GESCHENKEN EN GELUKWENSEN VOOR JUBILERENDE HARMONIE WALCHEREN UITSLAG PAARDENKEURINGEN TE ZIERIKZEE ZUID-BEVELAND ZEEUWSCH-VLAANDEREN Agenda MAANDAG 7 JULI 1958 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT. 7 SINT CAECIL1A" RECIPIEERDE Vlissingse vereniging werd een flink korps. Het bestuur van de Vlissingse harrno- niet „Sint Caecillia", die dit jaar 65 jaar bestaat, hield ter gelegenheid van dit jubileum zaterdagmiddag een receptie in het repetitielokaal aan de Samaritaanstraat. Het grote aantal belangstellenden op deze receptie was een sprekend bewijs voor de grote waardering, die men in Vlissingen voor de muziekgezelschappen koes tert. Van die waardering sprak ook de burgemeester, mr. B. Kolff, die ïn een korte toespraak het bestuur en de leden van de jubilerende vereni? ging feliciteerde. De burgemeester wees er op. hoe in de afgelopen 65 jaar „Sint Caecilia" van een kleine vereniging is uitge groeid tot een flink korps, dat steeds betere prestaties toont. De heer Kolff prees de burgerzin, de bereidwillig heid om medewerking te verlenen aan allerlei evenementen, wanneer die medewerking wordt verzocht. Spre ker zei verder begrip te hebben voor de moeilijkheden, vooral op finan cieel gebied, waarmee het bestuur te kampen heeft. ..Gelukkig echter heeft ook de Stich ting Zeeland voor Cultureel en Maat schappelijk Werk waardering voor uw muziek. Dit is weer gebleken op de laatste culturele dag", aldus de burgemeester. Burgemeester Kolff sprak tenslot te de hoop uit dat het publiek wel willend tegenover het werk van „Sint Caecilia" zal blijven staan en deze welwillendheid door finan ciële steun zal willen tonen. „Men moet het niet als vanzelfsprekend vinden, dat er een vereniging be staat, waarvan de leden er genoe gen in scheppen voor anderen te musiceren". In zijn antwoord op de vele felicita-' ties, zei de voorzitter, de heer C. H. J. M. van Erck, dankbaar te zijn voor de grote steun van de Vlissing- Subsidie voor revanche- toernooi v.c. „Vlissingen" Het ligt in do bedoeling dat de v.c. „Vlissingen" dit jaar weer een re- vanchetoernooi organiseert, waaraan zal worden deelgenomen door de elf tallen, die dit jaar kampioen zijn ge worden in de amatepr le klas. De Koninklijke Maatschappij „De Schel de" heeft zich garant gesteld voor een eventueel tekort. B. en W. van Vlissingen stellen de raad voor om te gemoet te komen aan het verzoek van het bestuur van de voetbalver eniging om een subsidie te verlenen tot het bedrag van de verschuldigde vermakelijkheidsbelasting en de ter- reinhuur. Dit wordt geraamd op een bedrag rond 650. Voorts stellen B. en W. voor om een krediet van 130 te verlenen voor het beschikbaar stellen van een ver kleind model van de wisselprijs voor de winnaar van het toernooi. Krediet voor vierde openbare kleuterschool De vierde openbare kleuterschool te Vlissingen zal, zolang nog geen school is gebouwd, worden ondergebracht in een lokaal van de Jan Ligthartschool aan de Willem van de Veldelaan. Hiervoor zal een speel-werklokaal moeten worden ingericht, waarvan de kosten 7100 zullen bedrpgen. Bur gemeester en wethouders vragen de gemeenteraad dit krediet beschikbaar te stellen. De kosten zullen dan ten laste van de kapitaaldienst worden gebracht in afwachting van de volle dige stichtingskosten van een vierde openbare kleuterschool, die in veertig jaar zullen worden afgeschreven. Het ligt in de bedoeling met ingang van het schooljaar '58/'59 met deze kleu terschool te beginnen. Toelatingsexamen chr. h.b.s. voor Walcheren. Voor het toelatingsexamen aan de chr. h.b.s. voor Walcheren te Middel burg slaagden: Hans van Alphen. Li nus Cornelissen, Arrienne Coumou, Wim Coumou, Hanneke Dommisse, Jan Franse, Nettie Hogendorf, Kees Houmes, Remmelt Hummelen, Kees Jacobse, Jos Jongepier, Peter Kodde, Tjakske Kruit. Els Labruyère, Anne- ke.van der Malen, Willy Moens, Joop Neele, Joop Nonnekens, Thea de Pag- ter, Hilda Portier. Marry Rhebergen, Piet Riemens, Addie Simonse. Rinus va» der Slot, Niek Smith, Wim Ste- kctce, Ferdie Stcutel, Tonny Suur- land, Jaap Theune, Henk van Tuinen, Henk van Waarde, Thijs Weststrate, Anno Wester, Cobi Wilieboordse, al len te Middelburg, Steef van Keulen, Trix Klap, Kees de Visser. Jan wisse en Andries van de Woestijne te Aag- tekerke, Lucie Jellema, Piet van der Sluys en Ko Wisse te Domburg, Jos Bakker te Gapïnge, Frans Dingeman- se, Leuntje Meyers te Grijpskerke, Mies van Langeraad en Conny Ligt- hart Schenk te Kamperland. Riet Don en Jan Kees van Donge te Koudeker- ke, Piet Joosse, Boudewijn Koole, Hans van de Ven en Jan Wilieboordse te St.-Laurens, Piet van der Slikke te Nieuw- en St-Joosland, Adrlaan Boo ne en Heieen Komejan te Oostkapelle, Lou Bosschaart te Schoondijlce, Jaap Hageman, Jan Jansen. Hannes Mal- jaars, Frans Noordhoek en Mattle de Visser te Serooskerke, Erik Arendse, Marinus den Boer, Jaap Boogaard, Piet Buys, Wilna Cornelisse, Piet Hu- son, Ad Koole, Hans Nieuwenhuize, Hein van de Putte en Sjaak Suurmohd allen te Oost- en West-Souburg, Mar ten de Nood te Veere, Adrlaan de Kam, Kees Osté te Vrouwenpolder, Carla Beun, Wout Braak, Frans Dronkers, Wim van Ham. Willy Hey- mans, Jan Huysman, Piet Kraan, Ad Lodder, Rik Merkelijn, Leen Meul- meester, Sjaak Minderhoud, Adri Platje, Tonny Pronk, Diet Verschoor, Mattie de Visser, Peter Volker, Ans Wattel, Wim Wisse en Toos Wolte ring allen te Vlissingen, Piet van Signem te Westkapelle. Afgewezen 10 kandidaten. se bevolking, die zowel „Ons Genoe gen" als „Sint Caecilia ontvangen. „Dat doet ons en onze zustervereni ging goed". De heer van Erck memo reerde in het kort de prettige en on prettige gebeurtenissen uit het 65- jarige bestaan van de vereniging. Tot de onprettige dingen behoorde de brand in het repetitielokaal in 1956. Dat was een zware slag voor „Sint Caecilia", maar dank zij de hulp van alle kanten kwam men die slag weer te boven. De leden van deze muziek vereniging zijn harde werkers. Dank zij dit laatste feit verkreeg men ook uniformen, zodat alle leden van de „muziek" en van de drumband nu in een prachtig uniform gestoken zijn. Ook de echtgenoten van de le den leven met het wel en wee van hun vereniging mee. Dat bleek wel uit het prachtige geschenk, dat de voorzitster van het damescomité, me vrouw Buitelaar, overhandigde en dat bestond uit een fraaie lira, versierd met witte pluimen, vier trommen, twee bekkens, een Zeeuwse vlag en een vaandel voor de drumband. De buurtvereniging Hobeinstraat o.a. bood een geschenk onder couvert aan. De voorzitter sprak voorts waarde rende woorden tot oud-voorzitter J. Verdonk, tot het erelid, de heer A. van Overbeeke en tot de directeur de heer J. de Graaf, die nu zes jaar lang de muzikale leiding heeft van de ver eniging. Het oud-lid, de heer W. P. Fens werd bij deze gelegenheid tot erelid benoemd. Een van de oudste leden van „Sint Caecilia" spelde de heer Fens het erespeldje op de borst. KERKNIEUWS Ds. Jörg bedankte voor toezegging van beroep. Ds. A. J. Jörg- Ned. Herv. predikant te Delden, heeft bedankt voor de hem door de kerkeraad van de Hervormde gemeenten van Middelburg gedane toezegging van beroep in de vaca ture van as. Don Sr. Ds. A. van Leeuwen te Axel bevestigd. Zondag is in de Gereformeerde kerk te Axel ds. A. van Leeuwen, voor dien predikant te Ottoland (Zuid- Holland) bevestigd. De kerk was in belde diensten tot de laatste plaats bezet. In de ochtend dienst ging ds. M. Hamming uit Den Helder voor. Na het zingen van Ps. 138 1 door de gemeente en de schuldbelijdenis, koos ds. Hamming Psalm 119 150 „Uw woord is een lamp voor mijn voet". Na de preek las hij het bevestigingsformulier voor, waarna de nieuwe predikant plechtig de belofte aflegde zich van ganser harte aan zijn taak in zijn nieuwe gemeente te zullen wijden. De gemeente zong hem vervolgens „Be veel gerust uw wegen" toe. 's Avonds deed ds. Van Leeuwen zijn intrede. Als tekst voor zijn preek had hij ge kozen Joh. 1 vers 43a: „Hij leidde hen tot Jzus". Ds. Van Leeuwen stel de de beide discipelen Andreas en Simon, tot voorbeeld voor dee ge meente, daar zij elkander brachten tot Jezus. Na deze preek zong de ge meente Psalm 89 7. Ouderling De Regt en ds. Van Mechelen uit Oost burg spraken de nieuwe predikant toe en zegden hem de samenwerking van gemeente en classis toe. Het ge meentebestuur van Axel was verte genwoordigd door wethouder C. de Putter en gemeentesecretaris P. G. van den Bosse. Ook van de andere protestantse kerkgenootschappen wa ren vertegenwoordigers aanwezig. MIDDELBURG Wedstrijd Hoefbeslag Tijdens de Hippos-paardenkeuring te Middelburg, waaraan een wedstrijd hoefbeslag was verbonden, behaalden de volgende hoefsmeden prijzen: A. de Poorte, Middelburg; A. Lous, Nw- en St. Joosland; H. Sturm, Seroos kerke (W.)H. Versluis, Middelburg; M. Hillebrand, St. Laurens; P. J. v. Baaien, GrijpskerkeC. Schout, Se rooskerke (W.); A. v. Sichem, West kapelle, Examen. De heren L. D. de Vlieger en C. de Vos te Middelburg slaagden te Dèn Haag voor de akte gemeente-admi nistratie I. Te Middelburg slaagden voor de akte kleuterleidster A, de dames Anneke Ha- mellnk te Krutnlngen en Gretha darijs te Hanswëert. Kampen chr. huishoudschool. De leerlingen van de eerste klassen van de primaire opleiding van de christelijke huishoudschool te Middel burg brachten een drietal dagen door op Hedenesse, waar ze. onder leiding van ds. Happé, de wika's Uringa en Wasterval speurtochten ondernamen, volksdansten, zongen, tekenden en spelen beoefenden. Hiernaast werden verhalen verteld en een kampvuur gehouden. De tweede klassen en de klas van de huishoudassistenten trokken per fiets naar een kampeerboerderij in de Wouwse Plantage bij Bergen op Zoom. De meisjes zorgden hier zelf voor hun maaltijden en brachten be zoeken aan fabrieken en het zwem bad te Roosendaal, hielden een vos senjacht en voeren met een vissers boot op de Oosterschelde. Eén van de klassen maakte als prijswinnaar van de kinderzegelactie een reis naar Valkenburg. Dokfersdiensten Middelburg. Door een misverstand is in de rubriek doktersdiensten in ons blad van za terdag abusievelijk vermeld, dat dok ter J. C. B. Simons te Middelburg het afgelopen weekeinde dienst had. De zondagsdienst berustte echter bij dokter Frumau. BIGGEKERKE Reis ouden van dagen. De ouden van dagen uit Biggekerke maakten hun tiende jaarlijkse reis. Het doel van de reis was Noord- Brabant. Via Bergen op Zoom en Oud-Gastel reden zij naar Ouden bosch, waar zij de basiliek van de H. H. Agatha en Barbara bezichtigden. Hierna reden zij over de Moerdijk- brug, die vele bejaarden voor het eerst zagen. In Breda werd een rond rit door de buitenwijken van de stad gemaakt. In Biggekerke werden de ouden van dagen met muziek voorop onder grote belangstelling ingehaald. Burgerlijke stand OOSTKAPELLE. Getrouwd: J. Jobse, 23 jaar en J. W. Jan- se, 20 Jaar: A. H. Maas, 25 jaar en S. W. Rotte, 25 jaar. VLISSINGEN Mater Amabiliscursus aan gem. huishoudschool Naar aanleiding van een verzoek van de Stichting Mater Amabilis- school op Walcheren stellen B. en W. van Vlissingen de raad voor om het nodig te oordelen, met ingang van het cursusjaar 1958-1959 een Mater-Amabilisavondcursus te ver binden aan de gemeentelijke indus trie- en huishoudschool. Voorts stel len B. en W. in verband hiermede voor om voor elk meisje, dat deze cursus eventueel zal volgen, een sub sidie te verlenen. De vormingscursussen bestaan uit een kernprogramma, waarvan de vak ken aan de huishoudschool worden gegeven en een aanvullend program ma, waarin in clubverband en tijdens ontspanningsavonden getracht wordt de meisjes te vormen en te ontwik kelen tot een beter mens. Verder wordt voorgesteld eenzelfde subsidie te verlenen aan de Stichting Vorming Bedrijfsjeugd „De Zonne bloem" te Middelburg, bestaande uit 20 procent der exploitatiekosten tot een maximum van 10 per jaar per deelneemster in Vlissingen woonach tig. Burgerlijke stand BROUWERSHAVEN. Overleden: M. van Dongen, 56 Jaar, van L. Smalheer. OUD-VOSSEMEEK. Bevallen: C. AarnoudseVan der Kloos ter, z.; M. Potappel—Kllppel, z.\ N. C. Vogel—Van Keulen, d.; C. Ampt—Van Oeveren, d. Getrouwd: R. C. Hermus, 36 jaar en C. E. M. Goorden, 29 jaar; J. L. Luijsterburg. 24 Jaar en A. A. Hommel. 2t Jaar; J. E. Slager, 26 jaar en N. G. den Engelsman, 26 jaar. Overleden: M. Boot, 47 Jaar, e. van M. Holleman. SINT-ANNALAND. Bevallen: C. J. den Braber—Scherpenisse, d.; M. P. van Schetsen—Van 't Hof, z.; Getrouwd: M. P. Mosselman, 22 Jaar en W. C. Dijkema, 21 jaar. Overleden: H. Polderman, 83 jaar, e. van M. C. Gunst. SINT-PHILIPSL AN D. Bevallen: H. Abrahamse—Dubbeldam, z.; P. E. Overwater—Van Dljke, z.; Z. M. van Nieuwenhuijzen—Van der Linde, z.; M. A. Krijger—Van Oeveren, d.; C. S. NuljensVermaas, z. Geti'ouwd: M. J. Oudesluls, 29 Jaar en M. F. v. d. Dussen, 28 Jaar; L. v. d. Sluis, 26 jaar en K. M. van Dijke, 24 Jaar. Overleden: H. C. LlndhoutT 49 Jaar, e. van J. M. Reljngoudt; M. van Oeveren, 83 Jaar. De uitslagen van de keuringen van de bond van paardenfokkers op Schouwen- Duiveland zijn: Merrieveulens geboren vanaf 20 april: 1 Wllma van Oosthoeve, J. der Weduwen, Kerkwerve; 2 Josee van de Vlasbloem, B. de Witte, Eikerzee en Alette van de Zwaardweg, C. van Houten, Duivendljke; 3 Gerda, L. van der Sluis, Kerkwerve en Elly, J. C. Jonker, Kerkwerve; 4 Nel- li van Bouwlust, F. A. Padmos, Bruinisse. Merrieveulens geboren tot 20 april: 1 Ma rie, C. Zwager, Oosterland; 2 Zora, Padmos, Eikerzee en Mina, C. Zwager, Oosterland; 3 Quinna van Temp. Mutan tur, M. J. van Gastel, Nieuwerkerk en Quitta van Temp. Mutantur, idem. Hengstveulens: 1 Leon van Schelphoek, mevr. L. M. Kloosterman—De Oude, Noordwelle; 2 Wodan van Oosthoeve, J. der Weduwen, Kerkwerve en 3 Wilson van Oost Hoeve, idem. Jarige merries, grote maat: 1 Marijke, mevr. J. M. Kloosterman—De Oude, Noordwelle; 2 Mirza van Ipenhove, L. C. Bolijn, Zierikzee en 3 Elia van Land zicht, C. van As, Noordgouwe. Kleine maat: 1 Vera van Oost Hoeve, J. der Weduwe, Kerkwerve; 2 Paula van Steen zwaan, A. N. Steendijk, Nieuwerkerk en Jaarvergadering Koningin Wilhelminaschool te Goes. Toestemming voor aankoop grond ontvangen. Zaterdagmiddag hield de Koningin Wilhelminaschool voor b.l.o. te Goes haar jaarvergadering in het „Schut tershof". In zijn openingswoord deel de de voorzitter, ds. C. Metselaar, mee, dat hoewel het plan om een nieu we school te bonwen ook dit jaar niet verwezenlijkt kon worden, de school toestemming heeft ontvangen om grond aan de Parallelweg aan te ko pen. De architect is gereed met de te keningen en het bestek, zodat binnen kort de goedkeuring kan worden aan gevraagd. De voorzitter herdacht verder de dit jaar overleden onderwijzer L. v. d. Wel en de burgemeester van Goes, mr. W. C. ten Kate, die sinds een half zit ting in de financiële commissie van de school had. Nadat de jongste leerlingen enkele Zeeuwse liedjes hadden gezongen, bracht het hoofd der school, de heer G. Vleugel, zijn jaarverslag uit. Hier uit bleek onder meer, dat gemiddeld 105 leerlingen de school bezochten. De leerlingen van de tweede groep voerden vervolgens het toneelstukje „Hans en Grietje" op. Uit het verslag van de penningmees ter, de heer J. Hommes uit Nieuw- dorp, kwam naar voren dat de exploi tatierekening van de school sloot met een .nadelig saldo van 7.170,71, ter wijl de rekening van de schoolvereni ging een voordelig saldo had van 3480,85. De aftredende bestuursle den, de heren ds. C. Metselaar, A. C. van Houdt en C. P. Phernambucq werden, met algemene stemmen her kozen. SAS VAN GENT E.H.I.O.-examen. De 23 leden van het mobiel genees kundig team van de B.B. te Sas van Gent hebben ten overstaan van een chirurg examen voor 't diploma E.H. I.O. afgelegd. 21 kandidaten slaagden voor dit examen. Geslaagd. Te Roosendaal slaagden M. van Aver- maete, L. Engels en M. Hemelsoet, allen uit Westdorpe, voor het sleuteldiploma, algemene ontwikkeling. Zij zijn leerlin gen van de rooms-katholieke huishoud school te Sas van Gent. SINT-JANSTEEN Aantal baden. Gedurende de maand juni werd het ge meentelijk badhuis te Sint-Jansteen door 1568 personen bezocht. TERNEUZEN Schoolreisje naar Antwerpen. De leerlingen van de derde en vierde klas van de openbare lagere school A te Terneuzen hebben vrijdag een ge slaagd reisje naar Antwerpen ge maakt. De tocht werd met twee bus sen gemaakt onder leiding van het onderwijzend personeel. Bij de Schel de in Antwerpen werd halt gehouden, waarna de jongens en meisjes gele genheid kregen te voet door de tunnel naar de andere oever van deze rivier te wandelen. Vervolgens werden tal van bezienswaardigheden in de stad bezichtigd. In de middaguren werd een bezoek gebracht aan de dieren tuin, waarna de thuisreis werd aan vaard. SLUISKIL Reisje Antoniusschool. De leerlingen van de Antoniusschool te Sluiskil hebben hun schoolreisjes gemaakt. De meisjes van de hoogste klassen maakten een reisje langs de Belgische kust. De jongens van de vijfde en zesde klas maakten te Rot terdam een rondvaart en bezochten de diergaarde Blijdorp en de Maastun nel. De leerlingen van de vier laagste klassen brachten een bezoek aan een speeltuin te Bergen op Zoom. Bestratingswerkzaamheden. Een gedeelte van de straten van Sluiskil wordt opnieuw bestraat. Eerst is bij het postkantoor een par keerruimte aangelegd en thans wordt de inrit naar de Spoorstraat geëffend. Hieyna zal aan de Kanaalweg van de Spoorstraat tot de oprit van de Lely- brug een tegelpad voor voetgangers worden aangelegd. Gevonden voorwerpen. Aan de politiepost te Sluiskil zijn in lichtingen te krijgen over de volgende gevonden voorwerpen: kinderporteraon- nee, rozenkrans, herensjaal. WESTDORPE Reis ouden van dagen. De ouden van dagen van Westdorpe hebben met drie bussen een reisje door België gemaakt. Via Kapelle brug, Antwerpen en Sint Niklaas ging de reis naar het klooster te Vor- selaar. Hierna reed men over Heistap op de Berg weer naar huis toe. In het dorp stond de muziekvereniging „Eikels wordqn Bomen" de oudjes op te wachten. Zanguitvoering. Op 19 Juli a.s. zal het koor „St.-Caecilla" van Sint-Jansteen in Westdorpe komen zingen. Het koor haalde in Ierland een eervolle vermelding, Vijftig jaar paardenverzekering. Voor de vijftigste maal kwam de on derlinge paardenverzekeringsniaat- schappij „De Samenwerking", waarin vertegenwoordigd de boeren uit Oost- Zeeuws-Vlaamse gemeenten, bij'een voor een algemene ledenvergadering. Een jubileumvergadering dus! Vijftig jaar geleden werd deze vereniging met dertien leden opgericht. Voorzitter J. Haak herdacht met en kele woorden in zijn openingswoord het heengaan van de vice-voorzitter, de heer A. Haak uit Zaamslag. Ver volgens wierp de voorzitter een terug blik op de voorbije periode. Gemiddeld bleef men steeds beneden de 2 y2 heffing, iets wat lang niet iedere paardenverzekering heeft kunnen be ijveren, aldus spreker. Hoewel het paard grotendeels vervangen werd door mechanische middelen, heeft het ledental zich toch steeds weten te handhaven. Gestart met dertien leden werd dit aantal opgevoerd tot 168. Na een halve eeuw telt men nog 156 le den. De voorzitter, die zelf reeds 38 jaar bestuurslid is, gaf vervolgens het woord aan de nog steeds energieke, 82-jarige L. de Caluwe. Deze is reeds een halve eeuw lid van de vereniging, waarvan 38 jaren se cretaris-penningmeester. De rekening en verantwoording van het afgelopen jaar werd aangeboden, waarbij batig saldo te vermelden viel. Bij de bestuursverkiezing werd de heer De Caluwe als secretaris-pen ningmeester herkozen. Ook de heren W. de Koeyer (Hoek) en A. Scheele (Terneuzen). In de vacature-A. Haak werd de heer A. van Hoeve (Zaam slag) benoemd. Het nieuwe premie procent-bedrag werd op 21,3 gesteld. Op 1 januari 1959 zal dit tot ae helft worden teruggebracht. Mede dank zii het gunstige jaarver loop zal 7/10 terugberekend kunnen worden. Tussentijds offreerde de eige naresse van hotel „De Kroon" het be stuur een fraaie mand bloemen. Voor de rondvraag was in deze vreug devolle stemming hoegenaamd geen belangstelling. Wél echter voor de feestmaaltijd, die hierna werd geser veerd Oostburg Ledeltheater: „sissl, keizerin ïn moeder", 8 uur, a.l. Sas van Gent Olympïa: „Sissi, keizerin «n moeder'!, 8 uur. De grootste meisjes gaven op deze middag een poppenkastvoorstelling, enkele jongens van de eerste groep voerden een pantomime op, waarna een groep meisjes volksdansten en de oudste jongens enkele liedjes zongen. Verder hield het hoofd der school, de heer G. Vleugel, onder de titel „Met onze tijd mee een causerie over het verkeersonderwijs aan zijn school. Dit jaar zijn van de dertien leerlingen van de Koningin Wilhelminaschool, die verkeersexamen deden, tien ge slaagd. De heer Vleugel vertelde, aat de kinderen spelenderwijs tijdens de reis met de schoolbus de verkeersbor den leerden, terwijl op school met verschillende hulpmiddelen de theorie besproken werd. De heer Vleugel hoopte, dat spoedig alle groepen ver- keersles zouden kunnen krijgen, daar deze lessen ook gebruikt worden om begrippen als verzekering, snelheid en km aan de kinderen duidelijk te maken. Aanwinsten Openbare Leeszaal. Het boekenbezit van de openbare lees zaal en bibliotheek te Goes werd aan- fevuld met de volgende werken; öll: Geen alibi voor God; Colette: Schimmen op de wolken; Daisne: La- go Maggiore; Doyle: De hond van de Baskervilles; Dudley: Tussen licht en duisternis; Edquist: De poorten van het paradijs; Gulik, v.: Klokken van Kao-Yang; Hermans: Een landings poging op Newfoundland; Isakson: Het gericht; Maclean: Ontsnapt langs Krakatau; Meesters: Hielko van Oal- tje; Mortansson: Het slechte meisje; Nijnatten-Doffegnies, v.: Ontaarde zoon; Remarque: Drie kameraden; Romijn: Geert Dammers; Rutgers v. d. Loeff-Basenau: Je bent te goed Giacomo; Vercel: Ontmoeting te New York; Wellman: Theodora, keizerin van Byzantium; Wiseman: Het offer; Wohl, de: Levend hout; Jager: Uw wil geschiede. Weet je nog wel Gatti: De grote reis van Kamanda; Mielche: Olie, sheiks en cadillacs; Bjerre: De laatste kannibalen in Nieuw-Guinea; Presser: Spanje; Da niel en Minot: De onuitputtelijke zee; Wendt: Ik volgde Noach; Oskam: Schilderen. De Bijbel in de Kunst; Shakespeare: Hamlet (vert. door Voeten); Cocteau: Les parents terre- bles; Queffeiec: Celui qui cherchait le soleil; Wiechert: De Jeromin-Kinder; White: Voss; Tracy: The straight and narrow path. Hengelconcours E.G.H.V. Donderdagavond hield de Eerste Goe- Hengelsportvereniging in de ha ven van Goes een hengelconcours, waaraan 84 leden deelnamen. Hoewel voordien een regenbuitje het viswater had ververst, wilde de vis vrijwel niet bijten, zodat er heel wei nig werd gevangen. De eerste prijs werd toegekend aan de heer J. van Gorp te Goes voor twee palingen met een gewicht van samen 310 gram. De tweede prijs was voor de heer Van Wijk voor een paling met een gewicht van 201 gram. De derde prijs werd toegekend aan de heer F. J. van Hese voor een paling van 88 gram. Aan alle leden die een visje wisten te verschalken werd een prijs uitgereikt. Het volgende concours zal worden ge houden op donderdag 10 juli a.s. in de Oosterschelde tussen Kattendijke en Wemeldinge, 's avonds tussen 7 en 9 uur. 's-HEER ARENDSKERKE Benoemd. Mejuffrouw C. H. Smit, die tot dusver Belast was met de leiding van de chris telijke kleuterschool te 's-Heer Arends- kerke, is door het bestuur benoemd tot hoofd der school. YERSEKE Schoolsportdag te Yerseke. 3 Vita van Oost Hoeve, J. der Weduwe. Kerkwerve. Hengsten met afstammelingen: 1 David K 2485, J. der Weduwen e.a., -Kerkwerve. Merries met afstammelingen: X Astrid van de Boschhoeve, C. Zwager, Ooster land; 2 Gerda van Corrie. gebr. Boot, Haamstede en Carla van Carlo, J. der Weduwen, Kerkwerve; 3 Successe van Melo, L. P. Hanse, Noordwelle en Janna van Temp. Mutantur, M. J. van Gastel, Nieuwerkerk. Stalgroepen: 1 J. der Weduwen, Kerk werve; 2 A. J. Deist, Zonnemalre en A. N. Steendijk, Nieuwerkerk. Fokgroepen: 1 J. der Weduwen, Kerk werve; 2 mevr. M. J. Kloosterman—De Oude, Noordwelle en A. N. Steendijk, Nieuwerkerk; 3 M. J. van Gastel, Nieu werkerk. Kampioenmerrie: Adrie van Zwingel spaan: A. J. Deïst, Zonnemalre. De uitslagen van de premiekeuringen te Zierikzee zijn: Tweejarige merries gebo ren in 1956, kleine maat: 1 Oda van Bouwlust, J. R. P. Berman, Drelschor; 2 Marietje, A. J. Deïst, Zonnemalre; 8 Olga van Tempora Mutantur, M. J. van Gastel, Nieuwerkerk; 4 Oda van Temp. Mutantur, idem en Ada van Grol, H. Beye, Renesse. Grote maat: 1 Cora van Schelphoek, me vr. J. RL Kloosterman—De Oude, Noord welle; 2 Selma van Noord. L. P. Hanse, Noordwelle: 3 Oda van Steenzwaan, A. N. Steendijk, Nieuwerkerk; 4 Ida, C. Zwager Dzn., Oosterland en Olga van Bouwlust, J. R. P. Berman, Drelschor; driejarige, merries, kleine maat: 1 Ber tha, J. Deïst en zoon, Drelschor, 2 Rozet van Dora, idem; 3 Sandra, M. Uijl, Zierikzee; 4 Quina van de Maria- hoeve, J. J. A. van der Velde, Nieuwer kerk. Grote maat: 1 Julia van Wils, J. der Weduwen, Kerkwerve; 2 Nellie van Bouwlust, J. R. P. Berman, Drelschor; 3 Elma van Noord, L. P. Hanse, Noord welle; 4 Nita van Temp. Mutantur, M. J. van Gastel, Nieuwerkerk. Vierjarige merries, kleine maat: 1 Tilly van Capellebrug, A. N. Steendijk, Nieu werkerk; 2 Frida van Oudelande, A. J. Deïst, Zonnemalre. Grote maat: 1 Jenny van 't Hof Nleuw- land, L. C Bolijn, Zierikzee; 2 Greta, H, Beye, Renesse. 5-10-jarige merries, kleine maat: 1 Lau ra van tteenzwaan, A. N. Steendijlc, Nieuwerkerk en Josée van SchelbergBof, C. Padmos. Sikerzee; 2 Quitta van Oost hoeve, J. der Weduwen, Kerkwerve en Ciska van Dinteloord, A. J. Deïst, Zon nemalre; 3 Hilda van Wissekerke, B. da Witte Jzn., Eikerzee en Carla van Carlo, J. der Weduwen, Kerkwerve en Nelly, mevr. J. M. Kloosterman—De Oude, Burgh; 4 Corrie van Langeweg, C. Zwa ger, Oosterland en Hilda van de Kerk- laan, C. E. Hoekman, Brouwershaven. Grote maat: 1 Hia, C. van der Houten, Dulvendijke en Quinna van Oost Hoeve, J. der Weduwen, Kerkwerve: 2 Letta van Vijfhuizen. C. van der Houten. Duiven dljke en Gerda van Corrie. A. N. Steen dijk. Nieuwerkerk; 3 Janna van Temp. Mutantur, M. J. van Gastel, Nieuwer kerk en Dahlia van 't Hof Nleuwland, L. C. Bolijn, Zierikzee; 4 Gerda van Bouwmanshof, C. Padmos, Eikerzee en Astrid van Boschhoeve, C. Zwager, Oos terland en Bertha van de Berg, H. Beye, Renesse. Merries ouder dan tien jaar; 1 Adrie van Zwingelspaan, A. J. Deïst, Zonne malre. De uitslagen van de premiekeuringen te Sint Philipsland zijn: tweejarige merries, tweede prijs: Truus van Hennëttehoeve, J. A. Stols, St. Philipsland. 5-10-jarige merries, tweede prijs Carla van Reephoeve, S. C. van Iwaarden, St.- Philipsland. Merries ouder dan tien jaar eerste prij9. Katrie van Henriëttehoeve van J. A. Stols, St.-phllipsland. Dinsdag 8 juli a.s. zal op het gemeen telijk sportterrein aan de Marijke- laan te Yerseke weer de jaarlijkse schoolsportdag voor oostelijk Zuid- Beveland worden gehouden. Onge veer 450 leerlingen uit Yerseke, Kruiningen, Waarde, Krabbendijke en Rilland-Bath zullen hieraan deel nemen. In de voormiddag worden in dividuele prestaties geleverd in hard lopen, balwerpen, hoogspringen en een behendigheidsprestatie. In de na middag wordt weer slagbal gespeeld met als inzet twee wisselbekers, één voor grotere scholen en één voor klei nere scholen. Die voor de grotere scholen is thans in bezit van de her vormde school te Yerseke en die voor de kleinere scholen bij de hervormde school te Krabbendijke. De leiding van deze schoolsportdag is evenals vorige jaren in handen van de heer A. den Hoed te Yerseke. Collecte De collecte voor de reis voor bejaarden te Ovezando heeft opgebracht t 2ÏT.S5, Marktberichten VEILING GOES. 5 juli. Export- en industrieveiling Ju- cunda I 112—115, n 88. Mad. Moutot I 85, 11 71. Regïna I 73, II 64. Mach. Pr. I 73, II 64. Climax I 73 II 67. Sengana I 73, H 64. Dlv. aardbeien afw. 45. Frambozen in kratten I 201, II 186. Gewone veiling. Mat. Moutot p. doos I 26, II 20. per kg I 91—98, II 6»—91. Regina per doos t 24—39. H 24—30. per kg n 67—69. Sengana per doos I 32, per kg n 64, afw. 47. Rode bessen per doos I 26—33. 11 16—26, per kg n 59— 88. Frambozen per doos II 27—40. Kersen: Hollanders II 93—136, in 81 Markiezen n 120—148, III 75—97. Vr. van Werden II 86, VEILING KAPELLE. 5 Juli. Industrie- en exportveiling. Aard beien: Jucunda I 122, II 95. Mad. Moutot I 89, II 84, Climax I 113, II 102. Diverse rassen I en II 78, afw. 80. Frambozen in kratten per kg I 215—220. It 195. Gewone velling: frambozen in kratten per doos I 26—29, II 15. Rocie bessen ln kratten per doos I 23—30. II 14-20 per kg I 74—82, II 54—72, III 57-64. Aard- beien per doos: Regina 1441. climax I 26 1 —52, II 13—17. Talisman I 27— ;i8. Madame Mout. 11 18. Soltwedel II 20. Aardbeien per kg I 70—89, 11 45—61, afw. 45. Kersen: Early Rivers n 33-60. Markiezen I 116—170. II 75—105, UI 24—50. Hollan ders I 143. H 75—80. UI 41. Meikersen I 9a114. Vr. van Werder I 100—117. Mo rellen II 54—103. VEILING MIDDELBURG. 4 juli. Aardappels: bonken 18.10—20.50, grote 12.90—16, drielingen 11,4011.so, kriel 3.20—8.60. Fruit. Aanvoer aardbeien s ton. Aard beien Madame Moutot 77—110, Regina 55-112. Climax 74—109. Jucunda 76—109. March. Fr. 63108, Senga Sengana 72— 123. Deutch Evern 47. Framboos aard beien 99—100. per doos 22—55. Rode bes sen p kg 83—132, p. doos 21—34 Toma ten A 82—101, B 87. Kasprulmen p. st 2—12. Perziken p. st. s-34. Frambozen p. doos 3247. Morellen p. kg 138141. Gele kruisbessen 43—81. Groenten. Andijvie 7—9. Postelein 8— 20. Sla 3—4. Dubb. pr.b. 101—119. snij bonen 107—124, Saxa 96—99. Tuinbonen 10 22. Spitskool 46. Savoye kool 57. Bospeen 12—39. Bosbroten 3—fl. Waspeeii 2334. Bloemkool 4 st. o. kist 21—32, 6 st. per kist 10—19, 8 st. p. k. 10—15, 10 st. p. kist 10—12, Komkommers: A 24 —37, B 19—31, C 12—22, D 15. Doppers 37—46. Rabarber 2—16. Rode kool 5—6. Peulen 1.39.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 3