Van den Borgh - beste Nederlander in de Tour - moest strijd staken DYNAMO-SPRINTER DE GROOT VERSLOEG KAL OP DE ZOOM Hudson-Applaus UITSLAGEN EN KLASSEMENTEN VAN DE TOUR DE FRANCE 10 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT. VRIJDAG 11 JULI 1958 TIJDENS ATLETIEKKAMP IN MIDDELBURG Nederlandse kampioenes hartelijk gehuldigd. De Dvnamo-sprinter Kees de Groot, een '^O-jarige Middelburgse a.s. on derwijzer, traint nog maar luttele weken, maar hij 9laagde er niettemin In om donderdagavond tijdens regio nale wedstrijden van Dynamo op de hoofdstedelijke sintelbaan Zeelands beste sprinter, Emiel Kal van Mara- DARR1GADE WON ZIJN DERDE ÉTAPPE En weer ging Spanjaard Bahamontes als eerste over de bergtoppen (Van een speciale verslaggever). Onder aan de afdaling van een onschuldig Pyreneeën-topje lag voor Mar tin van den Borgh het einde vdn de Tour de "France 1958. Met Bauvin schuin voor zich. was. hij de korte helling komen afzetten. Niemand van de renners, die in zijn buurt."waren, zoals. Gerrit Voorting, die kort tevoren, dezelfde afdaling had gemaakt, heeft-begrepen boe het gebeuren kon. De weg was goed en niet glad, maar wat de oorzaak ook is geweest, plotseling veertig km na de start begon de man uit Ko ningsbosch te remmen, hij slipte en het volgende ogenblik smakte hij te gen de grond. Hij schoof enkele meters door Over het scherpe grint, tui melde toen in een greppel langs de kant van de weg en sloeg hard met het hoofd tegen een betonnen afdekking. „Attention, attention, een Neder lander gevallen", brulde tour-radio door de karavaan en nog geen 20 sec. later kwam. de ploegleiderswagen met Goldschmidt en Buchly met gieren de remmen naast de ongelukkige Nederlander tot stilstand. Dokter Dumos bevond zich op dat ogenblik helemaal-aan de staart van de karavaan, waar de Belg Noel Fo- ré met buikkrampen te kampen had, maar de tweede tour-medicus dokter Couchener, was wel dadelijk bij Van den Borgh, die in de eerste minuten na de hevige kl.ap buiten bewustzijn was. Van den Borgh, die van top tot teen onder het slijkzat, bloedde he vig uit een hoofdwonde. Zou het meevallen? Zou de debutant in de Ronde van Frankrijk, die zich zo verrassend goed had geweerd, die altijd klaar .was om in de slag te gaan. de tocht weer kunnen voort zetten Goldschmidt gooide enkele kruikjes water over hem heen en de dokter hield hem een-flesje onder de neus. Er kwam weer kleur op het ge zicht van de Nederlandse renner, doch op hetzelfde ogenblik dat hij weer bij kennis kwam, greep hij met een van pijn vertrokken ge laat naar de linkerschouder. „Ik heb mijn sleutelbeen gebroken", zei hij kermend. De dokter betast te de plek waar Van den Borgh naar had gegrepen en stelde vast dat de- clavicula ernstig was ge kneusd.. En het was afgelopen voor Van den Borgh. Hij was het slachtoffer geworden van de blessure, die al voor talloze ren ners een onderbreking van enkele weken heeft betekend. Geen ernstige blessure gelukkig, maai1 toch ernstig genoeg. "Van de Nederlanders was Van den Borgh zonder twijfel de beste man geweest tot dusver. In de vlakke rit ten had hij zich steeds uitstekend.Aye- ten te handhaven en in de twee Pyre- rrëeën-etappes, die wij woensdag avond met dè vervaarlijke Aubisque, de lastige Aspin en de Peyvesourde achter de rug hadden! had hij zo goed gereden, dat hij in het algemene klassement op de elfde plaats, on middellijk na Cbarly Gaul en nog voor grote mannen als Bobet, Bran- kart en Nencini stond met nog geen 10.5 minuut achterstand op de gele truidrager Favero. En ook in deze derde en laatste Pv- reneeën-etappe zat Van den Borgh weer vooraan. Hij kwam als vierde na Bahamontes, Gaul en de Duitser Reitz over de Col des Ares na 27 km, en hij had in het voorste deel van het peloton, dat zich gereed maakte om de aanval op de steile Portet d'Aspet te beginnen al een ruime voorsprong op o.a. Mahé en Graczyk, twee renners, die voor hpm in het klassement stonden zodat alle kans bestond dat hij nog enkele plaatsen zou zijn opgeschoven MEER SLACHTOFFERS. De 15e etappe van Luchon naar Tou louse over 176 km, die in de rprint RONDE VAN FRANKRIJK ETAPPE 17-18-19 12-13-14 JULI door Darrigade (zijn derde ritzegeV werd gewonnen voor de leider van het algemene klassement Favero, heeft overigens nog meer slachtof fers gemaakt. Nu de warmte een vaste greep op de karavaan had gekregen, kwamen ve len in de niet lange, maar wel lastige klimpartijen naar de toppen van de Ares en de Portet d'Aspet in ernsti ge moeilijkheden. Foré en Mallejac zaten ziek in maag en darmen te zwoegen op hun fiets. Steeds werd dokter Dumas naar achter geroepen om de beide renners te observeren en tenslotte kwam het advies, van de tourmedicus aan de ploegleiders van de BeTg eh de Franse west-zuid-west man „Het is niet verantwoord, dat zij blijven, door marteken". Dat drin gende advies, betekende dat Foré en Mallejac. na ongeveer 80 km afstap pen en later kwam het bericht door dat ook de Parijzenaar Nicolas Ba- rone in de- bezemwagen was gestapt. De hoge temperatuui", de vermoeid heid na de zware bergritten en de venijnige klimmetjes in deze etappe sloegen nog verder toe. Vier man, die al kort na Öe start in Luchon waren weggezakt naar de staart van de om hoog kruipende rennerssliert, kwa men tenslotte ver na sluiting van de 'controle in het kokend hete Toulouse binnen: Battista en Olsen, beiden vari de internationale ploeg, de Duit ser Loeder, en de Belgische kampioen Vlayen. met wie de ploeg van Jean Aerts op d'êze dag dus twee man ver- loor/ Weer was liet Federico Bahamontes, drA iri de eerste beklimming schijn baar zonder moeite naar boven dans te om op de top van de 976 m hoge Ares voor de vierde, maal in deze ronde de volle pnntemyinst te grij pen. Hij ging over de streep met 35 seconden voorsprong op Charly Gaul, die ook deze dag niet los kon koineu eu op Ruiz, Van den Borgh, Suarcz, Favero, Adriaeossens en daarna de rigade in de laatste, ronde, inééns naar voren flitste óm Favero in de sprint te kloppen, was de achterstand van het tweede peloton tot 24 min. en 47 sec. uitgegroeid. BALANS DER PYRENEEëN. In Toulouse keerde de karavaan de Pyreneeën definitief de rug toe. Drie dagen achtereen hebben de renners geworsteld met moeilijkheden, in het woeste maar toch steeds boeiende de cor. dat Jacques Goddet ieder .jaar weer voor zijn tour uitzoekt. Op de steile, hellingen en in de grillige afdaliugen van de Aubis que, de Aspin, de Peyresourde, de "Ares en de Portet d'Aspet de cols die ditmaal in het schema waren opgenomen -heeft de Franse nationale ploeg' ongetwij feld de grootste winst behaald. Bauvin handhaafde zich onder de hoogst-geklasseerden, Jacques An quetil en Bobet drongen door tot de top. Het belangrijkste voor ploeglei der Marcel Bidot was echter, dat zijn favorieten geen seconde verloren op Gaul, Geminiani, Nencini en de Bel gen. De slag der Pyreneeën werd daardoor een triomf "voor hem De algemene rangschikking werd 'in die drie dagen uiteraard volkomen gewij zigd. Andvé Darrigade, die in Dak nog de gele leiderstrui droeg, ls af gezakt naar de veertiende plaats met een achterstand van ruim 14 minu ten op de nieuwe leider, de Italiaan Favêro, die door snelle sprints in Luchon en Toulouse een kostbare mi nuut winst behaalde. Gerrit Voorting zakte af naar de twintigste plaats en is nu met 22 minuten achterstand kansloos voor een plaats onder de hoogst geklasseerden. Derde is nu de slimme .GilbertBauvin, op ,5 mi nuut van Favero. De grootste winnaar van allen is een Nederlander geweest Pietje Da- men. De kléine, snel klimmende en dapper dalende coureur uit Lieshout klom In drie dagen van "dó «Ie plaats naar de 25e en bij werd evenals de onfortuinlijke Martin van den Borgh (zonder val nu op de liegende plaats) beslist de verrassing van deze ronde. Tijdens atletiekwedstrijden van Dy namo in Middelburg zijn Willy Bak kerCysouw van het Vlissingse Mu- rathon, die tijdens de Nederlandse kampioenschappen de 80 meter hor den wonen Marie Poissonnier van dezelfde vereniging, die de snelste was op de 800 meter, donderdag avond hartelijk gehuldigd door Dy namo-voorzitter Gerard Rodts. In die huldiging werd tevens Hans Boste laar, die op de steeple-ohase een uit stekende 4e plaats bezette, betrokken. (Foto P.Z.G. Een nieuwe, kloeke' Hudson-sigaar slechts 27 ct. Laag in prijs hoog In kwaliteit. Vraag uw winkelier. Martin van den Borgh niet ernstig gewond. Huilend zat de onfortuinlijke Martin van den Borgh donderdagavond in zijn hotelkamer, gedeprimeerd door de tuimeling, die hij bij een onschul dige afdaling maakte. Gelukkig is het allemaal nogal goed afgelopen. Van den Borgh is ln een ziekenhuis door de tourarts dokter Dumas be handeld. Er werden foto's genomen daarbij bleek dat het sleutelbeen in zijn linkerschouder niet, zoals eerst werd vermoed was gebroken, maar ernstig gekneusd. De hoofdwond, en de wonden aan armen en henen ble ken niet van ernstige aard. Dokter Dumas zei, dat Van der Borgh geen hersenschudding had, maar tenminste tien dagen niet mag fietsen en liefst zoveel mogelijk rust moet houden. „Schelde"-landenwedstrijd is op 25 en 26 oktober De „Schelde'Mandenwedstrïjd scha ken is nu definitief vastgesteld op za terdag 25 en zondag 26 oktober in het Scheldekwartier te Vlissingen. De wedstrijd gaat tussen Engeland en Nederland. rest van het- peloton. 24 MINUTEN ACHTER. Bahamontes kwam ook op de vijfde col die voor de bergprijs geldt, 'd As pect. het eerste door. Gaul kwam als tweede boven, 44 seconden na Baha montes. Dotto was derde en onze dap pere Pietje Damen vierde, gelijk met Dotto op 1 minuut,en 35 seconden na de Spanjaard. Vijf seconden later volgden Ernzer, Anquetil, Favero en Piet van Est. Omlaag ging het weer. de Pyreneeën waren achter de x-ug, de eerste reeks gevechten om de bergprijs was af gesloten. Bahamontes liet zich in de afdaling evenals hij dat op de Aubisque had gedaan door het peloton inhalen. Voor hem zat het er voorlopig op. De etap pe, die hij in Luchon eergisteren noodgedwongen voor zijn rekening had moeten nemen interésseerde hem niet, daarvoor was de rit van 120 kilometer na de top trouwens ook,te lang. De verdeling van het peloton was nu een feit. twee grote moten trokken, stuk voor stuk gesloten, uitrustend van de vermoeienissen en dus zonder onderlinge strijd over de steeds flauw 'ialende wegen naar Toulouse. Doch in hét voorste 41 man sterke peloton, waarin Frankrijk Nationaal met Anquetil. Bauvin, Bergaud. Bo bet. Darrigade en Groussard in to taal dus met zes man, was vertegen woordigd. waarin de gele truidrager Favero en Nencini zaten, waarin Nelux met acht man, allen behalyg Wim van Est en Kersten reed en verder Geminiani, Rohrbach, Baha montes en Botella een plaatsje had den gevonden, was het témpo toch zo hoog, dat, de achterstand van de tweede groep met Mahé en Craczyk als kopstukken snel groeide. Bij de ravitaillering van Le Mas d'Azil (103 km) was het nog vijf mi nuten maar 20 km verder bedroeg het verschil al acht minuten. Tenslotte, toen de eerste groep de. rode wieler baan van het fraaie velodrome in Toulouse opdraaide en de rappe Dar- VIJFTIENDE ÉTAPPE. Het officiële étappeklassement van de 15e rit van Luchon naar Toulouse over 176 km luidt: 1. Darrigade (Fr.) 4.40.41 (met bonificatie 4.39.41; 2. Favero (It.) 4.40.41 (met bonifi catie 4.40.11); 3. Padovan (Xt.) z.t.; 4. Bau vin (Ft.) z.t.; 5. Piet van Est (Nelux) z.t.; 6. Nencini (Xt,) z.t,; 7. Groussard (Fr.) Xt.; 8. Delberghe (Parijs n.o.) z.t.; 9. Gay (Gentr. zuid Fr.) z.t.; 10. Anquetil (Fr.) z.t.; 11. Ernzer (Nelux) z.t.; 12. Planckaert (Belg.) z.t.; 13. G. Desmet (B.) z.t.; 14. Voorting (Nelux) z.t.; 15. Christian (In tern. ploeg) z.t.; 16. Robinson (Intern, ploeg) z.t.: 17. Annaert (Parijs n.o.) z.t.; 13. Chaussabel (Centr. zuid Frankrijk); 19, Botella (Spanje); 20. Thomin (West zuid west); 23. Bobet (Frankrijk); 25. Da- men (Nelux); 26. Bolzan (Nelux); 31. Gaul (Nelux); 33. Schmltz (Nelux); 35. De Jongh (Nelux); 37. Geminiani (Centr. zuid Frankrijk) allen ln de zelfde tij dials de winnaar 4.40.41.; 46. Wim van Ést (Nelux) 5.05.28; 49. ex aequo een groot peloton met o.a. Kersten (Nelux) 6.05.28 ALGEMEEN KLASSEMENT. Het algemeen klassement na de 15e étapr pe van de Ronde van Frankrijk luidt: 1. Favero (It.) 69.08.4); 1. Geminiani (Cem Ir. zuid Fr.) 69,09.41; x. Bauvin (Fr.) 69.14.17: 4. G. Desmet (Belg.) 69.14.39; 5. Planckaert (B.) 69.17.41: 6. Anquetü (Fr.) G9.18.00: 7. Botella (Sp.) 69.19.01; 8. Gaui (Nelux) 69.19.25 op 10.41; 9. Robinson (In tern. ploeg) 69.19.45; 10. Bobet (Fr.) 69.20.06; 11. Brankart (Belg.) 69.20.42; 12. Adriaenssens (Belg.) 09.21.21; 13. Nenelnl (Italië) 69.22.12, 14. Darrigade (Frankrijk) R9.22.5i; TS. Hoevenaers (Belg.) 69.25.50; 16. Rohrbach (Centr. zuid Frankrijk) 69.27.19; 17. Bergaud (Frankrijk) 69.27.31; 18. Ern zer (Nelux) 09.27.58; 19. Delberghe (Parijs noordoost) 69.29.29; 20. Voorting (Nelux) 69.31.24: 21. Piet van Est (Nelux) 69.32.14; 25. Damen (Nelux) 69.34.40; 31. De Jongh (Nelux) 69.44.27 32. Bolzan (Nelux) 69.45.18; 33. Schmltz (Nelux) 69.47.58; 55. Wim van Est (Nelux) 70.12.59; 66. Kersten (Nelux) 70.20.49. Behalve onze landgenoot Van dor Borgh hebben ook Mallejac (West zuid west). Bat one (Pat (Ja noord oost) «n Foré (Balg.) in deze étappe de strijd gestaakt. PLOEGENKLASSBMENT. Het dagploegenklassement van de vijf tiende étappe ziet er als volgt uit: 1. Frankrijk (Darrigade, Bauvin, Grous sard 14.01.03; 2. Italië 14.01.33; 3. ex aequo Neluxploeg (Plet van Est, Voorting en Damen), Parijs noord oost, Centr. Zuid- Frankrijk en België ln 14.02.03 7. Zwit ser/Duitse ploeg 14.05.50; S. Spanje 14.14.04; 9. Intern, ploeg 14.26.50; 10, West zuid west 14.51.87. Het 8lgemene ploegenklassement luidt: 1. Frankrijk (Bauvin, Anquetil en Bobet) 207.52.23; 2. België 207.53.02; 3. Centr. zuid- Frankrijk 208.11.25; 4. Neluxploeg. (Gaul, Ernzer en Voorting) 208.13.47; 5. Italië 208.24.36; 6. Intern, ploeg 208.43.20; Spanje 208.51.04; 8. Parijs noordoost 209.25.44: 9. Zwitsers/Duitse ploeg 209.29.17; 10. West zuid west 209.37.47. BERGKLASSEMENT. Voor het bergklassement waren donder dag twee cols opgenomen, namelijk de Col des Ares (3e categorie) en de Aspet (2e categorie). De volgorde van door komst was: Col des Ares: 1. Bahamontes (Spanje) 3 pnt.; 2. Gaul (Nelux) op 35 seconden a pnt.; 3. Reitz (ZwitseraDultse ploeg) 1 pnt.; 4. Van der Borgh (Nelux); 5. Suarez (Spanje). Col du Portet d'Aspet. 1. Ba hamontes (Spanje) 6 pnt,; 2. Gaul (Ne lux) op 44 seconden 5 pnt.; 3. Dotto (Cen tr. zuid Frankrijk) 4 pnt.: 4. Damen (Ne lux) 3 pnt.; 5. Ernzer (Nelux) 2 pnt.; 6. Favero (Italië) 1 pnt. Na de vijftiende étappe luidt het berg klassement: l. Bahamontes (Spanje) 35 pnt.; 2. Gaul (Nelux) 23 pnt.; 3. Damen (Nelux) 11 pnt.; 4. Robinson (Int. ploeg) 10 pnt.; 5. Ber gaud (Frankrijk nationaal) 9 pnt. De prijs voor de meest-strijdlustige ren ner in de vijftiende étappe werd niet toe gekend daar Gay niet het vereiste mi nimum van veertig punten behaalde. De prijs voor de meest-ongelukkige ren ner werd toegekend aan de Nederlander Martin van den Borgh. die tengevolge van een val na 40 km de strijd moest staken. Zeeland Sport kan zondag naar hoofdklas promoveren Reeds zondag kart de beslissing val len in de promotie-competitie naar de hoofdklas dames-handbal. Zon dag speelt Zeeland Sport namelijk de laatste wedstrijd, een thuiswedstrijd tegen Vlugheid en Lenig uit Geleen. Voor de Vlissingse dames is het de laatste wedstrijd in deze competitie. Tot nu toe speelden zij vier wed strijden en zij hebben nog slechts twee verliespunten. Daarmee staan zij aan het hoofd van de ranglijst. Maar ook de bezoeker van. zondag, Vlugheid en Lenig uit Geleen, heeft nog goede kansen. De Limburgse da mes speelden tot nu toe slechts twee wedstrijden, waarbij zij één verlies- punt moesten incasseren. Als Zee land Soprt zondag deze wedstrijd wint, promoveert deze Vlissingse club naar de hoofdatlas. In dat ge val heeft Zeeland "Sport namelijk slechts twee verliespunten en Vlug heid eh Lenig drie. Zwemcompetitie in Sas van Gent Zaterdag a.s. wordt te Sas van Gent om half vier de tweede zwemcompe- titiemiddag gehouden. Voor deze wedstrijden bestaat zeer grote be langstelling van de zijde der zwem mers en zwemsters. Velé nummers zullen in drie of meer series gezwom men moeten worden, d.w.z. dat ver schillende nummers meer dan 20 deelnemers tellen. Ret zijn vooral weer Luctor uit Middelburg en Bruinvis uit Sas van Gent die met massa-inschrijvingen komen, vooral op de jongeren nummers. Het laat zich aanzien dat hét weer een span nende strijd zal worden tussen Luc tor en Bruinvis hoewel nog enkele andere clubs zoals S.Z.V! uit Sou burg een goede derde is. Bruinvis heeft momenteel ruim 70 punten voorsprong en zal behoorlijk op zijn tanden moeten bijten om de voor sprong te behouden, 's Avonds wordt er ter gelegenheid van de padvin dersfeesten te Sas van Gent door de padvinders gezwommen. Zomeravondvoetbal De uitslag van de zomeravondvoet- balwedstrijd tussen Waterleiding en Vari der Oost, die te Terneuzen werd gespeeld luidt: 0-8. Huwel\jk In grid Bergman nietig verklaard Een Romeinse rechtbank heeft het In Mexico gesloten huwelijk van de Zweedse actrice Ingrid Bergman en de Italiaans© filmregisseur Roberto Rossellini nietig verklaard. Rossellini, die in mei -1Ö50 met In grid Bergman in het huwelijk trad, had om nietig verklaring, gezocht. Hij voerde aan, dat de echtscheiding van de actrice en haar eerste echtge noot, dr. Peter Lindstrom,/„juridisch niet voltooid was". Ingrid Bergman enRoaselIml 'héb ben drie kinderen een zoon en een meisjes-tweeling. De 40-jarige actri ce had reeds een dochter Uit haar eerste huwelijk. Zij heeft onlangs meegedeeld, dat zij van plan ls ln het huwelijk te treden met de Zweedse theaterproducer Lars Schrnidt. Naar aanleiding van een enige da gen geleden door haar verspreid be richt inzake dé tijdelijké onberijd baarheid van enige Zwitserse Alpen passen deelt de K.N.A.C; thans mede, dat, op grond van uit het buitenland ontvangeh Informaties,alle passeri tussen Zwitserland en Italië weer volledig berijdbaar zijn. tlion uit Vlissingen, op de 200 meter te verslaan. Zij het dan met een neus lengte verschil, hij won toch in de goede tijd van 22.7. Ook op de 100 meter gaf hij de Vlissingse sprinter uitstekend partij. Kal won in 11.2, terwijl De Groot- op 0.1 sec. volgde. Ëen-tiende sec. verschil was er ook op de 60 meter, die Kal won in 7.1 met een vingerlengte voor. Kees de Muijnck van het Goese AV '56, die eveneens in 7.1 finishte, waarna Kees de Groot door het lint schoot in 7.2. Dit alles betekende, dat. Kal de spriiitdriekariip met minimum ver schil won voor de aankomende hoofd stedelijke sprinter, namelijk 41 sec. rond tegen 41.2. Kolen van Olynipia volgde pas op de 3e plaats met in totaal 43 sec. Er waren nog meer spannende num mers op de sprintafstanden. Zo de 100 meter dames, waarin Nederlands kampioene op de 80 meter horden, Willy Bakker-Cysouw in het veld trad tegen Corrie Bolijn van Thor. Het Thormeisje zegevierde met nau welijks merkbaar verschil .voor de Stockholmse kandidate, die dezelfde tijd noteerde als Corrie, namelijk 12.8. Ook de C-jongens liepen een bij zonder' spannende 80 meter-finale. Hugo Roodenburg van Marathon èn Masclee van Zwin stormden gelijk in de overigens matige tijd van 10.9 door de finish, op de voet gevolgd door Veraart van MOC en Dynamo sprinter Loenhout, die beiden 11' rond noteerden. Verder werd een afstandtweekamp gehouden, die een volledig succes werd voor de Dynamo-stayers met Hans Bostelaar als uitblinker. De afstanden waren 1000 en 2000 me ter. Vooral de 1000 meter was fan tastisch spannend. Vier Dynamo lopers vochten hier een duel uit, zoals maar zelden gezien wordt. Bostelaai' en Zwartepoorte snel den gelijk door het lint in 2.40, maar Bostelaar werd eerste, om dat zijn voet iets eerder „aan kwam Rini Mondeel werd 3e in 2.40.4 en zijn broer Han in 2.40.6. Op de 2000 meter stelde Hans Bos telaar zijn le plaats ln de eind stand veilig door reeds spoedig een voorsprong te riemen aanvan kelijk goed gevolgd door Han Mondeel en die steeds verder uit te werken. Hij won gemakke lijk in 5.49.4 voor Zwartepoorte in 5.56.8. In de eindstand werd Hans le met 1370 punten voor Zwarte poorte met'130,0 en de gebroeders Mondeel, Han met 1204 puntfen 3e en Rini met 1144 vierde. Marie Poissonnier, de tweede dames kampioene van Nederland in Zeeland won de 800 meter in de overigens matige tijd van 2.25.7, uitstekend partij gegeven door Annemarie van Riel, die in 2.29.8 finishte. Cas Mul- .der won gemakkelijk de 1500 meter junioren A en Bongèrs van Zld. Sport de 600 meter jongens B. Het hoog springen heren was een COAK-aan- gelegenheid. Drie militairen lieten de lat op 1.60 stil liggen, terwijl alle an deren hem er toen al afgewipt had don. Aan het einde van de wedstrijden werden Willy BakkerCysouw, Ma rie Poissonnier en Hans Bostelaar, die op de Nederlandse kampioen schappen een uitstekende vierde plaats innam op de steeple-chase, ge huldigd. Zij werden hartelijk geluk gewenst door Dynamo-voorzitter Gerard Rodts, die hen in 1960 „een Rome" voorspelde, terwijl deze goede wensen onderstreept werden met bloemen. Namens Zeeland Sport was het de heer De Pagter, die gelukwen sen auubood, eveneens onder aanbie ding van bloemen voor de dames en een stevige handdruk" voor Hang, PUNTENKLASSEMENT. Na da vijftiende étappe luidt het punten klassement als volgt: I. Graczyk (Centraal zuid Frankrijk) 220 pnt,; 2. Darrigade (Frankrijk Nationaal). 254 pnt.; 3. Bauvin (Frankrijk Nationaal) 256 pnt,: 4. PUnckaert. (België) a«9 pnt.} Gilbert Daemat (België) 818 pnt. dost wonderen met d« nieuwe raamventilator type INDOLATOR 20 circuleert /Vra«fl Uvr elcHnHntUllriwr om demonstratie, V PutflraS., -riHO-SCHItOAM* Eis locomotief tegen Daan de Groot afgewezen Dé président van de Amsterdamse rechtbank, mr.: U. W. H. Stheeman, uitspraak doende in het door de Lo comotief tegen Daan de Groot, aan hangig gemaakte kort geding, heeft vanmorgen de eis van de Locomotief afgewezen. De Locomotief had gevraagd dat Daan de Groot zich aan de bepalin gen van een contract met de Loco motief, dat volgens de fabriek pas op 31 december 1958 afloopt, zou moeten houden op straffe van eën dwangsom van f 1000 voor elke over treding.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 6