Werkloosheid nam tijdens juni in Zeeland weer iets toe LCREEM dubbele JONGE DUITSE MIJNWERKERS IN DE WALCHERSE DUINEN 'JOtn Zeeuwse Almanak BRYLCREEM COMITÉLEDEN GAAN MORGEN NAAR DEN HAAG Agenda PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT. DINSDAG 8 JULI 3.958 STIJGING MET 130.. Vooral in landbouw als gevolg van aflopen verplegingswerkzaamheden De situatie op het gebied der werkloosheid is in Zeeland nog bepaald niet gunstig te noemen. In totaal waren er eind juni 2465 werkloze mannen, waarvan er 1788 geheel werkloos.waren en 677 werkzaam op aanvullende werkgelegenheden. In vergelijking met mei 1958 is het werkloosheidscij fer gestegen met 130, hetgeen voornamelijk een gevolg is van het aflopen van de verplegingswerkzaamheden in de landbouw, waardoor de werkloos heid in deze bedrijfsklas toenam van' 229 tot 304, terwijl bovendien het aantal werkloze losse arbeiders niet onbelangrijk toenam, namelijk van 397 tot 500. Ook in andere bedrijfsklassen en beroepsgroepen was er een kleine toeneming te zien. Met Groningen is Zeeland een van de twee pro vincies, waar het werkloosheidscijfer toenam, terwijl het in alle overige provincies daalde. - Oostburg steeg het aantak werklozen van 334 tot 428, terwijl het in Mid delburg iets daalde van 606 tot. 568. Een stijging was voorts waar te ne-. men in de rayons Hulst, Terneuzen, Tholen en Zierikzee. In juni 1957 waren er in totaal 1290 werklozen, waarvan 1102 geheel en 188 werk- In Groningen steeg het van 53 op 54 per 1000 en in Zeeland van 28 op 30 mannelijke beroepsbeoefenaren, waar door Zeeland landelijk gezien weer op de vierde plaats terecht geko men is. Alleen de bouwnijverheid vertoonde in Zeeland een flinke da ling, namelijk van 500 tot 433. Hier van waren er afkomstig uit de bur gerlijke. en utiliteitsbouw 149 (eind- mei 221) en uit de W.S.W.-sector 284 (eind mei 279). In dit verband kan nog opgemerkt worden, dat het programma van de bijzondere wer ken in Zeeuwsch-Vlaanderen, waar voor een half miljoen gulden be schikbaar gesteld is, weinig soulaas zal geven, omdat het hier voorname lijk „dure werken" betreft, dus ma teriaal-intensief. Ook in de „overige beroepen" was een daling waar te nemen, van 185 tot 162. De andere bedrijfsklassen stegen echter. De metaalnijverheid van 94 tot 100, de textielnijverheid van 91 tot 97, de visserij en jacht van 49 tot 58, de minder geschik- ten van 664 tot 673 en het nietva- rend transportpersoneel van 126 138. Een analyse van de geregis treerde arbeidsreserve laat zien, dat de seizoenwerkloosheid 600 (eind mei 500) bedroeg, de wrij vingswerkloosheid 500 (480), de werkloosheid van minder-geschik- ten 670 (660), de structuurwerk loosheid 500 (gelijk gebleven) en de conjunctuurwerkloosheid 200 (eveneens gelijk). Oostburg aan de top Wat het gemiddelde werkloos heidscijfer in de verschillende rayons betreft, staat Oostburg- met een. pgpmjlage, van. 50 aan de top, ge volgd door Middelburg met 45. In Advertentie I BRYLCREEM bij ons slechts 1.— PER TUBE. JO F1BBE zaam op aanvullende werkgelegenhe den. Het aanbod van vrouwelijke arbeids krachten steeg van 92 tot 117, het geen een overigens onbelangrijke stijging is, voornamelijk te zoeken in de landbouw (van 4 tot 18). De werk loosheid in de handel steeg van 5 tot 12. De vraag naar mannelijke ar beidskrachten daalde gedurende juni van 297 tot 274 en deze daling moet óok weer met name gezocht worden in de landbouw (van 23 tot 10) en verder bij het nlet-varend transport- personeel (van 2 tot 9). Dit houdt verband met een eerdere vraag van personeel bij de suikerfabriek in Sas van Gent, die intern is opgelost. In de bouwnijverheid steeg de vraag met 9 tot 81waarvan in de B. en lij- sector 38 (9 timmerlieden, 8 metse laars en 18 huisschilders), in de W. S.W.-sector 26 (11 grondwerkers en 14 gravers) en 17 scheepstimmerlie den. De vraag in de metaalnijver heid daalde van 124 tot 121. Dfeze kleine daling is hoofdzakelijk een ge volg van het feit, dat in verschillen de bedrijven specialisten gevraagd worden. MET V AKANTIE-AAN-ZEE Voor het tweede jaar ,,See-Ferienheim" in Biggekerke Alleen gezond haar is mooi haar! heeft die werking! zuivere, natuurlijke oliën - zij houden haar en hoofdhuid gezond en fris. Massage met Brylcreem bestrijdt roosvorming en maakt droog baar weer vitaal. Brylcrcem houdt nw haar gezond! Ja, deze beroemde Engelse hairdressing verzorgt uw haar langs twéé wetenschappelijke wegen: Brylcreem is geëmulgeerd. Daardoor kafl Brylcreem elke haar apart soepel, glanzend en vrij van stof en vuil houden. Geen „geplakte** haren meer! Met Brylcreem valt uw haar lot en natuurlijk, en blijft toch korrekt op zijn plaats. Heel de dagl NABIJ BIGGEKERKE, in Groot- Valkenisse, staat een groot oud huls met- een grote boom erachter. Dat huis heet „De woeste hoeve" en van onder de oude boom klouken zater dagavond vrolijke stemmen, die niet minder opgewekte Duitse liedjes zongen. Want ook dit Jaar heeft de Esweiler Bergwerk» Verein van het enorme steenkoTenmijnencom- plex nabij Aken, hier een „heim" ge vestigd voor de vierhonderd jeugdige mijnwerkers leerlingen van de aan het bedrijf verbonden school. Gedu rende de periode 23 juni14 septem ber komen om de veertien dagen zes groepen van ongeveer zestig jongelui naar hun „See-Ferienhelm", waar men zich uitstekend vermaakt. Van daar dus die opgewektheid zaterdag.^ avond, toen er een gëmëénfcchapa- avond was belegd, waarbij o.a. de so ciale directeur van het mijnencom- plex, de heer J. Triem aanwezig was. Er werd 'gezongen in de tüin onder leiding van de Jugendleiter" J. Wohl gemuth, die de gitaar bespeelde. La ter sprak deze jeugd- en kampleider een kort woord van welkom tot de directeur en tot de Nederlandse geno digden. Vooral heette de heer Wohl gemuth de heer P. van den Kerkhof welkom, die er zeer veel voor heeft gedaan, dat deze uitstapjes jaarlijks VAN TOT FLAMINGO'S. Af en toe doet de actieve Vogelwacht van Schouwen-Duiveland aardige en verrassende ontdekkingen. Zo trof fen deelnemers aan een excursie za terdagmiddag op dc zandplaat „De Hompelvoet" In het Brouwershaven- se Gat twee in deze streken zeer zeldzame vogels aan. Op de plaat flaneerden namelijk op lange stelt- poten twee prachtige flamingo's. De ontdekkers dachten eerst met vogels uit een dierentuin te maken te heb ben, inaar de dieren waren zo schuw, dat Jncn deze veronderstelling wel kon laten varen. De dieren schenen het op die plaat bij Schouwen-Duive land uitstekend naar hun zin te heb ben, want hoewel zij door de etccur- sleleden enkele malen wérden opge jaagd, kwamen zij steeds weer terug. Flamingo's werden In ons land hel OCHTEND (11) Wanneer (je beroepshalve in de zeer vroege ochtenduren over straat móet, dan merkt ye eerst yoed hue vroeg de vogeltjes zinyen en hoeveel katten daar 'nauwkeurig rekening mee hou den. Voor de met-vogelkenner is het merkwaardig om te ontdekken, dat die vogels zich in de vroegte bij voor keur op de begane grond ophouden. Kwetterend en tjilpend trippen ze over straten en pleinen; kruispunten en vóorrangswegen negerend of er geen verkeersregels bestaan. Het zijn dan bijzonder actieve diertjesdie dankbaar gebruik maken van het. feit, dat. de mensheid en bloc op één oor ligt en dut er hoegenaamd geen spra ke is van verkeer in welke vorm ook. Er is op die uren uitsluitend vogel- verkeer. Katten houden zich listig op in hoeken en gaten, begerige blikken werpend op al dat malse vogelvlees en voor het overige heerst er in een stad als Vlissinyen de stilte van een plattelandsdorp op een warme zomer namiddag. Wanneer ge geluk hebt ziet ge de maan nog net helemaal tot absoluut niets verbleken en krijgt de ochtendstond het spreekwoordelijke goud in de mond. Een mooie erva ring vrienden voor een enkele maal een héél mooie ervaring, maar helaas is het 's morgens niet altijd fioud tcat er blinkt. De meer ervaren 'i-roegerikken zullen er ongetwijfeld ook wel.eens koper in zien laatst op Texel gesignaleerd. Dat was in 1953. Schouwen-Duiveland schijnt bij de vogels een geliefd oord te zijn. Steeds meer zeldzame soor ten worden er aangetroffen. OTD-YERSEKENAREN De oudere inwoners van Yerseke zullen zich ongetwijfeld nog wel de heer en mevrouw A. Reitsema- van der Lende herinneren. Zij wo nen reeds lang niet meer in Zee land. maai' van 1908 tot 1920 had de heer Reltsema een machinefa briek in Yerseke. Wij noemen het echtpaar hier, omdat de heer en mevrouw Reitsema op 33 juli de dag herdenken waarop zij 60 jaar geleden in Rotterdam in het hu welijk werden verbonden. Bruid en bruidegom, respectievelijk 80 en 83 jaar oud, genieten nog een goede gezondheid. Drie van hun zoons zijn nog in leven. Het echt paar heeft tien kleinkinderen en twee achterkleinkinderen. Voor de heer Reitsema naar Yerseke kwam, was hij bankwerker in Rotterdam. Later keerde hij naar Rotterdam terug, waar hij ver schillende functies vervulde. Na het bombardement van Rotter dam verhuisde het echtpaar Reit sema naar Epe, waar de echtelie den zondag hun huwelijksfeest zullen vieren. „ZEEUWSE BOERIN". Een auto-rally kan de deelnemers de grootste moeilijkheden bezorgen. Niet alleen de deelnemers, maar ook onschuldige niet-automobilisten kun nen het zwaar te verduren krijgen. Daar kan mevrouw J. A. de Bour- f ra af bij Oostburg over mee praten, levrouw de Bourgraaf gaat nog steeds gekleed in de mooie Zuidbeve- landsc dracht en zij woont aan de rijksweg tussen Oostburg en Draai brug. Toen de deelnemers aan een rallv, die zaterdag werd verreden, in jiun routebeschrijving lazen, dat zij „bij dc Zeeuwse boerin" rechts moesten af slaan, dachteh velen die in de streek bekend zijn, direct aan mevrouw De Bourgraaf. Die middag heeft de deurbel bij haar dan ook heel wat keertjes geklonken en ie dere keer vertelden mevrouw De Bourgraaf en haar schoondochter de bezoekers, dat zij niets met deze au to-rally had te maken. Een eindje verderop hing namelijk bij een zij weg een stroopbus met de beeltenis van een Zeeuwse boerin. Het was de ze boerin, die in de routebeschrijving bedoeld werd. kunnen worden gemaakt. Ook de ouders van de heer Van den Kerkhof waren present. Nadat nog wat gezongen was, sprak de directeur, de heer J. Triem een uit voerige speech uit, waarin hij zich zéér dankbaar toonde voor alles wat de Nederlanders voor de jongens doen. Spr. wees erop, dat men hier met oor logskinderen heeft te doen. „Wij heb ben dus veel goed te maken", aldus de heer Triem, „maar dit heerlijke verblijf is écn flinke stap op de goede weg". Spr. wees op de betekenis die lucht, licht en zon voor de mijnwer kers hebben en sprak ook zijn uit voerige dank uit aan de heer Van den Kerkhof. De mijnwerkersvereniging beschikt nog over tehuizen in Tirol, in het Zwartewoudmaar voor de tweede achtereenvolgende maal gaat men nu naar Groot-Valkenisse, waar de kinderen, volgens spr. „alles vinden wat ze nodig hebben". De directeur- wendde zich tenslotte in een uitvoerig, dankwoord tot allen, die.medewerking verleenden. De eigenaresse van „De woeste hoeve", mevrouw J. de Voogd, kreeg vervolgens een geschenk aan geboden, evenals de heer Van den Kerkhof. Eén der leerlingen voerde nog het woord en vervolgens gingen de ongeveer zestigjongelui bos en duin in, terwijl de genodigden binnen door de heer Kerkhof, op een uiterst boeiende kleuren-dia-serie over Wal cheren werden vergast. De directeur J. Triem nodigde de heer Van den Kerkhof uit voor eèn verblijf van veertien dagen in Aken om alie 26.000 werknemers van het bedrijf met de door muziek begeleidde dia's te confronteren. Woningbouw in Zeeland In de eerste vijf maanden van 1958 werden jn Zeeland 1042 woningen ge bouwd tegen 910 in dezelfde periode in 1957. Evenals in mei 1957 kwamen er in de meimaand van dit jaar 155 woningen gereed. In Zierikzee herrees een „Witte Swaen". (Slot van pag. 1) groep van de interparlementaire unie. mr. A. L. Schouwenaar, lid van de Tweede Kamer, de heer P. J. Kap- teijn, lid van de Eerste Kamer, jonk- vrouwe mr. G. W. F. Wttewaell van Stoetwegen, lid van de Tweede Ka mer, mr. A. F. Schepel, secretaris van de Nederlandse groep van de In terparlementaire unie, alsmede de wethouders en de raadsleden van de gemeente Zierikzee. Bij „De Witte Swaen" trok de echt genote van de heer Marcliilhacy het blauw-wit-rood van de Franse en hét rood-wit-blauw van de Nederlandse' vlag voor de steen weg. Even te vo ren had Zierikzee'» burgemeester de talrijke belangstellenden, die zich op het Havenplein hadden verzameld, een en ander over de onthulling van de steen verteld. Vlak na de onthulling van de gedenk steen sprak de bewoner van het pand, de heer J. van der Maas, woor den van dankbaarheid tegen de ver tegenwoordigers van de gi'oupe d'ami- tié FrancePays Bas, de Nederland se Kamerleden en vertegenwoordi gers van de Nederlandse groep van de interparlementaire unie, het ge meentebestuur van Zierikzee, de ver tegenwoordigers van Monumenten zorg en de architect, naar wiens te kening de woning is herbouwd. Aan alle genodigden werd namens de fir ma Van der Maas een zilveren le peltje als herinnering aangeboden. Na liet officiële gedeelte maakten de Nederlandse en Franse parlements leden. samen met de raadsleden van Zierikzee en de andere genodigden op een landbouwwagen, waarvoor een tructor reed, een rondgang langs de historische gebouwen van Zierikzee en andere bezienswaardigheden. De ze ongewone rijtoer trok uiteraard veel helungstelling. Daarna werd het gezelschap in dc woning van burge meester mr. F. Th. Dijckmeester ont vangen. In café-restaurant „Mondra- gon" werd in de avonduren gedineerd, terwijl de koninklijke harmonie „Kunst en Eer" een serenade bracht. Ttie perfect hairdressing Beecham (Nederland) N.V. Voor eng ros: Jacq. Mot N.V. Amsterdam Baldadig optreden van jeugd in Bergen op Zoom. Een opzichter van een Zeeuwse aan nemersmaatschappij, die op het ogen blik een werk uitvoert tussen de Noordzijde Zoom en de Moerstraat- sebaan te Bergen op Zoom heeft zich tot de politie gewend met klachten over de jeugd, die schade-aanrichtte aan een auto op het werkterrein. De politie stelde vast, dat deze schade door kinderen uit de omgeving werd aangebracht. Aandeelhoudersvergadering N.V. Haven van Vlissingen Gedeputeerde M. J. van Poelje nu secretaris raad van toezicht In de maandagmorgen gehouden aandeelhoudersvergadering van de N.V. Haven van Vlissingen Is mr. dr. A. J. J. M. Mes, lid van Gedeputeerde Staten, afgetreden als secretaris van de raad van commissarissen en de raad van toezicht. In zijn plaats werd benoemd de heer M. J. van Poelje, eveneens lid van Gedeputeer de Staten van Zeeland. In de raad van commissarissen werden de lieren Ir. J. H. van der Borgt, hoofdinge nieur-directeur van de rijkswater staat in directie Zeeland, en M. A. van Popering, wethouder van Vlis singen, herbenoemd. Op voorstel van de raad van com- missarisen werd besloten een divi dend uit te keren van 7 waar voor een bedrag van f 58.125 is uit getrokken. Aan de reserves voor af schrijving op vervangingswaarde werd f 78.221,66 toegevoegd en aan de reserves voor belastingen f 89.704. De balans sluit in activa en passiva met 'n totaalbedrag v. f 1.889.303,37. De bedragen voor de vaste activa be lopen in totaal f 1.379.705,37. De re serves bedragen in totaal f 890.124,80 Evenals aan de balans werd ook aan ■de verlies- en winstrekening goed keuring gehecht. Deze verlies- en winstrekening sluit met een totaal bedrag van f 564.384,83. De afschrij vingen belopen in totaal f 69.780,20. De bruto winst bedraagt f 316.251,40. Na aftrek van de in 1958 over de winst van 1957 te betalen canon, als mede de aan directie en personeel te betalen tantièmes en nadat de in 1958 te betalen belastingen werden gereserveerd, bleef er een saldo van f 226.521,44 over. In het jaarverslag werd er nog weer eens aan herinnerd, dat de vroegere aanlegplaatsen ten oosten van het Spoorwegstation nog steeds onher- steld bleven. De tankinstallatie, die 26.614 m3 groot is, was zeer bevredi gend bezet. De loodsrulmte werd ren dabel gemaakt met opslag van graan en als visitatiegelegenheid voor in komende de uitgaande passagiers. Smokkelauto bij Koewacht tot stoppen gedwongen. Buit was 980 kg boter, maar bestuurder wist te ontkomen. In de vroege ochtenduren waren douaneambtenaren der Belgische vliegende veldbrigade uit Lokeren maandag op hun dienstronde In do omgeving van Koewacht nabij de Bel gischNederlandse grens, toen een zwaar beladen postwagen in volle vaart, over de grens reed. Daar de ambtenaren dé wagen verdacht von den, bevalen zij de bestuurder te stoppen. Deze scheen zich om het douanebevel echter weinig te bekommeren en reed door. De douanebeambten zetten on middellijk de achtervolging ln en openden het vuur teneinde de voort vluchtige door het stukschieten van zijn autobanden tot stilstand te dwin gen. Zij slaagden in hun opzet doch de bestuurder wist te ontkomen. De personenwagen werd met een la ding van 980 kg Nederlandse boter door de douane in beslag genomen en naar de hoofdcontrolepost te Zelzate- Stuiver gebracht. Smokkelauto uit Eede tot stoppen gedwongen. 1900 kg boter op open vrachtauto vervoerd. De Belgische douane uit Eeklo heeft maandagmiddag na een hevige be schieting onder Maldegem langs het Leopoldkanaal een vrachtauto uit Eede tot stilstand weten te brengen. Deze open vrachtauto, waarop men de dozen kon zien staan, vervoerde 1900 kg Nederlandse boter. De doua niers hadden zich met hun auto ver dekt opgesteld in een korenveld. De chauffeur van de vrachtauto wist tus sen de graanvelden te ontkomen. Za terdagavond heeft de Belgische douane op het zelfde punt een even eens uit Eede afkomstige personen auto, die kennelijk van een boterrit terugkeerde in beslag" genomen, om dat de papieren -niet in orde waren. Eén dode en twee gewonden bij ongeval te Schoondijke. Tijdens een auto-ongeval op de Pro vinciale weg te Schoondijke is de 73-jarige mejuffrouw L. A. M. van K. uit Terneuzen om het leven ge komen. Mejuffrouw Van K., reed sa men met haar broer O. M. van K. en diens echtgenote, mevronw J. van K. M. uit Schiedam met de technisch ambtenaar van de P.Z.E.M. J. B. v. d. 8. uit Vlissingen mee. Bij het ver jagen van een wesp, die In de auto was gevlogen, verloor Van der S. de macht over het stuur. De auto raakte van de weg af en kwam in een naast de weg lopende droge sloot terecht. Het echtpaar Van K. werd licht gewond naar het zie kenhuis te Oostburg overgebracht, terwijl mejuffrouw Van K. tijdens het vervoer is overleden. De bestuur der van de auto liep enkele schram men op. De auto werd zwaar bëscha- digd. Vrienden van Veere stellen een memorandum op. Voor een te ontwerpen watersportcentrum. Tijdens de jaarvergadering van de vereniging „Vrienden van Veere", waarover wij in ons blad van maan dag reeds schreven, heeft de vice- voorzitter der vereniging, de heer W. v. d. Berge uit Den Haag meegedeeld, dat het bestuur een uitvoerig memo randum heeft opgesteld over een ont werp van een verantwoord water- sportcentrum in de Markiezaatstad, na de sluiting van het Veersegat. Dit centrum zou dan dienen ter compen satie van liet verlies, dat in Veere ge leden zal worden na het wegtrekken van de vissersvloot. Bij dit memorandum is een tekening gevoegd. Het geheel zal worden ver zonden naar de Deltawerkgroep uit de Contactcommissie Natuurland schapsbescherming, aan de commissie voor de ontwikkeling van het Veerse gat en de Zandkreelc, terwijl voorts aan watersportverenigingen en het hureau voor watertoerisme in Am sterdam afschriften worden gezon den. Verder werd een voorstel van het bestuur behandeld om aan de kunst schilder Karei van Veen, die jaren in het Zeeuwse stadje werkte, een op dracht te geven tot het schilderen van een portret van H.M. Koningin Juliana. Dit portret zal dan later op gehangen worden ln het stadhuis. Na een breedvoerige discussie werd be sloten een commissie in te stellèn, waarin zitting namen mevrouw Tem pelman, de voorzitter der vereniging, mr. W. Hugenholtz, dr.. P. H. Rïtter lr. H. A. M. C. Dlbbits, jhr. I. den er Poortugael en Wim Abeleven. Deze commissie zal de zaak uitwer ken, terwijl de vergadering een kre diet van ten hoogste 1500 verleende voor het plaatsen van de opdracht.., Toen de vaststelling der notulen Aan de orde kwam, wilde dr. Ritter de basis der vereniging uitbreiden en het welzijn van geheel Zeeland na streven. Dr. Ritter wenste onmiddel lijk een adres aan de Kamer te stu ren tot het behoud van de vrije veren. De vergadering ging hiermee echter niet akkoord. Tijdens de rondvraag vertelde lr. Dlbbits hoe Rijkswater staat er toe gekomen is om van „Veerse gat" de naam „Veere-gat" te maken. Ir. Dibblts beloofde dat zulks ln de toekomst niet meer zal voor komen. Uit het verslag van de secre taris-penningmeester, notaris Vader, bleek voorts, dat er een batig saldo was van ruim 900. Tweejarig jongetje ernstig gewond door gasontploffing. Gewonden uit Kattendijke in ziekenhuis te Goes behandeld. In een bij de woning van de heer J. Weezepoel te Kattendijke 'behorend schuurtje heeft zich zondagniiddag een gasontploffing voorgedaan, waar bij het tweejarig kleinzoontje van de familie vrij ernstig werd gewond. In het schuurtje stond een butagas- comfoor, waarop een stomer met wasgoed was geplaatst. Door tot nu toe onbekende oorzaak is het bran dende gas uitgegaan. De achten twintig jarige gehuwde zoon van de familie, woonachtig in Heinkenszand, die bij zijn ouders op bezoek was, wilde het gas opnieuw aansteken, waarbij zich evenwel een ontploffing voordeed. Hij liep brandwonden aan handen en gelaat op. Zijn tweejarig zoontje was er ernstiger aap toe. Het knaapje kreeg ernstige brandwonden, aan zijn benen, terwijl het ook ver wondingen aan de handen opliep. Op advies van dokter Brouwer werden de vader en het zoontje naar het zie kenhuis Oostwal te Goes vervoerd. Na behandeling mocht de heer W. huiswaarts keren, doch het kind werd ter verdere behandeling in het zie kenhuis opgenomen. Het gas was na de ontploffing gedoofd, zodat geen brand ontstond. ACTIE „VRIJE VEREN" Voor het bijwonen van interpellatie-behandeling. Het actie-comité „Vrije veren" heeft maandagavond tijdens een besloten vergadering in hotel „Meert" te Sluiskil het programma vastgesteld voor aanstaande woensdag, de dag, waarop in de Tweede Kamer de in terpellatie-Verkerk over,de vrije ve ren zal worden behandeld. Na afloop van deze door vrijwel alle comitéleden bijgewoonde vergadering die onder leiding stond van de heer H. Colsen, deed vice-voorzitter F. Ko- lijn enkele mededelingen over het geen was besproken. Individueel zul len de comitéleden woensdag naar Den Haag reizen, waar zij elkaar om negen uur ln hotel „Centraal" be kend van de persconferentie tljdenB de tocht naar de residentiestad op de Drie opvarenden van Zweeds schip verdwenen. Drie Nederlandse bemanningsleden van het Zweedse tankschip „Cleopa tra", dat in het Zevenaarsdok in Terneuzen lag, hebben hun schip ver laten en zijn met de noorderzon ver trokken. Het zijn de Rotterdammer G. van S. (26) en de Amsterdammers J. R. (19) en H. de G. (27). Een van hen verliet het schip zaterdag reeds; de beide anderen verdwenen zondag. Men Is van mening, dat zij niet meer in Terneuzen zijn. De „Cle opatra" is inmiddels naar Londen vertrokken. dertiende juni— zullen ontmoeten. Gedurende de morgenuren zullen be sprekingen worden gevoerd met de fracties van de Tweede Kamer, 's Middags zullen de heren van het actie-comité de behandeling van de Interpellatie bijwonen. Ongeacht de reacties van de Kamerleden zal het verencomitó na beëindiging van de zitting een persconferentie beleggen in hotel „Centraal". Met nadruk ver klaarde de heer Kolijn voorts, dat het actie-comité „Vrije veren" bij elkaar zal blijven. Berichten als zouden de. heren het onderling niet eens zijn, werden met klem tegengesproken. De Zceuws-Vlaamse comitéleden zullen op hun tocht naar Den Haag een aantal exemplaren mee nemen van een „vrije veren-tegel", die het opschrift draagt: „Algera. mogen wij over, ja of nee, moeten wij dan geld betalen, ja of nee" on een tegel met opschrift: „Als Algera het gevaar wil keren, hij geve Zeeland vrije veren". VANDAAG. Middelburg Electro: „The vagabond king", 7 en 9.15 uur, 14 J. ifolenwater: Miniatuur Walcheren, 9—22 uur. Van Benthem en Jutting: Tentoonstelling Grafisch werk van Picasso. VllssInRen Alhambra: „Arlane", 7 en 9 uur, 14 j. Luxor: „Lokaas voor een moordenaar", 8 uur, 14 J. Zwemschool: Roeiwedstrljden, 7 uur. Goes Grand: „Sergeant Zack", 8 uur, 14 I. -

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 2