Nieuw veilingcomplex in Goes wellicht in 1960 gereed Zeeuwse Almanak BEVORDERINGEN CHRISTELIJK LYCEUM VOOR ZEELAND S.H)i in olijfje ARNHEMSE JONGEN VOND BIJ WOLF AARTSDIJK ZEEHONDJE Agenda 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT. WOENSDAG 16 JULI 1958 VEILINGVERENIGINGZUID-BEVELAND" VERGADERDE In het boekjaar 1957-1958 werden gunstige resultaten bereikt De plannen voor de bouw van een nieuw veilingcomplex in Goes, zijn sedert de algemene ledenvergadering van de veilïugsverenïging „Zuid-Be veland" vorig jaar liet bestuur machtiging verleende om.over te gaan tot nieuwbouw, in een vergevorderd stadium gekomen. In de loop van vol gende maand wordt de rijksgoedkeuring voor dit project verwacht, ter wijl onvoorziene omstandigheden voorbehouden, de aanbesteding rond 1 oktober zal worden gehouden. Het nieuwe fcpmplex, dat op een vijf en een halve hectare groot terrein in De Poel zal verrijzen en dat een uitgaaf zal vergen van circa Ij» miljoen gulden, kan dan tegen het seizoen 1960 in gebruik worden genomen. Deze mededelingen deed voorzitter J. Q. C. Lenshoek tijdens de dinsdagmorgen in „Het Schuttershof" te Goes ge houden algemene vergadering van de veiüngsvereniging. De oppervlakte van 5.24.20 ha ln De Poel is voldoende voor de nieuwbouw en zelfs voor enige uitbreiding. De ligging is evenwel van die aard, dat een gedeelte van de grond moet wor den geruild met percelen, die kort geleden door de gemeente Goes wer den onteigend. In principe is hierover reeds overeenstemming met de ge meente bereikt. In de komende we ken zal met de uitvoering van de werken, zoals het aanleggen van be strating en enkele egaliseringswer- ken, worden begonnen. De veiling zal in de kosten van de wegaanleg een bijdrage leven. In aansluiting op de ze terreinen is de aanleg van een sportveld geprojecteerd, zodat in de toekomst bij verdere uitbreiding nim mer kostbare bebouwingen moeten worden overgenomen. Het ligt in de bedoeling op dit sportveld een optie te verwerven, zo deelde de heer Lens hoek mede. Betreffende de financiërlng van de bouw zijn met de Coöperatieve Grondkapitaalbank voor de Land bouw te Utrecht verschillende be sprekingen gevoerd. Men ver wacht, dat deze Bank het beno digde geld zal verschaffen. Denk zij het twee jaar geleden ingestel de bouwfonds kan deze lening zich beperken tot een bedrag van I 1.200.000.Bestek en tekenin gen zijn sedert geruime tijd in be werking bij de architect, de heer J. A. de Bruyne te Goes. Begin september zullen die gereed ko men, waarna de aanbesteding kan worden gehouden. Goed jaar ln-2ijn openingswoord had voorzitter Lenshoek de gunstige resultaten van het boekjaar 1957-1958 gememo reerd, Hoewel de oogst niet groot was, werden prijzen gemaakt die tweemaal zo hoog waren dan het vo rige seizoen. Een minder prettig ge volg van dit vrij geringe kwantum aan fruit was, dat er weinig fust-; huur werd betaald, de pakstations met verlies werkten en ook de koel huizen van de veiling minder op brachten dan in andere jaren. Niet temin is het resultaat van de veiling bevredigend geweest. Voor het eerst werd een omzet bereikt van elf mil joen gulden. Met betrekking tot de uitbreiding van het boomgaardenare aal liet de heer Lenshoek optimisti sche geluiden horen. Over enkele ja ren zal bijvoorbeeld een grotere aan voer van fruit zijn te verwachten uit de Zak van Zuid-Beveland en Noord- Beveland. Het nieuwe seizoen wordt met een gematigd ■optimisme tegemoet ge zien. De eerste produkten, die tot nu toe reeds zijn aangevoerd, hebben bevredigende prijzen opgebracht. Dit voorjaar heeft men her koelhnis nog bevredigend kunnen exploiteren, om dat er een partij van 1.8 miljoen ki lo sinaasappelen in transito in de koelcellen werd opgeslagen. Het jaarverslag van de secretaris, de heer J. Kakebeeke getuigde eveneens van een goed jaar, zowel voor de fruittelers als voor de veiling. De eierafdeling van de veiling, die niet rendabel was, werd overgedaan aan de Eierveiling in Breda. De heer J. de Jonge, die verslag uitbracht na mens de financiële commissie, deel de mede. dat de bruto-winst over het jaar 1957-1958 f 288.395.82 bedroeg. Na de normale afschrijvingen bleef er een netto-winst over van f 1.1696,21. Vervolgens werd de winst- en verliesrekening z.h.s. goed gekeurd. De tarieven voor de ter veiling aangevoerde produkten wer den als volgt vastgesteld: leden 5 gasten 7 en voor buiten het vei lingterrein verhandelde produkten leden 3 en gasten 5 voor het verpachten van boomgaarden 2 De materialen-huur bleef ongewij zigd. terwijl de tarieven voor het koelhuis vrijwel ongewijzigd werden vastgesteld. De sorteerkosten werden enigszins verhoogd tot 2,2 cent per kg en voor partijen fruit, waarin meer dan 25 beneden huishoud- kwaliteit voorkomt, 2,5 cent per kg. De contributie werd. op f 1.ge handhaafd. Het voorstel tot wijzi ging van een der artikelen in de sta tuten betreffende de verplichtingen van de leden ten opzichte van de vei ling ontlokte enige discussie. Het voorstel werd in stemming gebracht en met 120 tegen 51 stemmen aan genomen. Het bestuur werd machti ging verleend tot verkoop van twee perceeltjes grond, elk resp. 5.14 are en 2.15 are, aan de N.V. Nederlandse Spoorwegen te Utrecht. De heer W. Vermue te Borssele werd tot lid van de financiële commissie benoemd en tot plaatsvervangend lid de heer M. P. C. Nieuwenhuyzen te Oudelande. Herkozen werden de bestuursleden J. Butyn, M. Nijsten, J. A. van Oe- veren en M. Steyn. Op voorstel van de heer De Jonge te Goes werd tijdens de rondvraag be sloten een halve.cent per afgehaalde kist fruit beschikbaar te stellen voor het Zeeuws Fruitcorso. Het geld zal aangewend worden om fruit te ko pen voor de zieken en ouden van da- gen ln de verpleeg- en rusthuizen te oes. Een en ander geschiedt op vrij willige basis. Tenslotte werd mede gedeeld, dat wellicht aanstaande vrijdag of begin volgende week iede re dag bonen zullen worden geveild. Aan het Christelijk Lyceum voor Zee land te Goes zijn aan het einde van de cursua 1957—1958 tot een hogere klas be vorderd 214 leerlingen, t.w.: Van klas 1 naar 2: Thijs Blerens, Ti neke Bonder, Toin Bruynzeel, Hans Hart- hoorn, Annemarie Hordijk, Jos de Jager, Plet Jobsen, Wim Knuist, Erik Kousema ker, Addy Leys, Jan Lobbezoo. Jenny Luteyn, Addy Poley, Gerke Renting, Piet Scheele, Maatje Slabbekoorn, Theo Stomp Tilly Torbijn, Roel Wassenaar, Elly Adri- aanse, Joop Boone, Adrie de Bruijne, Anita Buurman, Corrie van Dljke, Wim Elzerman, Heieen Hage, Bep Hlllebrand, Francois van Houdenhoven, Willie Mar- icunse, Marian van der Peyl, Wim Pleter- se, AdrJ Schipper, Cora Sloover, Martlen Smallegange, Jan Aartsen, Ineke Boon stra, Mie» Cok, Ad Dekker, Jan van Gllst, Jan Hoogatrate. Bram Houterman, Elly de Jonge, Bep Kerkhof, Chris Koolstra, Ada van Liere, Plet Nieuwenhuyse, lek de Pagter, Jankees Pik, Mary Rlbbens, Bram Slabbekoorn, Martha Smallegange, Rlnus Sommeyer, Letty van Suylekom, Arnold van Willegen, Plet Zweeckijk, Jo Hoogstrate. Van klas 2-gymn. naar 3-gymn. Gerard' Beneder, Kees de Blaey. Ina Boeij, Cor- ry Booy, Izaak Dekker, Nelleke Doml- nicus, Bemhard Hagoort, Toon den Hol lander, Koos Koene, Piet de Kok, Adrie Lokerse, Bram Maljaars, Ko Slabbekoorn VAN TOT REIXAERT-OPTOCHT. De Reinaert-optocht 1958 gaat door! Het Reinaert-comité dat de zer dagen weer bijeen kwam, nam dit verheugende besluit en de data, waarop deze bekende stoet door het stadje zal trekken, zijn vastgesteld op 21 en 28 septem ber. De hieraan verbonden ten toonstelling van beeldende kun sten is eveneens in deze week ge projecteerd. ZEELAND PRESENTEERT. Niet alleen in Hulst worden voorbe reidingen getroffen voor een jaarlijks terugkerend evenement, maar ook in Yerseke en andere vissersgemeenten wordt al weer ijverig gewerkt om het oester- en mosselseizoen 1958 met klinkende feestelijkheden in te luiden. Donderdag 28 augustus zal de grote dag zijn, waar on voor de derde maal als hoogtepunt van dit „Feest MARIETJE In het kleine gezelschap, dat die middag rond een tafeltje in een Oost- burgs koffiehuis was gezeten, heerste enige consternatie. Marietje was zoek. ..Marietje is nog winkels kijken, verklaarde een doortastende vrouw en de lieren namen dat aarzelend. .Ja, maar is het nou goed afgespro ken," vroeg er een. „Wéét Marietje nouwaar we zijn?" De vrouw dacht van wel en toen ging men over tot de orde van de dag, oftewel het lcopjè koffie. Marietje bleef evenwel nog steeds weg en bereids begonnen ook wij ons over dat kind ongerust te maken, toen de deur werd opengeworpen en er een tamelijk bejaarde dame bin nentrad, die grotendeels schuil ging onder een breedgerande hoed. Even keek ze zoekend om zich heen, maar lang was dat niet nodig, want van het meergemelde tafeltje steeg eens- nezind de juichkreet op: Daar heb 'je Marietje Wij hadden een heel andere Ma rietje in gedachten. Dat moogt ge - bést weten der Oostersehelde" een vlootschouw van ongeveer honderd vissersschepen te zien zal zijn. Natuurlijk zullen ook Kaat Mossel en Pieter Cornelisz weer van de partij zijn, terwijl er zelfs aan gedacht wordt een bekend Am sterdams historisch figuur het feest te laten meemaken. VREEMD. De beer O. uit Sint Kruis, die onder Retranchement aan het koolzaad maaien was, stond wel even vreemd te kijken, toen hij midden in het gewas een nog bruikbare bromfiets zag liggen. Het raadsel werd spoedig opge lost: het vehikel, eigendom van de heer P. uit Biervliet, was een paar maanden geleden voor een winkel te Schoondijke ontvreemd. PLEEGMOEDER. Bij de Hoofdplaatse familie V. in de Koningin Julianastraat kan men mo menteel een niet alledaags tafereeltje zien. Vier jonge konijntjes, waarvan de moeder vijf dagen na de geboorte gevoed door een poes. „Mollie" om- van de baby's stierf, worden nu op- ringt haar pleegkinderen met alle mogelijke zorgen. BRUINISSE OP HET SCHERM Volgende maand komt Bruinlsse op het t.v.-scherm. De kijkers in alle streken van ons land zullen dan kun nen zien, hoe daar de deltawerken langzamerhand tekening beginnen te krijgen. Dezer dagen kregen de in woners van „Bru" al een voorproefje van wat er straks allemaal bij deze televisie-uitzending te pas komt. Er werd namelijk een „vreemdsoortig hoog gevaarte" geplaatst zo schrijft onze correspondent dat moest onder zoeken of de zender in Goes kon worden bereikt. RAAM. Van Bruinisse naar Kaapstad Is in dit rubriekje maar een siap. In het pas gerestaureerde gebouw van het Nederlandse consulaat-generaal al daar, zal al^i geschenk van de Ver eniging Zuid Afrikaanse stichting Moederland in september een ge brandschilderd raam worden ge plaatst. Er zullen verschillende stede wapens in voorkomen onder meer van de Zeeuwse hoofdstad, Middel- bu,'S; Giel-Smallegange, Willy Vermet. Van klas 2-hbs naar klas 3-hbs. Daan Bakker, Adrl de Best, Hans Bosman, Dirk Bruijnzeel, Jan Duynhouwer, Rob Goe- dee, Erik Goossen, Tanny op 't Hof Janny Leys, Ko de Schipper, Dries Ver- :r, Jan Otten, Adrie Bakker, Peter van den Berge, Kees Beye, Jan Deur waarder, Joop Goedee, Jenneke Ligthart Schenk, Han Luyk, Maaike van Neuren, Kees van Noort, Swels Meindersma, Leni de Schipper, Gert van der Slikke, Jan de Vos. Van klas 2-mms naar klas 3-mms: Truus van Dokkum, Anneke Donner, Tanneke Donner, Berber de Groot, Jople Hemel man, Ria Hollestelle, Marijke Hordijk. Ineke Janse van Noordwijk, Klaaskg' kloosterman, Bea Laport, Ronny vsn der Vliet. Van klas 3-gymn. naar klas 4-gymn.: Ditje Van Fraassen, Jos van Heiningen, Cora Homburg, Jan Karel'se," Matty Kloos-i terman, Hein Kluiver, Nellie Paauwe, Ma-] rijke Scheele, Marietje de Schipper, Leo Sinke, Clasien Stouthamer, Johan van Strien, Marijke van der Vegt, Cor van der Velde, Ineke Vrijlandt, Reyer van der Weij. Van klas 3-hbs naar klas 4-hbs: Evert Bakker, Henk de Bruin, Bep Dubbel man, Frans Duynhouwer, Chris de Ja ger, Onno de Jong, Agnes van der Leek, Inge Ligthart Schenk, Aartjan Marteyn, Freek van Muiswinkel, Jan Mol, Ton van der Rest, Giel Ribbens, Joop van de Vel de, Jan van Willegen, Ineke van Zwee- den, Rlnus van Zweeden, Arie van der Kerk, Andrles Boogert, Anke Duvekot Hans Goovers, Rien de Jager, Chris Jeb- Bink, Jan Koene, Miek van Muiswinkel, Deni Nelemans, David Reinhoudt, Lau ra Simonse, Henk van 't Veer, Ria Ver met, Plet Westveer, Hein van Riet. Van klas 3-mms naar klas 4-mms: Han- nie Baan, Ank Bonder, Frieda Denke- laar, Ermlen Elzerman, Nellie Engelse, Ineke Ermerins, Kitty de Graaff, Suus van Liere, Annemarie Meindersma, At- tie Meulendijk, Marijke Nieuwenhyse, Netty Paauwe, Marijke Rehorst, Els Vee- nemans, Truus Veerhoek, Janny Vercou- teren. Van klas 4-gymn, naar kla* E-gymn.i Jaap Boor, Jankees Duvekot, Stof Gunst. Rinus Hillebrand, Jaap Koolstra, Henk Slabbekoorn, Gerard Smallegange, Jip Stevens, Kees Vette, Fokke van der Welj. Van klas 4-hbs-A naar klas 5-hbs-A: Adrl Burger, Leyn Hoekman, Kees Ver- hage, Wim de winter, Lenie Zandce. Hans Visser. Van klas 4-hbs-B naar klas 5-hbs-B.: Chiel in 't Anker, Rinus Bliek, Henk Elzerman, Leo Hartman, Huib de Jonge Jan Kerkhof, Rlnus Moerman, Piet Oele, Ernstig ongeval bij boulevardwerken te Vlissingen Jongen - op verboden terrein - onder geladen zandauto Bij de werkzaamheden voor de ver zwaring van de oeververdedïging aan de Boulevard Bankert te Vlissingen ia dinsdagmiddag omstreeks half vier het elfjarig knaapje Kees B. uit de Schoolstraat, onder een achteruit rijdende zandauto geraakt en ernstig gewond. Hoewel het werkterrein geheel is af gezet en door onbevoegden niet be treden mag worden, was het knaapje er toch gaan spelen. Hij kwam daar juist voor de achterwielen van een achteruit rijdende met zand geladen vrachtwagen te vallen en kreeg daar bij de zware auto over een boven been. Ernstig gewond is het knaapje naar het St. Josephziekenhuis over gebracht, nadat dokter Detmar de eerste hulp had verleend. Mejuffrouw P. J. Ruijteberg te Koudekerke overleden Zondagmorgen is in het verpleeghuis „Ter Hooge" te Koudekerke op 90-ja- rige leeftijd mejuffrouw P. J. Ruij- tenburg overleden. De overledene was van 1892 tot 1937 verloskundige te Oud-Vossemeer. In 1931 ontving me juffrouw Ruijtenburg ter gelegenheid van haar veertigjarig jubileum de ere-medaille in zilver van de orde van Oranje-Nassau. Haar laatste le vensjaren bracht zij in het verpleeg huis te Koudekerke door. Technische Hogeschool Delft Aan de technische hogeschool te Delft slaagden voor het propaedeu- tisch examen voor civiel ingenieur de heer J. A. Somers uit Vlissingen, voor het kandidaatsexamen elektro technisch ingenieur de heer K. M. v. d. Berge uit Goes, voor het kandi daatsexamen werktuigkundig inge nieur de heren G. E. Huijgens uit Sint-Jansteen, P. Meijers uit Vrou wenpolder en J. P. van Oeveren uit Vlissingen. (Advertentie) Vario-, Pronto- of Prontor SV- sluhera falen nooit en hebben natuurlijk een flitscontact. Terecht zweren in Nederland duizenden foto- amateurs bij het mooie, grote 6x9 formaat. Bij Agfa kunt U ook hiervoor terecht. voordeligir til hogtr ftprljtd» amen'n Vrttg brochure» Uw fotofiande/aar of bU dt Agfi Amateur Ser/icidlaniU Posthui 98, Arnhem Vierjarig knaapje uit Sluis in Vaart verdronken In de vaart te Slois Is dinsdagmiddag omstreeks drie uur het stoffelijk overschot gevonden van het vierjarig zoontje van de familie C. de W., dat sedert maandagavond werd vermist. Toen het jongetje maandagmiddag niet naar huis terugkeerde, vreesden de ouders een ongeluk. De rijkspoli tie werd gewaarschuwd, alsmede de rijkspolitie te water te Terneuzen, Gedurende de nacht en dinsdagmor gen is in de vaart gedregd, aanvanke lijk echteT zonider resultaat. Ook werd een speurhond uit Zaamslag inge schakeld, terwijl eveneens op telepa thische aanwijzingen werd gewerkt. Op li van det drukste punten werd omstreeks 3 uur 'se middags 't stoffe lijk overschot van het jongetje ge vonden. Keersluis te Zierikzee Chris Roose. Ven klas 4-mms naar klas 5 mms: Diet de Bruyne, Suus de Bruyne, Mieneke Bruynzeel, Agnes op 't Hof, Riet Phaff, Zoetje de Regt, Janneke Sinke, Mieke Smit, Silvia Spangerberg, Emmy Stam. Van klas 5-gymn.-A naar klas 6-gymn-A Maps Adrlaanse, Glen de Groot, Piet Luikenaar. Van klas 5-gymn.-B naar klas S-gymn-B .Tan van Andel, Petle Baan, Goöard ten Kate, Jan Meindersma, Adrl Ver burg. Per 1 september 1958 zal de school om streeks 340 leerlingen tellen. De 12-jarige Wolfert van Leeuwen uit Arn hem, die bij zijn groot ouders aan de Veerweg te Wolphaartsdijk lo- geert, heeft dinsdag avond het avontuur van zijn jonge leventje be leefd. Hij was om streeks half negen bij het veer aan het wan delen, toen hij plotse ling iets zag bewegen in het water. Nieuws gierig als alle jongens van zijn leeftijd toog Wolfert op nader on derzoek uit. Het bleek zowaar een baby-zee- hond te zijn, die zich daar moederziel alleen bij de glooiing ophield. Pogingen van de jon gen, om het diertje weer het ruime sop te laten kiezen, leden schipbreuk, want steeds stuurde de baby-zee hond op de wal aan. Teneinde raad belde Wolfert in het Veerhuis de dierenbescherming in Middelburg op. „Stel je in verbin ding met de burgemees ter van je dorp" was de goede raad, die men hem gaf. De twaalfja rige Arnhemmer deed zulks en weinige minu ten later arriveerde burgemeester B. H, G. ter Haar Romeny bij de Veerhaven. Hij nam de situatie in ogen schouw en omdat hij wel zag, dat het zee hondje zou verkomme ren, als niet werd in gegrepen, pakte hij de telefoon en belde de diergaarde „Blijdorp" in Rotterdam op. „Breng het beestje maar hierheen" luidde het laconieke antwoord. Toen was het de beurt aan de helikopterpiloot Eelco Schuller de man die op Noord-Be veland en rondom Wol phaartsdijk bespuitin gen uitvoert om uit zijn stoel op te sprin gen. Hij liet zijn glaasje ranja voor wat het was en bood spontaan aan de baby-zeehond nog dezelfde avond met zijn wagen naar Rotterdam te brengen. In een vei lingkistje is het jonge diertje, dat volgens en kele beschouwers één van een tweeling is, naar Blijdorp gebracht. Het is dus zowel voor de baby-zeehond als voor het jonge Arn- hemmertje en de hell- kopterpiloot een bewo gen avond geworden... In het viswater van de hengelaars vereniging „Vlissingen" in het Nolle- bos te Vlissingen werd dinsdagmid dag S00 kg pootaal uitgezet. Het is de enige soort vis, die in het brakke water achter de Nolledijk kan leven. In 2lf kisten zijn de ongeveer 9000 aaltjes, die gemiddeld 20 cm lang zijn, per auto van de Moerdijk naar Vlissingen gébracht. Om te voorko men, dat zij onderweg zouden stik ken was op iedere stapel van acht kisten een kist met ijs geplaatst, dat langzaam smolt en voor een con stante toevoer van koel, vers water zorgde. Naast de voorzitter van H.V.V., de heer P. Velleman, en de secretaris, de heer J. Lindt, waren ook enkele leden, die toevallig in de omgeving aan het vissen waren, bij liet uitzetten van de pootaaltjes aan wezig. Over enkele jaren zullen di aaltjes, die tussen Hellevoetsluis en de Moerdijkbrug in het Hollandsch Diep gevangen zijn, tot een mooie beet voor de leden van de H.V.V. uit gegroeid zijn. (Foto P.Z.C.) B. en W. vragen hiervoor extra krediet van 36000 De keersluis in het Havenkanaal te Zierikzee zal waarschijnlijk voor de kerstdagen van dit jaar waterkerend zijn. Deze mededeling heeft het col lege van B. en W. van Zierikzee ont vangen van het ingenieursbureau Witteveen en Bos, dat verder ver klaart de aanneemster van het werk, de firma Volker Beton te Slledrecht bereid te hebben gevonden een po ging te ondernemen het werk voor genoemd tijdstip af te werken. Daartoe zal het echter nodig zijn, dat een aantal bijzondere maatrege len worden genomen, zoals de aan voer van extra bokken en ander ma teriaal om de damwandkuip te kun nen slopen; het aanbrengen van extra klein en langere werktijden voor de arbeiders. Deze extra maatregelen brengen voor de aanneemster uiter aard kosten met zich mee, die niet uit het bestek voortvloeien, dus bui ten de aanneemsom om moeten wor den vergoed. De aanneemster is be reid deze extra werken op zich te nemen tegen een som van 36.000, onder voorwaarde dat het werk vóór 25 december 1958 stormvloedkerend is. Genoemd bediag wordt 18.000, indien het werk niet vóór 24 decem ber 1958, maar vóór 10 januari 1959 waterkerend is. In dit verband delen burgemeester en wethouders van Zierikzee aan de raad mede, dat zij het van belang achten, dat de veiligheid van de stad Zierikzee zo spoedig mogelijk wordt verhoogd. Zij zijn van mening, dat dit een financieel offer van de ge meente waard is. Het college stelt de raad dan ook voor een extra kre diet van 36.000,te verlenen on der voorwaarde, dat het rijk in deze kosten 95 pet. bijdraagt. B. en W. hebben aanvragen om rijks- en pro vinciale goedkeuring inmiddels reeds verzonden. Mulo-examens te Goes In „Het Schuttershof" te Goes wor den de eindexamens mulo voor Zee land weer voortgezet. Maandag en dinsdag slaagden voor het A-examen de dames: T. S. H. Joosse, Goes, P. L. de Munck, Kattendijke, G. v. d. Molen, Cadzand, P. E. de Feijter, Aardenburg, J. E. van Luljk (M), B. C. Roes (M), M. M. Eversen (M), R. M. Knops (M), allen te Middelburg; P. W. Hoogedeure (M), Veere; C. J. P. Castenmiller (M), M. A. Goedhals en C. Jellema (M), allen te Middel burg en P. v. d. Maas (M) en J. C. J. Male (M), beiden te Goes; H. W. A. Luijendijk, Goes; H. M. Ro- mijn (M), Zierikzee; L. Kaan, Axel; K. den Arend (M), Oostburg; W. E. Stouten (M), Oosterland; S. J. Ver- burg, Zierikzee; K. W. de Munnlk (M), Kloetinge. en de heren: W. Boone, A. Jobse, E. J. Snip, C. de Keijzer en R. L. Adri- aansen (M), Middelburg, H. Geldof, Serooskerke, M. C. J. Mol, A. Tim merman, Kloetinge; L. J. Heijboer, Nieuwerkerk, P. I. Puyenbroek en W. D. Lucas (M), beiden Aarden burg; M. van Oeveren, Burgh; R. C. Dijkstra en H. Marijs, beiden Vlis singen; W. P. Hubregtse en W. P. Bruynooge (beiden M), IJzendijke; J. Haeck, Bruinisse; L. J. de Munck en J. Oele (M), belden Goes; J. van Rooijen, Westkapclle; A. v. d. Woes- tijne en L. Helmstrijd, Oostkapelle; J. Dingemanse, Grijpskerke; W. Meesen, Oostburg; I. A. Fokke, Goes. M met middenstandsdiploma. Universitair examen Aan de universiteit te Leiden is ge slaagd voor het doctoraal examen wis- en natuurkunde (hoofdrichting: psysisehe chemie), de heer H. F. van Woerden uit Middelburg. Koninklijke onderscheiding voor 50 jaar trouwe dienst Burgemeester C. J. van Hootegem heeft tijdens een korte plechtigheid ten huize van de familie Collot d'Es- cury te Hontenisse aan de heer J. A. Neeteson, zetbaas op een van de boerderijen van de heer H. A. A. ba ron Collot d'Escury, de ere-medaille ln zilver verbonden aan de orde van Oranje-Nassau uitgereikt. De heer Neeteson is 50 jaar in dienst van de familie Collot d'Escury. Mulo-examen Dinsdag slaagden te Eergen op Zoom voor hét mulo-examen: W. A. J. Rombouts, J. H. Maas. P. C. A. Mar tens, allen Hulst; B. W. v. d. Dries, Lewedorp, F. H. M. Gerritsen, Goes, VANDAAG Middelburg Electro: „Kltty ln de gro te wereld", 7 en 9.15 uur, a.l. Schouw burg: „Dans om het noodlot", 8 uur, 14 jaar. Molenwater: Miniatuur Wal cheren, 9—22 uur. Vlissingen Alhambra: „Zo vader zo zonen", 7 en 9 uur, 14 jaar. Luxor: „Als een kat in het nauw", 8 uur, 18 jaar. Oude Markt: Concert Voorwaarts Koudekerke, 8 uur. Bonedljkeplelns Zevenhandbaltournooi, 7—9 uur. Goes Grand: „Jacht op het geheim van de spoetnik", 8 uur, 14 jaar. Kleu terschool Beestenmarkt (en .T. P. Coenstraat): tentoonstelling kleuter- werk, 2.30—5 en 19—21 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 2