Burgemeester Ten Kate te Goes in rouwdienst herdacht Zeeuwse Almanak VORMINGSCENTRUM HEEFT EEN DRINGEND PERSONEELSTEKORT ONVERWACHT HOOG BEZOEK AAN WALCHEREN Agenda 9 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT. DINSDAG i JULI 1958 Ys*? SOBERE PLECHTIGHEID IN GROTE KERK' Ds. Coenraad „Overledene was wars van uiterlijk vertoon" (Van een speciale verslaggever) Ih de Grote Kerk te Goes werd gisteravond een rouwdienst gehouden in verband niet Iïet plotseling overlijden van burgemeester mr. W. C. ten Ka- te. Deze sobere dienst werd voorgegaan door ds. J. VV. Coenraad, Ned. hervormd predikant te Goes en bijgewoond door vele ingezetenen van Goes. Het middenschip van de kerk was geheel bezet. Voorts waren aan wezig de waarnemend commissaris der koningin, de heer C. Philipse, als mede een groot aantal autoriteiten, onder wie verscheidene burgemeesters. overtuiging was gekomen, dat de overledene had geleefd in de verbor gen omgang met God. „Hij wist zich in dienst van God". De predikant herinnerde, aan het gedicht van Willem de Merode „Hun harten Voelden zij als boe keu in Gods geduchte hand ge legd" en citeerde met nadruk het slot van dit vers: „Én het bon zend hart, dat zij in zich vonden, was vlekkeloos ên zonder zon den". Nadat ds. Coenraad woorden van troost tot de familie had gespróken wees hij op Christus' woord „Ilc ben de opstanding en het leven". Hij be ëindigde zijn predikatie met de woor den Gij O Heiland, Gij alléén. Gij zijt onze troost alleen. Amen". De dienst werd begonnen met het zingen van het achtste en zesde vers van psalm 103 („Gelijk het gras is ons kortstondig leven"). Ds. Coen raad las vervolgens deze psalm, als mede een deel van Mattheus 25, na melijk de gelijkenis van de talenten. In een korte predikatie wees ds. Coenraad er op, dat deze dienst niet werd gehouden Om hem te roemen, die nu is heengegaan, maar om te luisteren naar wat God hééft te zeg gen in deze dagen van rouw, ver driet en verbijstering. Vervolgens sprekend over de ge lijkenis zeide de predikant, dat dé overledene een talent had ge kregen, dat hij beheerde in ge hoorzaamheid aan God. Burge meester Ten Kate, telg uit een predikantengesiacht, voelde zich geroepen om een functie te be kleden in het openbare leven. Maar hij was een mens, die geen leiding wilde geven als een dic tator, maar als een figuur op de achtergrond. Hij was wars van uiterlijk vertoon, hij vereenzelvig de persoon en ambt. Wanneer er kritiek op hem werd ult- gêoefènd, dan deed hem dat pijn ómdat hij zich dan niét begrepen voelde. Maar als hij zeker wist dat Zijn koers juist was, dan zette hij door. Hoe verheugde hij zich over de ontwikkeling van Goes, dat zich van een klein provinciestadje ontwikkel de tot een bloeiende gemeente, vaak -bét centrum van de Bevelandèn, ja van Zeeland genoemd. Een ander talent, dat hem door God was geschonken was Zijn grote belangstelling voor en kennis van archeologie en zijn liefde voor de na tuur. Voor zijn gezin was hij een meelevend vader, die zich verheugde óver het geluk van zijn kinderen liier en in de vréemde. Ds. Coènraad getuigde hoe hij in zijn contacten met mr, Ten Kate tot de Smokkelauto - met 1000 kg boter - aangehouden De Lokerse mobiele brigade van de Belgische douane heeft zondagmor gen onder Wachtebeke. een grote smokkelauto buiten gevecht gesteld. De autó reed met een valse Neder landse nummerplaat en vervoerde 1000 kg Nederlandse boter. Na een achtervolging, waarbij drie banden va.n de grote personenauto werden lék geschoten, wisten de kommiezen dé auto tot stoppen te dwingen. De chauffeur wist te ontkomen. Waar schijnlijk is de wagen tussen West- dorpe ên Zuiddorpe over de grens gereden. Voor de Belgische doua niers, die een premie ontvangen voor de door hen in beslaggenomen g~ eieren, is dit een mooi succes. De dienst werd besloten met het zin gen van gezang 62, de verzen 1, 3 en 4 („Jezus leeft en wij met Hem"). De familie van de overledene begaf zich hierna naar de consistorie, waar velen gebruik maakten van do gele genheid de nabestaanden de hand te drukken. §68$ Veerdiensten door mist gestremd Als gevolg van de mist is ook gister morgen de veerdienst Vllssingen- Breskens gestagneerd geweest. Berst om kwart voor twaalf vertrok de eerste boot uit Vlissingen. Op het traject Kruiningen-Perkpolder wer den alleen de eerste vaarten niet uit gevoerd, Om tien minuten voor half elf vertrok de eerste boot uit Krui- ningen en sedertdien zijn alle diens ten vlot verlopen. Op de lijn Terneu- zen-Hoedekenskerke zijn in het ge heel geen stagnaties opgetreden. Eindexamen h.b.s.-A aan chr. h.b.Si te Middelburg De Christelijke hogere burgerschool voor Walcheren te Middelburg sloot maandag haar eindexamens van de ze cursus af met de uitreiking van het A-diploma a,an Willem van Ben- nekom, Wim van den Broeke, Cokky Camper, Marianne de Hooge (allen te Middelburg), Truus Jobse (Oost- kapelle), Piet Loeve (Middelburg), Jan Noot (Vlissingen), Frits Prins (Vlissingen), Sarle Rothuizen (Mid delburg). Één kandidaat werd afge wezen. Eindexamen gymnasium te Middelburg Aan het Stedelijk Gymnasium te Middelburg' werd het eindexamen af genomen. Geslaagd voor diploma A: de dames L. M. Kolff en A. M. A. Pyckevet,beide te Vlissingen, de he ren H. G. van Bergen, J. M.. de Mey, A. Sturm en W. M. van Woerden, al len te Middelburg. Geslaagd voor diploma B: mej. M. Ghijsen en de heren K. Hühlen te Middelburg, A. C. Radder te Kam perland en D. F. Vos te Wolfaarts- dijk. Geen der kandidaten werd af gewezen. Ulo-examens te Goes In het Schuttershof te Goes werden de examens afgenomen voor het ver krijgen van het ulo-diploma-B. De geslaagden waren: de dames C. G. v. Driel te Ajxel en C. Vertinde Terneuzen en de heren C. J. C. Quist en N. Ringelberg te Zie- rikzee, A. J. v. d. Broeke Veere, D. J. Lawata en J. S. J. Haurlsca te Middelburg, J. J. Stoutjesdijk, Oos- terland, M. Boogerd en G. M. Ver- helst te Zaamslag, J, Rentier, Oost burg, P. C. Westerweelde en G. J. de Bue te Boi'ssele, P. G. Blanken- burgh,, T. de Boer, M. L. Lultasse en A. Noot te Vlissingen. Het A-diploma behaalden de dames D. S. Bom en H. A. Rouw te Yerse- ke en de hei'eh J. J. Traas, Hoede- kenskerke, M. Rottier, Heinkens- zand, J. v. d. Werf, Bruinisse, W. P. de Jonge, Kruiningen, J. A. Stomp en H. Bout te Wemeldingé. Drie kan didaten werden afgewezen, H.M.D.T. naar Gent H.M.D.T. zal op zaterdag, 26 juli a.s. ter gelegenheid van de Gentse feest- week, in de Koninklijke Nederland se Schouwburg te Gent een voorstel ling geven van Philip King's klucht „Zie ze rennen!" JAARVERSLAG „HEDENESSE" Aantal bezoekers stijgt daarentegen nog steeds Het vormingscentrum „Hedenesse" (bij Cadzand) heeft voor liet eerst in de tien jaren dat dit centrum be staat een jaarverslag doen verschij nen, waarin niet alleen een verslag wordt gegeven van de werkzaamhe den in het afgelopen jaar, maar ook het doel van het werk wordt uiteen gezet. Hedenesse is in de eerste plaats een ontmoetingsplaats, dat zijn dien sten aanbiedt aan jeugdwerk, kerk, onderwijs en bedrijfsleven. De begin periode, aldus het verslag, is moeilijk geweest. Er worden echter verheu gende feiten genoemd, o.m, liet stij gende aantal bezoekers én de verbe teringen van ex- en interieur, waar mee men nog verder wil gaan. Een zorgelijk punt is de personeelsbezet ting, Er zijn te weinig mensen om de grote hoeveelheid werk, die hen is toegewezen, té verzetten. Bestuursleden, zijn momenteel: ds. H. Kuylmam, voorzitter, predikant te Züidzande; de heer P, J. I. Verhagë, secretaris, gemeentesecretaris te Cad zand; mevr. A. van de GraaffLam- merink, Nieuwvliet; de heer D. Die- leman, penningmeester, belasting consulent té Oostburg; dé heer G 1-Iage, arts. te Cadzand en ds. S. Tijm- stra, predikant te Rétranchement. De classicale vergadering (die de be stuursleden benoemd) wees in 1952 ds. J. van de Graaff, predikant te Nieuwvliet aan als adviseur. Deze heeft vanaf September 1956 tot januari 1958 het penningmeesterschap waar genomen. imn HET VLISSINGSE JEUGD ACCOR DEON-ORKEST, het uit 56 geest driftige siccordeonisten bestaande kinder-muziekgezelsehaj», waarover de heer VV. Meulmeester de dirigeer- -.staf als een scepter zwaait, heeft zijn normale arbeidsterrein name lijk Vlissingen en omgeving ver laten, om elders successen to beha len, Zondag, trad het jeugdorkest op in Zeebrugge, om luister bij te zet ten aan de jaarlijkse Mölefeesten. De. talloze belangstellenden liepen warm voor de prestaties van de jonge Viis- Singers en dut was duidelijk te mer ken uit het applnus-naii-het-slot. Op verzoek gaf het jeugdorkest zondag nog een concert in Knok- lce. in de speeltuin van Marie Siska. Voorts kreeg' het jeugd- orkest een verzoek om op 12 juli in de avonduren in Heist tc willen concerteren, waar dan MESSEN (11).... Vorige 'week hebben Wij'óns verstout óm in dit hoekje te gewagen van een advertentie, waarin gesteld werd, dat zomertijd levens kampeer- en daarnaast ook messentijd is. Aan hel slot van.dat stukje spraken wij de 1 nen8 uit, dat het geen messentrek- tijd zou worden. Welnu, die kans is bijzonder gering. De steller van de advertentie heeft de moeite genomen ■ons een kleine collectie van zijn mes sen te tonen en het moet gezegd worden, dat het allemaal heel nette messen zijn. Bra,ve, onschuldige ge bruiksvoorwerpen, die er bepaald niet als moordwerktuigen uitzien. Wat dat betreft kan de zomer- en Icampeèrtijd toch nog wel een heel rustige tijd blijven Waarmee we meer zeggen willen, dot U zich niet ongerustbehoeft te ■ma ken plotseling do vvagen van prins Rainier. Ze wisten niet hoe snel ze uit hun wagen moesten tuimelen om hun camera's in aanslag te brengen. Maa rhet gezelschap ging juist de Campveerse Toren binnen om er 'n hapje te gaan eten. „Dan maar wachtenzeiden de jon gens van Polygoon. Eu ze gingen in het zonnetje zitten. „Dat is boffen" zei ook hotelhou der Cranenburgh, die weliswaar gasten op top-niveau gewoon is, maar die toch nlet elke dag een .prinselijk pdar onder zijn dak 'heeft. En - hij serveerde daarom dAtmaal niet buitengewoon Veel- plezier kreeft eh gerookte paling, voor de prins nassi goreng en' voor prinses Gracjar een Ham- burgse biefstukDé landsaard van de vorstelijke gasten was niet he- Icmaal te camouflerende prins dronk wijn, maar de prinses .dronkbier. Dat vanzelfsprekend \;-taèè)' best wds! - - ',;Ddt-\s bofftifi"';Zèi tehslötfce.^oök juffröüw PöldërmanrUit YjAuweh- polder, die biet. haar^ wagentje., juist in .Veere was en d&ar hofge zelschap aantrof. „Dat Is boffen; want Ik ben dgente van een da mesweekblad en daarin staat een Ëoed stuk over Rainier en Grace. >at zal ik ze es even geven.,...." En kordaat stapte ze naar de zoe- §roene station-cartoe en stopte e prins het blad in de hand. „Ik dacht, iaat ik maar wat Duits praten, dat verstaan ze allicht" zei juffrouw Polderman. Dat klop te. Ze verstonden het, althans* «le den alsof. En toen 'juffrouw Pol derman dé prins haar 'aanteken boekje gaf zo is ook dagblad correspondente en heeft, altijd, de spullen voor de verslaggeverij bij zich krasten al spoedig dé pen nen van de heide hoge gasten een handtekening op het witte papier. „Binnen is binnen" zei juffrouw Polderman, borg toen het boekje op, stapte in haar wagen en reed onverstoord weg. PARFAIT AMOUR Men at dus in de Campveerse To ren. Met kaas als dessert. En li- beur en koffie toe. Die likeur was „Parfait amour", volmaakte lief de. Een schoon symbool voor dit dat in alle èéii**- *44*4 En dit is juffrouw Polderman uit Veere. Zij heeft de prins van Monaco een tijdschrift i» handen gegeven, waarin hij over zich zelf had kun nen lezen, indien hij althans het Ne derlands machtig ware geweest.... Als danlc kreeg juffrouw Polderman de handtekening van het prinselijk' paar, een handtekening, die men hierboven nog eens groot ziet. Foto P.Z.C.). het grote verbroederingsfeest van Engelse, Franse, Belgische en Ne derlandse vissers wordt gevierd. De heer Meulmeester en zijn jeugdige medewerk (st)evs namen, de invitatie uiteraard aó.n. BALLONNETJE. Zaterdagmiddag om half drie tiet Joan Taylor tijdens de Tenth sports and gala"-feesten te Leéds een oran je ballonnetje op, waaraan een blauw kaartje hing mei haar naam. Zon dagmorgen om half elf trof de heer TL J. Dorreman, wandelend aan de zeedijk bij Zierilczee, dit ballonnetje aan GOUD. Het echtpaar P. Neve—Bogaert te Walsoorden, vierde onder enorme be langstelling zijn gouden bruilóft. Het krasse echtpaar wérd door een feest comité in de bloemetjes gezet en de harmonie „St. Cecilia" bracht des avonds eeü serenade. rfioi van pag. fj wachten Eli mét haar brieVen! „Dat is boffen", zeiden ook twee cameramensen van Polygoon uit Haarlem. Met voorlichtingsamb tenaar Van de Henrek van de Rijkswaterstaat was het tweetal naar Veere gereden om een püar opnamen te maken van de werk zaamheden in het Veerse Gat. Daar reden ze argeloos en niets vermoedend door Veere en zagen prinselijke echtpaar, dat in alle kranten en tijdschriften in deze wereld immers wordt vertroeteld als het volmaaktste prinsenpaar. dat ooit ter wereld heeft geleefd. En liet klopte zo te zlcii, want rirlns Rainier omringde zijn gema- in met tedere zorgen. Toen de maaltijd was genuttigd vertrok men uit de Campveerse Toren. Maai' inmiddels was er nogal wat publiek op het pleintje voor het hotel bijeen gekomen. Want het gerucht dat het beroem de tweetal in Veere zat te eten, was spoedig in een vrij brede kring bekend. Hoe dat kwam? Och, de fotografen rond het hotel, de koksmaat, die pijlsnel het stadje doorliep om een boodschap te doen, kortom allerlei nerveuze zaken, die op hoog bezoek wezen. En dan komt men al gauw eens kijken. En cr was wat te zien:, het ge zelschap wandelde rustig naar de auto's met in de achterhoede de korte gedrongen heer. Die heer leek op Faroek: hij had een snor, waaronder een fraai Amerikaans accent klonk. „Al leen maar een vakantietrip" zei de Amerikaan, „heüs, vor der niks. En dat meisje daar" en hij wees op Sjoke Kers „mag de prinses een lland ge ven", Hij liep met het meisje naar de wagen en zei beleefd tot de prinses: „Madam,.hier is een meisje, dat heeft U we! eens gelukgewenst......". Nu is de prinses niet bepuald een uitbundig type en ze doet het al lemaal nogal gereserveerd, zodat haar reacties op de mededeling van de Faroek-achtige secretaris niet veel meer veroorzaakten dan een kwijnende glimlach. Maar (och kwam er een hand door het raampje van de auto, een heel slanke liand, blank en zeer ver zorgd, en zij werd Sjolte gereikt. Sjoke drukte voorzichtig de blan ke hand in haar éigen bruine knuist, de glimlach verdween, de hand ook en het moment van nog geen drie seconden Was achter de rug. „Maar toch. was het leuk" zei het meisje even later opge wekt. En ze liad gelijk: menigeen zou er 'k-weet-met-hoeveel vóór over hebben gehad onl de glim- |ach te kunnen zieil en de hand te drultkèn: van Hare Koninklijke Hoogheid prinses Gracia, geboren Kelly. Eiifin, men kon dah eindelijk starten. Er werd gereden naar het eind van de haven met in het kielzog enkele andere auto's van kranten en filmmensen. Bij de splitsing naar Vrouwenpolder en Gapinge werd plotseling gestopt en met enorm armgezwaai werd de „volgers" aangegeven dat zé niet mochten wachten. De auto's reden een klein eindje door, maar tja... ze waren bemand door knapen vart film en krant èrt het is nu eenmaal hun baan om van Relnier en Grace iets te vertellen aan do duizenden vereerders van dit paar. Ze reden dus wel dóór, maar stop ten een eind verder en togen, met camera's, in. de aanslag .naar het fezelschap. :;«w laar dut werd de gezette Ame rikaanse lieer te machtig.. Hoewel hij wel wat publiciteit gewoon is, vond hij dat het nou Welletjes was: „No pictures, boys" gromde Hij en hij maakte brede zwaaien mét beide armen. Waaróp de ca meramensen O.K. zelden, doch te vens hun telelenzen voorzetten...... PriiïSes Grace ging hier fotogra feren. En prins Rainier moest op het plaatje. Hare Koninklijke Hoogheid blèèk niet onbekend met regie ëm zette een voortreffe lijke misè-ên-scène op: de. prins op het bdnkje, hier en daar wat van de anderen er rond en klik 'zei de kleinbe.el-dcamera. Maar- een foto van dë prins zonder zijn- ge malin zou met, compleet zijn en derhalve moest de jonge dame uit het gezelschap de camera over nemen. Ze was er helemaal niet bekend mee en daarom legde de prinses omstandig uit hoe het plaatje gemaakt moest worden. „Alleen maar een knopje indruk ken, de instelling is al goed En met kleine pasjes huppelde zij naar het banlcje, zodat het plaatje gemaakt kon worden. Leuk voor later, als de twee kinderen Ca roline en Albert groot zijn. Eenkleurendia, geprojecteerd op de muur van het paleis in Mona co: „pappie en mamma in Vee- Na het foto-intermezzo werd snel via Gapinge naar Middelburg ge reden, waar niet al to snel een rit door de stad werd gemaakt. Hier en daar keken de wandelen de Middelburgers verbaasd op en een enkeling trok. een verwon derd gezicht: „Is dat nou Grace Kelly in die wagen?" Er wérd ook nog een verkeersovertreding ge maakt: de Reigerstraat, verboden voor auto's» werd ingereden juist op het moment, dat een politie agent passeerde. De man begon juist boos te kijken, totdat hij de wagen herkende. Waarop zijn ge laat opklaarde; Het gezelschap ging terug zoals men gekomen was; met de boot Vlissingon-Breskens. Dank zij de medewerking van de politie kreeg gen de beide wagerts een plaats vooraan in de file en Óm tien voor vijf werd men overgezet. En toen ging het naar Brussel, waar het paar thans tijdelijk ver blijf houdt, Dit was dan ons verhaal over prins Rainier en prinses Grace. Een onverwacht bezoek. Een vrij wel onopvallend bezoek. Maar toch niet zo onopvallend of gisteravond heeft tóen groot aantal mensen min óf meer opgewonden In de fa miliekring gezegd: „Zeg, weet je wie ik gezien heb? Rainier en Grace. Heus!" TCn inderilnod' Waren liet..Heus! Advertentie) PETJE AF VOOR HUDSON-APPLAUS I nieuwe, geurige Hudson-sigaar van uitzonderlijke kwaliteit. Vraag uw winkelier naar deze kloeke 27 ets. bolknak. Een genot voor élke kenner Directeur is wika R. Wasf.erval, die wordt terzijde,, gestaan door een kléi ne staf. Dank zij giften kon de accomodatie veel worden verbeterd. In 1956 werd het gehele terrein verbeterd twee slaapzalen werden tot kamers verbouwd en voorzjen van vaste wastafels; een huisje werd tot ge riefelijk zaaltje ingericht. In 1957 kreeg de keuken een beurt, kwam er een kantoor, een hal en een fiet senbergplaats. Op de plaats van dé verdwenen en in een fietsenhok omgetoverde nissenhut verscheen een grote zaal. Het aantal vormingsdagen bedroeg 172 v.j. 109). Van het ministerie van onderwijs, JtUnsten en wetenschappen ontvangt het bestuur eenzelfde subsidié als volkshogescholen e.d., naar het aan tal vormingsdagen dus. De leden van de groepen moeten dan echter ouder dan 18 jaar zijn. Voor de vele jeugd- oepen die op „Hedênésse" worden tVangen krijgt .ffieii geen subsidie. Van de volwassenen en van de wer kende jeugd komt 'respectievelijk 60 en 80 procent niet uit. Zeeland. Van de andere groepen komt 95 procent der deelnemers uit deze provincie. Voor het eerst werd dit jaar een proef genomen met .verloofdenweken" belangstelling was echter niet groot. Ook een huisvrouwenwèêk werd gehouden en met méér succes. Ook vele scholen brachten een be zoek aan Hedenesse, waaronder lage re, middelbare en kweekscholen. Tij dens een Beneluxkamp ontmoetten jongeren uit drie landen elkaar. Ook in de eigen streek is „Hedeiiei* se" actief op jeugdwerkgebied. In 1958 zal een huis voor de directeur op het terrein worden gebouwd. De accomodatie zal worden uitge* breid. Het personeel moet noodzake lijk met drie leden worden uitge breid. Aan liet slot van het verslag zegt het bestuur zich bewust te zijn van zijn tank. die met het voltooien van de Deltawerken, nog meer aandaoht zal vragen, met bouw kleuterschool Raad besloot tot lening van 150.000 In Knmlekerke kan binnenkort be gonnen worden met de bouw van de nieuwe kleuterschool. De gemeente raad, die maandagmiddag onder voorzitterschap van burgemeester J. L. Drogmans vergaderde, heeft na melijk besloten een geldlening aan te gaan tot een bedrag van f 150.00.— waarmee onder meer de bouw van de nieuwe kleuterschool gefinancierd kan. worden. De school zal worden opgetrokken in plan-West. Voorts is een deel van dit bedrag be stemd voor het bouwrijp maken van een deel van de gronden in dit plan- West. Volgens een schatting van B. en W. is hiermee een bedrag ge moeid van rond f 40.000. Van het Dorpsplein af tot het nieuwe Groene Kruisgebouw zal er behalve de kleu terschool, thans plaats zijn voor 22 nieüwe woningen. Ook werd besloten tot de bouw van Vier woningwetwoningen. Burge meester Dregmans deelde mee. dat de bouw van deze vier woningen vol gende week maandag onderhands zal worden aanbesteed bij de Koude- kerkse aannemers. In verband met deze voorstellen besloot de raad tot wijziging van de gemeentebegroting voor 1958, Bij de ingekomen stukken deelde burgemeester Dregmans mee, dat hij mét ingang van 1 juli herbe noemd is als burgemeester van Kou- dekerke. Wethouder J. Jasperse wenste de heer Dregmans van hartë geluk met deze benoeming. Hij hoop te, dat de burgemeester de kracht en gezondheid zou mogen ontvangen om in de komende ambtsneriode op even uitstekende wijze als voorheen de belangen van de gemeente te be hartigen. Voorts werd een motie voorgelezen van de gemeenteraad van s-Heerenhoek, waarin deze zijn ongerustheid uitspreekt over de ver hoging van de tarieven voor de Wes- terschcldeveren. Zeeuwse gemeente ambtenaren op excursie Een aantal Zeeuwse gemeente-amb tenaren, leden van de Nederlandse Bond van Gemeente-ambtenaren, hield zaterdag j.l. zijn jaarlijkse exursie. Het gezelschap deed o.a. Hulst, Axel on Terneuzen aan. In laatstgenoemde plaats werden de ambtenaren dooi- burgemeester P. H. Telleghen ontvangen. Tn Hulst maak ten de leden een rondgang door de gemeente, waar o.a. de laatste ont dekkingen werdenbezocht aan de Dubbele Land- en Zeepoort. Universitair examen Aan de rijksuniversiteit te Utrecht slaagden voor het doctoraal examen theologie ds. A. de Haan uit Hans- weert en de lieer L. M. Verseput te Zonnemoire. Voor het propaedeutisch examen theologie slaagde de heer H. M. Boogert, Oostevland. Voor het tandartsexamen slaagde de heer M. van Gastel uit Noordgouwe. VANDAAG. Middelburg Electro: „Eens spreekt het geweten", 0 uur, 10 i. Molenwater: „Miniatuur Walcheren", 9—22 uur. Provinciale bibliotheek: Tentoonstel ling „Voortbouwend Zeeland", 10— 12.20 en 13.30—18 ÜUr. Vlissingen Alhambra: „Sergeant Üttck", 1 en 0 uur, a4 j. LUxor: .Drei ging", IJ uur, 19 .j, Goes Grand: „Kruitdamp", 8 u„ T4 j.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 2