PILOOT STORM ontvoerd in de stratosfeer BEVELANDSE FRUITVERKOPERS GEDUPEERD DOOR STOPVERBOD Chefarine A GEORGE SEATON VERFILMDE BOEIENDE OORLOGSROMAN BEGRAFENIS BURGEMEESTER TEN KATE VAN GOES Waar zijn onze schepen? WALCHEREN WOENSDAG 2 JULI 1958 PROVINCIALE ZEEUWSE O OU RANT. VERKEERSVEILIGHEID VOOROP Op verschillende plaatsen langs de rijksweg GoesBergen op Zoom, om precies te zijn in de gemeenten Kapelle en Kioetinge, staan sedert en kele weken blauwe verkeersborden met een rode rand; stopverbod-bor den. Men kan deze borden aantreffen bij verschillende parkeergelegen- hedeu langs de weg en in kleine letters staat er duidelijk onder te le zen: „Bermen inbegrepen." Dit betekent, dat automobilisten, motor- en scooterrijder enz. hun voertuig op deze plaatsen niet mogen parkeren. En juist op deze parkeergelegeuheden en ook in de bermen hebben vele honderden automobilisten de afgelopen jaren hun voertuig stilgezet, want in de onmiddellijke nabijheid stonden fruitvalletjes. Hier kochten provinciegenoten en mensen uit andere streken van ons land, toeristen uit Frankrijk, België, Denemarken, Duitsland, Engeland en nog tal van andere landen de produkten van de Zeeuwse boomgaarden. De maatregel van rijkswaterstaat om in verband met de verkeersveiligheid ter plaatse een parkeerverbod in te stellen heeft thans twee van de drie fruitkopers getroffen. Oplossing parkeerplaats voor fruitstalletje Vier jaren reeds staan de fruitstal- letjes langs de druk bereden rijks weg. Ze staan aan het begin van de boomgaarden, zodat er altijd vers en, wat belangrijker is, eerste klas fruit beschikbaar is. De automobilist, die op vakantie door Zeeland trekt, maar ook de vrachtwagenchauffeur, die vele uren achter het stuur van zijn wagen zit, kochten er een pondje kersen, een mandje aardbeien of en kele kilo's appels en peren. Twee jaar geleden stonden er zes fruit- stalletjes langs de rijksweg, vorig jaar drie. Kort voordat deze drie verkopers enkele welten geleden weer met de verkoop van het alom geprezen Zeeuwse fruit wilden beginnen, plaat ste rijkswaterstaat de stopverbod- borden bij de parkeerplaatsen in de nabijheid van de fruitstalletjes. Hierdoor is het aan twee van de drie fruittelers onmogelijk geworden hun produkten te verkopen, want de au tomobilisten kunnen eerst op vele honderden meters afstand een par keerplaats vinden, waar zij hun wa gen mogen neerzetten. Het resultaat is geweest, dat de verkopers het veld hebben geruimd. Do derde fruit verkoper, die zijn stalletje in zijn boomgaard nabij de weg naar Kapelle heeft neer gezet, heeft evenwel een oplos sing gevonden. Hij rooide ruim 400 vierkante meter van zijn boomgaard en bedekte de grond met duizenden kilo's steenpuin en sintels. Vervolgens werd het tcr- reintje gewalst, waarna net dienst kon doen als parkeerterrein. In plaats van op de rijksweg te stoppen zwenken de auto's, scoo ters en motoren thans rechts af en worden onder het loof van de rijk dragende kersenbomen ge parkeerd. Een zoon van deze fruitverkoper, die een fruitstalletje aan de rijksweg onder Kioetinge had staan, richtte eveneens een parkeerplaats in, maar daar hij de grond niet in eigendom Schoolverkeersdiploma's te Souburg uitgereikt Record-aantal met lof geslaagden De voorzitter van de vereniging voor Veilig Verkeer, de heer E. Visscher, heeft dinsdagmorgen in Souburg aan 133 leerlingen van de lagere scholen het verkeersdiploma uitgereikt; 10 leerlingen ontvingen het diploma „met lof". De heer Visscher noemde het dan ook een groot succes voor Souburg, vooral voor de Pieter Lou- werse school, die van de 32 geslaag den er acht „met lof" telde. Dit heel Nederland, aldus de heer Vis scher. Hij wekte de geslaagden op de zwarte vlek op de affiches in de scholen jaarlijks vallen 350 kin deren als slachtoffer van het ver keer kleiner te maken. Het gaat niet om het diploma, maar om de kennis van de verkeersregelen. Bij de diploma-uitreiking waren on der meer aanwezig '-urgemeester A. H. S. Stemerding, de penningmees teres van de vereniging voor "eilig Verkeer, mevrouw J. M. Mazure Mantz, gemeente-secretaris J. J. van Ginkel, leden van de rijkspoli tie en het onderwijzend personeel. Burgemeester Stemerding, wees in zijn welkomstwoord op het gevaar van het verkeer. De namen van de met lof geslaagden luiden: Levien de Nooyer, Piet Bakker, Marjory Gui- ran. Loes But, VVim van Vliet, Ria Klop, Chiel Leunis en Lia van Don gen. allen van de Pieter Louwerse school. Kees van Ruiten van de School met de Bijbel en Ineke Plad- det van de Julianaschool. Vlie!?ypM Minstede word! h Burgemeester jlir. It. J. H. Q. Röell heeft maandag de rund vhu Haam stede medegedeeld, dat toestemming van het Provinciaal Bestuur van Zeeland is ontvangen het vPegveld weer volledig te herstellen. De kosten worden geraamd op f 151.090. De Dienst Aanvullende Werken heeft het plan niet aanvaard, zodat het Werk normaal uitgevoerd zal inoëten Worden. Eind september zal mot 't werk begon nen moeten worden en in maart moet 't klaar zijn in verband met de aan groeiing van de graszoden. Verwacht wordt dat in de winter een groot uantal werklozen to werk gesteld kunnen worden. Later zai onderzocht worden of het werk aanbesteed zal moeten worden of dat de Grontmij het werk zal uitvoeren. Universitair examen Aan de gemeentelijke universiteit te Amsterdam slaafde voor het kandi daatsexamen recïïten de heer A. J. Peeck, vroeger te Middelburg. had, werd zulks hem door de eige naar i.c, het Burgerlijk Armbe stuur van Kapelle verboden. Noodgedwongen is deze fruitverko per thans bij zijn vader ingetrok ken. Desgevraagd deelde de rijkswater staat ons mede, dat het verkeersbe- lang een stopverbod noodzakelijk maakte. Het gerucht als zouden de (verboden) parkeerplaatsen onder Kioetinge en Kapelle geheel worden opgebroken ep met gras worden in gezaaid, wilde de rijkswaterstaat noch bevestigen noch Ontkennen. f Advertentie) 4-voudige combinatie, een wetenschappelijk succes! Vier werkelijk betrouwbare middelen helpen elkaar en.... doen wonderenl Een belangrijke ontdekking op geneeskun dig gebied is „synergismus". Hiermede wordt bedoeld de wederzijdse versterking van de werking van verschillende genees middelen. De vier middelen verenigd in Chefarine „4"-elk afzonderlijk al beroemd werken tezamen nog beter. Ze helpen ook dan, wanneer andere middelen lalen en doen werkelijk wonderen7/ Oriëntatierit Rode Kruis Evenals vorige jaren houdt het Ne derlandse Rode Kruis op 5 juli een oriëntatierit voor automobilisten in Zeeuwsch-Vlaanderen. De route is eenvoudig gehouden; start en finish bevinden zich dit jaar in Oostburg. De netto opbrengst van deze rit, die technisch verzorgd wordt door de Zevac, is ten 'bate van het Rode Kruis. Tijdens een gemeenschappe lijke koffiemaaltijd zullen de prijzen uitgedeeld worden. Voor de leden van de Zcvac telt deze zit tevens mee voor het clubkampioenschap. FILMS IN ZEELAND Ballast der wanhoop" telt ontroerende scènes Tijdens oorlogen kunnen vreemde dingen gebeuren. Daarvan getuigt „Eens spreekt liet geweten", de film die George Seaton vervaardigde naar de boeiende roman „The proud and profane" van Lucy Herndon Croc kett. De mensen In deze film hebben een oorlog nodig gehad om tot de ontdekking te konten, dat zij in hun leven niet altijd even onkreukbaar waren. Wanneer zij eikaars fouten zien, gaan zij ook die van henzelf op merken. Een van de weinige positie ve kanten, die Lucy Herndon Crockett aan de oorlog lieeft kunnen ontdekken. In de hoofdrollen zien we William Holden als een keiharde kolonel der mariniers, die in werkelijkheid toch niet zo hard blijkt te zijn als hij zich voordoet en Deborah Kerr als een verpléegster, wier man gesneu veld is. De film, die betrekkelijk wei nig oorlogstaferelen te zien geeft, althans niet aan het front, telt ver scheidene uitmuntende scènes. „Eens spreekt het geweten" is -te zien in EJectro (Middelburg), Ook Alhambra (Vlissingen) vertoont een oorlogsfilm. In „Sergeant Zack" zien we echter heel wat meer van de oorlog zelf. Strijdtoneel is Korea, waar sergeant Zack (Gene Evans) met zijn patrouille en een Koreaans vluchtelingetje weerstand bieden aan de aanvallen van de communisten. De patrouille heeft een boedhistische tempel bezet en probeert daarin stand te houden. Verhaal en regie zijn van Samuel Fuller. Ook „Dreiging", Luxor (Vlissin gen) heeft heel iu de verte Iets met; de oorlog te maken. Het is namelijk liet verhaal van een de serteur, die zich schuilhoudend, toch werk tracht te krijgen. Dit lukt hem tenslotte en alles gaat goed tot een moord gebeurt. De rol van deserteur wordt vervuld door John Cassavetes. Verder zien we o.a* Sidney Poitier, Jack War den en Kathleen Maguire. De western „Kruitdamp" met Ste ward Granger en Rhonda Fleming, die we onlangs bespraken wordt de ze week in Grand (Goes) vertoond. DONDERDAGCYCLUS. Donderdagavond is in Grand (Goes) te genieten van de operettefilm „De prins student", eveneens reeds uit voerig besproken. „Straat der geverf de lippen" heet de Franse film in Alhambra (Vlissingen). Het verhaal blijkt niet zo heel veel te maken te hebben met de titel, want de eigen lijke geschiedenis speelt zich af in het voormalige Brits-Indië. De vrouw van een Engelse gouverneur is te recht gekomen in de verdachte buur ten van Marokko. Hoe ze daar is ge komen wordt in deze rolprent uit de doeken gedaan. Met „Ballast der wanhoop", Electro (Middelburg) heeft Alfred Hitchcock nu eeijs niet een thriller vervaar digd, maar een verhaal van Stein beck verfilmd, dat als onderwerp heeft de lotgevallen van een aantal schipbreukelingen in een sloep. Hun schip is getorpedeerd, maar ook de onderzeeboot van de vijand is gezon ken. Slechts één opvarende van de duikboot heeft een plaats gekregen tussen zijn slachtoffers in de sloep... de kapitein. In deze vaak ontroeren de film wordt uitstekend geacteerd door o.a. Tallulah Bankhead en Wil liam Bendix. Voorts werkten Walter Slezak en John Hodiak aan deze produktie mee. Zeeuwse kampioenschappen handboogschieten Zondag j.l. werden in Yefseke op de doelen van. de vereniging „St. Sebas- tiaan" de laatste 40 pijlen voor de klaskampioenschappen verschoten. Het eindresultaat is als volgt: Kanmpioen klas A: C. Lindenberg, „St. Sebastiaan", Yerseke; kampioen klas B: H. Steenbakker, „Juliana", Kwadendamme; kampioen klas C: J. Beulens, „Juliana", Kwadendamme; jeugdkamDioen: P. de Koeijer, „St. Sebastiaan", Yerseke. Deze vier kampioenen gaan 3 augus tus a.s. Zeeland vertegenwoordigen in de klaskampioenschappen van Ne derland. De jeugdige De Koeijer werd jeugdkampioen met een gemiddelde van ruim 6. De uitslag van deze wed strijd was als volgt: Meeste punten: H. Steenbakker, „Ju liana", Kwadendamme; meeste rozen: M. Glerum, „St. Sebastiaan", Yerse ke; meeste negens: C. D. Raas, „Sora- nus II", Helnkenszand; meeste ach ten: M. Steenbakker; „Juliana", Kwa dendamme; meeste zevens: J. van Stee, „St. Sebastiaan", Yerseke; meeste zessen: M. Beneden, „St. Se bastiaan", Yerseke; meeste vijfen: J. Beulens, „Juliana", Kwadendamme; meeste vieren: C. Peltaar, „St. Sebas tiaan", Yerseke; meeste drieën: C. Bek, „Soranus II", Heinkenszand; meeste tweeën: L. Remijn, „Juliana", Kwadendamme; meeste enen: J. Ste- ketee, „St. Sebastiaan", Yerseke. Raad Nisse heeft besloten een dorpshuis te bouwen De raad van Nisse heeft tijdens de jongste vergadering in principe be sloten een dorpshuis te bouwen, vol gens de plannen die ter tafel werden gebracht. Dé tekeningen, die tijdens deze bijeenkomst werden toegelicht door de gemeente-opzichter, werden goedgekeurd. B. eb W. zullen de fi nancieringsmogelijkheden nader on derzoeken. f Chr. Geref. Kerk Biezelinge weer eigen predikant De Christelijk Gereformeerde Kerk te Biezelinge zal binnenkort weer een eigen predikant hebben. Ds. J. van Dijken uit Ouderkerk a/d Amstel waarop een beroep werd uitgebracht; heeft zijn beroep aangenomen. Door het overlijden van de vorige voorgan ger, ds. A. Gruppen, was een predi kantenplaats bij deze kerk vanaf 5 fe bruarj 1955 vacant. JVel werd ver schillende malen een Deroep uitge bracht, doch tot dusver zonder suc ces. Ds. J. van Dijken begon zijn pre dikantsambt in 1934 op 32 jarige leeftijd als kandidaat. Op 12 novem ber 1934 werd hij te Aalten beroepen, welke gemeente hij heeft gediend tot 8 augvjstüssi954 toen hij eep beroep aannam naar Ouderkerk a/d Amstel. Het is nog niet bekend wanneer ds. van Dijken zijn intrede zal doen. DROEVE PLECHTIGHEID TE HOENDERLOO Zeeuwse belangstelling en medeleven Op de algemene begraafplaats te Hoenderloo (Gld.) is dinsdagmiddag om twee uur het stoffelijk overschot van mr. W. C. ten Kate, In leven burgemeester van Goes, ter aarde besteld, 's Morgens omstreeks half negen was de rouwstoet vertrokken van liet sterfhuis uan het Ravelijn de Grenadier te Goes. Op de Koepoort sloten zich hierbij vier auto's met het dagelijks bestuur van de gemeente Goes en de hoofden van dienst aan. De stoet, die onder het luiden van de klok in de stadhuistoren naar de grens van de gemeente reed, werd ge ëscorteerd door motorpolitie. De begrafenisdienst op het kerkhof in Hoenderloo. in welke plaats burge meester ten Kate 27 jaar zijn vakan ties heeft doorgebracht, werd geleid door ds. C. Metselaar, Ned. herv. pre dikant te Goes. Na het lezen van psalm 90 en gezang 219, sprak hij de begrafenisliturgie uit. Hij besloot de korte plechtigheid met het Onze Va der. Een zoon van de overledene, de heer W. G. H. Z. ten Kate, sprak na mens de familie een dankwoord. Op wens van de overledene werd verder niet gesproken. Een bloemstuk van de familie en een krans van de ge meente Goes dekten de baar. De begrafenisplechtigheid werd bij gewoond door ongeveer vijftig be langstellenden, o.w. loco-burgemees- ter J. J. van Melle van Goes, gemeen te-secretaris M. J. Taillie, inspecteur van politie S. E. Siebels te Goes, de directeur van gemeentewerken, de heer J. Oranje, de directeur van het slachthuis, de heer H. A- Weijens, de gemeente-ontvanger van Goes, de heer A. Kerkhof, de gemeente-archi varis, de heer G. Stadermann, waarnemend-commandant van brandweer, de'heer D. Taekema, de voorzitter van het college van nota belen der Ned. Herv. Kerk te Goes, de heer J. Duvekot, de president kerkvoogd van deze kerk, de heer A. C. Burger en de voorzitter van de Goese middenstandsvereniging „Han delsbelangen", de heer I. A. Luteijn. Aagtedljk 1 te Aden Aalsdijk 28 te Singapore Aardijk 29 480 m. z.öf Bermuda Alcyone 29 te Ilheus Alhena 2 te Antwerpen verw. Almdijk 30 v. Liverpool n. Antwerpen Annenkerk 30 te Genua Alphacca 28 te Buenos Aires Amerskerk 26 v. Aden n. Amsterdam Andijk 30 te Hamburg Arnedijk 30 v. Antwerpen n. Tampa Bawean 30 te Port Said Bengalen 1 te Suez Bloemfontein 25 te Durban Boissevain 24 te Yokohama Astrid Naess 28 325 m. w. Bermuda Callisto 26 te Wismar Caltex Delft 29 450 m. z. Ceylon Camitia 27 600 m. z.o. Bermuda Carrillo 29 270 m. n.o. Palmbeach Cartago 29 v. New Orleans n. Puerto Cortez Castor 29 te.Rotterdam Colyto 30 180 m. n.w. Fayal Cleodora 30 te Newcastle Diemerdijk p. 30 Lizard Head Dordrecht p. 30 Fernando Nqronha Greta p. 28 Kiel Groote Beer 28 te New York Harold 29 dw. v. Kp. de Gata Heemskerk 30 te Das es Salaam Helicon 28 v. Santiago n. Kingston Holendrecht 1 te Baltimore Hoogkerk 30 300 m. o. Ceylon Japara (krl.) 29 v. Semarang n. Ivoorkust 30 te Freetown Kalinga 30 te Geelong Kalydon 26 v. Porto la Cruz n. Buenos Aires Kennemerland 28 v. Amsterdam n. Bremen Kermia 28 v. Gothenburg n. R'dani Khasiella 29 te Calcutta Kloosterdijk 28 te Philadelphia Korenia 29 te Rotterdam Kreeft 28 v. Rotterdam na Wabana HOOG EN LAAG WATER 3 juli Vlissingen 3.16 2.29 15.31 2.36 9.33 1.98 22.05 2.26 Terneuzen 3.45 2.43 16.02 2.50 10.05 2.23 22.36 2.51 Hansweert 4.27 2.51 16.40 2.58 10.39 2.28 23.10 2.56 Zierikzee 4.41 1.52 16.57 1.42 10.04 1.61 22.38 1.86 Wemeldinge 5.02 1.79 17.22 1.69 10.34 1.84 22.58 2.11 Kylix 28 560 m. n.o. Bermuda Kryptos 23 v. Liverpool n. Curagao. Lëkkfe'rkerk 29 v. Bandar Shapur n. Basrah Leopoldskerk p. 29 Malta Lindekerk 27 té Londen Limburg p. 28 Perim Lijnbaan 28 v. Bassens n. Casablanca Maasdam 29 v. Cobh. n. Halifax Maaskerk p. 29 Suez Maetsuycker 21 v. Fremantle n. Singapore Marietje Bohmer 28 te Haifa Marnelloyd 25 te Chittagong Mirzam N 25 te Marseille Molenkerk 30 te ^Mozambique Muiderlterk 29 860 m. o.z.o, St.Helena Musilloyd p. 29 Gibraltar Mijdrecht 26 te Houston Naess Commander 27 v. Toranto n. Mena el Ahmadi Naess Lion 29 250 m. rr.w. Madeira Naess Tiger 29 te Aruba Noordzee 26 te New York Oldekerk 28 Marseille n. Barcelona Omala 27 200 m. n. Paramaribo Omenkerk 29 te Yokohama Ouwerkerk 30 te Singapore Plato 30 te Amsterdam Rilde Zee 29 320 m. w.z.w. Fayal Rijndam 29 620 m. w. Valentia Sarpedon 30 350 m. w.z.w. Bermuda Schouten 27 v. Mombasa n Singapore Senegalkust 29 te Lagos Sibajak 30 v. Melbourne n. Surabaja Soestdijk p. 30 Startpoint Sliedrecht 29 210 m. o. Gibraltar Sommelsdijk 29 280 m. z. Kp. Race Stad Rotterdam 29 500 m. n. Dakar Statendam 30 v. Gothenburg n. Stockholm Straat Malakka 26 te Yokohama Sumatra 26 te Biak Slamat 29 v. Pangkal Pinang n. Tandj. Mani Tara 27 te Antwerpen Telamon 29 160 m. n.o. San Miquel Tiimenteng 27 v. Kobe n. Nagoya Tjinegara 26 te Rio de Janeiro Tibia 28 280 m. n.o. Puluweh Van Heemskerk 26 te Kobe Vasum 29 300 m. z.w. Karachi Willem Ruys lte Punta Cardon Zaankerk 29 te Port Said Zeelaad 30 te Suez Zuiderkruis 28 v. New York n. R'dam Zpiderkerk 29 te Hamburg Voorts waren aanwezig prof. C. G. van Niftrik, die predikant te Vollen- hove was in de tijd, dat mr. Ten Ka- te daar hurgemeester was, ir. J. H. van .Tuil, directeur van de Hoge Ve- luwe, de jachtopziener van dit park, de heer J. Liefrink, en de predikant van de hervormde gemeente van Hoenderloo, ds. W. Th. v. d. Windt. Van Zeeuwse zijde werd deze begra fenisplechtigheid nog bijgewoond door de burgemeesters van Terneu- zen en Kioetinge, resp. mr. P. H. W, F. Tellegen en mr. H. N. baron Schimmelpenninck van der Oye. Vergelijkende staat voor veerdiensten van 1937 af Uitgegeven door Kamer van Koophandel te Middelburg In verband met de belangstelling, die in brede kring met betrekking tot de tarieven voor de Westerscheldeveer- diensten bestaat, heeft de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Zeeuwse Eilanden te Middelburg een vergelijkende staat van deze veer diensten opgemaakt over de jaren 1937 tot en met het nieuwe tarief, dat 1 augustus a.s. ingaat. Aangezien diverse categoriën vracht auto's in elk van de tarieven ver schillend zijn omschreven, is het niet mogelijk gebleken deze in het sche ma zonder meer naast elkaar te ver gelijken. Daarom zijn de vergelijkin gen zoveel mogelijk benaderd vol gens in de praktijk aangelegde nor men. Eerst wordt een overzicht ge geven van de tarieven van 22 mei 1937 tot 18 november 1945, vervol gens gedurende de periode van 1 ju ni 1950 tot 31 juli 1958 en hierna de tarieven, zoals de minister van Ver keer en Waterstaat die voorgesteld heeft aap de Staten-Generaal en die dan ingaan op 1 augustus a.s. Tot slot is er nog een samengevatte ver gelijkende staat opgenomen. Hoewel het uiteraard niet doenlijk is deze vergelijkende staat geheel over te nemen, willen we toch enkele cij fers vermelden. Zo was het tarief voor het personenvervoer op de drie lijnen van 1937 tot 1945 f 0.50 voor de le klas en f-0.40 voor de 2e klas (enkele reis), van 1950 tot 1958 voor Vlissingen-Breskens en Kruiningen- Perlcpolder f 0.20 voor de le klas en voor Terneuzen-Hoedekenskerke f 0.30, terwijl de 2e klas op alle lij nen gratis was. Met ingang van 1 augustus wordt het tarief f 0.40, voor kinderen van 4 tot 10 jaar f 0.20. Kinderen beneden de -* jaar werden vroeger gratis vervoerd, hetgeen thans ook geldt. Voorts blijkt uit de staat, dat van 1937 tot 1945 tarief geheven werd voor het vervoer van goederen in au to's en wel tot 500 kg f 0.40 per 100 kg, daarboven tot 1000 kg f 0.20 per 100 kg meer en boven de 10Ö0 kg f 0.10 per 100 kg meer. Scholieren en werkgevers moeten thans f 3.per maand betalen, dat komt neer op 50 vaarten a 6 cent; met de fiets of bromfiets er bij be talen zij f 4.50, of wel 9 cent per vaart. Vóór 1945 waren deze cijfers respectievelijk f 10.voor 3-maan- delijkse kaarten plus f 4.per maand er bij voor de fiets. MIDDELBURG Concert op 't Zand Om ook de bewoners van de buiten wijken van Middelburg eens in de gelegenheid te stellen wat muziek te beluisteren, heeft de christelijke muziekvereniging „O.N.D.A." te Middelburg maandagavond een con cert gegeven op het Karei Door manplein aan 't Zand. De Zandbe- woners toonden hiervoor grote be langstelling en stelden het concert vanzelfsprekend op hoge prijs. Onoplettende automobilist veroorzaakte botsing Toen de bestuurder I. F. R. uit Mid delburg met zijn personenauto maan dagmiddag omstreeks half vier'in de Lange Delft zonder voldoende acht op het verkeer te slaan met zijn per sonenauto wegreed, kwam hij door deze onoplettendheid in botsing piet een personenauto, bestuurd door L. G. uit Serooskerke (W). Beide auto's liepen schade op. VLISSINGEN Kinderfeest In het kader van de viering van de verjaardag van Z.K.H. Prins Bern- hard hielden de buurtverenigingen „Badhuisstraat en omgeving", en de „Posthoorn" zaterdnnnvdriag voor de kinderen van de !c-\en tot en met 13 jaar een feestmiddag Om onge veer twee uur vertrokken vanaf de Spulstraat, voorafgegaan door de harmonie „Ons Genoegen", enkele honderden kinderen in optocht door beide buurten, waarna in „Alham bra" voor de kinderen een filmpro gramma werd vertoond met als hoofdfilm. het aloude sprookje „Sneeuwwitje" en de zeven dwergen", voorafgegaan door een komische te kenfilm „Springtime". Dat de kin deren volop meeleefden met het ver toonde. bleek wel, toen de hoogharti ge Koningin uit het verhaal, plan nen beraamde om Sneeuwwitje te doden. Een van de kinderen riep dreigend tot de boosdoenster: „Kom 's hier". Bij de uitgang werden de •kinderen een traktatie aangeboden^ Nufsspaarbank Bij het bijkantoor van de Vllssingse Nutsspaarbank te Kapelle werd ge durende de. maand juni ingelegd f 7034,26 en terugbetaald f 2628,36. Er was dus een netto inlegoveraehot van f 4405,90, waarmede net tegoed steeg tot f 107.248,73. Officiële 1 aties 912 Piloot Storm kon en wilde zich geen voorstelling vormen van hetgeen hem in Markad t'e wachten stond. Uit de opmerkingen van hun bewakers kon hij wel opmaken, dat zij linca recta naar het „Opperhoofd" ge bracht zouden worden en Arend was werkelijk nieuwsgierig naar de man, die Val Marian zoveel hoofdbrekens bezorgde. In de luehthaven van Markad zag onze piloot de eerste Groene Mannen en hun uit gesproken menselijke voor komen verraste hem eigen lijk wat. Onwillekeurig hart hij zich namelijk een vooi stelling gemaagt van een soort grote kikvorsen. Dal viel dus nogal mee. Angst vallig hewaakt door hun be geleiders werden Mare en Arend naar de stad gevoerd, die verscholen, lag tussen dlchtbogroerie heuvels, Natuurlijk hadden zij heel wat bekijks van de bevolking en vooral de ongewone verschijning van de blonde aardman baarde opzien. Weldra bereik- ten zij bet hoofdkwaitier van t|i; d.aaLoj en langs onige zwaar bewapende wachtposten werden zij voor Zorin geleld. Luitenant Thern, de verrader, was al bij zijn chef en zodra de twee gevangenen binnengebracht werden, riep hij uit: „Ziedaar de twee uuannen van net ogenblik, o Meester. Kapitein Marc, U welbe kend, en de man van Thallorna genaamd Storm. Twee geduchte vechtjassen met een mi nimum aan hersenl" MIDDELBURG Geen spreekuur burgemeester Het spreekuur van de Burgemeester op hoden, 2 juli, gaat niet door, VLISSJNGE.V SPREEKUUR BURGEMEESTER Het spreekuur v*n de burgemeester van Vlissingen op heden, woensdag t juli, gaai niet dpor. Marktberichten VISMIJN VEERE 1 juli. 738 kg esportgarnalen 1.58—3.65, 1306 kg schar 16—21. 284 kg bot 16—17. 92 kg schol 30—46. 32 kg wijting 16—26, 435 kg tong 1.91—2.48. 17 kg rog 16—35 44 kg wulk 1922. 1 kg paling 3.28. 2 kg kreelt 650. 524 kg door gedraaide vis. VEEMARKT ROTTERDAM 1 juli. Aanvoer in totaal 2811. Week- totaal 4584. Vette koeien en ossen 245; Gebruiksvee 610; Vete kalveren 235; Graskalveren 186; Nuchtere kal veren 551; Varkens 87; Biggen 50; Paarden 119; Veulens 40: Schapen of lammeren 691: Bokken of gelten 17. Vette koeien le kw. 295—325, 2e kw. 290—285, 3e kw. 250—260; Vette Kal veren le 290—310, 2e 260-290, 3e 220260: Slachtpaarden le 220, 2e 200, 3e 180. Prijs in guldens per kg. Graskalveren le 500, 2e 450. 3e 300; Nuchtere kalveren le 78. 2e 68. 3e 58; Biggen le 60, 2e 42, Se 38. Veulens le 350, 2e 300, 3e 250; Scrimmn le 90, 2e 80, 3e 70; -Lammeren le 'M, 2e 80, 3e 70; Kalf- en melkkoeien le '1175, 2e 975, 3e 850; Vare koeien le 850, 2e 750, 3e 680; Vaarzen le 900. 2e 800, 3e 600; Pinken le 625. 2e 500. 3e 400. Prijs in guldens per stuk. Vette koeien aanvoer, gewoon, handel Jui, prijzen als gisteren; Vette kalve ren aanvoer iets minder, handel vlug. prijzen even stijver in prijs; Graskal veren aanvoer even minder, handel lui prijzen als vorige week; Nuchtere kalveren, aanvoer korter, handel wil lig, prijzen wat hoger in prijs; Biggen aanvoer iets groter, handel redelijk, prijzen goed prijshoudend; Slacht paarden, aanvoer als vorige week, handel stil, prijzen iets lager in prijs; Veulens, aanvoer matig, handel willig prijzen alsvorige week: Schapen, aan voer iets ruimer, handel stroef, prij zen niet geheel prijshoudend; Lamme ren aanvoer iets ruimer, handel stroef prijzen als vorige week; Schapen aan- Kalf- en melkkoeien, aanvoer kort, handel kalm, prijzen staande prijzen: Vare koeien aanvoer kort, handel slepend, prijzen niet geheel prijshou dend; Vaarzen, aanvoer matig, handel flauw, prijzen ongewijzigd; Pinken, aanvoer matig, handel flauw, prijzen ongewijzigd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 3