Chief Whip Vrienden willen voor Veere een nieuwe plaats vinden TWEE BELGISCHE PADVINDERS IN DE BRAAKMAN VERDRONKEN :mn K.V.P.-VERGADERING HULST NAM MOTIE AAN GRANEN-AREAAL IN ZEELAND MET 1800 HA TOEGENOMEN Agenda PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT. MAANDAG 7 JULI 1958 JAARLIJKSE BIJEENKOMST IN OUDE STAD Prof. Smit hield lezing over Valerius Vele vrienden van Veere waren weer present op de jaarlijkse bijeenkomst, die de vereniging „Vrienden van Veere" zaterdag in het Zeeuwse stadje belegd had. Zij hebben er onder meer geluisterd naar twee lezingen, een van <lrs. M. C. Verburg en een van prof. dr. IV. A. P. Smit, zij hebben een boottocht gemaakt rond Veere, geluisterd naar een carrillonbespeling, ter wijl zij een wandeling rond en in het stadje maakten, zij zagen een film over Veere en tot slot was er een geanimeerd diner in de grot© zaal van de Campveerse Toren. Deze bijeenko mst werd gekenmerkt door een uiter mate prettige sfeer, die reeds aanwezig was toen de voorzitter van de „Vrienden van Veere", inr. W. Hugenholtz, 's morgens de lendenvergade ring ln de Campveerse Toren opende. Na een Zeeuwse koffiemaaltijd hield drs. M. C. Verburg een lezing over „Veere in het Deltaplan". De heer Verbuig begon met er op te wijzen, dat het schaarse verzet tegen het Deltaplan met uitzondering van <le bedrijfsgenoten in de schaal- en schelpdierencultures van buiten de provincie kómt. Vele? van de oppo nenten, die Zeeland liefhebben om zijn rust en ruimte betreuren het openleggen van dit eilandenrijk. Te genover deze bezwaren noemde drs. Verburg de voordelen, die Zeeland verkrijgen zal door het Deltaplan, waarbij hij onder meer wees op de veiligheid voor de duizenden, die de nacht van februari 1953 nooit meer zullen vergeten. Dat Zeeland door het tot stand komen van het Deltaplan geen Zeeland meer zal zijn, bestreed de heer Verburg ten sterkste. „Wij krijgen toch gelegenheid ons aan te passen aan het nieuwe", aldus drs. Verburg. „Wie naar het ver- leden haakt, doet als de oudere man, die spijt heeft dat zijn jon- gelingsjaren verlopen zijn. Daar om moeten wij voor Veere ook een nieuwe plaats zien te vinden, niet door om-, maar door vooruit te kijken". Hoewel de Vrienden van Veere vaak naar het verleden kijken, zij zien toch ook vooruit. Zij hebben gesteld, dat Veere geen „dood museum" mag worden. Dit betekent echter nog niet, dat Veere een luidruchtig toeristen oord moet worden. In de stijl en le vensopvatting van de bevolking past Veere als watersportcentrum, confe rentieoord, concert- en tentoonstel- lingsstad. De stadshaven kan, ver lengd met de voormalige spuikom, een jachthaven worden als de vissers verdwenen zijn. En de werkhaven kan landbouwhaven en eventueel re serve-jachthaven worden, de ambte lijke nijverheid moet en kan zich op het watersportcentrum richten, ter wijl de oester- en mosselproef in het Veersegat eveneens betekenis voor de stad heeft. M eewerken Meewerken aan het vormen van een nieuwe toekomst voor Veere dat is het antwoord van de Vrienden van Veere op de uitdaging. Tot slot wees drs. Verburg er op, dat de acht na burige gemeenten reeds samenwerk ten aan een visie op de ontwikkeling. In het westelijk deel van het afge sloten water wordt het zwaartepunt gelegd op de recreatie (met op het land hotels, jeugdherbergen, gezel ligheidscentra, bossen en speelwei den) en ih het oostelijk deel op de landbouw en natuurbescherming. Het volgende programmapunt" was een boottocht rond Veere, gevolgd door een wandeling in en om het stadje, terwijl de heer P. Broerse ca rillonklanken „uitstrooide". In de bo venzaal van het Schotse Huis ver toonde de zoon van de burgemeester, jhr. L. den Beer Poortugael, vervol gens een door hem opgenomen film over Veere, waarin de nadruk gelegd wordt op de visserij en de folklore. Hierna was het woord aan prof. Smit uit Utrecht, die in de benedenzaal van het Schotse Huis -een lezing hield over „Valerius en zijn Neder landse gedenck-clanck'". Valerius' eigen woning, „De Harpe", stond vroeger in de onmiddellijke nabijheid van het Schotse Huis. Prof. Smit betoogde, dat er eigen lijk geen directe aanleiding is voor een herdenking in 1958, gezien het betrekkelijk weinige, dat over Va lerius hekend is. Hoogstens zou als zodanig kunnen gelden, dat het op 24 mei jl. 360 jaar geleden huwelijk trad met de burgemees tersdochter, Elisabeth Muynck. was, dat Valerius te Veere in het Maar er was ook innerlijke aanlei ding, namelijk de bewondering voor de dichter van de liederen uit de „Nederlandse gedenck- clanck". Bij de bespreking van dit werk ging prof. Smit na hoe de „figuurplaten", de „stichtelijcke rimen" en de „liede kens" opgenomen zijn in het ge schiedkundig verhaal van de gebeur tenissen uit de strijd tegen Spanje. Aan de hand van enkele voorbeelden deed spreker uitkomen, dat de „ver- cïering" (de inlas van rimen en lie dekens) telkens een bezinning be oogt od het onmiddellijk voorafgaan de historische moment en op de les, die daaruit valt af te leiden. Prof. Smit wees er tot slot op, dat Valerius geen bijzonder groot dich ter was. Maar de kracht van zijn overtuiging en bezielend geloof hef fen hem telkens als het ware boven zich zelf uit. Spreker las tot slot het „Gebed" vooi*, waarmee de „gedenck- clanck'" besluit. De bijeenkomst van de Vrienden van Veere werd besloten met een diner in de Campveerse To ren. (Advertentie) ZWEMKUNST NIET MEESTER Lijken van beide slachtoffers geborgen. Zondagmiddag omstreeks twee uur zijn in de grote kreek Aan het re creatiegebied in de Braakman tussen Hoek en Biervliet twee Belgische padvinders, de 20-jarige plaatsver vangend hopman C. v. d. H. en de 15-jarig© YV. de C. uit Oostakker bij Geut, jammerlijk verdronken, toen de jongste bij het spelevaren met een roeiboot onder water verdween en de oudst© hem nasprong om t© trachten hem t© redden. Beiden waren de zwemkunst niet meester. Hoewel geen van de jongelui kon zwemmen, gingen zij toch in de gro te kreek spelen, welke alleen voor goed geoefende zwemmers geen ge varen oplevert: Bij het wegduwen van een daar liggend roeibootje, verloor de vijftienjarige knaap vaste grond onder de voeten. De plaatsvervan gende hopman Van der H. aarzelde geen moment en sprong de jongen VAN TOT OP BEZOEK. In het land van Hulst, en Axel houdt' men van beiaards. Zo, dat acht ge meenten een „steentje" in de vorm van een (echt) klokje bijdroegen voor het nieuwe carillon in de Huls- OCHTEND De zon'had nog teveel slaap in de ogen om deze aarde in daglicht te hullen, toen wij onlangs na een nacht dienst. onze weg naar huis over de Vlissingse boulevards kozen. De nog prille ochtendstond gaf een dauwtrap- perig gevoel in de henen en reeds waanden wij ons het enige wakkere schepsel binnen een straal van ten minste drie kilometertoen plotseling een zucht ploffend, regelmatig geluid aan bakboordzijde ons oor trof. Een eenzame, bijzonder kleine kustvaar der was het, die daar over een nog in schemer en lichte nevelen gehulde Westerschelde kloek en dapper het zeegat uittrok. Aon boord wemelde hetal van de bedrijvigheid, overal brandden lichten en lichtjes en het ioas een merkwaardige belevenis om te ervaren hoe daar, op nauwelijks enkele honderden meters afstand, een heel under, eigen wereldje voorbij gleed. Met mannen die al hoog en breed wakker en in de weer waren, voor trie de dagtaak al ruimschoots begonnen was en die hoogstens een afwezige blik over de railing gewor pen zullen hebben, met misschien een vage gedachte over die fietser, die daar kalmpjes over de verlaten bou levards peddelde. Zijn huis en haard tegemoet. Terwijl die kustvaarder be wust de steven, naar zee wendde, de verten tegemoet, wég van huizen en haarden en op naar de einder. „Dag kustvaarder, goeie reis", peins den wijhelemaal vertoevend in dat andere drijvende wereldje. Een vroege politieagent haalde ons terug: „U moet rechts houden ■s morgens ook", sprak hij nuchter. Hi) hail gelijk. We waren buiten de vaargeul terse basiliek. Onnodig om te ver tellen, dat de vroede vaderen van Hulst dit sympathieke gebaar van hun collega's uit de buurgemeenten bijzonder op prijs stelden. En daarom werd onder andere de raad der gemeente Axel naar Hulst genodigd om de aanwinst te bekij ken. Vandaag gaan de heren uit Axel waarschijnlijk nogmaals naar de Rei- naertstad; zij hebben althans een invitatie gekregen om de opvoering van het openluchtspel bij te wonen, dat speciaal voor de ingebruikneming van het nieuwe carillon werd ge schreven. BEZOEK II. Een andere groep heren uit Axel een blokploeg van de B.B. trok ook over de gemeentegrenzen, in de richting van Zuiddorpe. In samen werking met de plaatselijke B.B. hield men daar een oefening om de bevolking wat meer bekend te maken met de taak en werkwijze van Be scherming Bevolking. Het was uiter aard niet veel opwekkends, maar wel zeer instructief, dat kon worden ge toond: blussen van (denkbeeldige), brandbommen, behandeling en ver voer van gewonden enzovoort. Bur gemeester Puylaert van Zuiddorpe sprak na afloop waarderende woor den aan het adres van de beide sa menwerkende groepen. KAMPVUUR. Donderdagavond komt ei' in Ka- pelle ook vuur aan te pas, een .kampvuur. De hervormde jeugd raad en de gereformeerde jeugd- contralc zullen daar voor de Ra- pelse jongeren van zestien jaar en ouder een gezellige bijeenkomst houden met spelen en bij het knappend houtvuur zal ds. J. YV. Coenraad uit Goes een praatje houden over zijn ervaringen als vlootpredïkant. Bij onver- hoopt slecht weer is de samen komst zonder kampvuur in het verenigingsgebouw „Obadja". GOUD. In 's Heer Arendskerke trok de mu ziekvereniging „Excelsior" er dezer dagen op uit. Naar het gouden echt paar W. Wisse-Hoogesteger. dat een klinkende serenade werd gebacht. achterna om te trachten hem te red den, doch tevergeefs. De gealarmeerde rijkspolitie begon onmiddellijk met het zoeken naar de slachtoffers, hierin bijgestaan door enkele geoefende zwemmers (-stefs). Na ongeveer een uur mochten mej, Heijse uit Den Haag en de heer Schutter uit Nieuw-Namen, na her haalde malen gedoken te hebben, erin slagen de jongste drenkeling te vin den. De levensgeesten waren echter reeds geweken. Om kwartvoor negen zondagavond heeft tenslotte de wa- terpolitie van Terneuzen bij het dreg gen het stoffelijk overschot van het tweede slachtoffer opgehaald. Dit tragisch ongeval moge een ern stige waarschuwing zijn voor niet- geoefende zwemmers om zich niet in de grote kreek te begeven. In het zelfde recreatiegebied is een veilige badgelegenheid aanwezig, waar ook steeds toezicht is. M. C. A. H. van den Boom P.T.T.-directeur te Assen. Binnenkort is de benoeming te ver wachten van de heer M. C. A. H. van deir Boom to Vlissïngen tot directeur der tweede klas bij de P.T.T. niet standplaats Assen. Vennoedelijk zal de heer Van den Boom zijn nieuwe functie in de twee de helft van september aanvaarden. Hij zal dan drie jaar werkzaam zijn geweest als referendaris bij het dis trictspostkantoor te Middelburg. Voordien (van 1 maart 1950 tot 1 september 1955) was hij referendaris directeur van het Vlissingse postkan toor. Zijn overplaatsing naar Mid delburg hield verband met een inter ne reorganisatie van het bedrijf, i. Op het nieuwe carillon van de basiliek te Hulst, liet de Rotterdamse beiaar dier F. Timmerman (links) zaterdag middag voor het eerst na 82 jaar weer klokketonen over de Reinuert- stad klinken. Rechts op de foto: de Hulsterse musicus Jo Ivens. Foto P.Z.C.), op ieders Hp! Vier gewonden bij een botsing in Noordwelle. Op de kruising Bouwmansweg en de Koetenestseweg te Noordwelle ont stond zaterdagavond omstreeks ze ven uur een aanrijding tussen een motor en een bromfiets, waarbij vier personen vrij ernstig gewond wer den. De motor, bestuur door A.. H. uit Rotterdam, reed op de Bouwmans weg en op de duo zaten de echtge note en een driejarig zoontje van H. De bromfiets werd bestuurd door J. B. uit Kerkwerve. Op de kruising bij de Koetenestseweg kwamen beide voertuigen met elkaar in botsing. Al le personen werden min of meer ernstig gewond naar het Zweedse Ro de Kruisziekenhuis overgebracht. Ter plaatse verleenden dokter G. A. M. Strenger uit Haamstede eerste hulp. De oorzaak van de aanrijding is on bekend. Zondagavond was de toe stand van de slachtoffers redelijk wel. Eindexamens R.H.B.S. Terneuzen. Eindexamen afl. A. Voor het eindexamen der R.H.B.S. te Terneuzen, afd. A slaagde de kandi daat H. de Potter uit St. Jansteen. Vlissingse auto botste te Biervliet tegen boom. Bij de Driesprong in de Koning,inne- polder te Biervliet-raakte een perso nenauto, bestuurd dioor G. uit V lis sin- gen, uit de bocht. De wagen kwam aan de linkerkanut van de weg in de berm, schoot vervolgens dwars de rijweg over en botste rechts tegen een boom. Het zoontje van de heer G. liep hierbij een hersenschudding 'en enkele ernstige hoofdwonden op; de bestuurder kreeg een shock. Dokter Liëvens uit IJzendijke, die eerste hulp verleende, bracht het jongetje naar het ziekenhuis te Oostburg. waarheen ook de bestuurder vervoerd werd. De auto werd zwaar.beschadigd. Wielrijder bij Vlakebrug dodelijk verongelukt. Zondagavond is bij de Vlakebrug te Schor© de 73-jarige wielrijder A. Ko- le aldaar bij een verkeersongeval om het leven gekomen. De heer Kole stak plotseling bij de kruising voor deze brug, de weg over waardoor de ach ter hem rijdende personenauto, be stuurd door mevrouw J. v. d. G.d. V. uit Driewegen (Z.-B.) hem niet meer kon ontwijken. Ernstig gewond-aan het hoofd en bei de benen is het slachtoffer op. advies van de artsen Allewijn en Noome, die eerste hulp verleenden, naar het ziekenhuis. Oostwal te Goes vervoerd. De man is daar aan de gevolgen overleden. D. van Heyst benoemd tot burgemeester van Naaldwijk. Tot burgemeester var» Naaldwijk iv met ingang van 1 augustus benöehid de heer D. van Heyst, thans burge meester der gemeenten Dirksland, Herkin-gen en Melissant De heer Van .Heyst is sinds 1947 burgemeester van deze drie gemeenten; daarvoor was hij directeur-secretaris van de Stich ting Herstel Zeeland. Reorganisatie visserijpolitie. In verband met een reorganisatie van het korps visserijpolitie, zal de heer M. Hoogesteger, controleur bij deze dienst te Yerseke, na een diensttijd va* 43 jaar, per 1 januari 1959 op wachtgeld worden gesteld. (Slot van pag. 1) klaarde over invloedrijke relaties te beschikken. Zo had hij gespro ken met het Tweede Kamerlid van de P. v. d. A. drs. Westerhout en voorts had hij contact gehad met, zoals mr. Van Rompu het formu leerde „mijn vriend het Kamer lid Karei van Rijckevorsel". Te lefonisch contact met „mijn vriend Joseph Luns, de minister, dia ik van mijn jeugd af ken" was he laas mislukt...-, Het beste zou nu zijn, zo zette mr. Van Rompu in een langdurig betoog uiteen, dat getracht werd de interpel latie te voorkomen opdat alsnog met minister Algera kan \vorden .onder-' handeld. „Het spijt; me, dat mijn grootvader niet meer leeft. Als hij Gedeputeerde was geweest, dan wa ren de stukken er afgeslagen en was Algera zeker door de knieën gegaan" riep deze Amsterdammer niet zon der pathetiek uit, waarna hij vervol gens zinspeelde op aftreden van de minister. Nadat het instemmend rumoer, vol gend op deze opmerking, was ver stomd, zei de heer Van Rompu met stemverheffing: „Zeeuwen, dit is een „Tua Res Agitur", het gaat om Uw zaak...!" De lieer Colsen deed vervolgens nog een duit in het zakje: „Meneer Mes, 17 komt met een motie n£ onze actie. Ik had gedacht, dat U hier met ons meegegaan zou zijn en dat U ons ge lijk zoudt hebben gegeven inpiaats van deze motie". Mr. Mes: „Daarop ga Ik niet in". Colsen: „Dan ga ik weg!" Maar ter wijl hij langzaam opstond en twee passen verzette klonk van alle kanten: „Colsen blijf zitten, Colsen niet gaan!" Daarop ging Colsen zit ten De broeder-overste van Hulst sprak verzoenende woorden: „Zoals de si tuatie thans ligt is het beste om de motie te aanvaarden. Laat de ver gadering dit doen, werkelijk het is het beste!"'.En burgemeester Locke- feer van Hulst haakte daarop in. Op bewogen toon sprak hij: „Wij voelen allen hetzelfde en wij willen allen houden wat we in 1945 kregen. Maar laten we reëel zijn en nuchter en de MEI-INVENTARISATIE '58 Sterke teruggang van peulvruchtenverbouw TJit de door het Centraal Bureau voor de Statistiek gepubliceerde inventari satie van de landbouwtelling mei 1959, blijkt dat in Zeeland de niet granen beteelde oppervlakte, in vergelijking mét 1957, met 1800 ha is toegenomen, tot 42.035 lia. Y'ooral de met wintertarwe beteelde oppervlakte is belangrijk uitgebreid, namelijk van 6978 ha tot 9805 ha, ter wijl daarentegen de zomertarwe een teruggang t© zien gaf van 5507 tot 4289 ha. In de granensector is de situatie ver der als volgt: rogge 457 ha ('57: 555 ha), zomergerst 24.493 ha. (23.083), haver 2881 ha (39.59) mais 44 (72), mengsels van granen 66 (80). De peulvruchtenverbouw liep terug van 16.074 ha tot 14.332, met name als gevolg van een mindere uitzaai van groene erwten: 7070 ha ('57; 9307), bruine en witte bonen 2304 (3005), schokkers 4688 (3505), kapu cijners en grauwe erwten: 222 (209). In de sector oliehoudende en vezelge wassen kwamen betrekkelijk weinig veranderingen voor: totaal bezaaide oppervlakte 12.003 ha ('57: 12.690), Wel trad er binnen deze sector nogal wat verschuiving op. De oppervlakte koolzaad daalde n.l. van 2154 tot 1105 ha, terwijl daarentegen belangrijk meer blauwmaanzaad: 3508 ha (2829) werd uitgezaaid. De oppervlakte vezelvlas liep slechts weinig terug: 6638 ha (6746), mos terdzaad 5 ha (10), karwijzaad 740 ha (814), kanariezaad 6 ha (122), overi ge oliehoudende en vezelgewassen 1 ha (15). De knol- en wortelgewassen bleven ook ongeveer gelijk: 30.625 ha (vorig jaar 30.443 ha), kleiaardappelen 10.949 ha (11.722), zandaardappelen 225 ha (230), suikerbieten 15.937 ha (15.062), voederbieten 3511 ha (3411), pootbieten 1 ha overige knol- en wortelgewassen 2 ha (18). Landbouwzaden: 650 ha, (533 ha), suikerbieten- en voederbietenzaad 4 ha (5), graszaad 596 ha (408), kla verzaad 12 ha (5), overige landbouw zaden 38 ha (115). Eindexamen R.H.B.S. Vlissingen. Eindexamen afd. B. Aan de r.h.b.s. te Vlissingen werd het einddiploma van de aid. B. be haald door Jaap Bimmel, Peter Broekhoff, Kees Bronke, Adrie Flo- risse, Rinus Goedegebure, Hans de Graaf, Charles Lanaré, Jan Meeusee, Jacek Minkiewicz, Ria Punt, Bart -Sanders, Adri Schrcurs, Rinus Tan- ge, Florie Visser en Cootje van der Wal. Er wérden geen kandidaten afgewe zen. - motie aanvaarden. Zij zegt immers alles. Ik sta achter deze motie en hoop, dat de Tweede Kamer haar zal overnemen". Na nog vele argumenten pro en con tra, geroep over aftreden van Algera en een gewijzigde redactie werd ten slotte de motie, door de overigens voornamelijk uit Oost Zeeuwsch- Maanderen afkomstige aanwezigen, aanvaard. De heer Colsen met de zij nen stemden tegen: merkwaardig overigens, want de motie behelst precies datgene waarvoor zij des tijds de mars naar Den 1-Iaag maak ten. Maar dit standpunt is zoals bekend door het actiecomité ver laten, omdat het thans uitsluitend voor totaal vrije veren ijvert: Vermelding verdient tenslotte, dat het Tweede Kamerlid mr. N. H. L. van den Heuvel een deel van de ver gadering bijwoonde. Het gerucht gaat, dat hij woensdag tijdens de be handeling van de interpellatie een motie zal indienen. Mogelijk dat deze „Hulster motie" hem dan tot voor beeld kan dienen... Actie-comité Het actie-comité „Vrije veren" heeft bericht ontvangen van vier fracties van de Tweede Kamer, dat deze be reid zijn op de dag van de interpella tie het comité te ontvangen. Deze fracties zijn van de Partij van de Arbeid, de Katholieke Volkspartij, de Volkspartij voor Vrijheid en Demo cratie en de Staatkundig Gerefor meerde Partij. Van de Anti-Revolutionaire Partij en de Christelijk Historisch Unie is nog geen bericht ontvangen. Het gehele actie-comité zal woensdag a.s. naar Den Haag gaan om besprekingen te voeren met de Kamerleden en de in terpellatie bij te wonen. Vanavond zal het actie-comité in Sluiskil ver gaderen. J. A. F. de Paauw overleden. Na val van trap. In het Julianaziekenhuis te Terneu zen is op 53-jarige leeftijd overleden de heer J. A. F. de Paauw, journalist te Terneuzen. Hij overleed aan de gevolgen van een ongeval, dat hem veertien dagen geleden in zijn wo ning overkwam. Bij een val van de ■trap liep hij een sohedelbasisfractuur en een hersenbloeding op. De heer De Paauw ving zijn loop baan aan in het zakenleven Voor 1940 had hij een textielbedrijf te Schoondijke. Gedurende de oorlog moest hij on derduiken en werkte hij in de illega liteit te 's-Gravenhage. Na de bevrij ding legde hij zich op de journalis tiek toe en werd hij redacteur van het dagblad „De Vrije Zeeuw" te Terneuzen. In de laatste jaren trad hij op als medewerker van diverse bladen, onder meer van de „Provin ciale Zeeuwse Courant". Hij verzorgde voor ons blad op actie; ve wijze de berichtgeving uit zijn woonstad. In sportkringen genoot hij een goede bekendheid. Een aantal jaren was hij scheidsrechter voor de lagere elftal len van de K.N.V.B. In verband daar mede werd zondag tijdens de wed strijd TerneuzenDongen, zijn heen gaan herdacht door scheidsrechter Hoogenboom, die een kort woord sprak, waarna een minuut stilte in a'dhit werd genomen. De „Provinciale Zeeuwse Courant" verliest in hem een nauwgezete en ijverige medewerker. Eindexamen M.S.V.M. te Middelburg. Aan de r.h.b.s. te Middelburg shjag- den zaterdag voor het eindexamen aan de middelbare meisjesschool An neke Ballintïjn, Hendriek Otten, Edith Ottenhof en Judith Vatteroth, allen te Middelburg; Marloe Coone en Joti Samderse, beiden te Vlissingen én Willemijn I-Iaandrikman te Goes. Twee kandidaten werden afgewezen. VANDAAG. Middelburg Electro: „Könlgswalzer", i en 9.15 uur, a.l.; Schouwburg: „De babysitters van de marine". 8 uur, a.l.; Molenwater: Miniatuur Walche ren, 9—22 uur; Van Bcnthem en Jut ting: Tentoonstelling grafisch werk van Picasso. Vlissingen Alhambra: „De hel der ver lorenen", 7 en 9 uur, 14 Jaar; Luxor: „Dal des doods", t) uur, 18 Jaar. Goes Grand: „Die goldene BrQcke", 8 uur, 14 Jaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 2