KLOK VERVANGT MEESTEROP VEILING ST. MAARTENSDIJK WALCHEREN TARIEVEN ZIJN VOLSTREKT GEEN OVERGANGSMAATREGEL MARKTBERICHTEN VRIJDAG 20 JUNI 1958 PB0V1N01ALE ZEEUWSE COURANT. 7 EEN NIEUWE AANWINST Omzet neemt toe. Veilingmeester M. A. van Gorsel te Sint-Maartensdijk heeft donderdag morgen voor de laatste maal 69 kis ten vroege aardappelen geveild op de traditionele, wijze van „afslaan met de mond". Na 24 jaar vrijwel dage lijks de veilingprodukten aardap pelen en uien aan de man te heb ben gebracht zal de heer Van Gorsel het thans wat rustiger aan kunnen doen. Tijdens de eerste veiling van het seizoen is donderdag namelijk de nieuwe .veilingklok in gebruik geno men, die de taak van de veilingmees ter voor een groot deel zal overne men. Vreugde en dankbaarheid was de on dertoon, die in de verschillende rede voeringen was te beluisteren. De voorzitter van de veilingsvereniging, de heer A. L. Hage herinnerde er aan, dat de kopers hadden aange drongen op de aanschaf van een klok. Tot nu toe kwam het geregeld voor, dat twee of drie kopers gelijk een bod deden. „We gooiden ons geld beslist niet over de balk en daarom hebben we tot op de dag van vandaag ge wacht om onze produkten door mid del van een klok te veilen", aldus de voorzitter. „Nu is deze uitgave beslist verantwoord". Vervolgens zagen de kopers de klok voor het eerst in ac tie. Degenen die het zuiverst en het vlugst afdrukt krijgt een prijsje, al dus veilingmeester Van Gorsel, die de klok „proef liet stomen". Het was doodstil in de afmijnzaal, toen de grote wijzer ronddraaide en na enige mislukte pogingen van de zijde der kopers op het aangegeven bedrag bleef staan. De heer A. de Haan uit Rijnsburg, die namens de kopers van zijn grote dankbaarheid gewaagde en het veilingsbestuur feliciteerde met zijn nieuwe aanwinst, won de race met de klok. De tweede prijs was voor de firma Van Damme te Sint- Maartensdijk. TRADITIE Voor de laatste maal in zijn 24-jari- ge loopbaan bij de veiling mijnde veilingmeester van Gorsel vier maal negenenzestig kisten vroege aardap pelen op de traditionele wijze. Koper werd de heer S. Westdorp te Sint- Annaland voor 31.30 per 100 kg. Namens het gemeentebestuur bood burgemeester D. C. Bouwensc het bestuur en het nersoneel van de vei ling alsmede de kopers zijn geluk wensen aan. Met de ingebruikneming van deze klok is de in 1924 opgerichte veiling, die sinds 1951 in nieuwe gebouwen aan de weg naar Stavenisse is onder gebracht, ten zeerste gebaat. Jaar lijks nog stijgt de onizet, die over 19571958 ruim 1.048.000 bedroeg, terwijl per seizoen ongeveer 3500 ton aardappelen en even zo vele duizen den kilo's uien worden geveild. Tot 1 juli zal tweemaal per week worden geveild en na deze datum vijf maal. Vergaderingen kerkeraad hervormde gemeenten Uitgaande van de Classis-Waloheren van de Ned. Herv. Kerk werd in het gebouw „Rehoboth" te Oost-Sou burg een vergadering gehouden van leden van de kerkeraden der Her vormde gemeenten van Middelburg, Koudekerke, Ylissingen, Oost- en West-Souburg en Ritthem, onder lei ding van de praeses dier classis, ds. E. Durkstra, van 't Zand, die later vervangen werd door de assessor ds. J. F. Wagener van Zoutelande. Aanleiding tot deze bijeenkomst wa ren de grote veranderingen, welke zich naar het zich laat aanzien, in de nabije toekomst zullen voltrekken in het gebied van genoemde kerke-, lijke gemeenten, tengevolge van de uitvoering van het Sloeplan. Het moderamen der classis bleek van mening, dat deze vraagstukken niet slechts van plaatselijk belang zijn en dus door iedere kerkeraad afzon derlijk in onderzoek zullen moeten worden genomen, doch dat bet wen selijk is, dat alle bij dit plan betrok ken gemeenten met elkander hier over in overleg treden. De vraag werd daarbi j gesteld of in de toekomst een herindeling van kerkelijke grenzen niet onder ogen zal moeten worden gezien, eventueel de stichting van buurtgemeenten. met al wat daar verder mee verbon den is. De gedachte van het moderamen ging daarbij uit naar het in het le ven roepen van een regionale kerke lijke commissie, met een ter zake vast omschreven taak. Het modera men acht de verwachte ontwikke ling van zodanige betekenis voor de gehele samenleving in Zuid-Oost Walcheren, dat dit voorstel ernstig overwogen zal moeten worden. Het moderamen acht het noodzake lijk, dat thans reeds richtlijnen voor de toekomst worden uitgestippeld, opdat voorkomen zal worden, dat straks overhaaste en dus ondoor dachte noodvoorzieningen op het laatste moment zullen moeten wor den genomen. Over een en ander werd uitvoerig gesproken. Gewezen werd ook op de urgentie van het herindelingsplan voor de burgerlijke gemeenten op Walcheren en dus ook voor deze zuidwest hoek en de consequenties daarvan. In beginsel werd overeen gekomen, dat een regionale commissie zal wor den ingesteld, welke over deze vraag stukken t.z.t. zal moeten rapporte ren, waarbij het moderamen zich over de samenstelling van deze com missie het eventueel aantrekken van dehkundigen inbegrepen nog zal beraden. Ook Zal overleg wor den gepleegd met de Generale Syno de der hervormde kerk. Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen op 18 Juni: Mar co Polo van Antwerpen; 19 juni: Jakob Teekman van Zaandam. Vlissingen vertrokken op 18 juni: Senang naar Pi'.eaus; Kaap St.-Vincent naar IJmiüden-Mlddélburg; Marco Polo naar Bohus. Vlissingen gepasseerd naar Antwerpen op 18 Juni: Helen van Londen; Carnissagingel van Ipswich; WHhelmine van Middel; borough; Pacific van Rouen; Atlas von Ceuta; 19 juni: Maasym N van Harllngen Tiberius van Hamburg; Repeto van Fo- wey; Astra van Londen. Vlissingen gepasseerd van Antwerpen op 18 Juni: Minorca naar Hull; Vedette naar Hull; Denzo naar Londen: Andijk naar Rotterdam; Alioth naar Rotterdam; Deo Gratlas naar Rotterdam-Gent; Nore naar Amsterdam; Abbekerk naar Hamburg Angolakust naar Hamburg; Morag naai Dublin; Adara naar Ipswich; Ysel naat Le Havre; f rledi naar Norwich; Con Ze- lo naar '"leetwood; Rozenburgh naar Rot. terdam; Aiberta naar Kalmar; 19 juni: Hado naar Dagenhain; Heiloo naar Tha mes; Jan Meeder i Examen De adjunct-commiezen-titulair J. J. Fuchs. H. Gillissen en A. P. van Mou- rik, allen werkzaam ter inspectie der belastingen te Middelburg, zijn bij het laatstgehouden examen voor ad junct-commies te Den Haag geslaagd en met ingang van 1 mei 1958 in die rang benoemd met behoud van hun tegenwoordige standplaats. Wedvlucht Aan de grote wedvlucht' vanuit Noyon, door de afdeling Zeeland van de Ned. Bond van Zaterdagvliegers georganiseerd, namen 1705 duiven deel. Voor de postduivenhoudersver eniging De Bruse Trekker was de uitslag als volgt: A. de Koning 1 en 4. H. C. Noordhoek 2 en 13, J. Fol- mer 3, J. de Ronde 5, 7 en 8, P. Zan- dijk 6, 9 en 12. Ph. Steketee 10, C. Bal 11, 14. 15 en 16. Gerrie Bal 14, C. van Dijke 16. De prijswinnende duif had een snelheid van 1631,87 meter per mi nuut, de laatste prijswinnende duif van de Bruse Trekker had een snel heid van 1394,17 meter per minuut; de prijswinnende duif van het gehele parcours legde per minuut 1777,97 meter- af. Stockholm-Gent; opgegeven MIDDELBURG Muzikale wandeling door „Excelsior" en „Achilles" Dinsdag 24 juni a.s. houden de mu ziekvereniging „Excelsior" en de sig naalafdeling van „Achilles" tc Mid delburg hun tweede muzikale wande ling in dit seizoen. De korpsen ver trekken om 's avonds half acht van de Concertzaal en lopen dan de vol gende route: Singelstraat, Koepoort straat, Molenwater, Veersesingel, Le liestraat, Jasmijnstraat,, Sportlaan, Rozenstraat, Zacharias Jansenstraat, Veersesingel Jacob Catsstraat, Za charias Jansenstraat, (hier worden op het pleintje voor de „Broeder band" gymnastiekdemonstraties ge geven door dames van „Achilles"), Emmastraat. Wilhelminastraat, Hen drikstraat, Julianastraat, Prinses Ma- rijkeplein Veerseweg, Nederstraat, Rotterdamse kaai, Kinderdijk, Koren dijk, Goese Korenmarkt, Eigenhaard- straat, Nieuwe Poortstraat, Loskade, Stationsbrug, Station. Hier worden om ongeveer 9 uur de ouden van da gen afgehaald en langs de volgende route naar de Markt gebracht: Sta tionsstraat, Segeersstraat. Lange Delft, Markt (rust), Langfe Delft, Korte Delft, Dam, Molstraat, Singel straat. Restauratie muren en gewelven van Koorkerk Het blijkt nodig te zijn de muren en gewelven in de Koorkerk te Middel burg te restaureren, daar regelmatig stukken pleisterwerk loslaten. Dit euvel schijnt ontstaan te zijn door inwerking van zout in de stenen, welke destijds bij de bouw zijn ge bruikt. Tijdens de uitvoering van de restauratiewerkzaamheden in juli en zoveel langer als nodig blijkt te zijn zal de Koorkerk gesloten zijn. Aanvoer paardenmarkt. Tijdens dc paardenmarkt, die don derdag op het Molenwater te Mid delburg gehouden werd, zijn 140 stuks paarden aangevoerd. Zowel van de zijde der handelaren als van het publiek, onder wie zich vele bui tenlanders bevonden, was er vrij gro te belangstelling. Tachtig hengelaars haalden 3 kg paling uit Seisvest Hoewel het woensdagavond niet het echte visweer was, hebben de 80 hengelaars, die deelnamen aan de onderlinge wedstrijden van de hen gelsportvereniging „Middelburg", die in de Seisvest gehouden werd, een gezellige avond gehad. En daarbij ook het talrijke publiek, dat de ge duldig op paling wachtende vissers en vissters langs de kant gadesloeg. Om precies 7 uur sloegen de 80 haakjes het water in en tot half tien is er dapper gevist met als re sultaat, dat de hengelaars toen bijna 3000 gram paling naar boven haal den. De prijsuitreiking gebeurde in de garage Kunst door de voorzitter van de Middelburgse hengelsportvereni ging. de heer A. J. W. Mathijssen. De heer Damman won de eerste prijs met 260 punten, op de voet gevolgd door de jonge hengelaar Van Noord, die met 240 punten de koningsvisser 1957. J. A. Flipse, met 5 punten de baas bleef. De vangst van deze avond werd weer afgestaan aan de inwo ners van „Kinderzorg". De uitslag van de eerste 14 aanko menden luidt: 1. Damman, 260 pun ten; 2. Van Noord jr., 240; 3. J. A. Flipse, 235; 4. A. J. W. Mathijssen en A. J. de Wit, beiden 220; 6. Roest, 200; 7. L. de Vries en J. Koning, bei den 195, 9 Van der Horst en Sak kers, beiden 190; 11. J. M. Flipse, 180; 12. mevrouw Sinke, 170; 13. N. Bek, 140 en 14. Nieuwenhuijzen, 135. Verkeersexamens Voor het te Middelburg gehouden verkeersexamen slaagden alle leer lingen van de christelijke scholen uit Biggekcrke, die hieraan deelna men. Van de school voor C.V.O. na men 11 leerlingen en van de school voor G.S.O. 4 leerlingen deel. BIGGEKERKE CJ.B.T.B. vergaderde De Biggekerkse C.J.B.T.B.-ers be spraken in hun jongste vergadering het onderwerp: „Verzorging van hei fokvee". Na de pauze werden diver se vragen besproken. Besloten werd een bezoek tc bréngen aan de N V Kon. Mij. „De Schelde" te Vlissingen. ZOUTELANDE Ringrij-evenement. Op uitnodiging van de evenement- commissie van Zoutelande zal daai op een terrein bij het raadhuis zater dagmiddag een rlngrijderij gehouden worden. Zestien ruiters hebben zich voor dit oude Walcherse „steekspel" VLISSINGEN Gevonden voorwerpen Op het politiebureau te Vlissingen zijn inlichtingen te krijgen over de in het tijdvak van 11 juni tot 18 juni gevonden voorwerpen: enige dameshandschoenen, enige portemon- naies, enige sleutels, wieldop van auto, enige brillen, enkele regenjas sen, oorbel, auto-embleem, jopper, zwembroek met' badhanddoek, fiets tas met inhoud, kunstgebit, enkele rijwielen en autopeds, enige dames- en herenhandschoenen, strandschep. badtas met inhoud, halskettinkje, etui met vulpen en potlood, munt biljet. boodschappenmandje, kanarie, armbandje, heren regenjas, kinder- slipover. bankbiljet, pop, enige bril len. wieldop van auto. dekzeiltje. hoofddoek, zwembroek, tas met in houd, dubbele fietstas, dames badpak en kindervestje. B.B.-causerie voor K.A.V. De woensdagavond in het Ariënsge- bouw gehouden vergadering van de Vlissingse afdeling van de K.A.V., de Katholieke Arbeiders Vrouwen, was nagenoeg geheel gewijd aan het werk van de B.B. Over dit onderwerp sprak in deze vergadering het hoofd van de B.B. in Vlissingen, de heer A. Rorije, die er in zijn betoog op wees, dat het ledental van de B.B. in Vlissingen 900 v nog dient te worden uitge breid. Er is in'de Vlissingse B.B. nog plaats voor enkele honderden le den; de heer Rorije wees er in dit verband op, dat ook de vrouw zich in de B.B. uitermate verdienstelijk kan maken. Spreker bestreed, dat de B.B. een militaire organisatie zou zijn, zoals wel eens wordt beweerd. De B.B. is een door het rijk gesubsidieerde, in stelling. De B.B. maakt onderscheid^ tussen gebieden, die geacht worden in een „gevarenzone" te liggen en gebieden, die althans in theorie, als minder gevaarlijk worden aange merkt. Vlissingen ligt in een geva- rengebied. Sprekend over de functies, doel taak van de B.B. vroeg de heer Ro rije de aandacht voor de verschil lende onderdelen van de B.B., zoals de brandweer, de reddingsdienst, de geneeskundige- en verbindingsdienst. De B.B. in Vlissingen is verdeeld in een twintigtal blokploegen. Met klem wees de heer Rorije er ver volgens op, dat de B.B. niet alleen in oorlogstijd optreedt; bij eventuele natuurrampen zal het apparaat eveneens in actie komen. Na afloop van zijn causerie beant woordde spreker nog verschillende vragen. De secretaresse, mevrouw A. Ruig- Joosten. die bij ontstentenis van de voorzitster de vergadering leidde, bracht spreker dank voor zijn inte ressante uiteenzettingen en wekte de K.A.V.-leden op niet passief te blij ven toezien, maar actief deel te ne men aan het werk van de B.B. Toneelvoorstellingen voor de lagere scholen. Op uitnodiging van de Z.V.U. kwa men de hoofden van de scholen uit West Zecuwsch-Vlaanderen in Oost burg bijeen om hun wensen over de organisatie van de jaarlijkse toneel voorstellingen voor de lagere scholen naar vorc.i te brengen. De secretaris van de Z.V.U., de heer Meerkamp van Embden uit Middelburg, zette op deze bijeenkomst de plannen voor het aan staande seizoen uiteen. Het is de be doeling, aldus de heer Meerkamp van Embden, dat de heer Rob Geraerds, die deze voorstellingen vezorgdc, ook solo-voorstellingen voor de jeugd gaat geven. De voorkeur van de vergade ring ging evenwel uit naar het klas sieke ensemble-werk. Besloten werd het gezelschap Geraerds uit te nodi gen voor de vertoning van het Chine se sprookje „De Gouden Papegaai". Als speeltijd werd half oktober geno men. Aanvankelijk werd alleen in Oostburg een uitvoering gegeven, la ter is om aan de bezwaren van de af stand en de reiskosten tegemoet te komen IJzendijke ingeschakeld. Dit jaar bestaat de mogelijkheid, dat als derde plaats Breskcns 'zal worden in geschakeld. Het blijkt, dat dc ge meentebesturen het jeugdtoneel boe langer hoe meer gaaii waarderen, De meeste gemeentebesturen vergoeden de reiskosten. Een enkele gemeente neemt daarenboven ook nog het en treebedrag voor haar rekening. De jeugdvoorstellingen Worden goed be zocht. De cijfers voor het laatste jaar gaven voor Oostburg 1164 bezoekers aan en voor IJzendijke 766. Na dank gebracht te hebben aan dhr. De Lo- annc uit Oostburg. die bij de orga- •isatic steeds veel werk verzet, sloot 'e he n- Meerkamp van Embden deze bespreking Waterpolo en volleybal in Souburgse sportweek. Woensdagavond werd de sportweek te Souburg voortgezet met verschil lende waterpolowedstrijden, waaraan deelnamen ploegen van Luctor (Mid delburg), Zeehond (Vlissingen j. Bruinvis (Sas van Gent) en S.Z.V. (Souburg). De eerste wedstrijd tus sen Zeehond en Luctor eindigde in een gelijk spel (22) waarna Luctor door middel van strafworpen van Zee hond wist te winnen. Hierna speelden de dames van S.Z.V. tegen Luctor, waarbij de bezoekers een overwinning behaalden (02). De heren van S.Z.V. speelden tegen de Sassenaren, een wedstrijd, die tevens gold als compe titiewedstrijd in de 3e klas van de K.N.Z.B. S.Z.V. won deze wedstrijd met 3—2. De verliezersronde tussen Zeehond en Bruinvis eindigde in een fraaie 25-overwinning voor de Sas senaren. Bij de winnersronde won Luctor de beker door met 21 van S.Z.V. te winnen. Donderdagavond werden op het sport veld volleybalwedstrijden gespeeld tussen Marathon uit Vlissingen en de Zuidwesters uit Souburg. De Zuid westers moesten een nederlaag in casseren (31). Hierna volgde een voetbalwedstrijd tussen R.C.S. en Middelburg. Ook hier moesten de Souburgers capituleren door een 20 overwinning van de bezoekers. De avond werd besloten met een hinder nis-estafette. waarbij de dames van de'Zuidwesters de snelsten bleken te zijn. Bij de heren toonde Animo zich de meerdere. De Getemde Feeks. Indien de voorstelling hedenavond van „De Getemde Feeks" in verband met de weersomstandigheden niet kan doorgaan in het Middelburgse openluchttheater, dan zal dit op de bekende manier met vlaggetjes op de Langè Jan worden aangegeven. De voorstelling zal dan in „Britannia" te Vlissingen wordengegeven. Deze .uitwijking" naar een zaal houdt erband met het Congres Nationaal Overleg Gewestelijk Cultuur. dat vandaag en morgen in Middelburg wordt gehouden. Vermeldenswaard is nog. dat voor de voorstelling van dinsdag aanstaande een aantal kaarten tegen reductie wordt beschikbaar gesteld voor leerlingen van scholen voor voortge zet onderwijs. Collecte De collecte ten bate van het Rode Kruis, door middel van giftzakjes, heeft in Noordwelle opgebracht de somma van 118.30. „De Schelde" ontvangt weer sportploeg uit Antwerpen Atletiek, zwemmen, voetbal en korfbal in Vlissingen Aanstaande zaterdagmiddag zullen sportploegen van de, N.V.. Koninklij ke Maatschappij „Dé Schelde" in Vjissjngen en van de Cogkerill Ou gfée S. A. uit Antwèrpen zich weer met elkaar meten, zoals dit ook ver leden jaar geschiedde. Terwijl in het zwembad aan de Keersluis van twee tot vier wordt gezwommen en polo- Wedstrijden worden gespeeld tussen damesteams van de „Schelde" en van „De Zeehond", treden op het sportterrein aan de Baskanburgse- weg de atleten van beide bedrijven tegen elkaar in het veld. Zowel da- mes-, heren-, als veteranenploegen zullen aan deze traditionele atletiek ontmoeting deelnemen. Het zwaarst zal waarschijnlijk worden gevochten op de 3000 meter. Voor het eerst zal nu ook worden gevoetbald en ge korfbald. De eerste wedstrijd begint om 5 uur, de korfbaliyedstrijd om 3 uur. Tussen de eerste en de tweede helft van de voetbalwedstrijd zullen twee touwtrekploegen zich tegen over elkaar stellen. Deze sportwed strijden, die naar men verwacht 160 gasten uit België zowel sportbe oefenaars als supporters naar Vlissingen zullen brengen, worden besloten met een gezamenlijke maal tijd in het Scheldekwartier. (Slot van pag i) gevaar, dat een te gebrekkige outil lage der veren de natuurlijke aanwas dier stroom zou afdammen, vervulde het provincaal bestuur met zorg. Bij beschouwing van de vergelijking van de tarieven, zoals die thans zul len gaan gelden en die, welke mo menteel nog worden toegepast, mag zeker niet uit het oog worden verlo ren, dat In het vervoer tijdverlies ook geldelijk nadeel betekent. De vaak lange wachttijden, in het bijzon- der voor het veer KruiningenPerk- polder, worden veroorzaakt door het gebrek aan voldoende schepen. Na de indiensttreding reeds van het nieuwe motorschip „Prinses Beatrix" kan verbetering gebracht worden in de vervoerscapaciteit van het veer KruiningenPerk- polder door voor dat veer ook het motorschip „Prins Bernhard" te gebruiken. Wanneer het tweede Raad Nieuwland verhoogde subsidie voetbalvereniging Tijdens de rondvraag in de vergade ring van de raad te Nieuw- en St. Joosiand gaf burgemeester mr. F. S. K. J. Graaf van Randwijck op ver zoek van de heer Jb. Knuijt (p.v.d.a.) een korte uiteenzetting over de plan nen van de P.Z.E.M. voor een boven grondse hoogspanningslijn. De land bouw maakt hiertegen ernstige be zwaren, aldus de burgemeester, in verband met de mechanisatie en het besproeien van gewassen uit de lucht. In deze vergadering werden de ge loofsbrieven van de nieuwgekozen raadsleden, de heren A. de Jager, S. Janse Jzn., J. Knuijt sr., J. Kwekke- boom, P. W. de Lange, J. Lukasse en C. A. Polderdijk, onderzocht en in orde bevonden. De raad verleende met ingang van 1 september a.s. op haar verzoek eervol ontslag aan me juffrouw E. C. den Engelsman als hoofdleidster aan de gemeentelijke kleuterschool. In deze vacature werd voorzien door de benoeming van me juffrouw J. Steketee uit Oost- en West-Souburg, thans hodfdleldster aan de christelijke kleuterschool te Serooskerke-W. De raad besloot aan de heer J. Kuzee een premie toe te kennen voor het verbeteren van het pand Achter de Kerk 6. Aan de fa milie Jeras werd een perceel bouw grond verkocht aan de Beatrixstraat. De raad besloot verder de subsidie van de voetbalvereniging „Nieuw land" met 150.— te verhogen en een nieuwe kleedgelegenheid op het sportterrein te' laten bouwen. Dit ge bouwtje zal aan de voetbalvereniging ter beschikking worden gesteld. Bij de rondvraag informeerde de heer C. A. Polderdijk (g.b.) naar de mo gelijkheid van de bouw van woning wetwoningen. waarop de voorzitter antwoordde, dat hiervoor geen gelden beschikbaar zijn en het bouwvolume feheei is verdeeld. De enige moge- jkheld is. volgens de burgemeester, de particuliere woningbouw. De heer A. de Jager (cJi.) vroeg of het niet gewenst zou zijn meer geschikte bouwgrond voor de particuliere wo ningbouw te onteigenen of aan te kopen. Dit is volgens de voorzitter niet mogelijk, daar het uitbreidings plan nog niet goedgekeurd is. Onderwijsbenoeming Het bestuur van de christelijk na tionale school te Colijnsplaat heeft per 1 september a.s. de heer A. Wat- tel te De Lier, als onderwijzer be noemd. Geslaagd Dezer dagen slaagde aan de chr. kweekschool te Middelburg voor de akte van bekwaamheid leidster bij het kleuteronderwijs mej. C. N. van Gilst te Colijnsplaat. Collecte te Sirjansland VEILING KRABBENDIJKE. 19 Juni. Industrieaardbelen: Reginn I 133 p. 'kg.; Idem II 126 p. kg. D. Evern I 117 p.. kg.: Mach. F--h. 1 133 p. kg.: idem li 126 p. kg.; M. Moutot I 109 p. kg.; Jucunda I 135 p. kg.; Idem n 126 p. kg Regina 1 38—45 per doos; idem I 123 per kg.; idem U 17—38 per doos; idem II Ta lie per kg".; Mach. Fruh. I 37—47 per doos; idem II 26—4J per doos; idem II 77—123 per kgSenga Sengana: 1 38—45 per doos; idem n 33 per doos; D. Evern I 38 —45 per doos; idem II 33 per doos; Idem II 128 per kg.; Jucunda II 91 per kg.: Climax 1 96 per kg.; II 45 per kg. E IER VEI LING BARNEVELD. 19 Juni. Coöperatieve Veluwse eiervel- llng Barneveld—Ede. Weekaanvoer circa 900.000 stuks. Handel in klein eieren vlug, in grotere kalm. Notering: eieren van 37 tot 45 gram f 6.05—8.30, Idem 45—50 gr. f 8.59—10.61. Idem 60-55 gr. f 10.93—11.94. Idem 55—60 gr. f 12.12—13.09. idem 60—63 gr. f 13.41—13.79, idem 62—67 gr. f 13.82—14.22, alles per 100 stuks. Eterveiling S B F, Aanvoer 907.497 stuks, handel traag Notering: ei Cm 57—60 gr f 12.34—12.97. idem 60—63 gr. f 12.85—13.27, Idem 63—65 gr. f 13.14—13.62. eendeieren É2 —68 sr. f 8.43—10.49. idem 68—74 gram f 10.55—11.13. alles per 100 stuks. Eiermarkt Aangevoerd 1.550.000 stuks. Handel kalm. Notering: eieren 60—64 gr. f 13.30—14, algemene prijs f 13.70 per 100 stuks, kiloprijs f 2.22. basis 61,8 pr henneëieren 40—54 pr. f 7.50—12. Prijsnotering Gelders-Overijsselse Ver eniging van Eierhandelaren. Grote eieren 62—68 gr. f 13 50—1kleine eieren 5661 gr. f 12.50—13.25, henneëieren 38—48 gr. f 7.00—10.00. 19 Juni. Aanvoer 12.750 kg. AA extra 2.40 AA I 2.10, A extra 2.20. A I 1.90, B extra 2.10, B I 1.75, C extra 1,70, C I 1.50, D 1 1,03, E I 120, E II 1.15, F I 1.50. Stek 75, ondereind 12. V.V.Z.B. GOES. 19 juni. Export- en Indus trieveillng. Kruisbessen export 60.05—60.50, ld. fa briek 58.30—60.15. Regina export ind. 132. Mad. Moutot 100. Mach. Früh. 132. Jucun da 115. Climax 115. Sengana 115 Dlv. aardbeien II 8. Div. aardbeien afw. 68. Gewone veiling. Mad. Moutot per doos I 33, n 26-32, ld. per kg I 117—120, II 97- 122, afw. 70-95. Mach. Früh. per doos I 40—44, II 24—41, id. per kg I U2, II 72— 105, afw. 77— 93. Regina per doos I 23—49, II 23(3. afw. 23—29, id. per kg I 123— 136, II 94—128, afw. 71—63. Sengana per doos I 36—47, II 32. D. Evern per doos I 39. Jecunda per kg II 90. Kersen: Early Rivers per doqs 52—53. VEILING KAPELLE-BIEZELltfGE EN OMGEVING. 19 Juni. Kruisbessen 59.80—61, idem kleine maat 38.60. Aardbeien zonder dop voor de industrie: Regina I 138—148, II 128. Mach. Frühernte l 141—148, II 127. Madame Mou tot I en II 91—97. Jucunda I 133, II 124. Climax I 135. II 121. Deutsch Evern I 133. II 108. Sengana I 109, II 78, diverse rassen afw. 83. Aardbeien in kratten per doos van 250 gram: Regina I 4018. II 28—38. Mach. Frühernte I 36—43, II 34. Deutsch Evern I 42—44, II 36. CUmax I 36—44, II 34. Talisman I 37—48. Madame Moutot I 30—36. Sengana I 38—45. Madame Lefèbre I 33—36. Bowa I 39—43. Ydun 35. Aard beien In Chips per kg I 133—151, II 86- 120, afw. 45—69. Early River* per doos I 3315. II 30 .Idem per kg 134—141. VISMIJN VEERE. 19 juni. Aangevoerd: 891 kg exportgarna len 1.76—3.20: 1439 kg schar 16—31; 426 kg bot 16—23: 68 kg wijting 16—21; 119 kg tong 1.86-2.51; 36 kg rog 17—32: 2 kf griet 49; 1 kg kreeft 8.85; 439 kg doorge draaide vis VEILING SINT-ANN ALAND 19 juni. Doré gewoon 30.16. Drleimuer 28.20. Kriel 22.51 Aanvoer 155 kisten schip voor het veer Missingen Breskcns in dienst wordt gesteld nitar verwachting kan dit In I860 het geval zijn komt ook het motorschip „Koningin Juliana'* voor een belangrijk deel voor het veer KruiningenPerkpolder be schikbaar. De ontwikkeling van het verkeer en vervoer over do veren van de Wes- terschelde. die in de jongste tijd stag neerde. kan dan voorshands verder gaan. Voor Zeeland is een vervoers stroom van en naar de delen van ons gewest, van en naar de Randstad Holland en andere bevolkingsagglo meraties in West-België en Noord- West-Frankrijk een levensbelang. Een in deze verkeersstroom opgeno men. zich steeds verder ontwikkelend Westerscheldebekken zal op de duur een vaste oeververbinding tussen Zeeuwsch-Vlaanderen en Midden- Zeeland binnen de ring van realiseer bare wensen vinden. De bestuurders van een publiekrech telijk lichaam zullen zich in de be sluiten, waarvoor zij in gegeven om standigheden komen te staan, niet alleen kunnen laten leiden door mo tieven van louter ideële aard, waar voor anderen, die geen verantwoor delijkheid hebben to dragen, de va nen op spectaculaire wijze kunnen doen wapperen. Het besef van ver antwoordelijkheid, zowel voor het „ja", als het „neen", noopt tot het iu ernstige bezinning afwegen van de daaraan verbonden gevolgen en tot het rekening houden met een reali teit, die, zeker voor de toekomst, niet straffeloos valt te negeren. Gedeputeerde Staten meenden zich door de uitspraak van de Provinciale Staten, aan wier verlangens op de essentiële punten was voldaan, en in het besef van de eigen verantwoor delijkheid gerechtigd de beslissing, die uiteindelijk aan hen was opge dragen, te nemen in de zin, als hier- voren is weergegeven, zo besluit de brief. Examens Handelavondschoo) te Middelburg. Woensdagavond is de uilslag bekend gemaakt van de aan de Middelbare Handelsavondschool te Middelburg afgenomen eindexamens van de 3-ja- rige en van de 5-jarige cursus. Van de 5-jarlge cursus slaagden alle 8 kan didaten. De namen der geslaagden zijn: C. A. Elenbaas, Nieuw- en Slnt-Joosland, A. C. J. Flipse, Middelburg, mej. L. W. Joosse, Sint-Laurens; A. Kwekke- boom, Nieuw- en Sint-Joosland, C. de Plaa. Middelburg, mej. C. J. Tinber gen, Middelburg, C. J. van der Weel, Middelburg, C. Zuijdweg, Middelburg. Van de 3-jarige cursus slaagden.yan de 13 kandidaten er 12 en werd er 1 afgewezen. De namen der geslaagden zijn mej. Y. A.Back, Middelbuïg, rnej. M. K. Boone, Ritthem, J. Corne- lisse, M'burg, H. Don. Middelburg, mej. G. N. Fritz, Middelburg, A* J. Joosse, Sint-Laurens. R. Kooman, Middelburg, mej. P. van Luijk, Mid delburg P. M. Moerland, Arnemuiden, mej. A. E. Y. Peek, Mldelburg, mej. I. van Ranst, Middelburg, mej. F. de Rijke, Oost- en West-Souburg. De examens werden afgenomen onder toezicht van mej. H. M. Tavenier en de heren J. P. van 't Hof, C. A. Min derhout, J. H. W. van Bcuzekom, J. J. van der. Hofstede en A Imanse als ge committeerden, Na het bekend maken van de uitslag wekte dc directeur van de school, de heer C. Abrahamse, de geslaagde kandidaten op om hun stu die voort te zetten. Hij wees de ge slaagden van de 5-jarige cursus op de vervolgklas van de Handelsavond school. waarin opgeleid wordt voor het praktijkdiploma boekhouden, en de geslaagden van de 3-jarige cursus op de aansluitende 4e en 5e klas van de school. De diploma's werden uitgereikt door de heer J. W. Kögeler, de voorzitter van de Vereniging voor Handelsonder wijs. Hij bedankte ook de heer C. A. Minderhout, die voor het laatst als gecommitteerde optrad, voor al het werk, dat hij in het belang van de Handelsavondschool sedert 1941 als gecommitteerde heeft verricht en overhandigde hem als blijk van waar dering een boekenbon. De heer Min derhout nam hierna met "n korte toe spraak afscheid als gecommitteerde. Namens de leerlingen werd nog het woord gevoerd door C. J. v. d. Weel, leerling van de 5-jarige cursus. Officiële oublikaties VLISSINGEN. HINDERWET. VERZOEK OM VERGUNNING, B. en W, van Vlissingen brengen ter openbare kennis, dat ter gemeentesecre tarie, 2e a/deling, ter inzage ügt een ver zoek met bijlagen van de N V Nederland se Spoorwegen te Utrecht om vergunning tot oprichten van een onderstation, waar in 10 000 volt wisselstroom wordt omge zet in 1500 volt gelijkstroom en waarin 7 elektromotoren met een gezamenlijk vermogen van 10.75 pk gebezigd worden op het perceel gelegen te Vlissingen aan de spoorweg Vlissingen—Roosendaal. Gedurende tien dagen, te rekenen van 17 juni 1958 cf, bestaat voor een ieder de gelegenheid schriftelijke bezwaren te gen het verlenen der vergunning in te brengen bij het gemeentebestuur. Bovendien zal op dinsdag 1 juli a.s., des voormiddags 10.00 uur, ten gemeentehui- ze, een openbare zitting worden gehou den, waarin mandeling bezwaren tegen do inwilliging van dit verzoek kunnen worden ingebracht. Een ieder kan ter secretarie der ge meente kennis nemen van de ter zake ingekomen schrifturen. De aandaent van bolanghebbcr.den wordt er op gevestigd, dat tot beroep gerech tigd zijn ie aanvrager van de vergunning en degene, die ln persoon of'bij gemach tigde op dc bovenbedoelde zitting is verschenen. Mede t« tot beroep gerech tigd degene die. zondei o;. de openba re zitting te zijn verschent/. binnen de gestelde termijn schnftclfk bezwaren heeft Ingebracht ndien hij met woon achtig is ir» deze gemeente of in een aangrenzende gemeente, waar openbare kennisgeving wordt gedaan. 9 Juni. Aardbeien 45—1.70. Erwten 55—60.vlissingen, 17 juni 19S8

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 3