GEREF. KERK IN RILLAND HEEFT EEN NIEUW GEBOUW kerko ESPRESSO WALCHEREN RAAD SOUBURG DEBATTEERDE EEN UUR OVER SPEELTUIN MARKTBERICHTEN VRIJDAG 27 JUNI 1958 PROVIN01 ALB ZEEUWSE COURANT. MODERN EN DOELMATIG INGERICHT fAdvertentie) Met 3 espresso shirts bent u pas goed uit „Een geschenk van het Nederlandse volk" Aan de Derdeweg ln Rilland is een nieuw, modern en doelmatig inge richt kerkgebouw .verrezen der Ge rei. Kerk, dat donderdagavond in ge bruik is genomen. De overdracht ge schiedde door de heer W. J. A. H. van Berkel, adviseur voor Kerken van het Nationaal Rampenfonds. De ze plechtigheid werd behalve door tal van gemeenteleden, o.a. bijge woond door B. en W. van de ge meente Rilland-Bath en predikanten van de verschillende plaatselijke ker ken, alsmede pater Gardiaan, de pastoor van de r.-lt. parochie te Ril land. In zijn openingswoord had de plaat selijke predikant van de Geref. kerk, ds. Ph. Stoffels de verschillende ge nodigden begroet. Bij deze ingebruik neming staat op de achtergrond het grote leed, dat de watersnood van 1 februari 1953 over ons heeft ge bracht, aldus ds. Stoffels. Vervol gens werd het woord gevoerd door architect P. J. 't Hooft van het archi tectenbureau Rothuizen en 't Hooft, die de de plannen voor dit fraaie kerkgebouw heeft ontworpen. Spre ker bracht dank aan degenen, die medewerking hadden verleend bij de totstandkoming van het gebouw. De heer Van Berkel hei-innerde er in zijn toespraak aan, dat ds. Stoffels de eerste stoot heeft gegeven om tot nieuwbouw te komen. Dank zij het initiatief van de plaatselijke predi kant, het doorzettingsvermogen van de bouwcommissie en de financiële medewerking van het Rampenfonds, konden de plannen worden gereali seerd. Uitvoerig ging de heer Van Berkel ook in op de lotgevallen van het uit 1869 daterende bedehuis, dat ernstig wérd beschadigd door de wa tersnood. De kerk werd daarna wel enigszins opgeknapt, doch algehele restauratie bleek onvermijdelijk. Zo ver is het echter niet gekomen, want op initiatief van ds. Stoffels is de nieuwe kerk er gekomen. De kerk biedt, met een oppervlakte van 200 vierkante meter zitplaats aan even- zovele mensen. Naast het gebouw zijn vergaderruimten verrezen, die van de kerk uit bereikt kunnen wor den. De adviseur van het Rampen fonds zeide in zijn toespraak voorts, dat de kerk ook 'nog een nieuw orgel zal krijgen. Vervolgens droeg spre ker het gebouw symbolisch over aan de voorzitter van de kerkeraad, ds. Stoffels. De predikant dankte bet Nederlandse volk, dat door zijn gif ten de bouw van deze kerk heeft mo gelijk gemaakt. Zich richtend tót de heer Van Berkel, verklaarde ds. Stoffels, dat deze niet alleen een goed geldschieter, maar ook de gro te animator van deze bouw is ge weest. In een uitvoerig dankwöord betrok spreker allen, die direct of in direct bij de bouw waren betrokken. Tijdens deze dienst werd ook gespro ken door burgemeester J. C. W. Job- se, die namens de burgerlijke ge meente zijn felicitaties aanbood. Ds. C. den Engelse bracht zijn gelukwen sen over namens de hervormde kerk van Rilland en ds. H. R. Timmerman, Vrij Evangelisch predikant te Yer- seke voerde eveneens het woord. Ook pater Gardiaan bood zijn gelukwen sen aan en tot slot werd gesproken door ds. Kr. Smit namens de clas sis der Geref. Kerk. Sneeuwwit en parelgrijs MIDDELBURG S.V. Middelburg verloor ook 2e promotiewedstrijd Het eerste tiental van de schaakvereni ging Middelburg heeft ook de tweede promotiewedstrijd voor een plaatsje in de landelijke tweede klas verloren. Ditmaal ging het ln Den Haag tegen Moerwljk, dat met fl!'a—3Vs baas in eigen huls bleef. De gedetailleerde uitslagen waren: G. A. Strooband \'i—li; J. C. Gast— J. de Baare 1—0; J. Tuk—A. Niemarkt l— H. J. van Dienst—S. Sanders 1—0; C. Neuteboom—J. Scheltens lili; H. C, van Dijk—L. J. Woudstra 0—1; J. F. A. d. BeidJ. Louws 1o; J. i. Korbee— D. P. Cornelisse l—0; Jac. v. d. Kooy— J. L. Woudstra YrAi', D. van Wijk—H. Verdam 0—1. Christelijke kweekschool hield geslaagde sportdag Dinsdag hield het sportbestuur van de leerlingenvereniging „Animo" van de ohr. kweekschool te Middelburg een sportdag. Bij de volleybalcompe titie, waarmee de dag begon, kwam zowel bij de meisjes als bij de jon gens de derde klas als winnaar uit de bus. Ook bij de korfbalwedstrij den bleek klas III de sterkste, 's Middags werden atletiekwedstrij- volgende Provinciale toogdag N.C.LB. in Axel Enkele honderden leden van de Ne derlandse Christelijke Landbouwers Bond, velen vergezeld van hun echt genoten, waren donderdag in „Het Centrum" te Axel bijeen om hun jaar lijkse provinciale zomerdag te vieren. Een achttal bussen voerde de deelne1 uiers van, „over de Schelde" aan. De vergadering werd om tien uur onnnd door de lieer H. den Hollander uit Goes, hoofdbestuurslid en gewes telijk propagandist. Na net gemeenschappelijk zingen van twee verzen van psalm 150 ging de heer Den Hollander voor Jn gebed. Hierna werd een gedeelte uit psalm 103 gelezen. Leerlingen van de Axelse lagere landbouwschool brachten ver volgens enkele liederen ten gehore, waarna enige volksdansen werden uitgevoerd. De heer IJska uit Kam pen, hoofdbestuurslid van de NCLB, hield een propagandistische rede, die met grote aandacht beluisterd werd. Met mastklimmen en volksdans word het ochtendprogramma besloten, 's Middags voerden leerlingen van de lagere landbouwschool weer enkele dansjes uit, die zeer in de smaak vie len. Het hoofdbestuurslid de heer Doo laard uit Oosterbeek, sprak vervol gens over het onderwerp „Het doel dor christelijke vakbeweging". Met de opvoering van een schets en een toneelstukje door de leerlingen van de iandbouwhuishoudschool werd het programma besloten. Deze geslaagde toogdag verstevigde de band tussen de honderden N.C.L.B.-ers opnieuw. Kerkwerve's burgemeester won reis naar Italië Het burgemeestersechtpaar van Kerkwerve, de heer en mevrouw S. Franke, hebben een tiendaagse reis naar Italië gewonnen door do juiste oplossing in te zenden van de weke lijkse radioprijsvraag van de NCRV, „Spoorzoeken door Europa". De op lossing was ingestuurd door de echt genote van de burgemeester, die een reis vanuit Keulen via Arnhem, Gla- nerbrug, Bremen, Hamburg, Dene marken en Ltibeck terug naar Salz burg had opgegeven. Mevrouw Fran ke bleek tijdens haar reis over de kaart van Europa de juiste plaat sen te hebben aangedaan, en zij had ook het totaal aantal kilometers goed geschat, n.l. 2266. Donderdag avond hooide mevrouw Franke via de radio, dat zij een prijs had ge wonnen. Examens rijkskweekschool te Middelburg Aan de rijkskweekschool te Middel burg slaagden voor het examen voor onderwijzer (es) de dames B. S. C. Sander.se uit. Veeve en N. B. Witte uit Kruinlngen, alsmede do hoer F. .1. Dieleman uit Middelburg. De exa mens zijn thans geëindigd. Van de -15 kandidaten werden er 4 afgewezen. Zaterdag zeilwedstryden in de Braakman Zaterdag aanstaande zullen in de Braakman evenals vorig jaar weer zeilwedstrijden worden gehouden. De organisatie van deze wedstrijden is in handen van de „Royal Sailing Club Gent". Zaterdag worden ook de consumptietenten geopend en worden weer strandstoelen en zonnescher men geplaatst. Men wil op deze wij ze de gasten in de Braakman meer comfort bieden. den gehouden, waarbij de uitslagen: 80 m hardlopen meisjes: 1 Gisela Spapé; 2 Eef van Kamer; 3 Riek van Here. 100 m hardlopen jongens: 1 Job Fraanje; 2 Jan de Klerck; S Ype de Keijzer; een extra prijs voor de snelste tijd in dit nummer kreeg Mactlen Verhelst. Verspringen jongens: 1 Plet Jansen; 2 Job Fraahje; 3 Ko Wattel. Hoogspringen jongens: 1 Wim Mie- ras; 2 Piet Jansen. Hoogspringen meisjes: 1 Gisela Spa pé; 2 Gré Bets; 3 Rit Wattel. Verspringen meisjes: 1 Gré Bets; 2 Gisela Spapé; 3 Tony de Joode. De 4 x 100 m estafette meisjes werd gewonnen door klas II; de 4 x 100 m estafette jongens door Hlb. 400 m hardlopen meisjes: 1 Gré Bets; 2 Eef v. Kamer; 3 Gisela Spa- té. 100 m hardlopen jongens: 1 Johan Kouwer; 2 Ko de Rijke; 3 Wim Mie ras. Daarna speelde klas III een hand- üdstrijd tegen de overige klas sen, die door de gersten met 10 gewonnen werd. De dag werd beslo ten met een partij damesvoetbal, die bijzonder in de smaak viel. Hiermee kwam een eind aan een buitenge woon goed geslaagde dag. De avond tevoren was een voetbal wedstrijd gespeeld tussen de leerlin- en en leraren en oud-leerlingen, et was een spannende wedstrijd, die door de „senioren" verdiend ge wonnen werd met 43. Muzikale mars voor actie Rode Kruis Ter ondorsteuning van de oliebol lenactie van het Rode Kruis te Mid delburg, die gehouden wordt ten bate van do nieuwe boot voor de chronische patiënten, maken de muziekvereni ging „Excelsior" en de signaalafde ling van „Achilles" vanavond een wandeling door de stad. De route voor deze mars luidt als volgt: vertrek 8 uur van Singelstraat, vervolgens Brakstraat, Breestraat, Oostkerk straat, Oostkerkplein, Verwerijstvaat, Zuidsingel, Bree, Bagijnhof, Koning straat, Noordpoortplein, Klein Vlaanderen, Volderijlaagte, Herengracht, Kromme Weele, Vlasmarkt, Markt, Graven straat, Zusterstraat, St.-Janstraat, L. Delft, Nieuwe Burg, Groenmarkt, Koorkerkstraat, Lange Delft. Korte Delft, Dam, Molstraat, Singelstraat. Het Molenwaterconcert van deze avond komt hierdoor te vervallen. Benoeming De heer Th. J. Schuitemaker, brand meester te Middelburg, is per 1 augustus a s. benoemd tot officier der brandweevïnspectie te Den Haag. VlISSINGEN Van onze adverteerders Nieuwe fotozaak Ch. L. Dert Donderdagmiddag even voor drieën ontsloot de heer Ch. L. Dert de deur van zijn nieuwe fotozaak in de Wal st raat 81 te Vlissingen. De Zeeuwse vlag lag buiten aan het pand en de véle bloemstukken binnen zetten deze opening extra luister bij. De zaak, die geheel los staat van de winkel op de Nieuwedijk, is alleen bestemd voor de handel in fotogra»- fisclie artikelen. Zowel Japans, Duits als Amerikaans materiaal wordt veiv kocht. Ruim, modern en fris als de zaak is zowel het interieur als het exterieur mag men Derts nieuwe fotohandel, die de fraaie naam „Iris1 meekreeg, gerust een aanwinst voor de Walstraat noemen. Concert „St.-Caecilia" De harmonie „St.-Caecilia" te Vlissin gen geeft zaterdag 28 juni a.s. een concert op het Bellamypark te Vlis singen. Het programma is als volgt: 1 Arromanches, mars, A. E. Kelly; 2 Ouv. Stradella, v. Flotow; 3 Die Ehre Gottes, v. Beethoven; 4 Donau- wellen, Ivanovici: 5 De Postkoets, Jos Cleber: 6 B. B. and C. F., mars, J. Ord. Hume. PAUZE. 7 Huzaren van Boreel, mars, Jac. Reijnhoudt; 8 Lustspiel 'Ouverture, Kéler Béla; 9 Espana. wals, Wald- teufel; ip 3 delen uit de vier Baga tellen voor harm, orkest van Piet v. Mever, a Andante-Religioso, b An dante-Grazioso, c Allegro-Giocosa; 11 The Middy, mars, Kenneth J. Alford- Oogst van de straat De commissaris van politie te Vlissingen. maakt bekend, dat in het tijdvak van 18- 6 tot 25-6-1958, aan zijn bureau als ge vonden voorwerpen zijn gedeponeerd: enige dames, en herenrijwielen, enige autopeds, wit schortje, capuchon, zwarte kinderjas, damegpolshorloge, enige huls sleutels, aktentas, wit tasje, enige hand schoenen en wanten, mandoline snaren. pakjes shag, armband, enige vuilnis emmers, enige voetballen, fototoestel, groen jongensjasje, muntbiljet, porte feuille en een schuifipaat; en dat de adressen van de navolgende gevohden voorwerpen aan zijn bureau te bekomen: houten kinderschepje, colbertjasje, kin derhoedje, plastic etuitje, visnet, regen kapje, damesschoen, lederen ceintuur, dubbele fietstas, kruiwagen, kinderarm bandje, fietspompje, dameshandschoen, kinderjasje, vulpen, balletschoentje, pur- tefeullle en badhanddoek met zwem broek, RITTHEM „Ons Lied" en „Onda" brengen gewijd concert Zondagavond om kwart over acht zal op de muziektent te Ritthem een ge wijd concert worden gegeven, waar aan zullen medewerken de zangver eniging „Ons Lied" en de muziek vereniging „O.N.D.A." te Ritthem. „Ons Lied" opent dit concert met de volgende zes nummers: Zondagmorgen (G. Kruys), Ga niet alleen door 't leven (dr. Gunning) O, Heilige Geest daal neder (H. Col- iee), Heer, Uwe wonderbare Goed heid (H. G. Lukkien), Heer, mijn hert is boos en schuldig (J. Wagenaar), Nacht (F. Schubert). Hierna speelt „O.N.D.A": Heilig, He_„_o Jezus armen" A. Delbecq) Gedenck- clunok (Valerius, bew. P. J. Wiest), Die Ehre Gottes (L. v. Beethoven), Es ist bestimmt in Gottes Rath (Mendelssohn-Bartholdy), Ich bete an die Macht der Liebe (D. S. Bort- nianski), Vaste Rots (gezang 174), Blijf bij.mij Heer (gezang 282). Goesenaar veroordeeld voor stelen van een schaap Acht maanden celstraf De rechtbank te Middelburg heeft uitspraak gedaan in de zaak tegen de transportarbeider L. R. uit Goes, die in de nacht van 6 op 7 december van 't vorige jaar in de Wllhelmina- polder onder Kattendijke een schaap gestolen had. Conform de eis van de officier van justitie veroordeelde de rechtbank U. tot een onvoorwaarde lijke gevangenisstraf van acht maan den, met aftrek De vrachtautochauffeiir A. D. B., uit Kamperland, die op 15 april j.l. op de Stekeldijk geen voorrang verleen de aan een motorrijder, werd even eens conform veroordeeld tot een boete van 100,—. B. reed met een bestelwagen plus aanhanger zijn erf af de Stekeldijk op, juist toen de motor naderde. B. stopte, maar deed dit midden op de weg, zodat de mo torrijder een aanrijding niet meer kon voorkomen en vrij zwaar ge wond werd. De veilingbedlende M. B. uit Kapelle verleende geen voorrang met zijn tractor met aanhanger, toen hij van uit de Stationsstraat de Van der Biltlaan inreed. Hij kwam toen in botsing met een bromfiets. De offi cier had 100,geëist, terwijl de rechtbank verdachte thans tot 80,- veroordeelde. De „Oranje" op 12 juli in Vlissingen verwacht De „Oranje", het vlaggeschip van de N.V. Stoomvaartmaatschappij „Nederland" wordt op 12 juli ln Vlis singen verwacht. Het schip zal dan een „cruise" hebben volbracht naar het zonnige zuiden, waarvoor het van daag de haven van Amsterdam heeft verlaten onder commando van kapt. H. Zeilmaker. Op de dag van aan komst zal het schip ook weer ver trekken. Namelijk voor een tweede „cruise", eveneens naar de Middel landse Zee. Procuratiehouder Nutsspaarbank Tot procuratiehouder van de Nuts spaarbank te Middelburg is met in gang van 1 juli a.s. benoemd de heer H. M. Alot, sedert vele jaren reeds op het kantoor werkzaam. Universitair examen I Aan de rijksuniversiteit te Utrechi slaag de voor het doctoraalexamen godgeleerd heid de heer L. M. Verseput, geboren te Zopnemalre. ONDERHANDSE AANBESTEDING IN STEMMING Maximum snelheid (70 km) tussen Middelburg en Vlissingen? VEERE Carillonconcert te Veere Zaterdagavond geeft Piet Broerse van 8-9 uur een concert op de klok ken van de Raadhuistoren te Veere. Het programma is als volgt: 1 Improvisatie over het lied ,,'t Ros Beiaard doet zijn ronde door de stad van Dendermonde"2 Andante, F. Coiiperin; 3 Gigue. F. Couperln; 4 Ga votte, W. de Fesch; 5 Diverse popu laire volksliederen; 6 Composities van -Staf Nees. a Allegretto, b Volks lied. c Thema met variaties; 7 Jesu bleihèt meine Freude, Bach; 8 Die Ehre Gottes, Beethoven; 9 Het An gelus, v. Rennes. MELISKERKE Spreken in hei openbaar; eindles van de cursus Twaalf heren en één dame namen deel aan de door het Utrechtse in stituut „Het Sticht" in Meliskerke gegeven cursus voor „Spreken iri hét openbaar." Dezer dagen werd de eindles gehouden, onder leiding van cursusleider De Jager uit Utrecht. Iedere cursist hield een spreekbeurt en men bracht het er over het algemeen goed af. De cursusleider, die een boekwerk ontving en burgemeester Adelaar spraken nog een kort woord. WESTKAPELLE Raad vergadert op 1 juli De gemeenteraad van Westkapelle komt dinsdag 1 juli, des avonds om acht uur, bijeen. De agenda vermeldt o.m. een voorstel tot een loonsverho ging van 3% voor gemeentewerklie den in vaste dienst en de vaststelling van de gemeenterekening 1956 en de rekening van het woningbedrijf over 1956. Wedvlucht Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen op 28 juniv»i lor van Antwerpen. Vlissingen vertrokken op 26 Juni: IJrior naar Londen. Vlissingen gepasseerd naar Antwerpen op 25 juni: Zype van Londen; Dacpo van Lissabon; Draco van Malaga; Ali-Dam- hof van Reguejada-Gent; Arnedijk van Rotterdam; 26 juni: Astra van Londen Zunnewljk van Newport-News. Vlissingen gepasseerd van Antwerpen 25 Juni: Vedette naar Huil; Heemraad- singel naar zee; Kora naar Londen; Ys- sel naar Amsterdam: Alge naar Dublin Angela nnnr Huil; Oosterburgh naar Rot terdam; Liberty naar Bremen; 26 Juni; Ador naar Whitstable; Tamo naar Rot terdam; Zanzibar naar Lomma: Appinge- dam naar Rotterdam; Prins Caslmir naar Bremen. De posldulvenhoudersverenlging Zwaluw" te Westkapeile hield een 3 tal wedvluchten. De uitslag was als volgt. St.-Quentin. In concours Ti duiven, Eer- ste 10 prijzen 1 en 7 P. v. Rooyen; 2 J. J. Kleinepier; 3 J. Melis: 4 W. Brasser; C. Sebregts; 8, 9 en 10 F. Wouters; 8 K. v. Breda. Crell in concours 76 duiven, ieilie cezanc 921 Veilitr In I Ec"te ,0 ptU"n 1 A 2 J- houd; 5 Th. v. Alphen; 6 H. v. Sighem; 7 C. Jongepier; 9 W. K. v. Breda; 10 ge- br. Lous. Noyon, in concours 61 dui ven. Eerste 10 prijzen: 1 W. Brasser; 2 F. Wouters; S W. Brasser; 4 P. v. Rooyen; 5 en 7 J. J, Kleinepier; 6 A. Houmes: 8 J. Melis: 9 W K. v. Breda; 10 C. Jonge pier. gekomen terrein wellicht een moge lijkheid voor korfbal te zien. had ook de heer Potter geen bezwaar meer en werd het voorstel aan vaard. Taai gras Aan het begin van de vergadering herdacht de raad «taande het overlij den van de heer A. Goedhart, één van de gemeentewerklieden. De heer Stemerding noemde hem „een Blichtsgetrouw en ijverig werker", e geloofsbrieven van de nieuwbe noemde raadsleden werden onder zocht en in orde bevonden. De heer M. J. Contant, hoofd der school met de bijbel, werd benoemd tot lid van de commissie van toezicht op het la ger onderwijs en tot lid en secreta ris van de commissie tot wering van schoolverzuim. De heer S. F. Alberts, hoofd van de J. H. van Daleschool, werd benoemd tot lid van de commis sie tot wering van schoolverzuim. Aan mejuffrouw T. van Roon werd eervol ontslag verleend als onderwij zeres in het vak kinderverzorging aan de vglo-cursussen in het ge meentelijk huishoudlokaal. In haar plaats werd mej. P. Wisse benoemd. Bij het voorstel tot verbetering van een motorgrasmaalmachiiu' en tot aankoop van een nieuwe, vroeg de heer M. Ufkes (mn) de „handel in Souburg^ in te schake len. De heer C. W. de Visser (ch) die er op wees, dat de oudo ma chine al eerder gerepareerd Is, maar nog niet voldoet, drong er op aan een garantie te krijgen voor de revisie. Ook wees hij er op, dat het „harde, taaie Zeeuwse gras" wellicht een andere machi ne vraagt dan het gras in Hol land. De heer Stemerding zegde toe na te gaan of het mogelijk is de Souburg- se middenstand in te schakelen en zou ook de wensen van de heer De Visser onder ogen zien. Het voor stel werd vervolgens aanvaard. Tegen onderhands Ook het voorstel om de centrale ver warmingsinstallatie te veranderen in een oliestookinrichting in de ambts woning van de burgemeester onder vond geen jpezwaar. Verder werd een aantal voorstellen over grondaan- en verkoop aangenomen. De heer A. W. Bonff (pvda) maakte bezwaar tegen het onderhands aan besteden van het bouwrijpmaken van grond in h>'t plan Nagelenburg. „De PvdA heeft zich al eerder tegen on derhandse aanbestedingen uitgespro ken", zo zei hij. De heer Stemerding merkte op, dat de gemeente min of meer in een dwangpositie is, omdat de aannemer reeds op het terrein werkt. „Het ene werk grijpt in het andere, waardoor het praktisch on mogelijk is een andere aannemer in te schakelen", aldus de burgemees ter, die er bovendien op wees, dat de aannemer het werk doet voor een bedrag, dat f 2200 beneden de ra ming ligt. Met zeven tegen vijf stem men de PvdA-fractie werd het voorstel tenslotte aanvaard. Tijdens de rondvraag wees de heer W. Huson (ar) er op. dat voor de Nieuwe Vlissingseweg, hoewel deze thans voorrangaweg is, toch nog ge deeltelijk de maximumsnelheid van 50 km geldt. De heer Stemerding gaf toe, dat dit inderdaad geen ideale situatie is, omdat iff een gedeelte tussen Souburg en Vlissingen en tus sen Souburg en Middelburg wel met onbeperkte snelheid mag worden ge reden. Hij deelde echter mee, dat naar een oplossing wordt gezocht en dat de gedachten op dit ogenblik vooral uitgaan naar een maxi mumsnelheid van zeventig kilo meter voor de gehele weg tussen Vlissingen en Middelburg, dus ook door Souburg. De heer M. Pierens vroeg nog de De raad van Serooskerke vergadert j Souburgers, die een kippenhok wil- aanstaande maandagmiddag om twee I len bouwen en daarvoor „het hele rad van avontuur van het ambtelijk apparaat moeten afwerken soepel te Bijna eon uur lang' heeft de Hou- hurgse gemeenteraad donderdagmid dag gesproken over de. inrichting van een nieuwe speeltuin achter de Ju- lianastraat. B. en W. stelden voor een bedrag van f 5100 beschikbaar te stellen voor het overbrengen van de toestellen van het terrein achter de Spoorstraat naar het nieuwe terrein en voor het maken van een omhei ning, alsmede een huisje voor de toezichthouder. Met name de heer C. Potter (p.v.d.a.) had kritiek, omdat hij in dit voorstel min of meer een voldongen feit zag. Burgemeester A. H. S. Stemerding en wethouder M. A. v. d. Putte ruimden echter alle bezwaren uit de weg, zodat het voor stel tenslotte zonder stemming werd aangenomen. Allereerst wees de heer Potter er op, dat ook hij doordrongen is van de belangrijkheid van een goede speel tuin, maar toch vroeg hij zich af of het „in deze tijd van geldschaarste verantwoord is zulk een bedrag uit te trekken". „Bovendien", zo zei hij, „is men reeds met het werk begon nen, terwijl de raad nog niet eens een besluit heeft genomen". Er zou den reeds betonnen palen geheid zijn en de heer Potter noemde een bedrag van f 1200. Hij vroeg dan ook in het vervolg eerder de raad in te lichten en in het algemeen planmatiger te werk te gaan. De heer Stemerding noemde de kri tiek niet helemaal gerechtvaardigd. Het stuk grond achter de Juliana- straat is al sinds laar en dag be stemd voor speeltuin. De vroegere speeltuin op een braakliggend stuk je grond aan de Van Turnhoutstraat werd een groot succes. Later moest men echter verhuizen naar de Spoor straat, maar door de excentrische ligging was er maar weinig animo voor. Van de speeltuin aan de Julia- nastraat verwacht men nu weer veel. Aanvankeliijk dacht men de „verhui zing" uit eigen middelen van de speeltuinvereniging te kunnen ver wezenlijken, maar toen een omhei ning nodig bleek, moest de financiële hulp van de gemeente ingeroepen worden. Wethouder Van de Putte wees er nog op, dat weliswaar reeds een begin met het werk gemaakt is, maar dat de materialen, die tot nu toe ge bruikt zijn nog in voorraad waren bij de gemeente. Nadat ook de heren G. J. Janse (ch) en W. Huson (ar) hun licht over deze affaire hadden laten schijnen, en nadat burgemees ter Stemerding vertelde in het vrij- SEROOSKERKE (W.) Ringri jderi j De ringrijdersvereniging van Seroos kerke organiseert zaterdag a.s. weer haar traditionele ringrijderij aan de Zoetendaalse dreef. V an 's morgens 9 uur af zal er gestreden worden om fraaie prijzen, terwijl diverse wissel bekers en medailles verreden zullen worden. Schoolreisje De hoogste klassen van de school voor c.v.o. maakten een uitstapje. De reis had als eerste doel Gorinchem waar het slot Loevenstein werd bezichtigd. Hierna ging men naar Kaatsheuvel, waar een bezoek werd gebracht aan De Efteling. Voldaan .over deze mooie reis arriveerde men 's avonds om 10 uur weer in Serooskerke. Raad vergadert deze openbare bijeen- geloofsbrieven van de Lezing over Kaj Munk Op uitnodiging van de christelijke vrouwenvereniging te Ritthem hield mej. Theunissen uit Middelburg een lezing met lichtbeelden over de be kende Deense predikant Kai Munk. waarvoor grote helangsteliing was. Mevrouw Van 't HofDuvekot. voor zitster. opende de samenkomst mei schriftlezing en gebed en leidde mol een kort woord de spreekster in. Op zoor boeiende wijze vertelde mc;i. Theunissen over liet leven en hét work van dezo grote'prediker. NIEUW- EN ST.-JOOSLAND Avonddiensten in de zorner Do kerkeraad van de hervormde ge meente van Nieuw- en St. Joosland heeft besloten bij wijze van proef van half juni tot half augustus a.s.. om de veertien dagen inplaats van de middagdienst van half drie een avonddienst te houden om 7 uur. De kerkeraad verwacht van deze mnntregel toeneming van het kerk bezoek in de tweede dienst. Indien de proef slaagt zullen volgend jaar wel licht weer avonddiensten gedurende de zomermaanden worden gehouden. uur. Tijdens komst zullen de nieuwe raadsleden worden onder zocht. Voorts vermeldt de agenda o.m. voorstellen tot verhoging van de sub sidie ten behoeve van restauratie van de Nederlands hervormde kerk; tot herziening van het uitbreidingsplan in onderdelen; een voorstel om te be sluiten tot de aanleg van een riolering in de rest van de bebouwde kom; tot opdracht van een vijftal woningen aan de christelijke woningstichting „Wal cheren" en tot benoeming van de heer A. de Kam tot ambtenaar der burger lijke stand. Concert „E.M.M." De muziekvereniging „E.M.M." zal zaterdag aanstaande haar eerste zo- meruitvoering geven onder leiding van de heer A. Joosse. Van 8 tot 9 uur zal men een concert geven in de muziektent. Na de pauze zal men met medewerking van de tamboerafdeling een rondwandeling maken. VEILING ..WALCHEREN" G.A. MIDDELBURG. 25 juni. Aardappelen. Bonken 31—32.50, grote 17,1021.40, drieling 14 3015.20, kreil 1 12.10—12.80. kriel II 9—10.20. per uiüu kg. Aanvoer 45 ton. Fruit: Aardbeien per kg. Aanvoer 5 ton. Marchereauchs Fruenthe 61—08. Madame Moulpt 56—99, Madame Lefébre 67—79. Jecunda 611.00. Climax 82—99. Deutsch Evern 50—98. Senga Sengana 58— 113. Re- gina 52—95. Aardbeien per doos 10—32. Kasbessen 3256 per doos, Perziken 332 per doos. Kersen: Early Rivers 1.35 per kg. Groenten: Asperges A 2,64, B 2.36, C 1.73— 2.03. Sla 34. Andijvie 7—11. Postelein 30—54. Rabarber 1322. Boskroten 513. Bospeen 2440. Waspeen 39—34. Spitskool 5—6. Spinazie 3337. Rodekool 10. Peulen 1.01—1.50. Bloemkool 4 p. kist 2338, 6 p. kist 14—39, 8 p. kist 10—17, 10 p. kist 10- 17, 12 p. kist 10—u. Komkommers A 23— 38, B 18—30, c 16—23, Tuinbonen 16—31. Doppers 45—6". Savoolekool 410. Dub bele princessen 1.30—1.52. Snijbonen 1— 1.26, behandelen". „Dat doen we al" zei de burgemeester. Officiële pu!. Kkaties VLISSINGEN. HINDERWET. VERZOEK VERGUNNING. B. en W. van Vllksingen, brengen ter openbare kennis, dat ter gemeentesecre tarie, 2e afdeling, ter inzage ligt een verzoek met bijlagen van C. F. Hoornick te Vlissingen om vergunning tot het op richten van een inrichting voor machi nale houtbewerking waarin 3 elektromo toren met een gezamenlijk vermogen van 12 pk gebezigd zullen worden op het perceel Paardenstraat 6, kadastraal bekend gemeente Vlissingen, sectie D. nr. 84. Gedurende tien dagen, te rekenen van 24 juni 1958 af, bestaat voor een ieder de gelegenheid schriftelijk bezwaren tegen» het verlenen der vergunning in te bren gen bij het gemeentebestuur. Bovendien zal op dinsdag, 8 Juli a.s.. des voormiddags 10.00 uur, ten gemeentehui- ze, een openbare zitting worden gehou den, waarin mondeling bezwaren tegen de inwilliging van dit verzoek kunnen worden ingebracht. Een ieder kan ter secretarie der gemeen te kennis nemen van de ter zake ingeko men schrifturen. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat tot beroep gerech tigd zijn de aanvrager van de vergun ning en degene, die in persoon of bij ge machtigde op de bovenbedoelde zitting is verschenen. Mede is tot beroep ge rechtigd degene die, zonder op de open bare zitting te zijn verschenen, binnen de gestelde termijn schriftelijk bezwaren heeft ingebracht, indien hij niet woon achtig is in deze gemeente of in een aangrenzende gemeente, waar openbare kennisgeving wordt gedaan. Vlissingen. 24 juni 1953. VISMIJN VEERE 26 Juni. Kxportgarnalen 1U08 kg J.98— 3.39. schar 811 23—40, bot 202 16—21, wij ting 54 24—37, tong 84 1.91—2.70, rog 13 22—37, griet i 1.14. VElLINtÈ KRABBEN DUKE 26 Juni. Industrie- en exportveiling: Jucunda I 118. II 87, M. Moutot I en II 67—93 Mach,. Fr. I en II 56, Reglne I en II 56, aardbeien diversen afw. 45. Gewone veiling: Regina I 26—33 per doos, II 45—65 per kg. Mach. Fr. I 32 per doos, II 22—33 per doos, D. Evern n 16— 23 per doos. n 64 per kg, afw. 45 per kg, Senga Sengana H 26—29 per doos, Bowa I 80 per kg, Climax n 30 per doos. M. Moutot I 29—31 per doos, II 53-85 per kg, Malling Promise (frambozen) I 34— 42 per doos. VEILING ST.-MAARTENSDIJK 26 juni. Doree I 21.50—21.29. II 20.91,1 Beroepen te Schiedam M. Vlietstra te drielingen 11.50, kriel 9.05—6.31, bonken EomdUk; te Edp en te Rotterdam—Kra ai, aanvoer aoo kisten. 'ifngen C, den Hertog te ïJmuiden KERKNIEUWS rtlR. GEREFORMEERDE KERKEN.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 15