ANET's „ARIANE" GAF BILLY WILDER STOF VOOR ROLPRENT Ahrend WALCHEREN MARKTBERICHTEN WAAROM ZO WEINIG STEUN AAN INITIATIEVEN M'BURGSE V.V.V.? WOENSDAG 9 JULI 1958 PROVINCIALE ZEEUWSE O OU BANT. FILMS IN ZEELAND Zuckmayers toneelstuk „Duivelsgeneraal" door Kautner verfilmd „iVriane", love iu the afternoon", ALHAMBRA (Vlissingen) werd ver vaardigd naar het bekende verhaal van Claude Anet. Dat wil zeggen Billy Wilder, de regisseur, las Clau de Anets roman, werd er door ge ïnspireerd en schreef met I. A. L. Diamond 't filmverhaal, geheel naar zijn eigen opvatting, die hier en daar wel eens met die van Anet verschilt. Hij volgde wel de grote lijnen van het verhaal, maar degene die het boek kent, zal duidelijke verschillen zien. Wilder laat deze aaneenschake ling van liefdesgeschiedenissen zich afspelen in Parijs. Niet in het Parijs van voor de revolutie, maar in het tegenwoordige Parijs.Arlane's min naar uit het boek zien we gereïca/- neerd in de Amerikaanso miljonair Flannagan en Ariane's vader is een prlvé-detective. Het onderwerp van de, overigens zeer geslaagde, film is hetzelfde als dat van het boek: de liefde van een jong meisje voor een oudere man. De charmante Audrey Hepburn ver vult de rol van Ariane en zij doet dat op niet te verbeteren wijze. Als haar vader zien we Maurice Cheva lier en als de minnaar-met-miljoenen Gary Cooper. Verder treed in „Aria ne" een landgenoot op, namelijk Van Doude of eigenlijk Doude van Her wijnen als een studievriendje van Ariane. Francois Villon, dichter, filosoof en avonturier, is de hoofdfiguur in de operettefilm „De vagebond koning", die speelt in de vijftien de eenw in Frankrijk, waar Lode- wijk XI op 'n zeer wankele troon gezeten is. Francois Villon is de leider van het volk en later de rechterhand van de koning, wan neer de edelen tegen Lodewijk In opstand komen. Voor de rol van Villon heeft men de tenor Oreste gekozen, die in deze film zijrf de buut maakt als acteur. Zijn te genspeelster Is Kathryn Grayson als Catherine de Vaucelles. Rudolf Prlml's operette wordt ge bracht op het witte doek van ELECTRO. Middelburg. „Lokaas voor een moordenaar", Luxor (Vlteslngen) is een politiefilm van Nathan Hertz Juran met Marl Blèmehard en Richard Denning. Marl Blanchard is het verleidelijke lok aas, waarvan In de titel sprake is. De Jacht op de moordenaar voert de toeschouwer van Amerika naar Eu ropa en weer terug. De moord, waar het in deze film over gaat, werd ge pleegd In het leger tijdens de Twee de Wereldoorlog. De oorlogsfilm ln Grand (Goes), „Sergeant Zack", met Gene Evans en Robert Hutton, bespraken wij reeds. D ONDERDAGCYCLU S Ook over de film, die doi.Jerdag ln Grand (Goes) wordt gedraald, „Straat der geverfde lippen*, werd al ln deze rubriek geschreven, Nieuw is „De nacht der vrijge zellen", een meesterwerk van liet duo Chayev«ki-Mann. Do schrij ver, Padd<* Chayevskl cn de re gisseur Delbert Mann, werkten oorspronkelijk voor de televisie. Hun eerste succes boekten zij met de film „Marty". „De nacht der vrijgezellen" is een prachtige be- ZUID-BEVELAND KRABBENDIJKE Bestuur Vios-adspiranten Krabbendijke heeft voor de adspiran- ten-afdellng een bestuur gekozen, dat samengesteld is uit de volgende per sonen: Machiel Smallegange, voorzit ter; Janny Kuzee, secretaresse; Chris Hoogstrate, penningmeester; Janny Zandee, keuze-commissie. „Sparta" gaf geslaagde gymnastiekdemonsirafie Onder zeer grote belangstelling gaf zaterdagavond de gymnastiekvereni ging „Sparta" een openlucht-demon stratie die er wederom zijn mocht. Dat „Sparta" een goede naam heeft in Krabbendijke, bleek wel uit de grote opkomst van het publiek. Eerst werd een rondgang gemaakt met het plaatselijk muziekgezelschap „Con cordia", die hiervoor zijn welwillende medewerking verleende. Daar de voorzitter, de heer S. S. Nooteboom, afwezig was, opende het bestuurslid de heer J. C. Engelse, de demonstratie Hierna werden verschillende vrije oefeningen cn tocstelnummers ver werkt. In het bijzonder vielen de toestellen evenwichtsbalk en brug met ongelijke leggers van de dames op. In het bijzonder mej. C. Franje lid van 't keurcorps van de „Zebra" gaf zeer goed werk te zien. De kleu termeisjes gaven enkele volksdans jes ten'beste, welke zeer goed uitge voerd werden, onder leiding van mej. S. Poortvliet. Tot slot gaven de meis jes en dames de knots- en lintoefe ningen. Zaterdag a.s. zal een 60 70-tal jongens en meisjes deelnemen aan de wedstrijden te Rilland-Bath. HOEDEKENSKERKE Coöp. Boerenleenbank. Gedurende de eerste maanden van 1958 werd op de spaarbank van de Coöperatieve Boerenleenbank te Hoe- delcenskerke f 846.328.86 ingelegd. Terugbetaald werd f 639.658.52. Het tegoed bedraagt nu f 3.469.725.67. Er werden 120 nieuwe rekeningen geo pend. NIS5E Schoolreisje. De leerlingen van dé openbare lagere school te Nisse maakten een reisje naar de Efteling. De reis werd ge maakt per autobus en ook de' moe ders gingen mee. Bij de thuiskomst werd het gezelschap opgewacht door muziekvereniging „Ons Genoegen"i schrijving van de men» in zijn ge wone leven en in zijn pogingen om het gewone in zijn leven te ontvluchten. De vrijgezellen zijn een aantal man nen, dio op hetzelfde kantoor wér ken en tezamen een feestje vieren. De enige eigenlijke vrijgezel in hun gezelschap heeft er het initiatief toe genomen. Een prachtige film van twee filmkunstenaars, die helaas slechts één avond in Alhambra (Vlis singen) te zien is. De vrijgezellen zijn Don Murray, G. Marshall, Jack Warden, Philip Abbott en. Lar ry Blyden. ELECTRO (Middelburg) vertoont donderdagavond „De dulvelsgene- raal", het door Helmut K&utner ver filmde toneelstuk van Carl Zuck- mayer, dat deze in 1942 in Zwitser land schrééf en opdroeg aan de „on bekende strijder". ïn 1945 veranderde Zuckmayer de opdracht en wijdde hij zijn toneel stuk aan drie van zijn vrienden die iu Duitsland ln het verzet vielen. De dulvelsgeneraal is generaal Harras (Curd Jiirgens) die het moderne Duitse luchtwapen opbouwde. Curd Jiirgens kreeg voor deze rol een prijs op de Biennale in Venetië. Brief- en pakhelwegcrs v.a. f 8.75 Cito hecMmachines (ij/ersterk) v.a. f5 15 Elektrische kantoor en keukenklokken f 29. en duizenden andere zaken die u regelmatig nodig heeft Nieuwe Burg 31 Middelburg Universitair examen. Aan de Technische Hogeschool te Delft is geslaagd voor het eerste ge deelte van het propaedeutisch examen elektrotechniek (PI) de heèr H. Goed- bloed te St, Laurens. Aan de gemeentelijke universiteit te Amsterdam is voor het kandidaats examen geneeskunde de heer C. v. d. Peijl te Terneuzen geslaagd. Wielerkoers in Vlissingen Yoor scholieren Vrijdagavond a.s. beleeft Vlissingen een wielerwedstrijd voor scholieren: de Tour de 1' école. Leerlingen van u.l.o.'s, middelbare scholen en nijver heidsscholen zullen op het parcours Verkuyl Quakkelaar straatHobein- straatGlacisstraat en Van Dis- hoeckstraat strijden om de titel „schoolkampioen van Zeeland". Bo vendien zal er ditmaal ook een ploe genklassement opgesteld worden. Om zeven uur 's avonds gaan de ploegen van etart voor een tijdrit over één ronde. Deze tijdrit telt mee voor het ploegenklassement en geldt bovendien als voorstelling van de ploegen aan het publiek. Om half acht starten de renners voor een race over 40 km, zowel voor het indlviduële als voor het ploegenklas sement. Voor het ploegenklassement wordt iedere derde renner geklas seerd, terwijl de eerst aankomende renner 25 punten krijgt, de tweede 24, de derde 23, enz. Voor deze wedstrijd, die op gewone fietsen wordt gereden, zijn bekers en geldprijzen beschikbaar. Verschil lende premies zullen de strijd nog levendiger maken. Bij de heer J. Lobbezoo. In de Ver kuyl Quakkelaarstraat 71 in Vlissin gen, komen de aanmeldingen nog steeds binnen. De start en finish van de wielerkoers ls in de Verkuyl Quakkelaarstraat. Examens Aan de .Rijksuniversiteit te Utrecht pedagogli rs te vlis slaagde voor de akte pedagogiek MO. Ie heer H. Sanders te Vlissingen. Voor het in Den Haag gehouden examen archief verzorging A slaagde mej. R. Bliek te Middelburg. Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen 7 Juli: La Paloma van Penrlyn; Helen van Londen. Vlissingen gepasseerd naar Antwerpen 7 Juli Arnoudapolder van Lissabon; Vedet te van Hull; Libelle van Delfzijl; Silva- plana van Gotenborg: Sonsbeek van Leixoes; 8 Juli: Baltic van Rotterdam; Liberty van Nakskov; Isis van Loriden- Gent. Vlissingen gepasseerd van Antwerpen 7 Juli: Sommelsdijk naar Rotterdam; Man- to naar Amsterdam; Aaltje naar Huil; Adonis naar Amsterdam; Hennie naar Kalmar; Gazelle naar zee; 8 Juli: Schip- persgracht naar Amsterdam; Haarlem naar Rotterdam: Import naar Rotterdam; Neptunus naar Mostyn. WOLPtfAARTSDIJK Ingelandenvergadering oud-Wolfaartsdijk Het waterschap Oud-Wolfaartsdijk hield een ingelandenvergadering 'in café Ossewaarde te Wolfaartsdijk. Daar de gezworene, de heer A. Koert, inmiddels is benoemd tot dijkgraaf, diende een aanbeveling te worden op gemaakt voor een nieuwe gezworene. Deze aanbeveling werd als volgt op gemaakt: 1. L. J. Overbeeke; 2. J. Kakebeeke; 3. D. Kleinepier. Verder werd tot afgevaardigde naar het waterschap voor de uitwatering door de sluis aan de Oosterlandpolder, in de vacature van de heer A. Koert, die door zijn benoeming tot dijkgraaf van rechtswege voorzitter van dat waterschap is geworden, gekozen de heer L. J. Overbeeke. Aan het slot van de vergadering werd, namens beide waterschappen, aan de heer J. Goet- heer. die bijna 38 jaar dijkgraaf en voorzitter is geweest, en aan zijn vrouw beide een leunsteul aangebo den. KAMPERLAND Geitenkeuring De geitenhoudersverenïging waarts" te Kamperland hield „Voor- Jtf een gei tenkeuring op het bedrijf van de heer J. Zwemer in de Jacobapolder. Een 15-tal dieren werden tentoongesteld. De volgende prijzen werden toege kend: voor jonge geiten: le prijs G. van der Heijde, 2e en 3e prijs J. Zwemer, beiden van Kamperland. Voor de 2-jarige geiten le prijs C. Jeronimus, Wissenkerke en voor de ouderen le prijs P. Jeronimus, Wis senkerke. Ook werden enkele jonge gelten in geschreven in het stamboek. De jury bestond uit de heer C. den Engelsen, Middelburg, de heer J. M. Cevaal, Rit- them en de heer M. Riemens, Nieuw- dorp. VROUWENPOLDER Ringrijden ie Vrouwenpolder Zaterdag werd te Vrouwenpolder de jaarlijkse ringrijderij gehouden. De prijzen wérden als volgt behaald: le pr. C. de Bruyn 23 r.; 2e M. Kodde 22 r.; 3e P. Louwerse 20 r.; 4e W. de Bruyn 19 r.; 5e A. de Visser A.Pzn. 16 r.; 6e W. Duvekot 14 r.; 7e Joop Koster 13 r.; 8e P. de Visser Az. 13 r.; 9e A. de Visser 12 r.; 10e J. de Visser 9 r.; lie A. Wattel 9 r.; 12e C. de Vlieger 9 r.; 13e J. Duvekot 8 r.; 14e L. Vermeulen 7 r.: 15e Jac. de Bruyn 5 r.; 16e J. de Bruyn 4" r. M. Kodde behaalde de beker van burgemeester De Kam. Joop Koster de beker van Van Eenenaam. Verder wonnen een beker W. Duvekot, P. Louwerse, C. de Bruyn en W. de Bruyn. P. Louwerse ging met de pol lepel strijken. Burgemeester De Kam reikte de be kers uit. Reis ouden van dagen Maandag hebben de ouden van dagen van Vrouwenpolder hun jaarlijks reisje gemaakt. Men een grote auto bus ging het naar de Wouwse Plan tage en verder werd een rondrit over het eiland Tholen gemaakt. Bij hun terugkomst speelde het muziekgezel schap ,;Ons Genoegen" enige stukjes.-' NOORD-ZEELAND Nutsdepartement Zierikzee behoort bij de 7 grootste. Vergadering In Mondragon. Met een ledental van meer dan vijf honderd kan het departement Zierik zee van de Maatschappij tot het Nut van het Algemeen gerekend worden bij de zeven grootste departementen van Nederland. Deze verheugende mededeling deed de voorzitter van het departement Zierikzee, de heer D. O. A. Lugt, dinsdagavond ftijdens de algemene ledenvergadering, die in café-restaurant „Mondragon" werd gehouden. Het departement Zierik zee heeft thans 362 A-leden en 144- B-leden. In het jubileumjaar '57'58 is het aantal leden van het departe ment boven de vijfhonderd gestegen en de klassering bij de zeven groot ste departementen 'kan gezien wor den als een Jubileumgeschenk. Overigen!) heeft het departement Zie rikzee ln dit jubileumjaar van het hoofdbestuur al een geschenk gekre gen in de vorm van het opschrift „Nutskleuterschool" boven de nieuwe school te Zierikzee. Het departement verheugt zich voorts over een batig saldo van 1022,79. Bij de bestuursverkiezing werd periodiek aftredende commissaris van de Nutsspaarbank, de heer M. Doele- man H. Jzm, met algemene stemmen herbenoemd. De heer Doelman werd ook in het departementsbestuur her kozen. Dr. J. C. Röhner en de heer A. B. Visser werden herkozen in de bi bliotheekcommissie. Wegens aftreden van de heer W. Verburg werd de heer M. J. Kosten met algemene stemmen benoemd in de kascommis- siê. Tijdens deze vergadering is ook het programma voor het aanstaande seizoen besproken. Drie avonden staan reeds vast. Op acht oktober zal Harriet Frezer komen. Het onder werp. waarover zij zal spreken is nog niet bekend. Anthonie van Kampen zal op 19 no vember in de Concertzaal een lezing houden over Nieuw-Guinea. De cau serie zal met enkele films worden verduidelijkt. Het Middelburgs Di lettanten Toneel zal eveneens eën avond verzorgen. Wanneer precies is nog niet bekend. Met betrekking tot de beide laatste avonden werden zo wel van de zijde van het bestuur als van de leden suggesties gedaan. Ge dacht wordt aan een filmavond. Voor gesteld werd o.a. de film „Geen plaats voor wilde dieren", die in de Afri kaanse jungle werd opgenomen. Om trent de laatste avond is nog geen beslissing genomen. Vast staat dat de leden nog een avond krijgen aan geboden van het Gezinsbegrotings In stituut van de Nutsspaarbank. H.L.O.-diploma Op het sportpark Bannink te Zierik zee zijn proeven afgenomen ter ver krijging van het H.L.O.-diploma. Het diploma derde graad werd behaald door mejuffrouw J, v. d. Hoek en A. Wijsman te Zierikzee. Mejuffrouw M. F. Kosten uit Schuddebeur3 en de =heer_P. Kik uit Bruinisse behaalden het diploma vierde graad. AMSTERDAMSE AARDAPFELTERMIJNMARKT. Amsterdam, 0 juli. De totale dagomzet op de aardappeltermljnmarkt bedroeg 15 contracten. BIJ 'de consumptieaardappe len gingen 7 contracten om ln Bintje 35 mm klei, waarvan 4 voor aug. ft f 10.80 en 3 voor april S f 12.20 eri 1 contract ln Bintje 45 mm kiel voor nov. k f 11. In de pootaardappelensector werden 5 contrac ten gedaan ln Eersteling-E 35/50 voor nov. a 16.80 en in Sirtema-E 35/55 mm kiel 2 contracten voor nov. k 17.20. Stemming kalm, uitgezonderd voor con sumptie Eigenhéimers 35 mm klei (flauw). AARDAPFELTERMIJNMARKT ROTTERDAM. De stemming op de aardappeltermijn- markt te Rotterdam was dinsdag zowel voor de consumptie- als voor de poot- aardappelen kalm te noemen. Bij de con sumptieaardappelen bestond voor eigen heimers zeer weinig belangstelling zon der biedingen. Bintje 35 mm kwam tot zeven contracten en wel twee op augus tus voor f 11.— en vijf op april voor f 12.20. In bintje 45 mm, Voran 35 mm en Llbertas ging niets om. BIJ de pootaard- appelen kwamen ln het ras Eerstelingen „E" tien contracten tot stand en wel allen op november voor resp.- t 16.80 en 15.70. Voran B 35-45 mm kwam op twee contracten voor december voor 15.—. De overige rassen lagen stil en zonder zaken ln de markt. De totale dagomzet bedroeg 19 contracten. VEILING KAPELLE. 8 Juli. Aardbeien zonder dop Industrie Jucunda I 105—122, II 84. Madame Moutot I 84—86, II 81. Climax I 109. II 101. Diver se rassen I en II 76—78, afw. "6 Fram bozen in kratten I 205—209. II 171—195 Frambozen in tube I 113, afw. r>4. Rode bessen per kg I 87—95, II 80, III 74. Zwar te bessen I 226. Kersen: Markiezen I 151— 107, II 121—140, III 30. Morellen I 128, II 95—114. Ill 61. Vi'. van Werden II 99—107. Early Rivers II 101, I 150. Insp Lohnis II 119, Varikse zwarte II 104. Mierlose zwarte I 123. Rode bessen I 20—35 H 19— 28. Frambozen per doos I 39—14. Kasper- ziken I 19, II 10—14. Aardbeien per doos' Climax I 4855, II 32. Talisman I 55—53 Sengana I 45. II 34. Siletz II 38 Mach Frühernte I 30. Aardbeien in chips per kg I 115—120, II 78—118, afw. 45—69. BEURSBERICHT MARKT GOES. 9 Juli. Vlas. In vlas Vond geen handel plaats ten gevolge van de slechte weers omstandigheden. Hooi. Lucernehooi, geleverd uit de schuur werd verkocht voor 1 90—f 95 per ton. terwijl voor weldehooi t 60—f. 65 per ton kon worden genoteerd. In beide gevallen komen de perskosten voor rekening van de verkoper. Eieren. De prijs van c*e eieren bedroeg f 2.16 per kg. VISMIJN VEERE. 8 juli. Aangevoerd: 540 kg exportgarna len 2,04—4.68; 938 leg schar 16—30,; 339 kg bot 16—34: 22 kg Wijting 33—39; 93 kg schol 33—42; 408 kg tong 219—301; 2-kg haal 22; 8 kg wulk 19; 7 kg paling 2.25; 5 kg rog 42; 93 kg doorgedraaide vis. VEEMARKT ROTTERDAM. Aanvoer ln totaal 2575. Weektotaal 4477. Vette koelen en ossen 264; gebruiksvee 697: vette kalveren 300; graskalveren 192: nuchtere kalveren 408; varkens 42; biggen 9; paarden 6G; veulens 20; schapen en lammeren 521; bokken of geiten 16. Prijsln cents per kg. le kw. 2e kw. 3e kw. Vette koelen 295—320 270—285 250—260 Vette kalveren 295—320 205—295 220—265 Slachtpaarden 225 200 180 Prijs in guldens per stuk le 2e 3e Graskalveren Nuchtere kalveren Biggen Veulens Schapen Lammeren Kalfkoeien Melkkoeien Vare koelen Vaarzen Pinken 100 80 70 105 85 70 1175 975 850 1175 975 850 850 750 880 900 800 600 C25 500 400 Vette koeien aanvoer Iets meer, handel kalm, prijzen als gisteren; vette kalve ren aanvofe- even groter, handel vlug, iets stijver in prijs; graskalveren aanvoer gewoon, handel kalm, prijshoudend: nuchtere kalveren aanvoer matig, handel vlot, prijzen hoger; biggen aanvoer als vorige week, handel redelijk, prijzen sta biel; slachtpaarden aanvoer korter, han del tamelijk, ruim prijshoudend; veulens aanvoer kleiner, handel willig, iets stij ver ln prijs; schapen en lammeren aan voer kleiner, handel williger, ruim prijs houdend; kalfkoeien en melkkoeien aan voer als vorige week, handel lui. prijzen constant; vare koeien aanvoer kort, han del traag, prijzen onveranderd: vaarzen en pinken aanvoer iets ruimer, handel kalm, prijzen als vorige week. VEILING „KRABBENDIJKE EN OMSTREKEN». 8 juli. Industrie- en exportveiling. Ju cunda I 118—120, II 86, afw. 45. Gewone veiling. Dubb. pr. bonen I 95— 110. Jhr. V. Tets I 29—32 p. doos II 21— 20. II 17—19. Laxton n 14. Prolific I 34. II 33, II 82 p. kg. Climax n 13 p. doos. II 47 p. kg. Senga Sengana 138 p doos Mad. Moutot II 68—92 p. kg, afw. 45 p. kg V.V.Z.B. GOES. 8 Juli. Export- cn industrieveiling. Ju cunda I 114—119, II 84. Mad. Moutot I 84, II 81. Climax 1 75, li 65. Reglna I 70, II 65. Sengana I 7n, H 65. Div. aardbeien afw. 45. Frambozen voor de ind. 98—106, afw. 58; Frambozen in kratten I 200—206, II 103—170. Rode bessen II 91—91, III 77. Zwarte bessen evp. 155, II 136, afw. 84. Gewone veiling. Regina per doos I 42, n 25—31. Reglna per kg II 74. Mad Moutot per kg I 114 II 79—91, afw. 51—66. Rode bessen per doos I 35—39, II 27—35. Rode bessen per kg II 83—108. Frambozen per door II 4215. Perziken per stuk I 18— 32. Kruisbessen per kg I 58—75. Kersen: Hollanders II 133—141. Markiezen II 143— 160. Br. Bruine II 135—142, Zoete Morel len II 115, III 78. Varikse zwarte H 137. EÏERNOTER1NG GOES. Bericht van handelaren: kippeëleren 12 cent; poeljeëleren 9 cent; eendeëierea 8 cent, 1 (Slot van pag. 1) lijsten te groot wordt. Voor hen weegt het behoud van Miniatuur ech ter het zwaarst. Eén van hun woord voerders verklaarde, dat negen be drijven reeds een bedrag van f 825 bijeengebracht hadden. Een bijdrage van f 100 voor de grote horeca bedrijven achtte deze zakenman normaal. „Het zijn echter altijd de zelfde mensen, die de zaken moeten opknappen", zei hij verder. „Tachtig procent van de Middelburgse mid denstanders denkt, dat de vreemde lingen toch wel komen". Nu de onwilligen Vele middenstanders meenden wij hebben het hierboven reeds aange stipt door hun persoonlijke bijdra gen de bevordering van het toerls- *- te stt variërend van 10, terwijl verschillende onder hen adverteren in „Zeeland Vakantie land" met het doel V.V.V. te steunen. „Laat thans de onwillige collega's maar eens over de brug komen", ver telden zij. Een aantal middenstan ders, dat geen financieel belang meende te zien in deze evenementen, had er dan ook niets voor over. Als object was een andere zakenman de Miniatuur wel f 50 waard. In de loop der jaren was hij echter wat wantrouwend geworden, omdat hij vroeger gelden gestort had in de kas van de stichting „Herrezen Middel burg", terwijl met dat geld niets beurd was. Een ander geluid viel echter ook te horen. „Iedere burger heeft er be lang bij, dat er iets gebeurt in zijn stad en iedere borger moet de initia tieven daarvoor tón ook steunen", verklaarde een voorzitter van een der middenstandsverenigingen. Hij deel de de mening van velen, dat de Expo de zaken in Middelburg benadeelt, maar deze zakenman wees er op, dat de Belgische trekpleister van tijdelijke aard is. „Juist als de zaken slecht gaan, moeten er uitgaven worden gedaan om het evenwicht weer te herstellen", betoogde hij. Ook verblijfstoerisme De meeste middenstanders zijn dus met uitzondering onder andere van de horecabedrijven het meest gesteld op dagtoeristen. En wat nu is het oordeel over deze aangeli heid van de V.V.V.-voorzitter, heer P. Blaauw? „Niet alleen het dagtoerisme is belangrijk, ook het verblijfstoerisme. Het gaat daarbij dus om de mensen, die op Walcheren hun vakantie doorbrengen. Voor de- groêp kan men niet volstaan met evenementen overdag. Er wordt juist door hen vaak de klacht geuit, dat hier 's avonds zo weinig te doen is. Bij ons werk streven we er daarom naar het „toeristische pakket" zo groot en zo gevarieerd mogelijk te maken. Het gaat er dus om zowel overdag wat te bieden en daar voor hebben we onze folkloristische dagen en de Miniatuur als ook om de verblijfstóerist zijn vakantie zo genoeglijk mogelijk te maken. Van daar onze verlichting enz. Bovendien moet Middelburg de toeristen iets bijzonders bieden. En dat is met de verlichting van de Abdij. Hiermee heeft de Zeeuwse hoofdstad iets, dat an dere steden niet hebben. Deze Ab dij verlichting kan volgens de V.V. T oelatingsexamen Chr. Lyceum voor Zeeland Rineke Beneder; uit Borssele: Lenie Krijgsman, Theo Vrijlandt; uit Co- lijnsplaat: Kees Wiskerke; uit Drie wegen: Henri van der Veeen; uit Goes: Jan Bosman, Ad Fraanje, Chris van Fraassen, Ineke Goeman, Janny van der Graaff, Theun Hille- brand, Maaike op 't Hof, Nettie Ho- Tendorf, Lieke Huigens, Annemarie 'ansen, Judith Kribbe, Lineke Nijs- sen, Hans Onderwater, Jaap van Oosten, Beppie Oranje, Sam Oud- kerk, Hans Renting. Han van der Rhee, Jan Sandee, Gernan Schreu- der, Wim Sinke, Kees Soeters, Jaap Verhage, Hans Versehuure, Leo de Viet, Hans Visser, ina Vleugel, Rine ke Vleugel, Tony van Weele, Piet van der Weij; uit 's-Gravenpolder: Piet Dubbelman; uit 's-Heer Abtskerke: Johan Jansen; uit 's-Heer Arends- kerke: Tony van den Broeke; uit 's-Heer Hendrikskinderen: Piet de Schipper; uit Heinkenszand: Patricia Rehorst; uit Hoedekenskerke: Ko la Grand, Cor de Meester; uit Yerseke: Hans de Leeuw, Jaap Pikaar, Jan Timmerman, Leo de Winter; uit Ka- pelle-Biezelinge: Adrie Dekker, Ri- nus Eversdijk, Tom Fossen, Adri Kloosterman, Nelly Kram, Rien Markusse, Krina de Regt, Jan Rot tier, Piet Scheele, Hanna van Weele, Frans van Wel, Ineke Wondergem; uit Kats: Wim van der Hoofd; uit Kloetinge: Johan Gebuis, Wim van de Linde; uit Krabbendijke: Sjaan van I-Iarn, Piet Vogelaar; uit ICruiningen: iie; uit Lewedorp: Guus Wim Fraanje:, Blankenburgh, Jacob den Herder; uit Nisse: Rie Luteyn; uit Ovezande: Jan Sommeyer; uit Rilland-Bath: Mieke Versehuure, Ineke Walraven, Elly van Zweden; uit Schore: Kees in 't Anker; uit Wemeldinge: Piet van der Cingel; uit Wolfaartsdijk: Piet Ossewaarde; uit Zierikzee: Gerhard van der Klis. Schoolsporfdag te Heinkenszand Op het Luctorveld te Heinkenszand werd de jaarlijkse schoolsportdag ge houden waaraan werd deelgenomen door de o.l. school en de christelijke school uit Nieuwdorp, de christelijke school, Lewedorp, de Fr. v. B. school Borssele, r.-k. jongensschool, 's Hee- renhoek, r.-k. meisjesschool, 's Hee- renhoek en de o.l. school en r.-k. 1. school, Heinkenszand. Bij de wedstrijden in 60 meter hard lopen, vérspringen, balwerpen, be- hendigheidsproef, was de uitslag als volgt: Jongens: le prijs: chr. school, Nieuwdorp; 2e pr.: o.l. school, Hein kenszand; 3e pr.: chr. school, Lewe dorp. Meisjes: le prijs: r.-k. meisjes school, 's Heerenhoek; 2e pr. chr. school, Nieuwdorp; 3e pr.: r.-k. meis jesschool! 'ft Heerenhoek II, V.-voorzitter uitgroeien tot iets bijzonders. Hij meende, dat dit er wellicht toe kan leiden, dat de winkels bijvoorbeeld op de woens dagavond geopend mogen worden. Reclame Als er door die evenementen des avonds veel mensen op de been zijn, of in de stad komen, vervolgde de heer Blaauw, dan gaat het de café houders goed. En gaat het de café houders goed, dan gaat het de bak ker, de slager, de kruidenier enz. goed. Deze cirkel zet zich voort over de gehele bevolking. Voorts wees de V.V.V.-voorzitter op liet belang van reclame maken en adverteren voor „avond-evenementen", onder meer in „Zeeland Vakantieland" en in „Langs de rails", het orgaan van de Neder landse Spoorwegen. De heer Blaauw vertelde, dat mensen uit Holland en Brabant reeds via het N.S.-blad de weg naar de Zeeuwse hoofdstad von den om er een evenement bij te wo nen of te zien. „Nogmaals, het gaat niet alleen om het dagtoerisme. Zowel de dagjes mensen als de langer verblijvende gast moet Walcheren aantrekkelijk vinden", zo besloot hij. Het is uit dit alles duidelijk, dat er tegenstellingen in de Middelburgse opvattingen bestaan. Mogelijk dat deze tegenstellingen overbrugd kun nen worden. De V.V.V.-voorzitter dacht In dit verband aan een soort vrije „praatavond" na het seizoen. Hopelijk, dat een dergelijk initiatief inderdaad kan bijdragen tot een gro tere activiteit. Eerste Kamer over B.B. en dijkleger In het eindverslag van de commissie van rapporteurs uit de Eerste Ka mer over het ontwerp tot wijziging van de wet op de noodwachten is aangedrongen op een wettelijke rege ling van do voorrang als eenzelfde persoon wordt opgeroepen door de BB en voor het dijkleger. Voorts zou men gaarne zien, dat de regering alsnog een wetswijziging zou bevor deren, waarin over de inhoud van het begrip „noodwacht" volledig uitsluit sel zou worden gegeven. Opgemerkt was, dat er nog te veel onzekerheid bestaat omtrent de rechtspositie van het gemeentelijk BB-personeel. Ook wordt in het verslag bevreemding uitgesproken over een circulaire van de minister, waarin deze in tegen stelling tot de visie van zijn voor ganger zegt, dat het gehele ge meentelijke BB-personeel noodwacht is. Eerste Kamer tegen olie op de zeegolven. (Van onze parlementaire redacteur). De Eerste Kamer heeft gisteren een aantal wetsontwerpen zonder hoof delijke stemming goedgekeurd. Aan vaard werden vier ontwerpen van rijkswet, waaronder een tweetal na- turalisatieontwerpen alsmede het op 12 mei 1954 gesloten Internationaal verdrag ter voorkoming van veront reiniging van de zee door olie en de overeenkomst inzake de Duitse bui tenlandse schulden. Ook aanvaardde de Kamer het wets ontwerp ter voorkoming van veront reiniging van de zee door olie en een wijziging van het aan de „tariefwet Nieuw-Guinea" gehechte tarief van invoerrechten. Tweede Kamer spreekt ach uit voor structuurplan. (Van onze parlementaire redacteur) In de dinsdag gehouden vergadering van de Tweede Kamer werd de motie van drs. A. R. Vermeer (p.v.d.a.), waarin van de regering wordt ge vraagd de opstelling van een pro gramma van alle maatregelen, nodig ter verbetering van de structuur in verschillende gebieden, in liet bijzon der in de noordelijke provincies, zon der hoofdelijke stemming aangeno men. Voor de stemming legde de heer Ass- man (k.v.p.) een korte verklaring af, waarin hij zeide dat zijn fractie be zwaar had tegen medeondertekening van de motie: ten eerste omdat zij haar overbodig voorkwam en ten tweede, omdat de motie, naar het oordeel van de K.V.P.-fractie, on evenwichtig is daar zij alleen de ge bieden in het noorden noemt en niet die in West-Brabant, Limburg en Oostelijk West-Friesland. Niettemin zou zijn fractie toch voor de motie stemmen. Vorige week had, zoals bekend, ook minister Zijlstra bij de behandeling van de industrialisatienota verklaard niet onsympathiek te staan tegen over deze motie, maar haar thans onnodig te vinden. De opstelling van een structuurplan zou, naar het oor deel van de minister, beter kunnen geschieden na kennisneming van de in de herfst te verwachten nota van de minister van wederopbouw en volkshuisvesting, ir. Witte, over de ruimtelijke ordening. Nagekomen advertentie Heden overleed zacht en kalm na een zeer ge duldig gedragen lijden mijn geliefde vrouw JANNA DRENTH- geb. MOERDIJK in de ouderdom van 87 jaar. Haar diepbedroefde man W. DRENTH. Hoedekenskerke, 8 juli 1958. De begrafenis zal plaatshebben op vrij dag 11 juli a.s. des mid dags te 12 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 3