KAPPIE STANDWERKERSCONCOURS TROK KIJKERS ENKOPERS WALCHEREN MARKTBERICHTEN en hei geheim van Kaiiekopl DONDERDAG 24 JULI 1958 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT. 5 DE OOSTBURGSE FEESTMARKT Marktkooplieden gaven gemeentebestuur geschenk „De Oostburgse markt is een goede markt". De man die woensdagmiddag deze uitspraak, in Oostburg deed kon het weten, want hij was een van de deelnemers aan het standwerkerscon cours, dat de Centrale Vereniging voor Markt-, Straat- en Rivierhandel daar organiseerde als onderdeel van de feestmarkt, ter gelegenheid van de opening van het nieuwe raadhuis. Het was dus een deskundige, die deze mening uitsprak, maar zelfs een leek kon dat beamen. Want slechts voetje voor voetje kon men zich tussen de talrijke kraampjes bewegen. Zo druk was het er. En zoals burgemeester mr. K. Hoekzema aan het eind van het concours tijdens de uitreiking van de prijzen opmerkte, was het zeer aannemelijk dat door die vele marktbezoekers ook veel werd ge kocht. Vóór de opening van de Oostburgse feestmarkt ontving het gemeentebe stuur een delegatie van de markt kooplieden in het gemeentehuis. De leden van deze deputatie, de heren P. Schouten, secretaris van de Cen trale Vereniging, M. A. Donker, hoofdbestuurslid, H. Poppe, voorzit ter van de afdeling Middelburg, G. van de Casteele, bestuurslid van de afdeling Zeeuwsch-Vlaanderen, J. Gobets, secretaris van de sectie standwerkers en vijf marktkooplieden kwamen niet met lege handen. Zij boden het gemeentebestuur een wa terkaraf met twaalf waterglazen aan om tijdens de vergadering te gebrui ken wanneer de kelen van het vele praten droog worden, zoals de heer Schouten opmerkte. Bovendien over handigden de marktkooplieden nog twaalf portglazen met de waarschu wing er bij om die vooral niet tijdens de bijeenkomsten van de raad te ge bruiken. In zijn welkomstrede zei burge meester Hoekzema, dat het ge meentebestuur van Oostburg het zeer op prijs stelt, actieve koop lieden op de markt te mogen be groeten, niet alleen als kooplieden maar als trouwe vrienden zelfs. Tenslotte sprak ook de heer Go bets nog enkele woorden, waarin hij tot uitdrukking bracht, dat de standwerkers graag in Oostburg „hun woordje komen doen". Na deze ontvangst betrokken de standwerkers hun plaatsen op de markt en vingen de drie juryleden hun moeilijke arbeid aan. Het was niet eenvoudig een juist oordeel te vellen, want de vijf deelnemers waren meesters in hun vak. Het bleek ten slotte, dat de jury unaniem van me ning was, dat de heer A. Jongkind (groentesnijder) de eerste prijs toe- G. S. achten invoering van werkclassificatie juist. In de afdelingen der Provinciale Sta ten is gesproken over de salarismaat regelen per 1 april 1958 voor het pro vinciaal personeel. In hun antwoord wijzen Ged. Staten er op, dat zij van mening zijn, dat de wijziging van het bezoldigingsbesluit en de uit deze wij ziging eventueel voortvloeiende pro moties gezien moeten worden als twee gescheiden zaken. Het een is een structuele verandering van het bezol digingsbesluit, terwijl daarnaast de bevorderingen zijn gekomen die niet automatisch uit de wijziging zijn voortgevloeid. Ged. Staten zijn zich er van bewust, dat de uitvoering van werkclassifica tie en prestatiebeloning in het begin stadium zeker niet eenvoudig zal zijn. Dit systeem wordt ingevoerd teneinde ook bij de overheid de individuele ioonbepaling te kunnen doorvoeren een Ioonbepaling dus, die rekening houdt met de wijze waarop de functie wordt uitgeoefend. Het achterwege laten van de toeken- nihg van de 3 overgangstoeslag aan de werk- en vaklieden, welke, toe kenning gebonden is aan de voorwaar de om maatregelen te treffen voor de invoering van de werkclassificatie en prestatiebeloning, zou aanleiding geven tot onrust onder het betrokken personeel, Ged. Staten achten dan ook invoering van het systeem gewenst. .J hopen, dat het door de interpro vinciale studiecommissie uit te bren gen advies ook voor het provinciaal personeel zal leiden tot een redelijk en volkomen verantwoord loonbeleid, De heer A. Jongkind demonstreerde woensdag op de Oostburgse feest markt met zoveel geestdrift zijn groentesnijders, dat de jury hem una niem tot winnaar van het standwer- kersconoours uitriep. (Foto P.Z.C.). kwam met 100 punten. Burgemeester Hoekzema reikte hem de geldprijs in „De Korenbeurs" uit. Tweede werd de heer J. Gobets (glassnijder) met 99 punten, derde de heer J. van Steijn (vlekkenzeep) met 95 punten. De he- Subsidiëring opleiding voor kleuterleidsters In de afdelingen van de Provinciale Staten is gesproken over het voorstel van Ged. Staten betreffende de subsi diëring van de r.-k. opleiding voor kleuterleidsters te Vlïssingen. Zoals bekend moet deze opleiding opgehe ven worden als gevolg van de invoe ring van de kleuteronderwijswet. In antwoord op het algemeen verslag merken Ged. Staten op, dat het in be ginsel mogelijk schijnt te zijn, dat door het Zeeuws Studiefonds een te gemoetkoming wordt verstrekt in de vervoerskosten vanuit Zeeuwsch- Vlaanderen naar de opleiding in Bre da. Of tegemoetkoming wordt ver strekt, hangt samen met enkele fac toren, zoals de afstand, de binding aan de woonplaats, enz. Een der leden had gevraagd of in „Den Haag" wat clementie verzocht kan worden bij de normen, geldig voor het aantal leerlingen. Ook Ged. Staten menen, dat het onjuist is deze normen voor het gehele land gelijk te stellen. Dit immers vormt een belem mering voor de vestiging van oplei dingen in zogenaamde geïsoleerde ge bieden, waardoor deze ten aanzien hiervan zelfs niet de kans krijgen uit hun isolement te geraken Hoe aan de ze moeilijkheid kan worden tegemoet gekomen, zal door het college nader worden overwogen. Ged. Staten stel len zich voor hierop eventueel bij de behandeling van de begroting voor 1959 terug te komen. ren E. Emrik (scheermesjes) en K. Schoester (fruit) kregen respectieve lijk de vierde en vijfde geldprijs. Na de prijsuitreiking dankte de heer Schouten het gemeentebestuur voor de medewerking en hij richtte zich daarbij speciaal tot de heer J. den Hamer, de marktmeester, die door de burgemeester reeds de verbindings- man tussen gemeentebestuur en kooplieden was genoemd. „Oostburg heeft een goede naam als markt plaats in ons land en dankt dat in belangrijke mate aan de heer Den Hamer", aldus de heer Schouten. De heer Schouten dankte ook de markt meester van Go69, de heer J. M. Meijler, die deze feestmarkt bijwoon de. Tenslotte was het de heer Gobets, die liet laatste woord had. MIDDELBURG Beker voor scooterclub. Tijdens een sterrit, die gehouden werd ten bate van het Koningin Wil- helminafonds voor de kankerbestrij ding, won de scooterclub „Kolibrie" te Middelburg een fraaie beker, om dat de „Kolibrie" de grootste vereni ging was, die aan de rit deelnam. VLÏSSINGEN Prijsuitreiking jeugdsportmiddag. In. het clublokaal van de V.C. Vlissin- gen vond de prijsuitreiking plaats van de enkele maanden geleden, door de verenigingen Marathon, Olympus, Vedo, Vlissingen en Walcheren geor ganiseerde jeugdsportmiddag. Deze prijsuitreiking moest door om standigheden enkele malen worden uitgesteld, doch kon nog juist voor de vakantie doorgang vinden. Na de vakantie zal aan alle deelnemers van deze zo uitstekend geslaagde jeugd sportmiddag nog een filmmiddag worden aangeboden. Op verzoek van de deelnemende ver enigingen reikte de voorzitter van de V.C. Vlissingen, de heer A. W. Leve ring, de prijzen uit. Deze complimen teerde alereerst Annemieke Florusse van Olympus, die het hoogste aantal punten van alle deelnemers behaalde, namelijk 3705. Hierna reikte hij de prijzen uit aan de 20 jeugdige win naars. De prijzen bestonden uit waar debonnen voor de aankoop van sport artikelen. Na de prijsuitreiking volgde nog een, tractatie. De prijswinnaars waren Groep A (8 en 9 jaar): 1. T. Doeland, Marathon 3375 punten; C. v. d. He mel, Walcheren 3305; 3. S. Macaré, V.G. Vlissingen 3285. Groep B (10 en 11 jaar): 1. Annemie ke Florusse, Olympus 3705; 2. M. En- gelbert, Walcheren 3655; 3. L. de Buck, V.C. Vlissingen 3655; 4. Lenie Bijster, Vedo 3545; 5. Erida van Hooydonk, Marathon 3535; 6. Elly van Gorp, Marathon 3520; 7. L. Meul- meester, V.C. Vlissingen 3520; 8. A. v. d. Woestijne, Vlissingen 3485; 9. C. Beenhouwer', V.C. Vlissingen 3470. Groep C (12. 13 en 14 jaar): 1. Ria van Polen, Vedo 3560; 2. A. Broere, Vedo 3550; 3. W. Bos, Vlissingen 3445; J. Bostelaar, Vlissingen 34-30; 5. J. v. d! Velde, Vlissingen 3420; 6. J. Meul- meester, Vlissingen 3375. Groep D (15, 16 en 17 jaar): 1. Hans Postma, Vlissingen 3345; Feike de Haan, Olympus 3225. Burgerlijke stand VLISSINGEN Bevallen: T. J. Baijer—Kooien, z.; J. C. Rolandus—Verschrage, d.; W. E. Goet- heer—van Raai, z.C. W.Wisse—de Smidt, d.; P. A. Erentreich—NJoo, d.: C. Kieboom—Dupker, d.; G. C. S. Jurcka- Janssen, d.; P. Ebert>-Kats, z.; C. v. d. Velde—van Loenhout, d.; E. Wevers—Die- rlckx, z.; B. Stroo—Warman, z.; C. D. Florusse—Hulsson, z.; A. A. Schrijver— Sebregts, z.; S. A. v. d. Dorpel—Wijk huis, 2.\ J. J. de Rijcke—op 't Hof. d- Ondertrouwd: S. J. de Jong, 20 j. en Th. W. C. V. d. Grijp, 21 j.; G. Bronke, 23 j. en J. S. M. Chrlstiaansen, 18 j.j A. R. v. d. Driest, 23 j. en H. J. Boon, 22 j.; S. Meerman, 23 j, en L. Floresse, 23 j.; F. J. de Muijnck, 24 j. en J. Goeseije, 18 j.; R. J. de Witte, 22 j. en E. L. Min- derhoud, 22 j.:F. G. van Willegen, 24 j. en M. A. de Feijter, 23 j.; C. P. Bogaerd, 22 j. en E. S. Ekkebus. Getrouwd: P. J. M. v. d. Bulelc, 26 j. en L. B. Crombeen; F. Kopmels, 22 j. en E. L. Boogaard, 22 j.; A. L. A. M. Wil- mering, 19 j. en J. E. van Laarhoven, 19 j.; J. J. Blaauwkamer, 30 j. en L. C. Verbrugge, 26 j.; P. F. ter Meulen, 24 J. en D. M. F. Lenaerts, 22 j. Overleden: F. W. Geldof, 72 j„ wed. v. H. Schroevers; A. C. Bijsterveld, 42 j., e.v. O. van Gelderen; K. H. Berlage, ZOUTELANDE Derde Zomeravondstiite. A.s. vrijdagavond word.t in de herv. kerk te Zoutelande om 8 uur de der de zomeravondstiite gehouden. De korte meditatie zal worden ge houden door ds. J. F. Wag'ener. De organist van de Laakkerk uit Den Haag, Jan Guichard, zal op het orgel o.a. werken laten horen van Bach, Handel, Sweelinck en Dvorak. De zangeres Bep GuichardAppel doorn ((alt) zal vocale medewerking verlenen en o.a. enkele negro-spiritu- als zingen. Bouw chr. school gegund. De bouw van de nieuwe vierklassi- ge school te Zoutelande is gegund aan de fa. Jakobsen te Meliskerke voor 115.614. De elektrische instal latie aan de firma Huibregtse te Westkapelle voor 2023 en het schil derwerk aan de fa. Pattenier te Zou telande voor 9500. MELISKERKE Geslaagd MeJ. A. Davidse te Meliskerke slaagde voor het examen stenografie van de Na tionale Vereniging van Leraren in Steno grafie „Groote". Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen op 22-7: Missouri v. Andfiskea; John-M v. Antwerpen; 23-7: Martha v. Antwerpen; Marietje- Bohmer v. Antwerpen. Vlissingen vertrokken op 22-7- Argo- Chios n. Zee-proefvaart; Missouri n. Lis sabon. 23-7: Martha n. Fowey. Vlissingen gepasseerd naar Antwerpen op 22-7: Paris v. Gothenburg; Hen ja v. Queensborough 23-7: Oldekerk v. Ham burg; Maashaven v. Bremen; Kleine- Beer v. Amsterdam; Olivier v. Noort v. Harrosund; Eemsmond v. Yxpila. Vlissingen gepasseerd van Antwerpen op- 22-7: Tabinta n. Londen; Stentor n. Am sterdam; Jason n. Amsterdam; Aaltje n. Londen; Kars n. Kopenhagen-Gent; Ve dette n. Huil; Hado n. Dublin; Wolter- sum n. Houston; Merak N n. Rotterdam. 23-7: Pax n. Londen; Bevesier n. Rot terdam; Carnlssesingel n. Rotterdam; Jo- net n. Felixstone; Musi-Lloyd n. Londen. Officiële publikaties MIDDELBURG Openbare kennisgeving B. en W. van Middelburg brengen ter openbare kennisgeving, dat de raad dezer gemeente in zijn vergadering van 21 juli 1958 heeft besloten tot medewerking krachtens: a. artikel 72 van de Lager Onderwijswet 1920: 1. ten behoeve van de chr. school aan *t Zand voor de aanschaffing van leermiddelen en voor de aanschaf fing van een stofzuiger; 2. ten behoeve van de vereniging van lager onderwijs op geref. grondslag voor beschikbaarstelling van een gymnastieklokaal b. artikel 50 van de Kleuteronderwijswet: 1. ten behoeve van de chr. school aan 't Zand voor de stichting van een nieuwe bijzondere kleuterschool, voor de beschikbaarstelling van een lokaal en voor de aanschaffing van enig meubilair c.a. Middelburg, 21 juli 1958. Geslaagd Voor het te 's-Gravenhage gehouden examen ter verkrijging van de akte van bekwaamheid L.O. Handenarbeid slaagden de dames H. W. Huser en M. Kousemaker, beiden te Middel burg. Examens Voor scheepswerktuigk. diploma A: A. Simpelaar, W. G. J. Spierens. Voor scheepswerktuigk. diploma Cl: N. Kloet. Voor scheepswerktuigk. di ploma CII: S. L. Kodde (met lof). Voor scheepswerktuigk. diploma BII: B. C. J. Stuart. Voor het examen Sterkstroommonteur van de Vereniging tot Bevordering van Elektrotechnisch Vakonderwijs in Neder land slaagden de heren P. J. Boucherie, Vlissingen en J. J. de Rijke, Souburg. SINT-LAURENS Benoeming vakonderwijzeres. Tot vakonderwijzeres handwerken werd aan de school iriet de bijbel te Zoutelande benoemd mej. N. Bom- meljé te St.-Laurens. WESTKAPELLE Concert te Westkapelle. Onder auspiciën van V.V.V. zullen za terdag 26 juli a.s. te Westkapelle voor de vreemdelingen concerteren: 't Westkappels Dameskoor en het fan farekorps O.K.K., beiden onder leiding van de heer Piet de Rooij. Aanvang half 9. 5 0.K.K. begint met: 1. The Mad Major, Marche, K. J. Al- ford; 2. Les Saltinbanques, ouverture uit de opera, Louis Ganne, arr. J. Strauwen; 3. Normandië, Symphonic ode, a. Peace an duar, b. Lament, c. Liberation, J. Gheel. Dan zingt 't Dameskoor: 1. Meiklokje in 't Dal, Felix Mendels sohn; 2. Ave Maria, Robert Franz; 3. „Jerusalem" uit de opera „I. Lombar- di", G. Verdi; 4. „Nonnenkoor" uit „Casanova", Joh. Strauss, bew. P. de Rooij; 5. „Berceuse" uit de opera „Jo- celyn", B. Godard, bew. Elsenaar; 6. „Slavenkoor" uit de opera „Nabucho- donosor", G. Verdi, bew. A. Lemarc; 7. „Stenka Rasin", bew. M. Koekelko- ren; 8. „De Postkoets", J. Cleber, bew. P. Biersma. Pauze. Na de korte pauze voert O.K.K. de volgende nummers uit: 1. „Land of Hope and Glory", E. Elgar, arr. Ofd Humo: 2. „In a Chinese Tem ple-garden", A. W. Ketelby, arr. K. Veenendaal; 3. „De smid van ons dorp", P. Geugjes; 4. Fragmenten uit de operette „Die lustige Witwe", Franz Léhar, bew. Mellema; 5. „West kapelle", potpourri van specifiek Westkappelse liederen, (op veelvuldig verzoek), Piet de Rooij; 6. „Semper Fidelis", March, J. P. Sousa. Examen Voor het praktijkdiploma Machine- schrijven (130 aanslagen per minuut) slaagden te Axel W. J. Visser; K. la Feber (beiden Axel); L. Boeding (Vo gelwaarde); E. de Waele en Ch. de Coninck (beiden Koewacht) en A. E. Gütt (Axel). VISMIJN VEERE 23 juli. 361 kg exportgarnalen 154-503. 198 kg schar 30—46. 44 kg bot 30—45. 52 kg schol 41—49. 148 kg tong 213—550. 48 kg rog 30—42. 4 kg ongesorteerde vis 24—148. VEILING „WALCHEREN" G.A. MIDDELBURG 23 juli. Aardappelen: Bonken i 12.30— 13.40, idem II 12.50—13.50, grote I 10.50— 11.60, idem n 8.50—10.60, drielingen 3.50— 8.10, kriel 3.20. Aanvoer 55 ton. Fruit: Aardbeien: Mad. Moutot 1.70—1.74. Jucunda 1.56. Rode bessen 47—1.40. Witte bessen 31—72. Kruisbessen 3665. Fram bozen per doos 42—53. Perziken per stuk 842, Pruimen per stuk 718. Pruimen per kg 761.50. Netmeloenen 71—1.36. Frankenthalers 2.85—2.87. Yellow Transp.. Middenstandsexamens De middenstansexamens in Middel burg werden dinsdag voortgezet. Acht van de 63 kandidaten moesten worden afgewezen. De geslaagden zijn: de dames: M. Jobse, Krabben- dijke; J. L. de Jonge, Kapelle; J. M. de Koeier, Yerseke; E., J. de Leeuw, Yerseke; M. van Liere, Borssele; M. Millenaar, Vlissingen; L. A. T. van Oosten, Driewegen; M. Ovaa, Vlissin gen; M. Polderman-de Visser, 's-Gra venpolder; F. J. Posthumus, Vlissin gen; C. P. Priem, Lewedorp; F. van Rooyen, Westkapelle; M. Ruster, Borssele; en de heren: F. de Jonge, 's-Heer Arendskerke; F. N. de Jon ge, Zierikzee; W. Joziasse, Koudeker- ke; A. C. Karelse, Middelburg; C. H. Kesteloo, Vlissingen; B. D. de Klerk, 's-Gravenpolder; W. J. v. d. Klooster, Rilland; J. C. Koole, Wolphaartsdijk; J. Kriekaart, Krabbendijke; L. Krij ger, Borssele; H. J. Lammers, Drie wegen; J. J. van Liere, Middelburg; G. Linthout, Sint-Maartensdijk; C. J. Lobbezoo, Rilland; J. de Looff, Co- lijnsplaat; J. Lukasse, Vlissingen; A. L. Luteyn, Gapinge; J. Luteyn, Krab bendijke; J. Maas, Borssele; P. Ma- belis, Nieuwvliet; M. B. v. d. Male, Vlissingen; P. v. d. Male, Souburg; J. Martens, Heinkenszand; P. W. Mesu, Oostkapelle; H. L. Meyers, Souburg; P. J. Miltenburg, Vlissin gen; J. A. Minet, Middelburg; P. A. Mol, Oudelahde; N. Nieuwdorp, Sou burg; J. Nieuwenhuyse, Krabbendij ke; F. C. van Noorden, Oostburg; J. G. Nijsse, 's-Heer Hendrikskinde ren; J. A. Ooms, Middelburg; A. Paardenkooper, 's Heer Arendskerke; J. P. Poppe, Vlissingen; F. Prent, Goes; A. Priem, Kloetinge; P. Priem, Kloetinge; J. Provoost, Domburg; J. J. Provoost, Domburg; C. Reyer- se, Goes en D. Roelse, Vlissingen. Zeeuwse soldaat reed vlak langs fietser „Het zou goed zijn als Nederlandse vrachtwagenchauffeurs eens een voorbeeld namen aan hun Duitse col za's. In de Bondsrepubliek is het uitgesloten, dat bestuurders van zwa re voertuigen rakelings langs rechts van de weg rijdende fietsers razen. Zij houden een eerbiedige afstand. In oris land worden wielrijders echter herhaaldelijk opgeschrikt door zware vrachtauto's die vlak langs hen sche ren. Meermalen worden zij hierdoor zo van hun stuk gebracht, dat ze de macht over het stuur verliezen". Aldus woensdagmorgen de president van de Haagse krijgsraad tot de jeug dige dienstplichtige soldaat J. M. B. uit Oost- en West-Souburg, die zich voor de 'krijgsraad te velde west in Den Haag te verantwoorden had we gens onvoorzichtig passeren. Met zijn zware militaire vrachtwa gen had B. op twee juni van dit jaar in de buurt van Bergen op Zoom over een vrij smalle weg gereden. Op het moment dat hij twee wielrijders, die achter elkaar reden, wilde passe ren naderde een autobus die ter bus'voor hem had moeten stoppen, B. passeerde de fietsers en glipte net.: tussen bus en wielrijders door. Een van de twee wielrijders kwam bij deze manoeuvre te vallen. Niet békend was of hij door de vrachtwa gen geraakt was, of hij door de „zucht" van de passerende auto werd „omgeblazen" of dat hij door het feit dat de bestuurder daarvan hem „de knopen van de jas reed" van schrik het evenwicht verloor. De president van de Haagse krijgs raad noemde het gedrag van B. on- juist, Dit is geen manier van rijden, zei hij. Hollandse vrachtwagenchauf feurs hebben veel te weinig respect voor wielrijders en laten hen op de weg ook veel te weinig ruimte. B. vond dat hij voorzichtig genoeg had gereden. Hij ontkende, dat de bus voor he mhad moeten stoppen, wat de buschauffeur nadrukkelijk verklaard had. Hij kondigde aan, dat getuigen zijn beweringen konden be vestigen. De president besloot daarop zowel de buschauffeur als beide getuigen te dagvaarden, daar het hier een ernsti ge zaak betrof. De wielrijder die van zijn fiets was gevallen, had bij dit ongeval letsel opgelopen. Besloten werd de zaak enige tijd aan te hou den. val en kroet 18—41, 65 en op 1.20. Fram bozen per kg 2.06. Tomaten, horken 41, idem A 32—38, idem B 30—38, idem C 27— 31. Groenten: Andijvie 8—10. Postelein 10— 23. Rabarber 13—21. Tuinbonen 13—17. Dubbele princessen 34—51. Snijbonen 39 —71. Saxa's 23—34. Wagenaars 28—35. Was- peen 617. Bospeen G—18. Boskroten 4— 6. Kroten kg 6. Savooiekool 7—11, Rode- kooi 8—10. Spitskool 12—19. Sla 3—5. Peu len 61—73. Bloemkool 3 per kist 4346, idem 4 per kist 32—51, idem 6 per kist 1838, idem 8 per kist 1520, idem 10 per kist 1016. Komkommers A 1025. idem B 13—23, idem C 9—17. Augurken A 94—99, idem B 73—85, idem C 25—61, idem D 17—56. Spinazie 26—30. Prei 43. Uien 20—37. Dubbele bonen aanvoeren in kisten met 15 kg netto. Tomaten aanvoeren in pootbakken met netto 12% kg. 77. Toen de god Kattekopl in hun midden verscheen om zich met de Bleekkopls te onderhouden, kende de vrees van de Plattekopls geen grenzen meer en zij sloegen gillend op de vlucht. „Dat hebben we ja weer gehad", zuchtte de afgod. „Gelukkig, nu kan ik me weer eens in een eerlijk zeeman veranderen De maat, die als verlamd had staan toekijken, stiet een hoge gil uit. „Nee... n- niet doen, g-geen toverij m-meer!" kreunde hij. Kat tekopl lachte hol. „Klont!" sprak hij. En toen draaide het beeld hen zijn rug toe en nu klonken er drie uit roepen tegelijk. „Kappie!" „De kapitein, de kapitein!" „Zo is het maar net!" sprak Kappie uit het beeld stappend. „Heb ik niet mooi voor afgodje gespeeld? Al die ke rels zijn 'm gedrost!" „Helemaal^ niet mooi, --.-..iwHion vwiuuwüora iooiidciuki. itus zijn in genrusu „rtejemaa.i mui mooi, vinden geenaanlciding het voor- kapitein", vonden de doctoren. „Gij hebt het stel te wijzigen. hele offer-ritueel van de Plattekopls in. de war gestuurd. Het was een grote teleurstel ling voor ons...!" „Eerst die onhandige medi cijnman die ons wilde laten kwellen", zei doctor Prak. „En toen gij", zei doctor Priegl spijtig, „die dat niet wilde!!" „Die medicijn man was echter ook niet echt", verklaarde Kappie. „Dat was generaal Jeminee!" Daar keken de beide oudheidkundigen van op. „Die man begint lastig te worden!" concludeerde tenslotte doctor Priegl. Grenswijziging van Breskens Groede, Oostburg en Schoondijke Voorontwerp van wet aan gemeenteraden gezonden Gedeputeerde Staten hebben op uitno diging van de minister van binnen landse zaken aan de gemeenteraden van Breskens en Groede, een vooront werp van wet toegezonden waarin op genomen is een wijziging van de gren zen van die gemeenten. Reeds eerder werd door Ged. Staten een zodanig voorontwerp van wet opgemaakt en werd zelfs de in de wet voorgeschre ven openbare vergadering gehouden, doch de toenmalige minister van bin nenlandse zaken weigerde een grens- wijzigingswet bij de Tweede Kamer in te dienen, zolang niet bekend zou zijn, waar de nieuwe Veerhaven te Breskens zou worden aangelegd. Toen de plannen van de minister van verkeer en waterstaat met betrekking tot de plaats van de nieuwe aanloop haven voor de Provinciale Stoomboot diensten bekend werden hebben Ged. Staten zich afgevraagd of deze nog wijziging in het grenswijzigingsvoor- stel noodzakelijk maken. Zij kwamen evenwel tot de conclusie, dat ook in de gewijzigde situatie het grenswijzi- gingsvoorstel gehandhaafd zou kun nen worden. Deze grenswijziging be oogt in hoofdzaak het thans nog tot de gemeente Groede behorende in de omgeving van de rijksweg in de Gistelare en de Golenpolder c.a. gelegen gebied, waarin begrepen de lintbebouwing langs de rijksweg, wel ke aan de bebouwde kom van Bres kens aansluit, bij Breskens te voe gen. De minister van binnenlandse za ken heeft verzocht in dit wetsont werp tevens een grenswijziging tussen de gemeenten Oostburg en Schoondijke op te nemen. Deze grenswijziging is namelijk niet yan ingrijpende aard. De gemeen te Oostburg had verzocht 'n ruim 2 Yi ha groot gebied, hetwelk thans tot de gemeente Schoondijke be hoort, bij Oostburg te voegen. Het gebied is gelegen nabij de langs de Tragel geprojecteerde omleiding van de rijksweg. De gemeente Oost burg heeft daar, ter uitvoering van haar uitbreidingsplan, de bouw van een aantal arbeiderswoningen en van een aantal middenstandswoningen ge pland. Met het tracé van de nieuwe rijksweg is rekening gehouden. De raden van de vier gemeenten zul len nu spoedig hun standpunt ten aan zien van deze voorstellen moeten be palen en hierover rapport moeten uit brengen aan Ged. Staten. Annie de Reuver bracht vrolijkheid in Britannia Om twaalf uur woensdagavond stoof een kleine autobus uit Vlissingen in noordelijké richtingDat was de wagen van Annie de Reuver en haar medewerkers, die in Britannia een vlotte amusementsavond hadden weg gegeven. Ver na middernacht komen deze artiesten in hun woonplaats aan en ze mogen dan vermoeid zijn, toch nemen ze prettige herinneringen mee aan geslaagd optreden voor een opgewekt en dankbaar publiek. Annie de Reuver kon het anders? heeft het in Britannia goed gedaan met haar liedjes, haar pittige confé rence en vooral met haar gezellige glimlach. De leden van haar showband en in het bijzonder de fameuze trompetist assisteerden haar op vermakelijke wijze. Hier was een ensemble grappenma kers aan het werk voor wie humor en muziek onverbrekelijk verbonden wa ren. Het betrekkelijk schaarse pu bliek produceerde een applaus, dat soms de vorm aannam van een ovatie in lichte rock-en-roll-stijl. De muzikale „show" werd voor en na de pauze onderbroken door het optre den van 2 acrobaten de Korfino's die adembenemende staaltjes van behendigheid demonstreerden met een elegantie, welke aan ballet deed denken. De vrouwelijke Korfino bleek zo lenig te zijn, dat in vergelijking met haar een slang een akelig stram dier genoemd moet worden. De man nelijke Korfino verrichtte evenwichts toeren, welke duizelingen aan de toeschouwers(sters) bezorgden. Jammer, dat velen blijkbaar nog niet weten hoe goed de vrolijke avonden zijn, welke Britannia brengt als on derdeel van de Vlissingse Zomershow. Wanneer dat wat intenser doordringt zal hét bezoek stellig toenemen. Ook Annie de Reuver en haar medewer kers hadden recht gehad op een druk ker bezoek, maar dat heert gelukkig geen enkele invloed gehad op de vaart en de opgewektheid, waarmee zij hun programma brachten. Belgische mijnenvegers te Vlissingen Vier Belgische mijnenvegers hebben in de nacht van dinsdag op woensdag de Vlissingse haven opgezocht in ver band met het slechte weer. Deze mij nenvegers het waren de Artevelde, Huy, Hasselt en Kortrijk behoor den tot een groep, die op een vaar tocht gingen ria het Oostgat. De vijf grotere schepen van deze groep gin gen door naar zee, maar de vier ldei- nere hebben in Vlissingen gewacht op beter weer.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 3