Correcte sprintzege van Baffi beloond met vijandig gefluit Een jaar celstraf geëist tegen dijkgraaf die geld verduisterde UITSLAGEN EN KLASSEMENTEN VAN DE TOUR DE FRANCE ITALIAANSE ROMAN LEVERDE GEGEVEN VOOR „CHIRURG" „ST. CAECILIA" MAAKT VAN VLISSINGEN „MUZIEKSTAD" 8 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT. ZATERDAG 12 JULI 1958 ONTSTELLEND LAAG MOYENNE: '34 KM PER UUR Jean Graczyk revancheerde zich op Bauvin en Darrigade (Van een specfale verslaggever). De braven Prierino Baffi begreep er echt niets van. Triest met de bloemen in de hand en het hoofd gebogen, maakte hij vrijdagmiddag in Beziers zijn protocolaire ereronde langs een hysterisch, dolgeworden publiek, dat hem enkele minuten tevoren nog als een vorst had ontvangen. En de Italiaan durfde onder het woedende vijandige gefluit nauwelijks een gebaar van triomf te maken Neen, Baffi heeft geen plezier beleeft van zijn overwinning in de zestiende rit, zijn tweede in deze ronde. Op de zege was echter niets aan te mer ken, ook al trachten de chauvinistische toeschouwers de jury een deklas sering van de Italiaan op te dringen. Hetgeen gelukkig niet geschiedde. Want de ooi-zaak van alle opwinding lag echt niet bij Pierino Baffi, maar bij diens strijdmakker Jean Dacquay, met wie hij na 107 km een geslaag de ontsnapping had ingezet en die nu als de beledigde onschuld specu leerde op de licht-ontvlambare, patriotische gevoelens van de inwoners van Beziers. Wat was gebeurd Baffi en Dacquay bereikten als eersten de smalle, lee- men atletiekbaan van het kleine sta dion .waarop de renners nog een ron de moesten afleggen. De Parijzenaar zou in de eindsprint kansloos zijn tegen de snelle, slagvaardige Italiaan, hij wist het. En daarom deed hij in de voorlaatste ronde een wanhoops daad: tegen alle regels in probeerde hij Baffi aan de binnenkant van de baan te passeren. Het plannetje gelukte niet. Baffi sloot het gat tijdig af en Dacquay moest helemaal buitenom proberen weer naast de Italiaan te komen. En toen geschiedde wat niet kon uitblij ven. de Parijzenaar trapte woedend op de pedalen, slipte en sloeg tegen de grond. Daarna kwam het vijandige geschreeuw en gefluit, dat zeker nog tien minuten boven de kleine piste is blijven hangen. Arme Baffi hij had het echt niet verdiend. Enige rust De slotronde van Baffi en Dacquay is overigens het enige opwindende moment geweest van deze 16e etap pe, die sterk herinnerde aan de Tour van 1957. Want het is eindelijk echt zomer geworden in de ronde. De zon brandde onbarmhartig op de kale, woestijnachtige vlakte van de Laga- mas, die Jacques Goddet in het route schema had opgenomen om de ren ners enige rust te geven na de ver moeienissen van de Pyreneeën, bij de pompen en café's langs de weg werd weer een ware slag geleverd tussen de waterdragers, de tuinslangen vol verkwikkend vocht werden attrtibuten waarvoor zelfs de favorieten een ex tra wending maakten. En voor de rest geloofde de karavaan het wel. In het eerste uur werd slechts 34 km afgelegd, in het tweede .zelfs nog minder: 32 km.* Het moyenne bleef daarna ontstellend laag. het werd voor de winnaar ruim 34 km per unr en dat betekent voor deze tour het dieptepunt. Tenslotte hebben Dacquay en Pierino Baffi na ruim 100 km hun kansen gewaagd en zowaar, de hoofdmacht liet hen gaan. Het verschil werd vijf- Nederland weer Europees honkbalkampioen. Door vrijdagavond Italië met 52 te verslaan heeft Nederland voor de der de maal in successie het Europees kampioenschap honkbal veroverd. Door het behalen van de Europese honkbaltitel zal Nederland dit jaar, evenals in 1956 en 1957, deelnemen aan het toernooi om het wereldkam pioenschap honkbal voor amateurs, dat in de eerste week van september in Detroit (Amerika) wordt gespeeld. Terneuzen speelt voor beslissing in Roosendaal. Zondag wordt op het terrein van Roo sendaal de beslissingswedstrijd ge speeld tussen Ternfeuzen en Dongen voor promotie naar de 2e klas van de K.N.V.B. KORFBAL tien seconden en lange tijd zag het er naar uit dat de voorsprong niet groter zou worden, maar de hoofd macht had geen belangen bij de vluchtelingen en de voorsprong groei de steeds duidelijker. Anderhalve mi nuut, drié minuten en tenslotte zes minuten. Revanche Jean Graczyk van de regionale west zuid west ploeg van Rafael Gemini- ani de enige ploeg die nog intact 'is greep de kans om zich te re vancheren voor de nederlaag in de Pyreneeën. De positie van Graczyk in het puntenklassement werd lang zamerhand ernstig bedreigd door Bauvin en de snelle sprinter And ré Darrigade. Maar nu, in een vlakke etappe, wenste hij geen risico te ne men. Vijftig km voor de finish ont vluchtte hij in gezelschap van Busto en Pedro Nascombene, die de Itali aanse zege in het dagploegenklasse- ment veilig wilden stellen. Hij had geluk, het peloton reageerde niet. Deze groep van drie renners bleven voortdurend tussen de kopgroep en het peloton, met als gevolg, dat Graczyk één der meest talentvol le jongeren in deze ronde zijn groene trui van het puntenklasse ment, dagelijkse rente 50.000 franks, weer voor enige tijd stevig om zijn schouders deed. Want tijdens het ge-, drang op de baan in Beziers kwam Bauvin ten val, terwijl André Darri-i gade als 29e eindigde. De eerzuchtige Franse nationaal ver loor dus 26 punten en dat kon ten-, slotte wel eens beslissend zijn voor het lot van de groene trui. Wint van Est bereikte de eindstreep duidelijk als zesde. Oir» de een of an dere onnaspeurlijke rede (hij zou in het gedrang hebben geduwd) werd hij echter gedeklasseerd tot de 70e plaats. Jean Goldsehmidt, beducht voor de financiën van de Neluxploeg zal ongetwijfeld protesteren. ZESTIENDE ÉTAPPE. De 16e étappe van de Ronde van Frank rijk van Toulouse naar Beziers over 187 km ls gewonnen door de Italiaan Baffi in 5 uur 27 min. 34 sec. (met bonificatie 5.26.34); 2. Dacquay (Parijs noordoost) z.t. (met bonificatie 5.27.04); 3. Graczyk (Cen- tr. zuid Frankrijk 5.30.16; 4. Nascimbene (Italië) z.t.; 5. Busto (Centr. zuid Frank rijk) z.t.; 6. Wim van Est (Nelux) 5.33.43, 7. Padovan (Italië) z.t.; 8. Nencinl (Italië) z.t.; 9. Tueller (Did./Zwitserse ploeg) z.t.; 10. Piet van Est (Nelux) z.t.; 11. Planc- kaert (België) z.t.; 12. Gret Zwitsers/Duit- ploeg) z.t.; 13. Gilbert Desmet (Belg.) 14. Rolland (Centr. zuid Frankrijk) z.t.; 15. Gainche (West zuid west) z.t.; 16. Ernzer (Nelux) z.t.; 17. Hoorelbeke (Pa rijs -noordoost) z.t.; 38. Lamy (Parijs noordoost), z.t.; 19. Brittain (intern, pi.) 5.33.43; C0;j34et grote peloton met: o.a. Anquetil, Bauvin, Bobet, Darrigade (alle Frankrijk), voorts de overige leden van de Nelux-ploeg: (Damen, De Jongh, Ker sten, Voortlng, Bolzan, Gaul, Schmitz) allen in 5.33.43. ALGEMEEN KLASSEMENT. Na de 16e étappe luidt het algemeen klassement: 1. Favero (It.) 74.42.27 2. Geminisni (C. z. Fr.) 74.43,24; 3. Bauvin (Fr.) 74.48.00; 4. G. Desmet (Belg.) 74.48.22; 5. Planckaert (Belg.) 74.51.24; 6. Anquetil (Fr.) 74.51.43; 7. Botella (Sp.) 54.52.44 8. Gaul (Nelux- pl.) 74.53.08 9. Robinson (Intern, pl.) 74.53.28; 10. Bobet (Fr.) 74.53.49, 11. Bran- kart (Belg.) 74.54.25: 12. Adriaenssens (Belg.) 74.55.04; 13. Nencini (Itaïië) 745555; 14. Darrigade (Fr.) 74.56.34; 15. Hoevenaers (Belg.) 74.59.33: 16. Rohrbach (Centr. zuid Fr.) 75.01102; 17. Bergaud (Fr.) 75.01.14; 18. Ernzer (Nelux) 75.01.41: 19. Delberghe (Parijs noordoost 75.03.12; 20. Voorting (Nelux) 75.05.07; 21. Piet van Est (Nelux) 75.05.43; 26. Damen (Nelux) 75.08.23 31. De Jongh (Nelux) 75.18.10; 32. Bolzan (Nelux) 75.19.02; 33. Schmitz (Nelux) 75.21.41; 56. Wim van Est (Nelux) 75.46.42; 65. Kersten (Nelux) 75.54.32. PLOEGENKLASSEMENT. Het ploegenklassement van de 16e étappe luidt: 1. Italië (Baffi, Nascimbene. Padovan) 16.30.33; 2. Centraal zuid-Frankrijk 16.34.15; 3. Parijs noord-oost 16.34.30; 4. ex aequo: Nelux (Wim van Est, Piet van Est, Ern zer), Zwitsers-Duitse ploeg, België, West zuid-west, Internationale ploeg, Frank rijk.nationaal, Spanje, alle lq 16 uur 41, minuten en S seconden. Na de zestiende étappe luidt het alge meen ploegenklassement als volgt: 1. Frankrijk nationaal (Bauvin, Anquetil, Bobet) 224.33.32; 2. België 224.34.11; 3. Cen traal zuid-Frankrijk 225.32.34; 4. Nelux (Gaul, Ernzer en Voorting) 224.59.56; Italië 225.05.45; 6. Internationale ploeg 225.24.29; 7. Spanje 225.32.13 8. Parijs noord-oost «26.06.12; 9. Zwitsers-Duitse ploeg 226.10.26; io. West-zuid-west 226.18.56. PUXTENKLASEMEXT. Na de zestiende étappe luidt het punten klassement als volgt: 1. Graczyk (Centraal-zuid-Frankrijk) £23 pnt.; 2. Planckaert (België) 277 pnt.; 3. Darrigade (Frankrijk nationaal) 283 pnt.. 4. Bauvin (Frankrijk nationaal) 311 pnt.; 5. Gilbert Desmet (België) 328 pnt. voor ambtenaren te Aagtekerke In het woonoord te Aagtekerke heerste deze week een ongewone drukte. De beheerder, de heer J. Böttcher was met zijn personeel druk bezig het kamp opnieuw in te richten ditmaal niet voor arbeiders, maar voor vakantiegangers. Voor dit doel zijn de slaapzalen gewijzigd en her schapen in diverse appartementen, terwijl ook aan het overige interieur veranderingen zijn aangebracht. Het geheel maakt nu een keurige indruk. Vandaag zaterdag zullen de eerste vakantiegangers arriveren. Dat zijn in hoofdzaak grote gezinnen. Er valt niet aan te twijfelen, dat zij In dit vakantiekamp prettige dagen zullen doorbrengen. Het betreft hier een voortgezette proef om vakantie gelegenheid te scheppen voor een groep lager gesalarieerde rijksambte naren met grote gezinnen. Meestal komen deze gezinnen om financiële redenen niet aan een vakantie toe. Door de kosten zo laag mogelijk te houden, hoopt men nu voor deze ge zinnen iets goeds te bereiken. Technische Hogeschool Delft Aan de technische hogeschool te Delft zijn geslaagd voor het propae- deutisch examen voor civiel ingenieur de heren J. A. Drok, Terneuzen en J. P. van der Leyé, Goes. FILMS IN ZEELAND „Het vlees is zwak" is Engels, maar niet „anders" „Chirurg", Luxor (Vlissing-en) werd vervaardigd naar het gelijknamige boek van professor Andrea Maiocchi. Het is het verhaal van een chirurg, die in zijn werk niets dan succes heeft, maar wiens huwelijk totaal dreigt te mislukken. „Wanhopig af scheidt" zo luidt de ondertitel, die een drama doet vermoeden. „Chi rurg" is inderdaad een drama, een echt Italiaans liefdesdrama en een serie misverstanden tussen beide partijen in de liefde is dan ook on vermijdelijk. Lionello de Felice re gisseerde deze rolprent over het le ven van een chirurg. De hoofdrollen worden vervuld door Massimo Girot- tï, Andrea Chocchï, en Lise Bourdin. „Het vlees is zwak", Alhambra (Vlis singen) handelt, zo wordt aangekon digd over „het zondige beroep, dat ieder meisje schuwt". Tot nu toe heb ben we dergelijke films gezien van Franse makelij en van Italiaanse en Amerikaanse studio's. Ditmaal dan, HARMONIE BESTAAT CS JAAR Zes drumbands marcheren vandaag door de stad... Een week lang wordt Vlissingen .nmziekstad" Daarvoor zorgt de 'harmonie „Sint Caecilia" en niet zonder reden: deze Vlissingse har monie bestaat 65 jaar. Acht dagen lang zullen er steeds weer concerten, drumbandfestïvals of marsen te be leven zijn. Vandaag al begint het feest en pas zaterdag 19 juli wordt deze feestweek beëindigd. Vandaag zal het waarschijnlijk geen enkele Vlissinger ontgaan, dat „St. Caecilia" aan de feestweek begint... Er is namelijk een drumbandfestival, waaraan zes korpsen deelnemen. En iedere Vlissinger zal er wel iets van horen, want de zes korpsen maken 's middags marsen door de stad, waarbij ieder korps een andere route neemt. Tussen kwart over drie en half vier gaan zij vanmiddag om de drie minuten van start bij de Willem Dit zijn de drumbandkorpsen, die voor het roffelend vermaak zullen zorgen: Oranje Nassau, Ons Genoe gen, het jeugdkorps van Ons Genoe gen en Sint Caecilia (alle Vlissin gen),- Euphonia (Goes) en Uit het Volk—Voor het Volk (Breskens). Al die korpsen komen aan het eind van de middag op de Grote Markt bijeen voor een défilé voor het ere-bestuur en het bestuur. Ook zal ei1 dan nog een gezamenlijke mars worden uit gevoerd. In de vooravond wordt die gezamenlijke mars nog weer eens uitgevoerd. Op de Oude Markt kan 's avonds een concert beluisterd wor den van „Ons Genoegen" en na af loop daarvan geven drie drumbands (Oranje-Nassau, Ons Genoegen en St. Caecilia) op de Grote Markt ge zamenlijk een taptoe. Zondagmiddag om 12 uur geeft St. Caecilia op de Oude Markt een wij dingsconcert. De fanfare „Excelsior" en de drum band „Achilles" uit Middelburg zor gen maandag voor de muziek. Eerst is er weer een rondwandeling door de stad, waarna „Excelsior" op de Oudé Markt een concert geeft. Dins dag wordt er een soortgelijk pro gramma afgewerkt, maar nu speelt het fanfare-korps „Vlijt en Volhar ding" uit Souburg de hoofdrol, met in de bijrol (tijdens de mars door de stad) de drumband van „Sint Cae cilia". En ook woensdag kan men zo'n programma beleven. Ditmaal concertreert de harmonie „Voor waarts" uit Koudekerke op de Oude Markt en geeft de drumband van Sint Caecilia weer medewerking. Donderdagavond geeft de harmonie „Arne's Genoegen" uit Arnemuiden een concert op de Oude Markt, na een rondwandeling door-de stad. Vrijdag is een rustdag. Zaterdag wordt dan deze feest week besloten, en hoe! Die dag wordt ongetwijfeld een groots sluitstuk van de jubileumviering. De Harmonie uit Terneuzen zet het programma in met een rond wandeling door Vlissingen. Bij zonder veel belangstelling zal er ongetwijfeld zijn voor de bekende kinderband (Drum- en doedelzak band) „De Scootjes" uit Tilburg, die in de namiddag een mars door de stad maakt. Deze kinderband geeft 's avonds om kwart voor ze- ven bovendien een showprogram ma op de Grote Markt. Vervolgens kan men (op de Oude Markt of op het Bellamypark) luiste ren naar de Harmonie uit Terneuzen. En om half tien begint dan op de Grote Markt een bijzonder sluitstuk: een grote taptoe, waaraan niet min der dan 216 muzikanten deelnemen. De deelnemende verenigingen zijn: Tamboers- en Pijperkorps „.Juliana" uit Middelburg, de drumband van de christelijke gymnastiekvereniging „Orunje Nassau", de fanfare „Vlijt en Volharding" uit Souburg en de harmonie „Sint Caecilia" met drum band uit Vlissingen. RECHTBANK MIDDELBURG Vandaag (zaterdag) komen in de Zeeuwse korfbalcompetitie alle eerste klassers in het veld. Van groot be lang is de ontmoeting tussen Swift II en Tjoba I. Ongetwijfeld zal Swift II zich inspannen om de leiders te kloppen, waarvan dan geprofiteerd zou worden door Togo I en Elto I, die beiden hun uitwedstrijden resp. tegen Volharding I en Seampolo I wel in winst zullen omzetten. Voor Animo I ligt er een klein kansje om tegen Vlos I enige winst te behalen. Ie KLAS: Animo IVios I (1); Seampolo IElto I (3); Swift II Tjoba I (2); Volharding ITogo I (3); 2e kl. A: Swift IV—Tjoba II (3); Zuidwesters IVitesse (1): 2e kl. B: Luctor IVios II (1); Een drachtZeelandia I (3); 3e kl. A: StormvogelsOndo (3); Top II Vedo I (3); 3e ld. B: Sampolo II Elto II (3); Zeelandia IIBlauw wit (3); 3e kl. C: VZOD II—SSS (3); Vopo H—VZOD I (1); 3e kl. D: ZuidzandeVedo m (1); BKC n Atlas (3); AVONDKLASSE: Zuid westers IIAnimo in (15-17) (1); Animo III—Swift V (17-7) (3); ADSP. A: Swift b—Elto a; Zuidwes ters aVitesse; Swift aElto a; adsp. b: Vgdo aAnimo b; Ondo Swift snel; adsp. c: Luctor aVios: Togo aZeelandia: adsp. d: Swift lenigDOS '55; adsp. e: Stormvo- gelaKVL; Animo eSwift rap; adsp. f: Seampolo bElto If, Togo b —Blauw wit; SSS—Tjoba b; PUPIL LENSwift nika—Zuidwesters; Ani mo I-Onflo. „De Ruyterrit" wordt a.s. weekeinde verreden. A.s. zondag 13 juli wordt door de Vespa-club „Walcheren" weer de jaarlijkse „De Ruyterrit" gehouden. Het is een „vraag- en antwoordrit", die zal worden verreden over het ei land Walcheren, terwijl de finish in Goes is, dit ten gerieve van de deel nemers buiten Zeeland. Tijdens de rit zullen er diverse vra gen beantwoord moeten worden, die vermeld staan op een formulier, dat bij de start verstrekt word. Elke deel nemer of deelneemster ontvangt een herinnering aan deze rit, alsmede een portie kersen. Om 11 uur start de eerste groep deelnemers er zal naar gestreefd worden om de leden van dezelfde club gelijk te laten starten vanaf het „inschrijvings bureau". Cosy Corner te Vlissingen. De eerste deelnemers kunnen dan omstreeks half drie bij de finish in het Schuttershof te Goes arriveren. Om drie uur is er een gezellig samen zijn en gelegenheid om een dansje te maken met medewerking van het trio ,.De Vespa-Iinèrs". Om vier uur volgt dan de prijsuitreiking. Er zijn uitnodigingen verzonden naar alle Nederlandse en diverse Belgische clubs. Vorig jaar namen aan de „De Ruyterrit" ongeveer 100 Vesparijders deel. zodat dè organisatoren thans nog een groter aantal deelnemers verwachten. Tijdens concours hippique te Rotterdam Zeeuwse dag. Op het jaarlijkse internationale con cours hippique te Rotterdam In sep tember a.8. zal der traditie getrouw wederom een provinciale dag worden ingelast, die dit jaar aan Zeeland zal zijn gewijd. Een groep Walchcrse ruiters, gezeten op kloeke Zeeuwse paarden, zal gedurende een kwartier een ringrijdersdemonstratie geven. Voorts zullen zes Zeeuwse huifkar ren worden getoond. Examen. Te Utrecht slaagde voor het examen costumière mej. C. Looit te Goet. Tegen stelende Westkappelaar werd eenzelfde straf gevorderd De officier van justitie bij do rechtbank te Middelburg, nff. G. J. B. van der Dussen, heeft vrijdagmorgen een gevangenisstraf van een jaar, waar van acht maanden onvoorwaardelijk met aftrek, en vier maanden voor waardelijk met een proeftijd van 3 Jaar, alsmede onder toezichtstclling van de r.-k. reclasseringsverenigiug, geëist tegen de landbouwer P. G. C. M. de B., te St. Jansteen. Verdachte had als dijkgraaf van de polders Groot- en Kleiu Ferdinandus ten nadele van deze polder gelden verduis terd tot een bedrag van ruim f 3000.Sinds 1943 was De B. dijkgraaf van deze polders en uit het proces-verbaal was de president van de recht bank, mr. P. van Empel, gebleken, dat De B. de laatste jaren met wei nig succes op zijn bedrijf geboerd had. „Pech gehad", zei do landbouwer. „Dat pleit niet voor uw inzicht en de bedrijfsvoering", antwoordde do pre sident. den nagekomen was. Nadat de officier van justitie zijn eis uitgesproken had, wees do raadsman van De B., mr. W. _H. K. Dlelenian, er op, dat zijn cliënt onder leiding van zijn familiele den opnieuw gelegenheid krijgt om zijn bedrijf te beginnen. Mr. Dieleman betoogde, dat een zwa re straf ïn dit geval geen goed zou doen. De raadsman verzocht dan ook het onvoorwaardelijk ge deelte van de straf aanzienlijk té beperken. De rechtbank zal uit spraak doen op woensdag 23 Juli a.s. Neef bestolen Tegen de 23-jarige leerling-straatma ker J. C. uit Westkapelle vorderde de officier eveneens een bijzonder zware straf. Op 5 mei had C. in de woning van zijn neef L. een bedrag van ongeveer f 125.weggenomen. Uit het verhoor was gebleken, dat dit reeds de vijfde maal was, dat hij zijn bestal. Op G mei zat hij Na verloop van tijd was De B. in grote financiële moeilijkheden ge raakt. Schuldeisers maanden hem aan te betalen, terwijl hij bovendien vaak in België vertoefde. De zaak liep tenslotte vast op de verkoop van bomen, die bestemd waren voor de fabrikage van klompen. Tot drie maal toe had de dijkgraaf twee maal met toestemming van het pol derbestuur bomen verkocht, zon der de gelden echter aan de griffier af te dragen. Toen de eigenaar van zijn land be zwaren maakte tegen de voortzetting van de pacht, kreeg De B. hulp van zijn broer en zwager. Intussen was Dc B. uitgeweken naar het Belgische St. Niklaas, maar na enkele dagen meldde hij zich bij de politie in Hulst. Mr. Van Empel merkte op, dat do rechtbank eerst wel begrip had voor de moeilijkheden van de dijk graaf. Naderhand was dé rechtbank echter uit het reclasserlngsrapport gebleken, dat De B. zijn plichten ten opzichte van zijn bedrijf maar zei des avonds met zijn neef en diens echtgenote in het café van Van H. Hij bood zijn neef iets te drinken aan en toen dat gebeurd was spoed de C. zich naar de woning van L. trok een bureaulade open en nam het geld er uit. Uiteraard was de president in het ge heel niet over het gedrag van verd. te spreken. „Een man van nog geen 24 jaar en nu staat U al terecht als de grootste dief van Westkapelle" zei mr. Van Empel. De president be greep niet hoe de reclasseringsanih- tenaren nog de moed hadden om het opnieuw niet C. te proberen. Mr. Van der Dussen noemde de daad van C. een ongelooflijk gemene streek. De officier betoogde, dat de drank de oorzaak van C.'s misstappen zijn. Rekening houdend met alle omstan- lieden vorderde de officier een ge vangenisstraf van één jaar, waarvan acht maanden onvoorwaardelijk, met aftrek, 4 maanden voorwaardelijk met een proeftijd van 3 jaar alsmede toezicht van de reclasseringsvereni- ging van hét Leger dés Hells. Nadat mr. F. K. Adriaanse, de raadsman, ingegaan was op dé antecedenten van zijn cliqnt, bepaalde de recht bank de uitspraak op 23 juli a.s. De Middelburgse kelner K. v. d. B. had óp 27 april j.l. bij Oostkapelle onder invloed van sterke drank zijn auto bestuurd en was daardoor 'in aanrijding gekomen met de auto van de werktuigkundige J. B. D. uit Axel. Vlak ondcv Oostkapelle, zo vertelde Van de B., wilde hij linksaf slaan naar Veere. Hij wist echter niet waar, zodat hij steeds naar links bleef kijken en daardoor de tegenlig ger niet opmerkte. Hij verklaarde In Domburg 2 glazen bier gedronken te hebben, maar hiervan niet dronken te zijn geweest. Onhebbelijk voor de verandering, de Engelse kijk op een oud probleem, dat de hele we reld kent. Het blijkt, dat deze En gelse versie zich in weinig onder scheidt van de andere films in dit genre. We zien er John Derek in als een Italiaanse gangster en Milly Vi tale als het jonge meisje van het platteland, dat in Londen voor de verleiding bezwijkt en in de netten der gangsters verstrikt raakt. De re gie had Don Chaffey. Grand (Goes) brengt ons Brigitte Bardot weer eens. In „een echte Parisienne" treedt zij samen met Charles Boyer en Henri Vidal op. Enige tijd geleden bespraken we deze film al. Brigitte speelt er weer de rol in van het ondeugen de meisje, een echte Parisienne. Zondagmiddag vertoont Grand (Goes) „Jacht op het geheim van de Spoet nik", een thriller met een fantastisch gegeven, die we eveneens reeds be spraken. „Kitty in de grote wereld", Electro (Middelburg) is een van de successen van Romy Schneider. De film werd vervaardigd naar het toneelstuk „Kitty und die Weltkonferenz" van Stefan Donat. Het verhaal speelt zich af in Genève, waar een jong meisje de ernst van een conferentie dreigt te verstoren. Dat meisje is Kitty, alias Romy Schneider. De film werd vervaardigd door Alfred Wei- dènmann, die o.m. ook „Canaris" re- Koningin der arena", Schouwburg (Middelburg) speelt zich voorname lijk af in de piste van het circus, zo- ais de naam reeds doet vermoeden. De toeschouwer maakt kennis met een tweetal clrcusartisten, Tonio en Margarita, die zonder werk zijn en die proberen aan de kost te komen door in café's op te treden. Tonio rolt in een café een portefeuille en dat is het begin van een lange ge schiedenis. waarin we de verstand houding tussen Tonio en Margarita zien versl echter en. De circusmnziek in deze film is van de bekende ope rettecomponist Michael Jary. Hoofdinspecteur Tazelaar van l.o. overleden. Studeerde te Middelburg en bleef voor Zeeland goede bekende. In Den Haag is op 71-jarige leeftijd overleden de heer P. Tazelaar, laat stelijk hoofdinspecteur van het lager onderwijs. De heer Tazelaar, die ge boren werd in Kortgene, maar die het grootste deel van zijn jeugd in Zeeuwsch-Vlaanderen doorbracht en in Groede op school ging, ontving zijn opleiding als onderwijzer aan de rijkskweekschool te Middbelburg. Hij begon in 1906 als onderwijzer en werd reeds enige jaren later benoemd tot hoofd van de openbare lagere school te Werkendam. Na als hoofd in nog enige andere plaatsen werk zaam te zijn geweest, onder meer als hoofd van de neutrale school te Vlissingen, werd hij op 1 april 1932 benoemd tot schoolopziener te Rotterdam! Enige jaren later volgde zijn benoeming tot inspecteur te Groningen, weer later die tot in specteur te Amsterdam. In deze laat ste stad heeft hij de oorlogsjaren meegemaakt, gedurende welke hij als commandant van de verzetsgroep Amsterdam-west een grote rol in het verzet speelde. Na de oorlog op' 1 mei 1946, werd hij tot inspecteur In algemene dienst benoemd; hij kreeg tot taak de organisatie van het on derwijs aan schipperskinderen. Toen bij hiermee gereed was bouwde hij een organisatie op voor het onderwijs aan kinderen van woonwagenbewo ners en kermisexploitanten, waarbij gebruik gemaakt werd van een rij dende School. Ook was hij voorzitter van vele examencommissies en hij kwam daarbij de laatste jaren onder meer naar de rijks- en chr. kweek school te Middelburg. Verder was hij gecommiteerde op vele scholen. In Duitsland, Frankrijk en Luxemburg hield de heer Tazelaar toezicht op Nederlandse scholen aldaar. Gedurende 20 jaar is hij hoofdbe stuurslid geweest van de Algemene Vereniging van Nederlandse reserve- officieren. Erkentelijkheid voor wat hij in deze functie deed kwam tot uiting in zijn benoeming tot: officier in de orde van Oranje-Nassau en tot erelid van genoemde vereniging. De crematie van het stoffelijk over schot zal geschieden maandag 14 juli a.s. in het crematorium te Velsen, na aankomst van trein 11.34 uur. Universitair examen Voor het kandidaatsexamen geschie denis slaagde aan de rijksuniversiteit te Leiden de heer A. J. M. Visser te Middelburg. Toén de president betoogde, dat a.s. de bloedproef een proniilnge aan wees van 1,50, verklaarde ver dachte, dat hij reeds des morgens een aantal glazen hier gedronken had. De verbalisant verklaarde, dat Van de B. met een „dikke tong" sprak, onvast ter heen was en later in het bureau onhebbelijk werd tegen de politie. Uit getui genverklaringen bleek de recht bank, dat Van de B. meer ge dronken had dan goed voor hem was. De officier stipte aan, dat verdachte de laatste tijd veel te veel drinkt, zodat een gevangenis straf gevorderd werd van 2 we ken met een ontzegging van de rijbevoegdheid van 6 maanden. Do uitspraak werd bepaald op 23 Ju li a.s., Dc loodgieter J. H. uit 's-Gravenpól- der reed op 10 april j.l. op de PoRt- weg te Kapelle op zijn bromfiets een dame aan, die aan de kant van de weg stond te wachten om over te steken. De dame brak hierbij haar polR. De officier betoogde, dat H. roekeloos en onvoorzichtig gereden heeft. De eis was f 50.plus beta ling van de civiele vordering, groot ongeveer f 190.—. Ook hier zal de rechtbank uitspraak doen op 23 Juli

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 8