KAPPIE ZEEUWSE CHR. AGRARISCHE JONGEREN HIELDEN TOOGDAG WALCHEREN VERKEERSDIPLOMA'S AAN DE SCHOOLJEUGD UITGEREIKT WERELDVETERANENDAG 1958 IN C0L1JNSPLAAT HERDACHT en het geheim van Kattekopl MAANDAG 23 JUNI 1958 PROVINCIALE 'AE B W 8 E O OU RANT. 7 IN VEILINGZAAL MIDDELBURG In najaar 4 Amerikaanse landbouw jongeren in Zeeland De Zeeuwse Christelijke Plattelands Meisjesbond en de Zeeuwse Christe lijke Jonge Boeren- en Tulndersbond hielden zaterdagmiddag- en -avond in Middelburg hun jaarlijkse toogdag. Niet, zoals aanvankelijk was vast gesteld in het stadspark „Toorenvliedt" daarvoor regende het teveel maar in de grote veilinghal. De besturen van de beide bonden hadden voor deze middag een aantrekkelijk programma samengesteld, met voor de pauze een lezing plus declamatie, na de pauze sport, en een toneelspel gedurende de avond. Het programma was gebaseerd op aller medewer king, zoals C.J.B.T.B.-voorzitter P. S. Dekker in zijn openingswoord op merkte. Welnu, de deelnemers hebben dit goed begrepen. De voorzitter deelde nog mee, dat weer vier Amerikaanse landbouwjon- geren twee meisjes en twee jon gens van 15 september tot en met 18 oktober a.s. ondergebracht wor den bij Zeeuwen. Omstreeks die tijd worden ook de Zeeuwse ploegkam- pioenschappen verwerkt. De Bedoe ling is. de Amerikanen zoveel moge lijk bij het werk hier te betrekken. De burgemeester van Noordeloos, de heer M. W. Schakel, hield vervolgens een rede over het onderwerp „Vlis- singenMiddelburgVeere", waar bij deze drie Waloherse steden in- spiratiepunten voor zijn toespraak waren. Veere, rijk aan historie, Vlis- singen, waar het lied van de arbeid klinkt, en Middelburg, het hart van het eiland, waarin dominerend de Lange Jan staat. De heer Schakel stipte onder meer aan, dat beide or ganisaties een taak hebben in het culturele vlak. „Hierin staan wij nog bijzonder zwak in vergelijking met de „grote wereld" zei de burgemees ter. „We moeten niet vragen: wat mag ik, maar wat moet ik". „Met inspanning van alle krachten moeten we een be paald doel nastreven. De waarde van de cultuuruiting hangt hiermee sa men. Arbeid en kerk Wie In Vlissingen loopt, hoort het lied van de arbeid. Dit is ook van toe passing te brengen op de C-J.B.T.B. en de C.P.M.B. In Middelburg vindt men de kerk in het midden van de stad en ook van Walcheren. Dit is ook van toepassing te brengen op de beide bonden, die immers christenor- ganisaties zijn. Voor de pauze was er nog declamatie door mej. H. Weijns uit Terneuzen en de heer K. Coppoolse uit Seroos- kerke, alsmede een optreden van „De Zeeuwse slachtoffers van scheepsongeval in Frankrijk Omtrent de toedracht van het scheepsongeval op de Seine bij Rouen; waarbij drie Nederlandse schepelingen waaronder twee Zeeuwen van de Shelltanker „Ky- )ix" zijn verdronken, vernemen wij nog het volgende: De jongelui waren naar de wal gegann en wilden woens dagavond rond elf uur met een roei boot naar hun schip terugkeren. Plotseling werd de sloep echter door een vloedgolf omgeslagen, waardoor de vier inzittenden in het water te recht kwamen. Slechts één van hen wist zicli zwemmende te redden. De vermiste 20-jarige matroos F. Ko- lijn, die reeds vijf jaar op de vaart was, had zijn thuisadres bij pleeg ouders in Vlissingen. De 21-jarige D. Duinhouwer uit Brouwershaven, die ook tot de ver misten behoort, maakte zijn laatste reis. Het was namelijk zijn plan om bij terugkeer af te monsteren en met zijn vader een viszaak te be ginnen. Na het doorlopen van de la gere school, was de jongeman naar zee gegaan om geld te verdienen voor de aanschaf van een auto waar mee hij de vishandel wilde beginnen. Hij was enige zoon. Oud-gemeentesecretaris J. M. Sinke overleden Zaterdagmorgen is op 68-jarige leef tijd te Ytrseke plotseling, tengevolge van een hartverlamming, overleden de heer J. M. Sinke, oud-gemeente- secretans aldaar. De heer Sinke, die tijdens de Eerste Wereldoorlog zijn loopbaan als klerk in gemeentedienst te Yerseke begon, was van 1946 tot 1 maart 1955 secreta ris van deze gemeente. Ook na zijn pensionering maakte de heer Sinke zich op verenigingsgebied nog verdienstelijk voor zijn woon plaats. Thans was hij nog penning meester van de Vereniging voor christelijke Ulo. Marktberichten VEILING GOES. Export en industrlevelllng. Reglna exp ind. 120; Mach. Frtih. ld 120; Mad. Moutot ld. 89—93; Jucunda id. 114; Climax id. 120; Sengana ld. 106; Mad. Moutot II 76; dlv. aardbeien II 69: idem afw. G3. Gewone veiling Mad Moutot. per doos I, 28—32, II 3!; Idem per kg I 116—124, II 90 —118, afw. 59—62; Mach. Früh. per doos I 43. II 30 idem per kg I 128, II 69—117, afw. 85; Reglna, per doos, I 36—50, II 25 —42; ldum, per kg, I 128—134, II 88—120, afw, 40—ine-. Sengana, per doos, i 40— 49; idem, pei kg, II 72—l33;Cllmax, per doos, I 31. IT 32. VEILING KAPELLE-BIEZELINGE EN O. 21 juni.Aardbeien In doosjes van 2|} ons Reglna X 41—55. II 30-39. Climax I 43— 53. Sengana I 43—53. Soltwedel I 43. Mach. Früh. I 38—48. II 36. Bowa 1 52. II 27, D. F.vern !l 29, Mad. Lefeber I 33—38, Talis man I 43. Aardbeien In chips per kg: I 131—154, II 83—124, afw. 45—84. Kersen: Early Rivers I per doos 34, per kg 12(1, 'I per kg 79—81. Aardbeien zon der dop voor industrie; Regina I 128—135, II 121, Mach. Früh. I 132, II 120-124, Mad. Moutot I en II 86, D. Evern I 112, Jucun da I 212. II 100. climax I 127, II 97, Sen gana I 117; diverse rassen afw. 76. ASPERGEVEILING BERGEN OP ZOOM. 21 Juni. Aanvoer 7000 kg. AA extra 2.20, AA I 1.90, A extra 2 00, A I 1.80, B extra 1.85, 8 I 1 70, C extra 1.55, C I 1.43, D 1 0.85, E I 1.90, E II 1.15, F I 1.50, Stek 0.70, ondereind 0.12. Aardbeien 45—1.70. Poldermeisjes". Het programma ha de pauze bestond uit sport. Het hoogte punt was de touwtrekwedstrijd, die gewonnen werd door de Jongens en meisjes van Zuid-Beveland. Na een gezamenlijke pick-nick werd het mid dagprogram besloten. De toneelclub „De Bevelanden" gaf 's avonds een geslaagde opvoe ring van het toneelspel in drie be drijven „Kruisende wegen". De re gie was in handen van de heer A. Vingerling. Voorzover do leden een foto-toestel bij zich hadden, konden zij meedoen aan een fotowedstrijd, waarbij het er om ging, wie de mooiste en of leuk ste foto 3 van d e toogdag zou maken. Brigadier M. Schrier was 25 jaar in overheidsdienst Brigadier M. Schrier, brigadier bij de verkeersdienst van de Middelburg se gemeentepolitie, was afgelopen za terdag 25 jaar in overheidsdienst. In 1933 nam brigadier Schrier dienst bij het korps politietroepen en in sep tember 1940 werd hij agent bij de Middelburgse politie. Dit jubileum is uiteraard niet onopgemerkt voorbij gegaan. Ten huize van de jubilaris sprak commissaris M. A. Reneman de heer Schrier toe. Hij kenschetste hem als een ijverig man. „Wanneer we alle overuren mee zouden rekenen, die U voor de politie in Middelburg klaar stond, zou U er thans niet 18, maar 36 jaar deel van uitmaken", aldus de heer Reneman, die behalve de geluk wensen van het gemeentebestuur van Middelburg, tevens een geschenk on der couvert overhandigde. Administrateur J. den Hollander sprak woofden van gelukwensen na mens de Nederlandse Politiebond, en namens de afdeling Middelburg van deze bo«1 Van de N.P.B. ontving brigadier Schrier een geschenk onder couvert, terwijl de ieden van de Mid delburgse afdeling voor een radiota fel gezorgd haddén. Van het Middel burgse korps ontving de jubilerende brigadier een kapstok. Aan het slot van deze „plechtigheid" dankte briga dier Schrier hartelijk voor deze waar derende woorden en de geschenken. 's-Middags kwamen nog talrijke korpsleden, alsmede een deputatie van het korps rcserve-gemeentepolitie gelukwensen aanbieden. MIDDELBURG Getuigschrift verkoopster In de afgelopen winter werd in de Industrie en Huishoudschool te Mid delburg een avondcursus winkelper soneel gehouden, die met een examen werd afgesloten. Dit examen omvatte de volgende vakken; Nederlandse taal, rekenen, administratie, waren kennis, verkoopkunde, reclameleer en maatschappijleer. Aan de volgende kandidaten kon het getuigschrift verkoopster worden uitgereikt: N. J. Huige, T. P. de Jonge. J. S. Joossc, J. Leijnse, M. M. Ludikhuize, M. Poortvliet, E. M. G. Willeboord8e en C. Wissel. Een kan didate moest worden afgewezen. O.- EN W.-SOUBURG Sportweek besloten met RCSVlissingen Zaterdagavond werd als slotstuk van de Souburgse sportweek op het sportveld te Souburg een voetbal wedstrijd gespeeld tussen de eerste klasser Vlissingen en R.C.S. Het we gens de regen zeer glad geworden veld had een slechte invloed op het spel der beide partijen. Beide partijen konden waarlijk geen schot vastheid vinden en ondanks ver schillende aardige kansen werd slechts aan beide zijden eenmaal gescoord, waardoor de uitslag dus 11 werd. Na penalty's wist RCS de overwinning te behalen. Na af loop speelde de Vlissingse drumband van „Oranje Nassau" een taptoe voor het gemeentehuis. Hierna sprak de heer F. Leenhouts een slotwoord en bedankte alle verenigingen voor hun medewerking. De danslustigen konden daarna hun hart ophalen aan een groot Sporthal, gegeveP in de concertzaal „De Zwaan". Er werd gedanst bij de muziek van de Marineband o.l.v. de heer Bos. De balleiding berustte bij de heer N. Steenhaard. Gelden voor inrichting van nieuwe speeltuin Voor de vergadering van de gemeen teraad van Souburg, die donderdag middag 26 juni a.s. wordt gehouden, komen B. en W. met een voorstel gelden beschikbaar te stellen voor het inrichten van een nieuwe speel tuin aan de Julianastraat. Andere voorstellen behelzen de aankoop van drie perceeltjes grond van de heren H. van Sluijs, B. D. B. Verbeem en P. v. d. Reest en de ver koop van een perceel bouwgrond aan de Van Doornlaan aan de heer J. Mieras. Examens. Te Eindhoven slaagden voor cou peuse de dames A. la Soe te Souburg (met eer), N. Oste te Ritthem (met eer), J. van Leeuwén te Souburg en R. Allaart te Middelburg. Voor cos- tumière slaagden de dames P. Poort vliet, N. Maljaars en B. Lokerse, al len te Middelburg. Het diploma sociale verzekering werd te Amsterdam behaald door de heer J. Dommanschet te Vlissingen. Voor de akte gemeente-administra tie I zijn ln Den Haag geslaagd de heren H. J. Neels, ambtenaar ter prof. griffie; N. Keizer, ambtenaar fem. secretarie Vlissingen en A. v. Dool, ambtenaar gem. secretarie Arnemuiden. WESTKAPELLE Wedvlucht De P.V. „De Zwaluw" te Westka- pelle hield een wedvlucht vanuit Vil voorde. In concours 105 duiven. Eer ste 10 prijzen: 1 J. Balthazar; 2 en 5 J. J. Kleinepier; 3 T. Wouters; 4 P. v. Rooijen; 6 J. Melis; 7 Th. v. Alphen; 8 W. K. v. Breda; 9 H. v. Sighem; 10 A. Huibregtse. Met Mons. In concours 104 duiven. Eerste 10 prijzen: 1 J. J. Kleinepier; 2 T. Wouters; 3 M. Jongepier; 4 J. Melis; 5 en 7 H. v. Sighem: 6 Th. v. Alphen; 8 W. K. v. Breda; 9 A. Huibregtse; 10. L. Minderhoud. Met Quievrain. In concours 84 dui ven. Eerste 10 prijzen: 1 T. Wouters; 2 J. Balthazar; 3 en 7 L. Minder houd; 4, 5 en 6 J. Melis; 8 J. J. Kleinepier; 9 W. K. v. Breda en 10 P. v. Rooijen. Burgerlijke stand OOST- EN WEST-SOUBURG. Bevallen: 3. Melis—Wattel, d.; C. Ovaa— Van Schelven, d.; C. W. Fllius—Joosse, z.; W. Krauwel—Hollander, z.; L. S. Jan- seVan Soelen, d.; J. C. Stodel—Van Wijk, d.; A. M. van Loenen—De Wit, d.; M. van Dommelen—Louws, z. Ondertrouwd: J. Maas,. 23 j. en M. van Belzen, 22 Japr; P. J. Moens, 23 Jpar en C. C. de Bruljn, 22 jaar; D. P.' Solleveld, 26 jaar en P. S. J. van Bëlzên, 26 Jaar; J. de Rijke, 22 jaar en M. Arendse, 21 jaar. Overleden: J. de Rijcke, 92 Jaar. Rundveepremiekeuring te Ritthem De uitslagen van de rundveepremiekeu ring te F.itthem luiden: le kalfkoeien (oudere): Trulda, W. Ce- Vaal, Boszicht, la; Sara VI, W. Cevaal, Karnemelkshoek, lb; Juliana, W. Cevaal, Berglust, lc; Trijntje, W. Koole en De Visser, ld; Trui, J. Goedhart, 2a; Ina, J. Goedhart, 2b; Jantje II, Fa. Allaart, 2c; Itske 3, P. C. Dleleman, 3a. le kalfkoeien (Jongere): Bontje, W. Koo le—De Visser, la; Prinses, P. C. Dlele man, lb; Hiltje 40, Jac. de Lange, lc; Martha, w. Cevaal. Boszicht, ld; Elsje. W. Cevaal, Boszicht, 2a; Juliana van Plantlust, a Poppe, 2b; Dina, P. C. Dle leman, 2c; Margriet. Idem, 2d; Liza II, W. Cevaal, Berglust. 2e: Boudtna V, J. Poppe, 3a; Toos IV, J. Goedhart, 3b. 2e kalfkoeien: Aafke, W. Cevaal, Bos zicht, la: Dora 12, P. C. Dleleman, lb; Jefje, P. Maas, lc; Grietje 12, P. C. Dle leman, ld; Beatrix, Jac. de Lange, le; Anna, J. Goedhart, 2a; Frida II, W. Ce vaal, Karnemelkshoek, 2b; Fannie, Jac, de Lange 2c; Aaltje, P. Maas 2d; Ebra, W. Koole—De Visser, 2e. 3e kalfkoeien: Dina, W. Cevaal. Karne melkshoek, la: Sara III W. Cevaal, Kar nemelkshoek, lb; Corrle, J. Goedhart, 2a. 4e kalfkoeien: Hiltje. W. Cevaal. Bos zicht la; Mina, Fa. Allkart, lb; Marie, P. C. Dleleman, lc. Oudere koeien: Suzanna, W. Cevaal, Kar nemelkshoek. la; Grleta, W. Cevaal, Bos zicht, lb; Ida, W. Cevaal, Boszicht, lc; Hiltje 39, Jac. de Lange, ld; Fransje. Fa Allaart, 2a. Kalfvaarzen: Aaltje 82, Jac. de Lange, la; Sneeker, P. C. Dleleman, lb. Jonge vaarzen: Rika, J. Poppe. la; Ju- llano, P. Maas, lb. KERKNIEUWS NED. HERV. KERK Beroepen te Nijkerk: ds. B. F. C. de Groot te Vlissingen, die bedankte voor Werkendam; te Voorburg: J. F. Wagener te Zoutelande. Beroepen te Veere W. J. Gunning te Westervoort. Beroepen te Een rum (toez.) J. W. Mazurel te Grijps- kerk. Bedankt voor Amerlde-Tienhoven J. Koele te Nijkerk; voor Zoetermeer (twee de predikantsplaats) J. Spelt tc Din- teloord. GEREF. KERK Beroepen te Lexmond H. Peper, kandidaat te Haarlem. Beroepen te Dirkshorn en te Heer Hu- gowaard R. de Boer, kandidaat te Rot terdam; te Oegstgeest P. Visser te Til burg. Bedankt voor Avereest H. Bade te Val- thermond. NED. HERVORMDE KERK. Benoemd tot bijstand in het pastoraat Hurwenen (Bet.) in pastoraal verband met Rossum dr. H. C. Funke, emeritus predikant te Arnhem. GEREFORMEERDE GEMEENTEN IN NEDERLAND. Bedankt voor Geldermalsem H. Llgten- berg te Rotterdam-West. Collecte De collecte voor de Ned. ver. A.V.O. heeft te Zoutelande f 41.35 opgebracht. IN TOTAAL 463 STUKS Drukke dagen voor het V eilig-V erkeersbestuur Donderdag en vrijdag was het voor de leerlingen van de lagere scholen in Middelburg een spannende dag. De voorzitter van de Vereniging voor Veilig Verkeer, de heer E. Vis- scher, vergezeld van mevrouw J. M. MazureMantz, penningmeesteres, reikte toen namelijk aan 396 kinde ren dc verkccrsdiploma's uit. Donderdagsmorgens om 9 uur werd begonnen met de r.-lt. school, waar de heer Visscher zijn eerste van de 11 toespraken tot de kinderen richt te. Hijfeliciteerde de kinderen met het behaalde succes, doch wees hun ook op hun verantwoordelijke taak. De geslaagde leerlingen hebben blijk gegeven de verkeersregels terdege te kennen; de mensen op straat ver wachten van de zojuist geslaagden, dat de verkregen kennis in praktijk zal worden gebracht. Met het diplo ma in het bezit, is het niet moeilijk om zich te gedragen als „heer in het verkeer", d.w.z. zelf stipt de ver keersregels naleven en anderen niet hinderen in het verkeer, aldus de heer Visscher. Iedere leerling ontving uit handen van de heer Visscher het diploma. Enkele jongens en meisjes hebben het gepresteerd om het diploma met de opdruk „met lof geslaagd" te veroveren. De volgende scholen werden be zocht: R.-K. school 32; Rijksleer school 38; School C. Cellebroershof 27; N.H. school, Zuidgingel 51; Chr. Burgerschool, Olmenlaan 63; Pr. Ireneschool, 't Zand 8; OL. school, 't Zand 38; Chr. school, 't Zand 36; School J, Veersebolwerk 32; Chr. school, Gravenstraat 31; Chr. school Herengracht 40; totaal 396 leerlin gen. Vrijdagsmiddags werden op de o.l. scnool te Nieuw- en Sint Joosland 7, op de Chr. school te Sint Laurens 11 en in het vere- niglngsbouw te Koudekerke 49 diploma's uitgereikt, n.l. van de gemeente Koudekerke, 13 N.H. school, 11 Ger. school en 10 O.L. school en van de gemeente Big- gekerke 11 van de school voor C.V.O. en 4 van de Ger. school In deze twee dagen heeft de heer Visscher 463 handjes gedrukt van KRANSLEGG1NG VOOR MONUMENT „Credo" aan gedeputeerde Schout overhandigd IN ZEELAND werd de wereldvete- ranendag 1958 zaterdagmiddag ge houden in het Noordbevelandse Co- lijnsplunt, waar velen onder wie autoriteiten op verschillend gebied de korte plechtigheid voor de ge denksteen, die in de Nederlands her vormde kerk is gemetseld, bijwoon den. De sobere bijeenkomst, gehou den onder auspiciën van de afdeling Zeeland van de Nederlandse bond van militaire oorlogsslachtoffers, be stond o.m. uit de overhandiging van OOSTKAPELLE Rundveepremiekeuring De uitslag van de te Oostkapelle gehou den rundveepremiekeuring luidt als volgt: le kalfkoeien (Jongere): Sul 4. Jac. Fran ke la; Tetje 43, Iz. de Buck, lb; Tetje 43, idem, lc: Wlepke's Klaske 4, Idem, ld. Emma v. Buitenlust, J. Cop poolse, le: Bea's Jannle, J. Maljaars. lf; Marie, A. Geldof, 2a; Davl, P. Wattel, 3b; Ella v Buitenlust, J. Coppoolse, 2c. le kalfkoeien (oudere): Bertha, K. Poppe, la; Irene, A. Geldof, lb; Juffrouw, J. S. Dekker, lc: Mlentje 12. Idem, 2a; Cor nelia, A. Smit, 2b: Ada, K. Poppe, 2c; Elsje, F. Dekker, 3a; Lea, Idem, 3b; Cor nelia 8. P. Wattel, 3c. 2e kalfkoeien: Mina n. P. Louwerse, la; Thea 7, tdem, lb; Ditta v. Buitenlust, J. Coppoolse. lc; Aaltje. A. Geldof, 2a; Mi na, F. Dekker, 2b; Bontje, idem 2c. 3e kalfkoeien: Bea v. Plantlust, J. Mal jaars, la; Mietke II, P. Louwerse, lb; Willie, J. Coppoolse, lc; Afke. F. Fran ke, ld; Trees, A. Smit, 2a; Marie, Jan Maljaars, 2b; Bertha, J. Coppoolse. 2c. 4e kalfkoeien: Elsje 4, K. Poppe. la; Pau la IX, Jo' Maljaars, lb; Emma, K. Poppe, lc: Willie. Fa. Franke, ld; Frieda, A. Smit, 2a; Boukje II. J. Coppoolse. 2b. 5e kalfskoelen: Wijkje 42, Iz. de Buck, la; Wijkje 43, idem, lb; Neeltje 3. A Geldof. lc: Klara 2, Ja Ma!Jaai%, 1 d; Ma- rietje 14, P. Louwerse, le; Irene, beste productlekoe der keuring, J. Coppoolse, if; Gretha, A. Geldof, lg. Oudere koelen: Lea, Iz. de Buck, la; Boukje, J. Coppoolse, lb; Mietje, P. Lou werse, lc; Richtje V. P. Louwerse, ld: Paula v. Plantlust. Ja Maljaars, le; Star re. F. Dekker, 2a; Trix, A. Smit, 2b, Bertha, F. Dekker, 2c. Kalfvaarzen: Eisje V, K. Poppe; Juliana III. K. Poppe. Stieren: Zuidzander Lord le prijs, J. Coppoolse: Grietjes Sikkema le prijs, Iz. de Buck. BIGGEKERKE Raad vergadert Zaterdagmoigen 28 juni a.s. vergadert de raad van Biggekerke. Op de agenda prijkt een voorstel van B. en W. tot aankoop van een grasmaaimachine. In deze verga dering, die om 11 uur begint, zullen de nieuwbenoemde raadsleden worden toe gelaten. Vrouw schuldig aan flessentrekkerij (ƒ60.000). De politie in Den Ilnag heeft dezer dagen de 34-jarige typiste mevrouw A. V.N. aangehouden, in dienst van een textielvervverkend bedrijf. Me vrouw AL kon, evenals het andere per so new. wel eens zogenaamde „tweede-Keuze goederen" kopen te gen de helft van de prijs. Zij vertelde haar vrienden en kennis sen dat haar patroon in een grote combinatie zat. waardoor het ook mogelijk was om televisieapparaten, bromfietsen, meubelen, serviesgoed en zelfs auto's tegen belangrijk gere duceerde prijzen te kopen. Reflec teerde iemand dan vroeg zij tevoren de te betalen som en liet aan het adres bijvoorbeeld een televisietoe stel bezorgen, dat zij zelf of op con tant. of in huurkoop of op afbetaling kocht. Op deze manier stopte zij het ene gat met het andere. De zaak kwam aan het rollen toen ongedul dige kopers, die te lang op de bestel de goederen moesten wachten, zich tot naar patroon wendden. Geschat wordt dat met deze praktijken een *".000 is gemoeid. De typiste heeft gelukkige kinderen; een mooie taak zelf maar weinig van dit"'bedrag ge- doch uiteraard wel vermoeiend. -^oriteerd HOOG EN AG WATER 24 juni. Vlissingen 6.59 1.88 19.17 1.79 1.01 2.09 13.09 Terneuzen 7.26 2.06 19.48 1.97 1.28 2.26 Hansweert 8.01 2.19 20.12 2.08 1.59 2.39 14.08 Zierikzee 8.06 1.51 20.22 1.24 1.33 1.70 14.07 1.27 Wemeldinge 8.33 1.71 20.54 1.43 1.52 1.98 14.12 1.51 50. Even later floepte ge neraal Jeminee door de rots opening met het water naar buiten, zoals voor hem met Kappie's expeditie was ge beurd. Hij goot het water uit zijn masker en keek on derzoekend om zich heen. „Ben ik nu nóg niet ter plaatsl?" vroeg hij zich te leurgesteld af. „Er is ner gens een Verboden Stad te zien!" Maar ai spoedig hielp het waarschuwingsbord ook hem op weg en niet lang daarna keek hij neer op de ruïnes van Kwctsalkwartl. „BELANGRIJK!!" riep hij uit. „Daar moet dus dè schatl van Kattekopl te vin den zijn... spoedig zal ik hem in mijn bezit hebben! HA! Met dit masker op mijn hoofd zal de Grote Tove naar van Kwetsalkwartl mij geen kwaad doen!" Het was erg jammer, dat Kappie's ex peditie niet met maskers was uitgerust. Als zij hadden geweten wat generaal Jeminee wist, Warén zij stellig niet zo onbezorgd een het „credo" van deze bond aan de waarnemend commissaris der konin gin in Zeeland, de heer A. Schout. Terwijl de regen neergutste werd de nationale driekleur halfstok gehesen. De heer P. Paree uit Axel, voorzitter van de afdeling, hield vervolgens n& een minuut stilte, een korte toe spraak, 'waarin hij streven en doel van de wereldorganisatie, waartoe de Nederlandse bond behoort, uiteenzet te. Als voornaamste punt noemde spr. hierbij het handhaven van de vrede door middel van doeltreffende collectieve maatregelen, die er voor namelijk op zijn gericht bedreigin gen van deze vrede te voorkomen en daden van agressie tegen te gaan. De heer B. Spuij uit Kapelle-Bieze- linge, voorzitter van de plaatselijke afdeling in de wereldfederatie van oudstrijders en dragers van het mo- bilisatiekruis, las vervolgens de bood schap van de president dezer federa tie voor, waarin o.m. de vraag wordt gesteld of de veelzijdige ontwikkeling die de wereld nu doormaakt, wel ten goede van de ganse mensheid wordt aangewend. Hierna overhandigde de heer Paree het „credo" van de bond van oorlogs slachtoffers aan het lid van Gedepu teerde Staten A. Schout, die zich ver volgens met een korte, prijzende speech tot de voorzitter wendde. Daarna legde de heer Schout een krans bij het monument. Ook de he ren Spuij en Paree en burgemeester A. A. Schuit van Kortgene legden een krans. Hiermee was de korte plechtigheid, welke ondanks de re gen door talrijke inwoners van Co- fijnsplaats werd bijgewoond, beëin digd. had wel het angstige gevoel, dat zij al enige tijd werden bespied, maar omdat hij nu een maal altijd angstige gevoelens had, lette nie mand daar erg op. „Klontenpraat, jong:" meende Kapple. „Er is hier immers nie mand...!" Maar dat werd ogenblikkelijk ont kend door een holle lach, die hen uit het donkere heiligdom tegemoet klonk en hen van schrik deed verstijven... Zeeland Sportdames gelijk met Vlugheid en Kracht Het dameshandbalteam van Zeeland Sport is er na een vermoeiende trein reis van ongeveer 6 uur in geslaagd om de tweede wedstrijd voor de pro motie naar de hoofdklas van het N. H.V.. die tegen Vlugheid en Kracht uit Groningen ging, om te zetten in een verdienstelijk 22 gelijk spel. Na het beginsignaal bleek al direct, dat het voor beide ploegen een zwa re wedstrijd zou worden, daar de voortdurende regen de grasraat ge heel doorweekt had. De Groningse meisjes namen na 5 min. de leiding, maar de Zeeuwse meisjes wisten door goed verdedigend spel deze score te handhaven. Toen in de 15e min. Rie Florusse geheel vrij voor doel kwam werd zij op zodanige wijze aangeval len, dat ae scheidsrechter hiervoor terecht een strafwoip toekende. Rie van Zweeden faalde hierbij niet (11). Nog geen 2 min. later was het de goed meegekomenTiny de Buck, die stand op 21 in het voor deel van de Zeeland Sport-damea bracht en daarmee brak de rust aan. Na de hervatting kwamen de Gro ningse dames sterk opzetten, maar Matty van Schaik hiefd op kundige wijze haar doel schoon. Toch kon zij niet verhinderen, dat de Groningse meisjes in de 70e min., gelijk maak ten. In de resterende tijd streden bei de ploegen fel voor de zege, maar de keepsteïs wisten van geen wijken. Wereldrecords voor Davis en Connolly Op de eerste dag van de kampioen schappen van de „Amateur Athletic Union", die te Bakersfield in Ame rika worden gehouden, zijn uitste kende prestaties geleverd. Er werden twee wereldrecords verbeterd. De Amerikaan Glenn Davis bracht het wereldrecord op de 440 yards horden met 49,9 sec. op zijn naam en zijn landgenoot Harold Connolly wierp bij het kogelslingeren 68.68 meter, eveneens een nieuw wereldrecord. Connolly Olympisch kampioen kogelslingeren behaalde zijn suc ces, ondanks een pijnlijke schouder. Hij had zich zelfs injecties met no vocains laten toedienen om de pijn te verzachten. In weerwil van deze handicap haalde Connolly achtereen volgens 66.14 meter, 64.61 meter. 65.534 meter en tenslotte 68.681 me ter. Met deze laatste prestatie kwam hij 14 centimeter boven het oude re cord, dat eveneens op zijn naam stond, maar nog niet erkend was. Het officiële wereldrecord, dat met 67.32 meter op naam van de Rus Krivonosov staat, verbeterde hij met liefst 1.36 meter. Glenn Davis verwierf met zijn top prestatie op de 440 yards horden zijn derde wereldrecord. Hij was reeds recordhouder op de 400 meter horden en de 440 yards. Met zijn 49.9 sec. over de 440 yards horden bleef hij 0.8 sec. onder het officiële wereldrecord van de Zuid-Afrikaan Potgieter cn 0.6 sec. onder het nog niet erkende record van zijn land genoot Josuah Culbreath. „Wordt Kwiek" won met 3-2 van Eindhovens Deto Voor het kampioenschap korfbat van Nederland won Wordt Kwiek in eigen huis met 3—2 van het Eind- hovense Deto. De stand is thans: HKV Rohda ZKC Wordt Kwiek DETO 3 3 0 0 3 3 0 0 C, 27-10 6 2(KI 2 2 35-21 2 18-22 0 7-22 Heracles won met 42 van SHS Ter gelegenheid van de verjaardag van Zijne Koninklijke Hoogheid Prins Bernhard is zaterdag een voet balwedstrijd gespeeld tussen de pas gepromoveerde eredivisie club Sche- veningen Hilland Sport en de le di visieclub Heracles. Hare Majesteit de Koningin en Zijne Koninklijke Hoogheid Prins Bernhard. die een ge deelte van de sportdag bijwoonden zagen Heracles met 42 winnen. Bij de rust was de stand 22.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 3