GROEIENDE BELGISCHE AFNAME ZEEUWS FRUIT WALCHEREN „VREDERUST" ZAG HAAR KOSTEN VERDER STIJGEN VLISSINGSE NOODWACHTERS ONTVINGEN DIPLOMA'S WOENSDAG 23 JULI 1958 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT. 5 ONDERZOEK VAN VIER SEIZOENEN Wens: landelijke statistiek aanleggen en bijhouden. De veilingvereniging „Zuid-Beve land" te Goes heeft een grote hoe veelheid gegevens pver de afzet van bepaalde rassen appelen en peren gesorteerd, gerangschikt en samen gevat in een publicatie „De bestem ming van onze voor export goedge keurde appels en peren." Aan de hand van de uitgeschreven uitvoer- roachtigingen is nagegaan welke be stemming aan de voor export goed gekeurde produkten werd gegeven; het onderzoek strekte zich uit over vier seizoenen. In haar publicatie wijst de veiling vereniging „Zuid-Beveland" er op, dat men er zich voor moet wachten uit deze „geschiedschrijving" conclu sies te trekken voor de komende ja ren. Er wordt echter aan toegevoegd, dat de verwachting, dat de groeien de belangstelling van België en Luxemburg voor het Nederlandse fruit zal blijven voortbestaan, niet onwaarschijnlijk lijkt. Hierbij mag allerminst uit het oog verloren wor den, dat over de gehele lijn het bin nenland de „beste klant" is geweest, ook voor het kwaliteitsfruit. Uit de resultaten van het onder zoek komt bij de appelen naar voren, dat van de zomer-rassen de Yellow Transparant en de Mank's Codlin zich aardig op de Duitse markt hebben kunnen handhaven. De uitvoer van de Zigeunerin heeft zich evenwel verplaatst naar België; de James Grieve werd naar alle waarschijnlijkheid te zeer gehandi capt door het voorschrift van eenma lige verpakking voor West-Duitsland. Het gevolg is geweest, dat de James Grieve door de Nederlandse markt is opgenomen. De Bramley's Seed ling is uitgesproken een appel voor België geworden. Voor de drie win- terrassen Goudreinette, Jonathan en Golden Delicious staat het binnen lands verbruik ongeslagen aan de spits. De teruggang van Duitsland Is ten aanzien van de, commercieel zwakkere, Jonathan sterker dan bij de Goudreinette. Ook hier speelt de verplichte eenmalige verpakking voor de Jonathan een rol. In heide gevallen, zo wordt ln de publicatie gezegd, wordt het terreinverlies op de Duitse markten opgevangen door afname naar België en Luxemburg. Slechts ten aanzien van één ras de Cox's Orange Pippin is de be stemming Engeland genoemd gewor den. Peren Bij de peren vertonen de drie zomer- rassen Précoce de Trévoux, Clapp's Favourite en Bonne Louise d'Avran- ches in hun afname naar Duitsland en Engeland een dalende lijn. Het is ook hier weer België, dat meer be langstelling begint te vertonen. Ten aanzien van de Conference is Duitsland van geen enkele betekenis. België toont ook hier een opgaande lijn. Dit land heeft -oals bekend de laatste jaren vooral voor de grove maten kennelijk meer belang stelling dan Engeland. De Légipont wordt in de nublicatie een peer ge noemd, die „van alle markten thuis is." Maar ook hier kwam België als afnemer van de laatste naar de eerste plaats opdringenOok voor de Doyenne du Cornice zijn het onze zuiderburen, die de grootste belang stelling aan de dag leggen. Bij de Eeurré Alexandre Lucas dringt België weliswaar op, doch weet ook Duitsland zich nog to handhaven, 't Stoofperenras Saint Rémy, dat ei genlijk niet zo bijzonder 'goed voor de export ligt. heeft ln het laatste seizoen het grote tekort aan peren zowel in België als in West-Duits land aangevuld. Voor de Comtesse de Paris, eveneens een stoofpeer, blijkt de belangstelling uit Engeland zeer gering te zijn geworden. Duits land verhoogde zijn Comtesse-aanko- pen. Tenslotte wordt in de publicatie nog opgemerkt, dat de resultaten van dit onderzoek geenszins als algemeen gelden moeten worden beschouwd. Het betreft hier gegevens van één veiling over vier seizoenen. Wel is het uit deze gegevens verkre gen resultaat, zo wordt gezegd, een aanwijzing, dat er alle aanleiding be staat om laudelijk een dergelijke statistiek te Joen aanleggen en bij houden. Ten aanzien van een aantal hoofdrassen wordt dan zonder meer duidelijk, waar terrein wordt verlo ren en bij welke afnemers de belang stelling toeneemt. Terneuzenaar gewond bij auto-ongeluk te Almelo Dinsdagmiddag om half twaalf Is te Almelo een verkeersongeluk gebeurd, als gevolg waarvan twee personen naar het ziekenhuis moesten worden vervoerd. Een personenauto uit Terneuzen, die van de Aalderinksingel kwam, werd in de flank aangereden door een an dere auto, komend van de Haven Noordzijde uit de richting van de stad. De Terneuzense auto sloeg daardoor over de kop en kwam tegen een waarschuwings-knipperlicht tot stilstand. De bestuurder, de heer L. de F. uit Terneuzen bekwam geen letsel, maar de heer P. de P., even eens uit Terneuzen, raakte met zijn been bekneld onder de gekantelde wagen, waardoor hij een vrij ernsti ge verwonding opliep. In de andere auto reed de heer J. F. v. L. uit Hel- lendoorn die juist zijn tante uit het ziekenhuis had opgehaald. Zij kreeg een hoofdwonde en vermoedelijk een shock, zodat zij, evenals de heer de P. naar het Algemeen Ziekenhuis moest worden overgebracht. Mulo-examens te Goes Dinsdag zijn te Goes geslaagd voor het mulo-diplqma A: de dames: J. W. de Wolf (m) te Middelburg; J. J. Wouters (m) te Westkapelle; J. C. Janse (m) te Dreischor; C. A. Klom- pe (m) te Serooskevke (S-): J. M. Leenhouts, Oostburg; C. van der Maas, Zierikzee; N. A. Haartsen (m) Sehoondijke; J. K. M. Trapman, Aar denburg; C. van Dongen, Burgh; J. .T. A. de Jonge (m) te Axel; A. van der Steen (m), Terneuzen; I. M. Schmidt (m) en C. N. Verschelling (m) beiden te Axel; P. L. Fliltweert (m), Nieuwerkerk; J. Mulder (m) Vlissingen en de horen: L. J. Wou ters (m) Oost- en West-Souburg; A. .Toosse (m) en J. .Toosse heiden te Middelburg; W. J. van Maelsaeke. Melïskerke: M. J. de Visser, Axel; P. Stroo (m); M. C. Monteny en J. Pattenier (m) te Vlissingen. De aanduiding ,.(m)" betekent: ook gQBlaas-d voor het middenstandsdiplo ma. Vijf kandidaten werden afgewe zen. Voorts slaagden nog: R. Schipper, Middelburg; J. Sinke, Middelburg; J Smit., Veeve: A. Visser, H. Vanneuvil- le, P. v. d. Broeke, A. Steketee, J. de Meulmeester, allen Vlissingen; E. van Koi'kvoort, A. Benjamins, C. Meeu- sen, allen Terneuzen, A. Marlijn, Oostburg, C. Blok, Rorssele; A. Rot tier, Nieuwdor»; F, Schijf, Ovezande; B- de Zeeuw, C. Gazan, P. Mieras, A. Schiedam, allen Terneuzen: G. de Puit .Kapelle; M. de Boo, Goes. Riiks Middelbare Landbouwschool Goes Na voortgezet examen zijn tot do 2e klasse rijks middelbare landbouw school te Goes bevorderd: G. van Es te Sommelsdijk; P. L. de Kunder te Gvoede on J. C. van Maldegem te Kortgene. Toegelaten tot de 2e klasse: P. J. Bakker te Walsoorden. MIDDELBURG Burgemeester opent nieuwe speeltuin. Burgemeester mr. Joh. de Widt van Middelburg zal zaterdag a.s., des middags om half drie de nieuwe speeltuin van de buurtvereniging Nieuw Middelburg officieel openen. Bij ongunstig weer wordt het offi ciële gedeelte gehouden in de gym nastiekzaal van Kinderzorg. VLISSINGEN Christelijke kleuterschool. Tijdens de maandagavond gehouden vergadering van de vereniging voor christelijk kleuteronderwijs te Vlis singen is in de vacature van de heer J. Jobse, die als bestuurslid bedankte, de heer G. Tuinhof gekozen. ivoor huishoudscholieren Aan de gemeentelijke industrie- en huis houdschool te Vlissingen werden aan do volgende leerlingen de getuigschriften uitgereikt: Leerling-verkoopsters: Jennie van Boven, Elly van Deutekom, Lenlo van de Klooster, Astrid Kusse, Jannle de Pagter, Tineke Post. Addte Prince, Corrie van Splunder, Nel Vis, Monica Voeteilnk. Naaisters: Margreet Bronke (met lof), Willie Bron- ke, Nellie de Fouw, Ineke Looise, Anne- marie Nieuwdorp, Anneke van Schijndei, Ina Steketee, Martjq Stuut. Assistenten: Riet Adriaanse (met lof), Maatje Broere, Ina Cijsouw, Corrie Gebraad, Ineke Hol, Corrie van der Kaay, Cobie Kat*, Astrid Snijdelaar, Els de Vlieger, Ineke Wolte ring. Costumières: Lennle Brasser, Annie Koöle, Iet Latu- heru, Jo Scheele (met lof). Vormingsklas: Hennle Drijver, Willie Keugeler Yvonne Kreefft, Frieda Posthumus, Ina Vlietstra, Nel van IJzerloo, Louise Luljendijk. II A: Mia Bakx, Willy Bout, Nel Fliers, Carla Florusse, Roswitha Gunst, Ingrld Hieter, Nel .Tobse, Stans de Keijzer, Els La- bruijexe, Nel Lorier, Jopie Lultwleler, Lenio Naerebout, Suzan Oreel, Ria de Paepe, Tlny v. d. Pompe, Ria Schrijver, Nel de Smldt, Adeline Tahitu, Jeltje Vermeulen. II B: Joke Bakker, Rosemary Cameron, Bep Coppoolse, Si aan Davidse, Lies Fleur- baay (lof), Elly de Gooijer, Anke van dei- Hof, Tineke Holcke, Geertje Kuiper, Jannie Louwerse, Anneke Maas, Ria de Munclc (lof), Ciska de Munck, Laura Schout, Lies van Smaalen, Rosa Stein, Lenie Tienpond, Hennle van der Waal, Jennie Weiss, Fla Withagen (met lof). II C: Nel Barentsen, Nel Clarisse, Annie Geert- sen, Ella Geschiere, Jennie Hamelink, Quinta Homburg, Ria Jilleba, Jannie Kole, Hannie Krijger, Wilna Lako, San- nie Leijnse, Bep Marteijn, Nel Meljers, Hannie van Overbeke, Lenie Reijnhout, Corrie Reijnhout, Llen Zandee. II D: Lenie Boschma, Catrientje Brasser, Ria Dlerikx, Irma Goossen (met lof), Reina Hamelink (met lof), Millie Hemelaar. Elly Heijdens, Elly van der Horst. Nancy Janssens, Sjan Kop, Willie Koster, Gea Maas, Anneke Nooljens, Elly Perwez, Corrie de Roo, Jolien de Smidt, Magda Steijaert, Clemence Tournooij (met lof), Gerda Verkaart, Louise van de Wege. WESTKAPELLE Uitslag verkoping. Ten overstaan van notaris H. van den Brlol te Middelburg werd geveild het huis met aanbehoren, erf en tuin, aan de Noordstraat 19 te Westkapel le, groot 2.20 are. Koper werd de heer P. Houmes voor 7180. Verkoping. Te Westkapelle werd eon woning aan de Noordstraat verkocht. Hoogste in schrijver was W- Roelse voor 7.171. Koper P. Houmes voor 7.180. Wedvluchten De postduivenhoudersvereniging „De Zwaluw" te Westkapelle hiekl een tweetal wedvluchten. De uitslag van de vlucht uit Creil over een afstand van 265 km was als volgt: 3, 4 en S F. Wouters, 2 W. Provoost, 3. W. Bras ser, 5. J. Balthazar, 6. P. van Rooyen, 7. C, Jongepier, 9. J. Melis. Uitslag- van de vlucht uit St Denis over 300 km: 1 en 3 J. Melis, 2. H. v. Sighem, 4 en 5 F. Wouters, 6. W. K. v. Breda, 7. L. Minderhoud, 8. P. van Rooyen, 9. W. Provoost, 10. J. Balthazar." OOSTKAPELLE Raad komt bijeen. De raad van de gemeente Oostkapolle komt donderdag 24 juli a.s. om 7.30 uur in openbare vergadering bijeen. Do agenda vermeldt onder meer het onderzoek van do geloofsbrieven van de nieuwbenoemde raadsleden en een aanvraag i verbeterui Oefening van brandweer en B.B. te Oostkapelle. Maandagavond werd het dorp Oost kapelle opgeschrikt door het loeien van de sirene, gevolgd door het uit rukken van de brandweer. Dit alles bleek het begin van een realistische oefening van de B.B.-bloltploeg, de brandweer en het Mobiel Geneeskun dig Team te zijn. Bij deze oefening werd verondersteld, dat in huize „Ipenoord" een acyteleenfles ontploft was, waarbij verschillende patiëntjes en leden van het verplegend perso neel gewond waren. Voor met het „blussen" te beginnen haalden de brandweer en de blokploeg de „ge wonden" uit het trappenhuis en van het dak, waarna zij door het M.G.T. met ambulance-auto's naar de in het Verenigingsgebouw ingerichte ver- bandpiaats werden- gebracht. Hier verleende een geneeskundig team on der leiding van dokter Bom eerste hulp en zorgde voor het vervoer van de ernstigstè gewonden naar een zie kenhuis. De heer Chr. Janse van de brand weer te Souburg had deze oefening in scène gezet en vormde met de com mandant en onder-commandant van de Souburgse brandweer, de heven Passenier en Faasse, de jury. Na af loop behandelde dokter Bom het me dische gedeelte van de oefening, waarna de heer J. L. R. Kapits, hoofd B.B. Walcheren, in grote trekken de gang van zaken weei-gaf bij een even tuele ramp in oorlogs- of vredestijd. Burgemeester F. G. Sprenger, die met enkele raadsleden de oefening bijwoonde, dankte alle medewerkers, Uitslagen ringrijden. Twintig rijders namen deel aan de te Biggekerlce gehouden jaarlijkse ringrijderij. De prijzen gingen naar: le prijs: P. Lampert 28 ringen, 4o beker en schemerlamp; 2e prijs L. Kodde, 24 ringen, le beker, meeste volgringen en pollepel; 3e prijs L. Lampert 20 ringen, 2e beker; 4e prijs A. Brasser, 20 ringen, medaille en fruitmand; 5e prijs P. Simpelaar, 20 ringen, 5e beker, 150ste ring; 6e prijs A. Lampert. 19 ringen. 3e beker; 7e prijs: A. Wijkhuijs, 18 ringen, lau wertak, 250ste ring; 8e prijs A. Melis, 18 ringen; 9e prijs A. Janse, 17 rin gen, 275ste ring; 10e prijs: A. Vos, 15 ringen, standaard; 11e prijs J. C. Alewijnse, 15 ringen, 185ste ring; 12e prijs S. Koets, 14 ringen; 13e prijs W. Roelse, 14 ringen, 225ste ring; 14e prijs L. Verhage, 13 ringen, 100ste ring; 15e prijs Joh. Kodde 13 rin gen; 16e prijs C. Vos 12 ringen; 17e prijs J. v. Maldegem, 11 ringen, me daille; 18e prijs Lou. Vos, 9 ringen, 200ste ring; 19e prijs Leunis Vos 8 ringen; 20e prijs A. Vermeuden, ringen. SEROOSKERKE (W.) Collecte De collecte voor de Stichting Samen werkende Kinderorganisaties heeft in Serooskerke 21,98 opgebracht. KOUDEKERKE Concert Voorwaarts. Hedenavond geeft de muziekvereni ging „Voorwaarts" te Koudekerke van 8 tot 10 uur een concert in de muziektent. NIEUW- EN ST.-JOOSLAND Zanguitvoering. Zaterdag 26 juli a.s. geven het kin derkoor- en jeugdkoor onder leiding van mevrouw Francke en het da meskoor onder leiding van mevrouw Hekhuis, te Nieuwland een uitvoe ring op het plein van de openbare lagere school. De aanvang is gesteld op half acht. BIGGEKERKE Collecte. De in Biggekerke gehouden collecte voor de Samenwerkende Kinderbe schermingsorganisaties „Sakor" bracht 17.83 op. Scheepvaartberichten Vlislsngen aangekomen op 21-7: Ritornel v. Falmouth. Vlissingen gepasseerd naar Antwerpen op 21-7: Hado v. Port-Talbot; Slentor v. Hamburg; Musi-Lloyd v. Rotterdam; Ha- rold v. Bindholm; Stad-Gouda v. Nor folk; Merak-N v. Bahia; Kars v. Duin- kei-ken-Gent. 22-7: Blll-S v. Rotterdam; Marietje-Bohmer v. Rotterdam; Alcyone v. Buenos-Aires; Jonan v. Swansea; Madzy v. Londen-Gent. ZUID-BEVELAND Turnwedstrijden in Wemeldingc. Ter gelegenheid van het 70-jarig bestaan van de plaatselijke gym nastiekvereniging „WJ.K,", werd za terdagavond in Wemeldinge een gymnastiekdemonstratie gegeven op het gemeentelijk sportterrein. Het programma werd verzorgd door de dames- en herenkeurkorps van de ZEBRA, piet medewerking van de dames- en meisjesafdeling van WJ.K. Begunstigd door buitenge woon fraai weer en mede door het uniek gelegen achterveld met zijn prachtig windscherm van heesters, het geheel omsloten door een fruit boomgaard, slaagde de uitvoering uitstekend. Het was een zeer dankbaar publiek (ruim 900 toeschouwers waren aan wezig) dat de turnsters en turners steeds met een spontaan applaus be loonde. 's Middags werden atletiekwedstrij den gehouden voor de aspirantenaf delingen. De uitslagen hiervan zijn: Hardlopen: meisjes 7-10 jaar: Lau ra Visser; meisjes 11 jaar: Marie Gijssel; meisjes 11-12 jaar: Elly Son- ke! meisjes 12 jaar: Suzan Daane; meisjes 13-15 jaar: Truus Meijaard; jongens 8-9 jaar: Wijnand Burger; jongens 10-12 jaar: Hans Pieterse. Hoogspringen: meisjes 7-10 jaar: Corrie de Mul; meisjes 11 jaar: Jo pie Leendertse; meisjes 12 jaar: Su zan Daane; meisjes 13-15 jaar: He- leen de Schipper; jongens 8-9 jaar: Jan de Schipper; jongens 10-12 jaar: Hans Pieterse. Vèrspringen: meisjes 7-10 jaar: Laura Visser; meisjes 11 jaar: Sonja v. d. Veur: meisjes 12 jaar: Suzan Daane; meisjes 13-15 jaar: Truus Meijaard; jongens 8-9 jaar: Jan de Schipper; jongens 10-12 jaar: Hans Pieterse. Hindernisbaan jongens: Jan de Schipper. Al deze winnaars ontvingen na af loop van de wedstrijden een fraaie medaille uit handen van de burge meester, die hierbij een propagandis tisch woordje sprak. Bovendien had het gemeentebe stuur drie extra prijzen beschikbaar gesteld voor de beste prestaties van deze middag. NADELIG EXPLOITATIESALDO Jaarvergadering op 20 augustus Op woensdag 20 augustus a.s. zal in de stiebtingskerk op „Vrederust" te Bergen op Zoom de 54e jaarvergade ring gehouden worden van de Vereni ging tot Christelijke verzorging van geestes- en zenuwzieken in Zeeland. Om 10 uur zal eerst het wijdings woord worden gesproken door drs. J. Vlaardingerbroek, geref. predikant te Grijpskerke. Daarna wordt de jaarvergadering gehouden. Na de be spreking van de verslagen van secre taris en penningmeester volgt de ver kiezing van 5 bestuursleden, wegens periodieke aftreding van de heren J. L. Dregmans en mr. J. Thielen en ter voorziening in de vacatures ont staan door het periodiek aftreden van ds. M. v. d. Klis, ds. J. H. Klui ver en mr. dr. R. W. Graaf van Lijn den (niet herkiesbaar). In de middagvergadering zal een ge varieerd programma worden ver zorgd door de personeelsvereniging van Vrederust. JAARCIJFERS. Het jaaroverzicht over het jaar 1957 vermeldt o.m. dat het aantal afdelin gen en correspondentschappen dit jaar groeide van 104 tot 108. Het le dental gaf een kleine stijging te zien n.l. van 11.510 tot 11.750. Evenals beide voorgaande jaren kon over 1957 geen sluitende exploitatie rekening worden overgelegd, ondanks de per 1 januari 1957 van f 6.93 tot f 7.67 verhoogde verpleegprijs. Het nadelige saldo van f 22.970.88 is naar de verlies- en winstrekening overge bracht, Voor 1958 moest de verpleeg prijs gesteld worden op f 7.98 per dag. In vergelijking met 1956 stegen d« lasten met ruim f 249.000.vgtar- van plm. f 162.000 aan hogere per- soneeluitgaven. Nadat het verliessaldo van 1956 (ad f 2193,59) en het exploitatietekort 1957 is ingebracht, geeft de verlies- en winstrekening een nadelig saldo van f 23.168.79 te zien, voornamelijk veroorzaakt door de koersverliezen op effecten (ruim f 13.500.-) en het ongunstig resultaat van „Vrederust" De afschrijvingen bedroegen B.B. IN „BRIT" BIJEEN Première van een pittig propagandalied Do B.B. Vlissingen heeft een eigen lied. Het werd woensdagavond voor hot eerst gezongen door een klein koor van do nood wacht sters tijdens een ongedwongen samenkomst van de Vlissiugse Bescherming Bevolking in „Britannia", waar aan 57 leden van de B.B. een diploma werd uitgereikt. Uit handen van de waarnemend bur gemeester van Vlissingen, wethouder M. A. van Popering, ontvingen 50 da- mos en heren uit alle diensten een B.B.-diploma en kregen er zeven het dijdoiya ^Eerste Hulp in Oorlogstijd De heer Van Popering richtte zich in zeer waarderende bewoordingen tot degenen aan wie hij een diploma kon overhandigen. „Uw opoffcringszin wordt door het gemeentebestuur op grote prijs gesteld", verklaarde dc waarnemend burgemeester, die ver volgens de hoop uitsprak, dat men in Vlissingen vrijwilligers voldoende zul kunnen aantrekken, omdat hij van nienijig was, dat deze met meer over gave dit belangrijke werk zullen doen dan „dienstplichtigen". Zich tot de geslaagden voor het E.H.I.O.-diplo- ma wendend zeide de heer Van Po pering: „Ik heb grote waardering voor hetgeen U hebt opgeofferd. Ik ben ervan overtuigd, dat het E.HXO.- examen geen kleinigheid is". Vervol gens reikte de waarnemend burge meester de diploma's uit. Aan het begin van doze bijeen komst had het hoofd van de Be scherming Bevolking te Vlissin gen, de heer A. Rori.je, allen wel kom geheten, in het bijzonder wet houder Van Ponering, dokter A. H, van Dijk, doliter Van Helderen en de commissaris vaa politie, de heer C. van der Mark. De heer Ro- rije kon de verheugende medede ling doen, dat het aantal vrijwil ligers nog steeds stijgende is. Hij voegde er aan toe, dat maatrege len worden voorbereid om het ge wenste aantal noodwachters in Vlissingen bijeen te brengen. De heer Van Dijk, die de E.H.B.O.- en de E.H.I.O.-cursussen leidt, wekte al len op om in september deel te nemen aan de herhalingscursussen, die ook toegankelijk zullen zijn voor degenen die dit keer niet slaagden en dus geen diploma ontvingen. In oktober zullen deze noodwachters opnieuw examen kunnen doen. „We hebben nu twee leerjaren ge had, zodat we over een bepaalde kern beschikken. Het is de bedoeiing, dat uit deze kern kader wordt gevormd, die de taak van de artsen zal kunnen verlichten. De oefeningen zullen, nu we zover gevorderd zijn, gecompli ceerder on zwaarder worden", aldus de heer Van Dijk. Namens de E.H.B. O.-ers cn E.HJ.O.-stors dankten hier na respectievelijk dc heer Steneker en mejuffrouw G. Loekemeijer de cur susleiders, die zij een presentje aan boden. Het officiële gedeelte van de avond was hiermee besloten. Nadat het dameskoortje onder leiding van mevrouw R. E. SchroeversPer wez het door mevrouw Schroevers zelf gedichte en getoonzette B.B.-lied had gezongen, trad de zeer mystieke goochelaar Marco op en werd een tweetal films vertoond. De heer Ro- rije overhandigde mevrouw Schroe vers bovendien nog een fraaie bos bloemen. Het E.HJ.O.-diplonia ont vingen de dames S. J. Hol, G. Loeke- meijer, E. H. Ivruftvan de Berge, J. Hiluert, 11. G. Groesservan de Berge en de heren A. Koper en 4. Bimmel. RAAD WOLPHAARTSDIJK Tijdens winkelweken latere sluitingstijden toegestaan De raad van Wolfaartsdijk heeft maandagmiddag besloten dat de win kels gedurende de winkelweken van 29 augustus tot en met 13 september a.s. langer geopend mogen zijn. Op zaterdag zullen de winkels om 7 uur en op andere werkdagen om 9 uur mogen sluiten. Do raad betuigde adherie aan een motie van de raad van "s-Heerenhoek inzake de verhoging van de veer- tarieven. De huureompensatie en een duurtetoeslag voor het gemeenteper- soneel over het tweede half jaar 1958 werden vastgesteld. Aan de gemeen tewerklieden werd met ingang van 1 april 1958 een salarisverhoging van 3% toegekend, onder voorwaarde dat uiterlijk 1 januari 1961 wordt over gegaan tot - .-kklassïficatie en pres tatiebeloning. Met de N.V. Bank voor Ncderlandsche Gemeenten werd een vaste geldlening aangegaan, groot 9000 ten behoeve van reeds voltooide kapitaalswerken. Ter vervanging van de gemeenschap pelijke reccr .-.o- centraje dienst Beve- landen, die op 1 maart 1959 afloopt, werd besloten met de gemeente 's Heer Arendskerke een gemeen schappelijke regeling voor bouw- en woningtoezicht en gemeentewerken aan te gaan. Voor de plantsoenen achter het gemeentehuis en te Oud- Sabbinge zullen een viertal banken worden aangeschaft. Aan de heer D. Westveer Wz. werd recht van uitweg verleend over een perceel gemeente grond naar de Prinses Julianaweg. Kampioenschieting te IJzendijke Op de staande wip te IJzendijke werden zaterdag en zondag de kam- pioenschietingen Oost- en West-Z.- Vlaanderen van de Zeeuwse schut- tersbond gehouden. Dit jaarlijks eve nement werd thans voor de zevende maal georganiseerd. Er namen 21 pe lotons van 4 man aan deel. Per pe loton mocht men 2 ronden van 40 schoten doen. Het pelotonkampioen schap ging naar Westdorpe I met 24 punten. 2e prijs Graauw Hl met 19 punten; 3e Aardenburg I met 15 punten; 4e Zandstraat I met 14 pun ten; 5e Sluiskil I met 11 punten; 6e IJzendijke Hl met 10 punten. Het persoonlijk kampioenschap was voor Jo Bruggeman, Westdorpe, met 11 p-, reservekampioen werd P. de Baar, Graauw, met 10 punten. Na afloop had in het lokaal van Fr. Lou- wagie de prijsuitreiking plaats. De organisatie was bij St.-Sebastïaen in goede handen. Officiële publikaties MIDDELBURG Drankwet B. en W. van Middelburg maken bekend, dat. door J. Joziasse, wonende te Mid delburg een verlof B is gevraagd voor de benedenvóórlokalïteit van het perceel Banckertplein 11. Schriftelijke bezwaren tegen inwilliging van dit verzoek dienen binnen veertien dagen na heden bij ons college te worden ingediend. Middelburg, 21 juli 1958. VLISSINGEN Gemeenteraadsvergadering De burgemeester van Vlissingen brengt ter openbare kennis, dat op vrijdag 25 juli 1959, des namiddags te 2.0P uur, een openbare vergadering van de gemeente raad zal worden gehouden. Vlissingen, 18 juli 1958. f 64.835.60 tégen f 63.460.02 in 1956. Evenals vorige jaren werden de op brengsten uit contributiën enz. en ef fecten (tesamen f 33.380.70) naar 't verenigingsvermogen overgebracht. De betalingsmiddelen daalden met plm. f 24.000.—, terwijl een schuld aan de bankier ontstond van ruim f 75.000.—. De balanswaarde van de effecten komt overeen met de beurswaarde per 31 december 1957. Ten opzichte van de vorige balanswaarde moest f 13.883,51 als koersverlies worden afgeboekt. In totaal werd f 115.035.50 geïnves teerd, terwijl de afschrijvingen f 64.835,50 bedroegen. Van de langlopende schulden werden gedurende 1957 f 34.900.— afgelost, terwijl een lening van f JIOO.QOO. (5%) werd opgenomen. Marktberichten VEEMARKT ROTTERDA M 21 juli. Aanvoer in totaal 4662; Week- totaal 2997; Vette koeien en ossen 210: Gebruiksvee 1030; Vette kalveren 240; Graskalveren 314; Nuchtere kalveren 287; Varkens 119; Biggen 77; Baarden 88; Veu lens 58; Schapen of lammeren 537; Bok ken of geiten 39. Prijzen in cents per kg le kw. 2e kw. 3e kw. Vette koeien 205—300 270—230 250—260 Vette kalveren 300—325 265—295 220—265 Slachtpaaiden 225 200 180 Prijs in guldens per stuk le kw. 2e«kw 3e kw. Graskalveren 500 450 300 Nuchtere kalveren 80 70 60 Biggen 60 45 40 Veulens 400 300 250 Schapen 90 00 70 Lammeren 90 75 60 Kalf- en melkkoeien 1200 975 850 Vette koeien 295—320 270—280 250—260 Vaarzen 900 Roo 600 Pinken 625 500 400 Vette koeien aanvoer matig, handel flauw, prijzen als gisteren; Vette kalve ren aanvoer iets kleiner, handel levendig, prijzen niet hoger in prijs; Graskalveren aanvoer even meer, handel traag, prijzen vooral niet hoger; Nuchtere kalveren aanvoer korter, handel willig, prijzen prijshoudend; Biggen aanvoer groter, handel tamelijk, prijzen niet geheeJ prijs houdend; Slachtpaarden aanvoer let3 minder, handel stroef, prijzen ongewij zigd: Veulens aanvoer ruimer, har.del le vendig, prijzen goed prijshoudend: Scha pen aanvoer groter, handel lui. prijzen niet geheel prijshoudend; Lammeren aan voer groter, handel lui, prijzen niet ge heel prijshoudend; Kalf- en melkkoeien aanvoer iets meer, handel redelijk, prij zen stablgl; Vare koelen aanvoer wat rui- ruimer, handel slepend, prijzen niet ho ger in prijs; Vaarzen aanvoer even gro ter, handel lui, prijzen onveranderd; Pinken aanvoer even groter, handel lu\ prijzen onveranderd. EIERNOTEBING GOES Bericht van handelaars. Kippeëieren lllê, kleine eieren 8, eendeëieren 8 cent. VEILING THOLEN 22 juli. Doré bonken 14,03, blok I 11,60— 11.80, blolc II 10—11,50; poters 6.90, kriel 2,65, Witte Eigenheimers 9,50-711,84, po ters 6. Bintjes bonken 15,53, gew. 9,08 9,35- Aanvoer 75 ton. VEILING GOES 22 juli. Export- en industrieveillr.g. Zwar te bessen, export 143—146, H 139—141. Ro de bessen II 97, iii 90. Duitse Zure H 97, III 91. Dubbele princessebonen I 4045, II 36. Frambozen in kratten I 234—241, II 220—223. Frambozen voor de industrie 87 —96. Jucunda I en II 85, idem afwijkend 51. Zure Morellen I en II 123, III 72. Gewone veiling. Per doos: Rode. bessen H 34—38. Witte bessen II 27. Per kg: Rode bessen II 129—134. Witte bessen II 76—88. Kruisbessen I 49—70, II 53—58. Klerken I 181, II 134—146, IH 124. Vlees kersen H 117, m 86. Krieken III 127. Ruth Gestetter II 78-4:1, grof 95. Oranje- pruimen II 73—r83, grof 74. Earl7 Laxton I 146, grof 101—140, fabriek 59—79. Yellow Transp., val 29—51. Per stuk: Perziken I 17—41. VEILING KAPELLE 22 juli. Aai'dbeien zonder dop: Jucunda n 78, afwijkend 72. Mad. Mautot U 7i. Rode bessen I 115—117, 11 95—97, in 80. Zwarte bessen I 145—147, II 131. Frambozen in tubs I 96. Frambozen in kratten I 232— 239, H 219. Zure Morellen I 119. Bonen I 4041, II 33. kersen: Klerken II 118—170. Krieken H 98—117. Zure Morellen I 122, II 100 Hedel- finger II 145. Varikse zwarte n 132—147. Abesse de Moulan II 132, Aardbeien per kg II 95—106. Kruisbessen I 54—71, II 23— 47, ^"itte bessen 6670. Rode bessen per doos I 32—39, II 16. Pruimen; Ruth Ge stetter I 100, II 64, grof 99. Laxton I 128, II 104, fabriek 78. Yellow Transp., val 37 —48. BEURSBERICHT GOES 22 juli. Vlas: Voor vlas bestond wel iets meer belangstelling, hoewel echter nog geen handel plaatsvond. Hooi: Lucernehooï werd verkocht voor f 90-^f 100 per ton, geleverd uit de schuur. Voor weidehoot werd f 60—65 per ton genoteerd. In beide gevallen Jto- men de perskosten voor rekening van de verkoper. Eieren: Eieren noteerden f 1.38 per kg. VEILING KRABBENOIJKR 22 juli. Industrie- en exportveiling: Ju cunda I en II 86. Zwarte bessen I 1.39— 1.40, II 130. Dubbele princessebonen I 37 —30, n 33. Gewone velling: Yellow Transp,, val 13— 46. Prolific I 34—39 per doos, II 26 per doos, III 21 per doos, III 47 per kg. Kruisbessen, rijp 62 per kg. Early Lax ton H I 101 per kg. VEILING BERGEN OP ZOOM 22 juli. Zwarte bessen I 1.37—1.38, Idem II 1.12, afwijkend 60. Rode bessen 93— 1.15 Frambozen 86. Stamboon dubbele princessen I 35—37, idem H 28. Kruis bessen 43. VISMIJN VEERE 22 juli. 553 kg exportgarnalen 3 3D—3.22 lil kg schar 53—63. 184 kg bot 37—60. 93 kg schol 51—56. 363 kg tong 2,19—3,41. 21 kg rog 21—40. 6 kg v'ulk 26—29 9 kg on gesorteerde vis 28. VEILING MIDDELBURG Aanvoer 10 ton. Zwarte bessen (O) 1,29. Zwarte bessen (export) 3,38. Rode bessea 0,91.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 3