Chief Whip Politiek steekspel in raad Goes was slechts van korte duur Ze"HK» Zeeuwse Almanak Awnda VIETNAMESE STUDENTEN OP BEZOEK IN MIDDELBURG in Tomaat met Livorno is heerlijk... KON. ONDERSCHEIDING VOOR OUD-KASSIER IN BORSSELE ChefariiteA PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT. DUiVJJUiKJJAG Ti JuLl 1958 LAATSTE ZITTING IN OUDE SAMENSTELLING Vijf raadsleden namen afscheid Even dreigde woensdagavond in de gemeenteraadsvergadering van Goes een politiek steekspel te worden uitgevochten, doch het bleek slechts een storm in een glas water! Schriftelijk had het college enkele door de heer Ph. Haverhoek (p.v.d.a.) gestelde vragen over het tempo van woningbouw in Goes beantwoord, naar aanleiding waarvan dit raadslid op enkele onjuistheden in de verklaring van B. en W. wees. Dit ontlokte de heer E. N. C. van lïiessen (v.v.d.) de opmerking, dat de heer Haver hoek de vragen kort voor de verkiezing liad gesteld en die door middel van de dagbladen aan de pnbliciteit had prijsgegeven, terwijl hij de vragen zoals nu achteraf toch bleek zelf kon beantwoorden. „Deze vragen zijn slechts gesteld om daarvan politiek gebruik te maken", aldus raadslid Van Biessen. „Op dergelijke insinuaties, kan ik iriet ingaan" re pliceerde de heer Haverhoek. De heer Van Riessen kon dat begrijpen. Nadat nog de heer J. S. Visscher (p.v.d.a.) een enkele opmerking had geplaatst, sloot de voorzitter, loco-burgemeester J. J. van Melle, de dis- Bij de ingekomen stukken was een -schrijven van de gemeenteraad van "s Heerenhoek om adhesie te betui gen aan een motie van deze raad. De Goese raadsleden konden hierme de akkoord gaan, temeer omdat in de motie slechts „bezorgdheid over de verhoging van de veertarie- ven" wordt uitgesproken. De voor zitter deed tevens de mededeling, dat het nieuw gekozen raadslid A. Mal- jaare (s.g.p.) voor zijn raadszetel had bedankt. In zijn plaats komt me vrouw J. C. van Willegen-Everse (c.h.u.) Hiermede is de S.G.P. zijn afspraak met de C.H. welke par tijen tezamen met de A.R. met één lijst tijdens de jongste raadsverkie zingen uitkwamen volledig nage komen. Deze afspraak kwam name lijk hier op neer. dat wanneer de C.H. meer reststemmen zou hebben dan het totaal aantal stemmen op S.G.P. kandidaten, eerstgenoemde partij op de zesde raadszetel van de Prot. Chr. Fed. beölag zou leggen. Dit geval deed zich tijdens de raads verkiezing van 28 mei voor. AFSCHEID RAADSLEDEN Nadat als laatste agendapunt de ge loofsbrieven van dc nieuw benoemde raadsleden waren onderzocht en in orde bevonden, richtte voorzitter Van Melle zich tot de scheidende raads leden, te weten de heren R. Zuidema iar). A. Vermaire (middenstand), M. de Bat (s.g.p.), W. J. J. M. Vroome (k.v.p.) en E. N. C. van Riessen (v.v.d.). Hun plaatsen worden in sep tember a.s. ingenomen door mr. J. G. v. d. Burght (a.r.), de heer N. E. van Santé (v.v.d.), mevrouw J. C. van Wiliegen-Everse (c-h.), de heer W. G. M. de Valk (k.v.p.) en mevrouw C. A. Griep-Duinker (v.v.d.) De heer Van Melle sprak in het geneesmiddel Mijnhordt's Zenuwtabletten bijzonder woorden van dank tot de nestor van de Goese raadsle den, de heer Zuidema, die sedert 3945 zitting heeft gehad in de raad. „Het spijt ons allen, dat U ons gaat verlaten", aldus de voorzitter. „Wij waardeerden U om uw rake opmerkingen en uw hoffelijk optreden tijdens het de bat met een politieke tegenstan der. Ook richtte de voorzitter zich met een bijzonder woord tot de héér Ver maire, die vrijwel onafgebroken zit ting in de raad heeft gehad sedert 1927, waarvan enkele jaren als wet houder. Voorts bracht hij dank aan de heren Vroome, De Bat en Van Riessen. die de Goese gemeenteraad gedurende kortere of langere tijd hebben gediend. De scheidende raads leden spraken een dankwoord, waar bij de heren Zuidema en Vermaire nog enkele herinneringen ophaalden. Allen wensten de raad in haar nieu we samenstelling het beste toe. AGENDAPUNTEN De agendapunten werden binnen tien minuten afgewerkt. Zo ging de raad akkoord met een voorstel van B. en W. om in D.A.C.W.-verband te trach ten te komen tot uitbreiding van de sportvelden (eerste fase) en tot de aanleg van een speelweide aan de Bergweg. Zonder hoofdelijke stem ming werd de verordening op de hef fing van marktgeld vastgesteld. De heer Haverhoek plaatste daarbij de opmerking, vernomen te hebben, dat de marktprijzen voor de dinsdagse markt te Goes hoger waren dan in andere plaatsen. Is dit B. en W. be kend? informeerde hij. Dit bleek niet het geval, hetgeen voorzitter Van Melle aanleiding gaf de heer Ha verhoek te verzekeren, dat hierom trent inlichtingen zullen worden in gewonnen. Het op te nemen bedrag in rekening-courant met de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten werd voor 1958 bepaald op 800.000. Tot onderwijzeres aan de prof. dr. Kohnstammsehóól werd benoemd mcj. B. S. C. Sanderse te Veere en tot onderwijzeres aan de Jan Llgt- hartschool mej. A. F. Wiersma te Zierikzee. Ingevolge artikel 72 van de l.o.-wet werd aan verschillende scho len in Goes medewerking verleend in de aanschaf van schoolmiddelen, materialen enz. Met de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten werd 'n geldlening aangegaan van 226.000 welke zal worden aangewend voor de gebouwde en ln aanbouw zijnde 72 en 52 woningwetwoningen in plan West. Het gemeentelijk verkeersre glement onderging een wijziging in verband met de verandering, welke zich aan de Middelburgse straat en de Westsingel hebben voltrokken. Temidden van de honderden Duitse, Engelse, Franse en Belgische toeris ten bewoog zich woensdagmiddag 'n gezelschap over de Markt" te Middel burg waarvan men niet bepaald elke dag landgenoten door de hoofdstede lijke straten ziet lopen. Het betrof hier namelijk een groep van onge veer 70 Vietnamese studenten, verge zeld door een tiental Nederlandse collega's, die momenteel een bezoek aan Nederland brengen. Dit bezoek duurt 16 dagen tot 29 augustus a.s. en de woensdag had men uit gekozen om 'n bezoek aan de Zeeuw se hoofdstad, aan Veere en aan en kele andere Walcherse plaatsen te brengen. Bij de groep bevinden zich tevens drie Indonesische meisjes, 's Middags omstreeks 12 uur kwam liet gezelschap in Middelburg aan, VAN <3.fv TOT POGINGEN J ln Noordgouwc worden pogingen on- dernomen om een bromfietsclub op te richten. Promotor is de heer M. van der Weele. die voor het gezamen lijke bromfietsende Noordgouwense publiek reeds een monsterriije van 175 km ïn elkaar draaide en dat de deelnemers de tocht werd al ge maakt langs de Wouwse plantage, Zundert en Breda leidde. KANO Dezelfde Noordgouwse lieer Van der Weele overdag besteller bij de P. T.T. is in zijn vrije tijd nie. alleen brom-promotor, hij is ook een ver woed knutselaar. Een recent resultaat van deze aspi raties is een kano, die hij groten deels uit oude kranten vervaardig de. maar die toch heuselijk kan va ren. Een panlatten skelet bekleed- KAART.... Vit het Schouwse Serooskerke was achtjarig Jantje op iveg gegaan ovi een schoolreisje naar Valkenburg mee te maken en van moeder had hij geld meegekregen voor een ijsje én om een kaart naar opoe in Middel burg te sturen. Het adres van opoe had mama gemakshalve op een pa piertje geschreven en in Jantjes por temonnaie gestopt. Er kon niets mis gaan, dacht men. Het aing wel mis, want toen Jantje zijn ijsje had gekocht en vervolgens braaf wilde overgaan tot het verstu ren van een kaórt naar opoe, bleek dat hij in de speeltuin van Valken burg zijn portemonnaie had verloren. 7 Verdriet was groot en tot zover is dit verhaal ons toegestuurd door een trouwe lezeres duidelijk. Maar het wordt ingewikkeld! Want uit Middelburg was een nichtje van Jantje vertrokken, met dezelfde be stemming en nu wilde het geval, dat ren onderwijzer van dat nichtje Jan tjes portemonnaie vond. Mét het adres van opoe. Hé een kind uit mijn klas", piekerde de onderwijs man en hij repte zich met het beurs je naar het meiske. ,tJa", sprak het kind „dat is het adres van mijn opoe, maar die portemonnaie is niet van mij"! Omdat het adres van opoe er in zat hebben ze de portemonnaie later maar bij opoe thuisbezorgd en zo kreeg grootmama geen kar-* maar wel hel Oéld dat er voor stemd was geweest.... de de vindingrijke besteller met acht Jagen behangsel- en krante papier aan de onderkant, 2even la gen aan de zijkant en vier aan de bovenkant. Met de kano is een proefvaart ïn het kanaal gemaakt, dat langs dc Schouw- sedijk loopt. ..Tijdens deze proefvaart is overduidelijk gebleken, dat de kano volledig waterdicht is en zijn bestem ming waardig toont, zodat met recht van een meesterwerk kan worden ge sproken", zo berichtte onze corres pondent, die er tot zijn spijt aan moest toevoegen: „Eén ding vindt de kano bouwer betreurenswaardig en wel. dat er in Noordgouwe voor de kano vaart weinig water is Hoe het ook zij, ook voor de kano van de heer Van der Weele geldt: dc krant kun jc niet missen, geen dag DRUK DAGJE Een drukke dag werd het -voor me vrouw de wed. D. Rijk, de oudste in woonster van Heinkenszand, toen zij haar 95ste verjaardag vierde. Zij kon de drukte echter goed verdragen, want niet alleen geniet mevrouw Rijk van een goede gezondheid zij is zelfs nog in staat de „dagelijkse werk zaamheden" zonder haperen te ver richten. ZAKEN De Heinkenszandse kermis, zater dag en maandag gehouden, werd begunstigd door prachtig zomer weer. Beide dagen was het gezellig druk in Heinkenszand. zodat de „spullebazen" goede zaken deden. GOUD Sas van Gent brengt aitmaal het goud in deze rubriek, waar het echtpaar F v. d. VeldeSelis herdacht, dat het vijftig jaar geleden te Westdorpe de ze verbintenis op het gemeentehuis liet vastleggen. nadat het des morgens uit Hilvaren- beek vertrokken was. In deze ge meente logeren de Vietnamezen na melijk de eerste week. In Middelburg werden de gasten in het stadhuis door burgemeester mr. Joh. de Widt en gemeente-secretaris J. Ph. Koene ontvangen. Nadat de thee gebruikt was. bezichtigde men het stadhuis. Hierna werd een bezoek gebracht aan het Abdijcomplex. Ook in Veere werden enkele bezienswaardigheden in ogenschouw genomen en voor zo ver de tijd het toeliet toerde men in de bussen door enkele Walcherse badplaatsen om des avonds via en kele Noordbevelandse gemeenten de terugreis naar Hilvarenbeek weer te aanvaarden. De reis is georganiseerd dóór de werkgroep voor internationale con tacten „ALMA" te Amsterdam, op verzoek van en in samenwerking met de organisatie voor Vietnamese stu denten in Parijs. De Vietnamese stu* denten studeren in Europese landen, voor het merendeel in Frankrijk en Engeland. Het aanstaande weekeinde wordt een ontmoetingcongres gehou den met Vlaamse en Nederlandse stu. denten in Den Bosch. Tot slot ver blijven de studenten nog drie dagen in Amsterdam en evenzovele dagen ln Zandvoort. Na hun bezoek ln Ne derland verblijven de Vietnamezen nog enkele dagen in Brussel om de Expo 1958 te bekijken. Deltaplan belicht voor Belgische journalisten Tijdens tocht met „Flandria" van Antwerpen naar Vlissingen Een twintigtal Belgische journalisten heeft woesndag per „Flandria" een tocht gemaakt van Antwerpen naar Vlissingen, waar men rond kwart over een in de middag arriveerde. Tijdens de vaart werden de persverte genwoordigers voorgelicht over het Deltaplan, waarbij ir. J. G. Snip, hoofdingenieur van de Rijkswater staat in Zeeland, drs. M. C. Verbuig, directeur van het E.T.I voor Zeeland en de heer G. W. Oskamp, directeur van de Prov. V.V.V., die als ge spreksleider fungeerde, de plannen mede aan de hand van kaartenmate* riaal uiteenzetten. De heer Snip be lichtte de technische kant en de heer Verburg behandelde de economische en toeristische aspecten van het Del taplan. De tocht werd voorts mee gemaakt door de heer J. A. van der Sande, namens de gemeente Vlissin gen. Om vier uur 's middags was er een ontvangst in het gemeentehuis, waarbij wethouder M. A. van Pope- ring de Belgische gasten verwel komde. Tevoren had men nog een wandeling langs de Vlissingsè bou levards gemaakt, waarbij dijkwer ken in de praktijk aanschouwd kon den worden. Advertentie) .en zo gezond (Advertentie) op ieders Hp! Wrak van motorspits bij Terneuzen gelicht Woensdagmorgen werd begonnen met het lichten van de 340 ton me tende motorspits „Preveranse 8" van de rederij P. Velshe uit Gent, die Vo rige week nabij Terneuzen door een kustvaartuig werd overvaren. De werkzaamheden werden uitgevoerd door de bergingsmaatschappij W. Muller uit Terneuzen. Twee bokken van Van der Tak uit Rotterdam, de „Meeuw" en de „Arend" hebben het wrak, dat over de gehele lengte was opengescheurd, bovengehaald. In de loop van de middag werd het in de Bastion in de buitenhaven gebracht. De „Preveranse 8" was met zand ge laden. Mulo-examens Voor het mulo-examen slaagden woensdag te Bergen op Zoom: A. de Jong, 's Heerenhoek, J. v. d. Water schoot, Goes, R. Wentzler, Vlissin gen, A. Hommel, Oud-Vossemeer, G. v. Damme, Terneuzen, P. v. Roem- burg, Zuiddorpe, L. Thomaes, Hoofd plaat, C. Vink, Axel, G. Steijaart, Kuijkaert (Z.-Vl.). Stroommetingen voor Sloe-plan ïen belioeve van een „model onderzoek" van Rijkswater staat in de Noord-Oostpolder zijn dinsdag en woensdag op de Westerschelde tnssen Vlissin gen en Borssele op grote schaal stroommetingen verricht. Deze metingen zo vernamen wij houden verband met de plan nen tot afsluiting van het Zuid- Sloe en met de daarmee samen hangende plannen van de N.V. Kon. Mij. „De Schelde" te Vlis singen voor het vestigen van een scheepswerf in het Zuid- Sloe. Een kleine vloot van rond twin tig schepen, o.m. afkomstig van de Deltadienst in Hellevoetsluis en uit Zierikzee, was bij deze werkzaamheden ingeschakeld. Gisteravond rond half tien wer den de metingen beëindigd. Vlissinger rolde f 50,- op feestje te Klutsdorp In de buurtschap Klutsdorp tussen Bergen op Zoom en Steenbergen heeft- de 21-jarige uit Vlissingen af komstige monteur J. A. G. zich tij dens een verlovingsfeest hij be hoorde tot de-gasten schuldig ge maakt aan diefstal van een gelds bedrag van vijftig gulden. Tijdens de feestviering ten huize van de familie H. kwamen enkele dames tot de ontdekking dat hun geldbeursjes waren verdwenen. Eerst werd gedacht aan een grap van een der feestgangers.. Toen de beursjes zoek bleven werd de rijkspolitie in de arm genomen. Bij de komst van con wachtmeester verwijderde de Vlissinger zich. Het duurde geruime tijd, eer hij terug kwam. Hierdoor vestigde hij temeer de aandacht op zich: bij fouilering werd een bedrag van 50 op hem ge vonden. dat hij onder zijn kleren had verstopt. De verloving is verder zonder de Vlissinger een vriend van de ver lovende jongeman gevierd. Woens dag heeft hij voor de officier van justitie te Breda een volledige beken tenis afgelegd. De beursjes had hij in het toilet gegooid. Hij verklaarde het geld te hebben gerold, omdat hij a.s. zondag het eigen verlovingsfeest wilde vieren. G. werd direct ingeslo ten. De proeftijd van een hem we gens een verduistering te Nijmegen opgelegde maand voorwaardelijke gevangenisstraf was nog niet ver streken. Vrachtauto's daveren door Vlissingen (Slot van nag 1) lossen van vrachtauto's verplaatsen per week 7500 kubieko nieter zand, vijfduizend ton niijnsteen en 2500 ton klei van buitenhaven, station en het „Eiland" naar de Boulevards. In totaal moeten zij veertigduizend ton mijnstecn, zestigduizend kubie ke meter zand en zestienduizend kubieke meter klei naar de Boule vardmuren vervoeren. Van het totaal van deze bedragen trekt een vrachtauto er bij iedere lit zo'n slordige vier en een halve kubieke meter af. Zo hebben deze kolossen deze totalen reeds terugge drongen tot nog 30.000 ton mijnsteen, 40.000 kubieke meter zand en 12.000 kubieke meter klei. die nog aange voerd moeten worden. 10.000 vierkante meter zinkstuk is reeds bezonken, drieduizend vier kante meter zal, als het werk vol tooid is, alsnog worden bezonken. Maar eer het zover is. moet nog achtduizend ton asfalt in de nieu we Boulevardvoet worden ver werkt. Bazaltsteen: nog 9000 ton.... Het zijn harde cijfers, waarvan de vrachtauto's met hun anderhalve-mi- nuten-schema knabbelen. Als de weersgesteldheid het werk toelaat tenminste. Voorlopig zullen de plaat sen op de Boulevard, waar de vracht auto's hun ladingen storten, nog do waarschuwingsborden „Zandauto's" blijven opgesteld. Die borden staan er niet voor niets; bij hét werk wor den grote hoeveelheden zand, klei en mijnsteen in korte tijd verwerkt. Dinsdag gebeurde op het afgezet te terrein een ernstig ongeluk: er raakte een elfjarig jongetje onder een zandauto. Ook in de omgeving van het werkterrein Is oplettendheid geboden. Er wordt in boog tempo gewerkt, liet is een spectaculair schouwspel, maar voor ile kijkers i oppassen de boodschap. BOERENLEENBANK 40 JAAR Eremedaille in zilver Orde Oranje-Nassau Het 40-Jarig jubileum van de Boeren leenbank te Borssele, dat woensdag middag met een receptie In het Ver enigingsgebouw is gevierd, Is voor oud-kassier C. Zwemer een grootse gebeurtenis geworden. Nadat de voorzitter van de Raad van Toezicht, Schipper uit Stavenisse in België verdronken Schipper Jao .Moerland nit Stavenisse is dinsdagavond ter hoogte van de Tweebruggenstraat te Harelbeke (Bel gië) in de sluis gevallen. Toen men erin slaagde hem uit het water te ha len, was hij reeds overleden. Hij was gehuwd en vader van 3 kinderen. Werkzaamheden E.T.I. voor Zeeland in afgelopen jaar Uit het Jaarverslag over 1957 van het Economisch Technologisch Instituut voor Zeeland blijkt, dat het E.T.I. aan talrijke Zeeuwse objecten mede werking verleende, vele adviezen uit bracht aan verschillende ondernemin gen en aan organisaties documen tatiemateriaal ter beschikking stelde. Het in de vorige verslagperiode be gonnen onderzoek daar de toekomsti ge werkgelegenheid in de onderschei den gebieden van Zeeland werd ook in 1957 verder voortgezet. De resul taten van dit onderzoek zullen te zijner tijd door de minister van Eco nomische Zaken worden opgenomen in een speciale nota over de sprei ding van de industrie en ter kennis worden gebracht aan de Tweede Ka mer. Een soortgelijke studie is bij acht E.T.I.'s onder handen. Voorts werd onder meer een onder zoek Ingesteld naar de toekomstige functie van de haven te Geersdijk en van de aanlegsteiger bij „De Plet", dit met het oog op de daling van het waterpeil in de Zandkreek na de vol tooiing van het Drie-eilandenplan. Voor de Z.L.M. werd geadviseerd over de oprichting van een landbouw- huishoudschool op Tholen. Verder werd een nota uitgebracht over toekomstige betekenis van de hayen in Krabbendijke. In samenwerking met de Werkgroep Deltazaken Zeeland werd onder meer een nota uitgebracht over de nood zakelijkheid van de aanleg van een nieuwe haven te Yerseke, alsmede enkele opmerkingen gemaakt over de consequenties bij een eventuele uit breiding van het Kanaal naar Gent cn aanleg van een grote sluis te Ter neuzen voor de industrieën in de Ka naalzone. Het E.T.I. voor Zeeland werkte tevens samen met vele andere instanties. Dieselvoortstuwing voor tankers in nieuwe fase Motör tof 24.000 ö.p.k. Er doet zich een belangrijke ontwik keling voor op het gebied van de die selvoortstuwing bij tankers. Nu men over gaat tot de bouw van steeds grotere dieselmotoren komt daardoor voor de dieselmotor een terrein vrij, dat tot nog toe in de scheeps vaart voor de etoomvoortstuwing was gereserveerd. De Londense tankerrederij London Overseas Freighters Ltd., die twee 32.000 tons (stoom) turbinetankers in opdracht heeft bij de N.V. Konin klijke Maatschappij „De Schelde" te Vlissingen, heeft dezer dagen beslo ten de schepen niet als stoom- maar als motortankers te laten bouwen. In elk van de schepen zal nu een 9-cilin- der Schclde-Sulzer dieselmotor van het nieuwe type RD 00 worden geïn stalleerd. JDe cllinderdlaméter wordt 900 mm. Tiet maximum continu ver mogen zal 16.500 apk bedragen hij 119 omwentelingen per'minuut. De motor kan maximaal zelfs 18.200 apk ontwikkelen. Het is voor het eerst, dat opdracht werd gegeven voor do bouw van motoren met druk- vulling, die een dergelijke grote ci linder-inhoud hebben. De reden, dat steeds meer reders de dieselvoortstuwing prefereren, dat men zo éen belangrijke besparing op het brandstofverbruik bereikt; een turbinetanker gebruikt 50 meer brandstof dan een dieseltanker van hetzelfde vermogen. Het nieuwe Schelde-Sulzer type die- solmotor is leverbaar in vermogens tot 24.000 apk, waardoor het moge lijk wordt tankers tot. zeker 60.000 ton draagvermogen als motortanker te houwen. burgemeester P. J. Dominlcus, het wel en wee van de bank had ge schetst, deelde hij mede, dat de heer Zwemer was onderscheiden met de eremedaille in zilver, verbonden aan dè Orde Van Oranje-Nassau. Onder een spontaan applaus van dè talrijke genodigden speldde de voorzitter hem deze koninklijke onderscheiding op de borst. De boei-enleenbank van Borssele, die op 13 juli 1918 werd opgericht, heeft de eerte 25 jaar van haar bestaan op bescheiden voet gewerkt, doch daar na heeft zij een grote vlucht geno men. Vijftien jaar geleden bedroegen de aan de bank toevertrouwde mid delen 300.000,en thans circa 1,600.000,De omzet is in de loop der jareh gestegen tot ruim 4 miljoen in 1957. Telde de bank bij de oprich ting in 1918 slechts 35 leden, thans bedraagt dit aantal 161. Ook het aan tal spaarders is sterk toegenomen, namelijk van 21 tot 685. Dit voor de vele genodigden uit boerenleenbank kringen zeker niet dorre cijfermate riaal werd medegedeeld door de voor zitter van de Raad van Toezicht, die daarvoor de notulen van de voorbije veertig jaar had moeten doornemen. Burgemeester Dominicus wist even wel nog meer bijzonderheden te ver melden. Aan de hand van de Jaar boeken had hij berekend dat de oud- eecretaris, de heer C. Rottier, die de ze functie 33 jaar lang heeft be kleed, in zijn leven 2200 meter notu len voor de boerenleenbank heeft ge schrevenDe voorzitter van de Raad van Toezicht ging in zijn speech ook nader in op de verdien sten van de zes aanwezige ereleden, die indertijd het Initiatief hebben ge nomen tot de oprichting vah de Bank. Hij bracht hun daarvóór hulde en dank. De vertegenwoordiger van de cen trale bank te Utrecht, de heer IC. Schreuder, gewaagde van zijn gro te waardering voor liet werk van het vroegere bestuur, dat de laat ste jaren successievelijk zijn taak aan jongeren heeft overgedragen. Namens de centrale bank bood hij de oud-voorzitter, P. Dekker en de heren C. Rottier, oud-secretaris, M. de Regt, V. d. Velde. J. Nleu- wenhuyze en M. Krijger sf. een boek aan. Vervolgens werd het woord gevoerd door de heer D. W. Lindenbergh te 's Heer Arendskerke, voorzitter van de ring Noord- en Zuid-Beveland van de boerenleenbanken, die zijn geluk wensen overbracht in verband met het jubileum. Ook oud-kassier Zwe mer voerde nog het woord, waarbij hij zijn dank betuigde voor de huldi ging, die hem tijdens de jubileumvie ring ten deel was gevallen. Advertentie Belangrijke vooruitgang bij bestrijding van pijnen! Vier werkelijk betrouwbare middelen helpen elkaar en doen wonderenI, De kennis van pijnbestrijding is in de loop der jaren regelmatig groler geworden. Ge* leerden hebben vastgesteld Mraar en hoe pijn ontslaat en tij hebben geleerd pijn te metenDaarna hebben zij kant gezien de werking van één der oudste pijnbestrijdéts belangrijk te versterker» door toevoeging van nieuw ontdekte mld* delen. Deze combinatie werkt bij pijnen en ook bij griep beier dan elk middel afzonderlijk. amr/ ^JsKLlAliiJLeliLSflBL l*9«n pijnen en qrirp Geschikt d» qcroeligile «int dit «ofdl ktichtimd daei hel k*it«ndd»tl OitUioi. VANDAAG Middelburg Electro: „Staatsgevaar lijk". 7 en 0.15 uur, 14 jaar; Molen water: Miniatuur Walcheren, 9—22 u. Vlissingen Alhnmbra: „Serenade", 7 en 9 uur, 14 jaar; Luxor: „Als een kat ln het nauw", 8 uur, 18 Jaar; Oude Markt: Concert Arne's Genoegen, 8 uur; Britannia: Afscheidsavond zee vaartschool, 7.30 uur. Goes Grand: „De laalsten zullen de eersten zijn", 8 uur, 18 jaar; Kleuter- school Leliestraat: Tentoonstelling kieutenvOrk, 2.an—eii 19,30—21.30 u.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 2