C.N.V.-commissie: Verkorting van arbeidstijd bijzonder urgent Anglikaanse bisschoppen houden wereldconferentie in Canterbury VROEGER AFMELDEN VAN HERHALINGSOEFENINGEN Premier van Azerbeidsjan afgezet ZATERDAG 12 JULI 1958 PROVINCIALE ZEEUWSS COURANT. 3 WELLICHT VOORKEUR BOVEN LOONSVERHOGING Verzekeringen voor weduwen, wezen en invaliditeit moeten voorgaan Een door de verbondsdaad van het Christelijk Nationaal Vak verbond ingestelde commissie onder voorzitterschap van prof. dr. H. Thierry, heeft een rapport uitgebracht over mogelijkheid en wenselijkheid van 'n 5-daagse werkweek. De commissie is van mening, dat er aanleiding bestaat de werktijd in loondienst, zo dra dit mogelijk is, te verkorten. Bij een stijging van het natio naal inkomen moet daarom, volgens de commissie, worden over wogen of aan een verkorting van de arbeidstijd niet de voorkeur moet worden gegeven boven het delen in de welvaartsstijging door middel van loonsverhoging. De omstandigheid, dat in het ons omringende buitenland de arbeidsverkorting reeds in een groeiend deel van het bedrijfsleven wordt ingevoerd, maakt, al dus de commissie, arbeidstijdverkorting ook voor Nederland in bijzondere mate urgent. Dit betekent volgens haar niet, dat arbeidstijdverkorting tot iedere prijs verwezenlijkt moet worden. Indien men overgaat tot verkorting van de arbeidstijd, zal men zich, naar het oordeel van de commissie, ondermeer moeten realiseren, dat arbeidstijdver korting zondermeer leidt tot een ver mindering der produktie. De verkor ting, aldus de commissie, mag ech ter niet leiden tot daling van het loon, of prijsstijgingen veroorzaken. Hiervoor acht zij nodig, dat te genover de te verwachten produk- tiederving een compensatie staat, die kan bestaan in de jaarlijkse normaal te verwachten stijging van het nationaal inkomen. Hier bij moet men echter rekening hou den met eventuele andere aanwen dingen van dit accres. Zo zijn er, behalve de arbeidstijdver korting andere in ons volk levende wensen, welke evenzeer slechts ver wezenlijkt kunnen worden uit de te verwachten stijging van het natio naal inkomen in de komende jaren. In dit verband wijst de commissie op wensen, waarvan de termijn van ver wezenlijking reeds vast ligt inge volge bepaalde afspraken of reeds goedgekeurde wetten. Zo zijn er de afspraken in 't kader van 't E.E.G.- verdrag en op de gelden noodzakelijk voor de uitvoering van het Deltaplan. Ook moet, volgens de commissie, re kening worden gehouden met reeds Verhoging (Slot van pag. 1) en dus hun Kamerlidmaatschap in tensiever uit te oefenen. Over Kamerleden, die naast hun lid maatschap nog een volledig beroep uitoefenen, praten we dan maar niet eens. Die zullen er zeker niet aan denken een goede bron van inkomsten los te laten. Enig direct nut voor het beter func tioneren van ons parlementaire stel sel is dus nauwelijks van de verho ging te verwachten. Indien men dan nog van de zakelijke overweging uitgaat, dat het Kamer werk weliswaar sober wordt betaald, maar dat de huidige Kamerleden zich voor dat werk met grote ambitie en volkomen vrijwillig hebben aange meld, dan geeft dat ook al weer geen aanleiding om sterk geporteerd te zijn voor verhoging van de schade loosstelling aan de Kamerleden. Alles bijeen is er dus weinig reden om een „unaniem" applaus voor de verhoging van de schadeloosstelling te ontketenen. Als het dan toch nioetdan liever in een aarze lende stilte en met een licht schou derophalen. En laat men vooral niet met sociale overwegingen of economische beto gen aankomen, want daar zouden er grote groepen in onze samenleving zijn, die er nog wel een pittig ant woord op kunnen geven. ALS KONINGEN. Het gekijf van vrouwen drijft mannen tot drankmis bruik, aldus de uitspraak van prof. dr. George T. Harding, hoogleraar in de psychiaterie aan de universiteit van Ohio. Dr. Harding hield donderdag een le zing op de jaarlijkse conferentie over wetenschappelijke middelen ter voor koming van alcoholisme. Hij adviseerde de vrouwen hun echt genoten als koningen te behandelen, indien zij niet wensen na de fles op de tweede plaats te komen. Volgens de geleerde drijven vrouwen hun echtgenoten tot de drank als zij zich te buiten gaan aan loos ge praat; zich gedragen als intellectuele ex hibitionisten; de economische realiteiten van het leven negeren; door de „spanningsbarrières" van hun mannen breken; hun mannen te vaak mee uit willen hebben. VERSCHRIKKER. Om de vogels in de kersenbomen wat schrik op de ve ren te jagen had een fruitteler in Sit- tard een pracht van een levensechte vogelverschrikker in de boomgaard gehangen. Na de pluk haalde hij de aangekleden stro-pop uit de takken. De binnenzak van de oude jas zat vol gepropt met hooi, veertjes, pluisjes en dunne takjes. De mussen hadden er een nest ingebouwd en zeven jonge musjes piepten er voor een kers. gemaakte afspraken ten aanzien van een gedeeltelijke vermindering van de afstand tussen de verschillende gemeenteklassen. Zou men trachten op grond van zuiver ethische overwegingen vast te stellen, welke wensen gereali seerd dient te worden alvorens ar beidstijdverkorting aan de orde mag komen, dan moet, naar het oordeel van de commissie, voor rang worden verleend aan wedu wen- en wezenvoorziening, verbe tering van invaliditeitsuitkerin- gen, hulp aan onderontwikkelde gebieden en grotere uitgaven voor het onderwijs. Geleidelijk De invoering van de arbeidstijd verkorting moet, volgens de com missie, een zeer geleidelijk ka rakter dragen. In dit verband be veelt zij de volgende etappen aan: 2 vrije zaterdagen in het kwartaal werktijd 42% uur per week), ge middelde werktijd over een jaar ongeveer 47% uur per week. Drie vrije zaterdagen in het kwartaal (in deze weken werktijd 42% uur) gemiddelde werktijd over een jaar circa 46% uur per week etc. Per jaar kan dit gemiddelde dan telkens met ongeveer een uur ver kort worden door achtereenvol gens 3, 5, 7 enz. weken van 42% uur per kwartaal in te lassen. Een voordeel van de verkorting van werktijd in een aanvankelijk be perkt aantal weken zou, volgens de commissie, wellicht kunnen zijn, dat ook in de overige weken, met 48 werkuren, de arbeidstijd verkorting leidt tot een hogere produktiviteit. Zij acht het boven dien mogelijk om de keuze van de 42%-uur-weken over te laten aan het vrije overleg in de bedrijfs takken, al zal hierbij rekening ge houden moeten worden met de on derlinge samenhang tussen de be drijfstakken. De urgentie van de arbeidstijdver korting is, naar het oordeel van de commissie, niet zo groot, dat daar voor een verlaging van het reëele inkomen zou moeten worden geaccep teerd. Zij zal gefinancierd moeten worden uit de toekomstige stijging van het nationaal inkomen. Pas 'na realisering van de weduwen-, wezen- en inyalïditeitsvoorziening zal binnen afzienbare tijd een begin kunnen worden gemaakt met de eer ste fase van de arbeidsverkorting. Een groot percentage van ons natio naal inkomen moet thans bespaard woi'den om de grote investeringen te financieren, die nodig zijn om de groeiende bevolking te werk te stel len en te huisvesten. In totaal wordt thans ongeveer 18% van het nationaal inkomen door de ze investeringen in beslag genomen. De commissiè meent, aan de hand van recente en betrouwbare schat tingen, dat de besparingen in de ko mende jaren nog verder moeten wor den opgevoerd. Een percentage van 20 a 25 procent acht zij in dit ver band gewenst. Zij pleit voor een in ruimere mate individueel sparen van de werknemende bevolking en meent, dat vanuit dit oogpunt het streven naar arbeidstijdverkorting dient te worden bezien. PROEF ZAL WORDEN HERHAALD Betaling gaat door tot officiële eind Teneinde een inzicht te verkrijgen in de mogelijkheid om, na afloop van de feitelijke herhalingsoefeningen, het personeel dat na inlevering van de persoonlijke bewapening, uitrusting en dergelijke niet langer nodig is reeds voor de officiële groot-verlof datum te doen vertrekken heeft de chef van de generale staf beslist dat een en ander bij wijze van proefne ming aan de praktijk zal worden be proefd. Het gaat hier om een aantal mili tairen van versfchillende onderdelen die van 12 juni j.l. tot 15 juli a.s. op herhaling zijn. Deze militairen zou den volgens de eerst thans gepubli- Zwitsers willen leger met kernwapens uitrusten. De Zwitserse regering heeft vrijdag meegedeeld, dat zij het leger met kernwapens wil uitrusten. Zij heeft het departement voor mili taire zaken opdracht gegeven te on derzoeken welke typen kernwapens nodig zijn en hoeveel dit nieuwe wa penprogram zal kosten. De regering zal na ontvangst van het rapport een boodschap aan het parlement zenden, waarin de bijzon derheden van het program vervat zullen zijn. De regering is van mening, dat Zwit serland met het oog op de centrale ligging in Europa gemakkelijk een slagveld zou kunnen worden en daar om de meest doeltreffende wapens nodig heeft om zijn onafhankelijkheid en neutraliteit te verdedigen. Zwitserland blijft echter streven naar vermindering van alle typen bewa pening in de wereld. De minister-president van Adzer- beidsjan, de Sowjet-republiek aan de Russiseh-Iraanse grens, is blijkens een officiële mededeling afgezet. In het officiële blad „Bakoe Arbei der" is het decreet verschenen, dat dc minister-president, Ragimow ge heten, van zijn post ontheven is en "dat de secretaris van de communis tische partij in Adzerbeidsjan, Vel! Joesif Ogli Achoendow, in zijn plaats benoemd is. Ragimow was ook lid van het cen traal comité der Sowjet-Russïsche communistische partij. United Press tekent hierbij aan, dat het bericht over het afzetten van Ra gimow gepubliceerd werd kort voor dat de Russische partijsecretaris Kroesjtsjew uit Oost-Berlijn naar Moskóu vertrok, naar enerzijds ge zegd werd „in verband met dringen de ambtsbezigheden", doch naar het Oostduitse persbureau A.D.N. uit drukkelijk meldde in overeenstem ming met het oorspronkelijke reis-< program. ceerde regeling ten hoogste viel* of vijf dagen eerder naar huis kunnen gaan. De betaling aan de militairen gaat door tot de officiële afmeldings datum. Deze proef geschiedt op ba sis van vrijwilligheid. Een militair, die de herhalingsoefeningen tot de laatste dag wil uitdienen, kan dat doen. De proefneming heeft tweeërlei doel: het voorkomen van leeglopen in de laatste afwikkelingsdagen en het ge ven van een stimulans voor een goed onderhoud van het materieel. De mi litairen moeten hun uitrusting goed onderhouden inleveren. Als ze een paar dagen eerder naar huis willen moeten zij er dus voor zorgen dat hun uitrusting in uitstekende staat verkeert. Het ligt in de bedoeling dat deze proef wordt herhaald in oktober-no- vember met nog enkele andere onder delen, waarbij een genie-bataljon, dat bijzonder materieel-intensief is. Daarna zal beslist worden of er voor het vroeger afmelden na de feitelijke herhalingsoefeningen vaste richtlij nen te geven zijn. Indonesische kritiek op uitzending Nederlandse troepen naar Nieuw-Guinea. In een voor het gehele land bestemde uitzending van radio-Djakarta heeft het Indonesische ministerie van voor lichting gisteravond het Nederlandse besluit om meer troepen naar Nieuw- Guinea te sturen scherp aangevallen. De Nederlanders werden gewaar schuwd tegen „elke poging om met gewelddadige middelen een nieuw conflict in het leven te roepen". „Het is niet onmogelijk dat de Ne derlanders Nieuw-Guinea willen ge bruiken als een militaire basis om hun overheersing van Indonesië te bereiken", zo werd in de uitzending gezegd. Nederland zou dit kunnen cloen „door voordeel te trekken uit de chaotische toestand die zou kun nen ontstaan bij een verstoring van de vrede, zoals het geval was met de nog niet neergeslagen opstand en andere subversieve activiteiten". „Wij waarschuwen Nederland, dat el ke poging om met gewelddadige mid delen een nieuw conflict uit te lok ken, een grotere ramp tengevolge zal hebben en zal leiden tot nieuwe in ternationale spanningen". De uitzending is de eerste van een serie, die kennelijk bedoeld is om nieuw leven in te blazen-aan een an ti-Nederlandse campagne die vorig jaar december begon. Aardolieprodukten worden duurder. Met ingang van 14 juli a.s. zal de verkoopprijs voor autobenzine met 0,5 cent, eri die voor tractorpetroleum met 0,25 cent per liter worden ver hoogd. Deze verhoging is naar Shell-Nedei*- land N.V. meldt een gevolg van de recente stijging van de wereldmarkt prijs. Ook de dalingen die zich in die wereldmarkt gedurende de afgelopen maanden hebben voorgedaan, hebben toen hun weerspiegeling in de ver koopprijzen gevonden. Volgens mededelingen van de Utrecht se sterrenwacht zal de vuurpijl van de derde Russische kunstmaan op zondag 13 juli om 22.39 uur te zien zijn In hel noord westen op een hoogte van dertig graden komende uit het westen en zich ver plaatsende naar het noorden. M Deze foto laat. iets zien van - het nieuwe model dwarsligger M dat bij de Nederlandse Spoor- p wegen is geconstrueerd. Zij be- staat uit blokken beton, die |j verspringend tegenover elkaar p H liggen; elk blok gekoppeld met p H twee overliggende door middel s van uitneembare buizen. De =i; vaste ligging van de rails wordt hierdoor sterk bevorderd, zo- wel op rechte stukken als in ff M bochten. De spoorstaven wor- den met verende draadklem- H men elastisch op de betonblok- ken geklemd. Proeven met het M nieuwe systeem zijn volop p gaande. Bergers distanciëren zich van zaak-„Renate Leonard" In verband met de mededelingen van de officier van justitie te Alk maar, dat een justitioneel onderzoek naar de .gang van zaken in de coöpe ratieve bergingsmaatschappij „Rë- nate Leonhardt" zal worden inge steld en ook in verband met medede lingen van de voorzitter van deze coöperatie, de heer P. Schelvis, dat hij een bergïngsactie op touw zal zetten met behulp van deskundige bergers, deelt de Vereniging voor Nederlandsche Bergingsbedrijven, waarin de vijf grote Nederlandse bergïngsonderneniingen verenigd zijn ons mede, dat al deze bedrijven zich volledig distanciëren van bergings ondernemingen op speculatieve grondslag. De directies van deze bedrijven ver klaren uitdrukkelijk, dat zij het ber gen van schepen of ladingen uitslui tend in opdracht van de bij deze ob jecten belanghebbenden uitvoeren. Genoemde directies verklaarden te genover ons, dat zij de juistheid en nauwkeurigheid van de gegevens omtrent aanwezigheid en plaatsbe paling van de voorgespiegelde schat ten zeer sterk in twijfel trekken. J. Pieterson Moens te Den Haag overleden. Te Zeist,, waar hij sinds kort woon achtig was, is in de ouderdom van ruim 82 jaar overleden de heer J. Pieterson Moens. rustend hoofd van een christelijke school te Den Haag, oud-voorzitter en erevoorzitter van de Koninklijke Bond van Christelijke Zang- en Oratoriumverenigingen Nederland. Zijn stoffelijk overschot zal maan dagmiddag om kwart voor één uur op Oud Eik en Duinen te Den Haag ter aarde worden besteld. STEMMEN UIT DE KERKEN Brandende vragen komen in bespreking Wanneer ge staat bij de Big-Ben, de toren die behoort bij de parle mentsgebouwen in Londen en over de Thames kijkt in de richting van de volgende westelijke brug, ziet ge aan de overkant van de rivier een vrij naargeestig paleis, dat aan de buitenkant de indruk maakt van een stuk namaak van een middeleeuws kasteel. Dat is het Lambeth Paleis, het Lon- dense verblijf van de primaat van de Kerk van Engeland, de aartsbisschop van Canterbury. Dat paleis, hetwelk aan de binnenkant mooier is dan van buiten en wel 500 gasten kan herbergen, heeft de naam gegeven aan een van de meest bekende conferenties die de Kerk van Engeland kent. Hier komen eens in de 10 jaar de bisschoppen van deze kerk samen, die ver spreid wonen over heel de wereld. De Lambeth-conferenties zijn geheel vrijwillige vergaderingen van deze bisschoppen. Ze hebben dus geen wet gevend gezag, zoals bijvoorbeeld onze synodes, maar ze hebben wel een heel groot geestelijk gezag. dachten te laten gaan over alle vraagstukken die er bij een kerk met zulke grote vertakkingen altijd in ruime mate zijn. Dit jaar wordt de Lambeth-con- ferentie niet gehouden op de tra ditionele plaats, maar in Canter bury, op de terreinen van de ca- thëdraal. Deze plaats zal wel uit gekozen zijn omdat daar de aarts bisschop woont en in deze kerk zijn zetel (cathedra) staat. Het is een van de prachtigste Gothische kerken die we kennen. Er zijn er wel mooiere, maar van deze kerk, met al wat er bij behoort, gaat een bekoring uit, die het moeilijk maakt Engeland te bezoeken en niet hier te zijn geweest. Het is een heel complex van gebouwen, die dienden als centrum yan het Het initiatief tot deze samenkomst van Anglikaanse bisschoppen uit heel de wereld, is uitgegaan van Canada. In de Britse kolonieën, later domi nions, stond men voer eigensoortige viaagstukken, die men in Engeland niet kende. Daardoor dreigde de band met de moeder-kerk verloren te gaan, hetgeen men toch ten zeerste zou be treuren en daarom wenste men een mogelijkheid om met alle bisschop pen, vanwaar ter wereld dan ook, daarbij ook gerekend de kerken die uit de zending waren voortgekomen, overleg te kunnen plegen. De aarts bisschop bood gastvrijheid aan in zijn Londens paleis en voor zover de tijdsomstandigheden dat niet verhin deren, is men sinds het midden van de vorige eeuw om de tien jaar bij een gekomen om gezamenlijk zijn ge- bisdom. Rondom die cathedraal liggen een heleboel bijgebouwen, woningen van de bisschop en de geestelijken die aan deze kerk zijn verbonden en natuurlijk zijn er hier de scholen met hun inter naten, zoals dat behoorde bij een kerk uit de middeleeuwen, toen hier ook nog, bijna geheel, voor het onderwijs werd gezorgd. Heel dit terrein kon worden afgesloten door enkele poorten. Hier zijn dan vanaf 3 juli, gedurende een. vijf tal weken, niet minder dan 350 bisschoppen van „de wereldomvat tende gemeenschap der Anglikaanse Kerken" bijeen. Zulk 'n aantal is nog nooit tevoren samen geweest. Ze zijn gekomen van over heel de wereld. De Amerikaanse Episcopale Kerk heeft met minder dan 92 bisschoppen afge vaardigd. Dit is de grootste delega tie. Wie zou van Amerika ook anders verwachten? Uit China komen zes Anglikaanse bisschoppen. Het zijn ras echte Chinezen, aangezien bijna alle buitenlanders het land van de rijzen de zon hebben moeten verlaten. Dooi de zending van deze zes bisschoppen is er weer een mogelijkheid van con tact geschapen tussen de kerken uit communistisch China en kerken uit niet-communistische landen. Er zijn Anglikaanse bisschoppen gekomen uit India en Australië; uit Canada en de_ eilanden van de Stille Oceaan; uit Afrika en Zuid Amerika; ja, waar niet overal vandaan. Men is dit jaar nog verder gegaan dan dat men alleen heeft uitgenodigd de- (Vervolg op pag, 11). Het Wereldgebeuren Voorbeeldig W alter Ulbricht kan zich nu, on der de marionetten van de Sowjet-Unie in Oost-Europa, weer „de man" voelen. In de loop van 1956 is dat anders geweest. Er woei toen, na d® befaamde destalinisatie- rede die Nikita S. Kroesjtsjew op het Russische partijcongres in februari van dat jaar hield, een „liberalere" wind die hij aUes behalve aangenaam vond. De gebeurtenissen in Polen, waar stalinisten zoals hij plaats moesten maken voor mannen die te voren waren uitgezuiverd en zelfs ge vangen gezet, zoals Gomoelka, en in Hongarije waar het volk de commu nistische ketens helemaal van zich af dreigde te gooien, deden voor hem het tij keren. Het Kremlin moest hem achteraf gelijk geven: de dicta tuur van het proletariaat laat niet toe, dat men de teugels viert. Hij be hoorde tot de stalinisten die aan de macht bleven. Rn nu er zich weer een diepgaand verschil tyssen het Kremlin en de Joego-Slavische leider Tito voordoet, is diezelfde Nikita Kroesjt sjew die in 1956 de overleden Stalin zo afviel, maar inmiddels bijna even veel macht als die vroegere dictator heeft veroverd, naar het deze week gehouden congres van de Oostduitse communistische partij gereisd om in het openbaar nog eens te doen blijken, hoezeer hij het doen en laten van ka meraad Ulbricht op prijs stelt. Hij behoorde tot degenen, die het ste vigst applaudiseerden toen Ulbricht de Joego-Slavische politiek „revisio nistisch, vals, anti-marxistisch en schadelijk" noemde en gisteren heeft hij datzelfde nog eens zelf gezegd. Neen, geef hèm dan Ulburcht maar. Die heeft nog nooit gerept over een eigen Oostduitse weg naar het com munisme, zoals Tito telkens een Joego-Slavische weg wil wijzen en Gomoelka een eigen, Pools, pad naar het gestelde doel ziet. Die anderen vertonen een stroefheid in de ge wrichten, welke men bij marionetten niet behoorde aan te treffen. Ulbricht en Tito hebben vroeger trouw in precies dezelfde rich ting gewerkt. Trad Ulbricht in de Spaanse bui-geroorlog op als po litiek commissaris, voor Tito was in die tijd o.a. in Wenen en Parijs de opdracht weggelegd om de recrute- ring van Joego-Slavische vrijwilligers te organiseren. Tito heeft net als Ulbricht in Moskou gewoond, maar misschien is een belangrijke factor, dat de Duitser daar veel langer was dan de Joego-Slaaf. De laatste reisde er in 1932 heen na een jaar of wat in een Joego-Slavische gevangenis te hebben gezeten wegens revolutio naire activiteit. In hetzelfde jaar nam ook Ulbricht een enkele reis naar de Russische hoofdstad en wel in verband met een tegen hem inge diende aanklacht wegens aanhitsing tot moord op twee politie-officieren. Tito keerde in 1939 terug naar zijn land, en hij steeg daar tot grote roem als leider van Joego-Slavische partisanen in de strijd tegen de Duitsebezetters. Dat lag voor Ul bricht wat anders. Die keerde pas in 1945, achter de Russische tanks, naar zijn vaderland terug. Hij was inmid dels Russisch staatsburger gewor den; in 1942 vocht hij als Sowjet- officier in de straten van Stalingrad. De grote verschillen kwamen pas aan de dag toen zij het beiden voor het zeggen kregen over de staatszaken; Tito als staatshoofd in Joego-Slavië en Ulbricht als eerste secretaris van de Oostduitse communistische partij die regeert via de schimmenregering- Grotewohl. Toen kwam aan het licht dat men voor Ulbricht rustig een Rus in de plaats had kunnen zet ten zondet dat het voor de geknechte Oostduitsers enig verschil had uitge maakt. Maar Tito ging zo zelfstan dig te werk, dat iedere communisti sche Rus niet anders dan razend kon worden. Op het partijcongres in Oost-Ber lijn heeft Ulbricht niet volstaan met kritiek op Joego-Slavië. Hij heeft duidelijk gemaakt dat „revisionisti sche" ambtenaren naar fabrieken of boerderijen worden gestuurd en dat men „revisionistische" partijfunctio narissen onverbiddelijk uitstoot. Echt een „voorbeeldig" beleid dat Ul bricht en Kroesjtsjew gaarne ook in het tussen hun landen ingeklemde Polen zouden zien toegepast. Dat zo vele bemanningsleden en passagiers van Poolse toeristenschepen in de Scandinavische landen politiek asiel vragen, duidt op veler vrees, dat (onder Russische en Oostduitse druk) ook in Polen weer een onver draagzamer regime zal ter uglier en. WALTER ULBRICHT stalinist hield stand In Dodewaard is de ruim 84-jarige A. van B. om het leven gekomen toen hij door brand verrast werd in de hou ten noodwoning, waarin hij met zijn dochter verblijf hield. De brand is waarschijnlijk ontstaan door het om vallen van een petroleumkachel. Toen de brandweer ter plaatse kwam was redding niet meer mogelijk. Latei- werden de stoffelijke resten van B. in de puinhopen aangetroffen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 5