I tlllt It riot LEZERS SCHRIJVEN S-S Ill-•*---§! Uil '1 PILOOT STORM ontvoerd in de stratosfeer IN FRANKRIJK EIST ALCOHOL MEER SLACHTOFFERS DAN T.B.C. EVEN NADENKEN r ixp pu'pi i i Hf 5M Mj\ beroemde geneesmiddelen in 1 tablet doen wonderen! Chefarine „4' AJirend ^0 vermiste oorring 10 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT. WOENSDAG 25 JUNI 1958 MEESTE SLACHTOFFERS ONDER ARBEIDERS Franse dokter publiceert alarmerende cijfers In Frankrijk sterven meer mensen aan drankzucht dan aan tuberculose. In de jaren van 1946 tot 1956 stierven er tengevolge van drankmisbruik 20.279 mensen en aan tuberculose „slechts" 12.700. Deze cijfers zijn af komstig van de arts dr. Guy Godtews- W van de Franse Academie voor Ge- neeskunde. De gevallen van die leveraandoenln- Sen. die gewoonlijk door overmatig rankmisbruik worden veroorzaakt, «ijn intussen 1947 tot 1950 tot in het viervoudige gestegen. Van 1950 tot 1956 werd dit aantal nog eens met drie vermenigvuldigd Volgens de publikatle van Godlewski rijn de Franse artsen het er vrijwel unaniem over eens, dat de „vin ordi naire" de voornaamste schuldige aan deze ontstellende cijfers is. Deze goed kope rode landwijn wordt door Fran sen van haast elke leeftijd aan elke maaltijd in grote hoeveelheden genut tigd. witte wijn, aperitifs, cognac en bier zijn in veel mindere mate schul dig aan deze leveraandoeningen, die veelal de dood tengevolge hebben. Dr. Godlewski heeft nauwkeurig stu die gemaakt van de oorzaken van dit vrij plotseling stijgend aantal sterf gevallen aan levercirrhose, een ineen- schrömpeling en hard worden van dit orgaan. Hij kwam tot 't resultaat dat het gros van de patiënten, die in de af gelopen tTen jaar in Frankrijk aan clrrhose zijn gestorven, per hoofd ruim drie liter rode landwijn dage lijks hadden gedronken. De meeste slachtoffers kwamen voor onder de fabrieks- en land- aaniMMMaii fül Horizontaal: 2. spil, 4. sluw, 6. zee vis, 7. Amsterdams Peil, afk., 9. bui ten dienst, afk., 11. Ital. rivier, 12. tropische vrucht, 15. bij, 16. zonder ling, 17. rund, 19. element, afk., 20. een ongenoemde, afk., 21. plezier, 24. beschadiging, 25. element, afk. Verticaal: 1. afstraffing, 2. aan staande, afk., 3. nadeel. 4. bep. on derwijs, afk., 5. lengtemaat, 8. bep. toegang, 9. broodbeleg, 10. dominee, afk., 13. Nederl. Aardoliemij., afk., 14. hardsteen, 16. voltampère. afk., 18. pasvorm, 21. element, afk., 22. met de zijnen, afk., 23. kauwtje. n^aaaaü^a - aaamra □u saaien IL tij pijn, griep ei „landerig" ge»oei lorgl een enkel Uklet del U weer nel plezier Uw werk kunt doen! arbeiders. 20 procent der slacht offers waren vrouwen. Sterfgeval len tengevolge van overmatig drankgebruik kwamen het minst ln de streken langs de Belgische en de Duitse grens voor. In deze stre ken wordt namelijk ln hoofdzaak bier gedronken. Naar samenwerking bij produktie van vliegtuigen West-Dultsland, Frankrijk en Italië zijn het eens over de noodzaak van het bijeenbrengen van hun vliegtuig industrieën voor de produktie van vliegtuigen in licentie, aldus heeft een woordvoerder van het Westduitse ministerie van Defensie verklaard. Hij zei dit ln commentaar op een be richt uit Londen, dat de Westduitse minister van defensie, Strauss, een dergelijk voorstel zou doen bij vol gende maand met de leiders van de Franse defensie te voeren besprekin gen. Over het bijeenbrengen van de hulp bronnen der vliegtuigindustrieën van de drie landen was men het enige tijd geleden in beginsel eens gewor den, aldus de woordvoerder, en het zou niet alleen zijn voor het maken van Amerikaanse vliegtuigen. Men wenste overeenstemming tussen de drie landen over de produktie in licentie van een en hetzelfde vlieg tuigtype waarvan de onderdelen in de verschillende landen gemaakt zou den kunnen worden. West-Duitsland was in technisch opzicht nog niet klaar voor een aandeel in een der gelijke samenwerking. Je stoel van Ahrend de trots (van Ahrend van uw huls) oaterekeneni e s 2 II een ontelbaar aantal ogenblikken gerief en plezier voor f 19.80 Grenswijziging Bergen op Zoom en Halsteren gewenst In de vrijdag 27 juni te houden ver kering van de raad der gemeente Tgen op Zoom zal behandeld wor den een schrijven van Gedeputeerde Staten van Noord-Brabant over grenswijziging tussen de gemeenten Bergen op Zoom en Halsteren, waar op door B. en W. een nader advies is uitgebracht. In dit advies wijzen B. en W. er op dat voor het kunnen aanleggen van een nieuwe haven, waartoe inmiddels is besloten, alleen al een wijziging van de grens tussen genoemde ge meenten noodzakelijk is. Tengevolge van de voorgestelde grenswijziging zal de gemeente Halsteren ongeveer 400 woningen met bijna 2000 inwo ners zien overgaan naar de gemeen te Bergen op Zoom. In het advies wordt dit voor Halsteren als een ge voelig verlies beschouwd doch objec- Nieuwe olie-overeenkomst; 75 procent winst voor Perzië De eerste minister van Perzië, dr. Manusha Eghbal, heeft bekendge maakt, dat een nieuwe particuliere Perzisch - Canadese overeenkomst voor de exploratie en produktie van olie Is gesloten, waarbij Perzië 75% van de winst zal ontvangen. De over eenkomst, die de premier ter goed keuring aan het Perzische parlement heeft voorgelegd, is door de National Iranian Oil Company afgesloten met de Saphire Petroleums, een Cana dese oliemaatschappij. toege- b Hal- tief bezien zal moeten worden toej geven dat ook voor de gemeente steren een nieuwe haven van zeer groot belang is. B. en W. van Bergen op Zoom kun nen zich ten volle met net door Ged. Staten ingediende plan verenigen. Zoutschade op Walcheren Lankmoedige Zeeuwen De aannemers op Walcheren kunnen de werkloosheid gezamenlijk opheffen Indien het ministerie nu eindelijk eens zijn programma zou ontvouwen en bekend maakt in het Staatsblad, be treffende, het algehele herstel van de zoutewaterwoningen op Walcheren. Thans is het 16 jaar geleden, dat Wal cheren werd overstroomd. De lank moedige Zeeuwen brachten voor het gehele Nederlandse volk het grootste offer. Na de bevrijding heeft de rege ring plechtig beloofd, niets te zullen nalaten, om de woningen op Walche ren weer in zijn geheel te laten her stellen. Na overleg met Ratiobouw en T.N.O. uit Delft, neeft de regering aan deze semi-overheidsinstituten opdracht ge geven, een onderzoek in te stellen naar de bestrijdingsmogelijkheden van het zout in de muren. Daarin ls T.N.O. daadwerkelijk geslaagd. Er is materiaal goedgekeurd dat bestand is tegen zoutuitslag en zijn gevolgen. Er zijn thans woningen, welke 5 6 jaar de proeven hebben doorstaan en waarvan de bewoners enthousiast zijn over het algehele herstel. Wat kost de regering dit herstel Hoeveel mensen die nu in de steun lopen en zelf in de zoutewoningen wonen, kankeren, omdat het werk voor het grijpen ligt, en zij In de steun moeten, terwijl hun woningen er ho peloos uitzien. Er zijn huiseigenaren, welke dlrekt hun zoute woningen willen laten her stellen, mits de regering bekend maakt hoeveel procent zij de huiseigenaren tegemoet treden. Dat wil zeggen, dat door dat herstel direkt een groot per centage van de werkloze bouwvak arbeiders kan worden opgevangen. Bij het uitvoeren van dit grote werk vaart geheel Zeeland wel! Laat toch vooral de regering het toe zicht in eigen handen houden. Dat wil zeggen, door niet enkele mensen scha deloos (financieel) te stellen maar al leen de gelden te verstrekken na alge heel herstel. Het materiaal (materialen) moeten door steekproeven door N.T.O. gecon troleerd worden. Er mag geen onderscheid des per- soons worden gemaakt. Elke aanne meronderaannemer en bouwvakar beider, alle moeten mede verantwoor ding durven dragen voor hun gepres teerde arbeid. Het moet zo zijn, dat allen op hun werk terug durven zien. Dan komen er weer goed-bewoonbare droge huizen, voor onze medemensen. Welke zeker niet langer de rheuma in de hand zullen werken. Na de bevrijding bestond er op Wal cheren een bekende organisatie: „Nieuw-Walcheren". Deze organisatie heeft zeer veel goeds tot stand gebracht. Laten wij toch allen een beroep doen om „Nieuw- W&lcheren' 'te verzoeken, deze Wal- cherse belangen met spoed bij de mi nister te bepleiten. Laat iedere belanghebbende, wiens huis of huizen na de overstroming door zout zijn aangetast, een schrifte lijk beroep doen op zijn burgemeester. Opdat deze heren straks in de orga nisatie „Nieuw-Walcheren" de Zeeuw se belangen mede kunnen behartigen. Zeeuwen het wordt de hoogste tijd! Hoevele huizen zullen er nog voor de a.s. winter weer geheel hersteld wor den? Misschien ls Uw huis er ook bij! C. A. Evelein Vlissingen Oliebollenactie Rode Kruis In aansluiting op de kort geleden ge houden collecte 1958 voor het Rode Kruiswerk in Middelburg, wordt door de colonneleden deze week een olie bollenactie op touw gezet. Dit wordt gedaan om de afdeling in staat te stellen het hoofdbestuur' Iets extra's AMSTERDAMSE BEURS Internationale fondsen gedrukt S3 Junl 24 Junl Nederland 1951 (3%) 95 99 Nederland 1948 (3%) 88% 88% Nederland 1955 (3%) 89 H 89 H Nederland 1947 (3%) S 90ft 90% Nederland 1937 3 89% 89% Dollarlening 1947 3 93% Investerlngscert. 3 95% 95% Nederland 1962-64 1 94ft 94% Ned. Indlë 1937 3 95% 94% Nat. Handelsbank 87 86 Ned. Handelmlj. 166% Alg. Kunstzijde Unie 187% 186% Berghs' en jurgens 280% 281 Calvé-Delft 305 307 Hoogoven» n.i\ 304 303% Ned. Kabelfabrlek 260 238% Philips 292% 292 Unilever 353/» 350% Wtlton-FetJenoord 191 190 Kon. Petroleum MIJ. 169.60 188.20 Amsterdam Rubber 70% 69% Holland Amerika Lijn 142% 146% Kon. Paketvaart 113 112% Rotterdamse Lloyd 122 120 Scheepvaart Unie 126% 124% Stv. Mij. Nederland 146 145 H.V.A. 109% 107% Dell Mij. 110% 111% Bank van Ned. gem. 0-5-16 121% b Van Berkels Patent 192% 191 Centrale Suiker 196 194 Kon. Mij. De Schelde N.B. 177 1751 Intern. Nickel 79% 78% American Motor* 12% 11% Anaconda 47H 46ft Baltimore en Ohio 29% Bethlehem Steel 41% 40% General Motors 39% 39ft Kennecott «0% 90 Bank van Ned. gem. 4% 98% 98 New York Central 18ft 17% Pennsylvania I'll 13% Republic Steel 47% 46% Shell Oil Comp. 73% 72% Tide Water 24% 23% U.S. Steel 64% 63% aan te bieden voor de Inrichting van de nieuwe boot voor chronische pa tiënten, die omstreeks medio 1959 in de vaart zou moeten komen. Deze chronsche patiënten en zware invalide mensen moeten zeer veel missen. Hoe meer dus met de actie opgebracht zal worden, des te meer kan de afdeling Middelburg aanbie den voor directe hulp en hulpver lening van de medemens. Rode Kruis afdeling Middelburg 906. Kapitein Mare keek zijn grijnzende onderge schikte enkele ogenblikken nietbegrijpend aan, toen trok hij zijn massieve schouders op en stak zijn kin dreigend vooruit. „Lui tenant Thern"gromde hij, „laten wij aan het begin van deze belangrijke missie vooral weten, wat we aan elkaar hebben. Wilt U daarom goed onthouden, dat ik een gTondige hekel heb aan officieren, die menen in raadselen te moeten spre ken? Waar hebt U het ei genlijk over? Verschillende orders? Spreek op, man!" Thern stond met de armen over elkaar en schudde mee warig het hoofd. „Het zal een hele slag voor U zijn", spotte hij, „als ik U vertel, dat de „Onyx" linea recta naar Granol vliegt, waar mijn werkelijke op drachtgever, Zorin, reikhalzend naar uw komst uitziet. Het reisje naar Thallerna wordt dus voorlopig nog even uitgesteld. „Ik betwijfel trouwens, of onze brave piloot Storm ooit... Maar kapitein Mare luisterde al niet meer naar zijn gebazel. Ziedend van woede greep hij naar de telespreker, doch het scherm bleef blank en de ontvanger stom. „Een kleine voor zorgsmaatregel mijnerzijds!" grinnikte Thern. „Jij kleine gluipige verrader!" siste Mare, ter wijl hij zich bliksemsnel omwendde en zijn grote vuist uithaalde. „Hier heb je wat te lachen!" Op hetzelfde moment, dat luitenant Thern met een klagelijke kreet naar de gladde vloer dook, zag Arend, dat een andere officier zijn paral trok. „Daar kan ik toch niet werke loos bij blijven", meende hij en plantte een welgemikte vuistslag op 's mans kin. Amsterdamse wisselmarkt CONTANTE PRIJZEN. Londen 10.56—10.58»,4. New York 3.78ft—3.78H. Montreal 3.93ft-3.93H. Parijs 89.95—90.05. Brussel 7.59%— 7.59%. Frankfurt 90.58—90.63. Zu rich 86.55—86.60. Zürich (vr. francs) 88.32%88.37%. Stockholm 73.14%— 73.19%. Kopenhagen 54.71—54.78. Oslo 52.86%52.91%. Milaan 60.71% —«0.76%. Wenen 14.53—14.64. Turk se verrekeningsdollar 3.79%—3.79%. Amsterdam 1951 92 91 Breda 195» 92 Eindhoven 1954 86 86% Enschede 1954 86 Den Haag 1952 I 97% I 95% Den Haag 1952 n 102% 102% Rotterdam 1952 I 95% 96% Rotterdam 1952 Q 95% 1 95% Utrecht 1952 100 Amsterdam 1956 I 86 88% Amsterdam 1956 n 101% 101% Amsterdam 1956 III 100% 100% Amsterdam 33 (C. A.) 102 101% Dordrecht 1956 86 86% Alkmaar 1956 86 86 A.N.P.—C.B.S. BEURSINDICES. 20/6 23/6 24/6 Intern, concerns 281.78 284.15 282.12 Industrie 145.57 145.73 145.76 Scheepvaart 137.42 136.78 135.29 Banken 120.76 120.11 119.62 Indon. fondsen 87.25 88.44 87,98 Algemeen 199.37 200.57 199.41 Nu Wallstreet de week ln een gedrukte stemming heeft geopend viel te verwach ten dat ook het Damrak een reactie zou laten zien. De koersen zijn de laatste we ken behoorlijk gestegen en het A.N.P.— C.B.S. algemeen indexcijfer, op basli 1953 100, ls vorige week weer boven de 200 uitgekomen. Men kon dus verwachten dat hierop wel eens enige reactie zou volgen, maar ln dat opzicht Ls de markt heel erg meegevallen. Kennelijk mag de technische positie van de beurs zeer ge zond worden genoemd en opmerkelijk ls ook dat de politieke onrust hieraan be trekkelijk weinig afbreuk doet. Internationale fondsen lagen gedrukt en Koninklijke bleef zelfs beneden New York pariteit. De handel was wederom van geringe afmetingen, al tonen de cij fers aan, dat er eergisteren behoorlijk wat ls omgegaan. De aandelen omzet liep toen hard naar de f 3 miljoen nominaal, waarvan alleen Dell al bijna 3% ton. Se- nembah deed het iets rustiger aan, maar ook gisteren waren deze twee fondsen weer het meest op de voorgrond. Er volgde echter bij opening, in navolging van het ochtendverkeer, voor Dell een scherpe reactie tot 105. Hierop volgde een herstel tot bijna 110. Senembah opende op 83 en herstelde tot 85%. Vergeleken met de recente koersen van 114 voor Dell en 91 voor Senembah, niettemin een be hoorlijke afbrokkeling. De overige cul tures waren lager maar zonder specta culair verlies. In het algemeen bleef de markt rustig gestemd. De belangstelling leek Iets min der dan eergisteren en het buitenland was minder actief. Gisteren begon de clalmhandel voortspruitend uit de emis sie van converteerbare obligaties van Krasnapolsky. Het betreft een uitgifte van f 750.000 5% pet. 20-jarige obligaties. Tevens was gisteren de Inschrijving op de obligatielening ad f 3 miljoen van de IJselcentrale te Zwolle. Aandelen Alba tros lagen iets beter op de gunstige me dedeling. K.L.M. bleef beneden New York pariteit. Aandelen Excplsior rond om 85. Prolongatie 3% pet. Staatsfondsen verdeeld. I FEUILLETON door PATRICIA WENTWORTH. 61 Nu liep ik recht op de auto toe en legde mijn hand op de rand van het venster. Mij aanstarend, riep ze in eens: „O, mon Dieu, u is het!" De manier, waarop ze dat zei, beviel me helemaal niet. Ik dacht erover na, waar ik haar vroeger kon hebben ontmoet en toen vielen die twee ellen dige oorringen me in 't oog. Hoe was het mogelijk en wie kon ooit zoveel pech hebben?" Onderwijl schreeuwde ze in het Frans, dat ik haar juwelen had gestolen en schold me met aller lei lelijke woorden uit. Nu, daar moest ik een eind aan maken, nietwaar, want iemand had het kunnen horen. Ik sloeg haar neer wat kon ik an ders doen? en maakte haar met een steen af. Ik mocht haar toch niet overal laten rondschreeuwen, dat Ik een gemene dief was! Het was pech en nog eens pech, de ergste pech ter wereld." Cecily zweeg, de hand met de oor ring nu weer gesloten langs haar lichaam latende hangen. Ze stond daar en hoorde hoe Mark's zo bekende stem dingen vertelde, die ze alleen in een nachtmerrie voor moge lijk zou hebben gehouden! 't Ergste was, dat hij erover sprak, of ze heel gewoon en natuurlijk waren. Zijn verhaal voortzettend, zei Mark Harlow: „Ik verborg haar ln het bos en bracht de auto naar Basingstoke, waar ik ze dicht bij een garage ach terliet. Toen reisde ik met de trein van zes uur twintig naar Lehton en zag een film in de „Empire". Om half negen telefoneerde ik aan de garage, dat ze de auto maar twee of drie dagen moesten bewaren tot ik terug kwam. Wat voor naam ik opgaf, weet ik niet meer, maar natuurlijk niet de piijne. Ik wilde niet dat ze de politie over een verloren auto zdu- den opbellen. Ik keerde terug naar de bioscoop, zag de rest van de film en ging toen te voet naar huis. Daar moest ik even nadenken over de bes te manier om het lijk te verbergen en op een ogenblik schoot me het Houtvestershuis te binnen. Mijn oom had een boek met verhalen erover, geschreven door de vader van juf frouw Grey, toen die hier dominee was. Ik herinnerde mij, dat ik er als jongen in gelezen had. Toen ik de laatste keer, dat mijn oom nog leefde, hier op bezoek was, heeft hij me naar 't bos meegenomen en me dat huis laten zien. Hij wees me ook, hoe ik de kelderdeur moest openen, want dat wist hij omdat zijn moeder een Tomalyn was en 't in haar familie papieren stond. Je weet, dat hij de titel aan de Abbots betwistte, maar dat ze het t«n slotte op een accoordje gooiden. Ik neem aan, dat dit je be kend is". „Ja", zei Cecily. 't Had een heel alledaags gesprekje kunnen zijn. Ze hadden kunnen pra ten over al die dingen, die hem zo gemeenzaam en toch zo onverdraag lijk deden kijken. Ze spraken over ae manier waarop hij Louise Rogers had vermoord en haar lijk in de kelder onder het Houtverstershuis had be graven! Hij nam de handen uit de zakken en streek met de rechterhand door zijn nog vochtige haardos. „Toen kreeg ik mijn tweede portie pech. Ik wachtte tot het donker was, opende de kelder en nam de gereed schappen mee, die ik nodig zou heb ben. Alles was nauwkeurig van te vo ren hekeken, maar tegen pech kun je niet vechten. Het bleek niet zo ge makkelijk, het lichaam van de plaats waar ik het had verborgen te trans porteren, maar ik slaagde erin. BIJ net Houtvestershuis moest ik mijn zalklaantaarn aansteken om de drempel te vinden en toen de licht straal op het lijk viel, zag ik, dat een van de oorringen ontbrak. Dat maakte me bang en ik ging op zoek ernaar, maar op dat ogenblik hoorde ik een soort zwakke kreet. Nu wist ik wel, dat ze dood was, maar een moment was ik toch de kluts kwijt. Toen hoorde ik iemand wegrennen, zo hard als een renpaard, dat verze ker ik je. Tegen de tijd dat ik me zelf weer meester was en de vluchte linge achterna liep, begreep ik al dat ik haar niet meer kon. inhalen. Ik bracht het lijk naar de kelder, sloot de deur en ging naar huis. Wie er ook in de buurt van het Houtves tershuis mocht geweest zijn, gezien was ik niet, dat wist ik zeker. Ik voelde me veilig. Intussen was bin nen een paar uur het hele dorp in rep en roer. Mevrouw Green en Liz zie kwamen thuis met allerlei verha len over de ontdekking van Mary Stokes en wat de mensen ervan zei den. Gelukkig had ze gelogen wat betreft de plaats waar ze het lijk gezien had, zodat er niets gevonden werd. Midden in de nacht ging ik naar het Houtvestershuls terug en begroef het lijk onder de kelder vloer. Ik dacht, dat niemand me iets kon maken". Plotseling van toon veranderend, wendde hij zich rechtstreeks tot Ce cily. „Nu weet je hoe het ging", zei hij. „Waarom zwijg je nu?" Dit was weer, maar dan in onheil spellende gedaante, de oude Mark. Hij had een voorstelling gegeven of al thans een voordracht gehouden en verwachtte nu applaus! Maar hoe en in welke vorm kon je hem in dit ge val bijval schenken? Cecily wist niets anders te zeggen dan: „Je ge loofde dus, dat je volkomen veilig was". Meteen zag ze, hoe hij een kleur van nijd kreeg en hoorde ze hem uitroe pen: „En dat zou ik ook geweest zijn als die ellendige meid me niet had dwars gezeten! Iedereen geloofde dat ze het nele verhaal uit haar duim had gezogen of dat ze een spook gezien had. Mij had ze niet ontdekt en ik dacht, dat ik helemaal geen risico liep. Daarom schrok ik hevig toen ze verleden zaterdagmorgen met de bo ter en eieren kwam en chantage pro beerde te plegen". Zaterdag, de zestiendeverleden zaterdag! Zó was het dus gegaan. Mary Stokes had getracht, hem af te zetten en 's avonas was ze dood Hij maakte een ongeduldige bewe ging. „Natuurlijk was het stom van haar, dit te proberen. Bil het huis kwam ze me tegen, bleer staan en keek naar mijn handen. Toen zei ze precies wat die andere vrouw had gezegd: „Zo, dus U was het: dat dacht ik al". Ik vroeg: „Maar beste kind, wat bedoel je?'T, en toen ant woordde ze: „Houd maar op! Ik kan erop zweren, dat U het was. Wilt U mij ook zo traeteren Toen lk be weerde, dat ik niet het flauwste idee had, wat haar toespelingen eigenlijk betekenden, gaf ze te kennen, dan wel naar de politie te zullen gaan. Ze liep een eindje verder, keerde zich toen half om en vroeg erbij: „Het zal hun wel interesseren wat ik over de kelder kan vertellen, denkt U ook niet?" Natuurlijk kon ik na die woorden haar niet vrijuit laten rondlopen en laten kletsen. „Hier kunnen we niet praten", zei ik en zij vroeg: „Waar dan wel?" Ten slotte maakten we een afspraak. Zij ging naar Lenton en Joe Turnberry zou haar thuisbrengen. Dan zou zij naar binnen gaan en de deur sluiten, maar na zijn vertrek opnieuw naar bulten glippen. Toen het echter zover was, kwam ze niet verder dan het portiek", zei Mark boosaardig lachend. „Ze dacht het heel slim te hebben aangepakt, geloofde, dat ze, als ik kwaad wilde, tijdig de oude Stokes zou kunnen waarschuwen. Maar ze had niet gerekend op wat ze ons in dienst geleerd hebben!" Weer lachte hij en besloot toen: „Ze kreeg de kans niet om te schreeuwen; ze wist niet eens dat ik daar op de loer stond en voelde plotseling mijn han den om haar keel!". Cecily sidderde van hoofd tot voeten; ze was koud en stijf bovendien. Mark Mark Harlow was de man, die zo onbeschaamd durfde te berekenen. En hij sprak, na even te hebben ge zwegen, op dezelfde toon verder. (Wordt vervolgd)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 12