CALVE Vol en zacht van smaak SLASAUS VERKEERSOVERTREDINGEN VOOR KANTONRECHTER MIDDELBURG WALCHEREN BOERENLEENBANK DRIEWEGEN VIERDE 40-JAR1G BESTAAN CAIVÉ SLASAUS] UITSLAG MERRIEKEURINGEN TE MIDDELBURG vrudaq 4 juli 1958 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT. 7 TWEE ZAKEN AANGEHOUDEN Bij inrijden van inrit geen voorrang gegeven Voor de kantonrechter te Middel burg, mr. T. W. Attema, moest zich woensdag verantwoorden de koop man J. J. uit 's-Heer Arendskerke, die op 22 maart jj. bij het inrijden van een inrit naar zijn woning met een vrachtauto geen voorrang ver leend had aan een hem achterop ko mende personenauto. De bestuurder van deze laatste auto remdo krach tig, slipte weg naar het langs de weg gelegen rijwielpad en kantelde in een sloot. Gelukkig deden zich geen ernstige persoonlijke ongelukken voor. J. vertelde de kantonrechter, dat hij ongeveer 100 meter voordat hij de inrit inreed, richting aangege ven had, in zijn achteruitkijkspiegel gekeken had maar niets gezien had en bovendien nog voorgesor teerd had. Eerst bij het links af slaan hoorde hij de personenauto remmen. „Deze reed met een vaart van 120 km," vertelde verdachte „waardoor ik hem niet gezien heb". De officier van justitie, mr. Ph. M. Schenken- berg van Mierop, vond het een ernsti ge overtreding, waarvoor een boete van f 100.geëist werd. De kanton rechter veroordeelde J. conform de eis van de officier. De commissaris J. v. d. K. uit Wol- phaartsdijk had op 24 mei jl. op de Molendijk in zijn bestelauto met goeds rechts gehouden en bovendien feen voorrang verleend aan een uit e Lepelstraat komende personen auto. v. d. K. meende, dat ae schuld van de hierop gevolgde aanrijding bij de bestuurder van de personen auto lag, omdat deze veel te hard reed. Uit de verklaringen van ver schillende getuigen was de politie rechter echter gebleken, dat beide wagens niet hard reden. IJzeren paaltje Verdachte verklaarde, dat hij on geveer een meter naar rechts had kunnen gaan, maar dat hij dan een ijzeren paaltje voor zijn wie len gehad zou hebben. Het paaltje bleek tijdens de behandeling van deze zaak nog al moeilijkheden op te leven en daar het kruispunt bo vendien niet één van de gemakke lijkste is, besloot de kantonrech ter de zaak aan te houden om aan de hand van een foto van de stand van het paaltje, een volgende maal een uitspraak te doen. De landbouwersknecht J. S. uit Hoe- dekenskerke. reed op 1 juni jl. des nachts om ongeveer 12 uur op zijn motor over de Noordweg te Ove- zande. terwijl hij groot licht voerde. Op dit moment naderde juist een wachtmeester van de rijkspolitie. De wachtmeester stapte van zijn flets en gaf met een rode lamp een stop teken. Verdachte verklaarde de wachtmeester in het geheel niet ge.- zien te hebben. De politieman was evenwel geheel verblind. Dat kon S. echter niet geloven. Mr. Attema be- sliste daarna, dat de wachtmeester Benoeming bij waterschappen. Bij Koninklijk Besluit zijn benoemd in de provincie Zeeland: tot lid van het bestuur der waterkering van de calamiteuze polders Oost-Beveland en Wilhelmina (Z.B.) F. de Groene te Wilhelminadorp (gemeente Katten- dijke); tot voorzitter van de water kering van de calamiteuze polders Hoofdplaat en Thomaes, A. P. Calon te Hoofdplaat; tot dijkgraaf van de eveneens gehoord zal worden. De ïak werd daarom aangehouden. De vertegenwoordiger W. van K. uit Goes werd geverbaliseerd om dat hij de bocht in de rijksweg M'burg-Goes ter hoogte van de Sloedam met zijn personenauto links genomen had. Van K. reed in de richting Goes en daar de bocht naar rechts ging, hoefde hij dus niets „af te snijden". Mr. Schenkenberg van Mierop nam aan, dat Van K. door een te hoge snelheid de bocht niet juist kon nemen. De officier eiste een boe te van f 20. Uitspraak: conform de eis. De oliestookmonteur H. A. F. uit Middelburg reed 11 juni jl. omstreeks half twaalf over de hoofdstedelijke Markt, terwijl het achterlicht van zijn fiets niet brandde. Volgens F. was het lampje er uitgehaald. Hier mee rekening houdend reduceerde de kantonrechter de els van f 4 tot f 3. Voorts stond terecht de controleur van een busonderneming, N. C. R., uit Goes. Op 1 januari jl. had een der werknemers van de onderne ming, de monteur J. M. L.f een auto bus bestuurd over de Veerweg te Wolphaartsdijk zonder daarbij in het .it te zijn van een werkboekje. Dit boekje nu had R. /Ie man moeten verstrekken. Verdachte verklaarde, dat L. In dienst is als monteur, niet als chauf feur. Hij valt echter wel eens in, wanneer een der chauffeurs ziek is of vakantie heeft. De kantonrechter wees de controleur er op, dat deze invaller dan wel over een werkboekje moet beschikken. Conform de els van de officier veroordeelde mr. Attema de controleur tot een boete van f 5. Verdeling wethouderszetels in Vlissingen Naar wij vernemen, hebben de ver schillende fracties in de Vlissingse gemeenteraad overeenstemming ver kregen over de verdeling van de wet houderszetels. De heren M. A. van Popering (p.v.d.a.) en W. Poppe (c.h.) zullen worden herbenoemd, ter wijl in de plaats van de heer J. Post (p.v.d.a.), die zich niet herkiesbaar stelde zijn fractiegenoot, de heer C. J. Gillissen Verschage tot wethouder zal worden benoemd Bij het overleg is ook gesproken over de benoeming van een vierde wethou der, doch hier bleek slechts één frac tie voor te zijn. Onthulling gedenksteen te Zierikzee In huis „De witte swaen". Maandag a.s. wordt een gedenksteen onthuld in het huls „De Witte Swaen" aan het Havenplein te Zierikzee. Dit zeventiende eeuwse huis, een sieraad van de stad, werd door de watersnood verwoest en daarna met financiële hulp van het Franse par lement hersteld. Bij de onthulling zullen daarom Franse parlementsle den, leden van de „Groupe d'amitie France>—Pays Bas" aanwezig zijn. Zij zullen er een groep van ongeveer tten Nederlandse collega's ontmoeten, die onder leiding staat van de heer Van der Goes van Naters. Om kwart voor drie worden de gasten in het gemeentehuis ontvangen, daarna gaat men naar „De Witte Swaen" voor de onthullingsplechtigheid. De steen draagt het volgende, aan Ovidius ontleende, Latijnse opschrift: Omnia pontus erant sed nulla cuspis aper- tum valuit destringere cygnum. De Nederlandse vertaling staat er in kleine lettertjes bij: Zee was het al, nochtans geen drietand die vermocht de zwaan, hoe bloot en weerloos ook, te schampen. MIDDELBURG Middelburgs Muziekkorps. Het Middelburg Muziekkorps geeft vanavond (vrijdag) een concert op de Markt Het programma, dat uit gevoerd wordt, is dat van twee we ken geleden, toen het concert uitge steld werd. Muzikale mars. Ter gelegenheid van de bondswan- deltoditen van het K.N.G.V. zullen de muziekvereniging „Excelsior" en de signaalafdeling van „Achilles" za terdag a.s. een mars door Middelburg maken. Het vertrek is vastgesteld op 8 uur. De route is als volgt: Singelstraat, Koepoortstraat, Zuldsln- gel, Bleek, Balans, Wagenaarstraat, Lange Noordstraat, Markt, Graven straat, Gortstraat, Plein 1940, Lange- viele, Beddewijkstraat, Vlasmarkt, Markt, Lange Delft, Segeersstraat, Londense kaai. Nieuwstraat, Lange Delft, Koorkerkatraat, Onder de To ren, Groenmarkt, Nwe Burg, Markt, Lange Noordstraat, Bachten Steene, Groenmarkt, Korte Burg, Balans, Spanjaardstraat, Molstraat, Dam, Brakstraat, Breestraat, Schultvlot- straat, Singelstraat. Geslaagd De heer J. F. Verniel te Middelburg slaagde in Den Haag voor de akte Gemeentefinanciën (deel H). Soelekerkepolder K. A. van Lange- raad te Kamperland (gemeente Wis- senkerke), uiterlijk tot het einde van het zittingsjaar, waarin hij 70 jaar zal zijn geworden; tot dijkgraaf van het waterschap St. Maartensdijk A. P. Geluk te St. Maartensdijk; tot ge zworene van de polder Vier-Bannen- van-Duiveland C. J. van Westen te Zierikzee, uiterlijk tot het einde van het zittingsjaar, waarin hij 70 jaar zal zijn geworden en J. A. van Nie- wenhuyze te Nieuwerkerk; tot lid van het bestuur van het waterschap voor de uitwatering door de sluis in de Plet, J. Goense te Ovezande en J. Noteboom te 's Heer Arendskerke; tot gezworene van de Schengepolder J. Noteboom te 's Heer Arendskerke, tot gezworene van het waterschap de Breede Watering bewesten Yer- seke, I. Luteijn, te Nisse; tot gezwo rene van het waterschap Ooster- en Sirjansland P. J. Hanse te Bruinisse; tot gezworene van het waterschap St. Maartensdijk M. J. Mol en G. D. Kloet, beiden te St. Maartensdijk; tot gezworene van het waterschap Baarland M. J. Almekinders tc Baar land; tot gezworene van de Van Clt- terspolder M. Boonman te 's Heer Arendskerke; tot gezworene van de Kreek rakpolder J. E. Vogelaar te Rilland-Bath, tot gezworene van de Karelpolder N. Nagelkerke te Krab- bendijke, uiterlijk tot het einde van het zittingsjaar, waarin hij 70 jaar zal zijn geworden; tot gezworene van het waterschap Oud- en Nieuw- Noord Beveland P. van Dijke te Co- lijnsplaat (gemeente Kortgene). Mulo-examens Goes Tijdens het In Goes gehouden mulo examen voor het diploma B, slaagden de dames G. S. W. v. d. Berg, Axel; N. S. C. de Putter, Zaamslag; M, M. J. Willeboordse, Middelburg; J. J. Roose, Oostkapello en M. C. v. Doe selaar, Terneuzen en de heren: D. L. v. 't Leven, Bruinisse; C. J. Rink- houd en E. C. L. Marteijn, Oost burg; a. M. A. Viergever, Noordgou- we; J. Minderhoud, Vrouwenpolder; F. Otte, St. Laurens, J. M. Scheers en A. Salomé, Vlissingen. Het diploma-A behaalden do dames E. D. C. Dorleijn, Middelburg; H. L. Speijers, Hoedckcnskerke; J. Karei- se en J. E. van Sprang, Goes; C; M. de Wolff, M. P. de Visser en M. Bos- selaar, Souburg en de heren J. A. W. de Meester, IJzendijke, B. Hubregt- sen, Waterlandkerkje, M. J. Steen hard, Goes, W. c. Bos. Vlissingen en J. v. Keulen, Aagtekerke, Marktberichten VISMIJN VEERE 5 Juli, 743 kg exportgarnalen 1.69-5.03. 855 kg «char 16-21. 321 kg bot 16-18. 489 kg tong 1.90-2.77. 43 kg schol 21-27. 2 kg rog 37 kg wijting 22-24. 1008 kg doorge draaide vis. VEILING GOES 3 Juli. Export- en Industrieveiling. Ju- cunda I 116-125, n 104-108. Mad. Moutot I 93-99, II 88. Reglna I 88, n 76. Mach. Fr. I 81, II 76. Climax I 109, II 76. Sengana I 81, II 78. Diverse aardbeien afwijkend Frambozen in kratten I 219-221, II 200. Gewone veiling. Mad. Moutot per doos I 33, idem per kg I 118-122, n 87-127, afwij kend 55. Regina per doos I 34-55, II 27-40, afwijkend 19, idem per kg I 109, II 83-98. Climax per doos II 32, idem per kg II 59- 74. Rode bessen per doos I 35-39, II 18-31. IU 19-20, Idem per kg 1.122, II 97-117, IU 76. Frambozen per doos I 48, ri 39-40. Per ziken per stuk I 14-30, n 22. Kersen: Hol landers II 118-136. Markiezen I 155, II 137- 149, III 89. Br. Bruine I 143, H 143. Mei kersen II 96. Suikerkersen II 81-67. VEILING KRABBENDIJKE 3 Juli. Industrie- en exportveillng. Ju- cunda 1117-128, n 108, afwijkend 45. Mach. Fr. n 61. Gewone veiling. Mach. Fr. I 42 per doos, II 32-37 per doos, H 54-106 per kg. Reglna I 38-39 per doos, I 115 per kg, n 27-38 per doos, II 67-83 per kg. Climax n 31 per doos, II 91 kg. Senga Sengana I 39-11 per doos, I 108-112 per kg, II 37 per doos, af wijkend 45 per kg. Mad. Mouto* II 28 per doos, II 78-118 per kg, afwijkend 45 per kg. Jonkheer van Tets I 32-38 per doos, II 31-33 per doos. Malling Promise I 47 per doos, H 31-41 per doos. VEILINGEN EN MARKTEN BARNEVBLD. Coöperatieve Veluwge elerveillng Barne- veld—Ede. Weekaanvoer circa 900.000 st. Handel vlug. Prijzen eieren van 39—47 gr. 6.65—10.02, idem 47—54 gr. 10,31—12.93; —60 gr. 13.33—14,45, idem 60—68 gr. 14.f 13.28, idem 63—68 gr. 15.30—16.11, alles per 100 stuks. eierveiling S.B.E. Aanvoer 558.098 stuks. Handel redelijk. Prijzen eieren van 44— 47 gram 8.70—10.09. Idem 54—60 gr. 13 25— 14.40, idem 60-63 gr 14.50—13.37, Idem 63—66 gr. 15.5015.55. eendeeieren: 65—71 gr. 11.30—12.10, alles per loo stuks, eiermarkt: aanvoer 1.600.000 stuks Han del stug. PfSzen eieren van 60—64 gr 15—15.60, algemene prijs 15.25. kiloprijs 2.47, basis 61,8 gram. Henneëieren van 40—68 gram 11—14, kiloprijs 2—2.50, Prijsnotering Gelders Overijselse ver ging van Bierhandelaren. Grote eieren 15.10—15.50, gewicht 62—68 gram, kleine eieren 14—15, gewicht 56—61 gram. Hen- neëieren 8—11 gewicht 58—41 gram. VLISSINGEN Concert ,Ons Genoegen". De koninklijke harmonie „Ons Ge noegen" te Vlissingen geeft onder leiding van de heer P. de Rooij za terdagavond a.s. om 8 uur, een con cert in het Bellamypark. Met mede werking van de drumband zullen worden uitgevoerd: 1. „Ostende in bloéTnen", een mars van Godefroi; 2. La Fee aux jeux bleus", overture van A. Govaert; 3. „1' Etendard Féderale" een mars van Fourigal; „Classical Memoires" van M. Ewing; 6. „In een Chinese tempeltuin", A. Kételby en 6. „De 4e divisie mars" van J. Laro; 7. „Semper Fidelis", J. P. Sousa; 8. „Gemaskerd bal" (Gavotte, elegante wals, intermezzo) van J. Beekhoven; 9. „Wiener Burger", wals van C. Zhierer en 10. „Met muziek" van P. de Kort. VROUWENPOLDER Pols gebroken. De twaalfjarige S. Kole uit Vrou wenpolder is bij het spelen op het schoolplein gevallen en zo ongeluk kig terecht gekomen, dat hij zijn pols brak. TEGOED VAN2'A MILJOEN INHOUD 0.38 L - STATIEGELD 20ci i Hartelijke hiuldiging van oprichter-voorzitter e viering van het veertigjarig jubi leum van de Coöperatieve Boeren leenbank „Driewegen", omvattende het werkgebied Driewegen, Oudeian- de en Eiiewoutsdijk, is een grootse huldiging geworden voor de 87-jarige voorzitter J. Timmerxnan, die sedert oprichting bestuurslid is geweest en de laatste dertien jaar de voorzit tershamer heeft gehanteerd. Dank en hulde werd de grijze voorzitter ge bracht voor het vele en goede werk, dat hij voor de bank heeft verricht in het belang van de momenteel ruim 900 spaarders. Er waren nog meer Jubilarissen op de gistermiddag in vergaderzaal „Van de Guchte" te Driewegen ge houden -receptie. Het waren de heren W. Nijsse, Jacs. Blok, M. de Broe- kert en P. Rlngelberg, die tot de op richters van de Drieweegse Boeren leenbank behoren. De heer Nijsse is reeds vijftien jaar bestuurslid, ter wijl de heer Jacs. Blok van de op richting af tot 1920 zitting heeft ge had in het bestuur. Ook deze jubila rissen kregen in ruime mate hun deel van de vele goede en waarderende woorden, die door verschillende spre kers werden geuit. Ter gelegenheid van het veertigjarig bestaan is een door de kassier, de heer M. A. Slaakweg, samengesteld jubileumverslag uitgegeven, dat een indruk geeft van de grote vlucht wel ke deze bank heeft genomen. Het spaargeldtegoed is in de loop der ren enorm toegenomen en bedraagt thans niet minder dan 2% miljoen gulden. Dit geld is eigendom van ne genhonderd spaarders, hetgeen bete kent, dat ieder van hen gemiddeld rond f 2600.heeft uitstaan. Wanneer we zien, dat het gemid delde van de meeste Boerenleen banken in Nederland „slechts" Universitair examen Aan de rijksuniversiteit te Gent pro moveerde donderdag cum laude tot doctor in de letteren en wijsbegeerte de heer M. J. G. de Jonge, leraar in de Nederlandse taal en letterkunde aan het Petrus Hondiuslyceum te Terneuzen. Zijn proefschrift was ge titeld: „Willem Bilderdijk'8 verborgen werkzaamheid a,ls dramatisch dich ter". Officiële publtkaties MIDDELBURG. TOEPASSING WEGENWET. en w. van Middelburg maken bekend, dat het voornemen bestaat een deel van de KoudekerKseweg, zijnde de verbin ding tussén die weg en de Oude Koude- kerkseweg te onttrekken aan het open haar verkeer. De situatietekening ligt ter inzage ter gemeentesecretarie kamer 14. Schriftelijke bezwaren tegen deze ont trekking kunnen worden Ingediend bij de gemeenteraad binnen veertien dagen i de dagtekening van deze publikatie. Middelburg. 1 juli 1958. De merrie-preniiekeuringen van de afd. Zeeland van de Kon. Vereniging „Het Nederlandse Trekpaard" lever den te Middelburg bij de tweejarige merries een zeer behoorlijke klasse merries met een paar goede kopnum- nters op. De klasse S-jarige was ook goed, inaar zonder uitblinkers. Dit zelfde geld voor de categorie 4-jarige merries. De categorie 510-jarige merries kleine maat was een klasse van zware fokmerries. Ook de grote mnat van deze leeftijdsklasse was zeer goed. De uitslagen waren als volgt 2-jarige merries, kleine maat. Rita van de Belt v. Iz. de Buck, Grijpskerke p. Oostka- pelle le; Sonja van Oranjezon v. Wed. J. Bliek en Zn., Vrouwenpolder 2a; Olga v. Adrl. Gldeonse. Serooskerke 2b; Ina van Welzlnge v. J. Lorler, Ritthem 2c; Herseur- ltne v. d. Dorpsstr. v. A. Francke, Melisker- ke 3a; Katellne v. d. Polder v. A. Mal- jaars. Vrouwenpolder 3b; Agda van Plant- lust v. Joh. Msljaars, Oostkapelle 3c; Kaiis- ta van de Polder v. A. Maljaars, Vrouwen polder 4a; Annie v. J. W. Reijnterse, Bigge- kerke 4b; Bertha v. Joh. Gideonse, Seroos kerke 4c; Irma v. L. Verhage, Koudekerke, p. Middelburg 4d; Lucle van Weizicht v. Kr Besuijen, Serooskerke 4e. 2-jarige merries, grote maat. Jeanne van Janshof v. J. Maljaars Jzn., Oostkapelle le; Ina van 't Hoogland v. L. J. Lorler, Middel- burg 2a: Ruda van Wilgenhorst v. Iz. de Buck, Grijpskerke 2b; Mlrza van de Berg v. L. de Witte, Koudekerke 2c; Sonja v. Js. Vos, Koudekerke 3a; Hilda van 't Hoogland v. L. J. Lorler, Middelburg 3b; Iza van Ter- hofstede v. Iz. de Buck, Grijpskerke 3c; An nie van Olmen v. Adr. Meljers, Serooskerke 4a; Fannie v. W. Louwerse, Veere 4b; Sonja van Hogelande v. P. Duvekot, Grijpskerke 4c; Vera van Eindewege v. W. de Visser Pzn., Mellskerke 4d; Ella van Molenperk P. J. Abrahamse, Serooskerke 4e. 3-jarige merries, kleine maat. Gerda van Nieuwland v. L. J. Lorler, Middelburg le; Nelly P. S. Kodde. Koudekerke 2a; Rle v. W. de Visser Pzn., Mellskerke 2b; Mlnetta v. J. Coppoolse, Oostkapelle 2c; LIa van Kie- vitshoek t. J. Marinl8sen en Zoon, Middel burg 2d; Marianne van Herseur v. J. A. Wisse, Koudekerke 2e; Annie van Gable v. P. J. Wisse. St.-Laurens 3a; Pollie v. H. Pe per en Zonen, Angtekerke Sb; Clara van Mlrza v. Sam. Maljaars. Aagtekerke 3c; Nel lie v. W. J. Sandei'se, Serooskerke 3d; Corrie van Lampzinshoeve v. Wed. W. Bommeljé, Koudekerke 3e; Hersa van Nico v. Sam. Mal jaars, Aagtekerke 4a; Flora v. Wed. .1. Bliek en Zoon. Vrouwenpolder 4b; Cora v. Js. Vos, Koudekerke 4c; Cora v. P. de Visser Kzn., Oostkapelle 4d. 3-jarige merries, grote maat. Juliana van Dubolshoeve v, Joh. I. Cevaal. Grijpskerke le; Irene v. Iz. Kluijfhout. Koudekerke 2a; Irene van Terholstcde v. S. de Visser, Ga- plnge 2b; Vera v. L. Francke, Gr(jpskerke 2c; Soiie van Quarré v. A. Poppe, Grijpsker ke 3a; Lisette van Groede v. J. A. Vos, Ga- pinge 3b; Dula v. H. de Pagter, Serooskerke 3c; Irma v. Adr. Gideonse, Serooskerke 4a; Mina v. J. Lorler, Ritthem 4b; Nelly van Zeedijk v. Joh. Gideonse, Serooskerke 4o. 4-jirige merries, kleine maat. Corn v. L. Vos, Grijpskerke le; Zalite van Donkerzicht v. P. Koole, West-Souburg 2aClara van Duiner- I. Verhage, Koudekerke 2b; Annie van Quarré v. A. Poppe, Grijpskerke 2c; Siena v. Jac. Dingemanse, Grijpskerke 3a; Flora v. Joh. Tevel, Koudekerke 3b; Minette van Veere v. W. Louwerse. Veere 3c; Ninette van Oostburg v. W. Verhage, Westkapelle. 4a; Flora v. L. Verhage, Koudekerke, p. M'burg 4b; Metha v. S. Minderhoud, Middelburg 4c. 4-jarige merries, grote maat. Fiorina van Duinerve v. I. Verhage, Koudekerke le; Frida van Weizicht v. P. C. Dieleman, Rit them 2a; Vera v. P. Kampert Pzn., Biggeker- ke 2b; Greta van Groenenbürg v. F. Mal jaars, Koudekerke 3a; Marie v. S. de Visser, Oostkapelle 3b; Lida van Tivoli v. P. Verha ge, Koudekerke 4a; Astrld van Overhof v. Jac. Meyers Czn., Serooskerke 4b. 510-jarige merries, kleine maat. Adèle van de Ruigtens v. Iz. de Buck, Grijpskerke, p. Oostkapelle la; Cora van Lindenhof v. Iz. de Buck, Grijpskerke, p. Oostkapelle lb; Gonda van 't Hof Nieuwland v. Fa. A. Wisse en Co., Nieuw- en St.-Joosland, 1c (A); Ruda v. Iz. de Buck, Grijpskerke. p. Oostkapelle 2a; An nie van de Eendracht v. D. A. van Nieuwen- huyzen, Nw.- en St.-Joosland 2b; Flora van de Polder v. A. Maljaars, Vrouwenpolder 2c; Lia v. H. de Pagter, Serooskerke 2d; Laura v. Gebr. Koole, St.-Laurens 2e; Lies van Veere v. P. C. Dieleman, Ritthem 2f (A); Mimi van 't Veer v. J. Boogaard Jzn., Me llskerke 2g; Bertha van Groenenbürg v. D. A. van Nieuwenhuyzen, Nw. en St.-Joosland 3a; Corrie v. L. de Witte, Kou'kerke 3b; Em my v. d. Wieën v. P. Duvekot Wzn., Grijps kerke 3c; Clara v. J. Roelse en Zn., West kapelle 3d; Anny van Steeg v. Iz. de Buck, Grijpskerke, p. Oostkapelle 3e; Truus van ae Polder v. P. Besuyen, Serooskerke 3f; Carla van Kruispolder v. I. Verhage, Koudekerke 3g; Irene van 't Hof, Nieuwland v. Fa. A. Wisse en Co., Nw. en St.-Joosland 3h (A); Bella van St.-Joosland v. J. v. d. Bosse, St.- Laurens 3i; Nora v. L. Verhage Jzn., Kou dekerke p. Middelburg 3j (A); Cora v. P. Brasser, Koudekerke 4a (A); Irma v. J. de Nood. Middelburg 4b; Bisnca van Zeeduin v. J Maljaars Jzn., Oostkapelle 4c; Bianca van Molenperk v. P. J." Abrahamse, Seroos kerke 4d: Miraa van Veere v. P. C. Diels- niuii. Ritthem 4e (A); Fiprina van Dishoek v. Jac Meyers Can., Serooskerke 4f; Clara van Pnullnfeburg v. Adr. Meyers, Seroosker ke 4uSelmn van Oranjezon v. Wed. J. Bliek en Zn., Vrouwenpolder 4h; Irene v, Jacob Vos, Koudekerke'4i; Moor vaii Nico v. P. J. Wisse, St.-Laurens 4j; Mlrza v. L. Vsr*: huge, Koudekerke, p. M'burg 4k (A). 5—10-jarige merries, grote maat. Gusta v.,*t Hof Nieuwland v. Pa. A. Wisse en Co., Nw. en St.-Joosland la (A); Bea van Moustic v. P. Koole, Souburg lb <A); Annie van Don kerzicht v. S. de Visser, Vrouwenpolder 2a Marijke van Veere v. W. Louwerse, Veere 2b; Gerda van 't Hof Nieuwland v. Fa, A. Wisse en Co., Nw. en St.-Joosland 2c CA); Mia van Melo v. Jac. de Lange; Ritthem 2d; Annie van Noëlla v. J. de Nood, Middelburg 3a; Ruda van Kapelle v. Joh. Maas, Seroos kerke 3b (A); Metha v. P. de Visser Kzn,, Oostkapelle 3c: Antwlce v. d. Brakke v. J. Boogaard, Mellskerke 3d; Gerda van Molen hoek v. Abr. Brasser, Köudekerke 3e; Ma rijk* van Jenny v, Fa, Reynlerse-Bósgra, f 1300. f 1400.bedraagt, da ti komt Driewegen wel bijzon der goed uit de bus, aldus sprak de heer J. H. Vroom, die namens de Centrale Bank in Utrecht zijn gelukwensen aanbood. Nadat spreker er op gewezen had, dat het besturen van een Boerenleen bank beslist geen gemakkelijke taak is, richtte hij zich met vrien delijke woorden tot de scheiden de voorzitter Timmerman. Als blijk van waardering voor het ve le werk door hem verricht, bood de heer Vroom de voorzitter na mens de Centrale Bank een boek aan, alsmede een oorkonde. Tevoren had de voorzitter van de raad van toezicht, de heer Iz. de Dreu een welkomstwoord gesproken, 'aarbij hij zich tot de jubilerende le den wendde. De heer Timmerman bood hij een fauteuil aan. Voorts voerden het woord burgemeester D. Lodder van Driewegen en Eiiewouts dijk die er op wees, dat de bank een grote populariteit geniet bij de bevolking burgemeester P. H. Do- minicus van Borssele en burgemees ter W. N. van Liere van Oudelande. Ook de voorzitter van de Ring Noord en Zuid-Bevelanden van de Boeren leenbank, de heer D. W. Lindenberg uit 's Heer Arendskerke sprak woor den van gelukwens. Tijdens deze druk bezochte receptie deelde de heer De Dreu nog mede, dat de heer Timmerman tot ere-voor- zitter van'de vereniging was be noemd. De oudvoorzitter sprak ten slotte een uitvoerig dankwoord, waarin hij enkele herinneringen op haalde. 's Avonds was er een geani meerde feestavond, welke eveneens druk was bezocht. Koudekerke 4a; Mirea van Clairon v. S. Mal jaars. Aagtekerke 4b; Augusta v. W. Lou werse, Gapinge 4e; Ida van 't Hof Nieuw land v. S. de Visser, Oostkapelle 4d. Merries, ouder dan 10 jaar. Jeanette v. Wed. J. Bliek en Zn., Vrouwenpolder 2e. De hieronder vermelde merries, welke 2 ach tereenvolgende malen no. 1 stonden, wer den getoond: Lydie van Henrlëttehoeve v. Js. Vos. Koude kerke (A) en Zora van E.D.R. v. J. Maljaars Jzn Oostkapelle. N B. De achter de nummert geplaatste aan duiding A geeft aan, dat deze merries het gebruikswaardecertifcaat A behaalden. VE ULENKEURINGEN. Tegelijkertijd organiseerde de Vereni ging van Walcherse paardenfokkers „Hippos" een keuring van hengst- en merrieveulens. Er werden verschillen de zeer goede veulens voorgebracht, zodat dan ook van een geslaagde fok- dag kon worden gesproken. De volgende premies werden toege kend: Merrieveulens, geb. na 1 mei '58: Ladie van 't Hof Nieuwland v. Fa. A. Wisse en Co., Nw. en St.-Joosland la; Sonja van Melisker- ke v. J. Boogaard Jan.. Meliskerke lb; An nie v. Kr. Janse, Middelburg 2a; Gerda v. Joh. Tevel, Koudekerke 2b; Ladle v. Js. Vos, Koudekerke 2c; Alma van de Westhoek v. Jac. de Lange, Ritthem 2d; Lien van 't Hof Nieuwland v. Fa. A. Wisse en Co., Nw. en St.-Joosland 3a; Cula van Hogelande v. P. Duvekot, Grijpskerke 3b; Gonda van Zee duin v. J. Maljaars, Oostkapelle 3c; Flora v. J. Dingemanse, Grijpskerke 3d; Anja van Oranjezon v. Wed. J. Bliek en Zn.. Vrou wenpolder 3e; Annie v. P. S. Kodde, Koude kerke 3f; Martha v. A. de Lange, Koudeker ke 4a; Nellie v. W. Roelse. Koudekerke 4b; Julia van Guido v. W. Verhage, Westkapel le 4o I Miraa van Koudekerke v. P. Brasser, Koudekerke 4d. Merrieveulens, geb. t/m 30 april '58: Honda v. Joh. Gideonse, Serooskerke le; Annie v. P. Lamport Pzn., Blggekerke 2a; Gerda van Zeeduin v. J. Maljaars, Oostkapelle 2b; Eva van 't Hof Middelburg v. J. de Nood, Mid delburg 2c; Sonja van Torenzicht v. L. Francke, Grijpskerke 3a; Elza van 't Hoog land v. L. J. Lorler, Middelburg 3b; Corrie v. J. Dingemanse, Grijpskerke 3c; Tosca v. J. Poppe, Ritthem 3d; Loeska v. G. A. Leen- dertse. Middelburg 3e; Aredla van Gerda v. Fa. Wed. J. Francke en Zoon, Oostkapelle 3f; Cora van de Lange Pacht v. Jao. Vos. Koudekerke 3g; Gretha v. K. Poppe, Oost kapelle 4a; Ella van de Molenweg v. J. Roel se en Zn., Westkapelle 4b; Tosca van Wei zicht v. Kr. Besuijen, Serooskerke 4c; Meta van Kranensleln v. J. Maljaars Zzn., Oost kapelle 4d. Hengstveulens, geb. na 1 mei '58. Bleeriot v. W. Louwerse, Veere la; Benno van Schelde- zicht v. P. Koole, Souburg lb; Bombo van 't Hof Middelburg v. J. de Nood, Middelburg 2a; Raboud van de Linge v. Iz. de Buck, Grijpskerke 2b; Revanche van de Linge v. Iz. de Buck, Grijpskerke 2c; Rudo v. P. Be suijen, Serooskerke 2d. Hengstveulens, geb. t/m 30 april '58. Alberd van Duinhelm v. S. de Visser, Oostkapelle le: Paul van Groenenbürg D. A. van Nieuw en haijzen, Nw, en 6L*Jocsland Sej Opnieuw smokkelauto met 1000 kg boter achterhaald In de nacht van woensdag- op donder dag heeft zich aan het Zeeuws-Naam se smokkelfront wederom een wild tafereel afgespeeld. Een grote perso nenwagen, die uit de richting Koe wacht kwam, werd opgemerkt en achtervolgd door de Lokerense mo biele brigade der Belgische douane. Na een zware beschieting viel de wa gen onder Moerbeke in handen van de douane. De chauffeur was wederom reeds verdwenen, maar in de wagen troffen de douaniers 1000 kilogram boter aan. Men vermoedt, dat men nu kan nagaan, welke bende er hier aan het werk is geweest, want de auto droeg een officiële nummerplaat. Het onderzoek wordt zowel van Ne derlandse als van Belgische douane zijde verwoed voortgezet. Wellicht kan het beruchte smokkelgebied Zeeuwseh-Vlaanderen, waar het. de laatste tijd weer zeer woelig is, nu van een belangrijke bende worden ge zuiverd. Voor eerste maal Zeeuwse hondententoonstelling Op 9 augustus fe Goes. De raad van bestuur op kynologiscb gebied in Nederland heeft de kynolo- genclub „Zeeland" toestemming ver leend tot het houden van een club match te Goes op 9 augustus as. Deze clubmatcn kan worden be schouwd als een provinciale tentoon stelling van rashonden; een dergelijke show is in Zeeland nimmer gehouden. Honden van alle rassen kunnen voor deze tentoonstelling worden ingeschre ven; de beoordeling zal geschieden door officiële keurmeesters aan de hond van de voor elk ras geldende standaard. De hond, die als beste van de club match wordt aangewezen, zal dus in feite als de beste nond van onze pro vincie gelden. De ltynologenclub „Zee land" hoopt, dat zeer velen hun hon den zullen laten inschrijven. Is dit namelijk het geval, dan bestaat de mogelijkheid in de naaste toekomst een nationale of zelfs een internatio nale tentoonstelling te organiseren. Nederlandse Heine Mij. maakte excurs'e naar Deltawerken De afdeling Zeeland van de Neder landse Heidemaatschappij maakte bestond voor dit uitstapje meer dan Deltawerken in het Haringvliet. Er donderdag een excursie, o.a. naar de gewone belangstelling, zodat niet minder dan vijf bussen nodig waren om alle deelnemers te vervoeren. On der hen bevond zich een groot aan tal gemeente- en polderbestuurders. Er werd een rondvaart gemaakt rond de bouwput in het Haringvliet en voorts werd een bezoek gebracht aan het recreatiegebied Brielse Maas. Beide excursies waren gekozen met het oog op de grote belangstelling in Zeeland voor Deltaplan en recreatie. Ook werd nog een bezoek gebracht aan het natuurreservaat De Beer. De koffiemaaltijd werd gebruikt in Oost- voorne en- op de terugweg werd ge geten in Dordrecht. Tijdens deze maaltijd sprak namens de deelne mers de burgemeester van Middel burg, mr. Joh. de Widt, woorden van erkentelijkheid jegens het bestuur van de afdeling Zeeland, dat voor 'n voortreffelijke organisatie had zorg gedragen. Claron v. E. Koppejan. Zoutelande 2b. Aan deze paardenfokdag was tevens een wedstrijd In hoefbeslag verbonden. De uit slag hiervan luidde als volgt; 1. A. de Poorter. Middelburg. 27!i pt.; 2. A. J. Lous. Nw. en St.-Joosland. 27 pt.; 3. H. Sturm, Serooskerke. 25 v. pt.; 4a. H. Versulis, Middelburg, 25 pt.: 4b. T. Hillebrand. St.- Laurens, 25 pt.; 4c. P. J. van Baaien, Grijps kerke. 25 pt.; 5. C. Schout, Serooskerke, 24 pt.; 6. A, van Slghem, Westkapelle. 21 pt. De medaille van de Vereniging van Onder wijzers Hoefbeslag In Nederland werd toe gekend aan de heer A. de Poorter te Mid delburg,

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 15