Vol en zacht van smaak GEMEENTE VERKOCHT GROND VOOR HERBOUWPANDEN WALCHEREN MARKTBERICHTEN OOK RIOLERING IN REST VAN BEBOUWDE KOM SEROOSKERKE DINSDAG 1 JULI 1958 PROVINCIALE ZEEUWSE O OU RANT. 7 RAAD ZOUTELANDE Wachtverbod in verband met werken aan de zeewering De raad van Zoutelande lieeft maan dag in verband met het uitbreidings- Slan besloten grond te verkopen. Aan e heer A. Lievense werd 455 m2 grond verkocht gelegen aan de Lang straat voor 10 per m2. Tevens werd Aan de heer G. Gabriëlse voor her bouw van zijn café-bedrijf 378 mZ voor 7.50 per meter verkocht gele- gen aan de Zuidstraat. Aan de heren abrlëlse en Lievense werd 515 m2 grond verkocht aan het Raadhuis plein en aan de heer A. Melis 547 m2 aan de Nieuwstraat. Het opnieuw Sedtuie verzoek van de heer M. Ver- age om de schuur gelegen aan SchuItvlot9traat 10 te mogen slopen als tegenprestatie voor grondverkoop werd opnieuw afgewezen; de grond van de heer M. Verhage zal aange kocht worden tegen taxatieprijs. Aan de heer W. Leynse werd voor de her bouw van zijii woning, winkel en smederij 643 ni2 grond verkocht aan de Langstraat. Zolang het café-be drijf van de heer A. Lievense niet her bouwd is, zal deze onderdak krijgen in het pand Kerkplein 48 voor een huurprijs van 10 per week. De ei genaar van de „Rode Leeuw", de heer G. Gabriëlse, zal onderdak krij gen ln pand Schuitvlotstraat 10 op ue zelfde voorwaarden. Dl verband met de werken aan de zeewering moet de Langstraat en het Kerkplein voor een gedeelte voor het verkeer Wórden afgesloten, tot de omlegging van de Langsgaat, «jepced is. Ten gevolge hiervan zaï een wachtverbod gelden voor belde zijden van de Zuidstraat, de Noordstraat, het noordelijk deel van het Kerkplein van af het kruispunt Timmermans- straat-Schultvlotstraat en een gedeel te van de Langstraat. Burgemeester D. Kodde deelde mede, dat de heer J. Vos op 2ijn verzoek toestemming heeft verkregen van Gedeputeerde Staten over te gaan tot het bouwen van een garage aan de Oóststraat. De procedure over de onteigening van do Willebrordusput is thans geëindigd; de rechter heeft de vergoeding vastgesteld op 4254,88; hiervan moet 1015,45 voor gemaakte kosten worden be taald. Parkeren op het Vroongebied in de Duinweg zal moeilijk te verwe zenlijken zijn, daar deze grond ei gendom is van het Wegschap Wal cheren. Het college van B. en W. zal met het Wegschap hierover onder handelen. Tussen het fietspad en de Langedam zal eetf strook grond ver hard worden. De raad verleende de lieer H. van Sluys voor verbetering van zijn woning een premie van 500. Besloten werd voor politiehon den geen hondenbelasting te heffen. De raad nam de gevraagde adhesie- VAN ONZE ADVERTEERDERS Opening Te Roller's snel- en zelfbedieningsslagerij Maandagavond is het geheel nieuw geïnstalleerde bedrijf van de fa. Te Roller en Co. te Middelburg, thans omgebouwd tot een moderne snel- en zelfbedieningsslagerij, geopend. Van daag (dinsdag) zal begonnen worden met de verkoop. De begrippen snel- en vooral zelfbediening beginnen ons dagelijks leven steeds meer te be-' heersen en ook deze grote „vlees- show" is hier geheel op ingesteld. Zowel in de afdeling snel- als zelf bediening liggen een keur van vlees- en vleeswarensoorten op de klanten te wachten, alles geprijsd, gekoeld of diepbevroren in cellofaanverpakklng. In de grote gekoelde toonbank, die constant op een temperatuur van twee graden gehouden wordt, liggen glasdicht afgesloten de snelhedie- ningsartikelen, terwijl het andere deel bestemd Is voor de zelfbedie ningsartikelen, In een grote marchandlse, met een uitstallengte van bijna 20 meter, kunnen de klanten een keus maken uit over de honderd geconserveerde artikelen, niet alleen op vleeswaren- gebied, maar ook op groenten, vruch ten en vis. De zelfbediening is dus voor de ge haaste klant of zij, die eens rustig willen uitzoeken. Zij moeten hierbij gebruik maken van een mandje, ter wijl door een speciale „check out" een snelle afrekening'mogelijkhoid gewaarborgd ls. En wil men dc be stelling liever In de „normale" be diening Uitgevoerd zien, dan kan men terecht in de afdeling snelbe- diening. Mocht de klant dan nog geen keus kunnen doen, wel, dan staat één der bedienden klaar om juist datgene klaar te maken, dat graag gewenst wordt. GAPINGE Ringrijderij te Gapinge De zaterdag tc Gapinge gehouden ringrijderij had het volgende resul taat: Luze prijzen: 1. F. Langebeeke (30); 2. B. Arendee (28); 3. C. Lan- febeeke (27); 4. Jac. Paauwe (26); Joh. Langebeeke (26); 6. Jnc. Góedbloed (20); 7. W. Melis (18); 8. H. Joosse (17); 9. Abr. Wielema- ker (16); 10. H. Wondei'gem (15): 11. G. Koole (13); 12. Jac. Langebee ke (11); 13. Abr. Langëbeekè (9). Er is 40 maal gereden. Extra prijzen: 1. Jac. Paauwe: 2. Joh. Langebeeke; 3. F. Langebeeke; 4. H. Joosse; 5. Jac. Gocdbloed; 6. C. Langebeeke; 7. W. Melis. Beker van burgemeester Jac. Paau we; beker van v. Éenennaam en Zn., G. Koole; beker van v. d. Berge, Middelburg F. Langebeeke; beker van v. d. Have, C. Langebeeke; be ker van Fa. Willemse, Aagtekerke Jac. Goedbloed. Wisselstandaard De Jonge en Zn., Middelburg voor H. Wondergem. 50ste ring Joh. Langebeeke7fiRte ring B. Arendsc; 100ste ring F. Lun- gêbeeke: 200sto ring c. Langebeeke. Vólgringen B. Arendsc (11); Pot lepel B. Aréndse. jiglng in zake het voorstel van de ïn geleerden over de gevaren van betuij zeven w kernexplosies, voor kennisgeving aan. Besloten werd de vergoeding van de ondercommandant van de brandweer te bepalen op 75% van de vergoeding van de commandant. Daar de raad van oordeel is, dat de evenementen commissie, die zich belast heeft met de taak om wat orde te scheppen in het recreatieleven van de badplaats, haar subsidies behoort te ontvangen van hen, die het meest van het bad seizoen profiteren, werd het verzoek van deze commissie voor kennisge ving aangenomen. Het verzoek om toe te treden tot de Zeeuwse Muziek school werd eveneens voor kennisge ving aöngenomen. Het bedrag voor vergoeding Voor de lagere school over 1957 werd vastgesteld op 3848,94 en 513,93 voor het vakon derwijs. De raad steldé hot bedrag, dat in de periode van 1953 tot 1957 voor vergoeding in aanmerking komt voor het gewone lager onderwijs, op 18.127.09. De raad verleende B. en W. machtiging een kasgeldlening op te nemen tot eon maximum bedrag van 500.Ó00, Tenslotte werden een begrotingswijziging 1956, de begro ting 1958 en oe rekening 1966 van het burgerlijk armbestuur goedge keurd. Scheepvaart op het kanaal Terneuzen-Gent De scheepvaartbeweging óp het ka naal TerneuzenGeut Was geduren de'de inaandmei als volgt: Zeevaart: Geschut voör opvaart 230 schepen, metende 240.460 brt.,. ge schut voor afvaart 235 schepen,- me tende 265.565 brt. Daarvan hebben, gelost of geladen te Terneuzen-36 scheen. 45.122 brt., te Sluiskil 3 schepen, 9.771 brt. en te Sas van Gent 3 schepen, 3.630 brt. Binnenvaart: Geschut voor opvaart1 1448 stoom- en motorschepen, meten de 483.247 ton en 158 sleepschepen, métende 99.031 ton; geschut voor af-, vaart '1542 stoom- en motorschepen, metende 501.663 ton en 159 sleep schepen, metende 110.317 ton. Daar van hebben gelost of geladen te Ter- neüzen 272 schepen, 104.163 ton, te Sluiskil 228 schepen, 97.480 ton en te Sas van Gent 143 schepen, 43.683 ton; Examens voor kleuterleidster Aan de rooms-katholieke opleiding van kleuterleidsters te Vlissingen be haalden de volgende dames hét di ploma van kleuterleidster: Iris Teulings, Vlissingen; Ria van Strien, Souburg; Trees Verbeek, Kwadendamme; Frida Damen. Mid delburg; Annie Groosman, Hoofd plaat; Jennie van Hijfte, Groede; Rita Braet, Aardenburg; Annie de Smet, Westdorpe; Georgette Ver- naeve, Westdorpe; Marie van Belle, Hengstdijk; Cora Driedijk, Lewe- dorp. MIDDELBURG Chr. gymnastiekvereniging „VELDO" gaf uitvoering De christelijke gymnastiekvereni ging „VELDO" te Middelburg gaf in de grote veilinghal haar eerste uit voering. Om half acht precies kwa men de leden uit de afmijnzaal de grote hal binnen, stelden zich vervol gens voor aan de genodigden en be zoekers. De voorzitter van „VELDO" de heer H, Kruithof, opende de avond met gebed. In zijn openingswoord heette hij vervolgens alle aanwezi gen hartelijk wolkom, in het bijzon der de afgevaardigden van de plaat selijke- en zusterverenigingen. Onder de hoofdleiding van de heer H. van Noppen brachten de gymnasten hierna een twintigtal nummers over het voetlicht. Vrije oefeningen, tra- pezoide met bank, brug, bok, lange mat en springkast wisselden elkaar in vlot tempo af. Het gehele pro gramma werd hogelijk gewaardeerd, getuige het gulle applaus, waarmee het publiek elk nummer beloonde. Mocht er hier of daar aan de af werking iets ontbroken hebben, het bleek echter wel, dat de leden onder leiding van de dames Hekhuis en Wattel cn de heren Van Noppen, Hek huis en Koster hard gewerkt hadden. In zijn slotwoord bracht de voorzit ter dank aan de leiding voor het ve le werk, dat zij belangeloos Voor de vereniging heeft verzet om deze avond zo goed mogelijk te doen sla gen. Nadat de avond met dankgebed was besloten, verliet een tevreden publiek de veilinghal. In de pauze werd een verloting gehouden voor het aanschaffen van een vlag. Veertig jaar bij gemeentebedrijven De heer S. J. Cornelisse is vandaag (dinsdag) 40 jaar in dienst bij ge meentebedrijven Middelburg. De ju bilaris kwam als leerling meteropne- mer in dienst; daarna heeft hij een groot deel van zijn ambtelijke loop baan als magazijnbediende gewerkt. De laatste jaren, na de stopzetting van de gasfabiikage in Middelburg, werd hij opnieuw in het korps me- teropnemers-incasseerders ingedeeld. Als zodanig is hij een regelmatig te rugkerende vertegenwoordiger van het bedrijf bij de Middelburgse ver bruikers. Graag verricht hij zijn werk zo on opvallend mogelijk. Ook zijn jubi leum wenste hij elders in eigen kring te vieren. Dit zal echter nlot verhin deren dat hem vandaag nog een bloemenhulde gebracht zal worden. Een kleine deputatie van personeels leden heeft hem voor zijn vertrek een schilderij, voorstellende een stads gezicht van Veere, aangeboden. Gevonden voorwerpen De commissaris van politie te Middel burg maakt bekend, dat lu het tijdvak van 20 tot en met 2G juni 1958 de navol gende gevonden voorwerpen aan zijn bureau zijn aangegeven: zwart horloge bandje', medaillon met foto; bankbiljet Van f .10; tandartsmaterlaal (hoekstuk m. li boortjes); zwarte vulpen 'ln etui; rechter herenhandschoen, petticoat, zie kenfondscoupon; fietssleuteltje; openge werkte dameshandschoen; witte dames handschoen; shagdoosje; zakken capu chon; roodbruine vulpen; gouden broche (boerenknoop): grijze jongensregenjas: bruine portemonnee met inh.; boterham- zak; plaquette wegenwacht; etui met :i sleutels; groen gevlamde vulpen; kolen- riek (12-tands)! duimstok; plastic porte monnee; 2 bankbiljetten van f 10; foto toestel in etui; duimstok van twee me ter lengte; doorslag; duitse herdel'; brui ne knlpportemonnee: 2 armbandjes: hon denpenning 1958-344; sleutel en plaslie ceintuur: enveloppe met twee foto's; kincierveétjè. Commissie Bijzondere Noden in Vlissingen Bezoek aan Zoutelande én Biggekerke De V.V.V. Zoutelande heeft, zoals ieder jaar. een telling gehouden van liet aantal .in Zoutelande en Bigge kerke verblijvende vreemdelingen in de nacht van maandag 23 op dinsdag 24 juni. Hierbij bleek, dat in deze nacht 650 vreemdelingen ifteer over nachtten dan verleden jaar. In Zou telande verbleven 1532 gasten, waar van 383 in hotels en pensions, 382 in gemeubileerde huizen, 264 in gemeu bileerde kamers en 503 in huisjes en tenten op de kampeerterreinen. Voor Biggekerke luiden dezé getallen 306 in hotels en pensions, 4 in gemeubi leerde huizen, 11 in gemeubileerde kamers en 40 ln huisjes en tenten op dé kampeerterreinen, dus een totaal van 161 gasten. ris, dir. gemeentelijke dienst v. Zaken; W. L. Adriaanse, penn De commissie van samenwerking voor Bijzondere Noden in de gemeen te Vlissingen meldt ln haar jaarver slag over 1957 dat het aantal aan vragen om hulpverlening in het al gemeen niet toeneemt. Er werden 7 aanvragen om hulp ingediend, waar van 6 konden worden ingewilligd. De kasmiddelen zijn nog voldoende 2159,61) om in de toekomst op bescheiden wijze financiële hulp te blijven verlenen. Het administratieve gedeelte der werkzaamheden geschiedde op het kantoor van de Gemeentelijke Dienst voor Sociale Zaken. De commissie Was in 1957 als vólgt samengesteld: mr. B. Kolff, erevoor zitter, burgemeester van Vlissingen; J. Post, voorzitter, wethouder van Sociale Zaken; H. J. Visser, secreta- mgQC, penning meester, particulier; J. Borgs," r'.-k. armbestuur; Mej. W. van Kesselen, Ev, Lutherse gemeente; J. v. d. Eiide, Doopsgezinde gemeente; Ch. J. Fey, Chr. Geref. gemeente; B. de Nooijër, Leger des Heils; S. Prins, Geref. Kerk; J. J. de Vlieger, Ned. Hèrv. Kerk; J. J. Kempe,. Ver. „Humahi- tas", leden. Als ópyolger van wijlen de heet" örs. C.' Rotmans wees de Vereniging „Humahltas" de heer J. j. Kempe aan, terwijl de heer S. Prins de Ge reformeerde Kerk vertegenwoordigt. Diens voorganger, ds heer G. M. Prins, trad op als diaken, waardoor hij ook niet langer zijn kerk in de commissie kon vertegenwoordigen. Een bedrag van 25,werd terug betaald door een persoon die destijds van de commissie een voorschot ontving. 's Nachts geen vuilnisvaten op stradt! Tientallen bewoners vah de boule vards en de buitenwijken van Vlis singen zijn dezer dagen bekeurd, óm dat zij hun vuilnisvat 's nachts op de openbare weg hadden laten staan. Niet alleen omdat deze obstakels bij duisternis gevaar voor voorbijgan gers opleveren, maai' het is boven dien ook verboden. De politie blijft hierop nauwlettend toezien. Men zij dus gewaarschuwd. O.- EN W.-SOUBURG N.V.V.-kinderuitstapje De N.V.V. organisaties te Souburg organiseerden zaterdag j.l. een uit stapje voor de kinderen van hun le den. Met een 3-tal bussen reden on geveer 180 kinderen met geleiders naar Bergen op Zoom, waar een be zoek werd gebracht aan een speel tuin. Nadat de kinderen zich hier enkele uren hadden kunnen vermaken en enkele versnaperingen waren genut tigd, werd in een opgewekte stem ming de terugtocht aanvaard. Sportdag voor lagere scholen Vorige week hielden de gezamenlijke Souburgso scholen met de openbare lagere school te Nieuw- en St. Joos-. land een schoolsportdag op hef sportveld te Souburg. De slagbalwed- slrijden, welke de hoofdschotel van deze dag vormden, werden gewon nen door: Poule I: v.g.l.o. Juliana- school I; poule n Pieter Louwerse- achool I; poule III: Van Dulenschool I; poule IV: school met de Bijbel II; poule V: Pieter Louwerseschool; poule VI: Marnixschool; poule VII: Julianaschool Hl; poule VIII: o.l. school Nieuwland. Verder werdpn ïa's uitgereikt, in to- Het gemeentebestuur stelde voor ieder deelnemend kind twee consumpties-beschikbaar. 30 Juni. Aardappelen, bonken 24.10—27.50, grote 15.2019.40, drielingen 12.10—13.60, kriel 0.70—10.20, alles per 100 kg. Aanvoer 40 ton. Fruit: Aardbeien: per kg. Aanvoer 3Va ton. Talisman 1.14. M. Fruentbe 88—1.25. Hegina 73—1.36. Climax 87—1.04. Juounda S2—1.32. Mad. Moütot 69—1.38. Mad, Le- fébrc 78. Framboos aardbei 1.17—1.27. D. Evern 78—1.17. Senga Sengana 1.06—1.38. Aardbeien per doos 20M. Rode bessen 51—60. Perziken 4—32. Frambozen 25—84. Kaspruimen 13. Heden werden de eerste kaspruimen aan gevoerd doör de heer J. L, Dop, Middel burgsestraat 88. Middelburg. De éerstè natuurbessen werden aange voerd door de heer C. Jozïasse, Dorps straat 53, Serooskerke. Groenten: Sla A 3—5. Andijvie -7—13. Pos telein 26—45. Rabarber 11—23. Spinazie 16 —51. Tuinbonen 19—29. Spitskool Prlncessebonen 1.07—1.31. Snijbonen 81— 1.00. Boskrgten 3—6. Bospeen 21—28. Kro ten per kg 0—9. Bloemkool 4 st. p. kist 17—30, Idem 6 st. p, kist 10—24, Idem 8 st. p. kist 10—13, Idem 10 st. p. kist 10— Komkommers A; 28—32, Idem B 10— 30, Idem C 18—20, ldèm D 10—13. Waspeen 22—29. Doppers 3149. Peulen 99—1.24. VISMIJN VEERE 30 juni. 330 kg exportgarnalen 3.42—3.89. 775 kg schar 30—57. 220 kg bot 31—50. 38 kg wijting 38—45. 82 kg tong 1.81—2.62. 2 kg rog 38. 4 kg schol G9. 1 kg paling Mejuffrouw L. van Dijk te Vlissin gen behaalde in Den Haag het diplo ma 8choonheidspeciallste A. KOUDEKERKE Zomeravondstilte te Koudekerke Ook voor 't zomerseizoen 1958, heeft hot Interkerkelijk comité te Koude kerke, evenals vorig jaar, drie zo meravondstilten belegd. Deze worden weer gehouden in het Vebenabos. De eerste zal gehouden worden op donderdag 17 juli, avonds half acht. Spreker zal zijn ds. E. Durkstra, herv. pred. op het Zand, (kerkelijk Koudekerke). De harmonie „Voorwaarts" verleent muzikale medewerking. De tweede avond wordt gehouden op woensdag 6 augustus en de derde en laatste op(20 augustus. „In Dienst der Kerk" op reis De hervormde vrouwen- en mannen- vereniging te Koudekerke, maakte per bus een gezellige reis naar Am sterdam en Bennebroek. In Amsterdam werd „Schiphol" be zichtigd, waarna de tocht werd voortgezet naar de „Linnaeushof" Bennebroek. Op het gemeente sportveld te Kou dekerke ïs de schoolsportdag gehou den, waaraan ongeveer 180 leerlin gen van de lagere scholen uit Kou dekerke en Biggekerke en de chris telijke school uit Grijpskerke en Sint Laurens aan deelnamen. Na de ope ning door burgemeester J. L. Dreg- fnans, werden 's morgens individuele wedstrijden gehouden in hardlopen, balgooién, hoogspringen en benen- dlgneidsproef, waarvoor naar gelang de geleverde prestaties de diploma's A. B. C, D of E werden behaald, 's Middags werd een slagbalcompetitie gehouden tussen teams van verschil lende scholen. De uitslag hiervan luidde: 1. openbare lagere school Koudekerke; 2. hervormde school Koudekerke I. Na deze wedstrijden reikte de gemeente-secretaris L. A. van Splunder de medailles uit aan de winnaars van de eerste en tweede prijs. De leiding van deze dag be rustte bij het hoofd van de bijzonde re lagere school op gereformeerde grondslag, de heer D. Hoekstra. VEEMARKT ROTTERDAM. Aanvoer in totaal 1773 dieren. Vette koeien en ossen 1005: varkens 768. Vette koelen pr. ln ets per kg le kw. 2 95—325, 2e kw. 250—285. 3e kw. 250—260. Varkens (lev. gew.) le kw. 178, 2e kW, 176, 3e kW. 174. Vette koeien aanvoer kalm, handel traag, prijzen le kwaliteit als vorige week, 2e en 3e kwaliteit niet geheel prijshoudend. Enige prima's boven no tering. Varkens (lev. gewicht) aanvoer ruimer, handel aanvang goed. afloop slecht: prijzen iets hoger," enkele pri ma exemplaren boven notering. Zware varkens waren moeilijk te plaatsen. MARKT' ROTTERDAM. 30 juni. Waterroot vlas: lage soorten van 1 tot f 1.20, middensoorten tot f 1.45, best vlas tot i 1.85. Dauwroot vlas: lage soorten van f 0.90 tot f 1.10, middensoorten tot f 1.25, best vlas tot i 1.65. Breek vlas: van f 0.65 tot f 1.05 naar ge lang van kwaliteit en bewerking. Gezwingelde lokken: van f 0.40 tot f 0.70. De proüuktie is sterk Ingekrompen, ver schillende ^bedrijven zijn gesloten wegens de vakantiés die aan de pluktijd voor afgaan. De enkele aangeboden partijen zijn veelal van lage kwaliteit en enkele middensoorten, goed vlas wordt niet meer gezwingeld Voor enkele betere partijen bestaat nog belangstelling, de lagere soorten bleven meest onverkocht. De prijzen waren over het algemeen ieta lager. Het aanbod van dauwrootvlas Is ge ring, de beste partijen worden vrij re gelmatig verkocht tegen onveranderde prijzen, overige soorten blijven verla ten. In breekvlas gaat minder om, de produktie is kleiner geworden, doch kon niet geheel worden verkocht. Beste partijen blijven vrij gunstig ln de markt lagere soorten zijn weinig gevraagd. De produktie van gezwingelde lokken 19 zeer gering, de enkele aangeboden par tijen worden moeilijk verkocht, prijzen iets lager. De nieuwe oogst heeft in verschillende delen van het land geleden door slag regens, verschillende percelen zijn ge legerd en hebben aanzienlijke schade opgelopen. Handel te velde ls beperkt tot enkele verkopen, de meeste vlas sers zijn zeer terughoudend aangezien tegen de vraagrpijzen der telers geen lonende produktie mogelijk is. AARDAPPELTERMIJNMARKT ROTTERDAM De dagomzet van de aardappeltermijn- markt te Rotterdam bedroeg 03 contrac- tén, waarvan er dertig gingen naar het ras eerstelingen „e". Op de maand no vember werd hier gedaan voor f 16.60, i 16.50 tijdens de ochtendeall en voor f 16.40 op de maanden oktober en novem ber tijdens de middagzittihg. Vorige-week maandag werd voor novem ber ln dit ras betaald f 17.10 en f 17.20. Sirtema „a" noteerde in de ochtendbeurs voor november f 16.vijf contracten, in het verdere verloop van de markt werd hierin niets meer verhandeld. Sirtema „e" noteerde op november prijzen van f 16.80 en f 16.90 tegenover vrijdag 16.G0. De consumptie-aardappelen trokken in Bintje 35 mm zeventien zaken,'waarvan april het actiefste was met tien contrac ten tegen f 12.40, f 12.60 en f 12.50. Vrijdag werd f 12 49 betaald. Voor Eigenheimers bestond weinig belangstelling. Evenals dit voor Voran 35 mm het geval was. De maandomzet bedroeg 499 contracten. PRINCIPE-BESLUIT GEMEENTERAAD Subsidie voor restauratie Ned. herv. kerk verhoogd Burgerlijke stand middelburg. Bevallen: s; M. MCsu—de Kraker, o M. J. LOlkawabessyHourissa.d/ G. 14 van der Horst—Blok A. M, -Usmany— Malawau, z. S. van Driel—Lievense. z. M. C. Jor.lasse—Kleljh, z. G. C. de Wotff- Meerntan, <1, H. C. Bergwerf!—Van Berk. z. J. J. Vereist—Wnndergem. z. D, J. Flurusse— Blankenburch, z. J A. vaii Belzèn—Dé Groene, d. A. C. Jacobs— Pluijmers, 2,M. M, n&tschorre—Van Klooster, z. Ondertrouwd.' A. van Dalen, 25 j. en A. M. Baljeu, 23 j. Getrouwd: j. F, van Oevélen, 28 j. en c. m. j. Luljlcx, 22 j. h. van de Vijver, 32 j. én j. Dommisse, ::4 j. W. Overeijh- der. 25 j. en I, M. n. Deïst, 'Jl .1. Overleden! M. Gideonse, 65 j. e.v, L. Léljn. a. Goedhart. 48 .1., e.v. M. van Éenennaam. De gemeenteraad van Serooskerke (W.) heeft maandagmiddag tijdens een vergadering in het gemeentehuis In principe besloten tot. aanleg van een riolering in de rest. van de be bouwde kom. Waarnemend burge meester A. de Kam deelde hierbij mee, dat. bet, wellicht mogelijk is om hel. werk uit te voeren ill D.A.C.W.- verband. De reeds In aanleg zijnde riolering vordert, goed, aldus werd meegedeeld. Voor het totale plan is een uitgaaf van ongeveer f 850.000 geraamd. Burgemeester De Kam, die voor de eerste maal sinds zijn benoeming tot waarnemend burgemeester van Se rooskerke de raad presideerde, dank te aan het begin der vergadering voor de prettige wijze, waarop hij en zijn echtgenote door de raadsleden en bewoners tegemoet zijn getreden. Voorts dankte de burgemeester wet houder Adr. Goedblóed voor de wijze, Waarop déZe gedurende zijh waarne- I mend burgemeesterschap rde belan- j j*cn^ van dé 'gemeente behartigd Als één van de eerste taken voor de I l'naei in de nabije toekomst noemde de burgomeéster de verbetering van de financiële,jiosifie. van de gemeen te. "die lhaps vfij Zorgelijk is. De .hegi'oUiig voor dé restuuratie vande Ncd. licrv. kerk is be langrijk overschreden, namelijk met ongeveer f 25.000. waardoor de kosten thans f 73.00.0 bedra gen. De raad besloot évenwei om de subsidie voor deze restauratie te verhogen tot een maximum van f 7300.—, zijnde 10 procent van dè ltosten. Daar de C.F.A. in verband met het-geven van film voorstellingen over een donkere ruimte wil beschikken, besloot de raad om een bedrag van ca f 600 te voteren voor het aanbrengen van gordijnen in het verenigings gebouw. Voor; het aanbrengen yan een doel matige verlichting in het gemeente huis werd eveneens een bedrag van f 600.beschikbaar gesteld. De bur gemeester deelde in dit verband mee, dat bij een eventuele uitvoering van de nieuwbouwplannen voor een ge meentehuis de verlic.htlngsapparat.en hierin overgebracht kunnen worden. In principe werd besloten om B. en W. machtiging te geven grond te kopen voor de bouw van de nieuwe kleuterschool ln het uitbreidingsplan. De lierzleniug van het uitbreidings plan werd nu, een toelichting door de heer A. Schat van het stedebouw- kundig adviesbureau Schat en Schut te Middelburg akkoord bevonden. In dit plan is onder meer ruimte gepro jecteerd voor de bouw van ongeveer 100 woningen en enkele openbare ge bouwen. Vervolgens besloot de raad toe te treden tot de regeling voor gemeen schappelijke behandeling van ge meentelijke personeelsaangelegenhe den. Zoals bekend is bij de Vereni ging van Nederlandse Gemeenten een Centraal Bureau opgericht, dat de gemeenten regelmatig op de hoogte houdt van allerlei belangrijke zaken. Dit heeft tot voordeel, dat de ge meenten geregeld „up to date" zijn. aldus verklaarde burgemeester De Kam. De kosten voor deze aanslui ting bedragen f 25.— per jaar. Te vens werd besloten aan het bureau personeelsbeheer en organisatie van de Vereniging van Nederlandse Ge meenten opdracht te geven om de in voering van een moderne loontech- niek voor het personeel der gemeen te voor te bereiden. Het voorstel tot overdracht van 5 woningwetwoningen aan de chr. wo- ningstichtïg Walcheren te Souburg ontmoette evenmin bezwaren. Burge meester De Kam werd benoemd tot ambtenaar van de burgerlijke f'.and. Bij de Ingekomen stukken las de voorzitter een motie van de raad van 's-Heerenhoek voor. waarin deze rand zijn bezorgdheid uitspreekt over de tariefsverhoging voor de Westerscheldeveren. Het tekort van de gemeente Serooskerke in de vee- en vleeskeuringsdienst van Öostka- pelle bedraagt f 738.54. SEROOSKERKE (W.) Serooskerke stak de ring Zaterdag werd te Serooskerke de traditionele ringrijderij te paard ge houden op de voormalige Zoetendaal- se Dreef. In totaal werd 56 keer ge reden. Uitslag: 1. Jan Allaart Hzn., (40 r.); 2. D. Coppoolse (39); 3. C. Coppoolse (38); 4. C. Maljnars (34): 5. Jo. Allaart (33); 6. H. J. Allaart (29)» 7. Jo Duvekot (29); Piet Christiaanse (28); 9. Sim. v. d, Broe- ke (24); 10. Plet Louwerse (23); 11. Abr. Adriaanse (22); 12. Piet Kole (22). De beker van de Prov. Zeeuwse Cou rant werd gewonnen door C. Cop poolse; beker van P. MeijersRie- mens werd gewonnen door D. Cop poolse; beker van Fa. S. van Éenen naam werd gewonnen door Jo Al laart. (Geen enkele beker werd eigen dom). De medaille van de voorzitter Js. Cevanl werd gewonnen door Jan Allaart Hzn, De medaille van Sim. Kodde door C. Majaars. De potlepel werd gewonnen door Jan Allaart Hzn. De prijzen voor de 75e. 150ste en 250 3te ring gingen naar resp. P. Christi aanse, C. Coppoolse en S. v. d. Broe- ke. DOMBURG Uitslag ringri|deri| Zaterdag werd te Domburg een ring rijderij gehouden over 37 beurten. De hoogste serie ringen werd be haald door W. de Voc beker van Van Eoner» ker van de betonfa1-' gewonnen door C Dourleyn behaalde ring, J. Provoost W vijftigste, H. Brand J ste en L. P. Roelse de vijftigste. De pollepel Brand. De uitslag Irn-lt 'cnals de "i. De be- "'nke werd V'isser. A. onderdste hondei'd- .'•'honderd- "■ehonderd- is voor H. 1 W. de Voogd 31 ringen: 2 J Provoost Wzn. 26 ringen; 3 C. de Visser 25 ringen; 4 W. Provoost Azn. 25 ringen: 5 L. Boogaard 22 ringen; 6 J.' Minder- houd 22 ringen; 7 L. P. Roelse 21 ringen; 8 A. Dourleyn 20 ringen: 9 G. Provoost '20 ringen; 10 W. Pro voost Jzn. 19 i\: li'r. Rrnnd 15 r.; 12 L. Bastiaanse 14 ringen: 13 C. Provoost 12 ringen; 14 r<"| Maljers 9 ringen: 15 W. Vreeke 7 ringen. Extra prijzen: l H. Brand: 2 W. de Voogd; 3 W. Provoost Jzn.: 4 J. Provoost Jzn.; 5. J. Minderhout; 6 C. de Visser; 7 L. P. Roelse: 8 W. Provoost Azn.; 9 A. Dourleyn. ZOUTELANDE Reisje christelijke school De leerlingen van de hoogste klas van de christelijke school te Zoute lande hebben hun jaarlijks reisje ge maakt. Het doe) was ditmaal Den Haag, waar het Binnenhof. Maduro- dam en het panorama Mestdag wer den bezocht. Hierna was een grote speeltuin aan de beurt, waarna de kinderen een groot warenhuis be zochten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 15