Tarieven zijn volstrekt geen gel overgangsmaatre Sir€t)toin l/vin lm\m Almanak VRIJZINNIG-PROTESTANTSE LANDDAG IN MIDDELBURG JAARVERSLAG K.Z.H.R.M. OVER REDDING BIJ WESTKAPELLE MODE DOOR DE EEUWEN HEEN Aserida PROVINCIALE Z &8U W SE COURANT. VRIJDAG 20 JUNI 1958 GED. STATEN OVER VEERGELDEN „Verenpolitiek" van provinciaal bestuur in den brede uiteengezet HET IS ALLERMINST de bedoeling de nieuwe tarieven van de YVester- scheldeveren te beschouwen als een „overgangsmaatregel". De minister van verkeer en waterstaat heeft Ged. Staten van Zeeland de uitdrukke lijke verzekering gegeven, dat hier geen sprake is van „een aanloop tot een straks wéér volgende verhoging". Maar omdat de gevolgen van de nieuwe maatregelen nog niet zijn te overzien acht de minister het dienstig, dat nadat de tarieven enige tijd in werking zullen geweest zijn, name lijk in maart/april 1959 opnieuw contact zal worden opgenomen tussen hem en Ged. Staten. In het licht van de dan opgedane ervaring in vol komen vrijheid om dan het eigen standpunt te bepalen hebben Gedepu teerde Staten geen bedenking tegen een gesprek over deze zaken met de minister in het voorjaar. Dit blijkt uit een uitvoerige brief van Ged. Staten aan Provinciale Staten van Zeeland, waarin zij in den brede verslag doen van hun onderhandelin gen met de minister van verkeer en waterstaat over de veertarieven. De resultaten van deze onderhandelingen publiceerden wij reeds gisteren naar aanleiding van. een brief van minister Algera aan de Eerste en de Tweede Kamer. In dit schrijven gaan Gede puteerden nader in op het misver stand, dat tussen hen en de minister was ontstaan, o.a. over de koppe ling van de veertarieven aan de aan schaffing van een nieuwe boot. Gedeputeerden schrijven hierover De koppeling van de betere outillage en de invoering van verhoogde ta rieven was van essentiële betekenis voor ieder, die met deze kwestie te maken had: hoe zouden ooit de Ka mers van Koophandel tot de gedachte van een (in arren moede) aanvaar den van een verhoogd tarief zijn ge komen, zo daarbij niet het (duidelijk gestelde) uitgangspunt ware, dat met deze prijs dan ook de zo hard nodige verbetering van de outillage zou wor den „gekocht"En was ook juist niet het vooruitzicht, dat langs die weg en bepaaldelijk langs die weg al leen de tweede boot, ondanks de ongunst der tijden, zou kunnen wor den verworven, voor de gtaten aan leiding, na zeer uitvoerige gedachten- wisseling, de binding van Gedeputeer de Staten aan een starre afwijzing van verhoging der tarieven te ver breken! Aldus zou met het doel voor ogen de vermeerdering van het aantal schepen te bereiken aan het College een (wat toen ge noemd werd) „onderhandelingsposi tie" worden verschaft. In bijkan» elke brief, die sinds dien over dit onderwerp door het (Advertentie) ondergoed /wonder goed! College is geschreven, kwam over duidelijk naar voren, dat verbete ring van de outillage van zulk een dringende urgentie was, dat daarom, en ook enkel en alleen daarom, over een tariefsverhoging te spreken viel, zo deze als voor waarde daaraan zou worden ver bonden. In het onderhoud, dat het Collge op 5 juni J.l. met de minister heeft ge had, heeft de bewindsman de kop peling van de beide voorwaarden vol mondig bevestigd en verzekerd, dat zijn woorden, zo zij in het verslag al juists zijn weergegeven, In elk geval niet aldus waren bedoeld, dat zoda nige verbondenheid ook maar in enigerlei opzicht werd losgelaten. Trouwens was zulks door hem meer dan eenmaal schriftelijk vastgelegd. Ten aanzien van de invoering der tarieven werd overeengekomen te wachten totdat de nieuwe veerboot op VUssingenBreskens in gebruik is genomen, namelijk 1 augustus aan staande. GEEN* IDENTITEISKAARTEN. De invoering van identiteitskaarten voor inwoners van Zeeland bleek op praktische bezwaren te stuiten. Een welomlijnd, daadwerkelijk uitvoer baar voorstel kon niet worden ge daan en zo daarvoor een construc tieve gedachte kan worden gefor meerd kan deze wellicht een bij drage vormen voor het nadere ge sprek met de minister over de tarie ven in het a.s. voorjaar, aldus schrij ven G.S. Nadat Gedeputeerden in de brief een uitvoerige opsomming hebben gege ven van de thans in te voeren tarie ven, dezelfde die wij uitvoerig in de krant van gisteren publiceerden, wordt nóg het volgende opgemerkt. Gedeputeerd© Staten verhelen zich niet, dat een einde is gekomen aan het stelsel van vrije veren over de Wësterschelde. Het is geenszins zo, dat van hun of andere Zeeuwse zijde de wens i» opgekomen aan deze vrij dom een einde te maken; tezeer zijn en blijven zij en allen, die hierbij zijn betrokken, overtuigd van de heilza me werking van de na de oorlog, ten gunste van de verbondenheid van Zeeuwsch-Vlaanderen met overig Ne derland, verleende vrijstelling van veergelden. Als verantwoordelijk be stuursorgaan hebben zij en ook de Provinciale Staten, ten deze het veld moeten ruimen voor een realiteit, die noopte tot een keuze, welke kon lei den tot een verbetering van de ver voerscapaciteit, die voor geheel Zee land, ook voor Zeeuwsch-Vlaanderen VAN TOT NIEUW! De Westhoek van Schouwen-Dulve- land. reeds jaren een bekend vogel- gebied, waar een grote verscheiden heid van vogels ieder voorjaar nes telt, heeft er een nieuwe broedvogel bijgekregen. Na de Turkse tortel heeft nu ook de oeverzwaluw de Westhoek uitverkoren om er haar jongen groot te brengen. Dezer da gen werd de vogel op Schouwen ge signaleerd, druk bezig met de voor bereidselen voor het nest, dat wordt gebouwd in de steile wanden van zandafgravingen. In die steilè zand- muren worden ijverig broedholen ge graven. Voor de vogelliefhebbers heeft de Westhoek er dus een at tractie bijgekregen. OOK NIEUW! Ook Sluiskil heeft er iets bijgekre gen. namelijk een nieuw postkan toor. Binnen afzienbare tijd zal het gebouw althans in gebruik genomen attractie. De oom, die in dat Middelburgse ge zin kwam logeren, zorgde ongewild voor een attractie, die op nichtjes en neefjes grote indruk i maakte. Ilij schoor zich met zeep en kwast en een levensgroot mes. Dat waren ze van papa met gewend; die reinigde zich dagelijks elektrisch de kaken. De eerste ochtend van zijn verblijf stroomde de logeerkamer vol met de twee neefjes en de twee nichtjes, die het gezin rijk was en zo stond oom daar onder overweldigende be langstelling voor de spiegel. Om het festijn wat te rekken zeepte hxj zich extra langdurig fn een nummer, waar hij bij drie van de vier jeug dige familieden veel succes mee had. Maar niet bij Pietje. Die keek de, verwoed schrnmbekkende oom eens meewarig nun en sprak toen'tot zr'n broertje: „Ik ga weg. Roep me alleen even ais hij zich., snijdt kunnen worden. Vóór het postkan toor wordt op het ogenblik door de gemeente een parkeerplaats aange legd. Een parkje moest er voor wij ken. De Sluiskillenaaars zullen ech ter het frisse groen niet al te lang behoeven te missen, want de verdwe nen plantengroei zal opnieuw ver schijnen aan de Spoorstraat, waar het park wordt uitgebreid. Van de Spoorstraat zal een gloednieuw trottoir naar het postkantoor leiden. VERRASSENDE VANGST. De „Bru 40" deed een vreemde vangst. Gewoonlijk worden met de mosselkor mosselen boven wa ter gebracht. Maar ditmaal was het tot de grote schrik en verba zing van de bemanning een bom! Een vliegtuigbom van ongeveer een halve nieter lengte en een doorsnede van "circa vijftien centi meter. De mannen van schipper Joh. van den Berg stelden weinig prijs op een dergelijk souvenir uit minder prettige tijden en zij koersten onmiddellijk naar het Zijpe, waar het projectiel fluks weer overboord werd gezet. De diepte bedraagt daar 20 meter en men mag verwachten, dat het daar niet meer zal worden opge vist, FEESTDAG. De leden van de r.-k. bond van be jaarden en gepensioneerden te Sluis kil vierden een gehele dag feest in het verenigingsgebouw. Nadat de dag was geopend met een Heilige Mis, verenigde men zich om de kof fietafel in de tuin van de zusters, waar het zonnetje voor nog meer vrolijkheid zorgde, 's Middags ver toonden men een paar films, waarna het programma besloten werd met het optreden van enkele leden. De dames A de Caluwede VVijne en P. Wille en dc heren O. Obrie en L. de Caluwc zongen, voerden enke le schetsjes op en declameerden. De voorzitter, de heer R. Simoens, dank te na afloop namens de ouden van dagen voor de feestelijke dag. nog een groter belang betekende dau de handharing van wat van de eer tijds verleende vrijdom in feite nog was overgebleven. De outillage van de veren was ,de laatste jaren, helaas, van dieri 'aard, dat zij „vervoer-afstotend" werkte. Dat het acht jaren vergde om een nieuw schip te verkrijgen, een uni cum in de geschiedenis van het, pro vinciaal veerbedrijf, spreekt hier boekdelen. Thans zijn wij gemach tigd, tot het bestellen van de bouw van een tweede veerboot van het type van de pas afgeleverde „Prinses Beatrix" over te gaan, aldus G.S. De vervoersstroom over de veren van de Westerschelde, die omstreeks het achtvoud bedraagt van die van voor de 2e Wereldoorlog, is van groot be lang voor Zeeland. Zonder het onver poosd werken na de bevrijding aan de snelle wederopbouw van de provin ciale vloot en het sterk opvoeren van de frequentie der veren, zou deze ver voersstroom belangrijk minder zijn geweest. Het reeds bestaande latente Vervolg op pa%._ 7 Inwoner Brouwershaven bij Le Havre verdronken. Een viertal opvarenden van de Shell- tanker „Kylix", onder wie de eenen twintigjarige D. Duinhouwer uit Brouwershaven, is in de haven van Le Havre door verdrinking om het leven gekomen. Zij keerden van de wal in een roeibootje naar hun schip terug. Het bootje werd door een ho ge vloedgolf Omgeslagen, waardoor de inzittenden in het water terecht kwamen en verdronken. Commissarissen Polder Walcheren herkozen. De zes commissarissen in het be stuur van de Polder Walcheren, die de eigenaren vertegenwoordigen van de ongebouwde eigendommen en die periodiek moesten aftreden, zijn don derdag allen herkozen. Het zijn de heren D. Gideonse, H. M. van de Putte, mr. J. A. Dumon Tak, H. J. Volkers, mr. W. F. E. baron van der Feltz en P. Besuijen. fris „Iris" is geen nieuw merk! alle goede koolzuurhoudende, alcoholvrije dranken zijn fris-dranken Vrachtauto ramde bus met Britse toeristen Donderdagmorgen kwam een Belgi sche autobus met Engelse toeristen op de boulevard Bankert te Vlissin- gen in botsing met 'n zware vracht auto, die het werkterrein nabij het „Delta"-re§taurant achteruit rij dend verliet. Een zijwand van de bus werd over een lengte van 2 V2 meter totaal opengescheurd, maar persoonlijke ongevallen deden zich niet voor. Wel verloor een 65-jarige Engelse dame van schrik het be wustzijn en werd de kleding van twee andere inzittenden beschadigd. Tegen de chauffeur van de vracht auto, die in overtreding was, is pro ces-verbaal opgemaakt. Subsidies in kosten van restauraties monumenten. Gedeputeerde Staten hebben aan de j Provinciale Staten van Zeeland en kele voorstellen doen toekomen be treffende subsidie voor restauratie van monumenten van geschiedenis en kunst. Zij stellen voor de volgen de subsidies te verlenen: aan de ge meente 's Heer Arendskerke 704 of 5% in de meerdere kosten van 14.077,92 voor de restauratie van de toren; aan de gemeente Sint Maartensdijk 184 of 10%f in de restauratiekosten van 1.837,11 van de pomp; aan de kerkvoogdij van de Nederlands Hervormde kerk te Me- liskerke ten hoogste 3.297 of 10% in meerdere restauratiekosten, ge raamd op 32.974 van de kerk; en aan de gemeente Renesse 667 of 5% in meerdere kosten van 13.339,27 van de restauratie van de toren. Verder stellen Gedeputeerde Staten voor aan de gemeente Tholen 4.720 of 5% te verlenen in meerde re kosten van 94.390 voor de res tauratie van het stadhuis; aan de heer H. A. van Cranenburgh te Vee- re ten hoogste 1.300 of 10% in de restauratiekosten, geraamd op i3.000 van het pand Kade A 13 en aan de heer C. Meulenberg ten hoog ste 120 of 10% in de restauratie kosten geraamd op 1.200 van zijn windkorenmolen te Arnemulden. De ze windkorenmolen, een mooie acht kante grondzeiler, is nog geregeld in gebruik en moet dringend gerestau reerd worden, vooral wat de wieken betreft. „DE KERK RIJST" Men schrijft ons: Voor het vijfde achtereenvolgende jaar wordt a.s. zondag de vrijz.-protes- tantse landdag voor Zeeland belegd. Evenals in 1953 zal Middelburg de plaats zijn waar uit alle delen van dit gewest vrijzinnig protestanten zul len samenkomen. In de afgelopen jaren hebben soortgelijke bijeenkomsten in Goes, Haamstede en Bergen op Zoom bewezen, dat de belangstelling voor een dergelijk evenement onder de vrijzinnig protestanten groeiende is. Deze toenemende belangstelling blijkt in tweeërlei opzicht. In de eerste plaats kwantitatief uit het aantal deelnemers. Belangrijker is echter, dat ook kwalitatief winst geboekt is, doordat een nauwere aaneensluiting werd verkregen tussen vrijzinnigen uit onderscheiden kerkgenootschappen. Zo hebben de vrijzinnigen uit de Ned. Herv. Kerk, die aanvankelijk vla hun Provinciale Vereniging van Vrijz. Hervormden de initiatiefnemers van deze landdagen waren, de medewerking verkregen van de in Zeeland wonende leden van de Remonstrantse Broederschap en, dit jaar voor het eerst, van de vrijzinnigen uit enkele Doopsgezinde gemeenten. Bovendien bleek het mogelijk ook de vrijzinnig protestanten uit West-Brabant (Bergen op Zoom, Roosendaal) door middel van deze landdagen in een breder geestelijk verband te betrekken. Lutherse hoek komt, een construc tieve bijdrage heeft te leveren. Dan zal blijken, dat weliswaar ieder via de bouw aan de eigen ge loofsgemeenschap dit doel het best kan dienen, doen men zal tevens IN 1957 WERD 22 MAN GERED Lof voor kustwacht In het thans verschenen jaarverslag van de Kon. Zuidhollandse Maat schappij tot Redding van Schipbreu kelingen over .1957 wordt uitvoerig melding gemaakt van de redding fn de nacht van 15 op 16 maart met het wippertoestel te Westkapelle bij de hulpverlening aan het toen in nood geraakte Duitse m.s. „Achillea". Né- 7en man konden veilig aan land wor- len gebracht. Bij dit reddingswerk, dat onder zeer gunstige omstandig heden moest worden verricht, werd -rote hulp ondervonden van het loofd van de kustwacht te Westka- pelle en van leden van de kustwacht, aldus het jaarverslag. Er wordt voorts herinnerd aan de maatschappij-onderscheidingen, die 12 Westkappelaars ten deel vielen voor de door hen betoonde menslievend heid, voortvarendheid en wilskracht. In een uitvoerig artikel beschrijft C. Borstlap bovendien de gebeurtenis sen van die nacht in maart, waarin hij het verongelukken memoreert van ,4e heer M. J. N. van der Hidde, bergingsinspecteur van Van der Tak. Tenslotte wijst de auteur er op, dat de voorlaatste grote redding per „wipper" in 1920 geschiedde en wel bij de ramp van ae schoener „Pride of the West". „Niemand van de hui dige, over het algemeen toch niet zo heel jonge wipperploeg, heeft de red ding van de „Pride" meegemaakt. Er is dus nu weer een nieuwe generatic die van een geslaagde wipperredding ikon", aldus auteur Borst- nus van der Klooster Jz., die de oud ste schipper was van de motorred- dingboót „Prinses Wilhelmina". Over de financiën wordt in het keurig verzorgde jaarverslag, geïllustreerd met foto's en voorzien van een kust- kaart, tenslotte opgemerkt: De scheepsbijdragen bedroegen in 1957 f 216.453.01. De vaste contribu ties bedroegen f 22.754,93, terwijl de giften ad t 65.583,59 een vrij aan zienlijke daling vertoonden. De ex ploitatiekosten van de verschillende stations waren iets lager dan vorig jaar; zij bedroegen f 97.136,31. Onderhoud en reparatie van redding boten en boothuizen vergden in het afgelopen jaar aanzienlijk meer dan in het vorige. Het bedrag dat hieraan moest worden uitgegeven bedroeg f 66.893,83. Ook de post „Diverse leveranties, pensioenen cn onkosten" vertoonde een stijging tot f 58.391,31. Niettemin kon van de rekening „Amortisatie van het door prijsstijging ontstane te kort op afschrijvingen" Tn het afgelo pen boekjaar een bedrag van f 123.246,96 worden afgeboekt. Nog steeds echter vertoont deze i-ekening een groot ongedekt tekort. Aan legaten werd een bedrag van f 6000.ontvangen. kan meesprek lap. ANDERE ZAKEN*. In het jaarverslag wordt verder mel ding gemaakt van het aanschaffen van een lichtaggregaat voor het sta tion Westkapelle. waarvan de nood zaak bij de hulpverlening aan -de „Achilles" werd gevoeld. In 1957, dat zich kenmerkte door weinig storm, werden In totaal 22 personen veilig aan land gebracht. Op 2 juni voer de strandredding- boot te Cadzand-haven uit voor hulpverlening aan een brandend jacht in de Wielingen, waarvan de twee opvarenden aan boord werden genomen. Tussen de eerste telefonische alarmering en het uit varen verliepen slechts 20 minuten. Hierbij i» gebleken, aldus het jaar verslag, dat de nieuwe installatie voor het te water brengen van de reddingboot, geheel aan de ver wachtingen voldoet. Op 20 oktober voer de Pres. J. V Wicrdsma uit Breskens uit voor het verlenen van hulp aan een zeiljacht dat aan de grond was gelopen. Vijf opvarenden werden overgenomen. In liet jaarverslag is ook een ruime plaats ingeruimd voor het herdenken van de op 4 mei 1958 te Colijnsplaat op 94-jange leeftijd overleden Marl- Geslaagden Professor Zeemanlyceum Zierikzee De volgende leerlingen van het Pro fessor Zeemanlycum te Zierikzee be haalden het einddiploma h.b.s.-b.: Me juffrouw J. Verhage en de heren C. A. Dalebout, Noordgouwe, A. J. Klaas- sen, Zierikzee, M. G. Telle, Zonnemai- re, C. M. van Weele, Bruinlsse en F, J. van Rees VUssingen. Twee kandi daten' werden afgewezen. Groeiende belangstelling. De betekenis van dit alles mag men niet onderschatten. Het is de laatste jaren duidelijk geworden, b.v. door de snelle groei van de V.P.R.O., dat voor zeer velen het vrijz. protestantisme in deze tijd een geestelijk tehuis is geworden. Misschien woonde men voorheen ook in dit huis, doch minder bewust. De landdagen beogen door hun programma deze bewustwording te versterken. Men wil de hedendaag se mens een geestelijk houvast bieden door verbindingen te leggen tussen Evangelie en cultuur op een zodanige wijze, dat aan het Evangelie de krachten worden ontleend, welke in de storm van deze tijd de ware men selijkheid bewaard doen blijven. Het thema voor a.s. zondag luidt „De Kerk rijst!". Het programma is geheel afgestemd op ae bouw van het geestelijk huis. Dit geeste lijk huis wordt ruim gedacht: het gaat niet in de eerste plaats om-de bouw van de eigen kerkelijke kring, doch men wil de nadruk leggen op het wijdere perspectief van de Kerk als oecumenische ge meenschap, waarin men als vrij zinnige protestanten, onverschil lig of men vanuit de hervormde, remonstrantse, doopsgezinde of Voor Zeeuws nieuws zie ook op pag. 5, 7 en 10. Hr. Ms. „Karei Doorman" op rede van VUssingen Donderdag verscheen het onlangs ver bouwde vliegtuignioederschip, Hr. Ms. Karei Doorman", op de rede van VUssingen. Na een kort oponthoud ter hoogte van Nieuwe Sluis (onder Breskens) In verband met demagne tisering, is de „Karei Doorman" nog donderdag vertrokken. Causerie in Middelburgse Huishoudschool. Van onze redactrice). De commissie voor huishoudelijke en gezinsvoorlichting te Middelburg heeft ook tijdens het achter ons lig gende winterseizoen weer diverse cursussen gehouden: in kostuum naaien, bloomeiiseliikken en eenvou dige ziekenverpleging- Een overzicht van de resultaten die de deelneem sters aan twee van deze drie cursus sen hebben weten te bereiken, was gisteravond te zien in de Middelburg se Industrie- en Huishoudschool. Di verse kledingstukken en een aantal bloemstukjos waren tentoongesteld in een der lokalen van deze school, en in aansluiting op de bezichtiging hiervan konden de bezoeksters een causerie beluisteren, gewijd aan de ontwikkeling van de mode door de eeuwen heen. bestaande gezelschap was één man nelijke stem te horen: de stem van de heer J. C. F. van Kamer die na mens de gemeente het élan en de energie roemde waarmede de com missie voor huishoudelijke en gezins voorlichting deze cursussen organi seert. Hij wees op het praktische, nut en op de maatschappelijke betekenis van deze werkzaamheden en ried de commissie aan' dezelfde koers te blij ven varen opdat een steeds hoger plan zal worden bereikt. Aan de hand van vele lichtbeelden hield vervolgens mevrouw E. Strub- beVan Veen, presidente van de commissie to Middelburg, een cause rie over het onderwerp „Mode door dank zij de il- i vo toehoorsters I w< haar uitstekend volgen langs het gril lige pad dat de mode te allen tijde heeft gevolgd. Want vanaf dc vroeg ste tijden, toen de mode eigenlijk nog geen „mode" was omdat de kleding slechts als noodzakelijke lichaams bedekking fungeerde, tot onze tijd waarin de mode een grote plaats in neemt, is dat pad grillig geweest Hoe grillig, was duidelijk te zien opwle getoonde lichtbeelden die de modedetails van elke periode ge trouwelijk weergaven. Vormloze rechte lappen, soms door gordels 'opgehouden, waren eeuwen gele den de eerste „kledingstukken" langzaam maar zeker kwam er model in, en naarmate de tijden vorderden volgden de modewisse lingen elkaar sneller op. Nu eens waren het de mouwen en de schou ders die overdreven aandacht vroegen (en kregen), dan weer werd plotseling een overvloed van weelderige kant verwerkt aan hals en polsen van de kledij Maar hoe groot het verschil tussen de kleding uit vroeger eeuwen en on ze geperfectioneerde, vaak geraffi neerde couture en confectie ook lijkt, toch zal de aandachtige toeschouw ster uit al deze beelden weer duide lijk zijn geworden dat bepaalde dé tails en lijnen uit het modebeeld steeds terugkeren en dat elke toon aangevende mode-ontwerper op zeker ogenblik gaat putten uit hetgeen het verleden aan mode-uitingen heeft op geleverd. Met deze causerie is het winterpro- framma van de commissie voor huis- oudelijke en gezinBVOorllchting dan definitief afgesloten. In september dus gezamenlijk op weg mag we ten naar een vernieuwde wereld en een nieuw mens-zijn. Dat deze rijzende Kerk dus teven» een reizende Kerk is, ligt ln het voor bande besloten. De spanning tussen Jit statische en dynamische aspect zal ongetwijfeld die dag ln de diverse onderdelen van het programma door klinken. De dag begint met een kerkdienst in de Koorkerk, te leiden door ds. I. J. van Houte, Ned. herv. predikant te Middelburg, met als thema „Levende stenen". Des middags om kwart over twee spreekt ln het openluchttheater Toorenvliedt ds. W. C. F. Metz uit Arnhem over het onderwerp „Zo rijst de Kerk!", waarna de lekespelgroep Koorkerk een opvoering geeft van „De jongen met ae kar", net door Christopher Fry geschreven relaas van de jongen uit Cornwall, die 1000 jaar geleden met Gods hulp de kerk van Steyning bouwde. De organisatoren verwachten vooral bij gunstig weer een zeer grote be langstelling. Ingeval de weersgesteld heid een verblijf in de open lucht niet toelaat, zal met een enigszins gewij zigd programma de middagbiieen- komst worden gehouden in de Koor kerk en in gebouw De Gouden Poorte. Ongeval op de spoorlijn Middelburg—Vlissingen. Arbeider vergat kennisgeving door te geven. Donderdagmorgen omstreeks half acht gebeurde in de omgeving van de spoorwegovergang min de Oude Vlissingseweg to Middelburg, onge veer 200 meter de spoorbaan op in de riclithig Vlissingen. een ongeluk, dat gelukkig nog goed is afgelopen. Do spoorwegarbeider J. C. A. uit Souburg brak een been en moest vervoerd worden. Enkele spoorwegarbeiders waren om streeks die tijd bezig om met een kraagschroefmachine de rails op d® bielzen vast te leggen. Door het la waai. dat de machine maakte, merk te een der arbeiders, A. uit Souburg, niet, dat uit de richting Middelburg een extra trein naderde. A. kon niet vlug gfenoeg meer van de rails afko men en kreeg een duw van het trein stel, waarna hij in de berm langs de spoorlijn terecht kwam. De machinist van de trein had nog wel een signaal gegeven, maar was niet meer in staat de trein te doen stoppen. Via het station te Middel burg was inmiddels dokter J. Z. S. Pel gewaarschuwd, die constateerde, dat het rechterbeen van A. gebroken was- A. was in het bezit van een kennis geving, dat de extra trein omstreek» die tijd zou passeren. Waarschijnlijk heeft hij deze mededeling niet aan zijn collega's doorgegeven, want een van hen vertelde de politie niets over het. passeren van de trein te weten. De opzichter van de dienst spoor- wegwerken te Goes is van het onge val in kennis gesteld en heeft intus sen het onderzoek ter hand genomen de eeuwen heen", en lust.ra.ties konden beginnen de nieuwe cursussen, waar- lank zij de il-i voor in elk geval het kostuumnaaien vandaag. Middelburg - Electro: „De liefde van een prinses", 7 en 9.15 uur, *.1. Schouwburg: „Wie wordt mijn moor denaar?", B uur, 10 J. Molenwater: Miniatuur Walcheren, 9—22 uur. Con cert Middelburgs Muziekkorps, 8 uur. Provinciale Bibliotheek: Tentoonstel ling „Voortbouwend Zeeland". Too- rënvtledt: „De getemde feeks' door de Openluchtspelers. 8.15 uur. Vlissingen Alliambra: „Een echte Parl- sienne", 7 en 9 uur, 19 J. Luxor: „De avonturen van Arsene Lupln" uur, ctóes Grand: ,,'s Nacht* ln de Groene

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 2