ZILVEREN BEER VOOR REGIE VAN „ZO VADER ZO ZONEN" WALCHEREN Bevorderingen aan r.h.b.s' en m.v.s.m. te Middelburg ZUID-BEVELAND MARKTBERICHTEN Beschuttende werkplaats te Vlissingen in 1957 WOENSDAG 16 JULI 1958 PROVINCIALE ZEEUWSE O OU R AN Ti FILMS IN ZEELAND O. E. Hasse in „De Iaatsten zullen de eersten zijn" Met de film „Zo vader zo zonen" Alhambra (Vlissingen) heeft Mario Monicelli verleden jaar op de Berll- nale de Zilveren Beer voor de regie gewonnen. De titel, die oorspronke lijk luidde „Vaders en zonen", vertelt ons reeds dat het onderwerp de ver houding tussen ouders en kinderen betreft. Het gaat hier niet om één bepaalde vader en zijn kinderen, maar over maar liefst vijf families. Aan het hoofd van een ervan staat Vittorio de Sica, die we leren kennen als een beminnelijke losbol, een ge ziene figuur in het nachtleven van de grote stad, maar tevens als va der. Verder zien we als grote tegenstel ling professor Vittorio Bacci (Rugge- ro Marchi). Monicelli schilderde met veel talent de belevenissen van enkele willekeurige families in een grote Italiaanse stad en stelt zijn publiek in de gelegenheid met hen mee te le ven tot het kerstfeest aanbreekt. Behalve Vittorio de Sica vervullen ook Franco Interlenghl en Marisa Merlini hoofdrollen in deze blijmoe dige rolprent. „Dans om het noodlot" van de re gisseur G. W. Pabst is de liefdesge schiedenis van een balletdanseres en haar choreograaf. Het meest opmer kelijke van deze film is de muziek, waarop wordt gedanst. Die werd na melijk door Ravel en Tschaikowsky gecomponeerd. In deze dansfilm tre den Willy Birgel en Elisabeth Mül- Ier op. Schouwburg (Middelburg). „Als een kat In het nauw" Luxor (Missingen) werd kort geleden nog In een Zeeuwse bioscoop vertoond. In een huis op een eenzame plaats wordt een aantal mensen door een gevluchte bandiet bedreigd. Ze worden geprest hem te helpen bij zijn ontvluchting. Milly Vitale is een van de slachtoffers, die door de bandiet worden gevangen ge houden. Verder zien we John Kitz- miller en Piero Lnlli. De laatste als de ontvluchte gevangene. Electro (Middelburg) prolongeert de vertoning van de Romy Schneider- rolprent „Kitty in de grote wereld", waarin wordt verhaald hoe een Jong meisje in aanraking komt met de ernst van deze wereld, wanneer ze toevallig verzeild raakt tussen con fererende diplomaten in Genève. In Grand (Goes) kan men nog ge nieten van de „Jacht op het geheim van de Spoetnik". Een spannende K.A.J. deed aan sport en spel in 's-Heerenhoek De KA.J. in Zeeland organiseerde in de Jeugdhoeve te 's Heerenhoek een zogenaamde „speelzelfdag", waarvan de bedoeling was de jeugd de weg te wijzen naar een verantwoorde vrije tijdsbesteding door middel van sport en spel. Er werd dan ook op deze dag zowel aan sport als aan spel gedaan. Nadat een Heilige Mis was opgedra gen sprak de heer P. Ars, districts voorzitter van de K.A.J. de talrijke deelnemers toe, waarbij deze het bo vengenoemde doel van deze dag uit eenzette. Vervolgens voerde de afde ling 'a Heerenhoek enkele toneel stukjes op en voerde deze groep volksdansen op. Kajotters uit Zeeuwsch Vlaanderen zongen en musiceerden. Ook de afde lingen Goes en Missingen verschenen op de planken. 's Middags gingen de poorten van het sportveld open voor een kleine twee honderd sportieve jongens en meis jes. Na afloop werd nog een kussen gevecht gehouden, waarna de prijzen werden uitgereikt. Aalmoezenier Kroon uit Vlissingen dankte alle me dewerkers in een slotwoord. De uitslagen van de sportwedstrijden waren: Hardlopen heren 500 meter: 1. C. de Jonge, Lewedorp; 2. R. v. Bremen, 's Heerenhoek; 3. Denies, Middel burg; 4. J. Martens, 's Heerenhoek; 5. J. Menheere, Ovezande. 500 meter hardlopen dames: 1. B. v. Bremen, 's Heerenhoek; 2. C. Ver meulen, Ovezande; 3. E. de Jonge, Lewedorp; 4. M. Oostdijk; 5. Tr. Lo- diers, Ovezande. 1000 meter hardlopen heren: 1. H. Joosse, Goes; 2. R. v. Bremen, 's Hee renhoek; 3. C. de Jonge, Lewedorp: 4. C. Raas, 's Heerenhoek; 5. J. Schol ten, 's Heerenhoek. 2000 meter hardlopen heren: 1. J. Traas, 's Heerenhoek; 2. Ch. de Klerk, Missingen; 3. C. Koen, 's Hee renhoek; 4. G. Schrijver, Goes; 5. P. Martens, 's Heerenhoek. 1000 meter hardlopen dames: 1. E. de Jonge, Lewedorp; 2. B. van Bre men, 's Heerenhoek; 3. I. Joosse, Le wedorp; 4. S. Scholten, 's Heeren hoek. 2000 meter hardlopen dames: 1. B. van Bremen, 's Heerenhoek; 2. E. de Jonge, Lewedorp; 3. M. Oostdijk, Ovezande; 4. S. v. Zunderen, Ovezan de; 5. C. Vermeulen, Ovezande. Met handballen werd Goes kampioen, terwijl Lewedorp met de 2e prijs naar huis ging. De eerste prijs voetballen was voor de afdeling Lewedorp, die tegelijk de mooie wisselbeker mee naar huis krijgt. 2e werd de afdeling Goes met de 2e prijs. Hindernislopen dames: le prijs: O. Vermeulen, Ovezande; 2. E. de Jon ge, Lewedorp; 3. M. Menheere, Le wedorp; 4. B. Raas, Heinkenszand; 5. I. Joosse, Lewedorp. Hindernislopen heren: le prijs: A. v. Bremen, 's Heerenhoek; 2. j. Schol ten; 3. B. Vermeulen, Ovezande; 4. J. Rentmeester, Ovezande; 5. P. v. d. Wege, Vlissingen. Estafette lopen 4 x 100 meter da mes: 1. Lewedorp; 2e prijs Ovezan de. Estafette lopen heren: 1. Heeren hoek; 2e Missingen. Vérpringen: 1. A. Denies, Middel burg; 2. H. Joossen, Goes; 3. J. Men heere, Ovezande; 4. A. Verbeem, Goes. Touwtrekken dames: le prijs 's Hee renhoek, 2e prijs Ovezande. spionagefilm met onder andere An drea Domburg als een geheimzinnige agente van een grote mogendheid, die met enorm veel collega's achter het geheim van de Spoetnik aanzit en daarvoor Europa kriskras doorkrui sen moet, waarbij zij natuurlijk met die collega's allerlei avonturen be leeft. DONDERDAGCYCLUS „Staatsgevaarlijk", Electro (Mid delburg) is de bekende film, waar van het verhaal is gebaseerd op de, met de Pullizter Prize bekroonde artikelen van Anthony Lewis. Ar tikelen over de communistenjacht in de Verenigde Staten. Drie man nen trachten de beschuldiging te gen een van hen te ontzenuwen. Hoofdrolspelers zijn Ray Milland en Ernest Borgnine. Philip Dunne voerde de regie. Rolf Hansen vervaardigde „De Iaatsten zullen de eersten zijn", naar een roman van John Gals worthy. Plaats van handeling is het Duitsland van tien jaar na de oor log. Wat we op het witte doek zien gebeuren ls de nasleep van deze oor log. O. E. Hasse speelt er de rol van een geslaagd advocaaat in. Op een Nog ruim 500 arbeiders op „aanvullende objecten" Op 7 juli J.l. waren 586 werklozen afkomstig uit Zeeland tewerkgesteld op Aanvullende Werkgelegenheids- objecten. In het rayon Middelburg bedroeg dit aantal 177, in het rayon Goes 71, rayon Terneuzen 157 en in het rayon Zierikzee 82. Buiten de provincie zijn, met huls vesting, 99 man afkomstig uit deze provincie tewerkgesteld. Ir. Luitjens naar Wageningen Ir. A. W. Luitjens, Ingenieur bij het Rijkslandbouwconsulentschap voor de Zeeuwse eilanden te Goes, onder meer belast met het werk van de streekverbetering in de Zak van Zuid-Beveland, gaat Zeeland verla ten. De heer Luitjens wordt geplaatst bij het rijkslandbouwconsulentschap voor bedrijfseconomie te Wagenin gen. avond wordt aan zijn venster geklopt. Het blijkt zijn broer te zijn (Maximi- liaan Schell), die uit Russische krijgs gevangenschap teruggekeerd is. De ze terugkeer is het begin van een aaneenschakeling van trieste gebeur tenissen. De film wordt vertoond in Grand (Goes). Alhambra (Missingen) vertoont nog eens de muziekfilm „Serenade" met Mario Lanza en Joan Fontaine die we reeds bespraken. MIDDELBURG Zes „Achilles"-leden naar Nijmeegse vierdaagse Een dame en vijf heren van de Mid delburgse gymnastiekvereniging „Achilles" te Middelburg nemen op 22, 23, 24 en 25 juli a.s. deel aan de vierdaagse wandeltochten in Nijme gen. Mej. K. Pleijte gaat voor de eer ste maal mee naar Nijmegen, waar zij vier maal de 40 km loopt. Van de heren loopt J. Arnoldus de marsen voor de tweede maal, G. v. d. Mast en A. en J. de Leeuw alle drie voor eerste maal. De heren lopen de parcoursen op de 55 km. De heer L. Schlüter te Amsterdam benoemd De heer L. Schlüter, adjunct-direc teur van de vereniging Kinderzorg Middelburg, is benoemd tot inspec teur Maatschappelijk Werk van de Centraalbond voor Inwendige Zen ding en Christelijk Maatschappelijk Werk te Amsterdam. Aan de r.h.b.s. en m.s.v.m. te Mid delburg zijn bevorderd: van la naar 2a: Han van den Bergh, Mientje Bliek, Nieuwland, Kees Bom- meljé, Oostkapelle, Henk Chang, Mar jan Dekker, Piet Dekker, Veere, Aleid van Gelder, Veere, Winnie van Hemert, Kees Heyboer, Kamperland, Tiny den Hollander, Oostkapelle, Hetty van Doorn, Nelleke Hubregtse, Lein Hubregtse, Westkapelle, Puck Hulstaert, Nelleke de Jonge, Sou burg, Ellen Maquelln, Vlissingen, Yvonne Mazure, Elly Schippers, Kamperland, Fop Smit, Veere, Digna Sprenger, Oostkapelle, Ina Stadhou ders, David Trieller, Domburg, Puck Vermeulen, Monica van Visvliet, St. Laurens, Leen Vogelaar, Veere. 25 leerlingen bevorderd, 6 leerlingen af gewezen. Van lb naar 2b: Boukje van Brug gen, Lucie de Bruyne, Marijke But, Ria Caljouw, Pim Clotscher, Seroos- kerke, Willy Colette, Tonnie van Herwijnen, Joke Hoegen, Marijke de Jong, St. Laurens, Hans Jozïasse, Emmie Malipaard, Eric Okker, Roel Otten, Jos Roth, St. Laurens, Agnes Rutgers van Rozenburg, St. Laurens, Adriaan van Selms, Joost Snoep, Paula Verburg, Elly de Visser, Ria de Witte. Mieke Wolthers, Robbie Zee, Lammert Zwartsenburg, Anne- lies Jongstra. 24 leerlingen bevorderd 8 leerlingen afgewezen, van 2a naar 8a: Klaas Delfsma, Guus Froijen, Jaap Haveman, Domburg, Hans Janse, Nieuwland, Jan ten Klooster, Veere, Ko Maas, Tineke Meulmeester, Greet Niesthoven, Bram Provoost, Domburg, Arnold van Reemst, Sonne Reneman, Lex van Selms, ïman Sprenger, Oostka pelle, Bob van der Weel. 14 leerlin gen bevorderd, 17 leerlingen afge wezen. van 2b naar 8b: Diek Bruining, Vlis singen, Ineke Castel, Wim Coppoolse, Grijpskerke, Frans Edelman, Huib Ghi'jsen, Jan Harpe, Meliskerke, Jan de Koning, Bert Knoops, Johan Mar- teijn, Arnemuiden, Philip van der Moer, Arnemuiden, Lies Neve, Judy Portier, Hans Potteboom, Bram Ver meulen, Ko de Visser. 15 leerlingen bevorderd, 6 leerlingen afgewezen, van 3a naar 4a: Siem Bastiaanse. Jan Bierma, Koos Biondina. Kees Brakman, Nieuwland, Jaantje den Hollander, Oostkapelle, Caesar Hul staert, Sara de Kam, Oostkapelle, Kees Louwerse, Souburg, Jan de Lussanet, Marius Meulenberg, Lo Polvliet, Loes Portier, Jeanne Ver- hage, Gerrit Jan van Wiggen. 14 leerlingen bevorderd, 6 leerlingen af gewezen. van 3b naar 4b: Lo Heyboer, Kam perland. Piet Leijnse, Zoutelande, Frans Minderhoud, Jan van Rooijen, Westkapelle, Gerrit Schoonmakers, Michiel Vaandrager, Domburg, Dirk van Westen, Wout van Wijnen. 8 leerlingen bevorderd, 11 leerlingen af gewezen. van 4a naar 5a: Ger Schoon. Dick Zandee, Paula Heiman. 3 leerlingen bevorderd, 5 leerlingen afgewezen, van 4h naar 5b: Ids Bierma, Aernout Broekhuysen, Rob Brouwer, Peter Bulthuis, Rudy de Clercq, Hans van Doorn. Koudekerke, Ad van den Eelaart, Bob ten Haaf, Vlissingen. Piet Huissoon, Kamperland, Péter de Pagter, Kees van Strien, Leny ten Wolde. 12 leerlingen bevorderd, 1 afgewezen. van 2m naar 3m: Madeleine Borket, Zoutelande, Leeuwkje Hagen, Vlis singen, Jenneke van der Kuijl, Her- ma Petiet, Truus Ventevogel, Mis singen, .Corrie Wattel, Serooskerke, Lidy Wolthers. 7 leerlingen bevor derd, 4 leerlingen afgewezen, van 3m naar 4m: Hanneke ter Bals, Leuntje Catsman, Joke Dijkstra,Vlis singen, Renée Enker, Aleid Fortgens, Ada Kievit, Marian Leicher, Herma van Liere, Coco van Ooyen, Paula Reijnierse, Vlissingen, Anneke van der Steen, Missingen, Aartje Steur, Attie Vader, Rita van der Velde. Domburg. 14 leerlingen bevorderd, 4 leerlingen afgewezen, van 4ni naar 5m: Marian Bieren broodspot, Jos Dekker, Annie Dron- kers, Vlissingen, Myrna Kornet, Mar jan Luyendijk, Franka Michiel3en, Emmy Pleijte, Missingen, Ank Pot teboom, Annie Roth, Lenie Schippers, Kamperland, Corrie Versluis. 11 leer lingen bevorderd, 5 leerlingen afge wezen. De leerlingen, achter wier naam geen plaatsnaam vermeld is, wonen in Middelburg. VLISSINGEN Schoolatletiekwedstrijden te Vlissingen Maandag en dinsdag werden te Mis singen schoolatletiekwedstrijden ge houden, waarvan de uitslagen als volgt zijn: 1. St. Jacobschool 1373 p. 2. Kon. Wilhelminaschool 1364 p. 3. Pr. Willemschooi 1362 p.; 4. Vliss. Schoolvereniging 1367 p. 5. Jul. v Stolbergschool 1350 p. 6. Bonedijke- school 1344 p.; 7. Jan Ligthartschool 1342 p.; 8. St. Jozelfschool 1335 p. 9. St. Petrusschool 1330 p. 10. Geref. School Kasteelstraat 1329 p. 11. Pr. Bernhardschool 1329 p. (10 en 11 na loting). 12. Oranjeschool 1324 p. 13. Vine. v. Goghschool 1321 p. 14. Bou wen Ewoutschool 1315 p. 15. Jacob Catsschool 1313 p. 16. Fr. Naerebout- school 1308 p. Slagbal: jongens 6: le prijs: Bone- dijkeschool; jongens 5: le prijs: Miss. School Ver.; meisjes 6: le prijs: Geref. School Kasteelstraat; meisjes 5: le prijs: Jul. v. Stolberg- school. 0.- EN W.-SOUBURG R.C.S» koos op vergadering nieuwe voorzitter Onder voorzitterschap van de heer J. 1. Guiran hield de Souburgse voetbal vereniging RCS in clubgebouw café „De Vriendschap" haar algemene jaarvergadering. Na een openings woord door de voorzitter werden de gebruikelijke agendapunten vlot af gewerkt. De jaarstukken werden goedgekeurd, waarbij bleek, dat de slechte resultaten der elftallen hun stempel hadden gedrukt op de in komsten. Tegen een totaal bedrag van slechts f 1359,25 aan entree-gel den stond b.v. een uitgaafpost van niet minder dan f 1817765 aan reis kosten. Gelukkig kon door de op brengst van een K.N.V.B.-toto het trainingsfonds in stand worden ge houden. Het ledental bleek met 10 ge stegen en bedraagt thans 261. Door tussentijds aftreden van enke le bestuursleden en het zich niet herkiesbaar stellen van de heren Mondorgel- en accordeonconcours te Hulst Op het groot Benelux mondorgel- en ac cordeonconcours te Hulst werden eerste prijzen toegekend aan: G. de Bock, Koe wacht met 1431/2 pt. Jeugdafdeling 8—10 jaar. Jeugdafdeling van 10—12 Jaar. Het duet Elly de Putter met Wim Wen- tink, uit Terneuzen, met 162 punten (met de lof van de Jury). Annie Calle, St. Jansteen, 1401'2 pt.; Ani ta Vonck, St. Jansteen, 1471/2 pt.; Jen ny Kegels, Terneuzen, 1431/2 pt. M. v. d. Wynckel, Terneuzen, 140 pt. Jeugdafdeling van 12—14 jaar: Eric Da- neels. Gent, 1421/2 pt.; Acc. Groep Tern. Muz. School, 1511/2 pt.; Marleen Jana- sens, Terneuzen, 1591/2 pt.; Chr. Dobbe- lelr, Terneuzen, 143 pt. 3e afdeling: Splerts, Ossenisse, 140 pt.; Ineke Verschoor, Terneuzen, 1501/2 pt. Bij de jeugdafdeling 12—14, ook J. Vyn- cke, Gent, 153 pt. 2de afdeling: Ingrid de Smet, Stekene, 160 pt. (met lof); Wllly Vettenburg, Gent, 155 pt.; Mondorgelgr. „Clinge", 156 pt.; Acc. Ver. Animato, Goes, 140 pt. le afdeling: J. A. Blommaert, Hulst, 1813/4 pt. (met lof); F. Verstraten, Terneuzen, 153 pt. Afdeling uitmuntendheid: Jople de Bock, Terneuzen, 1551/2 pt. Rlnus Dees, IJzen- dijke, 163 pt (met lof). Het duo Salomé en Leenhouts uit Groede, behaalde groot ste aantal punten, voor solo en duo met 172 punten met extra vermelding door de jury. Michel Minnebo, Evergem, 1871/2 pt. (met lof). Ereafdeling: Het grootste aantal punten werd behaald door „Flandria" uit IJzen- dijke met 187% punt, en daarmee de hoogste onderscheiding met algehele lof der jury! Ghlslain Ingels, St.-Niklaas, 1561/2 pt. Superieure ere-afdeling: Leo Thys, St.- Niklaas, 171 pt. (met lof); Ivonne, Ko- nings, 's-Hagel, 156 pt.; De Melody Makers, Gent, 1811/2 pt. met onderschei ding door de jury. Uitslag van zondag. Jeugdafdeling 8—10 jaar. C. in 't Veld, O. Beljerland 142% pt.; Ineke Fario, Pernis, 141 pt.; Her man Fastenau, Vlissingen 1411/2 pt.; Syl via, Wolters, Rotterdam, 1451/2 pt.; Diana Vissers, Breda, 151 pt.; A. Kollen, Bre da, 154 pt.; C. de Bruyn, Breda, 158 pt.; P. Bogers, Breda, 1401/2 pt.; M. Vermeu len, Breda 155 pt. Jeugdafdeling 10—12 jaar: Lleze Ande- weg, Strijen, 1471/2 pt.j Herve Marché. Eede. 1451/2 pt.; C. Schaerlaken, Breda, 1541/2 pt.; Walter Damen, Breda, 160 pt. (met lof); Eddy Boons, Breda, 1661/2 pt. (met lof); M. Vermeulen, Breda, 150 pt.: Ad, Arnouts, Breda, 159 pt.; N. Huyskens, Breda, 1471/2 pt. Jeugdafdeling 12—14 jaar: „Apollo" C. Utrecht, 1531/2 pt.; Rla van Heek Breda, 1731/2, (met lof); Theo van de Sande, Breda, 158 pt.; Cockie Bogers, Breda, 1651/2 pt., (met lof); J. Hansma, Breda, 1431/2 pt.; Peter Huybregtse, Breda, 1441/2 pt. 3de afdeling. Ria Bonneker, Vlissingen, 1411/2 pt.; Fons Lossez, Breda, 1531/2 pt.: Corrie Monsiers, Breda, 155 pt.; Jeanne Hagens, Breda, 153% pt.; Lenie van de Vleden, Breda, 150 pt.; Ria Jacobs, Breda, 1421/2 pt.; Rlen de Jong, Breda, 170 pt.; (met lof); Bep de Wlldt, Breda. 158 pt.; Nellie Schipper, Breda, 1431/2 pt. 2de afdeling: Heieen Dekker, Barc-ndrecht 340 pt.; Miep Dekker, idem, 143 pt.; Kees Zevenbergen, Heineoord 152% pt.; Dine- ke v. d. Veen, Hoogvliet, 154 pt.; Wim van Haren, Breda, 1701/2 pt. (met lof); Els van Hooydonk, Breda, 141 pt.; Margo van Vugt, Breda, 1701/2 pt. (met lof), le afdeling: Corrie Vink, Rotterdam. 1491/2 pt.; Janny Paans, Rotterdam, 1401/2 pt.; M. v. d. Biggelaar, Breda, 171 pt. (met lof); Roger Nlessing, Breda, 180 pt. (met gr. ondersch.); Ria van Vugt, Breda, 179 pt. (met lof); Mia Claveaux, Breda, pt., (met lof). In de ere-afdeling werd de hoogste prijs van het concours behaald door de zoon van het jury-lid Gaby Dime uit Breda, n.l. door Freek Dime, die 1871/2 punt be haalde met de hoogste onderscheiding der Jury. Hem werd tevens de medaille, beschikbaar gesteld door de commissaris der koningin, jhr. mr. De Casembroot, uitgereikt. Guiran en Danielsche als voorzitter en secretaris, waren er 5 vacatures te vervullen. Wegens gebrek aan animo kon in één vacature niet worg den voorzien. Als voorzitter werd in functie gekozen de heer P. C. Pieters, terwijl de overige functies zullen worden verdeeld onder de heren L. v. d. Berge, J. Vermaat, A. Withagen, P. de voogd en G. de Rijke, terwijl ere-voorzitter H. Plompen tijdelijk een bestuursfunctie zal waarnemen. De kascommissie zal worden ge vormd door de heren C. W. de Vis ser, J. Caljouw en A. Stroo, terwijl in de redactiecommissie werden op genomen de heren P. Henderikx en J. Caljouw. Een wat langdradige rondvraag vormde het slot van deze rustige, maar matig bezochte vergadering. GOES Paradetrommen voor „Excelsior" De Goese Pijpers van „Excelsior" hebben niet over medewerking van de Goese bevolking te klagen bij hun acties voor nieuwe instrumenten. Als eerste resultaat hiervan is „Excel sior" thans uitgerust met nieuwe pa rade-trommen. Bij gunstig weer zul len deze trommen door Excelsior en Jong-Excelsior zaterdagavond a.s. worden „ingewijd" met een muzikale rondwandeling. Met deze mars willen de pijpers dan tevens hun dank aan de inwoners vertolken voor de spon tane medewerking, die de aanschaf van deze instrumenten mogelijk maakte. De route van de mars is als volgt: Westwal, Couwerstraat, Schel- destraat, Zuidvlietstraat, Barentsz- straat, Ruyterlaan, Wilhelminastraat Rimmelansplein, Piccardstraat, Voor stad, Kamperfoeliestraat, De Groot straat, Heernisseweg, Beatrixlaan, Anjelierstraat, Heernisseweg, Oost singel. Kade, 's H. H. K.-straat, Nieuwstraat, Beestenmarkt, Wijn gaardstraat, Agnesgang, Westwal. Reisjes Zaterdag hebben de jongere kinderen van het jeugdzorgwerk ,,'t Honk" van de Hervormde Jeugdraad een reisje gemaakt naar West-Brabant, waar zij in de bossen verschillende spelen hebben beoefend en zich ver maakt hebben in een speeltuin. Vol daan keerden de kinderen zaterdag avond huiswaarts. De oudere jongens kamperen deze zomer in Kamperland de oudere meisjes in Vrouwenpolder en op „Hedenesse" te Cadzand. Dt oudste jongens hebben met hun lei der een bromfietsentocht door Neder land gemaakt. KRABBENDIJKE Voetbalwedstrijd voor Van Weerden Poelmanfonds Vanavond (woensdag) om 7.15 uur wordt op het voetbalterrein van de vereniging Krabbendijlte aldaar een nederlaagwedstrijd gespeeld tussen een elftal van de vliegbasis Woens- drecht en van de voetbalvereniging Krabbendijke. Dit is een wedstrijd in het grote nederlaagtoernooi, dat voor het Van Weerden Poelman fonds wordt gespeeld. De vliegbasis heeft een prachtige wisselbeker hier voor beschikbaar gesteld. W.H.S. 1Rillandia I 1—3 De zaterdagmiddag gespeelde voet balwedstrijd op het sportterrein aan de Bierenstraat te Sint-Annaland tussen W.H.S. 1 en Rillandia 1 ein digde in een 31 overwinning yoor Rillandia 1 VEEMARKT ROTTERDAM 15 Juli. Aanvoer ln totaal 2582. Weektotaal 4439. Vette koelen en ossen 250. Gebruiksvee 723. Gebruiksvee t.b.c.-vrlj 280. Vette kalveren 280. Graskalveren 267. Nuchtere kalveren 358. Varkens 73 Biggen 32 Paarden 105. Veulens 31. Schapen of lam meren 438. Bokken of geiten 25. Prijs in cents per kg le kw. 2e kw. 3e kw. 295—320 270—285 250—200 300—325 265—295 220—265 Vette koelen Vette kalveren Slachtpaarden 225 200 180 Prijs ln guldens per stuk le kw. 2e kw. 3e kw. Graskalveren 500 450 300 Nuchtere kalveren 80 70 60 65 45 40 Veulens 380 300 250 Schapen 95 80 70 Overj. lammeren 100 80 70 Kalfkoelen 1200 975 850 Melkkoeien 1200 975 850 Vare koeien 850 750 680 Vaarzen 900 800 600 Pinken 625 500 400 VEILING KAPELLE 15 Juli, Aardbeien zonder dop Jucunda I en II 83—84. Madame oMutot I en II 81. Climax I en II 91. Div. afw. 75. Rode bessen I 96. II 87—89. m 85. Zwarte bes sen ind. I 133134. n 121. Frambozen I 216—217. n 166. In tubs 104. afw. 81. Ker sen Markiezen III 58. Morellen m 48. Varlkae zwarte I 133—158. n 91. Klerken II 135—159. MIerlose zwarte H 120. Wilhel- minakers n 130—133. Aardbeien per doos Climax I 47—68. I 47. Talisman I 61—62. Sengana I 56. Aardbeien per kg. I 125. 11 72—U2, afw. 45—70. Rode bessen I 27— 30. n 22—26, Kruisbessen p.d. I 17 per kg. I 62—89, Witte bessen 46—52. Kasperzlken 18. Dubb. bonen I 65—72. n 61—63. Wage naars I 43. EIERNOTERING GOES Bericht van handelaren: kippeeieren 12 cent, poelje-eieren 9 cent, eende eieren 8 cent. VEILING ST. ANNALAND 15 juli. Doree, bonken 12, gew. I A 13.50. I 13—13.27, n 9.99—12.65. Drielingen 11,12— 11,23. Eigenheimers, gew. 9.99—15.08. Drie lingen 10.03, Aanvoer 80 ton. VEILING SCHERPENISSE Doree, bonken 12,58, gew. I A 12.50, I 12.07—12.13, n 10.09—11.35. Drielingen 11.10. Aanvoer £5 ton. VEILING WALCHEREN 15 Juli. Zwarte bessen, export, 1,33 zwar te bessen, afwijkend 0.96 en rode bessen n 0,88. VISMIJN VEERE 15 Juli. Export garnalen 900 3 20—5.15, Schar 454 19—26. Bot 219 16—21. Tong 131 1.69—3.01. schol 2.20—24.30. Wijting 8—19. Rog 7 31—33. Visiever 1 10.01. Ongesor teerde vis 3 1.08. Doorgedraaide vis 410 kg- VEILING KRABBENDIJKE EN OMSTREKEN 15 Juli: Industrie- en exportveiUng: Ju cunda I 96, I 83, afw. 46. Zwartebessen 133. n 113. Dubb. pr. bonen I 70—75. II 62. Gewone veiling: Prolific I 33—36 per doos I 100 per kilogram, n 25—32, II 102 per kilogram, in 21 per doos. III 83 per kilo gram. Jonkh. v. Tets II 26—29 per doos. Climax H 27 per doos. Senga Sengana n 32 per doos. n 56 per kg. Mad. Moutot n 70—78 per kg. afw. 45 per kg. BEURSBERICHT GOES 15 Juli. Vlas. Ook deze week was er hoegenaamd geen handel De kopers ne men een afwachtende houding aan en wachten tot het oogstrislco voorbij ls. Hooi. Lucernehooi, geleverd uit de schuur werd verkocht voor 90—100 per ton, terwijl voor weidehooi 60—65 per ton werd genoteerd. Perskosten komen ln beide gevallen voor rekening van de ver koper. Eieren. De prijs van eieren bedroeg 2.10 per kg. VEILING GOES 15 Juli. Export- en Industrievelling. Ju cunda I 98, n 83. Mad. Moutot I en n 81. Climax I en II 62. Div. aardbeien afw. 46. Frambozen in kratten I 195198, II 156162. Frambozen voor de Industrie 96—100. Rode bessen n 89—91, IH 85. Zwar te bessen exp. 133, n 125. Gewone veiling. Frambozen per doos I 47—55. Mad. Moutot per kg n 80—113. afw. 74—78. Perziken per stuk I 1035, II 8—12, afw. 4—16. Witte bessen per kg I 71. Kruisbessen per kg I 54—76. Rode bessen per kg. I 99—102, II 99—99. Rode bessen per doos I 31—39, n 21—26. Kersen: Zoete Morellen m 60—76 Klerken I 166— 167, n 138—158, in 68—90. Insp. Leunl» II 100—113. Hl 58—62. Saxsaboner, I 60— 68. Dubb. pr. bonen I 73—78. West Frlsla- peer I 57. Yellow Transp. val (hulsb maat I en op) 37—55. Nagekomen advertenties Bevredigende ontwikkeling Sinds het in bedrijf stellen van de gemeentelijke beschuttende werk plaats te Misgingen op 1 april 1956, heeft deze 'n alleszins bevredigende ontwikkeling te zien gegeven, zo wordt met voldoening In 't jaarver slag '57 geconstateerd. De resultaten over '57 zijn zowel in sociaal als economisch opzicht gunstig te ach ten. De werkplaats moet in de eerste plaats worden gezien als éërT door gangshuis naar het vrije bedrijf. Zo veel mogelijk moet worden getracht deze in net vrije bedrijf moeilijk te plaatsen personen, die veelal lichame lijk of geestelijk gehandicapt zijn, een zodanige scholing of herscholing te geven, dat zij geschikt zijn of we derom geschikt worden voor tewerk stelling buiten de werkplaats. In 1957 is een 9-tal tewerkgestelden erin geslaagd werk in het vrije be drijf te vinden, waaronder 2 voor ei gen rekening. Een groot gedeelte der tewerkgestelden blijft echter door hun handicap blijvend ongeschikt voor plaatsing of herplaatsing in het vrije bedrijf. Met een zestal voorbeel den wordt in het verslag enig inzicht gegeven van de grote sociale beteke nis van de werkplaats. De stemming op de werkplaats mag uitstekend genoemd worden, terwijl over het geheel genomen met veel animo wordt gewerkt, hetgeen mede te danken is aan het per 28 mei '56 ingevoerde beloningsstelsel, waardoor ieder binnen bepaalde grenzen loon naar prestaties ontvangt. Per 31 dec. '57 waren er 43 man te werk gesteld, waarvan 18 in het genot waren van een invaliditeltsrente. De gemiddelde uurverdienste mag ten hoogste bedragen: groep I 1.14, groep II 1.19, groep Hl 1.24. De groepenindeling was aan *t eind van het verslagjaar als volgt: 26 ar beiders: zeer eenvoudig en licht werk; 15 arbeiders: minder eenvoudig of zwaar en inspannend werk, waar voor enige oefening is vereist; 2 ar beiders: werkzaamheden, waarvoor onderricht en praktijk zijn vereist. Er wordt naar gestreefd meer in het bijzonder opdrachten te verkrijgen van overheids-instantles, ziekenhui zen, schoolbesturen en andere geen commercieel doel beogende instellin gen. Men was vol lof over de afwer king en de kwaliteit van het gele verde produkt. Als loonopdrachten werden ojn. uitgevoerd: Vervaardi ging van hoekstalen; Monteren van draaibare verbindingen; doorslijpen van elektroden; vervaardigen van houten vlonders, trappen (ook repa reren) en roosters; vervaardigen van verpakkingen en sleutels; repareren van etelpakken, overals enz; inpak ken van pinda's; schilderen van licht masten; binden, repareren enz. van boeken enz. Als eigen produkten werden o.m. ver vaardigd: f lenspakkingen; hometrai ner; sjoelbak; schoolmeubilair; ver- keerspalen en -borden; stalen borstels werkbanken; stoelen; kampeerwa gentje. Hoewel er nog geen reden tot be zorgdheid is ten aanzien van de huis vesting van de werkplaats, is het toch gewenst rekening te houden met de mogelijkheid, dat in de toekomst een einde zou kunnen komen aan de huur overeenkomst tussen de gemeente en de eigenaresse van de ruimte, welke nu gebruikt wordt als werkplaats. Reeds thans dient gedacht te worden aan de mogelijke bouw van een nieu we werkplaats. Op de schuld aan de gemeente wegens inrichtings- en ver- bouwingskosten, aanvankelijk bedra gende f 20.070,50 moet per 1 januari 1958 nog 10545,42 worden terugbe taald. De waarde van de goederen voorraad bedroeg per 31 december '57 14585.21. De exploitatierekening geeft een totaalbedrag aan van 250.520.06, met een voordelig «aldo .van 1 18095,81, Heden overleed nog onverwacht onze innig geliefde zorgzame wouw en moeder ANNA CORNELIA VAN GELDEREN, geb. BIJSTERVELD, op de leeftijd van 42 jaar. Uit aller naam: C. VAN GELDEREN Missingen, 15 juli 1958 Ferdinand Bollaan 8 Geen bezoek en geen bloemen. Heden overleed onze innig geliefde dochter, zuster en behuwdzuster ANNA CORNELIA VAN GELDEREN, geb. BIJSTERVELD, op de leeftijd van 42 jaar. Namens de familie: A. BIJSTERVELD Missingen, 15 juli 1958 Ravensteijnplein 45 Heden overleed onze innig geliefde schoon dochter, schoonzuster en tante ANNA CORNELIA VAN GELDEREN, geb. BIJSTERVELD, op de leeftijd van 42 jaar. Namens de familie: A. G. v. GELDEREN Heden overleed onze geliefde zorgzame va der, behuwd- en groot vader FREDERIK WILLEM GELDOF, weduwnaar van HENRIËTTE SCHROEVERS in de ouderdom van 72 jaar. Uit aller naam, W. GELDOF. Missingen, 15 juli 1958. Margrietenlaan 24. De teraardebestelling zal plaatshebben op donderdag 17 juli, des namiddags 2 uur, van af Meidoornlaan 8. Heden overleed, geheel onverwacht, na nog voorzien te zijn van het H. Oliesel, onze ge liefde oom KARL HERMANN BEKLAGE, in de ouderdom van 85 jaar. Uit aller naam, Familie BERLAGE. Vlissingen, 15 juli 1958. Singel 26. De plechtige gezongen uitvaartdienst zal plaatshebben op vrij dag 18 juli te 10 uur in de O.L.V.-Kerk, ge volgd door de begrafe nis op het r.-k. kerk hof.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 3