in Geen Zeeuwse hoofdstad Zeeuwse Almanak Op banden gedragen! HISTORIE VAN TERNEÜZEN THANS VASTGELEGD ifuin BROUWGERST OP SCHOUWEN SPOEDIG WEER NORMAAL ÉÉN SCARLET PIMPERNEL" BRACHT BIJNA f 250.- OP Agenda PROVINCIALE ZÊlfïJWEE COURANT ZATERDAG SJÜHF3S5* FINANCIËN NIET TOEREIKEND I IVWv i £®i5 fi_ X Uitbreiding V.V.V.-werk thans uitgesloten Het: bestuur van V.V.V.-Mtddelburg dëélt ons mede, dat het tot zijn leed wezen genoodzaakt is de voorstellin gen van het Abdijspel „So 't was ge- seiët in Middelburg"' af to gelasten. Dit spel was zoals bekend be doeld als een inleiding tot de ver- lichtingsavonden in de Abdij. In de afgelopen maanden is met groi te energie aan de voorbereiding van deze vijf voorstellingen gewerkt en men was daarmee in het laatste sta dium gekomen. De financiering van spel en verlichting vraagt evenwel van V.V.V. grote offers en daaróm was om financiële medewerking aan de burgerij gevraagd. Het resultaat van deze actie is thans bekend doch het Is zodanig, dat het V.V.V.-be- stuur het niet verantwoord acht zijn plannen voort te zetten. Wel zal het mogelijk zijn om de vijf verlichting» avonden „gewoon" door te laten gaan d.wz. met rondwandeling, orgelcon cert en beiaardbespeling, zoals vo rig jaar ook gebeurde, maar elke uitbreiding is uitgesloten. Het inleidende openluchtspel kan niet worden opgevoerd, omdat daarmee een ongedekt tekort zou ontstaan op de V.V.V.-rekening. Dit klemt te meer omdat de fi nanciële resultaten der vereniging o.a. reisbureau) in het eerste half jaar aanzienlijk slechter zijn dan vorig jaar. Het bestuur is derhalve met grote zorg vervuld. Het V.V.V.-bestuur betreurt, deze gang van zaken in hoge mate. niet alleen omdat vele vrijwilligers in de afgelopen maanden tijd en moeite aan deze zaak hebben besteed, maar vooral ook omdat nu wel duidelijk is geworden, dat de in Middelburg zo noodzakelijke uitbreiding van het V., V.V.-werk geheel is uitgesloten. Het bestuur zal zijn beleid in de toe komst er zoveel mogelijk op richten te trachten, dat behouden wordt, wat tot dusver tot stand werd gebracht (verlichting, folkloristische dagen)/ maar zolang de burgerij niet bereid blijkt te zijn in voldoende mate me dewerking te verlenen, zal het uitge sloten zijn nieuwe initiatieven te ont plooien. Belgische douane greep Rotterdamse smokkelaar Auto met 850 kg boter in beslag genomen Na een wilde jacht ls het de mobile brigade van de Belgische douane te Lokeren donderdagnacht gelukt een Nederlandse smokkelauto aan te hou den. De auto, die door een Rotter dammer werd bestuurd, werd bij Kieldrecht tot stoppen gedwongen. Bij onderzoek bleek de wagen 850 kg Nederlandse boter te bevatten. De chauffeur, zekere L. uit Rotter dam werd gegrepen en overgebracht naar de gevangenis te Dendermonde. Dit ls de vierde auto, die sinds 1 juli door de Belgische douane is aan gehouden. L. had de auto, een be trekkelijk nieuwe wagen, op zijn ei gen naam staan. Meestal gebruiken de smokkelaars oude auto's voor hun illegale ritten. Er «alt immer» geen spmnke* lender rerfrissing te bedenken. BesteJ vaker «ïeTI 1 ls méér dan zomaar «ea drank. "l b een „ontdekking" ~Vruchien limonade u reeds-'n mJCL"-guldenHet ontvangen waardI Zwemkampioensch&p in Sas van Gent. Zondag a.s. zullen weer de Zuid-Ne derlandse zwemkampioenschappen (Limburg, Brabant en Zeeland) in het zwembad te Sas van Gent wor den gehouden. Een zestal jaren ge leden opende de plaatselijke zwem vereniging „De Bruinvis" met deze zwemwedstrijden haar nieuwe zwem bad. Nu komen weer zwemmers en zwemsters uit Maastricht, 's-Herto- genbosch, Breda en uit eigen provin cie in een twaalftal zwemnummers elkaar sportief bestrijden. Voor, na en tijdens deze zwemwedstrijden zijn er waterpolowedstrijden (halve com petitie) tussen de vertegenwoordi gende ploegen van Limburg, Noord- Brabant en Zeeland. Mevr. Huisman-Griep vice- presidente Plattelands vrouwen Mevrouw L. N. HuIsman-Grlep te Riüand-Bath is tijdens de jongste hoofdbestuursvergadering van de Ne derlandse Bond van Plattelandsvrou wen. gekozen tot vice-preslderite van de landelijke bond. (Advertentie) BINNEN VERING BED het best» bed i sem.all ..dill (Slot van pag. 1) en werd nadat Gent via Sas van Gent in 1562 in verbinding was ge komen met de Braakman in 1584 afgedamd. De haven, de huidige Markt, had sindsdien geen binnenwaartse aan sluiting meer. Door de ongunstige toestand der waterwerken („verslik king" betekende deze in de 17e en T8e eeuw niet veel meer, ook nl om dat van 1648—-1795 de Schelde was gesloten. In 1814 hoorden er nog slechts 13 scheepjes thuis, waarvan 8 vissersschuitjes. In 1879 werd de haven gedempt. Maar intussen had Temeuzen na de opening van het kanaal naar Gent in 1827 gecombineerd met die van de spoorwegen naar Mechelen (1869) en Gent (1871) aansluiting op een groot achterland gekregen. Tot 1914 golden hier de speciale Belgische zeehaven tarieven voor de spoorwegen. De af schaffing hiervan was zeer nadelig, niaar toch had in 1929 het station Terneuzen met een vervoer van 800.000 ton een topjaar. De vroegere zeer veelzijdige internationale over slagfunctie verminderde evenwel sterk. In de plaats daarvan kwam de sterke industrialisatie langs het kanaal. VAN TOT ZIGEUNERS Iu de omgeving van Clinge signa leerde men dezer dagen acht zigeu nerwagens, die vermoedelijk bij Xieuw-Xamen over de Belgisch-Ne derlandse grens waren gekomen. On der geleide van de rijkspolitie werd de colonne naar de grens terugge bracht. „Het staat echter te bezien of deze „uitleiding" zrtl gelukken, omdat vermoedelijk onze zuiderbu- SPORTDAG... h i „De Boeren jeugd", orgaan van de Lanbouw Jongeren Gemeenschap Zeeland, vonden we een verhaaltje oqer een groepje landbouwjongeren uit West Zeeuwsch-Vlaanderen, die onlangs al voor dag en dauw op reis waren gegaan om een sportdag op Schouwen-Duiveland mee te maken. Hei is een lange sportdag geworden, zo schreef een hunner. De jongelieden waren 's avonds nog wel op tijd voor de laatste boot uit Vlissingen naar Breskens dat wel, en allerlei voorzieningen, die bereids icaren getroffen voor hel geval men die boot zon missen, waren niet no dig. Maar in West Zeeuwsch-Vlaan deren zijn ze toch niet meer geko men. Want van die laatste boot is een té goed gebruik gemaakt. De dames en héren hadden benedendelcs plaats ge nomen en toen een der dames tot de ontdekking kwam, dat de reis wel erg lanur duurde, was het al te laat. Men'had verzuimd in Breskens aan land te gaan en zo arriveerde het hele gezelschap tegen middernacht weer keurig in Vlissingen. Dank zij een welwillende kapitein van een kustvaarder is er die nacht wel ge slapen aan boord van diens vaar tuig maar de ouderlijke woningen werden eerst de vólgende morgen bereikt. Het teas toch wel een -lange sport dag geweest", verzucht de schrijver van het stukje tot slot steld zijn en alle douane-posten zul len dus wel uiterst waakzaam zijn", zo schrijft onze correspondent. VAKANTIESCHIP Woensdagavond liep het Belgische vakantieschip „Ortelius" uit Antwer pen de haven van Burghsluis binnen. De opvarenden, 25 schoolkinderen van het St. Jan Bergmanscollege te Antwerpen, brachten hier op 't schip de nacht door. Elke week vaart deze omgebouwde Groninger tjaJk over de Zeeuwse wateren met 25 schooljongens aan boord. BLOEMBAK En zekere C. D. uit Terneuzen heeft in de nacht van woensdag op don derdag de onlangs geplaatste bloem bak voor het gemeentehuis aldaar omver getrokken. Op 50 meter af stand bevond zich echter een poli- tie-agent, die hem bij de kraag greep en proces-verbaal tegen hem op maakte. DRUK OP 'T DURP Ook in Vrouwenpolder komt er nu weer leven in de brouwerij. Donderdagavond was 't erg „druk op 't durp", want toen kwamen „De boertjes van buiten" uit Se- rooskerke (W.) de Inwoners en badgasten van Vrouwenpolder op Vrolijke tonen vergasten. Een stel jonge mannen, „De Kuipers", zot ten de plezierige avond luister bij. Toen de muzikanten even nitblie- zpn zongen zij liedjes voor de op per van de politie en brachten een 'driewerf hoera op hém uit. 't Was gezellig en allerwege heerste dan ook tevredenheid. IN-1600 SLECHTS 200 INWONERS. Van een dorp van boeren, vissers en dijkwerkers is Terneuzen in de laatr ste halve eeuw een bloeiende stad gé worden. In 1584 had het die stads rechten en een weekmarkt gekregen. In 1600 telde het nog slechts 200 in woners, in 1750 300. Een centrum functie kon het tegenover Axel pas veel later verwerven. In dit dunbevolkte land werkte men al, eeuwen met Vlaamse1.sei zoenarbeiders In de landbéifw.- In 1781. moesten de veergelden op, Philippine en Sluiskil met y4 wor den verhoogd om de dijken te ver sterken. Voor de zo nodige vreem de arbeiders bleven de oude ta rieven gehandhaafd Er waren nog vele aridere veren,'zo b.v. in de 18e eeuw één op Walche ren. In 1838 kwamen er op Éile- woutsdijk en Hoedekenskerke, ter wijl 'r in 1828 al één op Vlissingen was gekomen. In 1866 liep de dienst Vlis singen, Breskens, Borssele, Neuzen, Hoedekenskerke, Hansweert en Walsoorden aan. Er werd b.v. veel vee uit Zuid-Beveland naar België vervoerd. In 1838 was het personen- tarief van Neuzen naar Hoedekens kerke 3; bij drie of meer personen werd 1 betaald. Veel vervoer was er niet. De stad zag haar structuur pas na 1850 wezenlijk gewijzigd. In 1821 had zij 1486 inwoners, in 1862 3254. Sedertdien is de groei gestaag door gegaan tot de ruim 15.000 van thans. In 1910 kwam de grote Westsluis in gebruik (geschikt voor geladen zee schepen van 8500 ton). In 1960 zal men beginnen aan de nieuwe kanaal- werken die geschikt zijn voor 30.000 tonners. Het boek dat de periode 1325—4935 beslaat, bevat niet alléén de econo mische geschiedenis. Voor de 19e eeuw wordt ook op de culturele ge beurtenissen ingedaan. Er is een apart hoofdstuk over het kerkelijk leven en over Petrus Hondius, predi kant-botanicus. De sage van de. Vlie gende Hollander kapitein Willem van der Decken uit Terneuzen wordt uitvoerig uit de doeken ge daan. Rest nog te vermelden dat de schrijver vele gegeven opspoorde o.m. in de rijksarchieven te Gent en Brussel, ongetwijfeld nog rijke bron nen voor de geschiedenis van Zeeuwsch-Vlaanderen. Het ware te wensen dat andere steden het goede voorbeeld van Terneuzen volgden. Jubilarissen bij N.Vï' Kon. Mij. „De Schelde". Bij.de N.V. Kon. Mij. „De Schelde" te Vlissingen zijn er in de maand augustus de volgende jubilarissen: 50 jaar: J. H. Wigard op 30 augustus (gereedschapwerkplaats); 40 jaar: B. van Belle op 26 augustus boondmon- tage machine-fabriek), C. J. van Aken op 25 augustus (gereedschap werkplaats) en C. Gilde op 15 augus tus (tekenkamer machinebouw); 25 jaar: W. Huson op 7 augustus (tand- wielfabriek). A Overt entte t Doe de was de deur uit maar dan naar STOOMWASSERI.T „EDELWEIS" Paul Krugerstraat 248-250 - Vlissingen. Bel even no. 2589 (K 1184) en wij varzorgen gaarne een prcrefwas. Amerikaanse padvindsters bezoeken Zeeland Vandaag, zaterdag, 5 juli zal een groep van tien Amerikaanse padvind sters en gidsen met een leidster uit de Veremgde Staten in Nederland aankomen. Ze zijn in Le Havre aan land gegaan, en komen per bus naar Tilburg, waar ze vanavond worden verwacht. De Amerikaanse gasten zullen onge veer twee maanden in ons land ver blijven. Dit bezoek is speciaal bedoeld om de „girl-scouts" in de gelegenheid te stellen de bevolking van en de leefwijze in Nederland zo goed moge lijk te leren kennen. Het is voor het eerst dat een groep „girls-scouts" deel uitmaakt van de uitzending in het kader van het „experiment in in ternational living" in Nederland. tocht overnachten zij In jeugdherber gen en gidsentehuizen. Ir. P. J. van Voorst Vader te Haarlem overleden Op de leeftijd van 73 jaar ls te Haar lem overleden ir. P. J. van Voorst Vader, oud hoofdingenieur-directeur van de rijkswaterstaat in de directie Gelderland. Hij is van 1907 tot 1946 werkzaam geweest bij de rijkswater staat. Aanvankelijk was hij in func tie in Zeeland waar hij o.m. ar rondissementsingenieur te Terneuzen was en in Noord-Brabant vóór 1914. Van 1935 tot 1946 was ir. Van Voorst Vader in Arnhem. NASLEEP VAN INUNDATIES Excursie van Brouwgerstinstituut se en in de Vierbannenpolder is een gedeelte van de grond definitief toe gewezen. De excursie die het gezelschap over Over één of twee jaar zal Schouwen J het eiland maakte begon bij het land- Duivelaud even goede brouwgerstbouwproefbedrijf „Scheldemonden" leveren dan andere delen van ons land, met name zuid-west Nederland, zo verklaarde de hoofdassistent van de Rijkslandbouwvoorlichtingsdienst, de heer M. Murre, vrijdagmiddag tij dens een bijeenkomst van leden van het nationaal instituut voör brouw gerst, mout en bier N.I.B.E.M., die in. de Graanbeurs van het Huis van Nassau te Zierikzee werd gehouden. De leden van het instituut hielden In Zierikzee. hun zomerbijeenkomst, waaraan tevens een uitgebreide ex cursie over het eiland was verbon- den. De heer Murre hield een korte in leiding, waarin hij de oorzaken be handelde van het te hoge eiwitgehal te van de gerst, die. op Schouwen Duiveland wordt geteeld. De twee belangrijkste oorzaken hier van zijn wel de te hoge stikstofgift en de-te grote legering van de gerst. Beide, factoren houden echter ten nauwste verband met de omstandig heden waarin de boeren de laatste tien jaar op Schouwen Duiveland hebben moeten werken. De inunda ties tijdens de oorlog en de waters noodramp van 1953 hebben de land bouwers genoodzaakt tot het ge bruik van meer stikstof dan in an dere delen van Zeeland. De laatste jaren wordt steeds meer gewerkt naar een normaal bouwplan. De heer Murre wees verder op de ri- goreuze veranderingen die de her verkaveling op het eiland tot stand heeft gebracht, wat ook niet steeds de structuur van de grond ten goe de is gekomen. De heer E. Müller, hoofdlandmeter kadaster en hoofdbureau ruilverka veling gaf de aanwezigen een over zicht van de verkavelingswerkzaam heden op het eiland. Van de 18.000 bunder verkavelde grond zijn er mo menteel 12.000 tijdelijk toegewezen. Hét gevolg hiervan is soms, dat de landbouwers aan de grond niet zo veel zorg bestéden, dan wanneer het definitief was toegewezen. Slechts in de omgeving van Bruinis- De deelnemers aan de zotnerbijeen- komst van het nationaal instituut voor brouwgerst, mout en bier be zochten vrijdag tijdens hun excursie door Schouwen ondermeer de Schelp- hoek bij Serooskerke. Ir. J. A. Emmen, voorzitter van de N.I.B.E.M. rechtsop de dijk in ge sprek met dé secretaris van het Cen traal Brouwerijkantoor, de heer A. J. Boks wit Amsterdam. Foto P.Z.C.). PRIMEUR VOOR VEILING KAPELLE Kankerbestrij ding is er goed mee Nooit heeft één ap pel op de veiling te. Kapelle zoveel opge bracht als de blozen de „Scarlet Pimper nel", die daar vrij dagmiddag klokslag één uur werd geveild. Deze bijzondere ap pél, produkt van een - wonderboom, en ge groeid in een wonder- tuin, ging voor bet lieve sommetje van f 246.— over in han den van de heer ,J. Hoogstrate-de Bat te Kapelle. Een ongekend hoog bedrag voor één ap pel, maar het was dan ook beslist de moeite waard. Geen eukele veiling in ons land kan op dit ogen blik appels van de teelt anno 1958 'aan bieden, zodat Kapelle dus de primeur had. Daar de opbrengst 'n liefdadige bestem ming kreeg, stond 't bij voorbaat reeds vast, dat die eenling met zijn charmante naam „Scarlet Pim pernel" niet voor een appel en een ei zou worden verkocht! Het wérd dus: twee hon derd zes en. veertig gulden. De kanker bestrijding is er goed mee! Overigens heeft de appel reeds geschie denis gemaakt, voor dat hij op de veiling te Kapelle kwam. In november van het vo rig jaar hebben de bekende Zeeuwse fruittelers, gebr. Lin- denbergh uit Wemel- dinge die kort na wereldoorlog II de „Scarlet Pimpernel" als een selectie van de Stark Earliest van uit Amerika in Ne derland intröduce'er- den drie boompjes bezorgd bij de heer N. Kroeze té War mond. Deze laatste heel't de twee jaar oude boompjes van circa één meter hoogte in zijn won- dertuin, 'n met plas tic overtrokken serre, geplant. Het resul taat is verbluffend geweest. Eind februari,, begin maart bloeiden de bo nten in volle luister. Eind juni droegen zij reeds appels, waarvan de beer Kroeze er eni ge naar H.M. de Ko ningin heeft ge stuurd. Inmiddels ont ving hij hiervoor reeds een dankschrij-- ven. Aanvankelijk lag het in zijn bedoe ling één van deze zeer vroege .appels voor een liefdadig doel op. de veiling in Amsterdam te verko pen. maar op advies van de gebr. Llnden- bergh gaf hij de voor keur aan Kapelle. Immers, het gebied rondom dit Zeeuwse frultcentrum is voor ons land het stam land van de „Scarlet Pimpernel". Aldus kon de waar nemend directeur van de velling Kapelle- Biezelinge en Om streken, de heer A. C. de Klerk, vrijdagmid dag onï klokslag één uur in dé tot de laat ste plaats bezette af- mijnzafll mededelen, 'dat de éérste appel van het seizoen zou wórden geveild. De telers en kopers, als mede het veilingper- soueel hadden reeds een bedrag van f 232 bijeengébracht mid dels een intekenlijst, zodat ieder dus zijn steentje bijdroeg voor het goede doel. De appel werd gemijnd door afslager J. Eyersdijk, die mede deelde, dat de „Scar let Pimpernel" op f 400.—- zou worden ingezet! Voor deze gelegenheid beteken de elk nummer op de klok niet één cent, doch één gulden. Op 246. bleef de wijzer staan, zodat dit het bedrag was, waarvoor dé 79 mm in omtrek grote appel eigendom werd van de heer J. Hoogstrate-de Bat. te Bruinisse, waar ondermeer brouwgerstproefvelden werden be zichtigd. Via Ouwerkerk reisde men vervolgens naar Zierikzee, waar in de Graanbeurs van het Huis yan Nassau een koffiemaaltijd werd gé bruikt. In de middaguren maakte cte groep een trip door Schouwen, waar ondermeer een bezoek werd gebracht aan de Schelphoelc bij Serooskerke. Voorts reed men door het fruitgebied van de Westhoek en langs de perce len die thans verkaveld worden. Omstreeks vijf uur heeft men het ei land weer verlaten. De deelnemers waren voor het grootste deel afkoms tig uit zuid-west Nederland, Polen uit Nederland bezoeken hun vaderland. Eén van de gevolgen van de oktober* febeurtenissen van 1956 was, dat ds oolse grenzen open zijn gegaan en dat tienduizenden Polen in de gele genheid werden gesteld hun familie* leden in het vrije westen te bezoeken. Ook enkele Vlissingse Polen hebben reeds hun moeder, respectievelijk va der, broer of zuster gedurende één of twee maanden in hun midden ge had; terwijl anderen er mee bezig zijn om één van hun naaste familie leden naar Nederland te laten over komen. Anderzijds zijn reeds Vorig jaar verschillende Polen voorna melijk uit Breda en Limburg met vakantie naar Polen gegaan om hun familieleden na jarenlange scheiding te ontmoeten. Enkele Nederlandse bedrijven waar zij werkzaam zijn, gaven hun een tegemoetkoming in d.e reiskosten en in de toekenning van extra-vakantiedagen. Naar wij vernemen hebben ook dit jaar verschillende Polen, waaronder voor het eerst ook een vijftal uit Vlissingen, een inreisvisum voor Po len aangevraagd. Zij zullen ln de komende weken hun vaderland bezoe- ken. Gemeenteraad Vlissingen vergadert donderdag De Vlissingse gemeenteraad verga dert donderdagmiddag aanstaande om 2 uur. In deze vergadering zal onder meer een schrijven van debite ren J. W. A. Deynen, J. J. van 'dér Harst en H. Schagen worden overge legd, waarin namens vele bewoners van de wijk gelegen tussen de Pre sident Rooseveltlaan, Vredehoflaan en de Willem Klooslaan, ongerust heid wordt uitgesproken over d« voorgenomen flatbouw in deze Wijk, Tevens wordt een vertrouwelijke no ta van burgemeester en wethouders overgelegd, over de exploitatie van de N.V. Grand Hotel „Britannia", naar aanleiding van een bij het voor onderzoek van de gemeentebegroting gestelde vraag. Mulo-examens Goes Voor het examen mulo-B. vrijdag in Goes: mej. E. A. M. Jan sen, Vlissingen en de heren P. do Nooijer, J. H. Kuiper, W. v. Iren, J. J. de Bei;t en K. Bendsmeijder allen te Vlissingen, A. G. den Hoed, Yerse- ke, W. E. Gijssel, Wemeldinge, J. A, de Boe, Kattendijke, W. H. J. Goossen en A. J. van Zweden, Goes, J. C. Zandee, Nieuwdorp, D. Janse. Arne- muiden, J. de Keijzer en C. M. van Rijswijk te Middelburg. Het A-dlploma behaalden de da mes S. Jelderda, Vlissingen, M. J. de Jager, Kapelle, A. v. Donk en J. D. Fraanje te Goes en de heren C. P". H. Murth, Brouwershaven. K. G. F. Fennema, Zierikzee, G. S. Slager, Haamstede, C. Roukema, Bruinisse en J. W. de Jager, Kapelle. Vier kan didaten afgewezen. Ir. M, v. d. Graaf per 1 september met pensioen. Aan ir. M. v. d. Graaf, leraar aan de r.h.b-s. te Middelburg en het openbaar lyceum te Goes, is met ingang van ,1 september a.s. 'wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd eervol ontslag verleend. Schelde-roeiers naar wedstrijd in Den Helder Zaterdag en zondag zal een team van de koninklijke maatschappij „De Schelde" deelnemen aan sloepenwed strijden in Den Helder. De Vlissingers komen uit tegen ploegen van „Wil ton" uit Rotterdam, R.D.M. uit Rot terdam, Werkspoor en N.D.S.M. uit Rotterdam. Ook zullen sloepen van de marine en zeevaartscholen deelnemen aan deze wedstrijden. VANDAAG Middelburg Electro: „Konigswalzer'?, 7 en 9.15 uur, alle. leeftijden; Schouw burg: „De babysitters van de ma rine", 8 uur, alle leeftijden; Molen water: Miniatuur Walcheren, 9—22 U.j Van Benthem Jutting Tentoonstel ling grafisch werk van Picasso. Vlissingen Alljambra De hel der ver lorenen", 7 en. 9.15 u., .14- Jaar; Luxor: „Dal des doods", 7 en 9 uur, 18 jaar. Goes Grand: „Die goldene Brtlcke", 7 en 9 uur, 14 jaar. MORGEN Middelburg Electro: Als zaterdag, 3.SÓ, 7 en 9.15 uur; Schouwburg: Als za terdag. 2,30 en 8 uur: Molenwater: Miniatuur Walcheren, 9—22 uur. Vlissingen Alhambra: Als zaterdag, 3, 7 en 9 uur; Luxor: Als zaterdag, 3,-7 en 9 uur. Goes Grand: Als zaterdag, 7 en'5'uifr, „Sergeant Zack", 3 uur, 14 jaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 2