ONDERZOEK MOGELIJKHEDEN VOOR HUISVESTING BEJAARDEN WALCHEREN HOUDING VAN POLDERBESTUUR TRAINEERT DEMPEN VAN SLOOT VERKEERSPERIKELEN IN RAAD VAN MIDDELBURG Waar zijn onze schepen? DINSDAG 22 JULI 1958 PROV INOl ALS ZEEUWSE O OU RANT. 7 GEMEENTERAAD ARNEMUIDEN Ouders op de bres voor huisvesting personeel openbare lagere school Tijdens de vergadering van de gemeenteraad van Arnemuiden, die maan dagmiddag onder voorzitterschap van burgemeester W. J. van der Heide gehouden Is, heeft de voorzitter meegedeeld, dat B. en W. thans de moge lijkheid onderzoeken om te komen tot de stichting van een huisvesting voor bejaarden te Arnemuiden. Burgemeester Van der Heide meende, dat het niet mogelijk is om een bejaardenhuis te bouwen, maar wel een aantal bejaardenhuisjes. Achter de Ned. herv. kerk is een terrein beschikbaar, waarop de huisjes eventueel gebouwd zouden kunnen worden en wel zoda nig, dat de bejaarden hier zo nodig op medische hulp kunnen rekenen. Bij de ingekomen stukken las de burgemeester een schrijven voor, dat was ingekomen van de oudercommis sie van de openbare lagere school in dé kom der gemeente. Hierin werd verzocht te trachten te komen tot een behoorlijke huisvesting voor het schoolpersoneel door middel van pre- miebouw. Wellicht is het mogelijk, zo meende men in dit schrijven, op de ze manier een woning voor het hoofd der school te bouwen. Ook zou dan een oplossing gevonden kunnen wor den voor de in Middelburg wonende onderwijzer, omdat die dan het thans door het schoolhoofd bewoonde huis zal kunnen betrekken. Burgemeester Van der Helde kon zich geheel met dit verzoek vereni gen. De burgemeester wees er op, dat het hoofd een behoorlijke woning moet hebben, waar hij ook de gele genheid heeft om op behoorlijke wij ze ouders te ontvangen. De huidige woning van de hoofdonderwijzer is hiervoor niet geschikt. Het bleek, dat de raad het hiermee eens was. B. en W. werden dan ook gemachtig om deze plannen te verwezenlijken, ter wijl ook de mogelijkheden tot ver bouw of nieuwbouw van de burge meesterswoning bekeken zullen wor den. Daar mej. N. Delvoyo ontslag heeft gevraagd als onderwijzeres aan de openbare lagere school, moest een nieuwe onderwijzeres benoemd worden. Met algemene stemmen ging de raad akkoord met de aanstelling van mej. A. A. Maasdam uit Vlissingen, die pér 1 september a.s. in dienst zal tre den. Verder werden B. en W. gemachtigd om het ophalen van het huisvuil aan te besteden, hetgeen ook geschiedde voor de aanbesteding van het schoon houden van de school in de kom. De heer J. M. de Vroom werd benoemd als lid van de commissie tot wering van schoolverzuim, waarna de raad akkoord ging met het voorstel van het college om een vaste geldlening van 15.000 aan te gaan voor de fi nanciering van onderhanden zijnde of reeds voltooide kapitaalswerken. Afscheid raadslid Vervolgens werd afscheid genomen van de, heer Chr. Dekker (ar), die vóór dé laatste maal de raadsverga deringmeemaakte, omdat hij wordt opgevolgd door dc heer K. J. Steke- tee. Burgemeester Van der Heide dankte hem voor de wijze, waarop hij gedurende zijn korte zittingspe riode op de bres stond voor de be langen van Arnemuiden. Op zijn beurt dankte de heer Dekker de raadsleden voor do prettige samen werking. In de rondvraag nam de heer Dekker voor de laatste maal zijn „stokpaard je" ter hand, namelijk de toestand van de wegen. Hij verklaarde ver heugd te zi)n over net onderhoud ge durende de laatste maanden, maar meende toch B. en W. te moeten wij zen op de bedroevende toestand, waarin zich de verbindingsweg tus sen de Doelweg en de Kraaienhoek Mulo-examens te Goes Voor de maandag te Goes gehouden mulo-examens zijn de volgende da mes voor het diploma A geslaagd: T. P. van der Houten (m), M. A. Berrevoets (m) en T. N. Leeuw (m), allen Zierikzee; A. C. W. Pieterse (m) en C. A. W. Pieterse (m), beiden te Kruiningen; N. P. C. Mol (m) te Oosterland, H. Slnke (m) te Krui ningen, M. B. de Bree (m) te Colijns- plaat, M. Vogelaar (m) en W. J. Wolsem belden te Kortgene, Th. L. de Looff te Wissen kerke, J. C. de Waal (m) te Colijnsplaat, P. N. Heij- boer( m) te Wissenkerke, M. Dekker (m) te Wolfaartsdijk. W. E. Sinke te Kapelle, N. Mlnderhoud (m) en W. Minderhoud (m) te Westkapelle, A. C. ;SIootmans te Middelburg, en de heren J. van Putten (m) te Nleu- werkerk, C. A. de Groot te Nisse, L. Wisse-(m) te 's H. Arendslterke, P. Looy (m) te 's Gravenpolder, E. Po- ley (m) te Kruiningen, L. E. van der Moere (m) te Wissenkerk, P. Brou wer (m) en A. J. Gunst (m) beiden te Kapelle. Met (m) betekent ook ge slaagd voor het middenstandsdiplo ma. Twee kandidaten werden afge wezen. Deken Nieveen van Dijkum te Goes met emeritaat De deken van het dekenaat Middel burg van de Rooms-Katholieke Kerk. R. M. A. Nieveen van Dijkum pas toor te Goes is op zijn verzoek per 1 september a.s. emeritaat ver leend. De deken is thans 67 jaar. In 1940 werd hij tot pastoor te Goes benoemd; tegelijkertijd werd hij toen deken van het dekenaat Middelburg: Nadat hij in 1915 tot priester was ge wijd, was hij achtereenvolgens kape laan in de Beemster, Bodegraven en Leiden. In 1935 volgde zijn aanstel ling als pastoor te Egmond aan de Hoef. Deken Nieveen van Dijkum zal ook nd 1 september in Goés woon achtig blijven. Met motor in haven Zondagmiddag omstreeks vijf uur kwam de heer U. O.-d. B. uit St.- Maartensdljk door onbekende oor zaak met zijn motor in de droog staande haven aldaar terecht. Hij hep een lichte hersenschudding op. bevindt. De burgemeester antwoord de, dat zoveel mogelijk aandacht aan de wegen besteed wordt, maar dat het weer niet altijd meewerkt. De heer G. Siereveld (gb) aan merkingen op het wanordelijk ge drag van de jeugd tijdens een sa menkomst van het Leger des Heils. Hij vroeg om in de toe komst 't politietoezicht te verbe teren. De voorzitter verklaarde hierop, dat de gemeente politlehulp heeft aangeboden, maar dat dit van de zijde van het Leger des Hells geweigerd werd. Nadien Is er wel hulp ingeroepen, maar toen was het reeds te laat, aldus ver klaarde de burgemeester. Regen deerde niet toen de Vlissingse kermis begon Publiek wordt getrokken door geuren, geluid en geschitter Een schier duizendkoppige menigte, In kleurige kleding over de Kieuwen- dijk flanerend, behoort bij de Vlis singse kermis als Romeo bij Julia en gisteravond was dit bekende beeld dan ook weer waar te nemen. De re gen deerde hen niet en, als het ware getrokken door do zoete, geur der oliebollen, het bonte geknlpper van de duizenden lichtjes en een wonder lijke kakofonie van klanken en kre ten, trokken gisteravond vele Vlls- singers naar de Nleuwendljk en om geving, waar hen tal van attracties wachtten. Maandagmiddag was 't „spul" begon nen en toen reeds hadden velen vooral kinderen zich tot hobbelen de geiten, oliebollen en al wat daar bij behoort, laten verleiden. Des avonds, toen de lichtjes waren ont stoken, begon het feest echter pas goed. Met krachtige kreten trachtten de kermismensen klanten in hun tent of aan hun kraam te lokken Wat hen dikwijls gelukte en uit de van ouds befaamde vermaakspaleizen klonk luid gegil en gelach. Diffuus groen licht, minder schreeuwerig dan Dij andere attracties, omhulde een modern soort orakel, dat slecht9 een eindje af staat van de baan, waar de vertrouwde automobleltjes weer tegen elkaar botsten, dat de vonken er let terlijk afvlogen. Kortom, de kermis heeft weer „bezit" van Vlissingen ge nomen. MIDDELBURG Volkskredietbank gaf in 1957 meer kredieten Uit het jaarverslag over 1957 van dc gemeentelijke volkskredietbank te Middelburg blijkt, dat een vergelij king met de verrichtingen over 1956 aantoont, dat in het verslagjaar in verhouding een vrij sterke stijging (50%) van het aantal verleende kre dieten te zien was. Dit had eveneens een stijging van hét uitgeleende kapi taal tengevolge en wel met rond 34%. wordt voorts opgemerkt, dat van de Toch blijft het opmerkelijk, aldus diensten van de bank een gering ge bruik gemaakt wordt bij vergelijking van de cijfers van gemeentelijke volkskredietbanken in andere gemeen ten. De reden daarvan aan te wijzen is zeer moeilijk. Naar de mening van de commissie van toezicht speelt de inslag van de bevolking hierbij wel licht mede een rol. in 1956), waarvan er 5 werden afge- Het totaal aantal aanvragen voor leningen bedroeg in 1957 50 (tegen 36 wezen, zodat er dus 45 leningen ver strekt werden. De grootte van de le ningen varieerde van 192 tot 1530; de meeste leningen werden gevraagd voor kieding en schoeisel en voor meu bilair. VLISSINGEN Voorzichtigheid geboden De politie te Vlissingen verzoekt ons te willen waarschuwen tegen het on treden van handelaren, die aan ae deur kledingstoffen, vloerkleden, de kens en horloges te koop aanbieden. Men gelieve bij het ingaan op deze aanbiedingen de nodige voorzichtig heid te betrachten,daar de waarde van het aangebodene ver beneden de vraagprijs ligt. De handelaren doen zich voor als o.a. Amerikaanse of Engelse, in Duitsland gelegerde mi litairen, spieken soms gebroken Duits, of doen zich voor als zeelieden. Jeugdweek te Vlissingen van 25 tot 30 augustus Van 25 tot 80 augustus zal de Vlis singse Jeugdraad eèn jeugdweek or ganiseren. Voor deze week is een bij zonder aantrekkelijk programma sa mengesteld. Alle evennementen zul len zich op de Nieuwe Markt afspe len, zoveel mogelijk bulten. Mocht de weersgesteldheid dit echter niet toe laten, dan zal een toevlucht worden gezocht in een door de Vlissingse Jeugdraad voor deze jeugdweek ge huurde tent, die aan 500 mensen plaats biedt. De jeugdweek zal maandagavond 25 augustus worden geopend. Aan deze opening zal een jeugdappel vooraf gaan. Dé attractie voor deze avond is het optreden van de jazzband „New Orleans Seven". Dinsdags is er een culturele avond, verzorgd door de Nederlandse Pan- tomine Stichting. Woensdagavond zijn er volksdansdemonstraties. Don derdag wordt een Israëlavond gebo den, waarop Jan de Troye komt vér- tellen over de jonge staat Israël. Zo mogelijk zal hieraan een filmverto ning worden gekoppeld. Voor vrijdag 29 augustus staan wan deltochten op het programma voor alle bij de Vissingse Jeugdraad aan gesloten organisaties. Het jeugd- korps van „Ons Genoegen" uit Vlis singen zal deze avond een concert verzorgen. Voor de slultingsavond zaterdag 30 augustus vermeldt het programma het optreden van „De Jonge Flierefluiters", onder leiding van Johan Jong. 's Middags worden er volksspelen ge houden voor kinderen van 8 tot 14 jaar. De organisatie van deze jeugd week is in handen van de secretaris van de Vlissingse Jeugdx-aad, de heer H. Schuys. DOMBURG „Dick en zijn vrienden". Woensdag 16 juli j.l. was het slecht weer en zodoende kon de voorstelling die een groep van het theaterbureau Martin Vinjee uit Den Haag in het openluchttheater te Domburg zou ge ven van het vrolijke spel „Diek en zijn vrienden" niet doorgaan. Woens dag 23 juli, 's avonds om zeven uur, zelfde plaats, zullen Dick en zijn ka meraden, wanneer het weer mee werkt, alsnog voor het voetlicht tre den. WESTKAPELLE Demonstratie „Hygiea" Gymnastiekvereniging „Hygiea" te Westkapelle gaf zaterdagavond voor een groot aantal belangstellenden 'n demonstratie. De dames en heren van „Hygiea" leverden fraaie prestaties in brug- ring- en knotsoefeningen. De demonstratie werd door het jeugd- korps van „O.K.K." onder leiding van de heer P. de Rooy opgeluisterd. Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen op 19-7: Notting ham v. Terneuzen; Rex v. Londen. 20-7: Zephyr v. Antwerpen. 21-7: Helen v. Middlesborough. Vlissingen vertroken op 19-7: Notting- Vlissingen vertrokken op 19-7: Nottlng- Zephyr n. Blyth. Vlissingen gepasseerd naar Antwerpen op 19-7: Carnlsseslngel V. Huil; Aaitje v. IJmuiden; Tablnta v. Amsterdam: Odile-R. v. Rotterdam: 20-7: Èlda v. Londen; Jonet v. Londen; Ubbergen v. Goole-Oent; vedette v. Huil; Geert- Bodewes v. Reguejada-Gent; Martha v. Swansea; Alhena v, Hamburg. 21-7: Ja son v. Hamburg; Reja v. Helslngborg; Bevesler v. Gravesend, Vlissingen gepasseerd van Antwerpen op 19-7: Zanzibar n. Garston; Hoogland n. Sweden; Dldo n. Amsterdam; carpe- Diem n. Jakobstad; Kloosterdijk n. Rot terdam: Prlnses-Wllhelmtna n. Londen: Jagersfontein n. Amsterdam; AverdIJk n. Rotterdam; Delft n. Rotterdam; Denzo n. Londen; Janny n. Londen: Tero n. Rotterdam 20-7: Hendrik-Holwerda n. Kalmar; Ali-Damhof n. Esbjerg; Tawall n. Rotterdam; Sommelsdljk n. New York Almdijk n. New York; Hermes n. Rot terdam: Maas n. Amsterdam; IJsel Boulogne. Werk van leerlingen Jacob Catsschool tentoongesteld Maandagavond van zeven tot negen uur was er in de openbare Jacob Catsschool aan de Bonedljkestraat te Vlissingen een tentoonstelling van 't „creatieve" werk der leerlingen. Ook vanavond zelfde tijdhebben be langstellenden de gelegenheid hun blikken over de bonte verzameling prenten, poppetjes en de veie andere maaksels van de kinderhand te laten gaan. Van de eerste tot en met de zesde klas worden handenarbeid en hand werken intensief beoefend, wat vaak aardige resultaten heeft opgeleverd. Een burcht met toebehoren, louter van lucifersdoosjes, 'n kameel-paard (dit naar verkiezing) van touw en maskers van gesteven papier zijn de moeite van het bekijken beslist waard. In de gangen en de diverse lokalen staan honderden - fraai of minder fraaie - voorwerpen opgesteld en het geheel maakt een goede in druk. Men kan de vorderingen der leerlingen van klas tot klas gemak kelijk volgen. Ook in de geschiedenis schriften, die met kleurige tekenin gen worden geïllustreerd. Ongevallen op de fiets Zaterdagavond reed de Vlissinger S. per rijwiel door de Spuistraat met achter op de fiets een vijfjarig meis je, logeetje uit Westkapelle. Doordat er geen voetsteuntjes op het rijwiel zaten, kwam het kind op een gege ven moment met een voet tussen de spaken van het achterwiel. Het meis je liep hierbii ernstig letsel aan het voetje op. Dokter Bouwman verleen de de eerste hulp. Ongeveer tegelijkertijd gebeurde er een ongeval in de_ Nieuwstraat. Daar reed mevrouw H.' op haar bromfiets met een vierjarig dochtertje achterop. Toen het meisje iets vroeg, raakte haar moeder de macht over het stuur kwijt en botste tegen het trottoir, mevrouw H. kwam te vallen en moest met kneuzingen naar het zie kenhuis „Bethesda" worden vervoerd. Burgerlijke stand MIDDELBURG Bevallen: P. Wattel—Provoost, d.; P. van Hest—Schoe, d.; J. Salomony—Klriwen- no, d.; J. W. van Sluijs—Hooftman, z.; J. de Priester—Brasser, z.; W. Picard— van Meerentionk, z.; T. Besuljen—van Maldegem, d.; C. W. Vermeulen—van Kruiningen, z.: H. de Vries—Bontenbal, z.; c. -T. Groenewegen—wabcke, d. Ondertrouwd: C. Geluk, .48 en A. P. de Jonge, 43 j.; E. Oldenian, 'S2 J. en 1. G. Bardet, 31 j.; P. w. Wattel, 18 j. en A. Ronde, 19. j.; Ai J. Provoost, 28 J. en M, Geldof, 21 j. Getrouwd; M; Hacinck, 24 j, en P. Va der, 22").r F. Walthuis, 25 j. en C. J. de Rijke, 19 j. Overleden: J. M. Marinlssen, 91 J., wed. v. C. Lorier: S. de Visser, 81 J.. e.v. P. Frahse; J. E. baronesse van Heeckeren, 79 J.. e.v. W. Berendse; W. Roelse, 76 e.v. P. M. Geschlere. SOUBURG Bèvallen: S. Bosselaar—Biesters, 2.; J. van der Poel—van Wiltenburg, z.; M. J. Wisse—Fremouw, z.; P. A. A.'Heskes— Bergenhenegouwer, z.;"T. M, Grevinga— Helmich, z.; M. A. Reijnierse—Brasser, 2.; E. Krastman—v. d. Hilst, d. Ondertrouwd: j. G. Broéksma, 23 j. en C. de Graaf, 18 j. v. d. Male, 22 j. en M. J. Provoost, 21 J. L. C Wille- boordse. 34 j. en J. de Pree, 28 j. Getrouwd: J. Maas, 23 J. en M. van Sei zen, 22 j. Jasperse, 20 en A. M, Brasster, 19 j. Overlèden: H.'J. Trampman, 82 B, v. d. Wal, 77 j., wed. v. S. v. d. Meer; A. de Visser, 63 j. RAAD RILLAND-BATH Onredelijke eis zou 15.000 extra kosten In de gemeenteraad van Rilland- Bath deelde burgemeester J. C. W. Jobse vrijdagavond mede, dat van Ged. Staten net verheugende bericht was Ingekomen, dat onder bepaalde voorwaarden toestemming is ver leend tot het graven van een pers leiding door de Scheldedijk van de Reigersbergse polder voor de afvoer van rioolwater naar de Westerschel- de. Van het ministerie van Sociale Za ken was een mededeling ontvangen, dat het graven van een omleiding der polderwatergang voor rekening der gemeente, ten behoeve van de ri olering, in aanmerking komt voor aanvullend werk met rijkssubsidie. Naar aanleiding van deze mededelin gen ontspon zich een levendige ge- dachtenwisseling, speciaal ten aan zien van de vraag of nu spoedig kan worden aangevangen met het dem pen van het gedeelte poldersloot in ae bebouwde kom der gemeente, waardoor een eind kan worden ge maakt aan de afschuwelijke stank die deze sloot verspreidt. De voorzitter antwoordde, dat van demping helaas nog niets kan ko men, omdat het bestuur van de Rei- gerbergse polder weinig bereidheid tot medewerking en soepelheid aan de dag legt. Dit polderbestuur blijft op het standpunt staan, dat het dem pen van bedoeld slootgedeeite alleen kan worden toegestaan, wanneer de gemeente in het te dempen gedeelte buizen legt van 1 meter doorsnede Inplaats van buizen van 40/60 cm, niettegenstaande deskundigen laatst genoemde afmetingen voor het on derhavige geval voldoende achten. Wanneer de gemeente aan deze onredelijke eis van het polderbe stuur zou voldoen, aldus spr., zou dit voor de gemeente neerkomen op een bedrag van ruim 15.000 aan hogere kosten. Dit is weggegooid geld, nu vaststaat dat binnen zeer afzienbare tijd met het graven der omleiding zal kun nen worden begonnen. Wethouder Francois (c.h.u.) zei- de, dat nn het polderbestuur in zijn onverzettelijke houding blijft volharden, er niets anders opzit dan met de demping te wachten tot de omleidingssloot gegraven is. Spreker betreurde dit, niet al leen om de stank maar ook van wege de moeilijkbeden die de sloot zal opleveren voor de werk zaamheden op het nieuwe bouw terrein. Er zullen nu noodgedwon gen enige bruggen of dammen moeten worden gelegd. De heer J. Meulenberg (a.r.) deed de suggestie, dat een vergadering van ingelanden zich hierover eens uit spreekt. Wethouder Stevens (Vrije lijst) vreesde, dat dit niet veel ef fect zal sorteren, aangezien, het hier een aangelegenheid betreft die uit sluitend tot de competentie van fiet polderbestuur behoort. KOELKASTEN EN GEMEENTEBEDRIJVEN Vragen over toewijzing van woningen Tijdens de rondvraag van de maan dagmiddag gehouden raad Middel burg vroeg drs. Th. J. Westerhout (p.v.d.a.) welke richtlijnen er gelden voor de woningtoewijzing in deze ge meente. Wordt er bv. rekening ge houden met de gezinsgrootte? Deze vraag was voor burgemeester mr. Joh. De Widt aanleiding om In enke le lijnen te schetsen, hoe het bij dit beleid toegaat. Het is echter moeilijk Marktberichten ROTTERDAMSE AARDAPPELEN- TERMÏJNMAHKT De beurs vertoonde een kleine opleving waarbij de prijzen, behalve voor Voran B, op een wat lager niveau kwamen. Speciaal voor Bintje 35 mm klei. Hier voor was de stemmihg flauw met zaken aug. van f 10.80 tot f 10.10 en eept. en okt. voor 8.60. Bintje 45 mm was kalm met sept, f li gedaan en verder was er In de. consump tieseetor een transactie in Libettas 35 mm, 2and maart voor f 10. In de potersector waren Bintje E 35/45 mm, klei en eersteling E 35/50 mm kle> gemakkelijk. in het eerste ras werd okt. me*, f 17.— en nov. met f 17.30 betaald. Eersteling E behaalde een omzet van s» contracten, waarbij okt. voor f 16.10 en nov- 16.50 tot 16.10 werd verhandeld. Sirtema E was kalm met okt. 16.80 en nov. 17 gedaan. Voran B 35/45 mm zand bedong voor nov. f 15.50 en 15.60 en voor dec. 1 15.80 en 16.—. De dagomzet bedroeg 95 con tracten. VEEMARKT ROTTERDAM 21 juli. Aanvoer in totaal 1665; Vette koeien en ossen 1056; Varkens 609. Vette koelen le kw. 295—320, 2e kw. 270— 285, 3e kw. 250—260; Varkens (lev. gew.) le kw. 180, 2e kW. 178, Se kw. 176. Prijzen in centen per kg. Vette koeien aanvoer Iets minder, han del zeer kalm, prijzen als vorige week, prima's boven notering. Varkens (lev. gew.) aanvoer korter, handel vlug, prij zen hoger, prima vleesvarkens boven .notering. VEILING „WALCHEREN" G.A. MIDDELBURG 21 juli. Aardappelen: Bonken T 12.50— 13.20, Idem II 12—12.60 Grote I 9.40—10,60, idem II 7.80—9.30, drielingen 5.30—9.60, kriel 3.20. Aanvoer 53 ton. Fruit: Aardbeien: Talisman 1.37. Madame Moutot 1.34—1.59. Rode bessen 43—1.30. Frambozen per doos 29—60. Perziken per stuk 10—42. Pruimen per stuk 13—17. Wit te bessen 53—80. Kruisbessen 35—69. Net- meloenen 72—1.39. Frankenthaler 2.87— 3 (druiven). Tomaten A 30—39, idem B 25—36, idem C 25—32, idem CC 18—30. Yellow Transp.. val en kroet 21—44. Gtoenten: Andijvie 6—7. Postelein 6—23. Rabarber 11—21. Tuinbonen 6—14. Dubbe le princessen 30—48. Snijbonen 40—62. Saxa's 28—36. Bospeen 25—30. Waspeen 6. Breekpeen 13. Boskroten 5—7. Kroten k? 5—6. Doperwten 8—33. Spinazie 27—38 Prei 39—52. Bloemkool 4 per kis» 28—46, idem 0 per kist 10—38, Idem 8 per kist 10—19, idem 10 per kist 10—14. Komkom mers A 18—30, idem B 12—28, idem C 13— 24. Savooiekool 7—17. Rodekool 5. Spits kool 5—18. Sla 3—6. Augurken A 89, ld. B 49—83, idem C 29—31. VISMIJN VEERE 21 juli. 573 kg exportgarnalen 3.34—5.25. 5 kg bot 56—57. 81 kg tong 2.70—4.30. 2 kg rog 47. 10 kg ongesorteerde vis 58— 2.09. 3 kg paling 1.30. VEILING KAPELLE Aardbeien zonder dop: Jucunda II 74, afwijkend 69. Climax II 69. Rode bessen I 118, II 93,.III 90. Zwarte bessen I 134, II 121. Frambozen in kratten I 220233, II 215—218. Frambozen in tubs 103. Zure morellen, ontsteeld 1101—103, dubbele bo nen I 40—43, II 34. Kersen: Klerken II 143—160. Vleeskersen n 91. Varlkse zwarte II 130—186. Zure morellen I 106—113. Krieken I 142, II 128. Aardbeien per kg II 107—116. Rode bessen per doos 32—39. Kruisbessen per doos I 17. por kg I 49-72, II 29-48. Loganbes- sen I 66. Kasperziken 1 19. II 15, UI 6)&. Pruimen: Ruth Gestotter I 98—102, II 65— 65, grot 54—77, fabriek 36—48. Laxton I 101. Yellow Transp., val 27—47. Aardappelen I 6)4—9, bonken 9)4, drie lingen 2)4—4, kriel 1. Groenten: Kropsla 3—5, Bloemkool 10— 48. Rabarber 19—20, Andijvie 10—11. Kom kommers 20—28. Uien 13. Wagenaarsbo nen 25. Tomaten C 35, A 42—48. Bospeen 13—17. Spitskool 10-11. Aagtedïjk 20 te Zanzibar. Aalsdijk 21 te Penang. Aardijk verw. 26 te Rotterdam. Alamak 16 70 m. n.to. Fernando de Noronha. Abbekerk 21 v. Djibouti n. Penang. Alcyone p. 20 Ouessant n. Antwerpen. Aldabi verw. 22 te Montevideo. Alhena verm. 24 v. Rotterdam n. Buenos Aires. Almdijk 20 v. Antwerpen n. Lissabon. Amerskerk 20 v. Rotterdam n. Bremen Andljk 19 te Havana Annenkerk 19 te Rotterdam. Arendskerk 19 v. Melbourne n. Sydney. Bloemfontein verw, 25 te Las Palmas. Bawean 20 te Port Swettenham. Caltex Delft 20 dw. v. Townsvllle. Camilla 18 v. Londen n. Barton. Castor 21 te Pointa Pltre. Diemerdijk verm. 30 v. Rotterdam n. Vancouver. Esso Amsterdam 18 150 m. o. Trinidad. Greta 18 v Harlepool n. Delfzijl, Ivoorkust 21 te Amsterdam. Kalydon 19 te Bahla. Harold 18 te Bandholm. Khaslella verw. 28 te Singapore. Kloosterdijk 10 te Rotterdam. Korenla 19 te Rotterdam. Kylix 18 780 m. w, Ouessant. Kreeft 18 540 m. w. Scillies. Lekkerkerk 20 v. Port Said n. Rotterdam. Lemsterkerk 19 te Suez. Leopoldskerk 18 te Bremen. Lindekerk p. 19 Orlm. Lissekerk p. 19 Kp. Vincent. Limburg 20 v. Rotterdam n. Londen. Loenerkerk 18 135 m. o. Bahrein. Maasdam verm. 22 v. Colombo n. Ran goon. Maetsuycker 21 te Singapore. Mellskerk 20 v. Genua n. Cadiz. Mitra 21 te Liverpool. Mijdrecht 20 v. Livorno n. Port Said. Muiderkerk 19 te Amsterdam. Na ess Tiger 18 170 m. n.o. Las Palmas Omala 18 165 m. Singapore n. Paramaribo. Ouwerkerk 20 v. Port Said n. Genua. Ommenkerk verm. 8-3 v. Sjanghai n. Antwerpen. Perregaux 18 te St. Vincent. Rijndam 19 te Halifax. Rijnkerk 19 v. Aden n. Las Palmas, Senegalkust 20 te Point Noire. Sibajak verw. 26 te Aden. Soestdijk 20 te New Port. Stad Arnhem 20 te Aden. Stad Rotterdam 20 dw. v. Madeira. Statendam 19 te Hampton. Sumatra 21 rede v. Bèlawan. Telamon 21 te Funehall TJimenteng 19 te Port Swettenham. Tibia p. 18 Ras al Hadd. Van Heemskerk 17 v. Kobe n. Singapore. Van Spilbergen verw. 22 te Port Said. Va3um p. 20 Fantellaria. Weltevreden p. 20 Gibraltar. Willem Ruys 20 te Casablanca. Zulderkerk p. 10 Dungeness. zuiderkruis verw. 20 te WalvlsbaaJ en 29 te Kaapstad. Groote Beer verw. 24 to Quebec en 2S te I Montreal. precies richtlijnen te geven, zo zei hij. De toewijzing gebeurt nuur eer en geweten, waarhij in principiële zaken het college beslist, in andere de bur gemeester, die namelijk deze porte feuille beheert. Er wordt wel degelijk rekening gehouden met allerlei belan gen, waarbij o.a. inderdaad de ge zinsgrootte een rol speelt. De heer M. Wattel (ar) was van me ning, dat de portefeuille van de wo ningtoewijzing niet door de burge meester moet worden beheerd, doch door een der wethouders, die de Mid delburgse toestanden sinds jaren kent. De heer J. S. Hoek bracht de nieuwe verkeersregeling voor fietsers bij de PoelendaelewegNieuwe Vlissingse weg ter sprake. Hij meende, dat het verbodsbord voor fietsers een straat eerder moet worden geplaatst dan thans het geval is, zodat fietsers enz. dan gedwongen worden de Piet Hein- straat te nemen. De burgemeester verklaarde, dat dit inderdaad zal ge beuren. De heer W. P. J. Baars (chu) vond het onjuist, dat de P.Z.E.M. in het verzorgingsgebied van de gemeentebedrijven Middelburg koelkasten verhuurt. Wethouder jhr. mr. T. A. J. W. Schorer meen de. dat het recht daartoe aan de P.Z.E.M. niet te ontzeggen is. De vraag ls echter of ook gemeente bedrijven hier een taak hebben. Deze vraag is in studie, zo ver klaarde de wethouder. Op een vraag van de heren Westernout en Wattel deelde de burgemeester mede, dat het uitbreidingsplan spoedig in de raad besproken zal kunnen worden. De heer B. A. Hesselink (vvd) vroeg de snelheidsbeperkingsborden bij het Slachthuis zodanig in de richting van de stad te verplaatsen, dat ze niet meer „in de ruimte", doch bij de fei telijke grens van de bebouwde kom komen te staan. De burgemeester verklaarde, dat de borden thans bij de „juridische" grens staan. Ondanks verplaatsing in de richting van de stad zou de politie formeel het recht hebben tot bekeuring over te gaan vanaf de plaats, waar de borden zich thans bevinden. Niettemin zal de wij ziging worden aangebracht en de po litie zal zich dan aan deze feitelijke omstandigheden houden. Voorts vroeg de heer Hesselink de aanmaningen van de gemeentebelas tingen wat vriendelijker te redigeren. Er wordt nu gesproken van „dwin gen tot betaling". De heer M. A. L. Hubregtse vroeg of het mogelijk was de jeugdbibliotheek van de Z.V.U. onder te brengen in het gebouw van de openbare leeszaal. Mogelijk, dat hier dan te zijner tijd ook een eenhoofdige leiding kan ko men. De burgemeester wilde deze zaak wel eens met het leeszaalbe- stuur opnemen, temeer omdat ver huizing van de jeugdboekerij ruimte zou betekenen voor de muziekschool. De raad besloot nog tot het aangaan van een geldlening van 196.000. Hierbij zette wethouder J. W. Köge- ler uiteen op een vraag van de heer Hesselink, dat de totale vlottende schuld van Middelburg thans 2.8 mil joen bedraagt. Mogelijk, dat deze schuld binnen niet al te lange tijd tot 2.5 miljoen kan worden teruggebracht terwijl bovendien gerekend mag wor den op een uitkering door het rijk van 1.5 miljoen (onrendabele top woning bouw). Eind volgend jaar resteert dan mogelijk nog 1 miljoen. De heer J. Jonker (pvda) werd ten slotte nog medegedeeld, dat de ge meente ten aanzien van openbare kleuterscholen twee objecten op haar programma heeft: vernieuwing school Vlasmarkt en uitbreiding school 't Zand in verband met de uitbreiding van de Stromenwijk. Het rijk geeft echter aan uitbreiding in verband met de groei van de bevolking in een wijk prioriteit boven de vervanging van een bestaande school, zo verklaarde wethouder Kögeler. Fokveedag Walcheren op 4 september a.s. De fokkers van zwart-bont rundvee op Walcheren zullen op donderdag 4 september a.s. hun zesde fokveedag houden. De jaarlijkse fokveedag ver heugt zich over een toenemende be langstelling. De kwaliteit van de aan gevoerde stieren, vaarzen en kalf- vaarzen, en fokkoeien vertoont de laatste jaren een duidelijke vooruit gang. De keuringen beginnen om 9 uur des morgens; 's middags om 3 uur wordt een défilé van de hoogst bekroonde dieren gehouden. Hongaarse vluchteling in de Rijn verdronken Te Grleth nabij Emmerik is zater dagavond om negen uur de 20-jarige Hongaarse assistent-machinist Lö- rincz Béla, die zijn donxicili in Vlis singen had en daar kortgeleden met een Nederlands meisje verloofd was, bij het zwemmen in de Rijn verdron ken. De jongeman, die na de Hongaarse opstand via het kamp Biggekerke naar Vlissingen kwam, werkte daar eerst nog bij de Kon. Mij. „De Schel de" en bij de Zeeuwse Metaalhandel. De laatste tijd voer hij als assistent machinist op een rijnschip van de N.V. Ph. Van Ommeren. Lörincz Béla, die bekend stond als een goed zwemmer, wilde zaterdag avond met enkele vrienden een duik in de Rijn nemen. Terwijl de anderen met een bootje naar de wal voeren sprong hij van zijn schip, doch door onopgehelderde oorzaak is hij vrij wel direct verdronken. Het stoffelijk overschot was maandagavond no? niet geborgen. Met dankbaarheid berichten wij de geboorte van onze dochter FRANCINA CORNELIA. J. D. K. DE DREU. P. DE DREU— WATTEL. Serooskerke (Walcheren). 21 juli 1958.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 7