Doel landbouw-structuurbeleid: vergroting van concurrentiekracht SPORT EN WEDSTRIJDEN BEROEPSVERVOERDERS HOUDEN ELFDE CONGRES TE UTRECHT oreu, 31CU en.. PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT. WOENSDAG 25 JUNI 1958 NOTA MINISTER VONDELING Aanpassing aan de markt door invloed via prijsbeleid „Do verhoging van de produktiviteit van onze landbouw zal langs be paalde wegen kunnen leiden tot een vergroting van onze concurrentie kracht. Dit kan er voorts toe bijdragen de financiële lasten van liet in komensbeleid in voor de landbouw ongunstige tijden te verkleinen. Op deze wijze kan een stijging van de arbeidsproduktiviteit in de landbomv worden verkregen, terwijl een verdere uitbreiding van takken van pro- duktle die aanleid»*^ geven tot exportmoeilijkheden, kan worden afge remd. Daarenboven draagt een versterking van de structuur van de Ne derlandse landbouw ertoe bij, dat het inkomensbeleid in het algemeen in mindere mate beschermend van aard kan zijn en uit dien hoofde een minder behoudende invloed zal uitoefenen".- Deze samenvatting kan beschouwd i mogelijkheid bestudeerd door middel worden als de doelstelling van het van het stellen van minimumeisen structuurbeleid in de landbouw, zo-1 ten aanzien van de bedrijfsgrootte als dat omschreven is in de thans verschenen „nota over het structuur beleid in de landbouw van de minis ter van landbouw, visserij en voed selvoorziening. Dr. A. Vondeling heeft deze nota aan de Statcn-Generaal gezonden. De bedoeling is, dat deze nota als grondslag zal dienen voor een alge mene parlementaire gedachtenwisse- ling. Aan het inkomensbeleid zal een be langrijke plaats in de landbouwpoli tiek worden toegekend. De tijd lijkt evenwel aangebroken om bij de keu ze der e.g.n. kostprijsbedrijven re kening te houden met de voortge schreden mechanisatie en rationali satie. Naast een onderzoek naar de be drijfsgebouwen teneinde een beter in zicht te verkrijgen in de bedrijfs economische waarde van het gebou wenkapitaal, zal een meer verant woorde taxatie van de gronden naar hun productievermogen worden be vorderd. De regering zal met kracht blijven streven naar verruiming van het in ternationale handelsverkeer. De aan passing van de produktie aan de markt zal. indien enigszins mogelijk door beïnvloeding via het prijsbeleid moeten gesciiieden. Ter ondersteu ning van deze aanpassing en tenein de van de afzetmogelijheden een zo goed mogelijk gebruik te maken, zal aan de ontwikkeling van het marktonderzoek een hoge prioriteit worden toegekend. Aan het onderwijs, aan de verdere ontwikkeling van de economische zij de van het technisch onderzoek en aan het bedrijfseconomisch onder zoek zal veel aandacht besteed moe ten woeden. Voor de bedrijfstechni- sche en -economische voorlichting zal het georganiseerde bedrijfsleven een grotere bijdrage kunnen en die nen te leveren. De agrarisch-sociale voorlichting zal verder ontwikkeld moeten worden, teneinde de agrari sche bevolking meer inzicht te ge ven In de problemen, die de veran derde omstandigheden met zich mee brengen. De verbetering van do zogenaamde interne- en externe produktie-om- stataligheden, dient te worden bevor derd. Voorts zal aan' de toepassing van gestandaardiseerde en fabrieks matige bouw van bedrijfsgebouwen meer dan tot dusverre aandacht moeten worden besteed. Een zeer be langrijke plaats zal moeten worden ingeruimd aan het vraagstuk van de te kleine bedrijven, zowel binnen als buiten de te verbeteren gebie den. In afwachting van het rapport van de commissie van advies inzake de uitgifte van domeingronden, de z.g. commissie-Hofstee, wordt de Veranderingen ten goede bij Zeeuwse Lb.c.-bestrijding In toekomstig ziekenhuis te Goes komt consultatiebureau Gedurende 1957 zijn er op het ge bied van de t.b.c.-bestrijding in Zee land veranderingen ten goede tot stand gekomen; veranderingen, die reeds geruime tijd in voorbereiding «aren, zo meldt liet jaarverslag van provinciale vereniging tot bestrij ding der tuberculose. Zo kon loop van het jaar het kringbureau te Zierikzee worden overgebracht naar 't Kode-Kruisziekenhuis in die plaats. Met de bouwcommissie voor het pro testantse streekziekenhuis tc Goes voerde men besprekingen en werden tekeningen gewisseld betreffende het nieuwe districtsconsultatiebureau, dat op het terrein van dit toekomstige ziekenhuis zal worden gebouwd. Voorts ontwikkelden zich weer vele plannen, die er toe zullen leiden, dat de vereniging haar werk op de meest praktische en efficiënte wijze kan voortzetten. Het algemeen secreta riaat boekte over 1957 een voordelig saldo van 2644,80. Het jaarverslag vermeldt verder o.m. dat de huisvesting van het dis- trictsconsultaticbureau te Terneuzen welhaast onvoldoende is door de in korting van de barak die inmid dels het eigendom der vereniging werd en de verzakking van grondslag als j het aangrenzeni districts- en kringbureaus werd de röntgenapparatuur met moderne toe stellen uitgebreid. Het bevolkingson derzoek verliep tot volle tevredenheid. Wellicht zal binnen niet al te lange tijd een cursus worden georganiseerd, waarop de distrlctsverpTecgsters meer inzicht in het maatschappelijk werk kunnen krijgen. Deze cursus zal dan gehouden worden in samenwerking met de Stichting Zeeland voor maat schappelijk en cultureel werk. Uit de provinciale subsidie kon men ook dit jaar weer verscheidene plaatselijke verenigingen helpen bij de financie ring van sanatoriumverpleging voor patiënten, die de verplccgprijs zélf niet konden opbrengen. tot de oplossing van dit vraagstuk bij te dragen. Bedrijfsgrootte Bij het in de toekomst te voeren structuurbeleid moet, rekening hou dend met de uiteenlopende omstan digheden bij de verschilende be- drijfstypen, aan het vraagstuk van de bedrijfsgrootte. een zeer-belang rijke plaats worden ingeruimd. Gezien evenwel de ontwikkeling van (le exportmogelijkheden bijvoorbeeld, zal vermfcden moeten worden, dat de stijging van de produktiviteit zich iu vele delen van onze landbouw vooral zou verwezenlijken in de vorm van een voortdurende toeneming van de produktie. Met name in sectoren als de veehouderij, waar de export, naar het zich laat aanzien, op aan houdende moeilijkheden zal stuiten, moet deze ontwikkeling niet worden aangemoedigd. De toename van de arbeidsprodukti viteit zal zich vooral ten aanzien van te kleine bedrijven mofeten kunnen verwerkelijken door een dienovereen komstige vergroting van de bedrijfs omvang. Een zodanige ontwikkeling kan er voorts toe leiden dat zich op onze landbouwbedrijven een zekere specialisatie voltrekt. Bij het verbeteren van de agrarische structuur in het algemeen en van de bedrijfsgrootte in liet bijzonder dient met name met tie reeds bestaande middelen en mogelijkheden rekening te worden gehouden alsmede met aanvullingen. Protestdemonstraties van bouwvakarbeiders Tussen één en twee uur de schaft tijd zijn gisteren ruim 1300 Am sterdamse bouwvakarbeiders van nieuwbouw objecten iu gelijktijdig op drie plaatsen gehouden protest demonstraties tegen de nieuwe c.a.o. bijeen geweest. Na afloop ging men weer aan het werk. In de bijeen komst sprak de plaatselijk voorzitter van de bij de E.V.C.-1958 aangeslo ten bouwvakarbeldersbond, de heer A. Korlaar. Een lid van het comité van bouw vakarbeiders vroeg of de aanwezi gen er mede akkoord gingen om vol gende week een halve dag te gaan staken, en ergens ln de stad bijeen te komen. Dit voorstel werd bij handopsteken aangenomen. Hoewel ook bij verscheidene Rotter damse bouwvakarbeiders ontevreden heid bestaat over de nieuwe collec tieve arbeidsovereenkomst, wordt op de bouwobjecten normaal gewerkt. Op een vergadering, die dezer dagen was uitgeschreven door de algemene bond van werknemers in de bouw nijverheid (E.V.C.) waren ruim hon derd bouwvakarbeiders aanwezig. In de dinsdag gehouden verga dering van de Tweede Kamer heeft de communistische afge vaardigde, de heer Gortzak de Kamer verlof gevraagd de minis ter van sociale zaken, de heer Suurhoff te interpelleren over de nieuwe c.a.o. voor de bouwvakar beiders. Over deze interpellatie-aanvraag zal de Kamer woensdag beslissen. Twee mensen gedood door schoten uit auto Er zijn maandagavond uit een gesto len auto, die met grote snelheid door stadjes en dorpen in de omge ving van Bonn reed, schoten gelost op voorbijgangers, van wie er twee dodelijk werden getroffen. De inzittenden van de auto, waar schijnlijk een man en een vrouw, zijn voortvluchtig. Getuigenverhoor in zaak tegen Pellenaars Heeft Kees Pellenaars, toen hij nog verbonden was aan de „Locomotief" rijwielfabriek persoonlijk contracten afgesloten met Daan de Groot, Mi chel Stolker en Leo van der Pluym, die eveneens reeds een contract met deze fabriek hadden? Omdat de „Locomotief" eventueel over deze kwestie een civiele proce dure aanhangig wil maken tegen Pellenaars, maar daarvoor eerst ze kerheid wil hebben over het bestaan van die persoonlijke contracten, is dinsdag voor de rechter mr. R. C. Leydesdorff van de Amsterdamse rechtbank een zogenaamd „enquête verhoor" (getuigeverhoor) gehouden. Om dit verhoor mogelijk te maken was namens de „Locomotief" door de mrs. Kymmel) on Van Heersolte een rekwest ingediend, waarin de fa briek stelt, dat Pellenaars „door zijn handelwijze op flagrante wijze zijn overeenkomst met de „Locomotief" heeft geschonden". De Groot vertelde, dat hij in begin 1955 een voorlopig contract met Pel lenaars voor zijn toetreding tot de „Locomotief" had afgesloten. Dit was niet het contract, dat hij in april van dit jaar aan de sportcom- missie had getoond. Toen was hij in het bezit van een nieuw contract met Pellenaars, dat hij in het voorjaar 1958 had afgesloten. „Pellenaars heeft voor mij het contract biet de „Magneet" afgesloten. Ik heb meer malen voor de Magneet gereden", vertelde deze renner nog. Daan de Groot vertelde voorts, dat hij zijn contract met de „Locomo tief" als geëindigd beschouwde toen Pellenaars op 19 september 1957 door deze fabriek werd ontslagen. „In het contract met de „Locomo tief" kwam een passage voor, waar in beschreven stond, dat Pellenaars de benodigde hoeveelheden race^ma- teriaal bepaalde. Toen de Pel ont slagen was meende ik vrij tc zijn". Ook Stolker en Van der Pluym deel den mede, dat zij in het voorjaar van 1958 een contract met Pellenaars hadden afgesloten, omdat zij van mening waren dat hun contract met de „Locomotief" niet langer van kracht was. De advocaat van Pellenaars vroeg en kreeg het recht om eventueel, na dat hij de stukken van deze zaak nog eens grondig heeft doorgenomen, een tegenverhoor houden. Voetbaltoernooien komen in het gedrang Het sectlebestnur zondag-uimitcur- voetbal heeft'na overleg met de dis- trictsbesturen besloten de voetbal competitie 195859 te doen aanvan gen op zondag 7 september 1958. Aangezien voor het deelnomen aan toernooien e.d. geen uitstel zal wor den verleend, ziet het er naar uit, dat zowel het Middelburg-stadhuistoer- nooi als het revanchetocrnooi om het kampioenschap van Nederland, dat door Vlissingcn wordt georganiseerd, in het gedrang zullen komen. Eén der amateurkampioenen, het Nijmeegse Quick is namelijk ook uitgenodigd voor deelname aan het Zilveren Bal- toernoot. NAC III kampioen van reserve eerste klas Doordat NAC III in de nog resteren de speeltijd van de destijds bij de stand 23 in het voordeel van Ta- xandria II gestaakte wedstrijd Ta- xandria IINAC III kans heeft ge zien deze achterstand in een 35 voorsprong óm te zetten, werden de Bredanaars kampioen van de reserve eerste klas. De wedstrijden tussen Middelburg II en WSC IÏ en die tus sen Brabantia II en Helmondia II worden niet meer vastgesteld, zo> de eindstand er als volgt uitziet: NAC Hl 22 16 3 3 35 73—31 Vlissingen II 22 14 4 4 32 92—52 m22 13 5 22 11 3 22 Taxandria II PSV Hl Willem II IH NO AD III Middelburg II 21 Brabantia II 21 WSC H 21 Helmondia III 21 Zeeland Sp. II 22 Goes H 22 4 31 72—50 8 25 4845 8 23 47- 22 9 5 8 23 53—48 9 4 8 22 5445 6 5 10 17 43—50 5 4 12 14 43—66 5 4 12 14 51—72 6 1 15 13 34—74 4 3 15 11 37—70 Gaat ook Wagtmans procederen? Wout Wagtmans heeft het voorne men een proces te voeren tegen de directie van de Locomotief rijwiel- fabrieken. Hij meent nog contrac tuele aanspraken te kunnen doen gelden op vergoedingen en premies over 1957 die niet zijn uitgekeerd. csso gas flessen bevatten gegarandeerd 13 kg veilig butaangas, 'y-i'h IjpS Heus... met Esso bent U beter uit. Wf Vakkundige voorlichting en volledige service door ervaren depothouders. gteftedf Klanken uit de ether DONDERDAG 26 JUNI. HILVERSUM I. 402 m 746 kc/s. 7.00 KRO 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 11.00—24.00 NCRV. KRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Gram 7.45 Mor gengebed en lit. kalender. 8.00 Nieuw». 8.15 Gram. 8.50 Voor de hutsvrouw. 9.35 Waterst. 9.40 Schoolradio. NCRV: 10.00 Gram. 10.30 Morgendienst. KRO: 11.00 Voor de zieken. 11.45 Gram. 12.00 Middag klok noodklok. 12.03 Gram. 12.25 Wij van het land. 12.35 Land- en tuinbouw- meded. 12.36 Instr. octet. 12.55 Zonne wijzer. 13.00. Nieuws en kath. nieuws. 13.20 Gram. 13.30 Alt, hobo en plano. NCRV: 14.00 Bondsdag. 14.45 Voor de vrouw. 15.15 Kamermuziek. 15.45 Gram. 16.00 Bij bellezing. 16.30 Pianorecital. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Gram. 17.40 Beursberich ten. 17.45 Jeugdkorps. 18.30 Gram. 19.00 Nieuws e.n weerberichten. 19.10 Gram. 19.20'Sociaal perspectief. 19.30 Lichte mu ziek. 19.50 C H.U., pol. caus. 20.00 Ra diokrant. ii> 20 Spoorzoeken door Euro pa. 21.30 Gram. 22.00 Periodieken-parade. 22.10 Orgelconcert. 22.40 Gram. 22.45 Avondoveraenking. 23.00 Nieuws en SOS- berlchten. 23.15 Sportuitslagen. 23.20— 24.00 Gram. HILVERSUM II. 298 m 1007 Uc/s. 7.00 AVRO. 7.50 VPRO 8.00—24.00 AVRO. AVRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nieuws. 815 Gram. 9 00 Gym. voor de vrouw. 310 Voor de vrouw. 8.15 Gram. 9.40 Morgenwijding. 10.00 Gram. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Kookpraatje. 11.15 Radio Flih.orkest. 12.00 Tirolermuzlek. 12.30 Land- en tuinbouwmeded, 12.83 Lichte muziek. 12.50 Uit het bedrijfsleven, caus. 13.00 Nieuws. 13.15 Meded. of gram. 13.20 Metropole orkest. 13.55 Beursberich ten. 14.00 Fiuit en plano. 14.30 Katja in rok, hoorspel, 15.30 Gram. 17.15 Orgelspel 17.30 Voor de jeugd. 18.00 Nieuws. 10.15 Tour de France. 18.30 Amuz. muziek. 18.55 Gesproken brief uit Londen. 19.00 Gevar. programma. 20.00 Nieuws. 20.05 Holland Festival Symf. orkest en solist. (In de pauze: plm. 21.00—21.15 Intern, problemen, discussie). 22.10 Act. 22.20 Amus. muziek. 22.40 Sportact. 23.00 Nieuws. 23.15 Koersen van New York. 23.16—24.00 Gram. TELEVISIEPROGRAMMA. NTS: 20.00 Journ. VARA: 20.20 Mensen, dingen, nu! 20.30 Spiegel der kunsten. 21.00 Blind ziende zijn, documentaire rep. 21.30 Gevar. pro gramma. Nederlanders domineerden in wegwedstrijd op Man Belg werd winnaar; Piet Rentmeester had pech De internationale wegwedstrijd op het eiland Man werd verreden onder voor wielrijders wel zéér afschrik wekkende weersomstandigheden: re gen, mist en harde wind. Toch is de ze race een sportief succes geworden, want de winnaar, de Belg Henri de Wolf, draaide er over de 181 kilome ter een tijd uit van vijf uur, twee minuten en 16,2 seconde. Vorig jaar was dat net een paar minuten min dermaar toen was het dan ook ide aal wielerweer. Wat verder van deze wegwedstrijd belangrijk is, zijn de successen, die de Nederlanders J. Hu- gens en G. Moonen boekten. Hugens werd derde met vijf uur, twee minu ten en 30 seconden en Moonen werd ex aequo als zesde geklasseerd. Hu- gens werd voorts tot „King of the mountains" gekroond het bleek weer dat deze renner de bergen „be heerst". Piet Rentmeester, de Yersek- se renner, verdween echter na. wat meer dan honderd kilometer uit het parkoers door een lekke band, nadat hij steeds bij de schermutselingen in de kopgroep betrokken was geweest. Uitslag: 1. H. de Wolf, België, 180 km in 5 uur 2 min. 16.2 sec.; 2. W. Brad ley, Engeland B, 5-2-173. J. Hugens, Nederland, 5-2-30; 4. N. Hooper, Wa les, 5-2-59.4; 5. L. Stevens, België, 5-2-59.6; 6. R. Park, Schotland, 5-3- 13; 6. ex aequo G. Moonen, Neder land. Ploegenklassement: 1. België, 27 pnt.; 2. Schotland, 30 pnt.; 3. Enge land A 32 pnt. King of the Mountains: 1. J. Hugens, Nederland. Een civiele rechtbank in Rome heeft geweigerd het aan de ketting gelegde Jacht van koning Saoed van Saoedl Ara- blë vrij te geven Het jacht de „Mansour" werd ln maart aan de keting gelegd naar aanleiding van de els van de Romeinse architect Arman do Brasini, die beweert dat koning Saoed hem 400.000.OOC lire schuldig is. VERVOER IN ECONOMISCH BEELD Mr. Gieben verving minister Algera Het elfde beroepsvervoercongrcs van de transportondernemers, verenigd in de N.O.B.-Wegtransport is gisteren in „Tivoli" te Utrecht geopend. Dc ope ning zou geschieden door de minister van verkeer en waterstaat mr. J. Al gera, maar aangezien de minister ziek is, werd zijn taak waargenomen door dc secretaris-generaal van zijn mini sterie mr. A. II. C. Gieben. Het con gres behandelde „de betekenis van het vervoer in het economische be stel". Vier inleiders bespraken dit on derwerp, waarbij zij tevens aandacht besteedden aan dc Europese- samen werking. Mr. J. J. Oyevaar, oud-directeui gene raai van scheepvaart en thans lid van de raad van beheer van Phs. van Om meren N.V. te Rotterdam schetste de verkeersbemiddelende functie van de zeehavens, die wat Rotterdam en Am sterdam betreft voor een goed deel is gericht op transitogoedcren. Zij bla zen, volgens mr. Oyevaar, in dc felle concurrentiestrijd tussen de zeehavens van Hamburg tot Le Havre hun partij goed mee De rederijen maken, volgens mr. Oyevaar, door het lage vrachtpeil een buitengewoon moeilijke tijd door. Los van de slechte markt heeft de traditionele scheepvaart te kampen met het concurrentie- versehijnsel van de vloten onder de z.g „goedkope vlaggen". Hij betoogde, dat in de internationale binnenvaart ook de room van de melk is en de hoogconjunctuur achter de rug. Het lid van de directie van de Neder- landsohe Spoorwegen, drs. D. J. Wan- sm>k, zei dat. de Nederlandse spoor wegen hun rol willen spelen op zoda nige wijze, dat zij zich als een orden telijk, winstmakend bedrijf kunnen presenteren. Zij voeren daarom hun bedrijf als el ke andere vervoerder volgens com merciële principes. Het lijkt drs. Wan- sink zeer wel mogelijk, dat de Euro- markt meer mogelijkheden tot samen gaan van weg en rail zal openen tot beider voordeel. Wij moeten z.i. ook op deze markt meer nagaan waar op zakelijke gronden door samengaan een maximaal bedrijfsresultaat is te be reiken. RADIO- EN T.V.-RUBRIEK schrijven Voor stalen zenuwen De TV-avond die de N.T.S. ons gis teren bracht was er een voor mensen met stalen zenuwen: een voetbalwed strijd, die na een enerverend begin een dramatisch verloop kreeg en een adembenemende filmreportage over proeven in Amerika om de grens van het menselijk uithoudings vermogen te meten. Een avond dus van hyper-actualiteit, die velen aan hun toestel heeft gekluisterd. De voetbalreportage liet prachtig zien, hoe de dappere Fransen ten onder gingen tegen hun vaardiger Braziliaanse collega's. Het beeld viel geruime tijd uit door een sto ring in Zweden, maar dat verhin derde niet, dat men een goede in druk kreeg van het spelverloop en van de dramatische hoogtepunten het geblesseerd raken van de Franse aanvoerder-stopper en de verschillende doelpunten. We heb ben zo de indruk dat we op het scherm de proffentrucjes van de Brazilianen soms beter zagen dan scheidsrechter Griffith, die er met de neus bij stond. Ir. Van Emmenes was nu veel rusti ger in zijn commentaar. Zaterdag middag om kwart voor vijf dus FrankrijkDuitsland om de^ derde plaats en zondag kwart voor'drie de finale tussen Zweden en Brazilië. En dan de vijfde aflevering van de Duitse serie over het „Streven naar vrede door veiligheid". Een adembe nemende beeldenreeks over de uit- houdingsproeven, waarvoor vrijwilli gers zich heschikbaar stellen. Er werd de kijkers als het ware een blik gegund in de toekomst. De toekomst, die getekend wordt door schier on denkbare snelheden en reizen in de ruimte. Hoe ver reikt het menselijk uithou dingsvermogen, hoe kan men die grens verleggen met behulp van druk-, koude- en warmtepakken Welke hulpmiddelen moet men de ruimtevaarder en de piloot van de Naam E.V.C. 1958 geeft geen verwarring De president van de Haarlemse rechtbank, mr. A, M. Baron van Tuyll van Scrooskerken heeft giste ren, uitspraak doende in kort geding de eis afgewezen van de groep Brandsen en Keuter van de E.V.C. De president was gevraagd de naam „E.V.C. 1958" tc verbieden omdat dit slechts verwarring zou stichten. De gedaagde was de heer W. Hartog uit Koog aan de Zaan, lid van het dagelijks bestuur van de E.V.C. 1958 (de aan Paul de Groot getrouwe groep). In zijn vonnis overwoog de president onder meer, dat hem van een ver warring niet gebleken is, dat er twee verschillende organisaties bestaan en dat gedaagde noch door geschrift noch door propaganda getracht heeft verwarring te stichten. 26 juni. Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee Wemeldinge HOOG EN LAAG WATER 9.09 1.74 21.31 1.73 3.08 1.81 15.31 1.56 9.34 1.92 21.59 1.91 3.35 1.98 15.59 1.73 10.09 2.04 22.27 2.03 4.04 2.11 16.27 1.86 10.11 1.55 22.32 1.38 3.39 1.62 16.09 1.27 10.37 1.74 23.03 1.57 3.56 1.90 1630 1.52 moderne sti'aaljagers meegeven, die als pionier zich in het nieuwe tijd perk wagen? De film confronteerde de kijker met enorme problemen, waarmee de mo derne wetenschap te kampen krijgt. Wie zich interesseert voor de wed loop van de mens met de tijd en wie doet dat niet zal deze film- serie met stijgende bewondering heb ben gevolgd. Technisch is deze filmserie een vol maakt stuk werk. De stof is met zorg gekozen en de tekst is uitste kend. Alleen kunnen we nog maar steeds niet wennen aan de Neder landse na-synchronisatie. Een betere oplossing «al echter moeilijk te vin den zijn. Romy Schneider Werner Kohn, een medewerker van de VARA, heeft in Salzburg een in terview gehad met Romy Schneider, idool Van de hedendaagse jeugd. Het vraaggesprekje zal op woensdagmid dag 2 juli worden uitgezonden in het jeugd radioprogramma van de VA RA. In dit programma zal Romy Schneider twee liedjes zingen en zui len fragmenten worden uitgezonden van haar nieuwe film: Scampolo. Nagekomen advertenties. Door een noodlottig on geval is van mij weg gegaan mijn innig ge liefde zoon FRANS KOLIJN in de bloeiende leeftijd van 20 jaar. Zijn diepbedroefde vader. J. H. W. KOLIJN Haarlem. In plaats van kaarten. Heden overleed plotse ling onze geliefde moe der. groot- en over grootmoeder PIETERNELLA DEN HOLLANDER, weduwe van WILLEM JOBSE, in de ouderdom van 83 jaar. Serooskerke W. JOBSE. Oostkapelle J. FRANCKE JOBSE. Serooskerke C. WATTEL JOBSE. P. JOBSE. Kleinkinderen en achterklein kinderen. Serooskerke, 24 juli 1958. Noordweg 73. De begrafenis zal plaatshebben op vrij dag 27 juni a.s. te twaalf uur op de alge mene begraafplaats te Serooskerke. Liever geen bezoek.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 8