den eveneens flink beschadigd. Per soonlijke ongevallen deden zich niet voor. Zevenhandbaltoernooi op Bonedijkeplein Op het Bonedijkeplein te Vlissingen werden woensdagavond de zeven- handbalwedstrijden voortgezet, die in het kader van de zomershow worden gehouden. Talrijke liefhebbers van deze spectaculaire sport hadden er de kermis voor vergeten en waren ge tuigen van een spannende strijd tus sen acht sterke teams. De uitslagen waren bij de dames: Walcheren- Olympus 5-1; Zeeland-Sport-Tonido 2-1. Bij de heren waren de uitslagen: Marathon n-Marathon I 4-18 en To- nido-Walcheren 7-3. Woensdag 30 juli zullen de wedstrij den in de halve finale worden ge speeld. Gespeeld zal worden in deze volgorde: Dames Zeeland Sport-Wal- cheren; heren Marathon I-Walcheren; dames Marathon-Tonido en heren To- nido-EMM. Het toernooi nadert dus zijn einde en het belooft een zeer boeiend einde te worden. VIERDAAGSE IN DE REGEN Ook de Vlissingse marinemannen zijn een illusie armer (Van onze speciale verslaggever) OOK DE JONGENS van de marine uit Vlissingen zestien man sterk onder aanvoering van commandant S. Wertheim, zijn nu een illusie ar mer. Zij hebben hun geloof in een blij sprookje het fabeltje van immer stralende vierdaagsen voorgoed verloren. De tweede dag van de vier daagse deed woensdag niet onder voor de eerste: Plotselinge en onbarmhar tige plensbuien, afgewisseld met korte perioden van zonneschijn. De tem- paratuur was nog een graad of wat lager, zodat wie warm wilde blijven, het tempo straf moest houden. Droogblijven was voor praktisch niemand weggelegd. Het Land van Maas en Waal kent gedeelten, waar tot In de verre omtrek geen sehuilmogelijkheid is en om tussen do buien door te lopen was ondoenlijk. Zij waren overal en plotseling. ding. Ook de wandelclubs en de groe pen van Instellingen en fabrieken hebben hun eigen verzorgingsdien sten, oases van rust en goede zorgen. De individuelen moeten hun eigen boontjes doppen en zij doen dat ver beten en vast beraden. Zij krijgen onderweg tabletten voor een bruisend voetbad, een kopje war me soep of een sigaret in de handen gedrukt. Want al mogen er dan geen reclamewagens meerijden, langs de weg parkeren mag iedereen. Daarom kauwt iedereen kauwgom of laat zich door charmante dames met eau de cologne natspuiten. De voorhoede van het grote leger, de 55 km.-lopcrs, was om drie uur al uit de veren. De regen kletterde buiten. Het hemelwater "hoosde omlaag toen zij van start gingen en er hing een gordijn van regen toen zij in het polderland tussen Beuningen en Ewijk verder sopten. Verderop en la-' ter in de morgen werd het beter. De zon wisselde stuivertje met Pluvius. Maar in ieder cafeetje langs de lange slingerende route kon men de narig heid ruiken. De gelagkamers en aan grenzende danszalen waren vergeven van de penetrante geur van jodium en massage-smeersel. Vooral de Indi viduelen, in het bargoens van ma joor Breunise de „civielcn", hadden een zware dag. Voor hen geen ver zorgingsauto's, warmende ditjes en strelende datjes, waarmee vooral de ruim 8000 marcherende militairen worden vertroeteld door da legerlei-. Wychen Wychen het middelpunt van deze tweede dag hield de hand op de huidel. Niet de bevolking, maar het gemeentebestuur. De jaarlijk se ontvangst op het knusse raad- huls-kasteel ging niet door. Zui nige raadsleden hadden uitgere kend wat zo'n ontvangst van al die officials wel kostte en zij had den met het woord bestedingsbe perking een spaak in liet repre- sentatiewiel gestoken. De burge meester was met vakantie en de loco-burgemeester stond nu met een zuinig gezicht kopjes koffie op het marktplein weg te geven. De wandelaars tanen niet om de stormpjes, die af en toe door de gelederen van de commissiele den drijven. Zij hebben genoeg aan hun eigen blarenwee en zij moeten hun kiezen op elkaar houden, wil len zij niet te gekke grimassen op de massagetafel maken. De Rode Kruisposten werken zonder onderscheid des persoons en bepleis teren, prikken en kneden ledereen, die binnen komt wandelen. Dat wa ren er op de tweede dag weer heel wat. Kneusjes, die hun voeten stuk hadden gelopen in natte schoenen, en ook enkele lieden, die beslist geen stap meer verder konden. Zij waren 146 in getal. Met de lieden, die gis termorgen door de wekker heen slie pen, was het vierdaagse leger daar mee gisteravond tot 12.870 zielen ge dund. Vandaag op de derde dag zwoegt de karavaan door het heuvelland van Groesbeek. Het parkoers van de „cols". Wie hier met goed gevolg doorheen komt, heeft de eindoverwin ning zo gezegd voor het grijpen. Want het vooruitzicht op de triom fantelijke intocht morgenmiddag maakt de laatste dag tot een peule schilletje. Vooral van achter een schrijfmachine. De stuurman krijgt te bevelen, maar de niets voor de zee voelende kapi- teinszoon Jan neemt dat niet. Hier komt de climax na wat geforceerde ruzietjes. Jan glijdt in een worste ling met de stuurman uit en valt een dek lager... is zwaargewond en sterft. Dat het stuk niet een onvergetelijke indruk bij ons naliet, zal meer aan het gegeven dan wel aan de vertol king daarvan hebben gelegen. Fiolet immers was de spil waar alles om draaide. Fysiek en qua stem had hij alles voor een overtuigd, harde zee man. Ook de overige mannelijke rol len waren uitstekend tot redelijk be zet. Minder overtuigend waren de actrices. De meisjes waren in het ve le dramatisch wat ze hadden te zeg gen bepaald weinig emotioneel. Moe der Wolthuis (Coba Kelling) had dan weliswaar een lastige, onsympathie ke rol, maar haar ruzietoon werd op het laatst een marteling voor de luis teraars. Een onderhoudend stuk zonder dat we ooit nog eens naar een herhaling ervan zullen vragen. Vanavond geen Corrie Corrie Brokken zal, wat zingen be treft, minstens twee maanden rust moeten nemen. Ze heeft in haar nog betrekkelijk korte carrière te veel van haar stembanden gevergd: die zijn nu verwijd. Daarom zal ze van avond niet zingen in het Vara televi sie programma „Tekst eh muziek": Picter Goemans". Haar plaats wordt ingenomen door Jany Bron. Kijk en luister Vanavond een documentaire van 20 minuten, die de VARA-t.v. aan Oost- Friesland gaat wijden. Daarna lichte liedjes van componist Pieter Coe- mans, die er zelf wat opmerkingen aan toevoegt. Solisten zijn Jany Bron, Greetje Kauffeld, Bert Robbe en Nico Bohemen. Het slot van de avond is voor jonge kijkers: een t.v. reportage uit het Kurhaus, „Big band jazz" van Kurt Edelhagens „Euro- Band". Het gehele avondprogramma van de AVRO is gereserveerd voor 'n uitzen ding Wagner's „Lohengrin". (19.50- 24.00). Het zijn de daags tevoren ge maakte opnamen van de opening van de „Festspiele" te Bayreuth. Ahdrê Cluytens dirigeert koor en orkest van; de Beyrouthër Festspiele. Solisten zijn: Kieth Engen, Sandor Kon ja, Leonie Rysanek, Astrid Varnay én Hans Braun. „Lohengrin" is dit* jaar de enige opera, die vanuit Bayreuth Iu ons land wordt uitgezonden. Klanken uit de ether VRIJDAG 23 JULI 1858 HILVERSUMI. 402 m. 746 kc/s. 7.00 VA RA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 12.00 AVRO. 10.00 VARA. 19.30 VPRO. 21.00 VARA. 22.40 VPRO 23.00—24.00 VARA. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 0.00 Nws. 8.50 V. d. Jeugd. 9.05 Gym. v. d. vrouw. 9.15 Gram. (9.35—940 Waterst.). VPRO: 10.00 Thuis, caus. 10.05 Morgen wijding. VARA: 10.20 V. d. vrouw. 11.00 V. d. kleuters. 11.15 Gram. AVRO: 12.00 Lichte muz. 12.20 Regerlngsuitz.: Landb. rubr.: Een melklokaal onmisbaar voor iedere veehouder. AVRO: 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Sport en prognose. 12.50 Pianospel. 13.00 Nws. 13.15 Meded. en gram. 13.25 Lichte muz. 19.55 Beursber. 14.00 Kamermuz. 14.30 Litt. progr. 14.50 Gevar. progr. VARA: 16.00 Muzikale caus. 10.40 V. d. jeugd. 17.05 Gram. 17,30 VA- RA's versierde vakantietips. 18.00 Nws. 1815 Act. 18.20 Dansmuz. 18.50 De puntjes op de t, caus. 19.00 V. d kind. 19.10 Meis jeskoor en kinderkoor. VPRO: 19.30 Le ven ln Nederland, caus. 19.45 Op bezoek bij anderen, caus. 20.00 Nws. 20.05 Toneel beschouwing. 20.15 Koorzang. 20.30 Euro pa één, causerieën, 20.40 Strijktrio. 20.45 Unitariërs in Engeland, caus. VARA: 21.00 Gram. 21.55 Buitenl. weekoverz. 22.16 Jazzmuz. VPRO: 22.40 Zorg om de mens, causerieën. VARA: 23.00 Nws. 23.15—24.00 Gram. HILVERSUM n. 298 lil. 1007 IlC/3. 7.00- 24.00 KRO. KRO: 7.00 Nws. 7.15 Gram. 7.45 Morgen gebed en liturg, kal. 8.00 Nws. 8.15 Gram. 8.50 V.d. vrouw. 10.05 Gram. 10.30 Gram. of v. d. Jeugd. 11.00 V. d. zieken. 11.40 Gram. 12.00 Middagklok - noodklok. 12.03 Gram. 12,30 Land- en tulnb. meded. 12.33 Gram. 12,55 De zonnewijzer. 13.00 Nws. en kath, nws. 13.20 Lichte muz. 13.45 V. d. vrouw. 14.00 Gevar. muz 14.40 Gram. 15.00 Gram. of v. d. Jeugd. 15.30 Gram. 16.00 V. d. zieken. 17.00 V. d. jeugd. I7.lt Chan sons. 17.40 Beursber. 17.45 Lichte muz. 18.05 Rlthm. muz. 18.20 Gram. 18.30 Lich te muz. 19.00 Nws. 19.10 Comm. op het nws. 19.15 Regerlngsuitz.: Emigratiepraat je door H. A. van Luyk. 19.25 V.V.D;, pol. caus. 19.35 Verz. progr. v. d. mil. 20.05 Roulette. 20.30 Act. 20.45 Dansmuz. 21.10 Ten lange leste, hoorspel. 22.10 Piano recital. 22.30 Klein koor. 22.50 Zwijgen, en liefde, caus. 23.00 Nws. 23.15—24.00 Jazzmuz. TELEVISIEPROGRAMMA. NTS: 15.30—16,30 Aankomst vierdaagse te Nijmegen. VIERDAAGSE TE NIJMEGEN X DERDE MARSDAG

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 8