PILOOT STORM ontvoerd in de stratosfeer ZIERIKZEE TEGEN OPHEFFING ZIEKENHUIS TE N00RDG0UWE „YVONNE" RUIMT OP Duizenden koopjes „YVONNE" WALCHEREN PASTOOR H. H. SNEL VOLGENDE MAAND 40 JAAR PRIESTER MARKTBERICHTEN VRIJDAG 18 JULI 1958 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT. 5 RAAD TEGEN VOORSTEL B. EN W. Pogingen om alsnog de stichting van tehuis op Schouwen te verwezenlijken De raad van Zierikzee is in de donderdagavond gehouden vergadering niet akkoord gegaan met het voorstel van B. en VV. betreffende een door het bestuur van het ziekenhuis Schouwen-Duiveland te Noordgouwe ge daan verzoek om over te gaan tot liquidatie van het ziekenhuis, omdat het college van Ged. Staten ernstige bezwaren heeft geuit tegen de plan nen van het bestuur om in het oude gebouw een tehuis voor chronische zieken en bejaarden in te richten. Sinds de totstandkoming van het Zweedse Rode-Kruisziekenhuis te Zierikzee wordt het gebouw niet meer gebruikt. Het college, van G.S. is met zijn kritiek zo ver gegaan, dat de plan nen van het bestuur, die reeds in een vergevorderd stadium waren, niet konden doorgaan. Het bestuur van het ziekenhuis zag geen andere mo gelijkheid meer dan over te gaan tot liquidatie en het gebouw te verko pen. G.S. hebben het bestuur o.m. meegedeeld, dat, wil het de toets der kritiek doorstaan aan een dergelijk tehuis zeer hoge eisen van medisch- sociale aard worden gesteld. Boven dien ontbreekt volgens G.S. de zeker heid, dat het euvel van de onderbe zetting van het tehuis zich niet zal voordoen. Het provinciaal bestuur deelde verder mede, dat bij eventuele doorvoering van de plannen van de zijde van G.S. geen garantie voor een eventueel exploitatietekort kan worden verwacht. Het a.r.-raadslid J. W. van den Doel was het met deze motivering van het college van G.S. in het geheel niet eens. Bejaardenzorg en verzor ging van chronische zieken vragen de laatste jaren steeds meer belang stelling en in verschillende delen van de provincie zijn tehuizen verrezen met de doelstelling chronische zieken te verzorgen, zo betoogde hij. Verplaatsing funest Een van de grootste problemen bij de verzorging van chronische zieken wordt echter gevormd door het ver plaatsen van de oudere mensen uit hun vertrouwde omgeving. „De in- vloed hiervan is soms zo groot, dat genezing van de ziekte wordt tegen gewerkt. De heer Van der Doel wees verder op het grote belang van fysische the rapie, waarmee zeer belangrijke ver beteringen bij chronische zieken zijn bereikt. Het is daarom van groot be lang, aldus het raadslid, dat een te huis voor chronische zieken kan aan leunen tegen een ziekenhuis, waar door het mogelijk is te profiteren van een goed geoutilleerde afdeling voor revalidatie en fysische therapie. Het is echter onbegrijpelijk, zo zei hij, dat G.S. ten aanzien van de stichting van tehuizen elders in Zeeland niet die hoge eisen van medisch-sociale aard hebben gesteld, zoals nu bij de eventuele stichting van een tehuis in Noordgouwe wordt gedaan. Voor Schouwen-Duiveland is in de eerste plaats een inrichting nodig, waar pa tiënten kunnen worden verpleegd. Daarnaast staat de eis, dat het ook noodzakelijk is, dat patiënten kunnen worden behandeld. Door het tehuis op Schouwen-Duiveland te laten „aan leunen" tegen het Zweede Rode- Kruisziekenhuis, aldus de heer Van der Doel, zou bovendien geprofi teerd kunnen worden van een goed geoutilleerde inrichting voor revalida tie en fysische therapie. Volgens de heer Van der Doel is dit zeer goed mogelijk en hij vroeg zich dan ooit af, of wel al het moge lijke voor de verwezenlijking van de plannen is gedaan. Bij liquidatie van het ziekenhuis kan verwacht worden, dat het gebouw voor een „appel en een ei" zal worden ver kocht, zo vervolgde hij en na verloop van enkele jaren zal men dan inzien dat een tehuis onmisbaar is en dan moet er één tegen zeer hoge kosten tot stand worden gebracht. De heer Van der Doel stelde de raad voor niet in te stemmen met het voorstel van het college van B. en W. om met de liquidatie van het ziekenhuis Schouwen-Duiveland te Noordgouwe akkoord te gaan. De raad verwierp vervolgens met alge mene stemmen dit voorstel van B. en W. Thans zullen pogingen in het werk worden gesteld om alsnog de totstandkoming van een tehuis tc verwezenlijken. met zijn grote japonnenkramen op de markt MORGEN IN VLISSINGEN vanaf 10 uur Japonnen - Blouses - Rokken Tentoonstelling „Wie was Van Gogh?" te IJzendijke Donderdagavond is in het raadhuis te IJzendijke de tentoonstelling „Wie was van Gogh?" geopend. De waar nemend-burgemeester A. J. Tcrmote, Verwelkomde oud-burgemeester jonk heer L. E. D. S. van Bonninghausen tot Herinckhave, die speciaal voor deze opening uit Ter Heide was ge- komen. Jonkheer Van Bonninghau sen tot Herinckhave merkte op, dat het verstandig van het gemeentebe stuur is geen grote tentoonstelling te houden. Door de EXPO is het toe ristenbezoek namelijk erg achteruit gegaan. Hierna gaf spreker een in teressante bechrijving over het leven van de grote schilder, die van 1854 tot 1890 leefde. Vervolgens gaf de heer Van Bonning hausen verschillende aanwijzingen bij de foto's en reprodukties, die in de trouwzaal hangen. Onder de aan wezigen waren onder anderen de di recteur van de V.V.V., de heer G. W. Oskamp en do loco-burgemeester van de gemeente Biervliet. Mulo-examens te Goes Voor hot te Goes gehouden examen voor het mulo-diploma A slaagden de dames: P. v. d. Broeke en J. C. de Meulmeester te Vlissingen, E. S. van Kerkvoort en A. M. E. Benjamins, Perneuzen, A. F. M. Marteijn (M), Oostburg, c. M. Blok (M). Borssele, Tatw Z.Seuw (M> on c- M- Gazan, a v, Terneuzen, P. Mieras (M) on p,W c,ïï,e,nn,an <M>' G- C. de i Kapelle, M.-de Boo, Goes, kerjm: R. J. Schipper, Middel- a J-Sinke en J. E. &mit, Veere, Mn.t7rfnVlsser» Vlissingen, H. C. van weuville en A. Steketee, Vlissingen, «T Meeuwan, Terneuzen, A. Rot- rJ'r\ V^' Nieuwdorp, F. C. Schijf Gyf>. Ovezande. M met Middenstandsdiploma. MIDDELBURG Floracommissie keurde plantjes van scholen Woensdag zijn in de Graanbeurs te Middelburg de plantjes gekeurd, die aan de Middelburgse en Walcherse scholen uitgereikt zijn. Van de Mid delburgse scholieren voerde 32 de plantjes in en van de dorpsscho len 60 De kwaliteit van de plant jes was veel beter dan verleden jaar. De prijzen werden als volgt toege kend: Begonia's: 1. Jan-Paul An- dreae, 2. Marijke den Boer, 3. Helma Touw; Coleus: 1. Marijke den Boer, 2. Rini Freriks; 3. P. Joziasse; Fuchsia's: 1. Marijke den Boer, 2. D. Sinke, 3. Henk Stange; Geraniums: 1. Marijke den Boer, 2. Auke den Boer, 3. Jos Martijn; Klimop: 1. Han Geldof, 2. Sonja Verschuure, 3. Mie- ke Neve; Vlijtige hesjes: 1. Peter van Eenennaam, 2. Auke den Boer, 3. Paula Mersie; schoolprijs: School der Ned. hervormde gemeente Zuid singel, die voor de tweede maal de Kerkmeijerbokaal won. De uitslag voor de dorpsscholen luidt: Begonia's: 1. Leintje Adriaan- se, 2. Jannie Francke, 3. Leuntje Westerbeke; Coleus: 1. Ina van den Broeke, 2. G. de Lugt, 3. Wim Sturm; Fuchsia's: 1. Bram Franke, 2. G. de Lugt, 3. Mini Davidse; Geraniums: 1. G. Trimpe, 2. Dineke Boogaard, Mina Boogaard; Klimop: 1. Rietje Dekker, 2. Nel Krijger, 3.-R. Hooge- boom; De wisselbeker werd gewon nen door de chr. school te Westkapel- le. De jury bestond uit de heren H. J. Adrlaanse, A. F. Baljeu en G. Budde. De bejaarden, die voor de eerste maal aan deze floralia deelnamen, hebben weinig plantjes ingezonden. Prijzen voor opgekweekte geraniums verwierven: 1. mevrouw De Rijke, 2. E. Bosschaart, 3. mevrouw van Keu len. COAKPZEM 1—3 Op het sportterrein aan de Nadorst werd een voetbalwedstrijd gespeeld tussen de voetbalclub der C.O.A.K. te Middelburg en de voetbalclub P.Z.E. M., welke wedstrijd door P.Z.E.M. met 31 werd gewonnen. Molenwaterconcert „ONDA" Bij gunstig weer zal de Middelburgse chr. muziekvereniging „O.N.D.A." onder leiding van de heer J. C. F. van Kamer vanavond een concert op het Molenwater verzorgen om 8 uur. Het programma luidt: 1. Koraal, psalm 150; 2. Klein maar dapper, mars, Alb. Kappert; 3. Hymne, ou verture, F. Silcnor; 4. DIvama, mars, J. C. de Wit; 5. Selectie van geestelij ke liederen; 6. Erika, mars, Alb. Kappert; pauze. 7. In vrijheid, mars, C. J. N. Cori; 8. Blumenrest., ouver ture, J. Meister; 9. Belmont, mars, J. Chaillet; 10. Suid-Afrika, potpour ri, bew. P. Herthom; 11. Selectie van geestelijke liederen; 12. Le Mont Orciëres, mars, J. Chaillet. MELISKERKE Pols bij voetballen gebroken Het 12-jarige zoontje van de familie B. uit Mellskerke kreeg bij voetbal len een bal zo hard tegen zijn pols, dat deze brak. Op advies van dokter Frima uit Zoutelande werd het knaapje naar het ziekenhuis te Mid delburg overgebracht. Na behande ling kon het ongelukkige voetballer tje huiswaarts keren. VLISSINGEN Afscheid-feestavond „De Ruyterschool" „Al valt het financieel niet mee om tweemaal per jaar een feestavond te organiseren, toch vieren we van avond het afscheid van de geslaagde leerlingen. Met „enthousiasme" heb ben alle scholieren hun vijftig cent per maand voor deze gezellige avon den afgedragen." Met deze woorden opende de directeur van de Vlissing- se zeevaartschool, de heer G. K. Brouwer, de donderdagavond in „Bri tannia" gehouden feestavond van de schoolvereniging „M. A. de Ruyter". Het deed de heer Brouwer genoegen, dat men ditmaal het programma had „gekruid" met een meer ernstig punt, namelijk de opvoering van het to neelstuk „Stenen voor brood" door de toneelgroep „Contact" uit Souburg. „Stenen voor brood" is een toneel stuk in vier bedrijven van P. J. Ros- ting. „Contact" heeft met dit stuk naar het Zeeuws Landjuweel gedon gen dit jaar en daarbij een goede plaats veroverd. Ondanks het feit, dat men met een invaller speelde heeft toneelgroep „Contact" donderdag avond een zeer goede indruk bij het publiek achtergelaten, zodat na af loop van dit gedeelte van het pro gramma kon worden gezegd, dat tot zover de uitvoering van de „De Ruy terschool" geslaagd was. Wat het tweede, minder ernstige gedeelte van de avond betreft, dit werd verzorgd door „The Orpheans" uit Goes en deze naam, die op amusementsge- bied in Zeeland heel wat betekent, zegt reeds genoeg. Inderdaad, ook het bal na was heel plezierig. Al met al een feest, dat een financieel offer tje wel waard was. VEERE Carillonconcert Op het programma van beiaardmu- ziek dat Piet Broerse, stadsbèiaar- dier van Vlissingen en Veere a.s. zaterdagavond van 89 uur op het carillon van de raadhuistoren te Vee- re zal uitvoeren, staan verschillende werken van Zeeuwse componisten. Het programma luidt als volgt: 1. Zeeuws volkslied, Jan Morks; 2. Provinciale rei, Jan Morks; 3. Bijen- dans, Ab Lichtendahl; 4. Twee liedjes van A. Lysen; a) Soldaatje spelen; b) Touwtje springen; 5. Ontworsteld, Wim Abeleven, (gecomponeerd in 1946, bij het gelijknamige openlucht spel); 6. a) Lied der jonge zeelui; b) In Vlissingen varen de mannen zo graag; gecomponeerd in 1957 bij het openluchtspel „Bestevaer Mi- chiel). Piet Broerse; 7. Gavotte, P. Broerse; 8. Diverse Italiaanse volks liederen; 9. Ie fantasie, P. Benoit; 10. Diverse Franse volksliederen; 11. a) Wiegelied, F. Schubert; b) Wiege lied, J. Brahms. O.- EN W.-SOUBURG Uitvoering „Asfrow" Heden, vrijdagavond, zal de gymnas tiekvereniging „Astrow" te Souburg een uitvoering geven op het Marnix- plein. De uitvoering begint om half acht. WESTKAPELLE Wedvlucht De postduivenhoudersverenlglng „De Zwaluw" hield een wedvlucht van St,- Denls, 300 km. In coucours 54 duiven, Eerste 10 prijzen: l en 2 F. Wouters; 3 W. K. v. Breda; 4 C. Pebregts: 5 J. Baltha zar; 6 en 9 W. Provoost; 7 L. Minder- houd; 8 C. Jongepier; 10 A- Hulbregtse. Een hele week muziek op Vlissingse Oude Markt „Arne's Genoegen" voerde lichte muziek uit Reeds de gehele week klinken de gave tonen van de Zeeuwse fanfares en harmonieën met klinkende namen tussen de oude geveltjes van de Vlis singse Oude Markt. Dit alles ter ere van het muziekgezelschap „St. Cae- cilia", dat deze week zijn 65-jarig bestaan viert op een wijze, die de geestdrift heeft opgewekt van vele muziekminnende Vlissingers. Van die geestdrift getuigt de grote belang stelling voor deze zomeravondcon certen. Iedere avond weer staan aan dachtige luisteraars rond de ver plaatsbare tent, uitgevoerd in de rood-witte kleuren van de stad Vlis singen, die op de Oude Markt staat opgesteld. Zo concerteerde donderdagavond de harmonie „Arnes Genoegen" uit Ar- nemuiden. Bijzonder zuiver klonk de muziek in de stille avond. Beter dan op het Bellamypark, waar het ver keer nog al eens stoort en het geluid over het grote plein verwaait. Was het programma, dat deze week werd uitgevoerd, betrekkelijk zwaar ge weest/ „Arnes Genoegen" zorgde voor de afwisseling door lichte mu ziek uit te voeren. Na een korte rondgang door de stad, die bij de h.b.s. was begonnen, klonken om streeks acht uur de eerste tonen over de Oude Markt. Het gehele program ma werd hierna vlot en keurig afge werkt. Even voor het carillon van de St. Jacobstoren aangaf dat het half tien was, besloot „Arnes Genoe gen" zijn uitvoering met een pittige mars. Vanavond is het de beurt aan een gezelschap dat een geheel ander genre muziek ten gehore zal bren gen, namelijk de accordeonvereni ging „Crescendo" uit Vlissingen. „Crescendo" zal optreden onder lei ding van de heer W. Meulmeester en dit concert komt in de plaats voor de uitvoering die verleden week zater dag zou worden gegeven. Zaterdag beleeft Vlissingen weer een hoogte punt in deze feestweek. Dan bezoeken namelijk jeugdige „Schotjes" uit Til burg Vlissingen. De leden van deze kinderdrum- en doedelzakband zijn niet ouder dan 15 jaar. terwijl de jongste niet meer dan acht jaren telt. Op de Grote Markt zullen zij een show-programma uitvoeren.' Met een grote taptoe zal dan het feest van „St. Caecilia" worden besloten. Drie auto's botsten op elkaar Toen woensdagmiddag rond vijf uur een file auto's van de veerboot over de Rrins Hendrikweg te Vlissingen reed en een automobilist uit Emmen plotseling moest remmen, gleden drie daar achter rijdende auto's één uit Goes en twee uit Middelburg bij het afremmen wat door en botsten op elkaar. Alle drie de wagens wer den min of meer beschadigd. Er de den zich geen persoonlijke ongeluk ken voor. MIDDELBURGSE „BOUWPASTOOR" JUBILEERT Onder zijn leiding kwamen kerkscholen en bejaardenhuis tot stand Toen pastoor Herm H. Snel in februari 1944 naar de parochie der H.H. Apostelen Petrus en Paulus te Middelburg kwam, maakte de hoofdstede lijke parochie jui6t een aantal moeilijke jaren mee. De opdracht, die pastoor Snel van de bisschop kreeg bij zijn komst naar de Zeeuwse hoofdstad, hield daar ten nauwste verband mee en was dientengevolge niet een van de gemakkelijkste. Hij luidde namelijk: „Bouw een kerk en scholen in Middelburg". Waar die kerk en die scholen moesten komen, vond pastoor Snel slechts een kale vlakte, waar de Middelburgse jeugd putten gegraven had en er „oorlogje" speelde. Maar pastoor Snel hield en houdt nog van aanpakken en thans staan er, dankzij de doortastend heid van de Middelburgse priester een kerk, een lagere school, een kleuter school, een bejaardenhuis in Middelburg, en een openluclitkerk in Zou telande, welke gemeente eveneens tot de parochie behoort. „De pastoor van de wederopbouw" noemen zijn parochianen hem thans. En wanneer pastoor Snel - zoals reeds bekend - 15 augustus a.s. zijn 40- jarig priesterjubileum zal vieren, zal ongetwijfeld een groot deel van de dank der parochianen voor het werk bestemd zijn, dat de pastoor als „we- deropbouwer" verricht heeft. De jubilerende priester werd op 7 september 1893 in Amsterdam ge boren en ontving zijn opleiding aan het seminarie te Hageveld. Op 15 augustus 1918 werd hij in Haarlem tot priester gewijd. Daarna stond de eerwaarde heer Snel achtereenvol- f ens in Achthuizen, Zierikzee, Mons- er, Den Haag, Amsterdam en Hem en Venhuizen. Daarop werd hij pas toor in Nieuwveen, op welke stand plaats Middelburg volgde. En in Middelburg kon de pastoor onmiddellijk beginnen met de kerkbouw. Het ging niet gemak kelijk. Reeds voor zijn komst moesten de plannen verschillende malen gewijzigd worden en ook tijdens zijn pastoraat moesten de schetsen, die hij aan het hoofd van het kerkbestuur opstelde, meermalen veranderd worden. Toch kon vrij spoedig met de bouw begonnen worden, waarna in 1951 de kerk in gebruik geno men werd, echter zonder toren, want die moest „geschrapt" wor den. Andere objecten Toen vorderde de bouw van andere objecten snel. In 1954 kwam de la gere school gereed, in 1955 het be jaardenhuis „St. Willibrord" en een 'jaar later de kleuterschool. Ook voor de uitbreiding van de missen in Zou telande en Domburg heeft de pastoor veel gedaan. Elke zomer in juni en augustus leidt hij sinds de laatste jaren de missen in Zoutelande, waar hopelijk eind augustus de linnen tent plaats gaat maken voor de openluchtkerk. Dat deze kerk in een VEILING MIDDELBURG 17 Juli Zwarte bessen 1.35. Aanvoer 10 ton. Rode bessen 87 Aanvoer life ton. VISMIJN VEERE 17 Juli. Export garnalen 576 kg 3 80—5.38 Schar 160 kg 22—45- Bot 337 kg 16—20. Schol 67 kg 38—47. Haal 10 kg 16. Tong 583 kg 1.79—3.22. Rog 8 kg 19. Wulk 21 kg 19—21. Angesorteerde vis 2 kg 83. Pa ling 1 kg 1.68. Doorgedraaide vis 231 kg, VEILING KAPELLE 17 juli. Aardbeien Jucunda I en n 78 81 Madame Moutot I en II 79. Climax I en II 92: div. afw. 78. Rode bessen I loo, II 92—93. m 86. Zwarte bessen I 136—137, II 128. Frambozen I 226238, n 205. Fram- VEILING ST. ANNALAND 17 juli. Doree bonken 13.10, gew. I A 14.19—14.31, gew. I 14.04—14.50. gew. H 12 —14.05. Drielingen 12.05—12.57. Kriel 4.52. Eigenheimers bonken 10. gew. 14.8614.90. gew. II 11—14.51. Drielingen 11.32—11.58 Bintjes bonken 14.49. gew. 9.99—10.57. Aan voer 112 ton. WESTKAPELLE Turndemonstraties in Westkapelle Zaterdag 19 juli a.s. worden in West kapelle turndemonstraties gegeven. Om 6 uur 's avonds maakt de gym nastiekvereniging een mars door het dorp, waarna om 7 uur de demon straties beginnen. Aan deze demon straties zal het jeugdorkest van O.K. K. onder leiding van de heer P. de Rooij zijn medewerking verlenen. Examen De heer W. Vogel te Vlissingen slaagde voor het examen adsplrant constructeur werktuigbouw, dat te Arnhem door de P.B.N.A. werd afgenomen. De Provinciale Afzetcom- missie voor Zeeland maakt aan de fruittelers bekend, dat op de veilingen kunnen worden aangevoerd en ge veild vanaf: donderdag 24 juli 1958: Yellow Transparent, 65 mm en op Aan te voeren in kisten met netto 18 kg. bozen in tubs I 98106. Dubb. bonen I 76—78, Kersen Klerken IX 138—149 m G6— 100. Varikse zwarte I 135, II 117—119. Wil- helminakers II 115131. Eierkrieken II 105—109. Abesse de Moulan I 128, H 113. Bedelflnger I 170—169. II 134. Vleeskersen n 100. Aardbeien Climax I 5459 Mada me Moutot II 38. Aardbeien per kg II 105—140. Rode bessen p.d. I 23—31. Kruis bessen p.kg. I 55—66, II 31—35. Witte bes sen per kg n 31. VEILING GOES 17 juli. Export- en IndustrieveiJing. Ju cunda I 106, II 70. Mad. Moutot I en II 75. Climax I en II 78. Frambozen in krat ten I 236, II 216. Frambozen voor de Ind. 97. Rode bessen n 93—94, III 77. Duitse Zure II 82. Zwarte bessen exp. 136 Dubb. pr. bonen I 78—80. Gewone veiling. Rode bessen per doos II 24—28. Rode bessen per kg. n 89— 100. Witte bessen I 38—69. Kruisbessen I 65—77. Mad. Moutot per kg. n 85—112. Yellow Transp. val 38—41. West Friesla- peer I 55—57. Perziken per stuk I 26—35, II 18. Kersen: Klerken II 90—158, m 63— 72. Vleeskersen II 84—98. Dubb. Krieken II 89. Abbesse de Moulin II 99. VEILING KRABBENDIJKF 17 juli. Industrie- en exportvelling. Ju cunda I 107. II 79, afw. 45. Zwarte bessen I 135—136, n 125. Dubb. Pr. bonen I 70—71. Gewone veiling. Prolific I 29 p.c., n 23 —31 p.d. II 80—85 per kg. Laxton n 70 per kg. PASTOOR HERM H. SNEL —wederopbouw... behoefte voor de vakantiegangers voorziet, blijkt wel uit het feit, dat de missen door ongeveer 500 tot 700 kerkgangers bezocht worden. Al dit werk heeft pastoor Snel In alle bescheidenheid verricht. Hij bleef de eenvoudige en kalme pas toor, zoals de Middelburgers hem leerden kennen. Vóór zijn komst naar de Zeeuwse hoofdstad heeft de jubilaris zich veel bezig gehouden mét het jeugdwerk in de verschillende plaatsen, waar hij als kapelaan stond. Zo richtte hij on dermeer in Den Haag een voetbal- en een gymnastiekclub op, die thans nog een florisant bestaan leiden. Op ge zette tijden krijgt de pastoor in Mid delburg nog brieven van zijn sport vrienden, alsmede uitnodigingen om roeringen bij tc wonen. Een pad- vindersgroep, die hij toen oprichtte, vierde onlangs zijn 25-jarig bestaan. Ook maakte pastoor toen nog ka pelaan Snel de jeugd warm voor :oneel, zelfs voor harmonie- en sym- foniemuziek. „Het contact in de afgelopen 14 jaar met de Middelburgse parochianen is best geweest", vertelt pastoor Snel ons. „De mensen leven mee, vooral uiteraard de „blijvers". Aangename herinneringen bewaart hij aan de in gebruikneming van de kerk, de me dewerking van het gemeentebestuur en gemeentewerken bij de bouw der verschillende objecten, het bezoek van het koninklijk paar aan de kerk in 1953, en de muziekavonden in de kerk tijdens de verlichtingsavonden van Middelburgse objecten. Gedu rende die avonden wordt de kerk binnen verlicht, terwijl het zangkoor en organist medewerking verlenen. De pastoor hoopt maar, dat het dit jaar ook weer het geval zal zijn. Vrijdag 15 augustus wordt het pries- tersfeest kerkelijk gevierd. De zon dag daarop is er 's morgens een re ceptie en des avonds en maandag avond in het Schuttershof een feest avond. 924. Met sprongen, die hem op Aarde stellig de bijnaam „kangeroe" be zorgd zouden hebben, snel de piloot Storm zijn mak kers te hulp. Het midden van de arena was een klu wen vertwijfeld vechtende mannen. De gladiatoren meenden door hun veel gro tere routine een gemakke lijke zege op de gevangenen te kunnen behaion, maar vooral door de bezielende leiding van kapitein Mr -c en de verrassend snelle aardman, gaven de mannen van Shastar hen de handen vol werk. Als in een ver warde droom onderging Arend de roes van het grimmige gevecht. Doden of gedood worden, was het motto. Zij aan zij met de machtige Mare streed hij onversaagd voort. Hij hoofde het gebrul van de menigte niet, noch de kreten der gewon den. Hel; was, alsof hij zelf aan dit wilde spel met de dood part noch deel had; als stond hij op enige afstand onverschillig toe te zien, hoe Officiële publikaties MIDDELBURG. Kosteloze inenting en lier-inenting tegen pokken. B. en W. van Middelburg brengen ter openbare kennis, dat op dinsdag 2 sep tember 1958, des voormiddags te 9 uur, gelegenheid bestaat tot kosteloze inen ting en her-inenting tegen pokken in het Medisch Centrum, Elgenhaardstraat 2. Er wordt in het bijzonder de aandacht op gevestigd, dat de leeftijd beneden de 2 jaar als de meest geschikte voor inen ting moet worden beschouwd. Voor een juiste vermelding in de vac cinatiebewijzen van de namen en geboor tedata der kinderen is het gewenst, dat bij de aanmelding het trouwboekje der ouders wordt medegebracht. In de maand augustus heeft geen inen ting of herinenting plaats. Middelburg, 16 juli 1958. eon blonclharlge reus zich met geweldige hou wen een wog baande door de gelederen van zijn tegenstanders. Terugdeinzend voor de ont zettende kracht van de vreemdeling, verloren de gladiatoren het onderling contact. In zijn loge boog Zovin zich gefascineerd naar voren. Die Aardman vocht waarlijk als een duivel. Zo'n demonstratie van kracht en behendig heid had hij nog nimmer gezien. Na een zeer korte on gesteldheid is heden van ons heengegaan, onze geliefde vader, behuwd- en grootvader, de heer CORNELIS LANSEN, In de gezegende ouder dom van 85 jaar en 6 maanden. Namens de familie: Biezelinge: C. LANSEN M. LANSEN— NIEUWDORP 's Heer Abtskerke: E. J. VAN OOSTEN- LANSEN J. VAN OOSTEN En kleinkinderen 's Heer Abtskerke, 17 juli 1958

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 7