NIEUWS UIT ZEELAND PHILIPS PHIUSHAVE I PILOOT STORM ontvoerd in de stratosfeer De ondergang van de Canopus WALCHEREN ZATERDAG 5 JULI 1958 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT. MIDDELBURG Bromfiets slipte en raakte van de weg Tussen Sluiskil en Terneuzen slipte J. L. uit Middelburg met zijri brom fiets en raakte van de weg. Dokter J. H. B. Peulaert, die eerste hulp verleende, heeft L. met een lichte hersenschudding en enkele ontvel lingen naar het rooms-katholieke ziekenhuis te Sluiskil overgebracht. Mejuffrouw L., die bij haar vader op de duo zat, kwam met de schrik vrij. Gevonden voorwerpen. De commissaris van politie te Mid delburg maakt bekend, dat aan zijn bureau inlichtingen zijn te bekomen omtrent in het tijdvak van 27 juni tot en met 1 juli 1958 als gevonden aangegeven voorwerpen. Indien deze Voorwerpen bij particulieren worden afgehaald gelieve dan hiervan kennis te geven aan het bureau van poli tie: dubbele bruine rijwieltassen; kleine bruine hond; rode knipporte- monnee met inh.; rode portemonnee met ritsluiting; platte duimstok; bruin lederen portemonnee met inh.; kussenovertrek; broche; bankbiljet; postduif gemerkt A.N. 489-R-4423.' N.V.H.W. 54; armbandje; rode kin derportemonnee zonder inh.; rode plastic damestas inh. kinderblouse; Belgisch geld; broche met witte steen; bos sleutels; kinderringetje; bruine portefeuille; bankbiljet; vul pen in etui; speelgoed rammelaar; knipportemonnee. VLISSINGEN Onderwijsbenoemingen. In verband met haar benoeming tot onderwijzeres te Papendrecht, stellen B. en W. van Vlisslngen de raad voor om mej. G. A. Brandsma, eer vol ontslag te verlenen als onderwij zeres aan de openbare Bonedijke- school. Daar de heer W. B. Boersma te Texel zijn benoeming tot leraar in algemeen vormend onderwijs aan de gemeentelijke lagere technische school niet heeft aanvaard, wordt thans voorgesteld de heer P, J. de Leeuw, onderwijzer aan de openbare Bouwen Ewoutschool, als zodanig te benoemen, behoudens goedkeuring van de desbetreffende voordracht door de minister van onderwijs, kun sten en wetenschapen. Verder is er voorstel in de vac.-A. Riddersma, te benoemen tot tijdelijk leraar vakte kenen en vaktheorie aan metaalbe werkers aan de l.t.s., de heer W. A. Kooijman te Vlissingen. Sanering Oud-Vlissingen. In verband met een toekomstige sa nering van de oude stad stellen B. en W. van Vlissingen aan de raad voor de panden Noordstraat 2 en 4 aan te kopen voor 3500 en 4000, van de resp- eigenaren, de heren M. P. Meijaard, Oudelande en G. Schunse- laar, Ede. Gevonden voorwerpen. Op het bureau van politie te Vlissin gen zijn inlichtingen te verkrijgen over de volgende gevonden voorwer pen enige rijwielen en autopeds, hengel, paar snelbinders, enige sleu tels, rozenkrans, dameshandschoen, zilveren broche, marinebaret, porte monnee, doublé kettinkje, meisjesjack, armbandje, portemonnee met inhoud, halsketting, broodmandje, wit kinder schoentje, plastic bootjes, herensan daal, 2 paar kindersokken en stofdoek, herenhandschoen, padvindcrsrlem, zwembroek, straatveger en twee ver zekeringspolissen. Trip van bejaarden naar Tilburg De bewoners van het bejaardente huis aan de Koudekerkseweg te Vlissingen maakten donderdagmid dag- en avond met een drietal auto bussen een trip naar Noord-Brabant, waar o.m. in Tilburg het dierenpark werd bezocht. Schoolreisje naar Amsterdam Artis, de bekende dierentuin, Schip hol, de luchthaven, en een rondvaart door de grachten waren de drie pro gramma-punten die de leerlingen van de hoogste klassen van de openbare scholen te Vlissingen dinsdag af werkten. De beide bezoeken én de rondvaart in Amsterdam vielen bij de scholieren uiteraard heel goed in de smaak! Grondverkopen voor woningbouw B. en W. van Vlissingen doen in ver band met woningwetbouw, voorstel len tot verkoop van grond aan een drietal bouwverenigingen: 897 m2 grond aan de Bloemenlaan voor f 40.642.50 aan de woningbouwver eniging St. Willibrord, die binnenkort hoopt te kunnen beginnen met de bouw van 32 woningwetwoningen; 1619 m2 tussen Pres. Rooseveltlaan Hercules Segherslaan voor f 52.047.50 aan „Gemeenschappelijk Belang" voor het in uitvoering zijnd bouwplan van 40 woningwetwonin gen en 1492 m2 grond tussen de Vin cent van Goghlaan en de Pres. Roo seveltlaan voor f 51.730 aan de Ver. tot verbetering van de volkshuis vesting, voor eveneens de bouw van 40 woningen. Verder is er een voorstel om rond 700 m2 bouwgrond voor f 5600. aan de Cruquiusstraat te verkopen aan de Coöp. melkinrichting en zui velfabriek „Walcheren" te Middel burg. Examen Voor het examen schoonheidsspecia- liste-A slaagde te Den Haag me vrouw M. J. de Kam uit Vlissingen. O.- EN W.-SOUBURG Soli Deo Gloria eerste te Hilversum. De christelijke zangvereniging ..Soli Deo Gloria" te Souburg nam te Hil versum deel aan het Nationale Zang concours. georganiseerd door de ver eniging tot het houden van christelij ke zangdagen, ring Rotterdam van de Koninklijke Bond van Christelijke Zang- en Oratoriumverenigingen. Zij behaalde daar in de ere-afdeling een eerste prijs met 315 punten. De diri gent, de heer J. Suurmond dirigeerde daarna nog de massazahg van onge veer 500 deelnemers. RITTHEM Bejaarden naar Rotterdam. De oranjevereniging te Ritthem or ganiseerde een tocht voor de bejaar den naar Rotterdam. Ds. en mevr. De Ru aldaar leidden hun vroegere gemeenteleden naar enige beziens waardigheden van Rotterdam. Ook maakten ze een rondvaart door de havens. Allen waren vol lof over de rondleiding door hun vroegere predi kant. Te Barendrecht werd zowel op de heen- als op de terugreis de maal tijd gebruikt, terwijl te Bergen op Zoom nog eenmaal de reis werd on derbroken. Tengevolge van de regen kon de muziekvereniging O.N.D.A. de ouden van dagen niet aan de ge meentegrens afhalen. Daarom wer den bij aankomst enkele nummers op de muziektent gespeeld. OOSTKAPELLE Geslaagd De heer J. de Voogd te Oostkapelle, werkzaam op de gemeentesecretarie van Domburg, behaalde in Den Haag het diploma Gemeente-administratie VROUWENPOLDER peisje zondagsschool. De kinderen van de zondagsschool en het kinderkoortje te Vrouwenpol der hebben een reisje gemaakt naar de Wouwse Plantage en Breda. N.C.V.B. bijeen. De afdeling Vrouwenpolder van de Nederlandse Christen Vrouwenbond hield onder leiding van mevrouw E. de KamDe Feyter haar maande lijkse vergadering. Ds. J. van Nop pen uit Middelburg sprak over „Au- gustlnus". Mejuffrouw M. Maas bracht verslag uit over haar be zoek aan de bondsdag te Leeuwar den. KOUDEKERKE Winkelweek te Koudekerke De winkeliers van Koudekerke hou den deze week een winkelweek. Don derdagavond werd deze actie luister bijgezet door een muzikale rondgang door het dorp. Voorafgegaan door de harmonie „Voorwaarts" trokken tal- rije kinderen met lampions door de straten. Zaterdag de laatste dag van de winkelweek zal des avonds de gymnastiekvereniging optreden met keurturners, terwijl voorts een concert van St. Caecilia op het pro gramma staat. RAAD WESTKAPELLE Gemeente verkocht grond voor bouw chr. school De raad van Westkapelle heeft dins dag een perceel grond, groot 2817 vierkante meter, voor 10,per vierkante meter aan liet bestuur van de christelijke school overgedragen voor de bouw van een nieuwe school. Van de heer J. Verhage werd een perceel grond gekocht. Aan de heer J. van Rooijen besloot de raad te gemoet te komen in de kosten van verbouwings-, verhuis- en inrich tingskosten, daar hij door verbou wing woonruimte verschafte aan 'n gezin. De verzoeken om subsidie van de Katholieke Militaire Tehui zen en het Humanistisch Thuis front werden ingewilligd. De vaste gemeentewerklieden zullen een loon- verbetering van 3 ontvangen, ter wijl het salaris van het secretarie- personeel en de vakonderwijzeres werd herzien. De rekening van de vleeskeuringsdienst Oostkapelle sloot met een nadelig, slot van 3843,47, waarvan 994,95 ten laste van Westkapelle komt. De gemeentere kening 1956 werd vastgesteld, even als de vergoeding voor de christe lijke scho.ol over 1957 en van de kleuterschool. De gemeentebegroting 19571958 werd gewijzigd. De raad besloot aan de christelijke school fi nanciële medewerking te verlenen voor het aanschaffen van 10 nieu we banken en aanvullende leer- en hulpmiddelen. Aan de heer J. Hengst werd een perceeltje grond verhuurd. Bij de rondvraag vroeg de heer P. K. van Rooijen (c.h.) inlichtingen over de verlichting van de Koe straat. De raad besloot steun te blijven verlenen aan de Stichting Christelijke Gezinsverzorging, mits de uitgaven van deze stichting niet te hoog worden. g£GOLF0e gcHËERSLeuve»» In de volledige serie Philips droogscheerap- paratcn vindt u ook de bekende "Philishave" van f 39.75 (in Nederland al meer dan een miljoen verkocht!) en het apparaat van f41.75, de "Philishave" voor batterij en accu. vergroten het scheeroppervlak met 4O#/0 Maak kennis met modern gemak, maak kennis met de Philips "Philishave 120'! Gegolfde scheerslcuven (nieuw!) vergroten het scheeroppervlak met 40*/«. Resultaat; beter scheren, sneller scheren, gemakkelijker scheren! Compleet in etui f 50 GRIJPSKERKE Nieuwe liederen op Rijtoer ouden van dagen. Veeres carillon. De rijtoer van de ouden van dagen ^£adSb£aard|e;|van Jeere, ^Plet uit Grijpskerke voerde dit jaar door Zuid-Beveland en Walcheren. Via de nieuwe Sloepolder reed men over Ovezande naar Yerseke, waar velen hun kennissen uit de evacua tietijd opzochten. Over Goes ging de reis nu naar Veere, waar de oudjes het stadhuis bezichtigden, waarna men over Domburg en Vlis- singe nnaar Souburg reed. Burgemeester H. U. Bouwman en wethouder A. Geschiere maakten met hun echtgenoten de reis mee. Zuster v. d. Slikke behoefde ook dit jaar geen hulp te verlenen. Collecten De in Grijpskerke gehouden collecte voor het landelijk bureau „Sonne- vanckZonnegloren" bracht 56,33 op. De collecte voor de vereniging „Het Roogeland" bracht 65,50 op. VEERE Schoolreisje. De leerlingen van de openbare lage re school te Veere maakten een schoolreisje naar Nijmegen en omge ving. Bezocht erden Berg en Dal en de Heilige Landstichting. Ook werd nog enige tijd in een speeltuin vertoefd. Filmvoorstelling. Tijdens een ontspanningsavond voor de dijkwerkers in de bovenzaal van „Het Lammetje" te Veere werd de film „De man, die te veel wist" ver toond. Broerse, heeft nieuwe liederen gezet op de speeltrommel- van het Veerse carillon. Op het hele uur klinkt thans „Een gangspildeuntje" van Viotta. Op het halve uur „Lof zij den Heer, den Almachtigen Koning der ere". Heden-, zaterdagavond van 89 uur wordt het traditionele carillonconcert gehouden, waarvan het programma luidt: 1. De winter ls vergangen (bew. P. Broerse): 2. Dans voor beiaard, J. Denijn; 3. Rondo, Teichler; 4. Menuet, Colfs: 5. Diverse volksliederen; 6. 2 stukken uit „Voor den Beyaert". een verzameling van Joh. Gruytters (1746), a. Mars, J. Hartop, b.-Menuet Locatelli; 7. Landler, Mozart; 8. Di verse geestelijke liederen; 9. Wiegen lied, Chopin., Behalve dit avondconcert geeft de stadsbeiaardier vanavond om 18.30 uur een korte bespeling van het ca rillon in verband met de dan te hou den Valerius herdenking. Programma voor zaierdag. De evenementen-commissie te Zoute- lande heeft voor heden, zaterdag een aantrekkelijk programma samenge steld. 's Morgens om 8 uur begint een ringrijderij, waaraan een acht tiental ruiters deel zullen nemen. Be halve vele prijzen zullen vier bekers worden verreden. Om 7 uur 's avonds speelt een elftal bestaande uit bad gasten tegen de voetbalclub „De Meeuwen". Om kwart over acht maakt de muziekvereniging „Luctor et Emergo" een muzikale rondgang door het dorp. 915. Vader en zoon hadden elkaar eindelijk weergevon den en het tweetal deed de eerste ogenblikken niet veel anders dan vragen stellen en beantwoorden. Ook de andere gevangenen, die al len tot de regerende krin gen van Argol behoorden, omringden de stoere kapi tein en bevrijdden hem van zijn boeien. Piloot Storm werd even finaal vergeten. Hij trok zich bescheiden te rug en ging op de stenen treden van een brede trap zitten, die naar een groot luik in de zolder voerde. „Ja, Jeni, ls ook veilig. Voor zover men gevangen schap in Markad „veilig" kan noemen!" hoorde hij de oudere man zeggen. „Maar wie is de witharige vreem deling, die bij je was, mijn zoon?" „Ach: Hoe kan ik mijn vriend Storm zo vergeten!" riep Man- uit, terwijl hij snel op Arend toekwam om ook hem van zijn boeien te verlossen. „Ver geef mij, beste kerel, maar de opwinding van het weerzien van m'n vader deed mij een ogenblik de hoffelijkheid verzaken!" Hij duwde Arend enkele traptreden op en riep toen uit: „Mannen, hier voor jullie staat Arend Storm, de man van Thailerna!" In enkele bewoordingen legde hij uit, met welk doel Shor Nun en Val Marian de Hollander naar Valeron gebracht hadden en alles, wat daarna gebeurd was. Het verraad van Thern wekte grote verontwaardiging. Sentor, Marc's vader legde zijn hand op Arends schouder en sprak: Iedere vriend van Marc is ook een vriend van ons en hoewel onze positie op 't moment niet bijster rooskleurig is, zul len we afspreken, dat we elkaar zo nodig tot het uiterste bijstand zullen verlenen!" Daar was iedereen het mee eens. Burgerlijke stand NIEUW- EN ST.-JOOSLAND. Bevallen: A. K. Duine—Fontelne, d.: J. TheuneReijnoudt, d. Ondertrouwd: K. van de Gruiter, jaar en M. M. Minheere, 26 jaar. GRIJPSKERKE. Bevallen: S. H. Vlaardingerbroeb—Cnos- sen, z.; P. Coppoolse—Francke, z. Getrouwd: I. Verhage, 19 jaar en L. Din- gemanse, 16 jaar; J. de Visser, 20 jaar en J. H. M. Koopman, 21 jaar. Overleden. A. Davidse, 1 jaar. MELISKERKE. Bevallen: L. Boogaard—Wisse, d.; M. Wisse—Riemens, d. Getrouwd: W. Wisse, 22 jaar en M. de Korte, 21 jaar: L. J. Cevaal, 21 jaar en S. Marlnisse, 22 jaar. VROUWENPOLDER. Bevallen: M. Joziasse—Schout, z,: E. Meu- lenberg—De Klerk, z.; Overleden: L. Jobse, 83 jaar, wed. van J. Looise. DOMBURG. Bevallen: L. WisseDe Visser, z.: Getrouwd: A. de Visser, 28 jaar en L. de Visser, 21 jaar. Overleden: P. A. Peeman, 83 jaar, wed. van C. de Haan. ARNEMUIDEX. Bevallen: L. van Waarde—Kwekkeboom, z.; T. van Belzen—De Ridder, z.; G. Je- ras—Theune, z.; T. DavidseDe Ridder, z.; C. van Belzen—De Ridder, d.; M. de NooljerSiereveld, d.; P. Pouwer—De Rijk, d.; P. de Ridder—Van Belzen'. d.: D. van Belzen—Verdonk, d. Getrouwd: K. Poortvliet, 22 jaar en G. van Belzen, 21 Jaar. Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen 3 juli: Alderamln van Bremen; Deo Favente van Antwer pen. Vlissingen vertrokken 3 juli: Rose naar Hamlna; 4 juli: Alderamin naar Ant werpen; Deo Favente naar Southampton. Vlissingen gepasseerd naar Antwerpen S juli: Globe van zee: Janny van Londen: Hydra van Londen-Gent; Marie Christine van Amsterdam; Marie Sophie van Ips wich; Pygmalion van Puerto Plata; Kin derdijk van Rotterdam: Hennle van Amsterdam; 4 full: Johny van Rotter dam-Gent; Margriet L van zee-Gent. Spes van zee-Gent; Bermuda's van zee; Twente van Londen. Vlisslngen gepasseerd van- Antwerpen S juli: Ador naar Felixstone; Jagersfontein naar Amsterdam; Diemerdijk naar Rot terdam: Zeevaart naar Chatham-Gent; IsIs naar Londen-Gent; Intrepide naar Portugal; Maasbergen naar Londen; Zijpe naar Grangemouth; Ubbergen naar Gooi» -Gent; Nautic naar Klngslynn; Deo Gre- tias naar zee; Wilca naar Londen; 4 Juli: Hoogvliet naar La Guaira; Venus naar Londen; Steenbergen naar Hamburg; Ar- ran naar Goole; Patria naar Aarhus; At hena naar Rotterdam. FEUILLETON EDOUARII PEISSON „Heeft men haar daarom aan Derieu toevertrouwd?" had Vox gedacht, ter wijl hij naar bakboord ging, zowel om zijn pijp te stoppen en aan te steken, als om Réval te ontvluchten, die hem evenwel had gevolgd en bijna in het oor geschreeuwd had: „Het is bekend dat de Canopus een lcaaier is; heeft driemaal van rederij en tweemaal van vlag verwisseld". „Dat wordt beweerd", had Vox toege- feven, terwijl hij een wolk rook uit- lies, maar ik luister nooit naar klets praatjes' „En een der machinisten is ziek uit Londen teruggekomen. Derieu heeft zich daar opgesloten en heeft gewerkt alsof hij heel alleen aan boord was, alsof Godde niet bestond en Charrel had een hoop geduvel' met de machi ne. Het zou drie maanden hebben ge duurd om de Canopus vaarklaar te maken, maar Maurin had hun vijf weken gegeven. Waarom hebben ze toch die Canopus gekocht?" Vox had er wel voor opgepast om te antwoorden: „Omdat ze drie schoor stenen heeft en er mooi uitziet". Twee •uur later zou iedereen aan boord dit gezegde geweten hebben. Kort daarop had Vox, in zijn kooi Hg- tend, gedacht aan de lang vervlogen agen toen hij gevaren had onder de bevelen van degene, die nu, naar hij meende, de gezagvoerder van de Ca nopus was Godde was toen derde officier. (Hoe had hij kunnen veron derstellen dat Godde op dat ogenblik de zware taak had het passagiers schip te commanderen?). Lang, ma ger, smal in de schouders, een grote gestalte, boezemde Derieu velen vrees in door zijn manier van commande ren, door de onophoudelijke, lastige, drukkende controle, die hij uitoefende en misschien vooral door een soort weerzin, die van hem uitging. Godde noemde Derieu vaak „het mon ster", zo abnormaal geïsoleerd scheen zijn leven te zijn. „Misschien lijdt hij aan een weinig voorkomende verlegenheid", had Vox geantwoord, „en dienen zijn weerzin en zijn aanvallen slechts als verdedi ging'1. „Verlegenheid?" had Godde uitgeroe pen. „Je vergist je, Vox. Hij is een monster, een monster van hoog moed!" Bij het aanbreken van de volgende dag scheen de golfslag minder krach tig en langzamer, hoewel de zee nog steeds zeer hol was en de wind hard uit het noordwesten woei. De hemel was minder ondoorzichtig en om acht uur hadden Vox en Réval, naast el kander staande met hun sextanten een licht gesluierde zón kunnen schie ten. De bewegingen van het schip, dat be ter stuurde, waren minder onaange naam en Vox had op het promenaHe- dek eerste klasse een tiental passa giers aangetroffen, die de grijsgroene oceaan met de indrukwekkende golf- dalen bewonderden, waarin de Virgi nia, goed zeebouwend, opeens naar beneden dook zonder de neus onder water te steken, terwijl achter haar een waterheuvel met gekartelde kam, waarin het zog als een skïspoor zicht baar was, boven haar uitstak. Hij had hen meegenomen naar de eetzaal, waar hij de verwarming had laten op voeren en de grote deuren had laten open zetten. „Houdt uw mantels en jassen aan! Deze passagiers, met enige andere die door de hofmeester waren gewaar schuwd, hadden voor het eerst sedert New York met smaak en genoegen gegeten. Vox had gezien hoe Older net glas vulde van een niet bepaald knappe, maar aantrekkelijke Ameri kaanse van ongeveer twintig jaar. Na het kleintje koffie was Vox opge staan en had zich geëxcuseerd; een bleke zonnestraal wierp wat glans op de golven en zou een tweede observa tie stellig mogelijk maken. In het voorbijgaan legde hij een hand op de schouder van de dokter, die het druk had met zijn tafeldame. „Het weer is minder lastig!" De meridiaan had de berekening van die ochtend aangevuld en Vox kon op de kaart de positie van de Virginia noteren: 39 gr. 40' noorderbreedte en 64 gr. 20' westerlengte. De snelheid was boven de zestien knopen. „Bent U tevreden?" had de chef van de machinekamer gevraagd, toen deze gegevens hem per telefoon waren op gegeven. „Ja, maar in het zuidoosten is de ho rizon verstopt en de barometer, die tot nu toe stabiel was, daalt". „Hebt U al nieuws van de Canopus?" „Maak jij je ook al ongerust? Ik weet niets. Ze is niet ver van ons af, misschien achtenveertig uur, met de neus in de wind. En Derieu zal wel niet lachen" „Charrel in de machinekamer ook niet!" De namiddag had Vox doorgebracht met lezen en met wandelen op het verlaten sloependek. Het voorkomen van de zee was weer veranderd; de langzame, holle golfslag in de mor gen. minder krachtig dan in de nacht, was weer toegenomen. Hij verhief zich langzamerhand meer en meer en krulde minder regelmatig; steeds va ker was er geen water onder de boeg van de Virginia. De verandering, nau welijks merkbaar in het b^gin van de namiddag, was zo duidelijk gewor den, dat om zes uur nauwelijks een dozijn passagiers de eetzaal slecht vulden. Vox had hen allen aan zijn tafel ge plaatst met Older tegenover zich en aan zijn rechterhand een Engelsman met grijzende slapen, een groot reizi ger, die zich slechts voedde met ge grilleerd vlees en fruit en die vox verscheidene malen aan boord had ge had. „Enwaar is uw kleine Ameri kaanse?" had hij aan de dokter ge vraagd. „Te ziek; ik heb haar naar bed ge stuurd". Na een kort verblijf op de brug had Vox zich om zeven uur xn zijn hut op gesloten. De wind blies nog steeds he vig uit het N.N.W. en de lucht was potdicht, maar droger dan de vorige dag. De daling van de barometer scheen er op te wijzen, dat de stomer in een nieuwe depressie was geraakt. In de nacht was Vox plotseling wak ker geworden. De blik gericht op het omgekeerde kompas, het enige licht in de hut; had hij zich verwonderd over een soort gespletenheid, die hij bezat sedert nij een schip voerde, want terwijl het lichaam rustte, waakten zijn zeemanszintuigen. Hij begreep nu waarom en hoe Laurent, hoewel hij blind was. de Virginia een gevaarlijke depressie had doen ontlo pen. Het ritme van de gang van het schip was niet veranderd, een lang zaam stampen, veroorzaakt door de golven, die de Virgin» van achteren ophieven en voortstuwden, vergezeld van het brommen van de diep onder gedompelde schroef, gevolgd door snelle trillingen als diezelfde schroef boven water kwam. Het stampen werd echter een weinig door een licht slingeren van links naai rechts voor uit gewijzigd. De Virginia hinkte een beetje en dat was voldoende geweest om hem uit zijn slaap te halen. Daar de koers niet was gewijzigd, waren zeker de zee en misschien ook de wind enige graden gedraaid. „Als dat zo doorgaat had Vox ge dacht, „zal ik de route van de depres sie kunnen nagaan". Toen was hij weer ingeslapen. Bij het aanbreken van de dag had de zeeman vastgesteld, dat zijn gissing in de nacht nauwkeurig was geweest: de achterop lopende golven braken aan bakboord achter tegen de kam panje en het schuim spatte over het schip tot aan de tweede schoorsteen. Het was voor Vox onnodig de loop van deze nieuwe depressie te bereke nen het schip bevond er zich mid den in. Tegen tien uur had Vox In het stui vende buiswater de ronde over het ge sloten promenadedek gedaan en de Engelsman aangesproken die met een sigaar tussen de lippen door een raam naar de oceaan stond te kijken. „Goed geslapen?" (Wordt vervolgd)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 9