Jeugdige koopman reed zonder rijbewijs in auto door Goes Zeeuwse Almanak itoin K.V.P. WIL ZEEUWS COMITÉ VOOR VERVOERSVRAAGSTUK GEEN SUBSIDIE VOOR APARTE TERNEUZENSE MUZIEKSCHOOL HEILBRON Zoutelande in beroep tegen G.S. over nieuw uitbreidingsplan fleur-feest Agenda 2 PROVINCIALE ZEEUWSE O OU RAN Ti DONDERDAG 24 JULI 1958 KANTONRECHTER MIDDELBURG Aansluiting op waterleiding te Colijnsplaat niet zonder moeite De wijze, waarop de 10-jarige koopman H. K. van E., wonend In een woonwagen te Hulst, op 6 januari j.l. door de straten van Goes reed in een bestelauto, heeft stellig de bevreemding gewekt van omstanders en politie. Dat was dan ook geen wonder, want. Van E. was helemaal niet in het bezit van een rijbewijs. Woensdag stond hij terecht voor de kanton rechter te Middelburg, mr. J. Moolenburgh, die de rit van verdachte door de Goese straten nog eens reconstrueerde. In de Magdalenastraat botste hij eerst tegen een links in die straat geparkeerd staande personenauto, reed vervolgens zonder ergens acht op te slaan door, draaide met te grote snelheid de Joachimkade op, waarna hij tegen een op die kade staande houten loods tot stilstand kwam. Van E. vertelde de kantonrechter, dat hij met twee familieleden waarvan een zijn schoonvader was in de bestelauto zat. Beiden hadden te veel gedronken en waren zodoende niet in staat om de auto te besturen. Zij vroegen Van E. de wa gen naar huis te rijden, maar ver dachte weigerde dit aanvankelijk, omdat hij niet rijden kon. Na veel aandringen nam hij het stuur toch in handen met het bekende gevolg. „Ik had nog nooit gereden", deelde hij de kantonrechter eerlijk mee. De officier van justitie, mr. Ph. M. Schenkenberg van Mierop, vond de wijze van rijden meer dan erg. „U mag nog blij zijn, dat er geen per soonlijke ongelukken gebeurd zijn", aldus de officier, die voor het eerste feit het zonder rijbewijs rijden) 'n boete van f 20.eiste en voor de beide botsingen een voorwaardelijke gevangenisstraf van twee weken met een proeftijd van 2 jaar. De kanton rechter veroordeelde verdachte voor het eerste feit conform, terwijl mr. Moolenburgh Van E. voor de beide botsingen afzonderlijk veroordeelde tot een voorwaardelijke hechtenis- straf van 1 week, beiden met een proeftijd van 2 jaar. Op 1 februari j.l. reed de chauf feur A. V. uit Middelburg in de (Advertentie) Radicale vernietiging van Spanjaardstraat tijdens het passe ren tegen een bakfiets van de tuinman J. W. van M. uit Middel burg. De bakfiets werd bij die manoeuvre behoorlijk „gekraakt". V. vertelde, dat de bakfiets achter een personenauto stond. Nadat hij de auto was voorbijgereden, had hij geen erg gehad in de bakfiets. De officier van justitie verklaarde, dat verdachte een verkeersfout ge maakt had, waarvoor mr. Schenken berg van Mierop een boete vorderde van f 20.—. Daar de ingediende civie le vordering van f 100 door verdach te betwist werd, achtte de officier deze momenteel niet voor toekenning vatbaar. Daar de kantonrechter van oordeel was, dat het bijzonder moei lijk „laveren" is in de Spanjaard straat, veroordeelde mr. Moolen burgh V. tot een boete van f 12.50, terwijl hij wat betreft de civiele vor dering met de officier meeging. Geen voorrang De bedrijfsleider J. Ch. T. uit Rll- land-Bath verleende op 8 februari j.l. bij het inrijden van de Stati onsstraat te Rilland-Bath geen voorrang aan de 19-jarige brom fietser R. H. Ju., die over de rijks weg naderde. Een botsing was er het gevolg van. Verdachte vermoedde, dat hij enkel op de rijbaan had gelet en niet op het rijwielpad. Bovendien was volgens hem het zicht moei lijk door de aanwezigheid van een haag en een huis. De officier meende, dat T. ernstig tekort ge schoten was In oplettendheid. Mr. Schenkenberg van Mierop vroeg een boete van f 60.die de kan tonrechter reduceerde tot f 40. Dat de aansluiting aan de waterlei ding op Noord-Beveland en dan, spe ciaal in Colijnsplaat niet zonder moeilijkheden is, bleek eveneens tij dens deze kantonrechterzitting. Ver schillende inwoners uit deze gemeen te stonden namelijk terecht, omdat zij niet binnen de gestelde tijd op de waterleiding waren aangesloten ge weest. Het gevolg van dit alles was een proces. De eerste verdachte was de landbou wer S. B. de P., die verklaarde prin cipieel tegen de aansluiting te zijn, omdat de gemeente de zaken ver keerd zou hebben voorgesteld. Hij meende, dat de waterleidingmaat schappij de kosten op zich zou ne- VAN TOT OUVERTURE Bij wijze van ouverture tot de vie ring van het 75-jarig bestaan van de harmonie „Witte van Haamste de" te Haamstede, zal er zaterdag middag een groot festival, waaraan negen Schomvse muziekgezelschap pen medewerken, worden gehouden in Haamstede, 's Avonds als kl&p op de vuurpijl volgt het optreden van de koninklijke harmonie „De ba zuin" uit Gorkum, Dat is een band met 75 musici, waarbij inbegrepen een drumband van 21 personen. Na om één uur op het gemeentehuis ontvangen te zijn, zullen om twee uur de concerten aanvangen op het fraai gelegen terrein nabij de „Brou werij". Bij ongunstig weer wordt het festival in de R.T.M.-garage te Burgh gehouden. Een stevige ouverture tot VAKANTIE. In een Middelburgse straat troffen we een ons welbekend heer aan bij de deur van zijn huisturend naar de bewolkte hemel. Hij zag er be zorgd ttit. Wat de oorzaak was? „Za terdag ga ik met vakantie, kamperen met de jongens", sprak hij somber, „stél je eens voor, windstoten, giet- huien, en ik maar in die tent liggen 's nachts". Onze man huiverde. Ter ijl ik thuis zo'n goed bed heb...." zei hij bedroefd. Op dat ogenblik kwam een opgewek te kruidenier aanzetten en deze goe de man riep onze sombere vriend een- goeie klant reeds van verre blij-glimlachend toe: „En meneer? Volgende week lekker met vakantie U was er wel aan toe, geloof ik 7 Dat harde werken valt ook niet mee..." Daarop is onze heer naar binnenge- sneld. Vermoedelijk is hij snikkend naar de slaapkamer getogen om er zijn bed nog eens goed te bezien en om het beeld ervan goed in het ge heugen te prenten. Dat is een pret tige herinnering volgende week, als hij op een strozak ligt temidden van nietbuien en windstoten. Op z'n kantoor rekenen ze er nog op, dat de stemming van meneer na de vakantie wel opgeknapt zal zijn. Oei, oei.... het Jubileum, dat de harmonie rond 15 december a.s. zal vieren. AFSCHEID Op 31 juli zal men te Aardenburg officieel afscheid nemen van de adju dant der rijkspolitie L. Meertens, die een bekende figuur ia in de streken van Sluis, Cadzand, Retranchement en Aardenburg. Daarom hebben de burgemeesters van die gemeenten be sloten de scheidende groepscomman dant om drie uur op het Aardenburg- se gemeentehuis een hartelijk af scheid te bereiden. VERNIELD. De heer C. van Dijke Kzn. uit St. Annaland stond bij een garage de banden van zijn Wagen waarvoor een paard gespannen waa op te pompen. Plotseling ging het paard er vandoor. Niet ver... want het dier kwam tegen een grote spiegelruit van een etalage terecht, die werd ver nield. SERENADE Na afloop van een concert op de markt bracht „Geduld overwint" te IJzendijke een serenade aan de op perwachtmeester G. Vennix, die zijn 25-jarige echtvereniging vierde... Na mens de muziekvereniging sprak de heer W. Veenstra het echtpaar toe. Opper Vennix is een gezien persoon in IJzendijke en daarom was bij de ze serenade een talrijk publiek te genwoordig. DAG. De afgelopen maandag 21 juli, onafhankelijkheidsdag in België bracht een grote drukte In Sluis. De zuiderburen waren vrijaf en trok ken in grote groepen over de grens. In het centrum van Sluis was de drukte van dien aard, dat de rijkspo litie was versterkt om het verkeer te regelen... meu, maar nadat de leiding aange legd was, presenteerde men de reke ning. „IVlijn regenbak is gekeurd en goedbevonden. Zodoende heb ik water genoeg", verklaarde hij. Overigens bleek, dat De P. niet tegen de aan sluiting op zich zelf was. „Als de wa- terleidingmensen komen, kunnen ze de aansluiting gerust in orde maken en dan zal ik ze betalen ook. Maar ik wil er geen formulier voor teke nen", maakte hij de kantonrechter duidelijk. Mr. Schenkenberg van Mierop deelde hierop mee, dat verdachte verplicht is de~ waterleiding aan te sluiten. De officier vorderde een boete van f 15 waartoe de kantonrechter De P. con form veroordeelde. De landbouwer A. V. wilde niet aan sluiten, omdat zijn woning te slecht is. Binnenkort zóu hij een nieuwe woning bouwen, zodat de in de oude woning aangelegde leiding maar weggegooid geld zou zijn. Maar ook hier kende de wet geen pardon, zo dat V. conform tot f 15.veroor deeld werd. De zaak van de metselaar A. de W. lag weer enigszins anders. Als eigenaar van een als krotwoning aangemerkt huls had hij ook ver zuimd de aansluiting te bevorde ren. Het bleek echter, dat De W. een vergunning had om een nieu we woning te bouwen. Een deel van de grond daarvoor was echter in het bezit van een buurman en deze wilde dit terrein niet af staan. De kantonrechter besloot na deze uitleg de zaak aan te hou den om te informeren hoe deze grondkoop opgelost kan worden. De caféhouder K. v. d. B. uit Vlissin- gen had op 26 april in zijn café aan Onze tijd vraagt sterke zenuwen! Sanatogen kan aan het wereldgebeuren niets veranderen, maar,,.. Sanatogen geeft U wel de zenuwsterkende kracht, die U fat deze tijd zozeer nodig heeft. Sanatogen is een versterkend voedsel, dat een blijvende verbeterwig in Uw gezondheid teweegbrengt. vfceU ttrwvttcrkeod tonicum Mulo-examens te Goes Bij de mulo-examens, die woensdag tn Goes zijn voortgezet, behaalden de vol gende dames het diploma A: G, Merle (m.), Zlerikzee; C. M. Barendse (m.), Burgh; M. M. van de Pool (tn.), Ove- zande; M. de Jager, Kapelle; J. M. I. Blom (m.). Haamstede; A. J. Dalebout (m.), Ouwerkerk; I». M. de Kam (m.>. Kamperland; C. H. de Schipper (m.), Wissenkerke; T. J. W. Wisse (m.). Kam perland; C. Wattel (m.), Veere: J. P. Ml- davaine (m.), Middelburg, en de heren J. O. van der Zande, Goes; D, M. de Bruin (m.), Kamperland; J. van Gilst (m.), Colijnsplaat; W. J. Caljouw (m.), H. C. Frederiks (m.), A. J. Labrujera (m.), C. Maas (m.), en G. Th. A. Osse- waarde (m.), allen te Middelburg. Aeht kandidaten werden afgewezen. Met de aanduiding (m.) betekent ook ge slaagd voor het middenstandsdiploma. een scheepstimmerman en een ma troos een fles jenever verkocht zon der dat hij daarvoor een vergunning had. Van de B. meende, dat de twee kopers de inhoud van de fles in het café zouden opdrinken. Hij had niet gemerkt, dat dit niet gebeurd was. Deze onoplettendheid kwam de café houder te staan op een boete van f 50.conform. De vertegenwoordiger J. van V. uit Delft verleende op 29 april j.l. op het kruispunt WalstraatNieuwstraat geen voorrang aan een bromfietsbe rijder. Conform veroordeelde de kan tonrechter hem tot een boete van f 35.Tijdens het draalen van zijn auto op de Badhuisstraat te Vllssin- gen reed P. J. v. d. B. uit Keulen plotseling achteruit en kwam daar bij in botsing met de motorrijder P. W. M. uit Rotterdam. Diens echtge note, die achterop de duo zat, raak te met een been bekneld tussen auto en motor. Bij verstek werd Van d. B. conform verooi'deeld tot f 60. en betaling van de civiele vordering van f 35. De handelsagent J. P. uit Vllssingen reed op 14 mei j.l. plotseling uit een file auto's op de Kanaalweg te Mid delburg. Een achter hem rijdende auto botste daarbij tegen zijn wagen. Conform de eis van de officier ver oordeelde de kantonrechter P. tot een boete van f 10. Het bestuur van de Kring Middelburg K.V.P. besloot, ter uitvoering van de in Hulst aangenomen motie en gezien de uitspraak van de Tweede Kamer der Staten-Generaal inzake de veren over de Westerschelde, zich tot andere politieke partijen, standsorganisaties en comités te wenden teneinde het overleg te openen over de totstandkoming van een groot Zeeuws Comité ter bestudering van het gehele vervoersvraagstuk In geheel Zeeland. Overigens besloot het bestuur, ter uitvoering van de door de Kring aange nomen motie met name aan dit comité de volgende doelstellingen voor to leggen: a. vaste verbindingen waar enigszins mogelijk; b. goede snelle veerdiensten zolang a. niet verwezenlijkt Is. Een goede outillage, ongeacht de tariefheffing, c. Vrije veerdiensten, althans In ieder geval over de Westerschelde; d. overeenkomstig de in de Tweede Kamer aangenomen moties, handharing thans van vrijdom van tarief voor voetgangers met rijwielen of rijwielen met hulpmotor over de Westerschelde. GED. STATEN HANDHAVEN VOORSTEL Aansluiting bij Zeeuwse Muziekschool heeft de voorkeur bij het college De Provinciale Staten van Zeeland hebben in de afdelingen uitvoerig ge sproken over het voorstel van Ged. Staten om een gevraagde subsidie door de Terneuzense Muziekschool van f 1000.voor 1957 niet toe te kennen, daar de muziekschool zich niet wil aansluiten bij de Zeeuwse Muziek school. Een der Statenleden gaf ernstig in overweging een onderzoek in te stellen naar de mogelijkheid van decentralisatie bij de Zeeuwse Muziek- schooL Hij bepleitte de toekenning van het gevraagde subsidie, omdat de gemeente Terneuzen bij aansluiting bij de Zeeuwse Muziekschool f 17.000 zou moeten bijdragen en bovendien de lesgelden opgevoerd zouden moeten worden. Met een subsidie van f 2500.kan de Terneuzense school met on geveer f 4400.gefinancierd worden. Hieruit blijkt volgens dit Staten lid dat decentralisatie goedkoper is. Bovendien wees dit lid er op, dat het onderwijs aan de school uitstekend is. In hun antwoord wijzen Ged. Staten er op, dat de Terneuzense school over 1953 en 1954 een subsidie van respec tievelijk f 250.— en f 500.— ontving. Het provinciaal bestuur stelde het bestaan van plaatselijke muziekscho len, die aan bepaalde kwaliteitseisen voldeden, op prijs, daar dergelijke in stituten als fundament voor de uit bouw konden dienen, zodra een alge mene organisatie van het muziekon derwijs in Zeeland tot stand zou ko men. Ged. Staten waren bereid, al dus wijzen zij er op, om de subsidië ring nog enige tijd voort te zetten mits de Terneuzense school zich daarna bij de Zeeuwse school zou willen aansluiten. Toen het college duidelijk werd, dat het bestuur van de Terneuzen se Muziekschool beslist geheel zelfstandig wilde blijven en dus niet genegen was zich in te pas sen in de organisatie van de Zeeuwse Muziekschool meenden Ged. Staten in overeenstemming met de mening van de Zeeuwse Culturele Adviesraad de subsidië ring van de Terneuzense school niet te moeten voortzetten. Geen resultaat Aanvankelijk lag het in de bedoeling om in Midden-Zeeland op bescheiden Angstig avontuur van 2 Rillandse hengelaars Door Belgische zandzuiger opgepikt De heren C. L. en H. v. L. uit Ril land Bath hebben dinsdagavond een angstig avontuur beleefd, dat hen én de echtgenote van L. ongetwijfeld nog lang heugen zal. Dinsdagavond vertrokken de beide heren namelijk in hun motorbootje uit de haven in de Zimmermanpolder te Rilland- Bath om op de Westerschelde hun hengelaarsgeluk te beproeven. Het was slecht weer en de Schelde ging danig te keer. Na enige tijd varen, bleek dat de benzine op was. Toen zij poogden de tank bij te vullen, sloeg het benzineblik overboord, waardoor de vissers met hun bootje aan de gol ven waren overgeleverd. Zij werden echter spoedig opgemerkt door personeel van een Belgische zandzuiger, die in de buurt voor an ker lag. De onfortuinlijke hengelaars werden door de zandzuiger opgepikt en zij verbleven de dinsdagnacht aan boord van de zuiger, 's Ochtends vroeg vertrok de zuiger naar het Nauw van Bath om daar werk te verrichten. De beide mannen leen den, daar aangekomen een paar roei spanen van de zuiger en voeren in hun eigen bootje naar het haventje van Bath. In café „Land en Schel- dezicht" ter plaatse werd hen be halve een inwendige versterking een blik benzine gegeven. De henge laars voeren toen naar de zandzui ger, waar zij de geleende roeispanen terugbezorgden, waarna zij de havèn van de Zimmermanpolder opzochten. Ongeveer twaalf uur later dan de be doeling was, arriveerden zij daar. Het is niet verwonderlijk, dat de echtgenote van C. L., die thuis was, in hevige ongerustheid om trent het lot van haar man heeft verkeerd, temeer omdat het dins dagavond „zwaar" weer wan. Ambtenarengerecht Rotterdam. Bij beschikking van de minister van justitie zijn benoemd tot lid van het Ambtenarengerecht te Rotterdam mr. A. J. M. Mes. lid van Gedepu teerde Satcn van Zeeland én voorzit ter van de grondkamer in de provin cie Zeeland en mr. B. S. Sieperda, vice-president van de arrondisse mentsrechtbank te Middelburg. (Advertentie) I WEINIG ZOUT... MAAR DAN OOK HET BESTEI SPECIAALZOUT UNERAtEN EN SPORENEIEMENTEN (Slot van pag. 1) lijke bezwaren. In het door de raad vastgestelde uitbreidingsplan is na melijk over het terrein van de heer Kodde, een stuk grond ter grootte van 1 ha, een weg geprojecteerd. Omdat het voor een zoon van de bur gemeester, na aanleg van de weg niet meer mogelijk zal zijn deze grond te exploiteren, had het ge meentebestuur besloten de bedrijfsge bouwen bij deze grond aan te kopen, waarna de bedrijfsvoering door de heer Kodde jr. op andere grond in de gemeente voortgezet zou kunnen worden. Het college van Gedeputeer de Staten ging akkoord met de in het uitbreidingsplan geprojecteerde weg, maar meende bezwaren te moeten hebben tegen de aankoop van de be drijfsgebouwen. De heer Kodde acht te deze zienswijze onjuist omdat hier de particuliere belangen in de knel komen. Nadat ir. M. de Vink, die met de heer A. W. Zandee namens het college Acht maanden gevangenis voor verduistering Uitspraken rechtbank De rechtbank te Middelburg heeft de landbouwer P. G. M. de B. te St- Jansteen veroordeeld tot een gevan genisstraf van acht maanden, waar van vier maanden onvoorwaardelijk met aftrek, en vier maanden voor waardelijk met een proeftijd van 3 jaar, alsmede onder toezicht stelling van de r.-k. reclasseringsvereniging. Zoals bekend had De B. als dijkgraaf van de polders Groot- en Klein Fer- dinandus ten nadele van deze polder gelden verduisterd tot een bedrag van ruim 3000. De officier van jus titie had een jaar gevangenisstraf geëist, waarvan 8 maanden onvoor waardelijk met aftrek. De 23-jarige leerling-straatmaker J. C. uit Westkapelle, die op 5 mei jl. in de woning van zijn neef een be drag van ongeveer 125 had wegge nomen en dit reeds voor de vijfde maal deed, werd conform de eis van de officier veroordeeld tot een jaar gevangenisstraf, waarvan 8 maanden onvoorwaardelijk, met aftrek, en vier maanden voorwaardelijk met een proeftijd van 3 jaar, alsmede onder toezichtstelling van de reclassering van het Leger des Heils. De Middelburgse kelner K. v. B., die op 27 april jl. bij Oostkapelle onder invloed van sterke drank een auto bestuurde en daardoor een botsing veroorzaakte, werd conform veroor deeld tot een gevangenisstraf van 2 weken, en een ontzegging van 6 maanden van de rijbevoegdheid. van Gedeputeerde Staten aanwezig was, de zienswijze van het dagelijks bestuur van de provincie had toege licht, stelde burgemeester Kodde nog eens nadrukkelijk vast, dat het aanzien van Zoutelande tengevolge van een versterking van de zeewe ring, als uitvoering van de werken in net raam van het Deltaplan, ge heel gewijzigd wordt. Staatsraad prof. mr. De Block stelde vervolgens de vraag, waarom het gemeentebe stuur één dag te laat het beroep bij de Kroon had ingezonden. Op 9 au gustus 1957 gaf het college van Ge deputeerde Staten aan het gemeente bestuur kennis van zijn beslissing, doch het beroep kwam 10 september bij het kabinet van de koningin bin nen. De wettelijk voorgeschreven be roepstermijn is dus niet in acht ge nomen. Dit zou er toe kunnen leiden dat het gemeentebestuur in zijn beroep niet ontvankelijk zou kunnen worden verklaard. Burgemeester Kodde: „Ik heb hier een doorslag van de brief, die we aan de koningin hebben ge zonden, maar die is 6 september ge dateerd. Zoutelande ligt niet dicht bij Den Haag, maar de afstand be draagt ook niet vier dagen. Wij zijr vanmorgen om 7 uur uit Zoutelande vertrokken en waren voor tien uur aan het Binnenhof." „Heeft men er wel rekening mee gehouden, dat in het postkantoor van Zoutelande op zaterdagmiddag niet wordt ge werkt?" zo vroeg de vice-president staatsraad dr. A. A. L. Rutger vervol gens. „Inderdaad", bevestigde de bur gemeester. „Maar zelfs indien dit niet het geval zou zijn geweest, had de brief tijdig bezorgd kunnen zijn". Dr. Rutger: „Een heel merkwaardige samenloop van omstandigheden is, dat het poststempel geeu septem ber maar oktober aangeeft. Blijk baar heeft meu zich bij de posterijen ook vergist." De raad van State zal zich nog na der over deze zaak beraden en la ter advies nun de koningin uitbren gen. RECTIFICATIE. Tengevolge van een fout in de zetterij stond in het hoofdartikel van gisteren de volgende onleesbare zin: „Maar hun geestdrift werkt wel eens ave rechts doordat zij zich bepaalde voor schriften en regels met het gevolg dat er flink op de overheidsteneii wordt getrapt". Deze zin had moeten luiden: „Maar hun geestdrift werkt wel eens averechts doordat zij zich niet of te weinig storen aan bepaalde voorschriften en regels met het gevolg dat er flink op de over- neidsfenen wordt getrapt". voet te beginnen met een algemene onderbouw, maar reeds per 1 septem ber 1954 begon de Zeeuwse Muziek school terstond met de uitbouw van het onderwijs over de gehele provin cie. Om tot geleidelijke inpassing te komen werd in juni 1957 een uitvoe rige bespreking gehouden met de bur gemeester van Terneuzen, de leden van het bestuur der Terneuzense Mu ziekschool en de directeur der Zeeuw- Muziekschool, echter zonder resul taat. Voorts betwijfelen Ged. Staten het, of decentralisatie van het muziekon derwijs in Zeeland het peil van dit ondenvijs ten goede zou komen, om dat dan wellicht de neiging bestaat oin door beperking van het aantal vakken het onderwijs zo goedkoop mogelijk te maken. Ofschoon Ged. Staten alle respect hebben voor het geen de Terneuzense Muziekschool tot heden heeft gepresteerd, zouden zij er in het belang van de perfectio nering van het muziekonderwijs in Zeeland toch de voorkeur aan geven, dat die school zich bij de Zeeuwse Muziekschool aansloot, Ged. Staten zouden dit te meer prij zen, nu de Zeeuwse Muziekschool in de heer Stam als directeur een voor treffelijke kracht heeft gevonden, die het muziekonderwijs in Zeeland in korte tijd uitmuntend wist te organi seren en op hoger peil wist te bren gen. Het algemeen verslag geeft Ged. Staten dan ook geen aanleiding wijziging te brengen in hun voorstel. Benoemingen bij middelbaar landbouw onderwijs. Bij koninklijk besluit is lr. E. H. Gastman eervol ontheven van zijn functie van directeur in vaste dienst van de rijksmiddelbare landbouw school te Schagen, waar hij tevens rijksconsulent belast met onderwijs- aangelegenheden en of voorlichting was, en benoemd in dezelfde functies aan de rijks middelbare landbouw school te Alkmaar. De heer Gastman was eertijds leraar aan de rijkS mid delbare landbouwschool te Goes. Ir. G. J. Jurriëns. leraar aan de rijksmid delbare landbouwschool te Goes zal de heer Gastman als directeur van de rijks middelbare landbouwschool te Schagen opvolgen. (Advertentie) Vier met het gezin uw Flexa schilderfeestniet z'n allen supersnel Kleur Voor Jaren op hout en muren toveren. Recept: een goede stomming kwasten en de verf voor het schiiderfeest. FLEXA o.a. VERKRIJGBAAR BIJ j JO MAES, St.-JacobHstraat 15 Vlissingen - Telefoon 2294 FLEXA o.a. VERKRIJGBAAR BIJ SCHILDERSBEDRIJF HEIJBOER, Balans 7 - Middelburg - Tel, 2336 VANDAAG Middelburg Electro: „Die van de di van", 7 en 8.15 uur, 14 Jaar, Molenwa ter: Miniatuur Walcheren, 0—22 uur; Van Benthem Jutting: Tentoonstel ling werk van Picasso; Molenwater; Ringrijclen, 10 uur. Vlisslngen Alhambra: „Duel op de At lantic", 7 en 9 uur, 14 jaar; Luxor: „Kameraad X", 8 uur. 14 jaar Goes Grand: „De jonge leeuwen", H uur, 18 jaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 2